Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
A baba még nagyon kicsi, nem lehet tudni a nemét. Különben is még csak egyszer látták ultrahangon. Elméletileg ugyan kellene mennem kromoszóma-vizsgálatra (magzatvízvizsgálat), de nem megyek, nem tudom megoldani az utána előírt egy hét szigorú pihenést. Anélkül meg nagyon veszélyes.
Na de lányok, én azért jelentkeztem, hogy rólatok tudjak meg valamit! Kép
Ancsa, kedves, hogy besoroltál a "nagy öregek" közé, de ebből legfeljebb az öreg igaz (de azt is visszautasítom! Kép), azonban szalvétázni még csak egyszer sikerült éltemben, az is véletlen volt. Kép
További jó szorgoskodást! Kép
 


Toma!

Köszi a lelőhelyeket!KépKép
A legszimpibb a nagyker lenne, mert ott tényleg nagyon barátiak az árak. Majd utánaérdeklődök, hátha valakivel el tudok menni.

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Beszti!
Szívesen!
Ha tudok még segíteni másban is , akkor írjál.
Toma
 
 

 
 

Az V.ker Károly krt. 3/A. sz. alatti rövidáru üzletben is árulnak gyöngyöket és hozzá való alkatrészeket (damilcérna, gumicérna, gyöngyvégek, gyöngyfűző tű stb.) Az árakat nem tudom. Ez a Károly krt. és Dohány u. közötti átjáróban van az Asztóriához közel.
Nyanya
 


Jamina, kaptam en toled kismama szabasmintat, ugye? Csakhogy nekialljak keresni vagy csak almodtam?Kép

-Afonya
 
 


Áfonya,
nyugodj meg, ébren vagyKép. Szóval igen, kaptál.
J.
 
 


Egy másik topicban olvastam:

http://www.varrohaz.hu

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kösz KataKép
 
 


Sziasztok!
Ezt találtam, és rögtön ti jutottatok az eszembe. Mármint, hogy ti biztosan értékelni fogjátok.

Ime: http://www.magia2000.com/present.htm

Zsunya

 
 


Zsunya!
Huh. Megnézegettem a lap többi részét is, egy részükről elképzelni sem tudom, hogy hogy a csudába készítették el... De mik ezek? Mert nem Barbie, csak hasonló.
Juj, de szeretnék én ennyire érteni a tűhöz-cérnáhozKép
 
 


Fogalmam sincs. Divatbemutatókhoz kerestem anyagot, és ezt is kidobta a kereső.
Örülök, hogy tetszik. Kép Ezért raktam ide. Kép

 
 


Zsunya!
Nekem is az volt a furcsa, hogy némelyik oldalon pont olyan tervek láthatóak, mint amikor egy divatbemutatóra készülő modellt megterveznekKép
Zsunya!
Mi a kötőanyaga az olajfestéknek? Pigment+mi?
És az akvarell milyen alapot használ?

Csi
 
 


Most itt vigyorgok.
Fogalmam sincs. nem vagyok én fetékvegyész. Kép De komolyan. Csak időnkénti felhasználó. Meg tanultam a szinekről. De kb ennyi. Sajnálom.

 
 


Nos legyen. Megkérdeztem vegyészéktől.
Elnézést kértem botor kérdéseimért, de azt mondták, hogy sokan kérdezik ezt. Jé.
Tehát: míg a műgyanta+pigment, vagy pigment+dextrin használható löttyöt eredményez, az olajos festékek nem keverhetők így házilag. Van recept a gyárban, sok lakat alatt. Hosszú folyamat, elegyítés, meg ilyenek. A festékpor nem oldódik csak úgyKép.
Na, de majd kerítünk egy festőt, lesz receptKép
Azt viszont megtudtam, hogy az akvarell és a vízfesték közt csak minőségbéli a különbség, az akvarell drágább, finomabb, jobb minőségű pigmentet használ, míg a vízfesték nem, így az kevésbé fényálló. Segíthet rajtuk, meg a temperán is a holland lakk, amit a Pannonc. forgalmaz.
Az akvarell alá akvarellpapír kell. Ki hitte volnaKép
 
 


Ki keresett szabásmintát üvegmatrica virágokhoz?
Ha még mindig aktuális, szóljál, van nálam egy könyv, beszkennelem neked!
Toma
 
 


Toma!
GMagdi kereste a térbeli virágokat, biztos jön majd erreKép
 
 


Toma!

Itt vagyok! Köszönöm, már vettem két könyvet is! A címüket nem tudom, mert anyuéknál vagyunk a hétvégén, de igazából konkrétan hóvirágot kerestem, ami sajna egyikben sincs benne.Tehát hóvirág sablonnak továbbra is örülnék!Köszi!

Magdi
 
 


Sziasztok!
Van itt vki, aki ért a csipkeveréshez?

És egy kérés, ha kézimunka boltban jártok netalántán Kép akkor légyszí kérdezzetek rá, hogy a csipkeveréshez lehet-e eszközöket kapni.
Felhívtam tegnap és ma rengeteg boltot, de sajnos nem jutottam eredményre.

köszi, Phaedra
 


Phaedra,
nekem van kiskunhalasi ismerosom, esetleg tud segiteni, ha maskepp nem megy. Feltetelezem, hogy ott akad ilyen cuccKép

Azt tudod, hogy van csipke.lap.hu is? /koltoi kerdesKép/

-Afonya
 
 


Áfonya!
Az jó lenne Kép Egyedül hüvelyes verőfát tudok beszerezni. A készítőt a csipke.lap-on találtam és megrendelésre készíti el. De sajnos semmi mást. Igazából olyan információra is szükségem lenne, hogy pontosan mi is kell az alap felszereléshez. Halvány fogalmam ugyan van róla a régi FU évkönyvekből.
Még jövő héten futok egy-két boltba, de ha tudod, kérdezd meg légyszí.

köszi, Phaedra
 


Phaedra!
Nekem Azsunya mindig azt mondja, mikor valami "népies" dolgot keresek, hogy hívjam fel a Hagyományok Házát, ők mindent tudnak, és segítőkészek. Sőt, Azsunya azt is mondja mindig, hogy ahol ilyet tanítanak(pl.HH), ott van egyéb foglalkozás is, ahol meg lehet ismerkedni a szakmával.
Hívtad már a békásmegyeri Hímző utcai(?) boltot? Azt olvastam, hogy ott lehet kapni ilyeneket, meg azt a kábetűs valamit is, amit még Te mondtál egyszer, de nemtom megjegyezni a nevétKép. Igen, szóval azt is, méterben.
Csi
 
 


A Hagyományok Házát hívtam, de nem tudtak segíteni.
Milyen bolt a Himző utcai?
Rövidzárlat-> milyen kábetűs vmi Kép???
 


Phaedra!
HH--Kép
K betűs: tuti, hogy nem a kübli, meg a krampli, de valami ilyenKép
A bmegyeri bolt címét holnapra megmondom!
Csi
 
 


Phaedra!
Holnap van! Tel:2441745, hívd fel, hátha...
 
 


Klöpli???
 
 


Igen, klöpli, de a "krampli" nagyon tetszik Kép
Köszi a telszámot is Kép
 


Magdi!
Hóvirágsablon sajnos nincsen, de ha találok valahol, majd sikítok.

Phaedra!
Régen mintha a Guzsalyasban láttam volna csipkeveréshez való eszközöket.
 
 


Sziasztok!

Díszpárna-varrás-ügyileg tudnátok nekem segíteni? Őrületes árakon kínálják a boltok a párnákat, nekünk meg sok kellene, így egy fél vagyont otthagynék a boltban. Gondoltam majd megvarrom én.Kép Bár semmilyen előképzettségem nincs hozzá, de talán menni fog.KépKépKép

Köszi
Dodus

Dodus
Kép
Kép
 
 


Dodus!

A foltvarrosban nem találtál ötleteket esetleg.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kreatív lánykák!

Nem tudom hova tegyem, jártok mindegyikbe talán itt jó lesz.

Az oviban voltam nyilt napon és két nagyon klassz játékot láttam házilag barkácsolva.

Mire jó a kindertojás tojássárgája?
Memória játékra, méghozzá hallásfejlesztésre.
Párosával alkoholos filctollal pici jeleket lehet tenni a tojás talpára. pl. geometriai jelek, párosával, de nem feltétlen kell.
Minden páros tojásba valami mást kell tenni pl. rizsszemeket, mákot, babot, lencsét, sódert, a lényeg az különböző magasságú mélységű hangjuk legyen, de az összetartozóknak egyforma.
Hang alapján kell megkeresni a párokat.
Szerintem zseniális és úgy gondolom, hogy ez valamelyik Montessori játékból van koppintva.

A másik szintén memória játék.
A gyerekek kaptak uzsonnára 1 dl-es joghurtokat.
kb. olyan mint régen a sajtkrémes doboz volt.
Ezeket használják fel borítónak. Alatta pedig a pohárnak megfelelő nagyságú korongok vannak kivágva amire széles átlátszó celux-al vagy öntap. tapétával szintén termények vannak felragasztva mák, búza, bab, kukorica stb. szintén párosával.
A poharak felemelésével lehet a párokat keresgélni.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Helló!

Köszi Kata, majd szétnézek a foltosoknál.Kép

Ez a kindertojásos játék nagyon ismerős nekem. Gyerekkoromban volt hasonló, persze nem kinderből.
Kockák voltak, két-két egyforma színű és azok azonos tömegűek voltak. Tehát az azonos színű két darabnak megegyezett a tömege, de a más színű más tömegű volt. Bekötött szemmel kellett eltalálni a párokat. Jó volt.Kép

Dodus

Dodus
Kép
Kép
 
 


Kedves Kézimunkázók!

Elnézést a belekotyogásért, de gondoltam másokkal is megosztható egy hasznos üzenet.
Magyarországon is lehet már kapni a külföldön sikeres Venus osztott szálú hímzőfonalat. 463 szín, selymes ragyogás, 80C fokig mosható.ÉS CSAK 65 Ft.
AKit érdekel megnézheti a www.kezimunkabolt.hu oldalon.
Aki pedig nem hímez vagy gonelinezik tekintse tárgytalannak a híreket.
 
 


Sziasztok!

Le akarom cserélni a varrógépemet (Pfaff), mert továbbra is vacakol. Van valakinek tutira biztos márkája, amivel nincs semmi gond?

Köszi
Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
 


Esztianyó!
Vacakol a Pfaff?? JéKép. Kevés olyan jó van, mint az. Én huszonhat éve Neumann-t használok (anno bedolgoztam vele), az remek. De még békebeli kiadásúKép
Ha a Pfaff-od is régi, lehet, hogy megérné egy felújítás. Neumannál pár ezer Ft-ért megteszik ezt, és megéri, mert felújítva is jobb, mint az új, esetenként névtelen "mai csodák".
Kérdezz be a foltozgató anyukákhoz isKép
Csi
 
 


Dodus!

Az is nagyon jó lehetet, súlymemória Kép.
Ez is olyan Montessorisan hangzik. Kép


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Van 80 db régi Burda újságom, amit anyagi okok miatt el szeretnék adni. 300.-Ft/db. Ha valakit érdekel hívjon a 70/547-0603-as vagy a 3408-661-es tekefonon. Vannak még kötős újságjaim is.
Szívesen megtanítok bárkit szabásmintát készítnei.

Üdvi.

Horváth Évi
 


Szia Évi!

Milyen évjáratú Burdák ezek?
Úgy is lehet, hogy 1-1 db, vagy egybe szeretnéd eladni? Gyűjtöttem egy időben és kölcsön adtam párat amit sosem kaptam vissza... Ha adod úgy is akkor megnézem mi hiányzik. kb 97-2001 ig gyüjtögettem, egyáltalán abbol a korból valóak?

üdv: krimo

Kép
 
 


Szia Krimo!

Persze, egyenként is eladom. Nézd meg mi hiányzik és küldd el nekem e-mailben.
horvathevacsilla@freemail.hu
Cserébe vissza e-mailezem mi van meg, és ha akarod még kiegészítheted a gyüjteményed.

Praktika újságom is van egy csomó, ha valakit érdekel. De régiek, még az első és második évből, amikor megjelent.

Üdvi.

Évi
 


Sziasztok,
van esetleg vkinek gyerekarc festős könyve?
El tudná nekem küldeni beszkennelve a képeket. Nagyon megköszönném.
Meg, ha van tapasztalata, hogy melyik arcfestő készletet érdemes beszerezni, és megírná nekem.
Email cím profilomban.
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok!
Nyári dekorációt kell készítenem, és nekem a "tenger" ugrott be.
Minimális elképzelésem már van, de nem sok, mivel eddig elkerültem ezt a témakört (még egy morzsányi kagylóm sincs itthonKép)
Szívesen veszek minden ötletet, ami ehhez a témakörhöz kapcsolódik, képek, de linkek formájában is jó!Kép
Miből-hogyan készüljön a hajó, a táj, stb...
Köszönöm!
Csi
 
 


Csii!

Nekem van felesleges kagylóm!Kérsz?
Szombaton délelőtt a városban esetleg valahol összefuthatunk.
Jucus


Csi!

Hova kell a dekoráció és kb.mekkora felületben kell gondolkozni?

Jucus


Jucus!
OvibaKép
Kagylókat közben már kaptam, köszönömKép
Ez egy csigalépcső alatti terület, kb másfél nm alapterületű, és háromszög-forma.
Közben szereztem tófóliát, abból lesz igazi tócsa, benne olyan kicsi zöld növénnyel, mint a békalencse, lehet, hogy az is...
A fóliára takarásnak zeolitot teszek. Szomszéd útépítésről hatalmas köveket szereztem, az lesz majd a sziklás part, amin áll majd egy kb. térdig érő világítótorony. Most öntöttem hajókat gipszből, azok kb másfél arasznyi hosszúak.
Lesz ugye a kagyló is.
A lépcsőről lógni fog egy halászháló az egész tócsa fölé.
De valami még hiányzik...
Jó lett volna Áfonya kormánykereke is, de az arányaiban nem stimmelKép
Gondoltam némi növényre is, de azt gondozni kellene, vizinövény meg nem fér el a tócsábanKép
Mi van még egy tengerparton?
Kis edénybe lehetne szórni magokat, ami a parton lévő sást jelképezné.
Van gipszem, levegőn száradó gyurmám, és a sókerámia is kibírna egy szezont, de gőzöm sincs, mit formáljak belőlük...
Van egy szalvétatechnikára félretett fahasábom, ami galád módon kihajtott, abból lehet szép erdőKép
Csak valami "élet" kellene még beleKép
Nos?Kép
 
 


Csi!

Ez nagyon jól hangzik.Hálóba halak (polip,cápa,tengeri csillag,csak az egyszerűség kedvéértKép)rákok aggatva,akár gipszból,akár só-lisztből?
Papírsárkány valahova?ez az én kedvenc dilim!

Ha elkészülsz akkor képet kérek!Meddig járnak gyerköcök még ebbe az óviba?Utánad kopár,sivárság marad ott!

Jucus


Csi,
itt van par varrnivalo allat, de akar sablonnak is jo: http://cdkenterprises.com/roomdecor/DelicateD/SeaWorld.shtml

Aztan itt egy kedvencem:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/82757.jpg

Hogy honnan toltottem le anno, otletnek, passz. De ha nagyon kell, megkeresemKép
Aztan a papirmase konyvemben van halacska, lufira applikalva. Ha erdekel, megdoblak vele mailben.
Nekem ezek vannak keznel, de mingya' korbenezek a neten is, hatha van valami hasznalhato.

-Afonya
 
 


Csí

van egy érdekes,háttérnek valóm,pont Neked valóKép!Megnézem,át tudom-eküldeni!

Anyapoc

 
 


Na,itt van a hajóskép,muszáj volt lekicsinyítenem,nem fért ide:9.Nem látszik,de minden természetes anyag(hurkapálca,színes anyag,zsinórok.Alul,ha megnézed,talán látszik,hogy fadarabok vannak hajónak festve és szintén felárbócozva stb...Ami nálatok lehet a ház körül,biztos meg tudod csinálniKépKép!
Ha jobban meg akarod nézni,akor feltöltöm a honlapunkra és megkukkolhatod nagyban is!

Anyapoc

 
 


Most itt tartok, még szárad:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/82792.jpg
Kissé homályos, de talán már ki lehet venni a formáját...25cm hosszú, ez csak a test, ezen lesz "valami". Hihetetlen, de gőzöm sincs, hogy milyen lesz, anyira egyszerűnek hat egy hajó megépítése, de valójában...

Jucus!
Nekem is jó, hogy valahol kiélhetem magamKép
Sárkány remek ötlet! De abból lehetne egy igazi nagyot is készíteni, csak úgy!Kép

Áfonya!
Ezek valóban jó sablonokKép A vasmacska sem ugrott be eddig!
Drótos hal is tetszikKép

Anyapoc!
Juhéj! Kötél! Ez is kimaradt eddig, pedig az van itthon dögivelKép
Megyek cserepeket mázolni!
Köszönöm!
Csi
 
 


CSí

Ha akrsz giccset bele,akkor menj el az OBI-ba,egész jó kiegészítőket láttam korrekt áron!
Pl. műnövény,amit nem kell gondozniKép!
A többin még gondolkozom!Kép
A hajósablon miből vagyon?

Anyapoc

 
 


Anyapoc!
Én is gondoltam már a műnövényekre, de az OBI nagyon messze van, a díszhalas meg aranyáron mériKép De kavicsokat (tudod melyiket) nála is lehet kapni, az már barátságosabb áron van.
Hajósablon:
Fordítsd el a képet kilencven fokkal, és képzeld hozzá a tükörképét, máris kijön, hogy mit vágtam félbeKép
(folyékony mosópor flakonja)
Csi
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: