Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Ha mar van ehhez hasonlo tema, kergessetek a megfelelo iranyba!

Kisfiam 11 honapos. A nyaron tobb alkalommal hosszabb auto- illetve repulout all elottunk. Otleteket varok konnyen csomagolhato, eheto, eltakarithato ennivalokhoz ennyi idos babanak. Kisfiam mar nem hajlando megenni az uveges bebikajakat, az uton vasarolhatokhoz pedig meg tul pici. Nem szeretnem, hogy egesz uton (teljes nap) kekszet es banant egyen. Itthon fozok neki, de az uton nem lesz alkalmam melegiteni. Varom okos tanacsaitokat!

Koszi,

Judit
Judit
 


Judit! Szerintem menj inkább a gyors ételek...topikba, ott sokkal inkább lehet kajás ötleteket kapni!
Egyébként engem inkább az érdekelne, hogyan lehet a több, hosszú autó- és repülõutat a gyerekkel (fõleg több gyerekkel) ép elmével kibírni Kép! Ha van valami ötleted...
 


Judit, ha mégse.
Én fasírtot sütöttem és bejött. Igaz, már nagyobbak a gyerkõk.
De eláll még a sültcsirke is egy ideig. Fõleg, ha tudtok vinni hûtõtáskát.
Esetleg fõtt krumplit is csinálhatsz elõrte, almaszósszal.
most hirtelen ennyi
Solya
Névtelen
 

 
 

Kíváncsi!
Legegyszerûbb, ha külön autóban utaztokKép
Most komolyan: ismerõs lány Frankfurtból lakóautóval jár haza mostanában a három gyerekével+férjével.Ott reális áron lehet bérelni, és az õ elmondása szerint azóta béke van az úton, és ha meg kell állni valahol, akkor arra elegendõ egy parkoló az autópályán, és nem kell azt nézni, hogy hol lehet enni, kezetmosni, vagy WC-t használni. Sajna a lakóautó itthon agyament áron kölcsönözhetõKép
 
 


En nem adnek ekkora gyereknek fasirtot nyaron a melegben. Meg hust altalaban.
Tesztat eszik mar? Vagy rizst? Ha igen, akkor a tesztasalata (rizs-salata) jo otlet. Nem romlando dolgokat kell beletenni, pl sajt kukorica, borso, uborka (nyers vagy savanyu) pesto-szosz, repakocak (picit parolva), paprika, paradicsom. Majonezt nem tennek bele, de pici olivaolajat, citromlevet esetleg igen. Ezt lehet fott buzaval, kolessel, kuszkusszal, bulghurral is kesziteni. Kicsiknek nagyoknak jo, esetleg a nagyokeba tehetsz olajbogyot, csipospaprikat is.

Utazasi trukk: en egyedul tettem meg 1300 km-t a 15 honapossal egyszer. Kapott dobozos uditot, aminek a felet megittam en. Ivott belole o is, es jol szorakozott, ha megnyomta akkor szokokut volt. Az ulest elotte vizallo foliaval leteritettem, a ruhai meg moshatok. Viszont egy dl kortele kb 100 km nyugodt autozast jelentett... Kép
idike
 


Sajnos a meleg ellen nehéz védekezni, a tészta és a rizs éppúgy megromolhat, mint a hús. A hûtõtáska viszont megoldást nyújthat a problémára. Szerintem nyugodtam ehet húsos dolgot, is, vagy mit szolnál pl. a vastagra sütött palacsintához? A tésztájába bele is lehet sütni ezt-azt, zöldséget, husit, édes változatban gyümölcsöt is. Az nem folyik, nem maszatol, illetve nem nagyon. Tarts kéznél popsitörlõket a kezéhez!
 


Idike!
Képzeld, én is azt hittem sokáig,hogy a rizs az nem romlandó! Aztán nemrég azt olvastam, hogy a szarmonella után ez a felelõs a legtöbb gyomorrontásértKép Nem hittem volna!

Viszont, ha szereti a dobozos pépes kajákat, akkor azt az úton is be lehet keverni, csak víz kell hozzá.
Egyébként mi csak 600km-t tettünk meg egyszer a gyerekkel, ami a dugó miatt tizenhat órás autóút lett. Nekünk az jött be, hogy éjfélkor indultunk, így a gyerek az út egy részét békésen átaludta.
Egyébként, ha nem tudsz nagy hûtõtáskát vinni, akkor megteszi a kicsike fotóstáska /pl repülõút/, amibe kb. két tejesdoboznyi hami fér bele. Alulra egy jégakku, és az éppúgy megtartja a hideget, mint a nagyobb hûtõtáska.
Ha pedig a gyermek csak langyos ételt eszik, akkor vihetsz termoszban forróvizet.

Csi
 
 


Még egy dolog eszembe jutott: szerintem ne adj neki olyasmit az úton, amit azelõtt még nem evett! Elõtte mindent, amit gondolsz csomagolni, tesztelj le a gyereken. Az utazás kényelmetlenségei miatt amúgy is nyûgös kicsi az idegen kaja láttán esetleg nem lesz túl lelkes Kép
 


Judit,
készülj fel, sokkal kevesebbet fog enni, mint otthon, nyugodt körülmények között.
Sajnos nincs olyan kaja, ami kibírna több órányi utat, ezért nálam mindig van perec és keksz is. De pl. benzinkutaknál lehet kapni frissen sütött péksüteményt is.
Solya
 
 


Minden kedves hozzaszolo!

Koszonom a tippeket. Tegnap talaltam az uzletben olyan kis muanyag tartalyokat (USA-ban eloknek: GLAD termek, 8 van egy csomagolasban), amelyek tokeletes meretuek (egy kis adag), es transzferalhatok a melyhuto, mikrohullamu es a mosogatogep kozott. Igy, ha sajat keszitesu (megszokott kajat akarok neki vinni) elkeszites utan szokott modon, de ezekben a kis poharakban lefagyasztom, pici hutotaskaban (meg kisebb mint a fent emlitett fototaska) viszem; es arra gondoltam, hogy atszallasnal kajalohelyen megmelegitettem es kihules utan - ujra a gepen - meg tudom vele etetni.
A keksz, babapiskota es a Cheerio nalunk is mindig ott van. Kivancsi altal emlitett palacsinta isteni lehet, de igazad van, otthoni kiprobalas elott semmikeppen nem jo otlet utravalonak. Idike vizallo ulesvedoje is remek otlet, repulon is hasznat vehetjuk (felremlik a januari utunk KépKép ).

Bocsanat, kicsit ossze-vissza irok; iszonyu faradt vagyok ugyanis a tegnap ejjelt az ER-ban toltottuk, mert Jordan (ahogy tegnap kiderult) allergias a Penicillinre es szarmazekaira.

Ha van meg otletetek, irjatok batran, igazan koszonom!!!

Jo ejt! vagy Jo reggelt! (kinek mi)

Judit
Judit
 


Szia Judit!

Mivel az USA-ban vagy, igy gondolom ott is a 7-Eleven-eknel, meg egyeb benzinkutaknal is van mikro suto. Annak idejen en a Bencenek kis muanyag dobozokban vittem a fozit vagy amit eppen evett es ilyen helyeken melegitettem meg, ha autoval utaztunk. A repulon pedig altalaban megkertem oket, hogy melegitsek fel. Ezert idoben kell szolni, es nem is lesz tok meleg, mert csak forro vizbe allitva tudjak megmelegiteni (nincs mikro). Egyebkent tavaly mikor mentunk haza a Bence 20 honap korul volt, akkor en vittem croassant mert azt szereti, egy pici muanyag dobozban lekvart, egy masikban vajat, elore felszeletelt zsemlet, szalamit, sajtot (szeletelve es kockazva mert ki tudja melyikhez tamad kedve Kép). Es mivel a Bence kakaot iszik reggel es este, kakaoport szinten egy pici muanyag dobozban amihez a gepen kertem megmelegitett tejet.
Most mas nem jut eszembe. Szia!

Agi

Kép
Kép
agi
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron