Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Holnap potolom a tartozasomKép

Eszti,
milyenek erdekelnek, kotott ruhak vagy varrottak?

-Afonya
Afonya
 


Szia Áfonya, Jaj, nagyon aranyos vagy!, de teljesen rád bízom, ami neked is tetszik :-)))
Kötni tudok, varrni is valamennyit, ...így tényleg mindegy ...

Köszi: Eszti
Eszti
 


Sziasztok!

Mira,
itt a bohoc, kicsit jobb minosegben:

Kép

A leiras is megvan, ha kell valakinek, szoljon, kuldom akar mailben is.
 
 

 
 

Kedves Áfonya !

Én szeretném a bohóc leírását,de a cicák is nagyon tetszenek!

Jucusmamus


Szia Áfonya!

Nagyon jóóóóóóóó!
A bohóc meg cicamica leírást rakd fel légyszííííí.

Köszi: Mom
Momo
 


Sziasztok!
Most járok ebben a topicban elõször. Nagyon tetszik Kép
Miket hagyok én ki...?

Úgy látom nem csak nekem van Fürge Ujjak hiányom Kép

Áfonya!
A bohóc leírását én is szeretném!!!!!!!
Áruld el, mi az a Fürge Kata?!

Köszi, Phaedra
 


Phaedra,
a Furge Kata egy atlagos meretu jatekbaba, es egy idoben a FU-ban minden peldanyban varrtak-kotottek neki 1-1 ruhat. Van kotott furdoruhaKép, aztan mindenfele pulover, gatya, pelerin, lattam gyonyoru matyohimzeses nepviseletut, aztan oroszt is...

Akkor itt a bohoc leirasa:
Merete: magassag kb. 25 cm.
Hozzavalok: feher, sarga, narancssarga, kek, piros es barna, a kozepesnel kisse vastagabb maradekfonal; 11 x 6 cm-es zold, 9 x 4 cm-es kek, kis darabka rozsaszin, feher, piros es sotetzold filc, 3,5 x 12 cm feher organza vagy tull, 2 fekete uveggyongy, feher es zold himzofonal, vatta es ragaszto
Pomponkeszites: a fonalat surun az ujjunkra tekerjuk, lehuzzuk a koteget, kozepes kettos szallal szorosan osszehuzva atkotjuk es a ket veget atkotjuk.
Fej: a feher fonalat 3 ujjunkra csavarjuk 150-szer
Torzs: a sarga fonalat 5 ujjunkra csavarjuk 120-szor, majd atkotjuk. A kek fonalat ugyanigy feltekerjuk, atkotjuk. Ezutan a ket koteget egyutt is atkotjuk es igy vagjuk fel.
Kar: a jobb kar kek, a bal sarga. A fonalat 30-szor tekerjuk 1 ujjunkra.
Lab: a piros fonalat 2 ujjunkra csavarjuk 50-szer. KEt egyformat keszitunk.
Orr: a narancssarga fonalat 1 ujjunkra csavarjuk 30-szor.
Sapkadisz: 1 ujjunkra 20-szor csavart sarga fonalkotegbol k eszitjuk.
Haj: a barna fonalat 1 ujjunkra csavarjuk 20-szor, a kotegbe bebujtatunk 1 szalat es ezzel fogjuk ossze. Nem vagjuk fel. 2 ilyen koteget keszitunk.
Osszeallitas: a pomponokszalait olloval formara vagdossuk. Tube fuzott dupla szallal a kozeppontoknal egymashoz erositjuk a pomponokat: az orrot a fejhez, ehhez a torzset, majd a vegtagokat. Filcbol kiszabjuk a darabokat.
A sapkat osszevarjuk, a tetejere a sarga pompont, a ket oldalara a hajat oltjuk. Vattaval kitomjuk es a fejre ragasztjuk.A szemet az uveggyonggyel egyutt oltjuk a helyere. A szajat feher fonallal, szaroltessel kihimezzuk es az arcra ragasztjuk. A cipo 2-2 darabjat osszeragasztjuk, a zold sarkat pedig ra. A kezekbol 2-2-t ragasztunk ossze. Azutan a cipot es a kezet a helyukre ragasztjuk, majd a gombokat is. A galler hosszanti szelet kisse megnyujtva, keskenyen beszegjuk, masik szelet a nyak bosegenek megfeleloen behuzzuk es a fej ala erositjuk.
Afonya
 


Itt van hozza a rajz is, a filcekhez:

Kép

A felso a sapkae, zold, kb. 6 cm magas
alatta a szem, 2 db, feher, 1,2 cm,
alatta a szaj, 1 dbKép, piros, 1,2 cm,
alatta kez, 4 db, rozsaszin, 1,7 cm
legalul a cipo, 4 db, kek, kb 3,2 magas,
benne a sarok, 2 db, zold,1 cm

Remelem, hasznalhato.
Afonya
 


Affene, most latom, hogy igy is olvashato, nem kellett volna ennyit gepelnem.
Névtelen
 


Cicak meg elbujtak, nem talalom oketKép
remelem, elokerulnek azert.
Névtelen
 


Sziasztok!
Áfonya! nagyon köszönöm a leírást. Már holnap neki esek Kép
OFF írok mail-t
Szia, Phaedra
 


Egy cica, ket cica, szaz cica... itt a leirasKép

Kép
Afonya
 


oppa, a bal oldala lemaradt. Potolom: a nagyobb cicakhoz kb. 10 dkg fonal kell es a fejet 15 szemmel kell kezdeni.

Phaedra,
ujsagokat elindultak feledKép

-Afonya
 
 


Sziasztok!
Mindjárt megyek bábokat kreálni, de ezt még meg akartam osztani veletek. Innen ötleteket leeht venni a bábkészlet bõvítéséhez. Mégha nem is lesz olyan szép, meg "csak" ujjbábként készül el, de nagyon aranyasok szerintem.
[url=http://www.abndesign.hu/studio_21hu.htm" TARGET="_top]http://www.abndesign.hu/studio_21hu.htm[/url]


Üdv:
Ágci

Kép
 
 


Hû Ágci!

Ezek nagyon jók!!! Kép)
Anyukám is készített három kismalac kesztyûbábot Mikulásra Vilinek. (Jobb és balkezeseket egyaránt.) A farkast megvette, mert arra nem vállalkozott. Kép A képek alapján akkor jöhet a többi!

Köszi!
Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Szia Eszti!

Mivel Áfonya FUjjak újságai nálam vannak, ezért én teszek fel neked pár Fürge Katát, amibe "bele vagyok szerelmesedve"
-remélem Áfonya sem bánja-


A baba 45 cm-es, és minden ruhadarabra van leírás még a cipõhöz, papucshoz és alaphoz is!!

Ha tetszik még teszek fel párat, ha gondolod. Míra


Kép
Kép
Kép
Míra
 


Köszi Míra és neked is Áfonya!!!

NAgyon aranyosak a babák, .... elkülditek a leírását?

Köszi: Eszti
Eszti
 


Sziasztok,

nagyon ugyesek vagytok, hogy ilyen jopofa dolgokat keszitetek a gyerkoceiteknek.Felve ugyan, de most en is bele akarok vagni egy kis kezimunkaba, ehhez kernem a segitsegeteket.A kislanyom nagyon szereti a Kockasfulu nyulat, gondoltam varrok neki egyet, csak az a bajom, hogy en nem tudok szabasmintat kesziteni.Tudna nekem vki otletet adni kockasfulu nyulra??Az anyagot mar megvettem, mar csak a minta hianyzik.

Aniko
Aniko
 


Megprobalok feltenni egy kepet, hatha ugy konnyebb...

Kép
Aniko
 


Mit akarsz varrni, bábot, vagy egesz nagy nyuszijatekot vagy falikepet?
Csak hogy tudjam, mit keressekKép
-Afonya
Névtelen
 


Afonya, de aranyos vagy, hogy ilyen gyorsan valaszoltal is.Egy figurat szeretnek, tudod, mint egy plussallat, csak nem plussbol lesz...szoval rendes 3D nyuszitKépKépKépAz interneten kutattam mar eleg sokat, de biztos rosszul, mert nem talaltam tul sok mindent, mar irtam a keresobe, hogy szabasminta, bab, jatekkeszites, ilesmiket, de semmi hasznalhatot nem talaltam...lehet, hogy rosszul csinalom?
Aniko
 


Anikó!

Ha végképp nem találtok semmi használhatót a neten, akkor én -a kép alapján- megrajzolom a szabásmintát. Kép Csak sajnos a férjem most utazik el másfél hétre, szkennelni meg Õ szokott a munkahelyérõl. Tehát csak utána lehet errõl szó. Majd akkor megbeszéljük a méretet, stb. is.

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok,

én Szentendrén láttam (és vettem isKép) egy kockásfülü nyulat kb. 15-20 cm, 2000 Ft volt. Nagyon jól nézett ki.

A Szentendrén a Dunaparton sétálva van egy Art bolt, valami vendéglõk is vannak a környéken, na ott vettem, persze tudom hogy ez így nem érdekes, de esetleg lehet ötletet lopni a varrástechnikáról .. vagy ha mégsem sikerül még mindig meg lehet venni.Kép

Szimo a kockásf.nyúl rajongó
Szimo
 


Áfonya, azt el is felejtettem megkérdezni, hogy hol nézel utána a dolgoknak? Valami spec. könyveid vannak? vagy a neten? De akkor hogy csinálod? beütöd pl. az altavistába hogy kockásfülü?

Bocsi hogy ilyen tudatlan vagyokKép, de tényleg el nem tudom képzelni hogy honnan lehetne elõvarázsolni egy szabásmintát, hacsak valaki nem profi varrónõ ..KépKép

Tudsz segíteni?

SZimo
Szimo
 


Juca,
koszonom szepen, nagyon rendes toled, hogy megrajzolnad nekem a szabasmintat.Ha addig nem sikerul osszeszedni valahonnan, akkor szolok majd.

Szimo, esetleg nem tudnad lefotozni a joszagot es feltenni ide a kepet?Hatha ellophatnank az otletet.

A lanyom amugy eleg extra dolgokra szokta benyujtani az igenyet, pl. Misi Mokus, Susu, Micimacko meg ilyenek.A kockasfulu tunt a legegyszerubbnek....de ha barkinek vannak ilyen szabasmintai,ossza meg velunk, szerintem nem is csak en orulnek neki, hanem sokunk gyerekei.
Aniko
 


Eszti nem tudom az email címedet, hogy elküldhessem ..:-)
Míra
 


Bocsi, de kicsit elvesztem, gyerek kohog + menni tanul, nem is tudom, melyik a nagyobb csapasKép

Szimo,
igen, pl rakeresek neten, de tobb szora is, pl varras, babkeszites, pluss, stb. Vegulis ugy kepzeltem, eleg egy allatforma /de csak fokat talaltam eddigKép/, aztan a jellegzetes fulet-orrot-szempillat mar konnyu ravarazsolni minta nelkul is. A google-t hasznalom, jobban tetszik. Aztan van par konyvem, igen, sot, a Furge Ujjakban pl. volt kockasfulu nyul, arra emlekszem is, csak arra nem, hogy milyen formaban, lehet, hogy csak falikep.
Pl. Susu igaziban, nagyban van anyosomeknal, tolunk kaptak ajandekba anno, azt pl. meg tudtam volna nezni.

-Afonya
 
 


Sziasztok!
Találtam egy nyuszi szabásmintát. Nem a kockásfülû ugyan, de nyuszi Kép
[url=http://hometown.aol.com/jimmysdevoted/dollpage5.html" TARGET="_top]http://hometown.aol.com/jimmysdevoted/dollpage5.html[/url]
 


http://www.kuninfelt.com/projectsheets/rainplush/skip_rabbit.htm es ott legalul a "Click here to view and print patterns"-nel PDF formatumban bejon a szabasminta. AranyosakKép

Keressetek a +pattern +rabbit +needle szavakra, egyutt, rengeteget talalt, s van koztuk jo is. Csak kozben talaltam foltvarrast, jelmezeket is, ugyhogy eltevedtemKép Jo csemegezest.
Afonya
 


Áfonya, köszi, olyan aranyos vagy! Na meg is próbálom ezt a fajta keresést.

Aniko, sajnos nincs digitális gépem, de még az ismerõseimnek sincsKép, már gondolkodtunk a párommal rajta de olyan drágák!

Viszont hamarosan lesz ünnep a családban és akkor normál géppel lefotózom, ha addig még nem kerül elõ ez a nyúl jó???

SZimo a kezsõ netes
Szimo
 


kezsõ=kezdõ


Szimo
Névtelen
 


Afonya,
nagyon jó!
Megvan a húsvéti ajándék ötlet.KépKépKép
Ágci

Kép
 
 


Phaedra, Afonya,nagyon szuper nyuszikat talaltatok, koszonom szepen, igazan orulok nekikKépKépKépKépKépAfonya, asszem a tiedet fogom atalakitani kerekebb fejure, meg hosszabb fulure, es nem ilyen lesz az arca, na meg a pocakja sem.Gyerkocnek jobbulast kivanok.
Ma delutan neki is latok, aztan ha kesz, majd lefotozom es felteszem ide nektek a vegeredmenyt.
Szimo,
a dig.gep jo talalmany, engem csak az bosszant, hogy amiota van ilyenunk, azota nincs egy darab normal fotom seKép, mind csak a gepben foglalja a memoriat...Kinyomtatni nem tudom, mert a nyomtatonk nem annyira profi, raadasul pont annyiba kerulne a festekpatron miatt, mintha szepen elohivatnam .Szoval jois, nemis.
Aniko
 


Szia Anikó!

A színes ötletek c. kiadványban (Frottírállatok)találtam 2 nyuszit, a szabásmintát kicsit bonyolultabb ide betenni, mert A2-es lapon van, de ha kell szívesen beszkennelem. Kép


Kép
Míra
 


Szia Anikó!

A színes ötletek c. kiadványban (Frottírállatok)találtam 2 nyuszit, a szabásmintát kicsit bonyolultabb ide betenni, mert A2-es lapon van, de ha kell szívesen beszkennelem.

Kép
Míra
 


LÁnyok, fõleg ÁfonyaKép!!

Ha találtok még ilyen jó linkekekt ugye feldobjátok ide? mert én nem biztos ám hogy eljutok addig ameddig Te (jelmezek miegymás ..) révén angolul sem tudok igazán (németes voltam)

köszike: Szimo a nagyon béna netes
Szimo
 


Mira,

nagyon jopofa nyuszik, csak most latom , koszonom.SZerintem tedd fel a szabasmintat is, hatha kesobb is kell valakinek.
(most azon dilemmazok, hogy melyik nyuszi hasonlit jobban a kockasfulure...)
En meg felteszek egy Csodapokos kepet, hatha megihlet valakit.Falvedonek szerintem szuper lenne.
Kép
Aniko
 


Bocsanat, kicsit nagy lett.Sajna nemtudom hogy kell lekicsinyiteni..
Aniko
 


Szia Anikó, nem baj ha kicsit nagy lett, jobban
látszik :-)))

Van még ilyen vagy hasonló képed? Vagy könyvbõl másolod? Nekem ugyanis nagyon tetszenek, és bár nem nagyon tudok varrni de lehet hogy megpróbálkozom valami hasonlóval. Te már csináltál így falvédõt?


Olyan színes képed nincs ahol a W.D: kis hableány mesefilmbõl a tengermélyét mutatják? (ott úszkálnak, vagy ott van egy hajóroncs .. stb)
Ha van akkor elküldenéd nekem, vagy feltennéd ide?

Köszi.Míra


Ui. a nyuszi szab mintája majd érkezik, csak még nem tudom hogy oldom meg hogy vagy 5 részbõl kell összemásolnom ... (A2-es lapokon van össze-vissza ..)
Míra
 


Sziasztok!
Bocsánat OFF leszek, de másképp nem tudok üzenni.

Míra! (ide biztos benézel Kép ) nem vesztem el csak összeomlott az egész levelezõrendszerem, ha majd a Mackó elaludt megcsinálom és küldöm az élménybeszámolót.
Sziasztok, Phaedra
 


Szia Mira,

ha ennyire maceras, szerintem hagyd a csudaba a nyusziszabasmintat.
Egyelore ennyi hableanyt talaltam, de meg dolgozom rajtaKépKépKépKép

Kép


A kepeket az internetrol szedegetem le, szeretem oket, meg a lanyomnak is tetszik.En meg nosztalgiazom.Mindjart keresek meg egy parat.
Falvedot meg en se csinaltam, bar kontar modra tudok varrni, de hianyzik a turelem...Kép
aniko
 


Kép
aniko
 


Kép

Kép
aniko
 


Kép
aniko
 


Kép

na mostmar lelovom magam, jo?KépKépKép
ani
 


Anikó! Nagyon nagyon köszönöm!!!! Az Arieles kép nagyon jó, pont ilyenre gondoltam. nagy örömet szereztél vele, mert a könyvet nem lehet megkapni, a könyvtárban meg folyamatosan ki van kölcsönözve, így már szinte lemondtam róla.
Ne lõdd le magad :-) ha még van jó képed nyugodtan tedd fel, akit zavar szól (de akkor majd lelõjük jó ?:-))) )

Szerintem ezekbõl is elég sok ihletet kaphat az ember nem?

nyuszi ügyben hogy állsz?

kinyomtattam az Áfonya féle nyuszi szab mintáját, most fogok vele próbálkozni ...
Csinálta már valaki?

Míra

UI. Én is felteszek 3 ötletet (egy ötletfüzetbõl másoltam) amit akár husvétra is meg lehet csinálni (az alap mindegyik esetben papírgolyó):

Kép
Kép
Kép
Míra
 


Mira,
szivesenKép.
A nyuszivarras most felfuggesztve ,mert az egesz csalad influenzas es en vagyok az egyeduli , aki meguszta=mindent en csinalok.
A virag nagyon aranyos, az lesz a legkozelebbi terv.
Aniko
 


Papirsarkanmyt szeretznek kesziteni, nejlon szatyrokbol lattam egy Praktika ujsagban, de semmikeppen sem talalom meg...Ha tudod, hogy melyik szamban van, vagy esetleg le tudnad irni a lenyeget, nagyon megkoszonnem...
Zsike
zsike
 


Zsike, megkerestem Neked, a juniusiban van. Ha esetleg nem talalod, felrakom a lenyeget.
-Afonya
 
 


Afonya!
Nagyon koszonom!!!!!
Zsike
zsike
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron