Új privát üzeneted érkezett!

Vica,szakitottam a hagyománnyal és nem csokikat kap meg cukorkátÉjjel csempészem bele a vitamintablettáját(imádja).meg kicsi matricákat,valamint aszalt gyümölcsök kis celofántasakokba adagolva,(ezeket is szereti),továbbá gyümölcsök képei és azt idehozza nekem és megkapja az igazit.Na jó,néha cukorka vagy csoki is lesz benne:-)
De muszáj éjjel belepakolnom,mert kirámolná egy óvatlan pillanatban:-)
Mikulásra is mogyoró és aszalt gyümik,mandarin,alma lesz a csomagban,ugyis kap más rokontól csokihalmazokat.


Ágci!

Hópelyhek úton,de szétvágtam őket mert egy A4-es lapon voltak,így viszont belefért egy sima boritékba.

Magdi !

Van belőle! Hogyan juttassam el?Nincs meg a címed!

Jucus


Jucusmamus!

Küldtem mailt.

Magdi

 
 

Lanyok,
mikor szoktak kitenni a vendegvaro koszorukat az ajtora? Nem advent elso vasarnapjan?

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Én - őszinte bánatomra - nem vagyok túl jó a kézimunkákban (világéletemben kettes voltam technikából és rajzból...), de most a fiamnak olyasmit szeretnék ajándékozni, amit sajnos nem lehet kapni sehol. Nagyon szereti a Süsüt (az első négy részt, ahol még a régi Süsü báb van). Alapvetően nem rajong a puha játékokért, de arra gondoltam, hogy egy Süsü nagyon tetszene neki. A boltokban sajnos csak egyfélét lehet kapni, a jogdíjas Süsüt, de az egy kicsit sem hasonlít az eredetire. Egy játékkészítőt is felkerestem, de ő meg nem vállalta, hogy csinál olyat, mint az eredeti, mert nem csak varrni kell, hanem a fejét valahogy meg is kell formálni.
Tudnátok valami tanácsot adni, hogy hogyan tudnék Süsühöz jutni? Három elképzelésem van. Esetleg tud valaki egy boltot, ahol az eredetihez hasonlót árulnak (egyszer régen láttam egyet egy benzinkúti boltban). Másik lehetőség, hogy esetleg tudtok ajánlani egy játékkészítőt, aki már csinált Süsüt. A harmadik, hogy valaki tud tanácsot adni, hogyan formáljam meg a fejét. Mert ha az sikerül, akkor a többit az itteni játékkészítő elvállalja. Karácsonyra szeretném mindezt a fiamnak, úgyhogy idő még van.
Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Adrienn!
ezeregy helyen láttam igazi Süsüt, naná, hogy most egyik sem ugrik beKép...

Leányok!
Még szeptemberben kaptam meg itt Ágcitól Míra mézeskalács-receptjét. Hátha kell még másnak is, felrakom az akkori levelet:

""Csi,
ez tuti jó, tavaly megcsináltam, isteni finom lett. Míra receptje, tavaly karácsony előtt nagoyn sokan ezt csináltuk meg. Én előtte mindig bénáztam a sütikkel, ezt még a kisfiam is csak úgy falta.
"Az én mézeskalácsreceptem, amit már évek óta sütök és nagyon fini.

75 dkg liszt, 35 dkg porcukor, 5 dkg vaj/marg., 4 tojás, 4 evőkanál méz, 4 teáskanál szódabikarbóna, 2 kávéskanál őrölt fahéj, 1 kk őrölt szegfűszeg, csipet só.

Máz: 1 tojásfehérje és 12 dkg porcukor, sokáig verni." ""

Ez stimm. Igenám, de van néhány kérdésem (nem röhögniKép)
Milyen hőfokú sütőbe teszem?
Milyen hőfokon sütöm?
Mennyi ideig sütöm?
A díszítést rá kell-e szárítani sütőben, vagy elég a levegőn hagyni megszáradni?

Hmm. Azt hiszem, több kérdésem nincsenKép
Esetleg még annyi, hogy mivel lehet házilag színezni a tojásfehérjét? Nincsen ételfestékemKép
Csi
 
 


Csi,
muszáj színezni? Ha igen, nekem csak a szörp jutott az eszembe, esetleg színes fűszerszámok, de azok elég jellegzetes ízt is adhatnak, ezért inkább a szörp.
Nahát, hogy pont ételfestéked nincs! Kép Azért remélem, ez az egyetlen!? Kép
Kíváncsi
 


Csí!
Én a Tescoban szoktam ételszínezőt venni, 50-60 Ft/db és ott mindig van. Ha van a közeledben Tesco úgyis jársz még addig valamelyikben. Az aromáknál keresd, még a kiszerelése is ugyanolyan.

K.

KépKép


KépKép
 
 


Magdi!

Feldobom holnap postán,most ünnepek előtt már nehéz lenne összehozni a találkozót!

Áfonya!

Én már kitettem vasárnap!

Jucus


Jucus,
köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy.
Ágci
Kép

Kép
 
 


Kataoo, Kíváncsi!
Tényleg nincsen nekem ilyenem, de üsse kő, veszekKép
Milyen az ételfesték? Vizes bázisú? Lazúros? Fényes, vagy lakkozni kell???KépKépKép

Ágciiiii!
Olvasd el légyszi a mai 16'13'-as beszólásomaaat!

CSi
Névtelen
 


Vigyázz, Csi, lakkozni csak száradás után lehet!!! Kép
 


Kíváncsi!
KépKép
Csi
Névtelen
 


Lányok!

Tudtok valamit Phaedráról?
Nála van az összes karácsonyi Burdám, ami nem is mind az enyém és nekem is vissza kéne adnom!

Panni
 
 


Csi!

Írtam a freemail-re.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Csi!

Én magasfényű, illatosítottat használnák, hogy emelje az ünnep fényét... Kép)))))))

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga!
Nézem, de még nem jött át...
Mindenesetre köszönömKép!
Csi
 
 


egy aranyos és nagyon egyszerű karácsonyi dísz
 


Csi,
bocsi, most vettem csak észre.

"Ez stimm. Igenám, de van néhány kérdésem (nem röhögni)
Milyen hőfokú sütőbe teszem?
Milyen hőfokon sütöm?
Mennyi ideig sütöm?
A díszítést rá kell-e szárítani sütőben, vagy elég a levegőn hagyni megszáradni?

Hmm. Azt hiszem, több kérdésem nincsen
Esetleg még annyi, hogy mivel lehet házilag színezni a tojásfehérjét? Nincsen ételfestékem
Csi "

Szóval én légkeverésesben min. 10 perc előmelegítés után 170-180 fokon sütöm. A heti adagot most úgy csináltam, hogy nagyon vékonyra kinyújtottam, ezt csak 6-8 percig szabad sütni, ellenkező esetben olyan lesz mint a keksz, bár úgyis nagyon finom, Gáborral két nap alatt befaltuk. nem baj, rámfér, az összes ruha lóg rajtam, a karácsonyi szép ruhámat, sem tudom, hogyan fogom magamra kötözni..O
Szóval nagyon hamar megsül.
Díszíteni sima tojásfehérjével, rányomhatod mielőtt beteszed a sütőbe, vagy mikor már majdnem megsült, még 2 percre visszadugod.
próbálgasd ki. Én most próbáltam piros ételfestékkel színezett tojássárgájával, tojásfehérjével. Vastagabbra hagytam, vékonyabbra. Az sem mindegy mekkora formád. csinálj egy próbaadagot (pl. csak a fele hozzávalókból) és akkor ha nem sikerül se fogod sajnálni, bár tuti lesz olyan, aki megeszi, télleg nagyon fini.

Jucus,
megkaptam ahópelyheket, írok mélt, köszönöm szépen. Annyira szépek.Kép
Lányok, tegnap alkottam szalvétás képeket, egész jól sikerültek. Elvittem a suliba, majd ha nem felejtem el, elfényképezem, felteszem. De ezeket csak műszaki rajzlapra csináltam, gipszezni még azóta sem volt időm, pedig már minden megvan. Meg azt hiszem bátorságom nincs hozzáállni.

Ti láttátok mennyibe kerülnek a készen vásárolható koszorúk, meg díszek? Iszonyú...Én csak ámulok és bámulok...Jó, hát tényleg nem occsók az alapanyagok, de azért kicsit túlzás nem (6000,- egy adventi koszorú...)?

Majd visszaolvasok, most megyek matrizázni.Kép

Ágci

Kép

Kép
 
 


Ágci!
Köszönöm!
Majd beszámolok, hogy milyen lettKép

Összeraktam egy tálcát nálam ez lesz(van) a koszorú helyett. A kókuszrost biztosítja, hogy biztosan begyulladjon majd a textilszalagKép

Csi
 
 


technikai kérdésem lenne(mint köztudott,nagyon béna vagyokKép
Olvastam itt,hogy lefujjátok arany és ezüst festékkel a boltban kapható kis sóspereceket.Na de hogyan? lerakjátok sorban,aztán lefujjátok,majd ha megszáradt,meg kell forditani és ugy is lefujni? vagy valami más trükk?


Nünüke!
Én lefújtam, megszáradt, fordatottam, fújtam. De lehet temperával is festeni, az kevésbé koszol, mert a spray igen nagy felületen szórKép
Csi
Névtelen
 


http://www.rte.ie/tv/echo/images/mobile2.jpg
Nekem nagyon tetszik ez a csillagKép
Csi
Névtelen
 


csi,nekem is tecc,hol a sablon meg a leirás?:-)

Köszönöma fujás technikai megerösitését.Még ha szór is,gyorsabb,mint a tempera,igy ezt fogom alkalmazni.Várom,mások is megirják, hogyan csinálják?


Névtelen
 


Ja, jaKép
Nünüke!
Tedd bele egy doboz aljába, akkor nem lesz ezüstszínű a lakás, bár mostanában ez is elmegyKép
Az én sablonom mindjárt alszikKép
Csi
 
 


Még nem keso potolni a mulasztast, ha a Telapo elfelejtette:

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/49228.jpg

-Afonya
 
 


Ez nagyon jóKép
Csi
Névtelen
 


Sziasztok,
biztos erről is volt már, akkor bocsi, de én olvasom is meg nem mostanában a topikokat.
Szval, ha adventi naptár műanyagjába öntöm a gipszet, és ezt karácsonyfa dísznek szánom, rögtön még a híg gipszbe kell tennem a zsinórt? mármint amivel fel szeretném majd akasztani a fára.Kép
Köszi:Ági

Kép
 
 


Ági!
Szerintem: igen. De később is ragaszthatsz rá, akkor nem olyan szép.
Isteni a MíramézesKép Fogy, mint a fene.
Idén először bevásároltam MILKA szaloncukorból, gondoltam kevesebbet veszek, de az most finom lesz. Hiba volt. Szerintem egyenesen pocsék.
Látott valaki idén olyan szaloncukrot, ami bevonat nélküli gumicukor? nem zselé, hanem rendes gumicukor. Tavaly volt olyanom is, de idén még nem láttam.

Csi
 
 


CSi: igen, én a héten vettem az Intersparban gimicukros szaloncukrot (Tibi), mi még nem kóstoltuk, de remélem fincsi lesz Kép

Vica
 
 


Magdi!

Odaértek a hópelyhek?

Jucus


Csi,
köszi.
Mézeskalács ugye, nilyen finom? mi most a 3. adagot fogyasztjuk vagy a 4.et?Kép Még egyet kell majd sütnöm... egsézen beljövök.Kép
Ágci

Kép
 
 


Jucusmamus!

Nem, még nem ért ide. Kép

Magdi


Lehet, hogy elrabolták? KépKépKép

Magdi


Jujjuj!

csak nem a hóphelyrablók?Feldobok holnap egy újat!

Jucus


Mindenki!

Ha tud valaki otthon készíthető bon-bon receptet, a praktikában találhatótól különbözőt, akkor kérem szépen!Ajándékba szeretnék csinálni és az nem annyira tetszik!

Köszönöm:Jucus


Hol lehet kapni olyan szaloncukrot ami konyakmeggy? Anyuéknál ettem. Egy kis csuporra vagy bugyorra emlékeztet, fehéres a papírja nagyon szép, de anyuék is úgy kapták.

Látott valaki valamerre?
Névtelen
 


Jucus!

Dobtam egy mail-t. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


bigacsiga Kata!

Nagyon klasz,köszönöm szépen!

Míra-féle mézeskalácsozok!

Van valami trükkje a tésztának(fel kell verni a tojásfehérjét pl.?)vagy csak összedobom a hozzávalókat?Most fejeztem be kb.500db IKEA-s recept szerint készült sütését de még kellene és kipróbálnám a Mírásat!

Jucus


Kedves topiktársunktól kaptam ezt a használati utasítást, remélem, Te is hasznát veszed:

"180 fokon süss egy pár próba darabot kb. 5-10 percig.
Majd látni fogod, hogy mennyire barnul. Világosra kell sütni, mert a méztől hamar megbarnul, és meg is keseredik.
Amikor kiveszed várj vele egy kicsit, mert lehet, hogy nagyon puhának találod és nem tudod leszedni a tepsiről.
Ahogy hűl, keményedik, jobban lejön. Aztán majd újra megpuhul.
Törd ketté és látod a közepén, hogy megsült-e.
Ha száraz süsd kevesebb ideig, ha nyersnek gondolod, vagy süsd tovább vagy süsd magasabb hőfokon.
Én vajazni(margarin) szoktam a tepsit, a hugom a sütőpapírra esküszik.
A máz. Nem kell rásütni, egy éjszaka alatt rászárad. De az ételfestékes valami miatt tovább szárad, de ha nincsen benne ételesték, akkor nagyon szép fehér lesz a máz.
A habot felvered és ebbe kevered a porcukrot. A cukrot legalább háromszor szitáld át.
Ez a nagy írokázos barátnőm tanácsa. Eldugul a zacsi, ha nagy szem cukor kerül bele."

Eddig az idézet. Ha én ezt nem tudom, akkor a plötty puszedlit addig sütöm, míg nem lesz kemény, és akkor jóól ki is száradt volna. Nekem a hat perc jött be, közepes hőfokon, de alá kellett tennem egy bádoglemezt, hogy ne kapja oda az alját. de ez persze sütő-függőKép.
Ma is legyártottam egy adagot, autósat, traktorosat, csillagosat.....Nem tudom, hogy milyen lehet mázazni, mert eddig egyetlen darab sem maradt meg addig, hanem elfogyottKép Még arra vigyázz, hogy nagyon megdagad széltében.

Jó sütést!
Csi
 
 


Jucus!
Én is a Miraféle mézest csináltam (tavaly isKép), de én csak lazán összegyúrtam mindent. Nálam addig volt a sütőben egy tepsi amíg a másikat a lányom bekente tojással (a tetejét) és rápakolta a diót. Kb. fele idő alatt megfordítottam a tepsit. A cukros máz kihülés után került rá tavaly, bár nálunk annak nem volt nagy sikere. Mindenki leszedte, mert nagyon kemény volt, úgyhogy az idén dióbelet raktam rá, aminek lesz egy különleges finom pirult íze a sütés után.

Ágci!
Mira féle mézes, detto! Tegnap csináltam dupla adagot (1,5 kg liszt) és a fele elfogyott még azonnal sütés után melegen. Tavaly nem volt ilyen kapós, de most nagyon.Kép

K.

KépKép


KépKép
 
 


Juca,
itt szeretnem megkoszonni a 2004-es naptaradat, nagyon jol jottKép Es persze az Otlettaras csajoknak is, a letoltesi lehetosegetKép

-Afonya
Névtelen
 


Jucus,
szintén Míra-mézest sütöttem a hétvégén. Mondjuk annyit változatattam a recepten, hogy a szegfűszeget és a fahéjat mézes fűszerkeverékkel helyettesítettem, abban sokkal többféle fűszerszám van, még finomabb lesz tőle Kép
És igen, nagyon megdagad, jóóó nagy távolságra tedd egymástól a tésztákat.
Csináltam kiszúrt formákat meg olyat is, hogy golyót gyúrtam (kicsiket), és erre diót vagy mogyorót tettem. Jól szétfolyik, tehát inkább tallér lesz a végén.
Nálam a 8 perc vált be villanysütőben (légkeveréses); 175 fokon.
Mázazni én sem mázaztam, majd közvetlenül karácsony előtt sütök még egy adagot, azt fogom.
Ja, és nekem egy éjszakát a tészta fele a hűtőben csücsült, van, aki szerint ez kifejezetten jót tesz a tésztának -én nem láttam különbséget, egyszerűen csak nem bírtam már mindet szombaton kisütniKép, azért hagytam a felét vasárnapra.
Egyébként reeengeteg lesz belőle Kép

Jó étvágyat!
Jamina
 
 


Áfonya!

Egészségedre! Kép
(Én pedig a múltkori ajánlásodat a honlapunkkal kapcsolatosan köszönöm.)

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Jucus!

Küldtem Neked mailt bonbon recepttel.

Magdi


Juca!
Engem is érdekel a naptár. Légyszi küld el!
Köszi
Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
 


Csi!

Kép Kép Kép
Szét vigyorogtam magam, mint te a rajzokon.
Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Csi,Kata,Jamina!

Köszönöm a jó tanácsokat mézesügyben.Pár napig nem fogok hozzá mert az egész lakás mézeskalácsillatú ami nagyon hangulatos tud lenni de most már kicsit unom.Két nap szünet és bekeverem a tésztát!

Magdi!

Megjött és hópelyhek ma ismét útrakeltek!

Jucus


Jucus!

Küldtem még recepteket. Kép
Lesem a postást. Kép

Magdi

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: