Új privát üzeneted érkezett!

Szerintem tök fölösleges túl sokat költeni egy mosogatógépre. Nálunk egy legalapabb Bosch szolgál kifogástalanul, ötvenvalahány ezer volt a Tescóban egy tavalyi akcióban. Ez 12 terítékes, 3 programos, ennyi bőven elég is (így is mindig ugyanazt az egy programot használjuk: középhosszú mosogatás 65 fokon).
Ragyogó tisztára pucol mindent, és bár nem variálhatók a kosarai, mégis mindig minden belefér. 2-3 naponként telik meg, akkor indítjuk be, ennyi elegendő a háromtagú családunknak.

Szóval, elnéztem én ezt a Miele-t a fektetett evőeszköztartójával meg a fél vízilóval, és az a tapasztalaton alapuló véleményem, hogy relatíve ritkán van szükség fél vízilovak mosogatására, annál mindenesetre ritkábban, hogy ezért a normál mosogatógépek árainak az ötszöröét érdemes lenne kifizetni.
Névtelen
 


Sziasztok!

Hát belépek én is a mosogatógépet használók táborába (nagy-nagy örömmel). Whirlpool-t vettünk. Még nincs bekötve (hétfőn hozzák) de máris van kérdésem: használ valaki a Metro által forgalmazott Aro mosogatószereket? Ha igen, ugyanolyan jók ezek mint mondjuk a Calgonit?
Kata
 
 


Szia Kata!
Aro-t nem használtam, cAlgonitot sem, de a DM-saját márkája, a DenkMit bejött, tisztára mosogat, jó az öblítője is, és sokkal olcsóbb , minta Calgonit.
zSuzsa
 
 

 
 

Szia Kata!

Én pedig somat 3 az 1-bent használok. Az is olcsóbb mint a calgonit és gyönyörűen mosogat.

linato

Zsuzsa! Mostanában ritkán futunk össze,de majd ünnepek után szorgalmasabb leszek. Olvasok ám csak nem mindig jut időm írni is.
 
 


SOS!!!
Bekötötték a mosogatógépet. A használati utasításban az van, hogy a só feltöltésénél első használatkor töltsük fel vízzel a tartályt majd sóval. De akkor kifolyik a víz. Vagy előbb mosogassak egyet és utána próbáljam meg beletölteni a sót? Erről semmit sem ír.
Kata
Ja, egyébként Somat cuccokat vettem. Három féle volt a boltban, a Calgonit a legdrágább, valami Yplon a legolcsóbb, a Somat meg közepes. DM nincs a környékünkön.
 
 


Szia Kata! úgy jó, tölts bele vizet, majd a sót. Akkor valóban kifolyik a víz, de így működik. A sóval való töltls után mosogass vele, vagy egy öblítőprogramot futtass át, hogy a kifolyt sólevet lemossa.
Sok jó mosogatást!Kép
ZSuzsa
 
 


Tapasztalat: Whirlpool 6.érzék mosogatógépet vettünk. Már túl vagyok a sokadik mosáson, mindegyik programot kipróbáltam. Néhány dolgot megemlítenék: Poharak, tányérok, műanyagok, evőeszközök szuper tiszták, fényesek. Az edényeknél többet vártam. A régebbi elszineződéseket nem hozta le. Párom szerint idővel ez majd javul. Az új edénykészletet nagyon szépen elmosogatja. Ami nem tetszik az az, hogy az alsó kosár rácsozása nagyon "ritka" pl. kisebb tálakat vagy poharakat nem tudok oda tenni, mert ha félrecsúszik az alja átlóg a kosáron és beleakad az alsó vízszóró karba. Ugyanakkor az evőeszközök helye is az alsó kosárban van és mivel állítva kell beletenni őket, ha egy kicsit magasabb valami már el is akad. Ha feljebb állítom a felső kosarat akkor meg abban nem fér el semmi. Szóval nagyon meg kell tanulni bapakolni. Ez a gép 12 terítékes és alig férek el benne. El sem tudom képzelni, akinek 8 terítékese van, hogyan pakol.
A géphez mellékelt leírás nagyon hiányos, lásd fentebb a kérdésemet. Pl. azt írja, ha a poharak opálosak csökkentsem vagy növeljem az öblítő mennyiségét. Csakhogy az öblítőt automatikusan adagolja. Esetleg higítással lehetne "csökkenteni". Vagy úgy gondolták minden mosogatás előtt öntsek bele, de mennyit? Az egy adagra vonatkozó mennyiséget sem említik sehol. Szóval ki kell még tapasztalni ezt a gépet, de azért nagyon nagyon örülök neki. Most is éppen mosogatok Kép
 
 


Kata,
a mi gépünk is automatikusan adja az öblítőt, de van egy gomb, amivel be lehet állítani, hogy az egyes mosogatásokkor mennyit adjon. Biztos a tiéden is van ilyen állítási lehetőségKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Tele kell önteni az összes tartályát (só, öblítő), és a beöntők mellett szokott lenni az adagolás-szabályozó, azt kell tekergetni, és akkor magától adagolja mindig a megfelelő mennyiségű szert, amíg az tart.
Az alsó kosárba nem célszerű poharat, érzékenyebb holmit rakni, mert alul sokkal agresszívebb a mosogatás.
Névtelen
 


Köszi a tanácsot, ha végez a gép meg is nézem. A leírásában nem találom.
Kata
 
 


Még valami, ha alul agresszívebb a mosogatás akkor nem oda kellene tenni az edényeket? De a tányértartók vannak alul, mellettük már nem nagyon fér bele edény. Mivel így felülre kerülnek lehet, hogy ezért nem tudja annyira elmosni.
 
 


Na megnéztem, tényleg van szabályozó. Ez eddig azért nem tűnt fel, mert a férjem töltötte fel öblítővel én kinyitva még nem is láttam Kép Most pedig nekiállok és még alaposabban tanulmányozom a kezelési utasítást.
 
 


Attól, hogy alul tányértartók is vannak, még odaférnek az edények, legfeljebb egyszerre több tányértartónyi helyet elfoglalnak. Nekünk Bosch van, abban simán megoldható.
Névtelen
 


Sziasztok

Nekem is Bosh mosogato gepem van, ott peldaul alul eldontheto egyik sor tanyertarto. Oda befernek nagy edenyek is.
Mondjuk az teny, hogy pakolni meg kell tanulni bele. Meg leggazdasagosabban a francia uvegtanyerok fernek el. Azokbol siman bele fer a 12 szemelynyi egy-egy vendegseg utan.
A regi hagyomanyos es Ikas melyebb edenyekbol nem fer annyi bele. Legalabbis en pakolasi szokasaim mellett.

Napocska
 


Rájöttem, hogy nem csak egy kezelési utasítás van ehhez a Whirlpool-hoz, hanem van egy másik 2 lapos képes útmutató is, melynek alapján a felső kosárba is bepakolhatók a tányérok úgy, hogy a pohártartót le kell hajtani. Így az alsó kosárban vígan elférnek az edények a lahajtható tüskesor miatt. A felsőben vannak a tányérok meg a poharak. Szuperül elfér benne minden. Eddig minden másnap ment, de most szerintem minden 3. nap elég lesz beindítani. Főleg, hogy már beszereztem egy másik edény- és evőeszközkészletet Kép
Kata
 
 


Így van, több garnitúra eszcájgra van szükség ott, ahol mosogatógép dolgozik, hogy ne kelljen már a megtelés előtt bekapcsolni.
Nálunk is csak 2-3 naponként megy. Szerencsére a férjem stafírungjában is volt egy komplett konyhakészlet, meg az enyémben is, így sosem fogynak el a tiszta cuccok Kép
Névtelen
 


Belekotty: érdemes a sóadagoló beállítását is megnézni, ha kemény a víz, akkor jobb, ha a maximumon vanKép (Nekem az ajtó tetején van)
Csi
Névtelen
 


Csi, mindig Te vagy az én "emberem"?!?!?!KépKép
 
 


Sziasztok!

KovKataKép
Én is Whirlpool 6. érzék mosogatógépet szeretnék, úgy néz ki, hogy majd a Nyuszi hoz egyet.Kép Meg vagy vele elégedve? A 6. érzéken belül neked melyik típus van? Mennyiért sikerült hozzájutni?

Panka

 
 


Szia Panka!
Nekünk ADP 5966-os típusú van. Tulajdonképpen meg vagyok vele elégedve egy-két dolog kivételével. Pakolás szempontjából kipróbáltam azt a változatot, amikor a tányérokat felülre raktam de a felső tartóban összeértek (pakolásnál nem tűnt fel) így nem lettek tiszták. Marad az alsó, de így az edények nem nagyon férnek oda.
A leírása szerintem néhol hiányos bár sokat segít a képes (gyors) útmutató. Kezelése nagyon egyszerű, nem hangos még szárításnál sem. Ja és amikor végzett és rögtön kinyitom nem csap ki gőz, mivel "lecsapatásos" szárítórendszere van.
Amit hiányolok még az a gyerekzár (két rosszcsontom van) vagy legalább működés közben ne lehetne kinyitni. Sajna ki lehet.
Ha van még valami, nyugodtan kérdezz, bár sokmindenben mások segítettek nekem is.
Kata
 
 


Jaj, az ára kimaradt, karácsony előtt vettük az Auchan-ban 129eFt volt akciósan. Nem katalógusos akció volt.
Előtte nagyon sok helyen megnéztük leírok egy-két árat pl. a Media Markt-ban 170eFt, az Eurocenterben (vagy hol) 150eFt, a neten az e-boltban is kb. 150eFt volt.
 
 


Kata!
Köszi szépen.
Nagyon jó áron sikerült megvennetek.Kép Ez ugye az a típus ami nem beépíthető? Én beépíthetőt szeretnék.
Panka

 
 


Panka, nem beépíthető de gondolom a belseje ugyanaz.
Kata
 
 


Sziasztok!

Kata, látom nektek olyan gépetek van, amilyent én is kaptam a hétvégén. Egy kérdésem volna feléd! Nem jelez ki a kijelzőn időt, hogy mennyi van hátra a mosogatásból, a vége előtt 4-5 perccel kapcsol csak be ez a funkció. Van valami tapasztalatod erre vonatkozóan? megírnár?
Előre is köszi!
Kati
 
 


Szia Kati!
Hát nem tudom de nekem is ezt csinálja. Attól függően, hogy melyik programot használom van amikor 18 perctől de van amikor csak 8-tól számol vissza. Időzítőt még nem próbáltam. De már nem akartam több kérdést feltenni, amúgy imádom!
Kata
 
 


Én már öt éve mosogatok gépesítve egy AEG segítségével. Nélkülözhetetlen társam a konyhában.
Az a bizonyos üvegkorrozió, amelynek elkerülésére a drágább márkáknál hivatkoznak, tényleg létezik. Mivel kedvenc, mindennap mosogatott poharaimat sikerült egy olcsóbb márkával mattá tenni, már nem vásárolunk többet ilyen alacsonyan pozicionált márkákat.
 


Sziasztok!
Tud vki olyan mosogatógépet, ami beépíthető, de ehhez nem kell megvennem 55 db fölösleges funkciót(digitális kijelzés, 80 plusz gomb...), hanem egy alap mosogatógép beépíthető formában.
 
 


Sirkahn!
Most vettünk a nyáron a nyaralóba egy 3 programos Boscht, nagyon jó áron, a Bosch most egész nyáron akciózott, söt ha jól emlékszem a boltos pasi szövegére, szept végéig akcióznak. Sajna a tipust nem tudom megmondani, mert itthon írok, de nagyon jó az ár-érték arány, mert a három program mellett aquastop van, tehát nem önti el a kérót a víz, ha valami bibi van, azonkívül a digitális kijelzés nagyon fontos, illetve nem a digitális mint olyan, hanem a só és öblítöszer hiányát jelzö ledek nélkül a guta ütne meg, ha állandóan nézegetni kellene, hogy van-e só meg öblítö a gépben. Ehhez képest, hogy 3 progi, aquastop, digit kijelzés, 12 személyes 70valahányezer volt. De sajnos nem olvastam el elég figyelmesen amit írtál, mert te beépíthetöt keresel. Hát ez csak pult alá építhetö.
Bocs. De azért nézd meg a Bosch honlapot. Gondolom van nekik. Mármint a nagy akciózások miatt, hátha jól emlékszem és télleg szept végéig tart.
Cseri
 


Szervusztok!
Van valakinek Indesit 44-es gépe. Hibaüzenetet küld, (A03), és nem tudom mit jelent. Ha valaki tud segítsen. Üdv. Scoti
 


Sziasztok!

Végre én is csatlakozhatom a népes táborhoz! Kép 2 hete kaptam a férjemtől egy Bosch márkájú mosogatógépet! Kép
Kicsit félve éreztem magam, mert sajnos a családban senkinek sincs még ez az igazán nagyszerű masina! Így az első mosás előtt kb fél órán kereszetül faggattam a barátnőmet, hogy mit hogyan is kell. Mit szabad és mit nem beletenni. Először folyamatosan füleltem, hogy minden ok odabent, vagy pedig új étkészletet kell vennem. Kép Nem kellett! Igaz még csak 3 mosogatáson vagyok túl, de máris imádom!
Csak az sajnálom, hogy anyukámnak nincs még! Most arra spórolunk! Kép nagyon megkönnyíti a dolgomat, hisz egy kisgyermek mellett nem mindegy, hogy mennyi időt tölt az ember a konyhában. Főleg, hogy egész nap egyedül vagyok vele!
Cseri is írta, hogy a Bosch akciózott. Mi is akciósan vettük 79.999 ft-ért. 3 programos B energiatakarékos, A tisztítóhatékonyságú és B szárítóhatékonyságú. Tökéletesen mosogat!!!! Soha ilyen tiszták és csillogóak nem voltak még az edényeim. Még új korukban sem!!! Kép
Remélem, hogy mindenkinek a háztartásában lesz majd egy ilyen gép!!!!!

Kellemes ünnepeket!
Anikó

Kép

KépKép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: