Új privát üzeneted érkezett!

Csak ajánlani szeretném amit én most próbáltam ki elõször. Két hónapos kislányommal csak körülményesen tudok mozogni a városban, fõleg vásárolni (a karácsonyi forgalomról nem is beszélve). Az internetes vásárlást ajánlanám mindenkinek. Igaz egy picit drágább (bár nem minden) a szupermarketeknél. De találtam egy internetes áruházat ahol ingyenes a házhozszállítás – és maximum két nap múlva háznál van a rendelt áru – egész Magyarország területén. Egész jók az árak és sok mindent tudunk rendelni. Háztartási cuccoktól kezdve az ajándékokig.
Mindenkinek csak ajánlani tudom:
www.katanet.hu
De a startlap.hu honlapon egyéb internetes áruházakat is találhattok és megnézhettek.
Névtelen
 


Ha MOBILTELEFONNAL vagy TARTOZÉKKAL szeretnétek meglepni karácsonyra magatokat vagy szeretteiteket, létezik egy honlap, ahol megtekinthetõek a termékek,az árak és meg lehet rendelni, amit postai utánvétellel vagy aznap futárral szállítanak házhoz.Az árak szerintem kedvezõek, de akit érdekel gyõzõdjön meg maga: www.budatel.hu
Üdv.:Riti
BudaTel
 


[url=http://www.katanet.hu" TARGET="_top]http://www.katanet.hu[/url]

[url=http://www.budatel.hu" TARGET="_top]http://www.budatel.hu[/url]
Névtelen
 

 
 

Sziasztok!
Most jövök a vásárlásból...egy nagyon jó bizományit találtam a VII.ker Rákóczi út 68-ban. Nyitva: H-Szo:9-20.00-ig
Nagyon klassz, márkás holmik vannak, felnõtt is.
És most december 31-ig a gyerekruhák 1-et fizet 2-t vihetben vannak.(mindig a drágábbat kell a kettõbõl fizetni.)Én így vettem egy dzsekit (2000Ft)és egy pulcsit (1500)=2000Ft
És 2 másik pulcsit egyik 1100, másik 900=1100
Tehát a 4-bõl nem kell a 2 legdrágábbat, csak egymáshoz viszonyítva...na jó bonyolult lettem.:-)))
Jó vásárlást.(Van adidas, nike, benetton stb. is)
Geszter
 
 


Sziasztok!
Az összes Toy Farm játék boltban MINDEN 50%.(playmobil, lego, babák, puzzle stb.stb)
Van a Rákóczi úton (a Rókus templomnál),a Kossuth L utcában (Puskinnál), a Deák téren (a 4-es busz megállójában.)
Már elégé ki van fosztva, de azért még érdemes szétnézni.
Eszter
 
 


A boltok címei:
V. ker. Kossuth L.u 18.
VII. ker. Erzsébet krt.15.
III. ker Flórián üzletközpont
V.ker. Károly krt.23
VII. ker. Rákóczi út 27.
VII. ker. Thököly út 10.
Miskolc Szinvapark Bevásárlóközpont

A Károly krt.-i nagyon ki van fosztva, a Rákóczi és a Kossuthban sok jó van.A többiben nem voltam.:-)))
Eszter
 
 


Az Yves Rocher kozmetikai termékek féláron (vagy még olcsóbban) kaphatóak a Mammut1-ben.(arclemosó zselé 2in1 pl. 1500 Ft helyett 650 Ft)
Névtelen
 


Zsomimama!

Valamilyen babkocsis rovatban olvastam korábban, h. Te jártál a PANDORFI outlet centerben.
Az én kérdésem nem pont abba a rovatba való, ezért irok ide, remélem idetalálsz?
Azt szeretném tudni, van-e ott valami játszásra alkalmas terület, ahol a gyerek mondjuk a családdal el tudja tölteni az idõt és nem kell végigvonszolni az üzletek során.
Kérlek válaszolj mielõbb!
Nagyon köszönöm
Kati
 
 


Szia Katalin!
Én ugyan nem az vagyok, akitõl kérdeztél, de tudom, hogy a center egyik sarkában van pár étterem, cukrászda és mellettük egy szuper játszótér!Egyébként ez az egész szabadtéri dolog, körben vannak az üzletek, úgyhogy lehet sétálgatni.
Horváth Krisztina
Névtelen
 


Kedves Krisztina

Köszi h. irtál! A játszótér jól hangzik! tehát Te is azt mondod, h. érdemes kinézni? Mi csak azért mennénk! Mert már kiváncsi vagyok. Érdemes az év egy bizonyos szakában avagy mindegy mikor megy az ember?
Szia,
Katalin
 
 


Sziasztok!
Bocs, de most találtam ide. Van ott egy nagyon klassz, kültéri, de fedett játszó, kávézó, étterem .
Érdemes délelõtt menni, akkor kevesen vannak, A parkoló szabad. A határtól kb. 35 km.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Köszi Zsomimama! Meg fogjuk nézni!
Üdv
Katalin
 
 


Zsomimama!

Melyik határátkelõtõl 35 km? Mi gyakran járunk Sopronban, nem tudod véletlenül, hogy onnan milyen messze van? Át lehet vinni kisbabát a határon, vagy nekik is kellene már saját útlevelüknek lennie?

BMárti

BMárti
 
 


Márti! Kell nekik külön útlevél sajnos!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

Akkor inkább otthon hagyom Sopronban a Nagymamájának! Kép
Azért ez mókás! Úgy megnézném egy csecsemõ útlevelét! Pláne az igazolványképet benne! Két nap múlva már úgyse hasonlít rá, és egy pasasnak (vámos) úgyis minden kisbaba egyforma. Ja, és hogyan készül egy kisbaba útlevélképe? Merthogy még nem ül oda a fotózáshoz a székre... Kép

BMárti

BMárti
 
 


A hegyeshalmitól, de Soprontól is érdemes arra menni, az A2 autópálya. A legkisebb fiamról 8 napos korában készült az elsõ útlevélfotója, apa fogta, és vártuk a pillanatot, hogy kinyissa a szemét... 15 perc alatt sikerült is, a fotós bácsi örömére.Csak 2 évre kapja egy ilyen pici, mert már abszolut nem hasonlít.Sokat járunk át a határon, mindig megmosolyogják a képet.
Ma volt kinn a barátnõm, a Brucki, ez Pandorf után van, pár km, H&M-ben, már akciók vannak nyári holmikra. Pl. 2 euró minden fürdõruha, póló, sapi stb.
üdv
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Bmarti

De oledbe oda ul. En parhetesen ugy csinaltattam kepet. Magyarorszagon meg az se gond ha latszik kezed. Itt macerasabb volt mert ugy kellett tartani a kisholgyet hogy ne latszodjon hogy en tartom. 4 sorozat kep sikerult csak. Vegen mar azt az otelte adta utleveles holgy hogy fektessuk le matracra es felulrol fotozza fotos. Igaz erre mar nem kerult sor.

Napocska
Napocska
 


Sziasztok.
Csak annyi, ami még nem került emlitésre, hogy olyan helyen érdemesebb fotóztatni, ahol digitális kamerával vannak felszerelkezve. Ott lehet törölni a "nem-jó" képeket könnyen, s normális körülmények között ezért pénzt se kérhetnek. Erre én is túl késõn jöttem rá.
Üdv
Katalin
 
 


Sziasztok!

Ha már ilyen jól belejöttünk az útlevél-képekbe, nem tudja véletlenül valamelyikõtök, hogy itthon digitális fényképezõvel készített, és fotominõségû papírra kinyomtatott megfelelõ méretû (útlevélkép-méret) képeket is elfogadnak-e? Van valamilyen kötöttség, hogy milyennek kell lennie a háttérnek útlevélképeknél?

Elõre is köszi. Nekünk sem lenne egyszerû a három gyerekkel elfonulni fotózkodni, lévén a legkisebb 7 hónapos eleven baba.

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a baba-útleveles infókat. Azért a Nagymamázás mégis jobb megoldásnak tûnik, ha egysze végre sikerül rávennem a férjemet, hogy elvigyen oda.

BMárti

BMárti
 
 


Csak szabvány képet fogadnak el, ennek pontos mivoltát az okmányirodában elmondják, ott kell intézni. Némi pénz, fotó, lakcímpapírok,(a gyereké is), és mindkét szülõ, mert ott kell helyben aláírni minkettõnek.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Köszi Zsomimama, hát akkor nem ússzuk meg a közös fotózkodást!

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok

Az útlevélkép "szabványsága" a méretre vonatkozik. Egyébként kötelezõ a fehér háttér. Decemberi kalandunk, hogy a 2 éves kislányunk többszöri próbálkozásra sem volt hajlandó lefényképeztetni magát, csakis üvöltõ pózban, amit ugye nem tehetünk be az útlevélbe. Ezért aztán itthon, fehér háttérrel lefotóztuk, egyórás elõhívással, megfelelõ nagyítással elkészítették a Porstnál, és sablonnal megfelelõ méretûre kivágták. Azóta az útlevél felavatva.
Mimóza
 


De jó! Akkor mégis menne a dolog? Hurrá!

Köszi neked is Mimóza!

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!

Én az Europark Kodak fotó boltba voltam. Digitális fotót csináltak és úgy, hogy a fiam a babakocsiba ült.
Minden további nélkül megcsinálták az útlevelet (pedig nem fehér volt a háttér).

Erzsi
Erzsi
 


Erzsi, akkor ezek szerint az itthoni képek mégiscsak jók lennének. Hiszen ugyanolyan digitális fényképezõvel csináljuk a képeket, csak eddig nem tudtam hogy el fogják-e fogadni. Az hogy csinálunk párat fehér háttérrel is nem akadály (lepedõ mögéjük, aztán annyi). Egyébként mennyi idõ alatt készül el az útlevél leghamarabb? Errõl tudtok valamit?

Jó hétvégét mindenkinek!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!
Bp-en az V. ker.-i irodába ha beviszed, kb. egy hét alatt készen van. Egyébként, pl vidéken ahol én is lakom, beletelhet 1 hónapba is. Saját önkormányzatodnál érdeklõdd meg szerintem telefonon, h. mi a rend, s ha nem felel meg neked az õ határidejük, kérdezd meg, mit javasolnak (nem tudom, h. bp-i vagy-e és van-e lehetõséged az emlitett V. ker.-be bemenni?)
Szia
Kati
 
 


Kati! Igen, budapestiek vagyunk. Az V. kerületben ez az önkormányzat amit írsz? De jó lenne!!! Nagyon köszönöm, ez tényleg nagyon gyors lenne így. A mi önkormányzatunk is egy hónapot mondott, azértis lombozódtam le úgy, mert mi három hét múlva mennénk nyaralni a határ mellé.

Köszi mégegyszer! Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szerintem az Andrássy úton lehet csináltatni...2éve '/4 óra volt.Az Oktogonnál.
Vagy ez már nem így van???
Névtelen
 


Sziasztok!

SEGÍTSETEK! Babakocsit szeretnék venni a születendõ gyermekemnek... Pierre Carden típusú bõven megfelelne, de max. 30.000-ért és újat. Ha valaki tud olyan boltot, ahol van, kérem írja meg.
Köszi:
Barbara
promised@freemail.hu
Névtelen
 


A gyori Toma nagykereskedesben a Bergon kocsi 30e Ft. Ugyanez a Megatoysban 42 eFt
En ugy tudom Pestre is feljarnak, arubeszerzes miatt, szerintem hivd fel oket.
A Bergon kocsi amugy szerintem a leheto legjobbak egyike.
Szeles, nagy kereku, magas, atfordithato karok, rugozasa is van, nagyon jo szinek, szoval csak janlani tudom.

Tomka
Névtelen
 


Norcsi!

V. ker-i önkormányzat a Városház utcában Deák térhez közel található. Én ott csináltattam. Érdemes a fogadó órák idõpontját telefonon megkérdezni elõre.
Amit Névtelen ir az Oktogonról, fogalmam nincs az a hely mi lehet.
Városház utca, az tuti.
Jó kirándulást Nektek!
Kati
 
 


Kati nagyon köszi! Nektek is nagyon jó nyaralást kívánok!

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Az Oktogonnál a BM útlevél osztály van.
Szerintem telefonálj oda bárhova viszed az útlevél kérõt, mert ilyenkor nagy sorok szoktak lenni.
Én tavaly kérdeztem és azt mondták kb. 2-3 órát kell sorba állni.
Az anyukának és az apukának is alá kellett írni az útlevél igénylõt, az ügyintézõ elõtt (tehát a szülõknek együtt kell bemenni és a picurt is vinni).

Erzsi
Erzsi
 


Az V.ker-i okmányiroda az Erzsébet téren van.
A Városházban a Fõvárosi van.
Azt hallottam, hogy a Pozsonyi úton van az egész útleveles részleg.(2éve én is az Oktogonon csináltattam)
Puszi:Eszter
 
 


Sziasztok!

Meg tudnátok nekem mondani, mi az amit feltétlenül vinni kell az irodába, ha útlevelet csináltatok a Kicsinek? Milyen papírok kellenek, hogy nehogy elküldjenek, ha egyszer sorban álltamKép

Köszi

Tikk
 
 


Szia Tikk, Norcsi és útlevelesek,

Telefonáltam egy sort.
Az eredmény és a jelenlegi felállás: egy-másfél héten belül útlevelet készitenek a Visegrádi utca 110-112.-ben (BM útlevél osztálya) ahol sor áll! Ide költözött ki az emlitett belvárosi iroda állitólag.
Szükséges iratok: lejárt útlevél, személyi ig., útlevélkérõ lap (postán adják), 2 fotó, ill. bélyeg = 5 évre: 4000, 10 évre 6000 Ft, postán kapható, ill. egyes okmányirodáknál is van. Gyereknek ha még nem volt útlevele, kell az anyakönyvi kivonat, +2 szülõ aláirása személyesen, amint ez már iródott korábban. A 2 szülõ külön is bemehet aláirni. Nekem a lányom nem volt benn, amikor intéztük.
Üdv
K
 
 


Kati!Fantasztikus vagy!
Nagyon köszönjük, most már remélem tényleg lépni tudunk majd!
Szia: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Kati!

Tényleg köszi. Most már csak azt nem tudom, hogyan csináltassunk fényképet a Picirõl?

Tikk
 
 


A rossmannban a pampers sensitiv 2400 Ft helyett 1800 körül van
Névtelen
 


Tikk!

Fentebb irtak néhányan már a témáról.
Szerintem: több helyen készitenek digitális masinával útlevélképet. Ilyen helyre menjetek el, ahol normálisan is állnak hozzá s nem fizettetik ki veletek a fel nem használt képek árát (nekem ilyen esetem is volt) - ott addig próbálkoznak, amig nem lesz egy jó kép a gyerekedrõl, s amelyik tetszik kinyomtatják. Igy tutira sikerül. Esetleg beszéljetek meg idõpontot elõre, h. ne legyen kapkodás.
Érdemes "magán"- kis üzletekbe benézni, mert én a West End Agfa üzletkéjében igen pórul jártam (saját magamnak kellett kép). Most vidéken egy apró kis vállalkozói üzletkében készittetünk képeket, s nincs is gond. Kérdés mekkora a babátok, s hol laktok?
Remélem gond nélkül sikerül minden!
Szia
kati
 
 


Sziasztok!
Július 1-én szünnap minden okmányirodában!
Én ma intéztem (a holnap lejáró)személyimet...elsõre az V.ker-i (itt lakom)Erzsébet téribe mentem...100-an tolongtak...fõleg útlevelesek...mivel nem müködött a személyi csináló rendszer,átküldtek a Visegrádiba...Útleveles résznélk az utcán állt a sor, a személyis,jogsi stb...pedig már kint volt a zárva tábla.(10körül értem oda-8tól 13-ig van ügyfélfogadás)elfogyott a sorszám...vissza az Erzsébet térre.Ott már mûködeött addigra a gép, kb.3/4óra várakozással kész is voltunk...jobban mondva 3hét múlva küldik postán.
Borzasztóak!!! Kép Kép Kép

Eszter

Ja az V.ker-iben azt mondták BÁRMELYIK okmányirodába mehetek, viszont a Visegrádiba azt, hogy csak a lakhely szerintibe vagy a Visegrádiba...
 
 


Eszter! Klassz ez a naprakész pontosság!Kép
De legalább a végén mégiscsak sikerrel jártál. De ha egyszer sorszám van, akkor meg mi a fenéért tolonganak az utcán is? Magáért a sorszámért?

Lenne mégegy kérdésem: Ausztriában simán a bankkártyámmal bármelyik automatánál vehetek ki Eurot? Ha igen, akkor mekkora kezelési költség fejében? Vagy akkor járok jobban, ha itthon veszem fel az Eurot és bankjegyekben viszem ki?
Van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok?
Légyszives írjátok már meg! Köszi!

Köszi azt az információt is, hogy július elsején zárva lesznek!

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi: ahogy én tudom: készpénzt automatából külföldön felvenni túlzottan nem érdemes. Csak ha muszáj!! Egyébként annyit számláznak, amennyit az adott bankautomata üzemeltetõje levon az illetõ országban (nincs plusz levonás azért, mert Te nem helybeli vagy!) azaz mint általában itthon.

Valóban jobban jársz, ha itthonról viszel ki valamennyi valutát, vagy, külföldön is érdemes kártyával (VISA, Mastercard stb) direktbe fizetni. Én legtöbbször igy tettem, már ahol tudtam. Itt sincs plusz levonás, csak a tényleges összeget fizeted! VISZONT: a számládról való tényleges levonáskor aktuális valutaárfolyamnak megfelelõen történik a levonás!!!!! Ezt nem árt figyelembe venni.

Ha hosszabb idõre mész, megfontolandó az utazási csekk használata, akkor nem kell annyi készpénzt örizgetni magadnál. A csekkeket általában elõre kell megrendelni, és abban a pénznemben kapod, amiben kéred.
Mert kp. az kell, mert mi van ha elveszik a kártya (azt is lehet pótolni, de addig is élni kell valahogy)
Fenti info-k a K&H Banktól származnak, frissek!
Üdv
K
 
 


Kati! Kép

Köszi, sajnos nem hosszabb idõre mennénk, maximum átruccanás szintjén menne a dolog. (Feltéve ha lesz addigra útlevelünk!)

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Mastercarddal, vagy Visaval, vagy American express stb.-vel lehet fizetni.Azért érdems itthonról Eurót vinni, nincs lényeges különbség, hogy hol veszed, 240-250 körül van bárhol, legalább papír is van róla, meg nem árt, ha esetleg apróságra kel, vagy pl. pisilni..
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Neked is nagyon köszönöm Zsomimama!Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


/blink{próba}
Névtelen
 


<BLINK>próba</BLINK>
Névtelen
 


Sziasztok,

Annyi jó tippet kaptam már tõletek, gondoltam én is szolgálok eggyel. Ráakadtam egy vadiúj gyermek használtruhásra, a Tátra u.-ban ( XIII. ), a gumis mellett. Tele van márkás holmikkal, sõt, új Nike cuccokat is láttam. Ellenõriztem, eredetiek és kb. a bolti ár feléért. Eddig nem is tudtam, hogy a Nikenak ilyen jó gyerekcuccai is vannak. Ráadásul van benne egy helyes kis játszósarok. A lányaimat alig tudtam kicsalni az üzletbõl. Az árak kifejezetten klasszak! Próbáljátok ki, szerintem érdemes. Kérdeztem a csajt, de a börzére nem jön ki.
Névtelen
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron