Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Kislányom 6 hónapos múlt és semmit nem fogad el az anyatejen kívül.
Ez önnmagában még nem lenne probléma, csak sajnos kevesebb a tejem, néha pótolunk ( saját korábban fagyasztott tejjel).
Olyan mélységes elutasításban van részem, hogy el sem hinnétek.
Volt már, vagy van valakinek hasonló gondja?
Hogyan oldotta meg? Szerintetek próbálkozzak határozottaban, vagy hadjam az egészet a francba és pár hét múlva kezdjek mindent előről?
A segítséget előre is köszi
 


Szia! :)

Nekem mindkét gyerekem ilyen volt. A lányom tíz hónaposan megevett hat szem meggyet, én meg indiántáncot lejtettem örömömben. :) A fiam most tíz és fél hós, és eddig kb. három alkalommal ette meg egy bébiételes üveg negyedét. :) Én úgy csináltam, hogy két-három naponta megpróbáltam kínálni, de ha nem kérte, nem adtam, aztán 9-10 hósan már napi kétszer próbáltam adni, és egyszer csak ráérzett az ízére a lányom, mindent eszik az égvilágon a gombán kívül, és nem is keveset. Nála, és a fiamnál is a szőlő volt/van az, amiből először többet megettek. Érdemes egyébként az alábbi dolgokkal próbálkozni: hidegebben - melegebben adod; szopi előtt (ez ugye elméletileg már elválasztás, és nem hozzátáplálás, de én, mint elkeseredett anya, mindent megpróbáltam) - közvetlen utána - egy órával később; teljesen pépesen - csak villával összetörve; délelőtt - délután ; bébiételt adsz - saját magad főzöl; adsz neki is egy kanalat, és megengeded, hogy kézzel is turkáljon a kajában (nagy maszat lesz). Most hirtelen több nem jut az eszembe. Egy a fontos, sose erőltesd az evést, mert akkor később problémái lehetnek vele. Próbáld könnyedén venni, úgyis enni fog előbb-utóbb. :wink:

Minden jót!

Zsizsa
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: