Új privát üzeneted érkezett!

Anyu beinjekciózásos módszerrel próbálkozott egyszer, vágül is, ha elég híg a töltelék,akkor mûködik. (azt ne kérdezzétek, hol szerzett hozzá injekcióstût (tû nélkül). Nekem a fiam hozott egy kupaccal, amikor a fejét varrták össze... az sztk-ból)
Ildi

Ildi
 
 


Ildi!

Minden gyógyszertárban lehet kapni különbözõ méretekben!(Miért mi történt a fejével?)

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Farsangi fank

Vegy egy talba fel kilo lisztet, melyet elotte atszitaltal, keverj bele 6 tojassargajat, 2 evokanal vajat ( felolvasztva es kihutve, keves sot, egy kanal cukrot, 25 gramm tejbe aztatott elesztot es negyed liter tejet. Keverd ezt jol ossze es verd el kanallal, mig jol elvalik, de ne hagyd kemenyre, meg ha nehezebb is vele dolgozni, mert akkor a fankod kemeny lesz. Takard le es tedd meleg helyre.
A fankkeszites alapveto kovetelmenye, hogy a helyisegben meleg legyen. Megkeles utan melegits fel olajat, de ne engedd forrora, mert akkor a fank osszeesik. Tedd bele a fankot es fedd le fedovel es mindaddig hagyd lefedve, amig egyik oldalukon megpirulnak. Ha megforditottad oket mar nrm kell a fedo.
Jo etvagyat hozza
Aniko
dufi
 

 
 

Köszi Anikó!KépKépKépKi fogom próbálni, ötvözve a Szofitól tanult technikával!Kép

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
A múltheti nõklapjában van egy töltött fánk, amit legyártottam, szombat óta 3-szor. Nagyon egyszerû, és mennyei a tölteléke is, alma darabok, lekvár, fahéjas dióbél...Nagyon könnyû volt megcsinálni, és sok lesz belõle4
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Szia Zsomimama!

De nem tudnád esetleg ide bemásolni, vagy a Nõk lapja nem olvasható az interneten?

Köszi, Norcsi.KépKépKép
norcsi
Lenti
 
 


Off:
Norcsi! Volt egy idõszakunk, amikor rendre jártunk varratni a gyermeket. Egyszer mi vittük, kétszer az ovi, mindezt nem egész 3 év alatt. Asztalsarok, ovis tornabútor, ovis vastartóoszlop voltak a ludasak. Tetanusz oltást már a végén be se adattam, a gyerek a 3 éves diperTE meg a 6 (7) éves ugyanez között kapott még másik kettõ tetanuszt...
On
Ildi

Ildi
 
 


Norcsi! elõkutattam a nagymamám receptjét, remélem még nem késtem el vele!

Nagyon finom Bécsi farsangi fánk

Hozzávalók:

1 kg liszt, 5 tojás, 5 ek. kristálycukor, 1 cs. (25 dkg) Rama, 5 dkg élesztõ, kb. 0,5 l tej, pici só, a sütéshez olaj
(Fontos! Egyik hozzávaló se legyen hideg, a tojás és a liszt szobahõmérsékletû legyen)

A lisztet átszitáljuk (hogy minél több levegõt kapjon), az élesztõt kb. 1,5 dl langyos, 1 kk. cukorral elkevert tejben felfuttatjuk.
Közben a margarint felolvasztjuk (ne legyen forró!), a tejet meglangyosítjuk, a tojásokat kettéválasztjuk és a sárgájukat a cukorral elkeverjük, pici sót rakunk bele és kb. 2 dl tejjel elkeverjük.

A lisztbe öntjük a felfutott élesztõt és a tojássárgás keveréket és ezzel elkezdjük szépen dagasztani. Az olvasztott Rámát fokozatosan, a dagasztás közben löttyintjük a tésztába. Ha kemény lenne, a langyos tejbõl is fokozatosan adunk hozzá egy kicsit. Szép hólyagosra kidolgozzuk (ne legyen se túl kemény, se túl lágy. Figyelem csak lágyítani lehet, mert lisztet közben már nem lehet hozzáadni!). Végül a tojásfehérjéket kemény habbá verjük és lágyan beledolgozzuk a tésztába (lágyít még a tésztán!). A tetejét belisztezzük és meleg helyen duplájára kelesztjük)

A tésztát vékonyra kinyújtjuk (vagy kézzel kihúzzuk). A tészta egyik felére a nagyobb pogácsaszaggatóval helyeket jelölünk ki ezeknek a közepére rakjuk a lekvárt, vagy a töltetléket. A másik felét ugyanezzel a pogácsaszaggatóval kiszúrjuk és beborítjuk a lekváros köröket vele. Egy kisebb pogácsaszaggatóval átszúrjuk (összedolgozzuk) a fánkokat.
Fél órát pihentetjük, majd közepesen forró bõ olajban mindkét oldalát kisütjük. (az olaj nem lehet túl forró). A fánkok egyik (elsõ) felét fedõ alatt kell sütni, a másikat fedõ nélkül.
Ha jól csináltad szép „szalagos” lesz. Konyhai papírtörlõre szeded, hogy a zsíradék nagyrésze lecsöpögjön róla és porcukorral, vagy fahéjas porcukorral megszórva tálalod. Frissen az igazi!
(Bár vigyázni kell, mert a lekvár forró benne!)
Jó étvágyat!
Szofi
 


Sziasztok!

Szofi! Köszi. Nagyon jól hangzik,már most összefut a szájamban a nyál!

off. Ildi. Nem semmi amit elõadtak a gyerkõceid röpke 3 év alatt. Csak a fiúk, vagy azért a kislányod is kivette belõle a részét?

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Off:
Norcsi, ezt egyszem nagyfiam produkálta...
(a kisebbik, még kicsit kisebbként kétszer kapta meg a homlokát, de -mázlijára, vagy pechjére - mindkétszer nagymamai felügyelet alatt, akik (mert nem ugyanaz a nagymama volt) kivártak, nem vitték rögtön sztkba, mire meg én láttam, már nem volt kedvem szadiztatni, gyógyult az magától is. Mondjuk látszik a helye, de a varrot nagynak a hegei is látszanak. A lányom az állát alkotta, este, és már nem vittük, de neki nagyon szép vékony vonal lett. Ja, a nagyfiamnak egyik volt az állán, az rondább lett. A feje tetején haja alatt máig megvan, hajmosáskor, vágáskor észreveszem, a másik, a homlokán kb a haja kezdeténél, azt hirtelen nem is tudom, hol van pontosan, az nem feltûnõ)
Idõközben a nagy sulis lett, azóta õt nem érte baleset, erre tavaly télen nekem kellett varrni a fejem (jég, elcsúszás, lépcsõfok)) Viszont törés még nem volt egyiknek sem (kop-kop)
On
Ildi

Ildi
 
 


Ildi!

OFf.
Nincs ilyen topic ahol ezt a sérüléses dolgot tovább tudnánk beszélni? Mert kicsit már elkanyarodtunk a fõzéstõl, aztán szerintem biztos nemsokára lesz valaki aki beszól nekünk. Hm.? Ha nincs, akkor nyithatnánk. Nekem nem rémlik, de ez nem jelent semmit.
Mindenesetre azért akkor tényleg nem unatkoztok egy cseppet sem!
Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Örülök Norcsi, hogy még idõben sikerült leírnom, már azt hittem, hogy lekések róla. (Ez egy elég nagy mennyiség, de nálunk mindig elfogy...)Írd meg, hogy sikerült!
Sérüléshez nekem is lenne egy pár sztorim! Üdv: Szofi
Szofi
 


Van a nõklapja cafe, az olvasható, de azért leírom a lényeget:1 dl langyos tejben 3 dkg élesztõt 1 kk cokorral, 1 kk liszttel felfuttatunk. 0,5 kg simalisztet tálbaöntünk, bele a megkelt élesztõ, 1 dl langyos tejbe beleütünk 6 tojás sárgáját,(a fehérjébõl én habcsókot csinálok, hogy ne vesszen kárba)elkeverjük, mehet a lisztbe, belerakunk 5 dkg porcukrot, egy csipet sót, fakanállal összekeverjük, majd dagasztóval belekeverünk 10 dkg olvasztott, de nem forró margarint. Dagasztógéppel kb. 10 percig dagasztjuk, meghintjük liszttel, kicsit késsel megvágjuk, letakarjuk, és meleg helyen kelesztjük 2x-re.Két cipóra szedjük, két nagyjából egyforma lapot nyújtunk, kb.30x40 cm-eseket. Lisztezett deszkán persze. kb. 3 mm vastag ez a lap. egy 6 cm(kola-akciós pohár pont ennyi)átmérõjû pohárral lisztbe nyúlunk, és szép kis köröket rajzolunk a tésztára, sûrûn.
Mindegyik közepére egy pötty lekvárt, apróra vágott almakockát,kb.2 kis alma elég,(ezt célszerû citromlével meglocsolni elõtte) rakunk, megszórjuk apróra vágott dióval, amit fahéjba forgattunk. Ehhez kb. 2 evõkanál dióbél elegendõ.Ráterítjük a másik tésztalapot, óvatosan, majd ahol a kupacokat látjuk, kiszúrjuk a fenti pohárral. Kb. 20 percig pihen a helyén, folpackkal letakarva, lazán. Kb. 3 ujjnyi olajat melegítünk, majd takarékon tartjuk, ne legyen olyan forró, mint ami pl. a krumlihoz kell. bele gyorsan a fánk, fedõt rá. Nekem van üvegfedõs serpenyõm, azon jól lehet látni,de kb. 3-4 perc alatt megsül, ekkor megfordítjuk, és fedõ nélkül 2-3 perc alatt pirosrasül. Vaníliás porcukorral lehet meghinteni.A maradék tésztát összegyúrom, és csak úgy kiszúrom,megsütöm. Lehet a tésztába 1-2 kanál rumot-aromát tenni, isteni lesz tõle.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Zsomimama!

Kísértésbe visztek a jobbnál jobb receptekkel! Ha én ezt mind megcsinálom (naná hogy eszem is belõle) hát hogy fogok kinézni?!

Köszi, nagyon aranyos tõled hogy leírtad.
Szép sorjában ki fogom próbálni, ígérem. (Fõleg ha már a kelesztõtálamat is megkapom végre amit megrendeltem!)

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!
én10 éve ua.sima mûanyagtálat használom,kelesztésnél konyharuhával leetakarva.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Még avokádó:


avokádó leves
[url=http://www.eszemiszom.hu/Default.asp?p=hmk" TARGET="_top]http://www.eszemiszom.hu/Default.asp?p=hmk[/url]
avokádós kanapék
[url=http://www.eszemiszom.hu/Default.asp?p=hmk" TARGET="_top]http://www.eszemiszom.hu/Default.asp?p=hmk[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


tej és lisztérzékenyek
[url=http://www.klubmail.hu/szaszika/webmeku/tejliszt/tej-liszt.htm" TARGET="_top]http://www.klubmail.hu/szaszika/webmeku/tejliszt/tej-liszt.htm[/url]

Tej, tejtermékek és tojás helyett
[url=http://www.profeciak.hu/taplal9.htm" TARGET="_top]http://www.profeciak.hu/taplal9.htm[/url]

lisztérzékenyeknek, kenyér süti
[url=http://www.kozep.hu/pecsisuto/page4/main_main.htm" TARGET="_top]http://www.kozep.hu/pecsisuto/page4/main_main.htm[/url]
Speciális termékeink
Coelipán
Speciális termékeink sorát a lisztérzékeny betegek részére készített COELIPÁN kenyérpor nyitotta meg több évvel ezelõtt. Sajnos kiskereskedelmi forgalomban nem, vagy csak elvétve kapható. Így a fogyasztók az esetek többségében közvetlenül a gyártótól tudják beszerezni postai utánvétellel. A megrendeléstõl számított két napon belül postázzuk. Új vásárlóinknak mellékelünk egy receptfüzetet is, melynek segítségével reméljük, hogy változatosabbá tudjuk tenni a lisztérzékenyek étrendjét, hisz a sajtos kenyér mellett megtalálható benne a mazsolás kuglóf és a túrógombóc receptje is.
Receptjeink közül most közreadunk egy-kettõt.

SAJTOS KENYÉR

4 dkg élesztõt, 2 dkg cukrot, 3,5 dl langyos tejben, v. vízben 20 percig áztatunk. 1/2 kg coelipánhoz hozzáadunk 1,5 dkg olvasztott zsírt, egy egész tojást, 1,5 dkg sót, valamint 8-10 dkg reszelt sajtot. Az egészet jól összedolgozzuk. Hozzátesszük a már elõáztatott élesztõt és jól eldolgozzuk. Sûrû tésztát kell kapnunk. Szükség szerint vízzel higíthatunk. Jól zsírozott kalácsformába öntjük, 20-30 percig kelesztjük, utána sütjük.

TEPERTÕS POGÁCSA

2 dkg élesztõt, 1 dl langyos tejben v. vízben feloldunk. 15 dkg tepertõt, 7 dkg zsírt, 1,5 g sót, 1 dkg borsot egyenletesen, jól összedolgozunk. Hozzáteszünk még 2 db tojást, 30 dkg coelipánt és az elõkészített élesztõt. Az egészet összegyúrjuk, 30-40 percig pihentetjük. Ezután nyújtjuk, pogácsákat szaggatunk belõle.
Kizsírozott tepsiben sütjük.

MAZSOLÁS KUGLÓF

30 dkg élesztõt, 10 dkg porcukrot 3,5 dl tejben kb 20 percig áztatunk. 1/2 kg coelipánhoz hozzáadunk 5 dkg olvasztott vajat, v. margarint, egy egész tojást és csipet sót. Összekeverjük, majd hozzáöntjük az élesztõt.
A masszát eldolgozzuk. Hozzáteszünk még 5 dkg mazsolát. Kuglóf formába öntjük. Kb 15-20 percet pihentetjük és közepesen meleg sütõben sütjük.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Nincs valakinek véletlenül babapiskóta receptje?
Köszi! Esztianyo

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

2 kérdésem lenne: kaptam birsalma lekvárt. nagyon finom, de nekemkicsit tömény a kenyérre. ismertek receptet amihez birslekvár kell?
a másik: mitõl nem lesz ragacsos a habcsók? mert szépnek szépek, de beleragad a fogamba.:-(

köszi a válaszokat: Maya
Maya
 


Esztianyo!

Kaptál már babapiskóta receptet? mert nálam van, igaz még nem próbáltam, de biztosan jó, egy baratnõmtõl kaptam. ha érdekel még, akkor bemásolom.

maya
Maya
 


canderel édesítõszer
[url=http://www.canderel.hu/" TARGET="_top]http://www.canderel.hu/[/url]

lángos
[url=http://www.nexus.hu/recept/1/langosch.html" TARGET="_top]http://www.nexus.hu/recept/1/langosch.html[/url]#receptek:

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Maya!
Még nem kaptam babapiskóta receptet. Ha elküldöd megköszönöm.
Esztianyo

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Szeretnék egy kis segitséget kérni.
Tudja valaki, hogy mi az amerikai pite receptje?

Nagyon örülnék, ha valaki elküldené nekem, mert nem találtam róla sehol infót, pedig már régóta keresem.

Maya!
A babapiskóta repceptéjre én is nagyon kiváncsi vagyok!
Kérlek küldd el, vagy másold be ide, ha nem esik nehezedre!

Cserébe ha kell valakinek, leirom a fagyi-szelet receptjét, nagyon finom!

Elõre is köszi!
Helga ( jegmadar@mailbox.hu )
 
 


Sziasztok!
A tiramisun kívül mit lehet még csinálni Mascarpone sajtból? Van vkinek vmi ötlete? (maradt még a dobozban, de nem akarok még1x tiramisut csinálni belõle)
Ágci

Kép
 
 


HelgaKép
Engem nagyon érdekelne a fagyi receptKép Leírnád? Elküldök Neked egy piskótás receptet bár nem tudom, hogy konkrétan erre gondoltál-eKép
ÁgciKép
Leírnád a Tiramisu receptjét? Még sosem készítettem de szívesen kipróbálnámKép

Köszi: Doris
 
 


LányokKép
Akit még érdekel a babapiskótás recept amit Szofi tett közzé az feljebb lapozva január 30.-ánál megtaláljaKép Én azóta többször is kipróbáltam lecsurgatott mirelit gyümivel is és tényleg isteniKép Köszi SzofiKép

Puszi: Doris
 
 


Sziasztok!

Ime, a fagyi-szelet receptje:


Tészta:

30 dkg. cukor
4 tojássárgája
10 evõkanál viz
10 dkg. darált dió
20 dkg. liszt
fél csomag sütõpor
4 tojásfehérje habja

A cukor felét, a tojássárgákat és a vizet alaposan keverd össze robotgéppel.
Keverd össze a darált diót, a lisztet és a sütõpõrt.
Ha ezzel megvagy, a lisztes keveréket add hozzá a tojássárgáshoz és azt is keverd össze.
A tojásfehérjéket verd fel félig robotgéppel, majd add hozzá a cukor felét és ezzel verd fel teljesen.
A cukros tojásfehérjét öntsd a masszához, keverd össze és az egészet kizsirozott, lisztezett tepsiben süsd meg.
(4-5 percig nagy lángon, majd vedd takarékra és süsd készre.)

Krém:
3 dl. tej
3 evõkanál liszt
15 dkg. cukor
3 cs. vaniliás cukor
25-30 dkg. margarin
3 tojássárgája

A margarint, tojássárgáját, cukrot és vaniliás cukrot robotgéppel keverd habosra egy nagyobb tálban.
A tejbõl és lisztbõl fõzz sûrû pépet (a lisztet nagyon óvatosan kell a még hideg tejhez adagolni és folyamatos kavarás mellett felfõzni, ezután folyamatos kavarás mellett langyosra hûteni, igy nem lesz csomós).
A pepet keverd össze a krém többi részével és tedd fél órára a hûtõbe.
Ha kihûlt a tészta, akkor a krémet egyenletesen kend rá és hintsd meg kissé instant kakaóval.

Ja, érdemes nagy tepsiben sütni. Kép

Jó étvágyat!

Ui.: bocs a sok szóismétlésért! Kép

Ha kell valakinek az amerikai pite receptje, akkor azt is leirom.
 
 


Tiramisu
Hozzávalók:

2 dl feketekávé, 1 kupica rum, 3 tojás, 3 evõkanál cukor, 1 csomag vaníliás cukor, 1 citrom reszelt héja, 25 dkg Azurro sajtkrém (lehet túró is), 25 dkg babapiskóta, 3 evõkanál kakaópor.

A feketekávét a rummal összekeverjük, és hûlni hagyjuk. A tojások sárgáját a cukorral, a vaníliás cukorral, valamint a citromhéjjal habosra keverjük. A tojásfehérjét kemény habbá verjük. A tojásos-cukros masszát a sajtkrémmel összekeverjük és a tojáshabot lazán beleforgatjuk. A babapiskóta felét egyenként a rumos feketében megmártjuk, és tálra fektetjük. A krém felét rákenjük, a maradék, szintén beáztatott babapiskótát rárakjuk, végül a krém másik felével beborítjuk. A tetejére kakaóport szitálunk, és a süteményt kb. 2 órára hûtõszekrénybe rakjuk.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Helga!

Írd le , mert most már én is kíváncsi vagyok! Kép
Beírtam a keresõbe kidobot vagy 100 pite/pie receptet, de egyiknek sem volt a neve "amerikai".

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga, HelgaKép
Köszi a recepteket és engem is érdekel az amerikai piteKép
LányokKép
Tud még valaki olyan receptet, melyet nem kell sütni?

Puszi: Doris
 
 


Keksztekercs, kókuszgolyó, meg van még pár sütésmentes. Ja, meg a részeges piskóta.
Keksztekercsnél apróra kell törni háztartási kekszet, hozzá darált diót, aztán külön csinálni cukor, kakópor, tej, felrottyantod, majd vaj bele, aztán ezt ráöntöd a kekszre. Ha kihûlt, megy bele rum avagy rumaroma. Majd alufóliába hengeresre formálod, egy napot hûl és eheted. (mennyiségek kbra: 25 dkg keksz, 10 dkg dió, 10 dkg vaj, néhány kanál tej, 3-4 dkg kakaó, cukor az passz, talán 10?).
Kókuszgolyó hasonló, csak darált a keksz, és szárazon megy bele minden (kakaaópor, porcukor, kókuszreszelék), valami kis zsiradék ill. tej, hogy összeálljon. Közepébe meggy mehet. Golyót formálni, kókuszban forgatni.
A részeges piskóta nagy kedvencem, de sajna fejbõl nem tudom, anyu szokott csinálni. Lényege, hogy babapiskóta, vaniliás-alkoholos öntmény, dió darabokba. Rétegesen van rakva a piskóta, megszorva és leöntve, és isteni finom.
Ha nem felejtem el, holnap behozom a recepteket, lesz még több is.
Ja, és az égetett banános édességet ismeritek? ANnak se tudom a receptjét, csak a lényeget: banán, egyben, meghámozva, le kell locsolni vmi tömény szesszel, és meggyújtani (na ez nem szokott fényesen sikerülni). Aztán kialszik, vagy eloltod. Megy rá csokis öntet, tán még tejszínhab is. Ez is szuper, csak nem épp fogyókúrás kaja.

Ildi

Ildi
 
 


IldiKép
Köszi a tippeketKép A keksztekercset (õzgerinc formában szoktam készíteni ezt töltelék nélkül) és a kókuszgolyót ismertem de az a részeges piskóta nagyon izgatja a fantáziámKép Érdekel a recept ha majd eszedbe jut elhozniKép

KösziKép Doris
 
 


Szisztok lányok!

Sajnos most nincs idõm, de igérem, hogy legkésõbb hétfõn leirom az amerikai pitét! :-)

Mi is csak egy angol nyelvû változatot találtunk, ott le van irva ezerféle amerikai pite, a férjem foditotta le (ezek szerint jól Kép )

Ha van kedvetek forditgatni, pie cimszóval keressetek rá.
De majd én leirom egyébként.

Kép
 
 


No, mégis itt vagyok!


Tehát akkor az amerikai pite:
(egyelõre az almásat irom le, mert azt kipróbáltam, a többit majd csak ha beváltak) Kép

Almatöltelék:
3 valamilyenfajta alma
3 másik fajta alma (én egy fajtából csináltam)
1/3 csésze cukor (én bögrével mértem és elegendõ lett a tészta)
1/4 csésze liszt
1/4 teáskanál õrölt fahéj

Az almákat hámozd meg, magozd ki és vékonyan szeleteld fel. Egy tálba keverd össze a cukrot, lisztet és fahéjat. Az almát tedd egy nagyobb tálba és öntsd rá a lisztes keveréket. Tedd hútõbe egy egész éjszakára.

Tészta:
2 csésze liszt
1 teáskanál só
2/3 csésze fõzõmargarin vagy rama
3 evõkanál vaj (én teavajat tettem bele megolvasztva)
1/4 csésze hideg viz
1 evõkanál világos és barna sör keveréke (én csak világosat használtam)
1 evõkanál cukor

A lisztet és a sót alaposan keverd el egy tálban, add hozzá a ramat és a vajat és morzsold el a liszttel.
Csinálj kutat a keverék közepében, ebbe öntsd bele a vizet és gyúrd tésztává a masszát. Akkor jó, ha már nem ragad a kezedhez. Ha túl hig lett, adj hozzá egy kis lisztet még. Formálj a tésztából kis cipõt és tedd 20 percre a hûtõbe.

Ezután nyújtsd ki a tésztát lisztezett deszkán. A kinyújtott tésztát tedd pitesütõbe (én pitesütõnek egy széles, alacsony üvegtálat használtam, nem kell kivajazni!).
Teritsd szét az almakeveréket a pitesütõben lévõ tésztára, pontozd meg vajjal. Forditsd rá a tészta felsõ rétegét az almás részre és alaposan ragaszd össze a tésztaszéleket! Vágj néhány nyilást a tésztára, hogy itt eltávozhasson az almából a gõz!
Tésztaecsettel kend be a tészta tetejét vékonyan sörrel, majd hitsd meg 1 evõkanálnyi cukorral a tetejét.
Elõmelegitett sütõben süsd a pitét 205 fokon 10 percig (10-es fokozat), majd 175 fokon (8-as fokozat) 30-40 percig, vagy amig a pite teteje aranysárga nem lesz.
Érdemes megvárni amig kihûl, ekkor könnyebb szeletelni ( mi nem birtuk megvárni) :-)
 
 


Részeges piskóta

1 doboz (??) babapiskóta
2 dl fehérbor
5 dkg mazsola
5 dkg dió
3 egész tojás
4 evõkanál cukor
2 kisebb citrom leve
1 citrom lereszelt héja

Az összetört piskótát tálra rakjuk, 1 dl borral megöntözzük. Megszórjuk a mazsolával, a durvára vágott dióval, majd leöntjük a köv. krémmel:
A tojásokat kikeverjük a cukorral, beleteszük a citromlevet meg a héjat, fölengedjük a borral és gõz fölött, habverõvel állandóan kevergetve, sûrûre fõzzük.
Forrón öntjük a lerakott piskótára, majd jól lehûtve tálaljuk.

(régi recept, hogy akkoriban épp mekkora doboz volt a babapiskóta...)

Találtam még kettõ receptet, amit nem kell sütni, de sose csináltam és sose ettem õket. De azért ha majd ráérek, beírom.

Ildi

Ildi
 
 


IldiKép
Nagyon köszönöm. Tudod gyakran idõhiányban szenvedek (fránya taposómalom...) és ezeket a süteményeket elõnyben részesítemKép
HelgaKép
Itt is köszi a recepteketKép

Puszi: Doris
 
 


Lányok! Tud valaki csicsókás (édesbugonya) recepteket?
Szofi
 


Sziasztok!

Csicsókám épp nincs, de a beígért további sütésnélküliek:

Borzas
2 egész tojás, 25 dkg cukor, 12 dkg margarin, 30 dkg édes, háztartási keksz, 15 dkg színes, apróra vágott zselés cukorka, 1 csomag mazsola, egy kevés kimagozott meggy
A tojásokat a cukorral kikeverjük, annyi víz hozzáadásával, hogy elolvadjon a cukor (nem egészeszen egy dl kb) tûzön felolvasztjuk, forrás után levesszük a tûzrõl, és a margarint felolvasztjuk benne. Ezt a masszát ráöntjük a darabokra törött kekszre, hozzáadjuk az apróra vágott zselét és kis halmokat rakunk. Száradás után fogyasztjuk.

Marcipán
2 dl tej, 50 dkg cukor, 15 dkg liszt, 6 dkg vaj, 1 mandula aroma, kóksz reszelék (vagy csokimeggy aroma és csoki dara)
A cukrot a liszttel öszekeverjük, majd a tej lassankénti hozzáadásával simára keverjük. Tûz felett tovább keverjük, amíg besûrûsödik. Akkor a tûzrõl levéve hozzáadjuk a vajat, addig keverjük, míg a vaj elolvad. Hozzáadjuk az aromát. Langyosra hûtve vizes kézzel golyókat formálunk (ha van, a közepébe rumos meggyet, vagy friss meggyet tehetünk) és meghempergetjük a kókusz reszelékbe, vagy a csoki darába. Mignon papirokra rakva száradás után (kb 2-3 óra) fogyasztható. 2-3 napig hûtõben tárolva fogyasztható.

Keksztekercs pontos arányai: 12 dkg cukor, 1 dl tej 2 evõkanál kakaó, 10 dkg vaj, 10 dkg darált dió, 25 dkg édes háztartási keksz, 1 rum aroma
Keksztekercs pontos arányai: 12 dkg cukor, 1 dl tej 2 evokanál kakaó, 10 dkg vaj, 10 dkg darált dió, 25 dkg édes háztartási keksz, 1 rum aroma

Ildi

Ildi
 
 


Jééé, hogy dupláztam a végét?? Na mindegy, bocsi.
Ildi

Ildi
 
 


IldiKép
Örök hálámKép Gondolom az elsõ a Borzaskába a mazsolának és a meggynek is bele kell kerülnieKép Majd kipróbálom.

Puszi: Doris
 
 


Ja, bocs. Sose csináltam, és most csak vakon másoltam az elõttem levõ papírról a szöveget, nem igazán figyelve rá, hogy mégis stimmel-e. Gondolom a zselés cukorkával együtt...
Bocsi. Kép
Ildi

Ildi
 
 


IldiKépKépKép Ez legyen a legnagyobb bajunkKépKép

Puszi: Doris
 
 


BigacsigaKép
Tegnap elkészítettem a Tiramisut a Te recepted szerint és nagyon gusztin néz kiKép Sajna még nem ettünk belõle de ma leteszteljükKép

Köszi mégegyszerKép

Puszi: Doris
 
 


Szofi !
A babapiskótás sütid nagyoooon finom. Kép
Én nem vagyok egy konyhatündér, de ezt még én sem tudtam elrontani. Köszi.
ckatalin
 


Van egy finom túrótorta receptem, nem kell sütni-ha valakit érdekel. Sziasztok
FKata
 


Igen FKata! Nagyon érdekelne....

Andi2
andrea (andrea)
 


Éljen a túrótorta! Nyammm!
Küldjed légyszi F.Kata!
 
 


F.KataKép
Nagyon érdekel a túrótortás recepted és minden egyéb is melyet nem kell sütniKép

Puszi: Doris
 
 


Túrótorta

Hozzávalók:
0,5 kg túró
20 dkg porcukor (aki édesebben szereti tehet bele többet)
fél margarin
5 tojás sárgája
2 vaníliás cukor

Ezeket a hozzávalókat összekevered!

3 dl tejhez 3 púpozott kisnalál zselatint teszel és forrásig melegíted(ne forrjon) majd kihûtöd és hozzákevered az elõbbi túrós anyaghoz. Összekevered vele és formába öntöd. Egy kicsit a hûtöbe teszed, majd amikor egy kicsit már megdermedt a tetejére gyümölcsöket teszel, vissza a hûtõbe.
Teteje: 0,4 dl folyadékot 5 púpozott teáskanál zselatinnal melegíteni,ha kocsonyásodik a torta tetejére tenni.

Ui:Ha fagyasztott gyümölcsöt tesztek a tetejére azt érdemes még fagyott állapotban rátenni.

Sok sikert!!!
FKata
 


Pocok,F.KataKép

Nagyon köszi a tippeket, kipróbálom szépen sorbanKép

Puszi: Doris
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: