Új privát üzeneted érkezett!

Krisztina !

Tudom,hogy regebben irtad ( szept.15 )
csak azt szeretnem megkerdezni,hogy
szerinted a kukoricaval toltott paradicsomba
lehet-e a majonez helyett valami mast tenni .
( Merthogy nem szeretem ).
Egyebkent is nagyon nehez "konyha"vagyok
es meg raadasul vegetarianus is !
Ha van v.mi jo uj vegi-recepted szivesen olvasnam!
Koszi,Csilla
U.i. Cserebe adhatok v.mi jo olasz receptet ha erdekel.
Csilla
 


Kedves Zsike!

Az én babám nagyon szereti a céklát (meggyet szoktam hozzákeverni) és a salátafőzeléket. Üdv, Bea
Bea
 


Kedves Csilla!

Szerintem nyugodtan helyettesítheted a majonézt bármilyen más szósszal, szerintem a "fehér", vagyis tejföl-alapú szószok illenek hozzá a legjobban. Szerintem például a rokfortos szósz finom lehet hozzá, de biztosan nem rossz fokhagymás szósszal sem. Ha szereted, kaporszósszal is csinálhatod, sőt, megkockáztatom, hogy natúr joghurtos szósszal se lehet rossz a töltött paradicsom. Persze ízlés dolga, ki mit szeret. Vegetáriánus recept? Nem könnyű, mert a férjem erőteljesen húsimádó... Van viszont egy gyorsan elkészíthető töltött hagyma receptem (abszolút vegetáriánus), ami nem rossz, csak utána kell néznem, mert már rég csináltam. Ha érdekel, holnap leírom neked. Milyen tuti olasz receptjeid vannak? Tényleg, nem tudod véletlenül, hogy hogy készül az igazi olasz lasagne? Itt nálunk csak előre elkészített formában (zacskós) lehet kapni, de az biztosan nem olyan, mint a házilag készített igazi!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 

 
 

Kedves Krisztina !

Az olasz lasagne ? Regen ( mikor nagy konyhank
volt !) olyan finomat csinaltam,hogy meg a
ferjem is kinyalta a labost. De a tesztat ill.
tesztalapokat en is elore vettem meg.
Egyebkent nagyon konnyu elkesziteni a szoszt.
En tudok kulonbozo feleket ( csak spenotos -
nekem valo !:-) , sonkas, zoldborsňs stb.)
Ha csak a szosz erdekel szivesen leirom.
Persze ha otthon is lehet csak tesztalapokat
venni, ill.ha tudsz csinalni ( nekem van egy
kis kezi tesztakeszito gepem is !).
Akkor varom valaszod es maris megy a recept.
A toltott pari otleteket koszi !
Talan a joghurtosnal ill.tejfolosnel maradok,
mert a ferjem a fokhagymara ( es a hagymara se !)
ra sem tud nezni ! ( Hat nem vagyunk konnyu esetek
mi ? - Noverem szerint a Spitaleri csaladot
nem erdemes vendegsegbe hivni, mert mindegyik
olyan finnyas ! )De azert en a toltotthagyma
receptedet szivesen varom ! Amugy is mindig
mindenkinek kulon fozok ! Eggyel tobb vagy kevesebb nem oszt nem szoroz.
Csilla
Csilla
 


Apropo!

A joghurtos szoszt hogy keszited ?
Csilla
Csilla
 


Sziasztok!
Koszonom a babaeledel tippeket4
A ceklat hamarosan megprobalom be is vezetni! Az anyatej tippet is NAGYON koszi!

Zsike

U.I. ( Bar emilben ez eleg odivatu)
Csilla, azok a lasagne szosz dolgok nagyon igeretesen hangzanak! Oszd meg velunk, jo?!
zsike
 


Kedves Csilla!

Nem is tudtam, hogy ennyiféle lasagne létezik! Én arra a szószreceptre lennék kíváncsi, ami a sima, húsos lasagne-ba kell, tudod, amit lasagne címszó alatt adnak az éttermekben. Csak tésztát is lehet nálunk kapni, úgyhogy kíváncsian várom a receptet!

A töltött hagyma receptet holnapra megnézem neked, most fejből így nem tudom, rég csináltam már...

A joghurtos öntet nálam elég egyszerű (nem is hivatalos, szóval csak úgy magam improvizáltam), szóval a cukor nélküli natúr joghurt kell hozzá (Olaszországi nyaralás alatt megjártam, hogy véletlenül cukrozott natúr joghurtot vettem a salátaszószhoz, nálunk itt ilyen nincs...), én egyszerűen sózom, borsozom, esetleg egy pici mustárt teszek bele, és kész. Bár bevallom, töltött paradicsomhoz még nem próbáltam, csak salátákhoz.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!

Van egy finom sajtos húsi receptem, amit viszonylag gyorsan el lehet készíteni.

Hozzávalók:
6 szelet rövid sertés karaj
2-3 fej hagyma
5-6 szem burgonya
2-3 paradicsom
5-6 szelet bacon
20 dkg trapista sajt
egy pohár tejföl
só, bors izlés szerint.

A karajt kilopfolju megsózzuk (izlés szerint borsozhatjuk is) és így állni hagyjuk. (Én általában este beszoktam sózni)
A burgonyát, a hagymát, a paradicsomot, és a paprikát karikákra vágjuk. Kizsirozunk egy tepsit és először a burgonyát rakjuk le úgy, hogy befedje a tepsi alját. Erre tesszük a hagymakarikákat majd erre a paradicsomot és a paprikát.( a sorokat izlés szerint sózzuk) Majd erre tesszük a kiklopfolt karajokat és végül a tetejére a bacon szalonnát.A tepsit betesszük a sütőbe befedjük alufóliával és közepes lángon kb. 60 percig sütjük. Amig sül, addig a tejfölt, a tojást és a lereszelt sajtot jól összedolgozzuk. Miután már a hús sült 60 percig ezt a masszát ráöntjük és további kb. 20 percig sütjük, de már nem fedjük le, hogy a teteje szép piros legyen.

Jó étvágyat.

Erzsi
Erzsi
 


Sziasztok!

Van még egy nagyon egyszerű, de nem diétás receptem.

Hozzávalók:
1 kg csirkemáj
0,5 kg bacon

Minden csirkemájat becsomagolunk bacon szalonnába és átszúrjuk fogvájóval. A tepsibe rakjuk szépen egymás mellé. Annyi olajat öntünk rá, hogy kb. félig ellepje majd még egy kis vizet. Az egészet lefedjük alufóliával és berakjuk a sütőbe kb. 45 percre. Majd ezt követően eltávolitjuk az alufóliát és szép pirosra megsütjük.
Gyakran ha vendégek jönnek ezt készítjük, mert hidegen finomabb, mint melegen.

Üdv.:

Erzsi
Erzsi
 


Kedves Lanyok !
Elnezest hogy csak most irok, de nem volt idom elobb. Szoval az OLASZ LASAGNE-t a kovetkezo keppen keszitjuk :
1., Szosz: ( en az igazi bolognai szoszt is
ugyanigy keszitem !)
- hagymat+fokhagymat (izles szerint)osszevagva megpiritunk egy kis olajon.
- hozzateszunk reszelt sargarepat, zellert amit
szinten kb.5 percig piritunk.
- erre ratesszuk a daralthust ( barmilyen ) es
szinten egy kicsit megpiritjuk
- aztan jon a konzerv-paradicsomszosz
- ebbe megy egy kis so, cukor,es oregano
( en meg szoktam delicatesse izesitot is tenni)
(ha viszont nem egyszeru lasagnet akartok akkor
amikor a daralthust felteszitek bele lehet tenni
mirelit zoldborsot is !-nagyon finom)
Mindenzt legalabb 1-2 oraig hagyod a tuzon .
Kozben elkeszitheted a bescamell martast
- kis vaj, liszt es kb.fel lt.tej. Kb.5 percig fozod,en ebbe is szoktam izesitot rakni.
- Reszelsz kulon tanyerba parmezsan sajtot.
- Ha meginkabb "cifrazni" akarod a lasagnet
fozhetsz kb.3 kemenytojast is.Amiket karikakra
felvagsz.
- Elokeszithetsz gepsonkat is !
Ha kesz a szosz a tepsibe alulra rogton egy reteg
szoszt teszel !( Arra ugyelj hogy a szosz jo
sok es hig legyen, en szoktam fozes kozben
vizet onteni hozza!)
Tehat : reteg paradicsomszosz, reteg teszta,
reteg bescamell, meghintve parmezsannal .
Ezeket a retegeket addig csinalod mig el nem fogynak a hozzavalok. En kb. 3 reteges tesztat
szoktam csinalni.
Ha a tojast es sonkat is hozza akarod tenni
akkor azokat meg a bescamell martas elott rakod ra
Az egeszszet a teszta szerint /30-40 percig /
a sutoben sutod.
Majd ha kesz, hagyod egy kicsit a sutoben
"osszekotni" kb.10 percig talalas elott.
Remelem eleg erthetoen irtam le !
Jo etvagyat !
LCsilla
LCsilla
 


Szia, Csilla!

Köszi a lasagne receptet! Ki fogom próbálni! Nagyon jól hangzik. Holnapra ígérem, tényleg leírom neked a töltött hagyma receptet, csak rendszeresen kimegy a fejemből (lehet, hogy a terhesség butít?...).

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Ne aggodj Krisztina !
Van ilyen, terhesseg nelkul is !
Varom a receptet,
LCsilla
LCsilla
 


Sziasztok!

Ti mit szoktatok karacsonykor fozni?
Egyaltalan, erdekes lenne " megdumcsizni", persze csak ha kedvetek van, hogy ki hogyan teszi meghitte az unnepeket.
Lenne ennek a " temanak " jovoje?
Edina
edina
 


Edina, szerintem nagyon jó ötlet, csak nyissunk neki egy külön topicot, az szerintem jó kis cím, amit kérdeztél: Ki hogyan teszi meghitté a karácsonyt? Mit szólsz?
Kata
Kata
 


O.k., de nem tudom hogy kell nyitni. Kata, megtennedezt a forradalmi lepest?
Edina
Edina
 


Kedves Csilla!

Tudom, hosszan várakoztattalak, de most tényleg leírom a töltött hagyma receptjét, és ráadásnak még egy töltött gomba receptet is! Még egyszer bocs a késésért!

Töltött hagyma

A hagymákat (a recept 18 db. nagyobb hagymát ír) vízben addig főzzük, amíg üvegesek nem lesznek. Ezután kivájjuk a belsejüket, amit apróra vágunk, és összekeverjük 5 dkg. apróra vágott császárszalonnával, 5 dkg. reszelt sajttal, 5 dkg. főtt rizzsel, 1 egész tojással, megsózzuk, megszórjuk fehér borssal és pici szerecsendióval, majd visszatöltjük ezt a masszát a hagymákba. A megtöltött hagymákat sütőbe tesszük, és leöntjük enyhén sózott tejföllel, majd addig sütjük, míg a tetejük megpirul.


Töltött rántottgomba

Nagyobb gombafejeket veszünk, és úgy vágjuk le a szárát ill. tisztítjuk, hogy belül üreg képződjön. A kivágott gombadarabokat, szárakat apróra vágjuk, és pici olajon egy gerezd fokhagymával megpároljuk. Ha kihűlt, összekeverjük 5 dkg. juhtúróval, 1 tojás sárgájával, és annyi zsemlemorzsával, hogy tölthető masszát kapjunk, megborsozzuk, és beletöltjük a gombákba, majd két gombánként összeragasztva panírozzuk be, és sütjük ki.

Jó étvágyat!

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Hello lányok!

A túrógombóccal kapcsolatban közreadom édesanyám receptjét ,amelyet magam is nagy sikerrel használtam ,pedig igazán nem vagyok valami nagy szakács.Na szóval:
6 dkg zsírt 2 egész tojással kikeverünk.Hozzáadunk 5 dkg darát ,sót ,35 dkg túrót, 4 dkg zsemlemorzsát és 1 órát pihentetjük a murnyát.
Aztán vizes kézzel nem nagy gombócokat formálunk és forrásban lévõ vizben 8-10 percig fõzzük.

Udv:Zoltán
Névtelen
 


TÚRÓ GOMBÓC

1/2 kg túró
csipet só
1 cs. vaniliás cukor
1 evőkanál kristálycukor
2 db egész tojás
4-6 evőkanál búzadara

Az egészet jól összegyúrjuk és rögtön forrásba lévő vizbe kis gombócókat szaggatva kifözzük. Nekem van egy fagylaltos kanalam azzal szoktam a vizbe szaggatni a gombocokat. szép egyformák lesznek és a kezem se lesz ragacsos.

Azért 4-6 kanál a búzadara, mert nem mindig egyforma a túró. Ha vizesebb 4 kanál ha szárazabb 6 kanál. nem kell pihentetni és nem kell a tojásfeehérjét felverni!!!!

Nem fő szét és nagyon finom.

Mi tejfölt és fahéjas porcokrot szórunk rá.
bigacsiga
 


Bocsánat ford1tva
ha vizesebb a túró 6 kanál, ha szárazabb 4 kanál búzadara.

hiába lassan hajnal lesz...

Kata
bigacsiga
 


Sziasztok, en jobbara csak olvasgatni szoktam, de van egy szuper gyorsvacsora receptem:
fogunk egy darab alufoliat,olajjal meg kell kenni,rateszunk egy szelet akarmilyen husit(eppenezvanotthonszalami is lehet),arra egy hamozott krumplit teszunk,majd szeletelt paradicsomot ill. barmilyen zoldseget.Izles szerinti fuszerek a tetejere,ezutan becsomagoljuk az egeszet ugy, hogy alul ne tudjon a le kicsorogni,betesszuk a sutobe es 20 perc mulva kesz- krumplinagysagtol fuggoen.

Jo etvagyat hozza!

Ui. : termeszetesen annyi csomag, ahany csaladtag.
Azert vagyok nevtelen,mert keptelen vagyok azonsitot irni, nem veszi be a rendszer

Eva
Névtelen
 


Kedves Lányok!

Nekem van egy nagyon fincsi receptem, ez egy krém, és pirítóson v. friss puha kenyéren isteni fincsi. A kaja nagyon egészséges, mert az alapja az Avokádó, amiben rengeteg fontos vitamin van, pl. leukémiás gyerekek felépülésénél szokták az orvosok javasolni.

szóval a recept:

1 db avokádó
200-250 g folyékony ömlesztett sajt (kemping, Medve)
bazsalikom, lestyán, majornna, só
snidling frissen v. szárítva (a szárítottnak nincs íze, tulképpen akár el is hagyhatjátok...)
egy fél citrom leve (csak igazi citromból fincsi)

Az avokádónak olyannak kell lenni, hogy ha az ujjaddal megnyomod egy picit, akkor behorpadjon. Nem baj, ha már egy picit barna foltos, de ne teljesen barna legyen! Ha nem érzitek , hogy puha lenne, hagyjátok egy pár napot állni, beérik.
Az avokádót hámozzátok meg, ha elválik a héja, akkor érett. Nagy mag van a közepén, azt meg lehet szárítani, és 3-4 hónap alatt szépen kicsírázik, ha elülteted. Az avokádó husát szeleteld durván össze, és villával nyomkodd szét, akinek van zárható aprítós habkeverő gépe, abban csinálja, mert símább, selymesebb lesz a krém. A fenti alapanyagokat össze kell keverni az avokádóval, és addig fűszerezni, míg pikáns fincsi íze lesz. Néha citromból egy kicsit több kell, de ezt majd úgyis érzed. Azonnal fogyasztható, nagyon egészséges. Pár napig a hűtőben is eláll, csak mindíg keverd fel, ha használsz belőle, mert a citrom kicsapódik benne, és megbarnul a teteje. Ez persze az élvezeti értékéből semmit nem von le.

Jó étvágyat hozzá!

Niki
Niki
 


Niki! tenyleg finom ez a avokados krem,es natur chips-el is fini.Egyszeru es finom eloetel,jo es egeszseges nasi.
Szilvi
Sylvia
 


A sajtkrémről jutott eszembe- nálunk nagyon bevált: 2 tubus Camping sajtot összekeverek 2 gerezd zúzott fokhagymával, kicsi fehérborssal, nyáron friss petrezselyemmel (esetleg egy kis Ráma margarint is tehettek bele, úgy kiadósabb).
Akkor a legjobb ha hűtőben áll 1-2 óráig. Piritóssal barna kenyérből nagyon finom!


Az egyik kedvenc sütireceptem akövetkező előnyökkel jár: összesen 1 db tálat kell utána mosogatnod, előre több adagot meg lehet beőle csinálni -és pl. a babnéző rohamok alkalmával kivenni egy-egy adagot a mélyhűtőből.
Na szóval:

1 rámát, 10 dk cukrot, 4 dkg kakaót, 1 vaníliás cukrot, 1 csomag csokis pudingport és 1 egész tojást gőz fölött összekeverni, s ha ez már teljesen folyékony, akkor beletördelni 1 csomag ostyalapot (ez nekem általában már magától összetörik, amire hazaér a boltból), 10 dkg mazsolát, vágott diót és a lényeg: rumos meggyet.

Ezt az egész masszát folpackkal bélelt őzgeincformába önteni és a hűtőben 1-2 órát pihentetni.
NAgyon finom!

LÁnyok, ha valakinek olyan gyorsan, télen is elkészíthető leves ötletei (nem zacskós!) vannak amelyek nála beváltak,azzal sokat segítene nekem, mert lassan paradicsom és borsóleves mérgezést kap szegény kis családom...

Köszi:

ENci
Enci
 


Szia Enci!

A recept nagyon jól hangzik, de nem kell megsütni? Csak a hütöben pihentetni? Kép

Levesek: lebbencsleves, tarhonyaleves, krumplileves... ezek mind hasonlóan készülnek, egyszerűek, krumpli kell beléjük, és nagyon finomak!(szerintem) Kép
Almaleves! Télen is van otthon általában alma, egyszerü az elkészítése, csak tej kell hozzá, nagyon finom, változatossá teszi a téli menüt és vitamindús is. Ugyanez igaz a gyümölcslevesre, meggylevesre, kompótból vagy fagyasztott gyümölcsböl!
Egyszerü még a tojásleves, rántottleves... bár nem mindenki szereti.
Remélem tudtam segíteni!

Katus
Katus
 


KEdves KAtus!

A sütit nem kell megsütni, az ostya már sült önmagában , ebben a masszában megpuhul, a vaj és társai pedig megszilárdulnak a hűtés altt, így könnyen vágható lesz.

A tojáslevesm rántott leves az sláger nálunk is, hál istennek mindenki szereti. Az ALmaleves jól hangzik, holnap kipróbálom! És hát a krumplis levesek is olyan kézenfekvőek tényleg!!!
Köszi az ötleteket!

Enci
Enci
 


Kedves Enci!

Még egy pár ötlet:
francia hagyma leves, sajtleves, zellerkrémleves
mindegyiket lehet piritott kenyérkockával tálalni.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Kedves Bigacsiga KAta!

HA van időd leírnád nekem a hagymaleves és a sajtleves receptjét?? TEgnap is hagymalevessel próbálkoztam, de valahogy mindig katasztrófálisra sikerül ez valahogy nem megy nekem.

Köszi, Enci
Enci
 


Enci!

Egy sajtos levest én is leírtam már valamikor, az archívban megtalálod.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Ildi, Vica, Ujka, Betty!

Íme a chaten megígért kalács receptje. Élesztõvel készül, nem macerás, de mivel a kelt tésztát háromszor kell keleszteni - ez a titka - kicsit hosszadalmas.
(Ezeket a trükköket és a receptet egy nagyon kedves ismerõsömtõl, Ági nénitõl kaptam, aki férjével együtt nagy konyhamûvész!)
Kelesztés: elõször a kovászkészítésnél, majd az összegyúrás után, és még egyszer, mikor a csigák már a tepsibe vannak sorbarakva.


Ferdinánd kalács

Hozzávalók a tésztához:
50 dkg liszt,
4 tojás sárgája,
kevés só,

a kovászhoz:
3 dkg élesztõ,
1 evõkanál (ek.) liszt
1 ek. kristálycukor,
1 dl langyos tej.

a krémhez:
20 dkg vaj,
20 dkg porcukor

a vanília öntethez:
2 dl tej,
2 csomag (2x10 g) vaniliás cukor
3 ek. kristálycukor.

Elkészítés:
Elõször elkészítjük a kovászt, meleg helyre félretéve
megfuttatjuk. A lisztet, sót és a tojássárgáját összedolgozzuk,
majd hozzátesszük a kovászt. Összegyúrjuk, közben annyi langyos tejet teszünk hozzá, hogy lágy tésztát kapjunk, majd langyos helyre tesszük kelni. Amig megkel, elkészítjük a krémet, azaz a
vajat a porcukorral habosra keverjük.
A megkelt tésztábol 2 db cipót készitünk, majd a cipókat kinyújtjuk, a krémmel megkenjük, hosszában bejgli módra összetekerjük.
Egy nagyobb tûzálló tálat (a kicsibõl sütés közben kifut) megvajazunk, a bejgli formára tekert tésztát 2-3 cm széles csigákra vágjuk, csigájával (metszéslappal) felfelé szorosan egymás mellé rétegezzük. Forró sütõbe tesszük, de ajánlatos levenni a lángot, hogy lassan süljön.
Ha megsült, egy bögre vaniliás öntettel meglocsoljuk, a sütõ hõfokát minimálisra csökkentjük és kb 10-15 percig kis lángon
tovább sütjük. Ha kisült, megfordítva egy nagyobb tálra kiborítjuk.
Jó étvágyat!
Judó
 


Kedves Judó és mindenki!

Megtaláltam otthon a pogi receptjét, ezért gyorsan beírom, hátha nektek is tetszeni fog. :-)

1 kg liszt
50 dkg margarin
2 db tojás
4 dkg só
2 pohár tejföl
1 csm élesztõ (a szárítottból inkább 2)

Ezeket egy tálban összekeverem, nem kell az élesztõt felfuttatni, csak belemorzsolni. Elég puha tészta lesz, én azért még teszek hozzá egy kis lisztet, ha véletlenül ragadna (Amennyiben hígabb a tejföl, ez elõfordulhat). Miután összegyúrom, azonnal lehet nyújtani. Tetejét tojással megkenni, majd amennyiben pogikat készítek belõle akkor pici szaggatóval kiszaggatni, kicsit formázni, és tepsibe tenni. Tetejére kb. 10 dkg reszelt sajt kerülhet, attól sokkal finomabb. Én szoktam belõle rudakat is csinálni, úgy sokkal gyorsabb, mert nem kell bíbelõdni a pogácsa oldalának formázgatásával. Elõmelegítet sütõben, ami gázsütõnél kb. 5-ösnek felel meg, addig sütöm, amíg szép zsömleszínû nem lesz.
Én sajtosrúdként már volt olyan hogy majd egy hónap múlva vettem elõ, bár akkor már inkább omlós lett a tésztája.
Jó étvágyat hozzá, remélem nektek is megtetszik.

Ja és a leírt mennyiség 2 adag, szóval nyugodtan lehet elsõ próbánál felezni. :-)

Sziasztok:
Ujka
ujka
 


Babatorta !!!!!
Sziasztok! Talaltam tortanak is alkalmas sutireceptet, meg nem probaltam ki, de igeretesen hangzanak.
IME:
LINZER:
40 dkg buzaliszt (en rizsliszttel fogom kiprobalni)
20 dkg margarin
10 dkg porcukor
1 evokanal szodabikarbona
Mindezeket hidegen villaval osszedolgozni, vizet kell hozzaadni, hogy nyujtato teszta lgyen.
Fel orat huvos helyen kell pihentetni.
Aztan ujjnyi vastagra nyujtani, formakkal kiszaggatni, vagy gyumolcsokkel lepenynek megcinalni.
Elomelegitett forro sutoben kell megsutni.

KUKORICAKOCH
25 dkg kukoricadara
1 evokanal zsir v. margarin
1 teaskanal szodabikarbona
5 dkg porcukorúa kukoricadrat enyhen sos fel liter vizben megfozzuk, hozzaadjuk a zsiradekot, cukrot, szodabikarbonat. Osszedolgozzuk, sutoformaba ttesszuk, lassu tuzon megsutjuk. azi lekvarral izesitjuk.


Remelem jok a receptek, mihamarabb kiprobalom oket.
Zsike
zsike (zsike)
 


Sziasztok!

Valakinek nincs valami ötlete azzal kapcsolatban, hogy kukoricalisztet mire lehetne felhasználni? Köszi Bea
Bea
 


Bocsánat, most nézem milyen hülyén irtam: szóval VAN valakinek ötlete?Kép Bea
Bea
 


Nem lehet ugy , mint a buzalisztet?
(Bea kerdesere viszontkerdezek...)
Zsike
Névtelen
 


Ha érdekel benneteket a külföldi, főleg latin-amerikai konyha, akkor szóljatok!!!!
Katalin
Katalin
 


Egy ket konnyen elkeszitheto finomsagra en kivancsi volnek

Hajnalka
napocska (napocska)
 


Katalin-engem is érdekel, olyan, amihez van itt is alapanyag, előre kössssssz!!
Kinga(atyus)
kinga (kinga)
 


Sziasztok, főzőcskézők!
Szeretném megtanulni néhány finomságnak az elkészítését, ha tudtok, segítsetek!
- Krémlevesek, tejszínes hagymaleves (vagy francia hegymaleves?)
- Máglyarakás
- Babgulyás (ne nevessetek ki, még soha nem csináltam!)

Nagyon köszi!
Viráganya
Viráganya
 


Huuuu Katalin, natgyon erdekel, minden ami nem tul hosszadalmas/bonyodalmas, foleg hogy jon Marcika szulinapja es szeretnek ujitani valamit a csaladi " buliban".
zsike (zsike)
 


Kedves Zsike!

Ha én azt tudnám? De nem hiszem, hogy mindenhez ugyanúgy jó volna a kukoricaliszt is (mint a búzáliszt). Valami egészségeset szerettem volna a gyereknek sütni vagy főzni és most itt állok 1 kg kukoricaliszttel és gőzöm nincs mihez kezdjek vele. Igy jár, aki túl későn akar hozzáfogni az egészséges étrendhez?Kép Üdv mindenkinek, Bea, aki még reménykedik valakiben...
Bea
 


Kedves Viraganya!

Nekem a levesek kozul a bableves a kedvencem. Az anyosomtol tanultam azt a bablevest elkesziteni, amit a legjobban szeretek.

Csulkos bableves:

1 csulok ( lehetoleg hatso csulok; en csak a felet hasznalom egy adagba );
Izles szerint leveszoldseg;
fel kilo tarkabab ( amit elotte 1-2 orara beaztatok);
izles szerint foghagyma, so,
liszt es olaj a rantashoz

A megmosott csulkot teszem fel eloszor lassu tuzon foni. 1 ora mulva jon a bab, mikor az felig megpuhult, akkor a leveszoldseg. En eleg sokat teszek bele, nekunk ugy izlik. Ha szukseges, sozzuk meg a levest.
Ha minden megfott, akkor jon a rantas. Most bajban vagyok a mennyiseggel: talan ket evokanal liszttel rantom be es annyi olajjal, amit felvesz. A rantasba jon meg a foghagyma, majd berantom a levest. Ezutan meg csipetkevel dusitom. Felfozom meg egy kicsit es kesz.
Mi nem kenyerrel esszuk, hanem pogacsaval. A sima tejfolos-sajtos is negyon finom hozza, de a krumplis meg jobb.
Jo etvagyat.

A Maglyarakas gyermekkorom kedvenc sutijeihez tartozott.

Hozzavalok:

5 db zsemle, vagy kifli ( en kiflivel szeretem)
5 dl tej
3 db tojas
8 dkg vaj
18 dkg cukor
2 dkg zsemlemorzsa
30 dkg alma 2 cl rum 10 dkg barackiz
4 db tojasfeherje
2 g fahej

Ez az adag eleg kicsi, minimum a ketszereset szoktam csinalni.

A zsemleket felvagjuk. A forralt tejet kihutjuk, a tojassargajat, az olvasztott vaj felet es a cukor egyharmadat belekeverjuk. A zsemleszeleteket talba tesszuk es a tejjel leontjuk. Kozben a tojasfeherjet a cukor egyharmadaval kemeny habba verjuk es az aztatott zsemlekhez keverjuk. Magas falu tepsit vajjal kikenunk, zsemlemorzsaval meghintjuk. Az aztatott zsemle felet a tepsi aljaba tesszuk, majd ratesszuk a vajon leparolt, cukrozott fahejjal izesitett almat. Ezt az aztatott zsemle megmaradt masik felevel beboritjuk, rummal meglocsoljuk es a barckizzel megkenjuk. Kozepes homersekletu sutoben 20 percig sutjuk. A tojasfeherjet kozben felverjuk a megmaradt cukorral, es a felig sult teszta tetejere boritjuk, elsimitjuk. Visszatasszuk a tesztat es szep pirosra sutjuk.

Alma.

A francia kremleves receptje megvan, de meg nem probaltam ki. Ha gondolod, azt is leirom.
Alma
 


Kedves Alma!
Édes vagy, nagyon - nagyon köszi! Ha van időd, légy szíves gépeld be a francia krémlevest is!!
Sok puszi: Viráganya
Viráganya
 


Szisztok!
Csak ma találtam a topicra, és nagyon örülök neki! Nekem is nagy gond a fözésnél az állandó idõhiány. Mire neki állhatnék fözni már este 6 óra van! Szerencsére a párom szeret is és tud is fözni, de emiatt neki a hideg kaja nem kaja, és persze nem szereti ugyanazt enni napokig! Nagyon sok jó receptet találtam, amiket kipróbálok, remélem sikerülnek is!
Hálából megosztom veletek két igazán gyors és egyszererü étel receptjét:

Tejszínes csirke

Csirke mellet (vagy bármilyen más húst)besózunk (sütés elött meg lehet forgatni lisztben és tojásban, de mivel én állandóan fogyózom, ezeket elhagytam, a tejszíben úgy is sok a kalória). Egy tepsit kikenünk vajjal, és belerakjuk, egy rétegben a húst. Reszelt sajttal megszórjuk (lehet rátenni gombát is), tejszínnel leöntjük (én 1,5 dl tejszínnel szoktam készíteni, de ez függ a tepsi méretétõl, lényeg, hogy mindenhova jusson, nem kell feltétlenül ellepnie a húst), megszórom egy kis tárkonnyal, 20 percig lefedve (fóliával vagy fedövel), majd 10 percig simán sütjük, amig a sajt elszínezödik. Mi párolt rizzsel esszük.

Sajtos galuska

Hagymát kevés olajon megpirítjuk, majd az elözöleg kifözött galuskát és kockára vágott füstölt sajtot (és füstölt trapistát szoktam használni, mert az jól ráolvad) adunk hozzá és folyamatosan kevergetve addig piritjuk, amig a sajt elolvad. Ha készen van újhagymát aprítunk a tetejére és már kész is. Én ha nem sietek túlságosan akkor a végén még reszelet sajtot az egész tetejére és 10 percre a sütöbe teszem, amig a sajt megpirul a tetején és csak ezután vágom rá az újhagymát.

Sziasztok!
Orsi
Orsi
 


Katalin ha idod engedi szivesen olvasnank receptjeidet

Hajnalka
napocska (napocska)
 


Kedves Viraganya!

Nem felejtettem el a kremleves receptjeit! Remelem, a heten lesz idom begepelni!

Alma.
Alma
 


Kedves Viraganya!

BOCSANAT, HOGY ILYEN KESON IROM MEG MEGIGERT RECEPTEKET!

FRANCIA HAGYMALEVES1

4 személyre

6 közepes fej vöröshagyma
8 -10 dkg vaj
1 liter marhahúsleves
1 dl száraz fehérbor
1 babérlevél
1 mokkáskanál szárított kakukkfű
frissen őrölt fekete bors

4 szelet francia kenyér
30 dkg reszelt ementáli sajt
5 dkg reszelt parmezán sajt

A hagymát megtisztítjuk, és , nagyon vékony szeletekre vágjuk. A sütőt 200 fokra előmelegítjük
A vajat egy nagy serpenyőben felolvasztjuk. Hozzáadjuk a felszeletelt hagymát, és körülbelül 10 percig dinszteljük. Aranyszínűnek és csillogóan üvegesnek kell lennie, de nem szabad megbarnulnia.
Ráontjuk a marhahúslevest, és hozzáadjuk a bort, a babérlevelet, a kakukkfüvet és a fekete borsot. Ízlés szerint sózzuk. Újra felforraljuk és lassú tűzön 20-30 percig főzzük.
A kenyérszeleteket a sütőben enyhén megbarnítjuk.
A levest négy tűzálló tálba tesszük, és a tetejére helyezzük a kenyereket. A kétféle reszelt sajtot összekeverjük és megszórjuk vele a kenyeret.
A tálakat tepsibe állítjuk és 5 percre sütőbe tesszük, amíg a sajt meg nem olvad és aranyszínű nem lesz.

FRANCIA HAGYMALEVES2

2 szál póréhagymát vékonyra szeletelünk, 2 evőkanál olajon sárgára pároljuk, meghintjük 1 teáskanál liszttel, és felengedjük 1 liter, leveskockából készült húslevessel, sózzuk, borsozzuk, és 15 percig forraljuk.
4 szelet zsem1ét kockára vágva 5 dkg vajon átforgatunk, rászelünk 10 dkg ementáli sajtot, és 10 percre forró sütőbe tesszük, hogy a sajt megolvadjon. A levest a tányérokba kiosztjuk, és a zsemlekockákat a tetejére tesszük.


HAGYMALEVES PALACSINTÁVAL

1 sárgarépát, 1 petrezselyemgyökeret, 1 zellert megfőzünk 2 1 vízben, leszűrjük, és a levében megfőzzük a kockára vágott 4 db burgonyát, 3 db karikára szeletelt közepes hagymát. Hozzáadunk 5 dkg vajat, és megsózzuk.
Közben palacsintát k6szitünk cukor nélkül 1 tojásból, 1 csésze lisztbő1 kevés sóval, 1 csésze tejjel. Vajban kisütjük, összegöngyöljük, kisujjnyi szé1es szeletekre vágjuk, és a levesbe tesszük.


HAGYMALEVES

1 liter vízhez karikára vágunk 30 dkg hagymát, és 3 dkg margarinban üvegesre pároljuk. Egy púpos teáskanál lisztet elkeverünk kis hideg vízzel, a levesbe öntjük, majd kevergetve 1 literre szaporítjuk, ha van, húslevessel, ha nincs, leveskockával készítjük. Fél órát lassú tűzön főzzük. Hozzáadunk egy csipet törött borsot, ha kell, még sózzuk, és öntünk bele 2 dl fehérbort és egy evőkanál tejfölt. Még egyszer felforraljuk, s a tűzrő1 levéve, 1 tojássárgát kevés levessel elkeverve beleöntjük az egész levesbe, kevergetve, hogy ne fusson össze a tojás.

ÚJAGYMA-KRÉMLEVES
(4-6 adag)

3 evökanál vaj
16 finomra vágott újhagyma
3 evőkanál liszt
4 1/2 pohár meleg csirkehúslé
2 nagy, meghámozott és felszeletelt burgonya
1/2 kiskanál kakukkfű
1 kiskanál bazsalikom
1 kiskanál tárkony
1 evőkanál finomra vágott petrezselyem
só és bors

Egy lábasban, közepes lángon felolvasztjuk a vajat. Belerakjuk az újhagymát és kis lángon 6 percig pirítjuk.
Hozzáadjuk a lisztet, és 1 percig sütjük.
Hozzákeverjük a csirkehúslét, majd a burgonyát és a fűszereket
Közepes lángon, időnként megkeverve 30 percig főzzük.
Levesszük a tűzről és nagylyukú szitán átszűrjük egy levesestálba. Megszórjuk petrezselyemmel és tálaljuk.
Alma
 


Bocsi! De teljesen elfelejtettem, hogy mit igértem, sajnos mindenféle közbejött...

Példa a krémlevesekre! ISTENIEK!
Mindegyiknek az alapja a krumpli, evvel sürüsödik be. Szóval 3-4 közepes szem krumplit megpucolunk és margarinon megpárolunk majd hozzáadjuk azt, amilyen krémlevest akarunk készíteni pl.: legyen most hagyma, de lehet más is brokkoli és egyéb....
A hagymát fldarabolva együtt párolom egy kicsit a kruplival, majd feleresztem 1 l vízzel. Ha forr beleteszek 2 db. erőleves kosckát. Dögig kell főzni, hogy teljesen megföjjön minden ami benne van. Ha hagymaleves, akkor érdemes egész fej hagymákat is főzni bele, ha már benne van a víz meg a leveskocka, csak ezt nem szabad összeturmixolni a végén,hogy ezt egyben tegyük a tányérra. Szóval ha teljsen megfőtt, összeturmixoljuk, de teljesen, majd beleöntünk 2 dl tejszínt. A tányérba lehet tenni tárkonyt, vagy póréhagymát, vagy piritósdt is. Ki hogy szereti...
A vendégenek csak akkor adjatok, ha nem baj ha sürün jönnek, mert ezután sürün fognak jönni. Ja és a gyerekek is imádják.


Jöjjön egy nagyon egyszerüen elkészíthető latin-amerikai ételt. A neve krumplitorta.
Készíts egy nem túl kemény inkább kissé folyós krumplipürét (jó sokat). A tölteléket egy nappal előbb kell megcsinálni, hogy összeérjen!
A töltelék a következő: Marhahús (darálva), rengeteg sok hagyma (bevallom én lefagyasztott, előre felaprított hagymával szoktam csinálni), latin kömény, bors, főtt tojás, olivabogyó és mazsola.
Szóval párolni kell a hagymát sokáig. Aztán bele kell forgatni a marhahúst és a mazsolát aztán jöhetnek a füszerek!
A tepsit egy kicsit margarinnal bemaszatolom, aztán az aljára terítem a fele krumplipürét. Aztán jön a töltelék. A hús tetejére teszek karikára vágott főtt tojást és olivabogyótmajd nnek a tetejére jön a krupmplipüré második fele. Sütő! Igazából a chileiek cukrot hintenek a tetjére, mert attól kemény lesz a teteje (én nem szoktam)!
Ém imádom!!!!!!!
Katalin

Bepótoltam, amit késtem?
Katalin
 


Sziasztok!
Tudok egy fantasztikus tésztaétel receptet. Nagyon sokan nem szeretik a spenótot de ebben a felállásban még az apósom is megette.

Spenótos lasagne kb. 40p sütéssel együtt
1 zacsi fagyasztott spenót
15 dkg tarja
2 hagyma
izlés szerint fokhagyma
1/2l tej
2 ek liszt
2 ek vaj
1/2 szerecsendió
só, bors
20 dkg sajt
lasagne vagy ami olcsóbb lebbencs tészta

Besamelt készítünk: a vajat a liszttel megpirítjuk és felöntjük tejjel majd a sót a borsot és a reszelt szerecsendiót bele tesszük. Pudingszerüre sűrítjűk.

A tarját az összevágott hagymával megpirítjuk, majd beleöntjük a besamelbe.

A spenótot felolvasztjuk és fokhagymával és sóval ízesítjük.

A tésztát nem kell megfőzni.
Ezeket egymásra rakjuk egy kivajazott tepsiben.Legfelülre sajtot szórunk.
Tetejét letakarva sütjük amíg a tészta meg nem puhul.(kb 20 perc)
Tippek:
Közé tehetünk reszelt sajtot és a tetejére paradicsommártást így még pikánsabb.

Nagyon jó étvágyat. Próbáljátok ki finom.

Orsi!
Finom a csirke
Csiszi
Norti-mama
 


Sziasztok!
Én is szeretnék veletek megosztani
néhány receptet.

Sajtos burgonyaleves
15dkg burgonya
5dkg vaj
5dkg reszelt sajt
1 husleveskocka
só, kevés liszt
1-2 szikkadt zsemle
A husleves kockát 1 liter vízben szétfözzük. Közbena burgonyát kevés vízben megfözzük, majd áttörjük.Hozzáadjuk a vajat, a reszelt sajto
sózzuk és annyi lisztet szórunk bele, hogy sürü pépet kapjunk.Folytonos keverésközbenfelöntjük a husleveskocka levévelés 10percig fözzük. A kockára vágott zsemléket megpiritjuk és a leves mellé tálaljuk.
kb. 25-30 perc

PRAKTIKA ujság 1998/4

Hali Timi
Szeptimi
 


Joghurtos sertésszeletek
8 vékony szelet sertéshus
4 szelet sonka
10 dkg sajt
3 dl joghurt
1 ek. olaj
so, bors, majoranna

A hust kissé kiverjük, sozzuk, borsozzuk, és kis hengereket formálunk belöle. Mindegyiket betekerjük egy fél sonka szeletbe melyet hustüvel röbzitünk ( a fog piszkálo is jo )
Ezeket kiolajoaott tüzállo tálba tesszeük.
A joghurtban elkeverjük a majorannát, ráüntjük a husra úgy, hogy majdnem ellepje.
Elömelegitett sütöben 30 percig sütjük. A sütés vége felé meghintjük reszelt sajttal.
Salátával tálaljuk.
Jo étvágyat!!

Várandos kismamák szakácskönyve 107.oldal

Hali Timi
Szeptimi
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: