Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ha van vkinek jópofa szabásmintája (mackó, baba stb.) légyszi ossza meg velünk!Kép Ha úgy könnyebb magánba is elküldhetitek nekem! Elõre is köszönöm:
Ágci

Kép
 
 


sziasztok!

Engem az érdekelne, van-e valakinek ötlete arra, hogyan lehet buborék fújóba házilag JÓ folyadékot csinálni. Próbáltam már a mosogatószert és a szappant is de valahogy nem sikerült. Jóesetben egy buborékot tudok fújni és nem is válik le a fújóról. És persze azonnal elpukkad.Tudom, hogy nem egy drága dolog a buborékfújó, de olyan jó lenne házilag utántölteni. Köszike:

Prü
prü (prü)
 


Mézet kell beletenni állitólag. Én imádom a bubikat, de még nem próbáltam mézzel, mert nem tartok itthon mézet. Kép Csak valaki mondta, hogy a vásári óriás buborékok lötyijébe van méz. Egy próbát megér. Nálunk a WU2 nevü sampon volt a nyerõ.

 
 

 
 

Én egyszer egy könyvben olvastam ezt a receptet:

Szappanbuborék-fujó készítés:
2 liter viz egy pohár mosogatószer vagy sampon és egy pohár glicerin. Ettõl lesznek erõsebbek a buborékok.

bigacsiga Kata

ui: Zsóka te kipróbáltad? Mûködött?

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kata én is ezt találtam valahol a neten, ki is próbáltam, jó nagy adag lett belõle, és tényleg nagyon klassz buborékokat lehet vele fújni!

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Rég nem járt erre senki, de talán tud valaki segíteni.
Külföldi gyerekeknek kellene elmagyaráznom a repül a, repül a játék lényegét. 7-9 évesek. Nagyjából emlékszem rá. Olyan dolgok kellenének amirõl nem lehet gyorsan eldönteni repül-e vagy sem. És mik szoktak lenni a büntetések. Ha valaki tud segitsen!!! Jövõ hétre kellene.
Elõre is köszi!
Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
 


Szia Esztianyó!

A büntetés nálunk elõször zálogtárgy volt. Valami kis mütyür, ami az övék. Azután jó móka kihúzni egy "zsákból", hogy "Mit érdemel az a bûnös, kinek záloga a kezemben van?" Itt már Õk mondanak "büntetéseket": álljon fél lábra és számoljon 100-ig, vagy békaugrás, vagy nyávogás vagy valami ilyesmi.

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Köszi Juci!
Valami ilyesmit gondoltam én is, csak nem voltam benne biztos. Kellenének még tippek, mert nem tudom ezek a gyerekek mennyire lesznek benne a játékban (lehet, hogy megijednek az idegenektõl vagy nem értjük meg teljesen egymást)és akkor nekem kell segíteni.
Nincs valami tipped valami "becsapós" repülõ tárgyra. Én a struccra gondoltam, mert az madár, mégse repül.
Köszi
Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
 


Bábszínházat szeretnénk csinálni karácsonyra a gyerekeknek. Van valakinek otthon ár kész, amit vett, vagy maga csinált? Méretre és ötletekre van szükségem, valamint báb szabásmintákra.
Köszi elõre is. Sziasztok: Timi
 
 


Szia Timi!

Küldtem néhány báb szabásmintát.

Zsuzsa
 
 


Kedves Zsuzsa!
Nagyon-nagyon örültünk neki, szép karácsonyi ajándékok lesznek belõle! Már elõre látom a csillogó szemeiket! Köszönöm, hogy örömet tudok okozni!
Szia: Timi
 
 


Zsuzsa!

Nekem iiiiis, légysziiiiii! Kép
Különösen érdekelne, hogy a fejekbe hogyan lehet beledugni az ujjakat. Kép
sjuca@freemail.hu

Elõre is köszi!
Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Ezt a könyvet találtam:

Bábkészítés
A kesztyûbábtól a pálcabábig
Fordító: Gombos Filoména
[url=http://www.saxum.hu/leiras.jsp?bookID=28819" TARGET="_top]http://www.saxum.hu/leiras.jsp?bookID=28819[/url]

*****
A Fabula bábszínházban az elõadás után
[url=http://www.fabula.hu/" TARGET="_top]http://www.fabula.hu/[/url]
játszóház és bábkészítés is van.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Zsuzsa!
Ha nem nagy fáradtság küld el nekem is a báb szabásmintákat!
eszter.papp@freemail.hu
Köszi!
Esztianyó
e
 


Bigacsiga!

Sose okozol csalódást! Kép
Sajna az a könyv éppen elfogyott... De legalább tudom, hogy minek nézzek utána! Még nem adtam fel a Süsüt!

Köszi, üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok! Gipszet szeretnék formábaönteni a héten. Van valakinek tapasztalata, hogy mivel érdemes kifesteni? Tempera? Ha jól tudom, hagyni kell kiszáradni, de nem tudom meddig, festés elõtt. Ugye a síma modellgipsz is jó, nem kell a kreativ hobby boltban árult gipsz?
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Szia!
Persze, hogy jó a modellgipsz. A kreatívban is ay van, csak a csomagolás más. A tempera jó, csak bemattul száradás után.
Persze van amihez ez kifelyezetten illik.
A kreatív hobbyban van festék alapkészlet. 600 Ft körüli az ára. Egész gazdaságosan lehet vele festeni és szép élénk fényes színt ad.
Üdv.
Malacka
 
 


Liesel!

Ha nem tetszik mattan, lakkozd le. Fényes és sötétebb lesz.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Nagyon tetszik ez a topic! Én is ilyen megrögzött barkácsoló vagyok!

Így karácsony elõtt talán jól jönne egy társasjáték elkészítése is, csak nem tudom mennyire passzol ide... Mo.-n még nem találkoztam vele, persze lehet,hogy ismeri valaki. Kicsit nagyobb gyerekeknek való, akik már össze tudják adni 2 dobókocka számait. De persze felnõttek is játszhatják. Ici-pici stratégia és sok szerencse kell hozzá. Izgalmas, és otthon könnyen elkészíthetõ. A címe: Can't stop, én magyarul Hódítsd meg a csúcsot-ként emlegetem. Mivel elég hosszú leírni szabályokkal együtt, csak akkor írnám le, ha érdekel Benneteket!

Anita
 
 


Anita!

Írjad, Írjad!

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kata!

Milyen lakkot használsz a temperás figurák lelakkozásához? Azt amit szintén a hobby-boltban lehet kapni, speciálisat, vagy valamilyen teljesen hétköznapit? Köszi.

Anita, szerintem is írd, engem legalábbis érdekel!Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Hát akkor íme a játék! Jó szórakozást!

A szabály talán bonyolultnak fog tûnni, nem könnyû elmagyarázni, de a játék nagyon - nagyon egyszerû! Mindenesetre, ha nem világos, nyugodtan kérdezzetek vissza! Tehát:

Can't stop
Hódítsd meg a csúcsot!
Játékosok: max. 5
Kellék: 3 db bábu (nem kell különbözõnek lennie)
4 db dobókocka
játszótábla (ld. késõbb)
jelzõkorongok (5 féle színben, 11 db)
A játék "meséje", hogy hegymászók vagyunk, és azon versenyzünk, ki a legügyesebb. A cél 3 csúcs meghódítása.
Bábuk: lehetnek egyformák. Nekem 3 db hegymászó felszereléses Hupikék Törpikém van. Nem tudom ilyet itt lehet-e kapni, de bármi egyéb is megteszi.
Játszótábla: egy négyzet alakú karton, mûbõr, vagy alkalmas textil, ca. 50 cm x 50 cm
Behúzzúk az egyik átlót (nem kell saroktól sarokig), és azzal párhuzamosan mindkét irányba 5 - 5 vonalat. Az elsõ vonalra (a legkisebb) 3 karika kerül, egyenlõ távolságra egymástól. Ez lesz majd az a karika, ahova a bábuval lépni lehet.. A 2.-ra 4 karika, a 3.-ra 5… aztán csökkentve ugyanez (a rajzom kicsit csálé lett), és be is számozzuk 2-tõl 12-ig.
Kép
Jelzõkorongok: Bármi jó, lehet kartonból is, csak egyértelmûen el lehessen helyezni a tábla valamelyik mezõjére. Az enyémet nagyon ötletesen a barátaim üvegbõl készítették: lehet kapni "üveggyöngyöt", amit a sütõben formára lehet olvasztani. Teamécses fémtartójának aljába tettek egy keveset, és abból készítetek kb. fél cm magas korongokat.
A játék menete (szabályok): 4 kockával egyszerre dobunk. A dobás után párosítani kell a kockákat - tetszés szerint. Két kocka együttes értékének megfelelõ csúcsot kezdjük el megmászni - oda tesszük az elsõ bábut. Ha két különbözõ értéket kapunk, akkor már két bábuval mozgunk. Pl.: ha a dobás 2,2,5,4, akkor elkezdhetjük a 4-es (2+2) és 9-es (5+4) csúcsot, vagy a 7-es (5+2) és 6-os (2+4) csúcsot. Ha akarunk tovább dobhatunk. Ha ismét sikerül a megkezdett számok valamelyikét kihozni (hangsúlyozom, mindig 2 dobókockával), akkor egyet elõreléphetünk a bábuval. Maradjunk az elõzõ példánál. Elkezdtük a 7-es és 6-os csúcsot. Ha most 2,4,3,3-at dobunk, akkor, pl. a 6-os csúcson, kettõt is elõreléphetünk. (2+4 és3+3). De tehetjük azt is, hogy 4+3-mal a 7-es csúcson megyünk tovább, és mozgásba hozzuk a 3. Bábut is, az felkerül az 5-ös csúcsra (2+3). Válasszuk ezt a verziót. Így már mindhárom bábunk mozog. Ha tovább akarunk dobni, akkor most már ezekre a számokra kell koncentrálni. Elég, ha egy stimmel, tehát ha pl. 2,3,6,6-ot dobunk, akkor lépünk az 5-ös csúcson, a másik két kockával már nem törõdünk! DE! amíg lehet, addig muszáj feltenni új bábut. Tehát, ha a 2. Dobás esetén inkább a 6-os csúcson megyünk tovább 2-t, akkor most fel kellene tennünk az utolsó bábut a 12-es csúcsra.
Addig dobunk, ameddig akarunk. Ha abbahagyjuk, akkor a korongjainkkal megjelöljük, hogy meddig jutottunk, legközelebb innen folytathatjuk. A bábukat leszedjük, a köv. játékos jön. Természetesen õ is elkezdheti ugyanazokat a csúcsokat, amelyeken mi elindultunk.
Ha mindhárom bábunk mozgásban van, és olyat dobunk, hogy egyikkel sem tudunk lépni, akkor visszacsúszunk a kiindulási pontra. Ez vagy az elõzõ jelölés, vagy, ha olyan még nincs, akkor lekerülünk a tábláról…
A cél, felérni a csúcsra. Ha elértünk egy piros mezõt, (és abbahagyjuk még idejében a dobálást), akkor az a csúcs a miénk. A piros mezõn hagyjuk egy jelünket, és az a csúcs kikerül a játékból. Ez a játék vége felé kínos, ha pl. úgy dobunk, hogy csak foglalt csúcson tudnánk elindulni. Ezt nem tehetjük, a köv. játékos jön.
Az nyer, aki elõször foglal el 3 csúcsot.
Patthelyzet matematikailag nem alakulhat ki (ezért a max 5 játékos!)!
Annál izgalmasabb, minél többen játsszák!
 
 


Ja igen, lehet még szépíteni. A célsarokhoz hegycsúcsokat festeni, a kiindulási pontokhoz mezõket...

Jó játékot!

Anita
 
 


Sziasztok!

Barátunk kislányának szeretném megcsinálni hajdani /egyik/ kedvencemet, a kockás kirakót. Ami nekem volt anno, az kb. 5x5ös fakockákból állt, mind a 6 oldalán más, és a kész kép kv. 35 cm lehetett. A kirakható 6 nagy kép a Tücsök és a hangya mesébõl volt részlet, közte 4 évszakra jellemzõ is. Van ötletetek arra, hogy mibõl tudnám megcsinálni?
-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!
FILC anyagot szeretnék venni, szép színekben. Ki tud lelõhelyet? Jó árat? A Kreatív Hobbyban 679Ft/meter, gondolom ennél van olcsóbb-legalábbis nagyon remélem.
Köszi: zsike
zsike
 


Zsike!

Én a Zig-Zagben vettem, telkönyvben benne vannak...

De szerintem bármelyik méteráru boltban olcsóbban lehet kapni. Próba-cseresznye!

Puszi:

Dia
Dia
 


Dia, hol van a zig zag? én így nem találtam meg a tel. könyvben.

Viszont sajnos a legtöbb méterárú boltban nem lehet filcet kapni. Én ugyan a bútoraim alá kerestem, aztán találtam a Rossmannban kis tapadó korongokat (olyan mint az ikeáé, csak harmad áron) szóval, érdekes ez a zig zag ..

Köszi: Andi
Névtelen
 


Szia Andi!

Amit biztosan tudok:

XII. Böszörményi út 1. (Déli pu.-tól 1 megálló az 59-es villamossal, villamosmegállóval szemben)
XII. Ugocsa utca-Kléh István utca sarka (Délitõl 61-es villamossal 1 megálló, plusz egy kis séta.)

Puszi:

Dia
Dia
 


Anita! ez a játék nagyon jó ötlet, köszi hogy feldobtad ide. KépKépKép
clipart{happy}
 


Na az aláírás helyett hülyeséget csináltam, szóval köszi Anita a játékot:

Móró
Névtelen
 


Bábokról találtam véletlenül:

http://www.gyermeksziget.hu/otletbazar20.php

Szerintem papir helyett filcbol is jok, varrva, vagy ragasztopisztollyal /ha mar nem ragcsal a babaKép/ rogzitve pl.
-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!

Van valakinek ötlete plüssállat-tárolásra? Elég sok van belölük és kisfiam nem igazán szereti öket. Még csak 13 hónapos,talán majd késöbb...
Szekrénybe nem akarom "bedugni" öket. Hallottam már vmilyen hálós megoldásról,amit fel kell akasztani,de nem tudom,hol kaphatnék hálót és azt sem,hogy tetszene-e egyáltalán..
Felesleges polcunk sajnos nincs.Igazából olyasvalami jópofa ötletre gondoltam,ami dísze lehet a gyerekszobának.
Irjatok,köszi!

Inimma
 
 


Szerintem, ha a kisfiadat nem hozzák lázba a figurák, akkor mégis inkább a szekrény v. a zárható doboz volna a jobb, mert ezek csak porfogók, imádják a poratkák õket, amiket ráadásul 40 fokon el sem lehet pusztítani, viszont remek allergének. Max. 1-2 nagyobb-színesebb darabot hagynék elõl.
Névtelen
 


Kedves Rita!

Hálót sportboltban keress!Mi is ott vettünk pár éve az óvinak.

Jucusmamus


Innima!

És ha varrnál/varratnál egy nagy falvédõt sok-sok különbözõ méretû zsebbekkel? Aban ülnének a plüssök és csak a fejük kukucskálna ki?

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sza mindenkinek!

Köszi az ötleteket! Szavazásra bocsátottam a dolgot itthon.Bigacsiga, remek ez a falvédö-dolog! Teljesen bezsongtam! Már ki is néztük a helyét az apával, a nappaliban lesz a csemete játszósarkánál levö falon.varrni sajnos nem tudok,de anyukám annál jobban és azt hiszem,örülni fog,ha bármit csinálhat legkisebb kedvencének.
Még egyszer köszi! Ha elkészült a mü,írok!

Inimma
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek BÚÉK!
Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Valamelyik topicban keresett valaki textilkönyvet.tudom,hogy ez nem ide tartozik,csak hiába keresem,hol volt,nem találom.
textilkönyvet lehet kapni a UNICEF üzleteiben, nem is olyan drága 2800 ft. Az üzletek címét meg lehet nézni a UNICEF honlapján,fejböl csak egyet tudok,Deák tér 6. Van vidéken is. Más játékokat is be lehet szerezni onnan,nagyon szépek és hasznosak mind. Én régen,amikor még Szegeden éltem,rengeteg gyönyörü képeslapt vettem,már elöre az akkor még nem létezö gyermekem nem létezö szobája falára ebben az üzletben.Most már gyerek is van,szoba is és a lapok mind ott vannak egyszerü üvegkeretben . Olcsó megoldás,lehet öket cserélgetni,akár évszakonként és a gyerek imádja öket!
Más: van vkinek ötlete Petit Danone-os dobozok hasznosítására? Csináltam már csörgöt belölük,csak azokat már kinöttük.Kép
Bocs a hosszúságért.

inimma
 
 


Nyáron joghurtot kikeverek gyümölccsel és lefagyasztom a petitdanone-s (vagy ehrlmann vagy milyen márka is van még) dobozkákban,lehet bele hurkapálcikát vagy jégkrémpálcát is tenni és készen van a fincsi nyalogatni való:-) nem saját öltet,barátosnétól tanultam.


Ja,hogy ez nem játék...bocsi:-)


Nagyon jo es aranyos, egyszeru "tarsasjatekok" es mesegyujtemeny talalhato itt:
http://www.plebania.communio.hu/gyerek/gyerek.htm
-Afonya
Névtelen
 


Afonya

Mit kerestem en ezt az oldalt utobbi idobe egyszer mar ratalaltam de aztan fogalmam se volt merre talalom ujra.
Névtelen
 


Szia Puposnünüke!
Tetszik a neved! Kép
Nem baj,hogy nem játék,azért jó. majd alkalomadtán kipróbálom,ha végre egyszer nyár lesz és megnö a gyerek a fagyizáshoz.
Köszi!

Inimma
 
 


Kreatív mamáknak, játékötletek

[url=http://www.enchantedlearning.com/crafts/animals/" TARGET="_top]http://www.enchantedlearning.com/crafts/animals/[/url]

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Megnéztem az imént említett oldalt,nagyon jó!!!!
Nagyon egyszerü,tulajdonképpen gyerekeknek szól,mindent könnyü elkészíteni és még különleges eszközök sem kellenek hozzá.
Van pl.nyomtatható állatos naptár és ami legjobban tetszett az a szintén nyomtatható,színezhetö mondókáskönyv angolul. Érdemes megnézni.
Köszi bigacsiga Kata!
Inimma
 
 


Inimma!

Tök véletlenül találtam, egész mást keresgéltem. Én is úgy gondoltam, hogy nagyon jó kis oldal. Igazából azt az egyet sajnálom, hogy magyar oldalakon miért nincsenek ilyen és ehhez hasonló jó dolgok???

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Remenyeim szerint lesz magyarul is ilyen oldal, csak meg kicsi idore van szuksegem. Sajnos nem anyira egyszeru osszehoznom mint szeretnem.
Névtelen
 


Sziasztok!

Regi Furge Ujjakban talaltam a kovetkezoket, par perc alatt osszedobhato dolgok, es szerintem aranyosak /na nem draga Barbie-felek, de talan epp ettol lesz kedvenc, hogy Anya csinalta. Vagy csak en vagyok ilyen naiv?/:

Bábok:

Kép

Aztán csupa ujjakra tekert fonalbol keszult pomponokbol osszeallitott bohoc:

Kép

Fel ora alatt megkotheto teglalapokbol formazott cicak:

Kép

Van egy egyszeru beka is:

Kép

Es az en alvashoz hasznalt Peti-babam mintajat is megtalaltam, amit Anyumtol kaptam annoKép

Kép

Es volt meg Barbie-haloszoba berendezesestol, haloinggel, valamint eskuvoi ruhaban.
Meg egy csomo Furge Kati-ruha, ha mond nektek ez valamitKép
Mindehhez van szabasmintam, leirasom, ha erdekel valakit.

-Afonya
 
 


Áfonya, a pompom bohóc nagyon tetszik, csak alig látszik, tudnál egy kicsit élesebb képet is csinálni, ha nem gond, hogy lehessen látni hogy is van ez a pom pom.

A Peti baba nagyon ismerõs nekem is, az ovis ballagásomra kaptam hasonlót :-*)))))))))

A Furge Katira meg naná hogy emlékszem ......

szóval tök jó nosztalgiázni, meg hogy feltetted ezeket az ötleteket.

UI. a kötött cicák "receptjét" is kérem :--))))

és nagyon köszi
Míra
 


Szia Áfonya!


Nekem is rémlik a Fürge Kata, feltennél néhányat a netre?

Nekünk sajnos már egy szál fürge ujjak sincs meg, a könyvtárakban nem is látok, de az újságok sehol sem kölcsönözhetõek egyébként sem.

Szóval, nagyon örülnék egy-két Fürge Katának ....


Eszti
Eszti
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron