Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nagyon tetszik ez az oldal, nagyon ügyesek vagytok!Azt hiszem,én is megpróbálkozok ezekkel,ha már lesz idõm a Manótól.Addig is néhány ötlet a Kreatív otthon c. könyvbõl:

1. Papír lámpabúra, ami angyon egyszerûen elkészíthetõ egy lufi segítségével

2. Csiga alakú falióra parafa lapból

3.tépõzáras céltábla( nagyobbaknak...)
textilbõl, filcbõl
4. autó formájú kulcstartó só-liszt gyurmából(én ebbõl csináltam karácsonyra díszeket a fára, és arany színû festékkel befestettem, nagyon jó lett)
5. lámpára akasztható csillagos mobil, ami éjjel világít a Manóknak

A képeket most nem tudom elküldeni, de küzdök a géppel és igyekszem. Van még egy csomó jó ötlet a lakás szépítéséhez is.

Vera

 
 


Vera, én nagyon várom a képeket!!! KépKép

Eszti
Eszti
 


Azt hiszem,most sikerülni fog a képeket feltölteni:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Remélem,sikerül!

Vera

 
 

 
 

Assezm,ez nem sikerült,megpróbálom egyesével.Ez egy kicsit sok volt a gépnek.

Kép

Ez a lámpa,ha minden igaz.

 
 


Végre sikerült!!

Itt a következõ:

Kép

Ez a csigás óra,remélem...

 
 


A következõ a céltábla:

Kép

 
 


És most jön az autós kulcstartó:

Kép

 
 


És itt az utolsó:

Kép

Eszti!Remélem,tetszenek!

Ha valamelyiknek kell a leírása,szívesen leírom.
És van még egycsomó minden,ami feldobhatja a lakást!!

Vera

 
 


Szia Vera! nekem tetszik a lámpa, azt le tudnád írni? esetleg ha van kellék beszerzési lelõhely akkor azt is ...

Köszi!! Míra

Ui. nagyon jó hogy feltetted a képeketKép
Míra
 


Szia Míra!

Nagyon egyszerû a lámpa elkészítése és szerintem semmi olyan nem kell hozzá,amit esetleg otthon vagy egy sima háztartási boltban ne találnál meg!

Hozzávalók: figurás csomagolópapír(amibõl a mintát kivághatod és majd felragaszthatod a kész lámpára),lufi,fehér és zöld(vagy bmilyen színû )fénymásolópapír,tapétaragasztó,ecset,olló

1.lépés: A felfújt és szorosan összekötött lufira vizes, fehér papírdarabokat rakunk úgy,hogy a papírdarabok egymást fedjék,majd az egészet lekenjük tapétaragasztóval.Erre kerül a következõ réteg fehér papír,amit felragasztás közben ragasztós ecsettel egyengetünk el a lufin.

2.lépés:A harmadik rétegben színes papírdarabokat ragasztunk fela lufira a ragasztóval.(mint az elõbb)

3.lépés: Végül a csomagolópapírból a kivágott figurákat ragsztjuk fela lufira és az ecsettel elegyengetjük.

4.lépés: Kb. egy teljes napig hagyjuk száradni.majd óvatosan engedjük le a lufit. Ezután vágjuk formára a búrát. drótból készítsünk hozzá vázat.

Egyéb ötletek:
-csinálhatod csak fehér papírból és akkor olyanra fested,amilyenre akarod.Akár mintásra is.
-nem muszáj vázat készíteni,ha van otthon régi,rossz éjjelilámpa,amibõl tudsz kreálni.VAgy akár bolhapiacon is érdemes körbenézni,mert fillérekért meg lehet kapni.

Ha vmelyik lépést nem tudod elképzelni,akkor írj,mert arról is tudok képet küldeni.

Egyébként vannak jó boltok,ahol sokmindent be lehet szerezni,ami ilyen barkácsoláshoz kell.Pl.hobbi és kézmûves boltok.

Sok sikert,remélem sikerül!!MAjd megírod vagyraksz fel képet,milyen lett!!!

Vera

 
 


Szia Vera! Igen tetszenek, köszi hogy feltetted, engem is a lámpa érdekelt a legjobban, a többit így képrõl talán ki lehet találni. Az autós kulcstartó annyira tatszik, hogy meg is fogom csinalni, csak nem aztóval, hanem hupikék törpével, vagy csigával!

Köszi szépen, ha látsz még jó ötleteket valahol, nyugodtan dobd fel ide Kép
Eszti
 


Sziasztok, engem az érdekelne, hogy mivel kezelitek le a fát (milyen lakkal) amikor elkészült bármelyik remekmû.
Ha lehet tudnátok márkát is írni, meg hogy drága vagy sem, kicsi vagy nagy kiszerelésû, gyerekbarát-e ... stb.


Köszönöm:

Szilvi
Névtelen
 


Szia Szilvi!

Nálunk a babaszoba berendezése gõzölt bükkbõl készült.A fa teljesen natúr, csak bioolajjal lett lekezelve.Ezt festékboltokban szerezheted be,a neve: HART ÖL általában megrendelésre, ára: 4500-5000 ft /liter.Ez teljesen növényi alapú, és kb évente kell vele átkezelni a fafelületeket.A létezõ bababarát lakkoknál sokkal jobb!!!Ezt szakértõ mondta!

Vera

 
 


Szia Vera! Ez most pusztán csak kíváncsiság: milyen az a gõzölt bükk?
Miért kell évente leolajozni? Ugyanúgy lemosható róla bármi vagy nem kenõdik szét alatta festék késõbb sem? mármint a hart öl-tõl.

Gondoltam csinálok pl. olyan virágot amit fentebb láttam, és azt le kellene lakkozni vagy olajozni. de elég tartós marad? (nem fog pl. a virágföldtõl) elszinezõdni?


Szilvi
Névtelen
 


Szia Szilvi!

A gõzölt bükk rózsaszínes árnyalatú,babaszoba berendezéséhez nagyon ideális,mert nem kell pácolni.Másrészt keményfa,tehát a Manó nyugodtan rágcsálhatja,nem tudja elfogyasztani, mint pl. a fenyõt.

Sajna,ha festett dolgot akarsz,akkor erre ez az olaj nem jó,csak a natúr fára.KépDe megkérdezem,mert van asztalos ismerõsöm,hogy tud-e olyan lakkot,ami bababarát.Ha gondolod...Van ilyen lakk,az biztos,csak a nevét nem tudom...Kép

Vera

 
 


Vera!!KépKép

várom ...Képköszi Szilvi
Névtelen
 


Sziasztok, a kockásfülü nyulat láttam a Podmaniczky utca elején lévõ OrginArt Galériában.KépKép
Anikó te kerested ugye? Varrtál azóta nyuszit? vagy letettél róla?Kép

OriginArt bolt

Míra
Míra
 


[url=http://www.originart.hu" TARGET="_top]http://www.originart.hu[/url]
Névtelen
 


Szilvi!

Azt mondta az asztalos,hogy elvileg minden olyan lakk bababarát,ami vízbázisú,azaz diszperziós.Azt hiszem vmi Monolac a márkaneve.De ez nem biztos.Vízbázisút keress,tudnia kell az eladónak!

Remélem,még tudtam segíteni!

 
 


Most vettem ezt a tologathato jatekot /nekunk kicsit korai, de le volt arazvaKép/, igy egyenlore en tologatom, de igy is nagyon elvezi a lanyom. A kerekek forognak, ezek forgatjak a talpakat, amik igy a foldhoz csapodnak, csattanos hangot adva, s nem mellekesen ugy nez ki, mintha lepkedne a kiskacsa. Szerintem nagyon egyszeru elkesziteni, csak nekunk nincsen helyunk barkacsolniKép

Kép
 
 


Szia Vera! köszi szépen az információkat a lakkokra. Nem tudtam róluk semmit sem, de ez megnyugtató információ.Kép


Szilvi
Névtelen
 


http://www.caron-net.com/kidfiles/kidproct.html

pokhalo, kepes leirassal egyutt

Kép

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!

Mivel újra divatba jött a keresztöltést,gondoltam felrakom a kedvencemet,amit már hónapok óta készülök megcsinálni.
Nem lesz egyszerû,de ha vki vállalkozik rá,jó munkát!

Falvédõnek kiváló!

Kép

 
 


Még két falikép.
Ezek maradék anyagokból készíthetõk.

Kép
Kép

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Tudnátok ötleteket adni,hogy milyen játékok - üzletben kapható tárgyak,saját készítésüek és eszköz nélküliek - valók egy kb,másfél éves kisfiu számára? (nincs hosszu u-m.) Elsösorban készségfejlesztökre gondolok.
Ez a kisfiu imádja a könyveket,rengeteget beszél és 2 percig nem tud nyugton ülni a fenekén. Kép
Nektek mi vált be? Bármilyen ötletnek nagyon örülnék!
Elöre is köszi:
Inimma
 
 


Inimma,
pl. gyöngyfûzés?

[url=http://www.angelfire.com/on2/freecraftprojects/kbeads.html" TARGET="_top]http://www.angelfire.com/on2/freecraftprojects/kbeads.html[/url]
Névtelen
 


Szia Inimma!

Szerintem kirakós játék,építõkocka,zsírkréta+nagy papír biztos bejön.Kép
A gyöngyfûzés még korai lehetKép

Anyapoc

 
 


Inimma!
Kréta táblával? Lehet nagy átmérõjû krétákat is kapni, pont ma láttam!
Az én fiam teherautó-mániás, és amikor építõkockát kapott, akkor az is rakomány lett, éppúgy, mint az ellopott konyharuhám. Sógoromnak van egy tüzéptelepe, és amikor arra kértem, hogy a másfél éves gyerekemnek "rakományt" hozzanak névnapjára, akkor õk ezt poénból szó szerint vették. Kicsi mirelites zacskókba homokot, és szitált sódert pakoltak, ebbõl hoztak vagy tizenöt-tizenöt zacskót. Az én kisfiam hónapokon keresztül azt pakolászta dömperbõl dömperbe a lakás közepén. Néha egyik-másik kiszakadt, akkor gyorsan újrazacskóztam. Hiába kapott mellé igazi építõkockát, õt csak a sóder érdekelte.Kép
Ajánlom még a BRUDER teherautókat, és haszongépjármûveket, amik nálunk nagyon beváltak. Nem törékenyek, és nagyon sok variálási lehetõségük van. Az tény, hogy nem olcsó, de igen jó minõségûek. Ha érdekel, van egy jó lelõhelyem, az szerintem a legolcsóbb Budapesten.

Csi
 
 


jogos, hogy korai lehet, csak epp ezt talaltam szorfoles kozben, bocsiKép

-Afonya
Névtelen
 


Csi!

Soma fiam is teherautó,markológép...stb.imádó.Engem érdekelne a lelõhely!

Köszönöm:Jucusmamus


Jucusmama, mail ment.

Csi, a homoludens.hu-n nem a Te mogyoronyuszid van fenn?

-Afonya
Névtelen
 


Áronya!
nem... Most még azt sem tudom, mi az, amit mondasz, de megnézem...
Csi

Bruder:
Este leírom a címeket!

Csi
 
 


Lányok!

köszi az ötleteket!
Csi,nagyon tetszik a sóderes kisfiad. Kép Enyém tátott szájjal figyeli a "nem mindennapi autókat"pl.a locsolóautót.Ma láttunk egy tartálykocsit,amire áhítatal mondta,hogy busz. Kép

Úgyhogy nagyon érdekel a BRUDER-es lelöhely. Éppen Husvét után is tojhat a nyuszi...

Anyapoc,a kirakókat már én is nézegettem,annyi fajta van , nem tudom eldönteni,melyik lenne jó.Gondolom nagy részekböl álljon és egyszerü legyen. Van egy neki fából amiböl egyenként lehet kivenni a formákat,de csak a traktorformával szaladgál...

Inimma
 
 


Van egy mezõgazdasági gépeket forgalmazó cég, akik árulnak Bruder termékeket, gondolom azért, mert a Bruder játékok megfelelõit forgalmazzák nagyban /CLAAS kombájn,MANITOU rakodó, stb./. Tehát ez nem játékbolt. Viszont itt olyan kiegészítõket is lehet kapni, amiket máshol /Auchan, Cora, Gulliver/ nem is láttam. Nálunk a nyuszi pl. egy vetõgépet hoz, ami az eddigi traktorok mögé köthetõ.Kép
Elvileg Mo.-n a Kék Kobra a Bruder egyik forgalmazója, és õk szállítanak a fenti helyek nagy részébe is, én csak ezekrõl az árakról tudok beszámolni, sajnos konkrét árakra már nem emlékszem, de azt tudom, hogy karácsonykor lényegesen olcsóbb volt ez a cég, mint a fenti áruházak. A Brendonról már ne is beszéljünk.
Nem mindig van náluk választék, de pl. karácsonykor kimondottan nagy árukészletük volt. A tavalyi AXIÁL Híradó címû újságjukban is hirdették a Bruder játékokat. Érdemes felhívni õket, mielõtt vásárolni mentek.:

AXIÁL Kft. Budapest Késmárk utca 9.
Tel.: 06-1-414-4030

Most néztem az újságban, hogy van egy csomó telephelyük az ország minden részén, de azt nem tudom, hogy ott vannak-e játékok. Ha valakit vidéki cím érdekel, az nézze meg a
[url=http://www.axial.hu" TARGET="_top]http://www.axial.hu[/url]
lapot, ott minden elérhetõségük megtalálható.
Én azért szeretem ezt a játékot, mert bõvíthetõ, és akár egy kuka a kukásautóhoz is nagy öröm nálunk. A dzsip kereke kompatibilis a tûzoltóautóéval, és a vetõgép pedig akár a dzsip után is köthetõ...Kép

Csi
Még valami: Ha mentek vásárolni, feltétlenül kérjetek Axiálos újságot, mert annál érdekesebb nézegetnivalót nem találtak még fel azoknak a gyerekeknek, akik traktormániásokKép

Csi
 
 


Szuperek vagytok csajok!!!

Én már egy éve keresek a kukás autónkhoz pót kukát. Remélem, most szerencsém lesz. Kép
Nekünk még a beton keverõ van meg.

Ha volna hely meg pénz szívem szerint az összes többit megvenném. Ez az a játék ami többszörössen is megéri az árát.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga!
Azt nem mondom, hogy ott éppen van kuka, mert én azt nem ott vettem, de el tudom képzelni, hogy ha egy kicsit kedveskedsz nekik, akkor rendelnek a legközelebbi szállítmánnyal. Én a kukát azt az itteni közértben vettem, bár õk azt ceruzatartónak árulták, mert nem tudták, hogy mi az. De érdemes lenne egy kört futni a Kék Kobránál is, bár mintha valamiféle csõdrõl hallottam volna felõlükKép
Viszont az Axiált is érdemes felhívni. Most mondta a párom, hogy egyszer ott vett egy szettet, ami két különbözõ markolóból, és egy billencses teherautóból állt
~7000Ft-ért. Barátnõm ott vett tavaly egy betonkeverõt, már nem emlékszem, hogy mennyiért, de majd megkérdezemKép
Csi
 
 


Drága Csi!

Ez a Késmárk utca a XV.kerületben van? Úgy örültem elõszõr amikor olvastam mert azt hittem,hogy a XI.-ben,de az Késmárki.

Köszi:Jucusmamus


A XV-ben. Kép
Csi
Csii
 


De mindenképp talafonáljatok oda, mert van, hogy kifogynak!Kép
Azt mondja a párom, hogy egy nagy telepen vannak, de van ott másik cég is.
Csi
Csi
 


Kép=Kép
Csi
Csi
 


Lányok!
Azok a képek, amiket felraktatok, nagyon tetszenek, de árulja már el nekem valaki, hogy ezekbõl a képekbõl hogyan készítetel falvédõt? A téma nagyon érdekelne!!!Kép

Anyapoc Vera
Nekem is nagyon tetszik a lámpa. Ahogy elkészítetted, ez a papírmasé. Ugye jól tudom?! Ezzel a technikával nagyon szuper "álarcokat" lehet készíteni.

Banett

Kép
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, korábban írtak-e már róla, mi, most vettünk a kisfiúnknak egy játszószőnyeg szerűséget. A lényege, hogy szivacskockákból lehet összeállítani, tehát tetszőleges nagyságú lehet. Minden kockán belül pedig állatfigurák vannak, amiket ki lehet venni, és vissza lehet tenni, mint egy kirakót. Az egész színes, az állatok pedig több színűek, szétszedhetők.

hétvirág
 


Banett

Én nem csináltam még meg,de szeretném,bár még nincs hovaKép

Hétvirág

Ez az ún. habtapilap...ha jól sikerült összeraknom.Jó játék,főleg a szülőknek,amikor a baba szétszedi,te meg azt sem tudod,melyik darabot hova kell tenni.˛KépKépVagy még ott nem jártok?

Anyapoc

 
 


Sziasztok Lányok!

Most jött haza a férjem Lengyel o. és két nagyon jó minőségű autót hozott a fiaimnak. Mondanom se kell, kukás szemetes mind a kettő, mert abból sose elég ami van. Kép

http://plasticart.de/produkte.html
http://www.wadertoys.de

ebből a sorozatból
http://wadertoys.de/530Baby%20Truck.htm
ezt a kukás autót
http://wadertoys.de/images/Artikel/2003/Baby%20Truck/03938.gif

Ebből a sorozatból
http://wadertoys.de/520Basics.htm
ezt a kukás autót
http://wadertoys.de/images/Artikel/2003/Basics/36165.gif


Ez abból a puhábbik fajta műanyagból van, ami nem törik olyan könnyen.
Nézzétek meg a honlapokat én csak a számat tátottam, azon a homokozó játékon amihez egy kis northon kút szerűség csatlakozik vagy azon a kis műanyag kiegészítőn amit a gyerek kedvenc autójának a kerekeire szerelve szánkóvá alakítható. Kép Kép Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kép

Ez egy preselt /furner?/ fabol keszult kirako, alul van egy fa, rajta ez a furcsa papirbol keszult fekete-feher rajz /amit en mar elkezdtem kifesteni, azert ilyen/, felette egy keret, mindez osszeragasztva. Holnap a kesz kepet is megmutatom, csak vakuval nem voltak jok a szinek.
Keszitesnel arra kene vigyazni majd, hogy a kirakott kepnek legyen egy kis jateka, ne pont akkora legyen, mint a keret. A mereteket is holnap leirom, valamint ha valaki ir mail, a kepet is elkuldom nagyobban, ezt csak kedvcsinalonak rakom fel.
Irtam, hogy fura a papir... akkor meg arra gondoltam, hogy valami muanyagos dolog lehet.... de kozben eszembejutott, hogy a tartossag, vizhatlansag miatt en ugy csinalnam, hogy leraknam alulra a sima papirt /kifesteni, ha kell/ aztan lefoliaznam, akar atlatszo ontapado tapetaval, igy tisztithato es strapabiro is lesz. Lehet, hogy ez is igy keszult?Kép

-Afonya
 
 


Szinten a vasaron lattam /igaz, feketeben, de itthon csak feher fonal volt, igy puli helyett komondor lett/
Feloras munka, benacskaknak, mint en, eltart egy oraig is, igaz, nem volt leirasom, csak szemre-tippre alakulgatott, bar a vasaron jol megneztem azert De ott egy ezrest elkertek erte, itthon meg maradekbol elkeszul. Felul egy fel hurkapalcara van rogzitve, igy remekul mozgathato. Ja es van egy kis nyelve is valahol, ami a kepen nem latszik. Ha valakit erdekel, leirom az elkeszites menetet is.
albino puli
 
 


Sziasztok lányok!

Csak most keveredtem ide sajnos. Nagyon tetszenek az otleteitek!
Kerlek benneteket, ha van otletek es kepetek falvedo keszitesere (elsosorban bohoc erdekelne, de mas is jo lenne), adjatok tippet.

Koszi,

Lillamama
Lillamama
 


Anikó,

a Vizipók képet melyik web oldalról töltötted le?

Viki
Viki
 


Anikó,

már a vizipók bekerült az arhívba.
2003. febr 7-én küldted a hozzászólást.

remélem látogatod, még a babanetet Kép

Viki
Viki
 


Áfonya!

Érdekelne a fából készült kirakód, eltudnád küldeni nekem mail-ben a mintát? Kép
Előre is köszi!... Remélem olvasod még ezt a topikot, elég régen írtál már ide. Kép

Ha esetleg valakinek meg van a kirakó mintája (és Áfonyát nem tudnám elérni,) szívesen fogadnám mástól is. Kép

Segítségeteket előre is köszönöm!

Timi
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron