Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Arra gondoltunk többen, hogy még is csak jó lenne ez az új topik. Nem a topikok nővelése, hanem a könnyebb megtalálhatóság miatt. Így talán még jobban van arra esély, hogy újak is csatlakoznak a mi kis szakkörünkhöz és így még több jó ötlettel gazdagodhatunk Kép

Így el is kezdem átpakolgatni ide az eddig felrakott ötleteket Kép

A várva várt Újaknak még elmondanám, hogy képtárként a meglévő
Kézimunka, varrás, miegyéb...KÉPTÁR -at használnánk továbbra is.

HAJRÁ! Mindenki vesse bele magát az ünnepi készülődésbe Kép

Phaedra
 


Adventi ajtó- és ablakdíszeket (Forrás: Fürge Ujjak 2002. 11-12.) ->
kép1
kép2
leírás1
leírás2
 


Panni horgolt angyalkája
angyalka

Gigóca téli üvegmatrica sablonjai
Mikulás
szánkózó gyerkőc hóemberrel
téli táj játszó gyerkőcökkel, hóemberrel
 

 
 

Sziasztok,

íme néhány adventi naptár ötletként:

karácsonyi_cirkusz
maci_csillagokkal
karácsonyi_vonat
mézeskalács_házikó
 
 


én tényleg nem akarok kötözködni, de szerintem a másik topic is elég egyértelmű lett volna. Annak aki keresi. Aki nem, annak meg ugyis mindegy.
Örültem,hogy de jó végre valaki nem új topicot nyitott!
Erre meg mégis.

Elég lett volna egy már működő képtárba feltenni a képet és amit előhalásztatok topicot oda meg beírni a kommentárokat tanácsokat kéréseket.

Ne sértődjön meg senki akit érint az írásom, nem akartam megbántani csak a véleményemet írtam le.
Névtelen
 


Névtelen!
Köszi a véleményedet! Csak kár, hogy nem mered hozzá a nevedet adni!
...elkezdtem írni, hogy miért is nyitottuk meg, de mégis úgy döntöttem, nem fogok magyarázkodni. Miért is kéne, amikor sorra nyílnak a tényleg felesleges topikok. Mi többen ezt nem érezzük annak.
Csak azt szeretném kérni, hogy Akinek nem tetszik ez az újabb topik ne "rondítsa" össze ...
köszi, Phaedra
 


Itt a "közkívánatra" beszélgetKép
Kérdés, leginkább madzagokkal dolgozókhoz:

A goblein, és a keresztszemes mintája az kompatibilis egymással? találtam egy angyalkát, ami szerintem szép, de goblein. Úgy tudom, Áfonyán kívül sokan nem gobleineznek.
Van egy csomó horgolt minta, de a füzet egy része német. Érthető úgy is, vagy mindenképpen kell hozzá magyar leírás?

Találtam két Dianát, és egy Sabrinát, karácsonyi mind a hérom. Megvan Nektek is? Mert akkor nem rakosgatom fel a képeket.

Adventi kalendáriumok:
Jó-jó...De mi kerüljön bele? Ami belefér, azt lányom rágás nélkül nyeli le. Cukorkát még nem ehet, a fiam meg már nem ehet.
Léteznek még számítógéphet hangkazetták?
Régen azok nagyon olcsóak voltak. Mert ha vannak még, akkor hozhatna minden napra egy dalt, és egy mesét a naptár. Az még jó program is lenne esténként...
Egyéb ötlet?

Csi
 
 


Felraktam négy képet a képtárba.
Legyen Kedves valaki belinkelni ide is, és a keresztszemesbe is belinkelni a címeket, sajna most nem tudom, mert vagy a gép fagy le, vagy a hűtő olvad ki, a kettő együtt ma nem megyKép
Csi
 
 



Itt a horgolt Mikulás-> http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/35899.jpg
Ha a leírást kéri vki, mail-ben elküldöm, nincs értelme ide felrakni lekicsinyítve, mert úgy nem látszik belőle semmi.

Panni! Neked most küldöm!

Phaedra
 


Csi!
Ha fordítani kell a német szöveget küldd el az emilemre! Van rengeteg karácsonyi kincsem, de nincs pl, digigépem. Tud valaki segíteni, hogy közös állományunk gazdagodjon?
Karácsonyi ajándékötletek topik van? Vagy hasonló?
sofka
 
 


sofka,
hol laksz, ez fontos kerdesKép
ajandekotletek, amik megvasarolhatok: http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/284/6658.html
A sajat gyartasuakat meg ide kene, szerintem.

Csi,
szerintem a gobelin mintak elvileg felhasznalhatok a keresztszemeshez, max a szeleken kell kicsit korrigalni. De sose probaltam mégKép
Adventi: na, erre nem is gondoltam, eddig ilyen problemam nem voltKép Majd torom a fejem. Bar minket lehet, nem erint még, Reka nem tudja a napokat megkulonboztetni, en meg szivesen megeszem a snassz csokikatKép

-Afonya
 
 


Csi, mi az edventibe tettünk már szétvégott karácsonyi képet is. Egyből kirakó. Kevésbé kreatv versenyzőknek pedig gyárt a playmobil komplett kalendáriumot, amiben egy Betlehem lakik. Szóval valahogy Betlehemet kellene, lányom fanatikus rajongója a témának, csak még nem tudom miből.

Áfonya: Bp. II. Pesthidegkút.- Úri környék, csak mindentől mesze van. De van autóm, és néha egész mobil bírok lenni.
sofka
 
 


Sziasztok

Nalunk lanyok csatokat, gumikat, ceruzakat, radirokat, pici noteszeket, ugralo labdat, kocsit, gyongyot szoktak kapni.
De masodik karacsonyara /mivelt elson meg csak 2 honapos volt/en egy nagy doboz duplot vettem es azt tettem zsakocskakba. Azota felcseperedet es ugyan az igenyli mint noverei.

Napocska
 


Milyen furcsak mániái vannak egyeseknek,ha pld.az az öröm számára,ha nem nyitnak uj topikot,mint Névtelennél olvashattuk...:-))


Csi,az adventi zsákokba tehetsz csak egy cédulát,rajta vagy térkép,hogy hova dugtad el az aznapi ajándékot(olyan gyerekszinten lerajzolva a szobát,hogy értse:-) ) vagy számot,vagy leirást,hogy pld.szines ceruza és azzal hozzád jön a gyerköc,te pedig odaadod neki.
Nálunk kaphat szines cerkát,zsirkrétát meg ilyeneket,lufit,matricát,csoki helyett gyümölcsöt,joghurtot is és egy bónuszt,amikor is ö kivánhat valamit.(rizikós:-)) )

A mackós adventi naptár macijának hol a szabásmintája?


Sziasztok, találtam pár karácsonyi goblein mintát. Vagyis inkább keresztszemeset. Ha nem sikerülne beszúrnom ide, megtenné valaki?

Phaedraa, neked megvan annak a horgolt angyalkának a leírása, amit azt hiszem ide is bemásoltál?

Karácsonyfa: én a tarka-barkákat szeretem, az olyan érdekes, milyen díszek vannak stb.


Csi, van olyan goblein /keresztszemes mintád az újságokban, ami arany vagy ezüst hímzéssel készül?
(anno láttam azt hiszem valami burdában piros kongréra aranyfonallal keresztszemezni, és nagyon nagyon tetszett, de valamiért nem vettem meg az újságot, aztán később meg már nem volt)

Adventi kalendárium: nálunk még nem nagyon működne sajnos, mert lánykám nem nagyon értené hogy mi az hogy ő csak 1-et bonthat ki. :-(
Egyszer kaptam olyat amiben gumicukrok voltak. Annak nagyon örültem.


Míra
 
 


Sofka!
Azt hiszem, hogy végül mindennek meg lett a fordítása is, majd megnézem mégegyszer, mert ezek német lapok ugyan, de itthoni kiadással, így van hozzá leírás, amit én rendszeresen elhagyokKép. Bevallom, idegesít, pl Burdáéknál, hogy azzal kezdik a leírást: végy egy 2597-es cikkszámú télapószettet...Na, ja. Mert itthon mindenhol ezt árulják...
Viszont: kedvenceim a német oldalak a neten, ha olyanba botlok, amit nem értek, akkor majd szólokKép Szerintem érdemes lenne keresztszemes, és horgolási minták miatt is körbenézni, bár engem azok nem érintenek, viszont a matrica-minták, meg a szalvéták nagyon jók, gondolom, akkor a többi is.
Adventi betlehemes--miért nem próbálsz meg gipszből önteni, vagy kész formát venni, mondjuk cserépből? Nekem van egy szép házikóm, a jövő héten majd felrakom, igazi gyerekcsemege, némi giccsel. Van hozzá kicsi belő világítás is, egy ilyen elég bőven a fa mellé.
Egyébként most úgy működik a közös kincs közzététele, hogy én elküldöm az újságjaimat Phaedrának, és ő felteszi, mert nekem hiába van digit gépem, meg szkennerem, nincsen hozzá normális előfizetésemKép Viszon Zsunya nincsen messze Tőled, lehet, hogy be lehetne szervezni egy közös fotózásraKép

Áfonya!
Pont ezen gondolkoztam én is...Nekem gyerekkoromból a legkedvesebb emlékeim a fáról nem a szép gömbök voltak, hanem a kiscsibék, a gólya, meg a hóember. Azt hiszem, idén nekem is le lesznek cserélve a díszeim, apró figurákra.

Míra!
Igen, találtam egy piros terítőt, amin nagyon szép hókristályok vannak arannyal hímezve, holnap felrakom a képét.

Köszönöm a tippeket az adventi kalendáriummal kapcsolatban, lehet, hogy idén meg is valósítomKép Tavaly a gyerek egy percre volt magára hagyva a csokis-ablakos kalendáriummal, nos, ki is nyitogatta őketKép.

Csi
 
 


http://www.coatsgmbh.de/de/1/fundec2000.html bár ezt a keresztszemesbe kellett volna tennem, de az most nincsen nyitvaKép
Csi
Névtelen
 


Csi!

Nagyon tetszenek a horgolások, amiket felraktál. Kérem szépen a leírást!!!! Vagy Phaedrától kérjem?
Itt is van egy adventi naptár:

adventi naptár

A karikákon kis vászonzsákokban voltak az ajándékok.

Panni
 
 


Puposnünüke

a maci mintája nálam van, ha megadod mailben a címedet, akkor lemásolom és elküldöm.
Felrakni nem akartam, mert ha senkit nem érdekel, akkor ne foglalja a helyet.

Üdv Gigóca
 
 


Gigóca,kérem küldeni a solvejg@freemail.hu cimre.
(De nem én vaygok a babanetes Solvejg,azért is van más nickem).Nagyon köszi.

Mira,az én fiam sem értette tavaly,miért nem kaphatja azonnal,amikor akarja,ezért nem a szobájában tartottuk,hanem az ebédlöben és olyan magasan,hogy ne érje el.De minden reggel,mikor mentünk egy csomagot kibontani,ujra el kellett mondani,hogy csak egyet kap és napközben is hessegetni kellett párszor,de nem volt semmi hiszti.(pedig hisztis amugy).Ja én még az advent elött meséltem párszor neki,hogy majd ugy várjuk a karácsonyt,hogy ...Szerintem a lányod is elfogadná és annyira tudnak örülni neki:-)


Íme egy gömböcske két oldala:

gömb1
gömb2

ezek mai gyártmányok
 
 


Gigóca, Puposnünüke!

Milyen maciról beszéltek?

Panni
 
 


Bocs, közben rájöttem.

Panni
 
 


Leányok,

egyetlen gondom a maci mintájával, hogy A3-as méret, és én mint nem a technika ördöge, mailben nem fogom tudni elküldeni. Így ha kell valakinek, az küldje el a postai címét, és borítékban elküldöm.


Üdv Gigóca
 
 


Panó!
Majd megbeszéljük, szerintem, ha mindn menni fog, akkor Phaedra felteszi a Képtárba.

Gigó!
Egyre jobban azt hiszem, nekem is kell ilyen gömb...Kép

Ma sikerült lefotóznom a karácsinyi Betlehemest. Azt hittem, ez a nehezebbje, de aztán a Képtár kiütéssel győzött.
Mérsékelten giccses, de én szerettem volna kiskoromban.
Roppant egyszerű elkészíteni, mert préselt lemezből van kivágva a házikó, kívül nádtető van rajta, ami faágakkal van felfogatva. A figurák készülhetnek öntött gipszből, hiszen csak egy oldala látszik, de lehet kapni cserépből készen is, amiket csak ki kell festeni.
Ez 220V-ról működik, de meg lehet oldani elemlámpával, vagy izzó+elem összeillesztésével, a tető eltakarjaKép
A háttere egy festett lap, amit egyszrűen el lehet készíteni, szalmaboglyát, és fadarabokat könnyen le lehet festeni.
Ezt nem én készítettem, német exportból maradt itt a lelkem, néhány éve kintvan az egyik szekrényen karácsonykor, én nagyon kedvelem, mert a fa mellett nagyon klassz hangulata van.
Ha valakit érdekelnek a méretei, és a részletek, akkor lemérem-lerajzolom.
Lassan pirkad, így csak a címeket írom le:
Itt a házikó:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/36309.jpg
Részletek:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/36314.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/36315.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/36316.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/36319.jpg
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/36324.jpg
Azért raktam fel ilyen sokat belőle, hogy annak, aki nekiáll, jól látható legyen, szerintem ez elég a tájékozódáshozKép

Ez pedig Mírának az aranyfonalas keresztszemes:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/36325.jpg

Ha van valakinek kedve, legyen kedves linkelje be a keresztszemesbe is azokat a linkeket, amiket ide felraktam, mármint a keresztszemesek képeitKép

Joccakát!
Csi
 
 


Sziasztok!

Éppen azon gondolkodtam, hogy megkérdezlek Titeket a kézimunkás topikban, mit készítsek karácsonyra, amikor majdnem kiszúrta a szememet ez a topik! Szóval örülök neki!

Azt találtam ki, hogy gyertyát ajándékozok karácsonyra. Még nem tudom, én öntöm-e, vagy megveszem a sima gyertyát, és rászalvétázok, vagy láttam nagyon jó dolgokat pl falevelet, száraz virágokat a gyertyákon.
Ti már csináltatok ilyesmit, ha igen, leírnátok az ötleteiteket?

Köszi.
Ildikó
 
 


Sziasztok,
csináljunk egy karácsonyi képtárat is, plíííz. Úgy egy helyen lehetne mindenféle ötlet, így viszont pl. november körül, aki keresget, igencsak össze-vissza fogja megtalálni.
Akinek nem tetszik, nem néz bele.
Ágci

Kép
 
 


Ágci

ha a színes szövegekre kattintasz, akkor feljönnek a képek, nem kell mindig a képtárban keresni.

Gigóca
 
 


Ildikó!
Én tavaly vettem gyertyatollat, ami olyasmi, mint az üvegmatrica kontúrja, és ezzel rajzolgattam körbe a gyertyákat, nagyon szépek lettek, és ezt meg is lehet gyújtani, míg a szalvétásat nem hiszem, hogy jó ötlet...Láttam nagyon szép viaszból készült díszítést, amit csak rá kell ragasztani a gyertyára.

Ágci!
Én Áfonya találmánya óta, ami alapján beírjuk a beszélgatésbe a képeket, be sem tettem a lábamat a képtárakba, csak akkor, ha valamit fel akarok tenni. Így szerintem elég egy képtár is, mert a lényeg úgyis itt van a beszélgetésben. Persze csak szerintem, mert én modemes lévén nem tudok bejutni egykönnyenKép

Csi
 
 


Ok
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!

Feltettem a horgolt adventi naptárat ide, de el vagyok keseredve, mert pont a lényeg egyáltalán nem látszik. A télapó recehorgolással van csinálva. Sajnos nincs scanner-em, csak fényképezőm. Viszont van 6 karácsonyi Burdám, ha valaki felteszi, szívesen kölcsönadom.

Panni
 
 


Panni!
Én felteszem szívessen Kép
Úgy is viszem az újságokat vissza, a többit mail-ben.
Phaedra
 


Csí, ez, hogy benne van a szövegben a kép nekem is tetszik. Ha nincs időm, csak a képeket nézem Kép

Más, a karácsonyi vásárra az oviba lógós, függös díszeket kellene alkotnom. " Mobil" szerúségeket. De karácsonyi legyen, olcsó legyen és még nézzen is ki vhogy. Ja és egy hónap múlva kész is legyen. Szóltok, ha találtok vmit?

Magdi
Névtelen
 


Magdi, a hungarocel labda vagy műanyag gömb beszalvétázva is jó?
Raktam fel a szalvétás képtárba 2 gömböt még anno Csínek, majd megpróbálom megkeresni, de ha van valaki aki ráér és nem modemes segítene?


Majd körbenézek ugyis ma kaptam egy barátnőmtől a kreativ hobby katalógusát abban is szokott mindenféle jó ötlet lenni.
 
 


 
 


Magdi!
Sosem láttam még a képtárat egybenKép.
Ez a dísz akkor karácsonyfadísz, vagy karácsonyi dekoráció legyen?
Ez a vásár azt jelenti, hogy el lesznek adva?
Lehet, hogy csak nekem nem egyértelmű.
Csi
 
 


MAgdi, közben azon gondolkodtam hogy azért ez a gömbös dolog sem olcsó muri.

Viszont találtam -minjárt fel is rakom-
1. dekorgumiból jópofa dolgokat, (a dekorgumi lapja talán 30 Ft ha jól emlékszem)

2. só-gyurma díszt
3. fa díszt amit lehetne keményebb kartonnal helyettesíteni
4. karácsonyi mécsest szintén papírból

Amúgy Csi által feltett kérdések bennem is felmerültek, eladjátok a díszeket? vagy a közfát öltöztetiktek fel? vagy a csoport szobáját?

Gigóca hálás köszi röppen feléd a betett képekért.

Puposnünüke, igazad van ki is fogom idén próbálni. Majd én is jó magasra pakolom fel az adventi kalendáriumot. :-))

Na megyek képet pakolni.
 
 


Meg is vagyok, annyi ideig töltögettem, hogy közben minden képet szép lassan letöltött a gép, így fel is tudom pakolni

dekorgumi télapó
angyalka
maci

ezeket ugyan fából csinálták de szerintem vastag kartonból is szép.

csillag
arany szív

áttetsző képek, inkább a fa alá
mécses 1
mécses 2

só gyurma:

csillag

zsákocskák
 
 


és a szalvéták:

ezekből negyedek vannak

karácsonyi maci
Ősz + dísztökök


ezekeből több is van:

virág +kancsó
Őszi vegyes
tyúk
 
 


A dekorgumi lapok 119ft.-ba kerülnek
 
 


JAja jaj, akkor bocsi valamit nagyon elnézhettem az üzletben!!!!
 
 


Köszi csajok, a dekorgumi jó, nagyon szépeket lehet csinálni vele, de az oviba alighanem karton fogja helyettesíteni. A dekorgumi volt az első, ami megfertőzöttKép

Csí, ez egy olyan vásár, ahol az ovó nénik, meg az ilyen bevállalós anyukák mindenféle karácsonyi dolgokat gyártanak, eladják és ebből (is) veszik a karácsonyi ajándékokat az oviba. Lényegében minden jó ötlet jöhet, ami erre alkalmas.

Magdi
Névtelen
 


Magdi!
Én tavaly a piacon vettem mézeskalács-díszeket, szerintem az egyszerű, kelendő, és szép. Na, ja, egyszerű...Sosem csináltamKép
Talán olyat is készíthetnél, hogy rétegelt lemezt felszabdalni, de úgy, hogy nem nagyon bonyolult ábrákat, hanem négyzeteket, háromszögeket, téglalapokat, stb. Egy háromszög lefestve bármilyen színre, megszórva némi csillámmal, olcsó, és nagyon haladós, de mehet rá szalvéta is. Nem is kell kivágni nagyon a motívumokat.

Míra!
Erre az aranyfonalas-keresztszemesre gondoltál?

Csi
 
 


Gyöngyből készült karácsonyi csillagok:

csillag1

csillag2

csillag3

Panni
 
 


Még gyöngyből készült díszek:

díszek

angyalok

És egy só-liszt gyurmából készült:

gyurmacsillag

Panni
 
 


Papírképek díszítésnek gyerekszobába:

ajándékhozó_manó
jegesmaci_hólapáttal
kívánságlista
szánkóverseny

Gigóca
 
 


Csi,
most nezem, Te is vettel gyertyatollat vagymit, akkor miert erdeklodsz ennyire?Kép
Rendeltem olyan diszcsikot, de a gyongyformajut /még nem bontottam ki/. Mert a sima csikot megneztem, tok olyan volt, mint egy gyenge minosegu csomagolopapir /tudod, az a fémes, vekony.../ hatoldala. Ugyhogy azt azzal fogom helyettesiteniKép

Gyertyakrol kepet sajna csak kesobb tudok feltenni, mert gepet kolcsonadtam hetvegere, mondvan, en bolhazokKép

-Afonya
 
 


Magdi!
Szerintem nagyon gyorsan elkészíthető és aranyosak is.

mogyorómanók
mogyorómanók leírása
Ez pedig egy toboz, ami csak egy szalaggal van díszítve. Ez nekem szintén nagyon tetszik és haladós is Kép
szalaggal díszített toboz

Mi is szoktunk só-liszt gyurmából díszeket készíteni. Összegyúrni, kinyújtani és süteményszaggató formával kiszaggatni. Száradás után kifesteni.
 


Áfonya!
Hogyan lehet felrakni a gyöngyös díszcsíkot? Kell valami spec.ragacs hozzá, vagy öntapadó?
A mit láttál, és gyenge csom.papírnak említed, az nem lehet, hogy a gyertyafeliratozó fólia volt?

Csi
ui.gép nélkül hogyan fogsz nekünk fotózni a bolhán?
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: