Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Még csak most regisztráltam magam, tehát szoknom kell a rendszert, de ennek a témának most nagyon örülök és szeretnék hozzászólni.
17 hónapos a kislányom. Anyósoméktól kb 300 km-re lakunk, tehát nem tudunk túl sűrűn menni. Amikor utoljára otthon voltunk 2 hete, anyósom és apósom adott a kislányunknak egy sapkát mondván, hogy mikulásra vették. Nina kerek számonkérő szemekkel nézett rám....előtte ugyanis én már meséltem neki a szépen kipucolt ablakba tett cipőről amibe majd a mikulás hozza az ajándékot ha jó kislány lesz. A lényeg hogy mamival papival le kellett ülni beszélgetni hogy ne rontsák el a dolgot, amúgy sem túl tapintatos emberek és azt hiszik egy ekkora gyerek még csak buta lehet és nem ért semmit, és persze Ninával is meg kellett beszélni. Az én családomban gyerekkoromban a nagytakarításon és főzésen sütésen kiabáláson idegeskedésen kívül nem volt egyéb hagyomány. Mivel a kislnyom már most nagyon értelmes fontosnak tartanám már idén bevezetni a hagyományokat. De mit is legyenek ezek. Kérnék tőletek ötleteket, hogyan zajlik nálatok egy meghitt ünnep? Gondolok akár lakásdíszítésre akár arra, hogy milyen módon mesélitek el a gyermeketeknek mit is ünnpelünk karácsonykor mennyire veszitek "komolyan" az adventi várakozást, gyertyagyújtást...Nagyon köszönöm a segítégeteket!

KOCSO
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron