Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Szeretnénk mosogatógépet vásárolni, de annyi féle tipus és annyi féle ár van, hogy nem tudok kiigazodni melyik lehet jó vagy rossz.

Kérlek Titeket, hogy ha van bármilyen tapasztalatotok mosogatógépekkel--akár jó akár rossz-- osszátok meg velem.
Pl.: Milyen szempontok szerint érdemes összehasonlítani õket, esetleg konkrét tipusok használat közben megmutatkozott elõnyei vagy hátrányai stb.

Köszi
Anyuci
 
 


Szia Anikó!

Szerintem a legfontosabb, hogy az energiafogyasztást nézd meg. Aztán a vízfogyasztást. Nekem AEG gépem van, 15 L vizet fogyaszt és az energia fogyasztása is a legkedvezõbb. '"A" energiaosztályba sorolt a gép.
Szerintem olyan gépet ahol félprogram is van nem érdemes venni, mert az gyakorlatilag mert szinte ua. az áramot fogyasztja és a vízfelhasználása is nagyon sok.

Sok siketr!
Névtelen
 


Szia! Én csak annyit tudnék mondani,hogy ha van elég helyed a konyhában-és mondjuk nem egy panelméretbe kell begyömöszölni a gépet- akkor mindenképpen jobban jársz a 12 terítékessel, mert a kisebbek (8 ter.) eleve jóval drágábbak!!! És ugyanannyit fogyaszt, ugyanolyan hangja van... ,csak épp alig fér bele valami.üdv.: Ildi
ildi
 

 
 

Sziasztok!
Nekem is AEG van.12 terítékes. A lényeg, legyen minden evõeszközbõl két készlet. Ez néhány év alatt többszörösen összejött. Van úgy, hogy nem is kapcsolom be mindennap, csak másnaponta. Néha az edényeket (acél) berakom, és átmosom edényprogramon. Az elsõdleges szempont az energia kategória(A), és a vizfogyasztás, 12-16 között ideális.
A mosógép után a második legjobb találmány!!
ZSomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Igen, szerintem is 12 terítékest érdemes venni, nekünk is az van. A fenti névtelen én voltam, elfelejtettem aláírni és siettem is.

Szia: Tomka
Tomka
 


Nekunk is 12 teritekes van, Indesit, 13 litert fogyaszt es az aramfogyasztasa is alacsony. Nalunk is csak ket naponta megy,es ilyenkor normal programmal mosogatok. Hetvegen, ha tobb napra fozok, akkor megtelik hamar, de a mienknek van egy rovidprogramja is, ami joval kevesebbet fogyaszt, ez akkor jo, ha nincsenek a maradekok leszaradva. Kulon imadom, hogy a mosatlan nincs szem elott, nem tornyosul hegyekben a mosogatoban, hanem el lehet tuntetni benne!
Csatlakozom Zsomimamahoz: a mosogep utan a masodik legjobb dolog.
Szidi
Szidonia
 


Nekunk is 12 teritekes van, Indesit, 13 litert fogyaszt es az aramfogyasztasa is alacsony. Nalunk is csak ket naponta megy,es ilyenkor normal programmal mosogatok. Hetvegen, ha tobb napra fozok, akkor megtelik hamar, de a mienknek van egy rovidprogramja is, ami joval kevesebbet fogyaszt, ez akkor jo, ha nincsenek a maradekok leszaradva. Kulon imadom, hogy a mosatlan nincs szem elott, nem tornyosul hegyekben a mosogatoban, hanem el lehet tuntetni benne!
Csatlakozom Zsomimamahoz: a mosogep utan a masodik legjobb dolog.
Szidi
Szidonia
 


bocs a duplazasert, szarakodik a gepem.
Szidonia
 


Sziasztok!

Köszönöm az eddigi hozzászólásaitokat.

Tomka
Nem teljesen értem, hogy miért nem jó a félprogram?
Ha akár egy literrel is kevesebbet fogyaszt, az már nyereség, nem? Én nem fõzök minden nap, így fõleg tányérokat és evõeszközöket, esetleg poharakat tennék bele. Ezekkel viszont nem telik meg. Vagy igen? Tulajdonképpen drágább az a gép ahol félprogram is van?

Anikó
Anyuci
 


Kedves Anyuci! Mi jelenleg öten vagyunk és egy 8 terítékes Bosch gépünk van.
A kapacitása bôven elég, ami viszont fontos, hogy sokkal keskenyebb, mint a 12 terítékes (kisebb helyen elfér).
Ha nagy vendégeskedést csinálok , akkor is elég a tányérok, evôeszközök és poharak mosogatására.
Anyukáméknál viszont a 12 személyes Zanussit is többször be kell indítani egy nagy családi ebéd után.
Ezt csak azért írom, hogy elég fontos a belsô elrendezése a "tálcáknak".
Még egy jó tanács: a víz és energiafogyasztás mellett szerintem nagyon fontos tényezô, hogy milyen zajszinttel m?ködik a gép, fôleg, ha amerikai típusú konyhátok van.

Még egy dolog a programokkal kapcsolatban, szerintem a túl sok variációs lehetôséget úgy sem használja ki az ember , úgyhogy érdemes átgondolni, hogy mire szeretnéd használni.
Szofi
 


Kedves Szofi!

Érdekes amit a gép belsõ elrendezésérõl írtál. Mi panelben lakunk, úgyhogy az egyik alsó konyhaszekrény mindenképpen áldozatul esik. A szélessége ezért mindegy nekem, 66 cm helyem van. Viszont nagyon nem szeretném naponta többször beindítani. Kérlek, ha rájöttetek mi a lényeges különbség a ti és az anyukádék gépe között a belsõ elrendezésben, írd meg, hogy figyelhessek rá.

köszi
Anyuci
Anyuci
 


A tesomeknak 8 teritekes gepe van, es o a poharak, tanyerok melle a nagy edenyeket, labasokat, tepsit stb. mar nem tudja betenni. Szofi, ti ezt hogy oldjatok meg??? En is azt veszem eszre, hogy ezeknek nagy hely kell, es a 12 teritekes is siman megtelik.
Szidi
Szidonia
 


Sziasztok!

Amikor elmégy gépet nézni, és ott állnak sorban, és már csak három esélyes van, és nem tudsz dönteni, akkor - nekem azt mondta a férjem annak idején -, hogy sorban nyisd ki mindet, húzd ki a tálcáját, és érezd a kezeddel, melyiket gyártották neked. Amelyik kellemesen kattan, amelyik magától becsúszik a görgõin, amelyiket JÓ tologatni.
Van ebben valami!
A mienk végül Wirpool lett, 12 terítékes, 25 l vízzel mosogat, és OLYAN JÓ HALLGATNI, miközben dolgozik!

Még valami: szerintem fölösleges az 5-8 programot tudó. Gyakorlatilag 1 programot használunk mindig (a 3-ból): mosogatás. :-)

puszi,
Kockás
 
 


Sziasztok!

MEGVETTÜK a mosogatógépet végre. Végül 12 teritékes Indesit DG 6 tipusút választottunk, azt hiszem ugyanaz lehet ami Szidinek van. 4 programos, amibõl az egyik csak 25 perces, így sokkal kevesebbet fogyaszt ( egyébként B energiaosztályú). A vízfogyasztás érdekes kérdés, mert a magyar nyelvû használati utasításban 13 litert ír, az összes többi helyen viszont 18 liter van. Tegnap kipróbáltam a rövid programot, és szuper tiszta lett minden :-)!!
Valószínüleg csak 2 naponta fogom használni, jó sok minden belefér.
Vásárlás elõtt több helyrõl próbáltam információt gyûjteni ( a ti tanácsaitokat is még egyszer köszönöm), és a következõ megállapításra jutottam: általában mindenhol ugyanaz a 2-3 fajta gép akciós, és a teritékek meg a programok számán kívül semmit sem írnak róluk a hirdetésben. Aztán, ha az ember egy kicsit utánanéz a neten, kiderül, hogy 1.64 KWH-s energia ( D oszt.)és 22-25 literes vízfogyasztásukkal már nem is olyan olcsóak. Pedig márkások, jól cseng a nevük, és mégis...
Ezt azért írtam le, hátha olyan is olvassa a topicot, aki még vásárlás elõtt áll.

Magam részérõl néhány gyakorlati kérdésben szeretném még a véleményeteket kérni.
1. Betehetem-e a teflon dolgokat?
Van-e valami amit nem tennétek be?
2. Mi a gazdaságosabb a tabletta, vagy a mosogatópor
3. Melyik só, mosogatószer( ill. tabletta) éri meg a legjobban

Segítségeteket elõre is köszönöm

Anyuci
Anyuci
 


Szia Anyuci!
Imádni fogod ám a mosogatógépedetKép!
1. Igen.
A fa dolgokat (vágódeszka), nem célszerû betenni, mert megszívja magát vízzel. Én a fakanalakat beteszem, mert na bumm, ha tönkremegy, veszek másikat, mert végül is az filléres tétel.
Nem szabad még betenni a kézzel festett kerámiákat (Zsolnay, Herendi), meg amikre rá van írva, hogy mosogatógépben nem mosogatható. én már évek óta csak olyan edényt veszek, amire rá van írva hogy mikrózható, és gépben mosogatható.
Párom kedvenc Pepsis poharairól diszkréten lemosogatódott a minta.
3. Szerintem a mosogatópor.
4. Nem tudom, én csak a Calgonitet próbáltam, az bejött.

Most ennyi jutott eszembe, jó mosogatást.

madárka
madárka (mad&aacut
 


Mi a DM-nek a DenkMit nevezetû termékét használjuk, ez lényegesen olcsóbb, gyönyörûen mosogat. Ezek a DM márkázott dolgok többnyire valamiylen márkás termék, jelenesetben CAlgonit, Somat, úgy mond név nélküli változatai. De ugyanazok.

P.
P.
 


Mi a DM-nek a DenkMit nevezetû termékét használjuk, ez lényegesen olcsóbb, gyönyörûen mosogat. Ezek a DM márkázott dolgok többnyire valamiylen márkás termék, jelenesetben Calgonit, Somat, úgy mond név nélküli változatai. De ugyanazok.

P.
P.
 


Én belerakom a teflont is, idõnként az edényeket is. A tabletta jó adagolható, én pl. mindig akciókban veszek 2-3 dobozzal, ha lehet, akkor 100 darabosat, a boltokban kint kéne lenni a polcsínen a db árnak is, ami 20-30 Ft között van az elég olcsónak számít. A DM-es mennyire jön ki? És abban van öblítõ is, vagy azt külön kell adagolni ?
A só nálam 3 havonta kell bele, akkor világít a kijelzõje.
Én úgy mértem meg mennyit fogyaszt(vízbõl) hogy a vízórát megnéztem elõtte, és utána.Kép,14 l
ZSomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat.

P!
A DM-es az por vagy tabletta?

Zsomimama!
A vízórán mit kell nézni, hogy a litert lássuk? Mert elvileg az köbmétert mutat, nem?

Anyuci
Anyuci
 


Nincs praktikusabb dolog a vilagon,mint a mosogatogep....
Eldorado
 


Az utolsó számokat, tizedes jegy után.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, de most leültem. Másodikos tananyag a térfogat. Egy liter az 1 köbdeciméter, egy köbméter meg 1000 liter (lévén 1 méter az 10 deciméter, és a köb az a harmadikont jelenti). Tudom, hogy bunkóság ilyenen felszólalni, de tényleg meglepõtem.

Ildi

Ildi
 
 


Egy mosogatógép szerintem kevesebb vízzel mosogat, mint mondjuk én, viszont jóval több áramot használ fel hozzá (ezen azt hiszem nincs vita). A miénk 16 litert fogyaszt, én annyi cuccot amennyit bele szoktam szegénybe súvasztani, nem tudnék elmosogatni ennyi vízzel (ki kéne próbálni).
Az áramfogyasztáson viszont tud dobni rendesen, meg a mosószerek se két fillér bele. Az áramfogyasztás fontosabb adat szerintem, minthogy 16 vagy 24 litert használ hozzá. De persze azt is ki kell számítani, hány mosogatás hozza be az áramfogyasztás különbségét, mert egy többszázezres gép hiába fogyaszt minimálisat, mennyi ideig kéne azt használni, hogy megérje az árkülönbözetet.
Keke
 


Ezért vettem "A" energia osztályba soroltat, 1,01 kw, azthiszem ennyit fogyaszt. A lényeg, hogy a 78 nm-en megy a mosógép,mosogatógép, porszivó naponta, számítógép egésznap, +kombinált óriáshûtõ(360 l), meg az áramzabáló vasaló, meg szokásos konyhai gépek, sütõ, dagasztó,habverõ, turmix, pirító, telefontöltõk,elemtöltõk stb.most 5500 bõl megúszom. pedig kapcsolgatom ám a villanyokat rendesen a gyerekek után.Szóval érdemes alaposan megnézni mûszakilag is, mit tud tényleg levenni rólunk egy masina.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Nekem már csak az önjáró vasalót, az önelpakoló teregetõt és az önelrakó játékokat találhatnák fel, és kibékülnék azzal, hogy nõnek születtem.
A kiteregetõ mosógépet kihagytam. Esetleg be is pakolhatna. Meg valami olyan masinát, ami az étkezõasztal körül köröz, és szedi fel a morzsákat, törli fel a kiöntött dolgokat, esetleg ruhát is cserél közben a gyereken, miután az a nyakába borította a levest. (és felvenné közben a telefont).

Milyen nyugis lenne, valószínûleg unatkoznék.

Mi is öt körül hozzuk az áramot.
Keke
 


PIldi, ugye tudod, hogy 1 liter az 10 köbdeciméter??
Ha már okoskodsz, legalább értelemesen tegyed...
matektanár
 


Matektanár, nem tanulnék nálad.
tanuló
 


Matektanár: 1liter=1köbdeciméter. A köbdeciméter egy olyan kocka, amelynek minden éle 1 deciméter.
Valószínüleg a deciliterrel keverted, abból tényleg 10 van egy literben.
számos
 


Matektanár!

Az elõttem szólók már megadták a választ.

Ildi

Ildi
 
 


Ildi!

Valószínüleg nekem szántad elsõ, nem éppen ideillõ megjegyzésedet a köbméter-liter átváltásról. bármily hihetetlen én is jártam másodikba (sõt még egyetemre is, bár nem matek szakra), a problémám nem is az átváltással volt. Egyszerûen csak olyan a vízóránk, hogy ninca rajta tizedes vesszõ, csak az egész köbméter értéket mutatja. És mivel egy mosogatás alkalmával nem fogyasztok el egy köbméter( tehát 1000 liter) vizet, kiváncsi voltam, hogy hogyan lehet mégis megmérni a fogyasztást. Zsomimama válasza után jobban megnéztem az órát, és rájöttem, hogy tizedes vesszõ ugyan nincs, de va 4 db külön jelzõ rajta, ami a tizedes-százados ezredes :-)nagyságrendeket mutatja. Így, elég bonyolultan bár, de ki lehet silabizálni a liter értéket.

A többieknek köszönöm a hozzászólásokat, kár, hogy ez a topic is más irányt vett...

Anyuci
Anyuci
 


Lányok szerintem hülyeségeken vitatkoztok! Nálam pl. a legdrágább dolog megspórolásába segít a mosogatógép és ez az idõm! Azokkal értek egyet, akik zseniálisnak tartják a szerkezetet!

Mégegy aktuális adalék! Befõzéseknél szuper! Az üvegeket friss, ropogósra fertõtleníti (ezt utáltam mindig az eltevésekben) És mialatt lemegy egy program, addig a gyümölcsökkel is kész vagyok (akár lekvár, akár kompót).
Így nem megy rá egy egész napom és van lelkierõm kisebb mennyiségekhez is nekifogni.
Szofi
 


En is szeretem a mosogatoget. Regebben egy 8 adagos volt, azt imadtam, most egy 12 adagos van de hetente 2x sem telik meg, igaz 1x fozok csak naponta es harman vagyunk. Az edenyeket szerintem nem mossa tisztara, azokat en kezzel mosom, talan ezert is telik meg olyan lassan. Amit nem szeretk benne, hogy ha kiveszek belole egy poharat es megtoltom csapvizzel, akkor az habzik. Szerintem nem obliti el rendesen es az a paranoiam hogy idovel szep mennyisegu mososzert eszunk meg. Mert a poharat mielott hasznalom eloblitem (nesze neked vizsporolas) de a tobbit nem. Ti nem tapasztaltatok meg?

Van tippem is, az evoeszkoztartoba beleteszek egy kifacsart fel citromot. Ket harom mosasnal is olyan finom citromillatu minden, nincs az az oblito ami olyan lenne.

Befozeshez mikroban is lehet uveget fertotleniteni, csak keves viz is kell bele. En babacuccot is ott fertotlenitettem anno.

Amit nem teszek mosogatogepbe. Eles keseket, mert leszedi az elet, fanyelu evoeszkozt, fa vagodeszkat es egyszer kerult bele a gyerek kemeny muanyag spriralos tigrisfiguras szivoszalja, hat az kiegyenesedett! A muanyag dobozaim sem mind birjak, meg azok sem amikre ra van rakva a mosogatogep emblema. A krisztalypoharak viszont csudaszepek utana. Allitolag a krom evoeszkozoknek sem jo benne mert elvesztik a fenyuket de olyan draga evoeszkozunk nincsen amit sajnalnek.
idike
 


Szerintem is a világ best of találmányai közé tartozik!
Csont szárazon veszem ki, általában reggel a cuccokat, minden megy bele, csak a fa nem. Nem tapasztaltam habzást,kopást. Ha edény van benne. akkor 65 fokon, ha csak üveg, meg tányér, akkor 50-en kapcsolom be.
Rengeteg idõt spórolok meg vele, meg nyitott a konyhám, utálom, ha hegyek vannak. Vasárnap mosogatás helyett alszom, addig a gép mosogat.Kép
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


A "habzós" dolgon én is csodálkozom. Nálam legjobban az öblítõgyöngyös tabletta jött be. Nem locsolom szanaszét és nem lehet túladagolni.

Mezei mûanyagokkal és fával én sem próbálkoznék, mert tuti, hogy nem bírnák a hõmérsékletet (Egyébként ebbõl adódóan nem is biztos, hogy kell bele mindig mosogatószer)

Edényekre tényleg pazarlás használni, mert túl sok helyet foglalnak és ahhoz képest sokáig tart a mosogatási idõ (és nem mindig tökéletes, súrolni nem tud a gép)

Eygébként pedig a mosogatógép életem második legjobb döntése... (az elsõ a férjem, -õ is kiválóan mosogat..Kép
Szofi
 


Sziasztok!
Nálunk a mûszaki boltban Bosch 12 terítékes mosógatógép van 98.000.-ért. Van valakinek tapasztalata, hogy ez milyen gép, és egy jó mosogatógép mennyibe kerül?
Névtelen
 


Sziasztok!
Van valakinek Whirlpool 6. érzék mosogatógépe? Nekünk mosógépben van, és fantasztikusan jó. Írtátok, hogy energia és vízfogyasztás alapján választottatok. De sok olyan van, ami hasonló adatokkal van. Ezek közül hogyan választottatok?
Sziasztok: Timi
 
 


Sziasztok!

Ismeri valaki közületek a Candy Triot? Karácsonyra (ill. januárra) kapunk anyósomtól. :-)))

Mónika
 
 


Szia timi,

Mi a ygartó céget is néztük, pontosabban hol melyik országban gyártják, valamint azt hogy "mit hallani" a termékrõl.
Mi pl. AEG-t vettünk, és szerintem nagyon jó, és azt tudom hogy a konyhai gépek között az AEG elég jó helyen szerepel.

Móni, sajnos nem ismerem, de gondolom majd kapsz valmi leírást hozzá.
Amúgy én már úgy vagyok vele mint más az autóval van vagy nincs. ( A trabi is autó és elvisz a célig és az a lényeg. )
Annyira jó hogy van, pl. nagy családi ebéd után én nem a konyhában görnyedek míg mások dumálnak ...
Biztos hogy nem rossz gép, ma már akkora a konkurencia, hogy senki sem engedheti meg magának a gyenge minõségû termékek gyártását.


Tomka
Tomka
 


Kedves Tomka!

Az internetes lapjuk szerint nem lehet rosszz (felül kerámia fõzõlap, aztán légkeveréses sütõ, aztán lent 6 terítékes mosogatógép - anyós örökölt, egy vagyon a masina (300e!!!), és mivel helyünk másképp nem lenne, így ezt ajánlotta, tudtával más ilyen nincs is. Így cseréljük a tûzhelye is, a héten verik szét a konyhaszekrényt, mert eddig a tûzhely csak 50*60 cms volt, ez meg 60*60...
De köszönöm, hogy írtál valamit. Nagyon kedves Tõled. Kép
Mónika
 
 


Tímea,
nekem az van. Szuper nagyon. Én beleteszem az edényeket is, mert minden szennyezõdést tökéletesen lehoz. Még a karácsonyi pulykasütés utáni edényt is beleteszem, és minden OK. Egyébként nem minden mosogatógép egyforma, több ismerõsöm panaszkodik, hogy krumlival, nyers tojással, tésztával nem tud megbirkózni a gép, különösen, ha rá is száradt. Nekem nincs ilyen gondom.
madárka
madárka (mad&aacut
 


Szervusztok!

Engedjétek meg, hogy megosszam veletek tapasztalatom a mosogatógéprõl. Karácsonyi meglepetésnek szántam egyet a páromnak, de a szükséges vízszerelési munkák miatt idejekorán kicsomagoltuk és használjuk a gépet, 3 mosogatáson túl is vagyunk. Kép A párom egy INDESIT D61 típusú gépet kapott (Ez a típus kis fogyasztású nagy hatékonyságú gép. Minden paraméterét „B” -vel jelölték az ismert A, B, C, D… táblázatban. Ennél csak az „A” minõsítés lehetett volna jobb.) Ez egy egyszerû 12 terítékes kiskategóriájú gép, 69 000 Ft körül lehet kapni. A gépet szükséges sóval (1,5 kg = kb. 800Ft) feltölteni, alkalmanként 2kg sóval. A 2 kg só a leírás szerint 80 mosogatáshoz elég, a só a vízkõlerakódást gátolja. Ezen kívül szükséges öblítõ szerrel feltölteni (az árára nem emlékszem) de elsõ feltöltéskor kb. 2-3 DL fogyott, ami a leírás szerint 30 mosogatáshoz elég. Az öblítõ a cseppmentes száradást és öblögetést szolgálja. Végül fel kell tölteni a gépet MINDEN MOSOGATÁS ELÕTT mosogatószerrel. Mi por formájút vettünk (2,5KG = 2800Ft). Egy mosogatáshoz 30GR kell. Mosogatószer az edények tisztításához kell. A mosogatószert egy ajtóra szerelt zárható edénykébe kell tenni, ami mosogatás közben automatikusan kinyílik. Valamint a szûrõbetétet hetente szükséges leöblíteni. Mi leegyszerûsítettük ezeket a dogokat: a szûrõt leöblítjük, és a mosogatószert betöltjük minden mosogatásnál, az öblítõt és a sót minden hónapban utántöltjük annyival, amennyi maximálisan elfér, így nem fog sosem kifogyni. Sajnos ez a gép nem jelzi ki a só és öblítõ hiányt! Kép(( 4 program van: 1. Meleg vizes öblítéssel alapos mosogatás; 2. Hideg vizes öblítéssel alapos mosogatás; 3. Gyors mosogatás; 4. Ilyen áztató-öblögetõ program. Beállítjuk valamelyiket és bekapcsoljuk a gépet. Pl. a 2. program 2:15 perc alatt fut le. A gép kiválasztásakor ajánlom azokat a típusokat, aminek a felsõ kosarát állítani lehet, mert nekünk sem fért be a kis és leveses tányér a felsõ kosárba, csak ha lejjebb állítottuk. Mi 5-en vagyunk, 1-2 nap alatt meg is telik a gép. Mi is gondolkodtunk, hogy 8 személyes gépet vegyünk, de jól döntöttünk a 12 személyes mellett, mert így is van (lábosok) ami éppen csak belefér… Célszerû venni még 1 garnitúra edényt és ha megtelik a gép akkor beindítani. Fát nem érdemes beletenni, mert sok mosogatás után elporlik, ill. a lágy mûanyagok eldeformálódnak. Nagyon szépen és nagyon tisztára mossa az edényeket. Összesen egy szem tarhonya szorult be egyszer egy lyukacsos kanálba amit nem tudott „kisúrolni” a gép, de ezt el sem várja az ember… Viszont a besült jénait és a dzsuvás lábosokat ragyogó tisztára varázsolta. Tényleg sok munkát takarít meg az ember, a gép elvégzi a „NEMSZERETEM” feladatokat… Szívbõl ajánlom mindenkinek!!!

Üdv: Gábor
Gábor
 


Szervusztok!

Az elöbb picit hibásan jelent meg javítom:

Engedjétek meg, hogy megosszam veletek tapasztalatom a mosogatógéprõl. Karácsonyi meglepetésnek szántam egyet a páromnak, de a szükséges vízszerelési munkák miatt idejekorán kicsomagoltuk és használjuk a gépet, 3 mosogatáson túl is vagyunk. Kép A párom egy INDESIT D61 típusú gépet kapott (Ez a típus kis fogyasztású nagy hatékonyságú gép. Minden paraméterét B -vel jelölték az ismert A, B, C, D… táblázatban. Ennél csak az A minõsítés lehetett volna jobb.) Ez egy egyszerû 12 terítékes kiskategóriájú gép, 69 000 Ft körül lehet kapni. A gépet szükséges sóval (1,5 kg = kb. 800Ft) feltölteni, alkalmanként 2kg sóval. A 2 kg só a leírás szerint 80 mosogatáshoz elég, a só a vízkõlerakódást gátolja. Ezen kívül szükséges öblítõ szerrel feltölteni (az árára nem emlékszem) de elsõ feltöltéskor kb. 2-3 DL fogyott, ami a leírás szerint 30 mosogatáshoz elég. Az öblítõ a cseppmentes száradást és öblögetést szolgálja. Végül fel kell tölteni a gépet MINDEN MOSOGATÁS ELÕTT mosogatószerrel. Mi por formájút vettünk (2,5KG = 2800Ft). Egy mosogatáshoz 30GR kell. Mosogatószer az edények tisztításához kell. A mosogatószert egy ajtóra szerelt zárható edénykébe kell tenni, ami mosogatás közben automatikusan kinyílik. Valamint a szûrõbetétet hetente szükséges leöblíteni. Mi leegyszerûsítettük ezeket a dogokat: a szûrõt leöblítjük, és a mosogatószert betöltjük minden mosogatásnál, az öblítõt és a sót minden hónapban utántöltjük annyival, amennyi maximálisan elfér, így nem fog sosem kifogyni. Sajnos ez a gép nem jelzi ki a só és öblítõ hiányt! Kép 4 program van: 1. Meleg vizes öblítéssel alapos mosogatás; 2. Hideg vizes öblítéssel alapos mosogatás; 3. Gyors mosogatás; 4. Ilyen áztató-öblögetõ program. Beállítjuk valamelyiket és bekapcsoljuk a gépet. Pl. a 2. program 2:15 perc alatt fut le. A gép kiválasztásakor ajánlom azokat a típusokat, aminek a felsõ kosarát állítani lehet, mert nekünk sem fért be a kis és leveses tányér a felsõ kosárba, csak ha lejjebb állítottuk. Mi 5-en vagyunk, 1-2 nap alatt meg is telik a gép. Mi is gondolkodtunk, hogy 8 személyes gépet vegyünk, de jól döntöttünk a 12 személyes mellett, mert így is van (lábosok) ami éppen csak belefér. Célszerû venni még 1 garnitúra edényt és ha megtelik a gép akkor beindítani. Fát nem érdemes beletenni, mert sok mosogatás után elporlik, ill. a lágy mûanyagok eldeformálódnak. Nagyon szépen és nagyon tisztára mossa az edényeket. Összesen egy szem tarhonya szorult be egyszer egy lyukacsos kanálba amit nem tudott „kisúrolni” a gép, de ezt el sem várja az ember… Viszont a besült jénait és a dzsuvás lábosokat ragyogó tisztára varázsolta. Tényleg sok munkát takarít meg az ember, a gép elvégzi a NEMSZERETEM feladatokat. Szívbõl ajánlom mindenkinek!!!

Üdv: Gábor
Gábor
 


Sziasztok!

Kb.3-4 hete van mosogatógépünk,de teljesen igaza van Zsomimamának:a mosógép után a második legjobb találmány.
Kettõ kisfiam van,akik közül a kicsi(15 hónapos) addig amíg mosogattam(korábban) el nem mozdult a lábam mellõl,ha mégis,csak azért,hogy minden elérhetõ dolgot kidobáljon az alsó szekrényekbõl.De ha rosszkedve volt,mert nem vele foglalkoztam,akkor a lábamat átölelve változatlan intenzitással ordított.Így aztán sokszor csatatér volt a konyhában.NA,ENNEK LETT VÉGE!
Mindig rend van,mióta a gép meg van.Napközben bepakolok,este beállítom,éjszaka elmosogat magának,reggel pedig csak ki kell venni.
Szóval,nekünk nagy segítség.
Mariann
Mariann
 


Gabor ha meg errejarsz, te mit kaptal a nejedtol karacsonyra? Kép
idike
 


Szia Kép

Nos a "párom" nem a feleségem, csak a barátnõm, illetve 1.5 éve élettársam. Én egy CD író combo drive-ot kaptam karácsonyra. Ez nem csak CD-t tud írni-olvasni, hanem a DVD lemezeket is olvassa. De ez sem volt meglepetés, mert én írtam le egy cetlire, hogy pontosan milyen tíus legyen, és ezzel a cetlivel indult az asszony vásárolni :D:D:D

Üdv: Gábor
Névtelen
 


Sziasztok!

A párom beszélt a "Jézuskával" így karácsonyra lehet, hogy egy mosogatógép vár majd a fa alatt.
Olvastam valahol, hogy van egy újfajta plusz felső evőeszköztartós mosogatógép pl. Miele G 681-3 SC Plus. Ebbe a plusz tartóba fektetve kell bepakolni az evőeszközöket és így összesen 3 fiókja van. Az a gond, hogy ezt a Miele típust nem találjuk sehol sem, de az eladó azt mondta, van ilyen Aeg-ben is. Hallott már róla valaki? Esetleg használja is? Ha igen, leíná ide a pontos tipusát?

Köszi:
Dorina
Dorina
 


Dorina,
akkor szép nagy fátok lesz! Kép
Kíváncsi
 


Dorina,
szerintem jó választásKép. Nekem is ilyenem lesz valószínűleg.
Infot a Miele Kft.-től kaphatsz, 1146 Bp. Hungária krt. 179-187.
061 383 93 00

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Vendég
 


Zulu!
Köszi a számot, bár már nem jó, de egy "gép" bemondta az újat, úgyhogy sikerült beszélnem velük. Még jó, hogy ültem mert egetverő áron van ez a Miele. Átlag 300eFt. Kiderült az is, hogy többnyire csak katalógusból lehet megrendelni. Pedig szívesen megnézegettem volna. De azért van jó hír is, nem csak az új típusú készülékekben van ez a felső fektetett evőeszköztartó, hanem kb. 5 éve így gyártják. Most abban reménykedem, hátha egy kicsit régebbi típust sikerül beszerezni mérsékeltebb áron.
Dorina
Dorina
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron