Új privát üzeneted érkezett!

Jo ideje keresek a babaneten muffinrecepteket, nem talatam, s ha van rajtam kivul meg muffinmanias, hat ide gyuljunk...
Most megyek a picurokat furdetni, aztan ideirom, amiket tudok muffin temaban!
zsike
zsike
 


zsike, nekem van egy csomo muffin receptem, milyenre lennel kivancsi? Kép
Moni
mon
 
 


http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/9266.html?1072612415
- Gyors ételek hétköznap - amikor a...

Itt találsz muffin recepteket, de jól hangzik, hogy itt összegyűjtsük.
Névtelen
 

 
 

Névtelen
 


Sziasztok!
Egy muffint el lehet rontani? Milyen muffint ajánlotok elsőnek, ha én még soha nem sütöttem? Viszont van muffinsütőm és egy két és félévesem, aki biztos szívesen venné! Kép
Na, egész megtetszett az ötlet, hogy muffint süssek!!! KépKép
 
 


A kiskegyed karácsonyi különszámában volt benne.
Nagyon finom.

Diós muffin (javított)

15 dkg liszt
1/2 cs. sütőpor
15 dkg darált dió
1 db citrom, 1 db narancs reszelt héja
1/4 kávéskanál őrölt koriander
1 késhegynyi őrölt szegfűbors
17,5 dkg margarin
17,5 dkg porcukor
1 cs. vaníliás cukor
3 tojás
1 csipet só

A sütőt előmelegítjük 180 fokra.
A formát kikenjük vajjal, és kilisztezzük.
A lisztet összekeverjük a sóval, sütőporral, dióval és a fűszerekkel.
A margarint kikeverjük a cukorral és a vaníliás cukorral, majd egyenként kikeverjük a tojásokkal is.
A lisztes keveréket hozzákeverjük a tojásos keverékhez.
A kész masszát kanállal vagy habzsákkal a formákba töltjük.
180 fokon 15-20 percig sütjük.

Díszíthetjük mázzal is.
Felolvasztjuk a tortabevonót és megmártjuk benne a süti tetejét.
Meg lehet szórni apróra vágott pisztáciával, mandula forgáccsal, kókuszreszelékkel stb.

Öntet is adható hozzá.
Sárgabaracklekvárt barackpálinkával ízesítjük és melegen adjuk a muffinokhoz.
Adhatunk mellé kifilézett narancs gerezdeket is.

*****

Én nem azokat a fűszereket tettem bele amit ír a recept, bár biztos úgy is nagyon finom, hanem egy kávéskanál Kotányi mézeskalács fűszerkeveréket.

Nézegetni kell, mert nekem 180 fokon negyedóra sütés is elég volt.

Volt a recept mellett kép is, azon laposak a muffinok teteje, ellenbe nekem szép kúpos tetejük volt. Igaz a recept az írta 18 db lesz belőle, de nekem annyi tészta nem maradt, maximum 14 lesz belőle. (12 lyukas a sütő)

Ez csak magunknak készült így most én nem mázaztam, nem önteteztem, csak egy fél szem diót szúrtam a tetejébe.
A süti nagyon pikáns elbír egy kis mazsolát, vagy meggyet is a tésztába.

******

Amikor másodszor sütöttem, kevesebb mézeskalács fűszert tettem bele. A lyukba először a massza felét tettem bele megszórtam kimagozott meggybefőttel és rá a massza másik fel. Nagyon fini lett.

Én a formákat vastagon margarinnal szoktam kikenni.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ez volt a próba, ezt sütöttem legelőször.
Nagyon jó ez is:

Elküldve 2003 December 18 csütörtök - 00h 00:

Sziasztok!

Én is megleptem magam egy muffen sütővel, évekig csak kacérkodtam vele.
A Sparban vettem 12 darabos Kaiser forma és 1800.-Ft volt.

Ma ki is próbáltam. A recept amit kiválasztottam egy piskóta szerűség, de finom nagyon.
A tetjére meggyet és diót raktam. Étcsoki nem volt itthon csak fehércsoki így az került bele.
Normál gázsütűben sütöttem középpen 200 fokon 20 percig, de legközelebb a 15 is elég lesz.

A receptet Míra küldte és Phaedra írta be szeptemberbe:

Muffin recept (forrás Míra)

50g étcsoki,
175 g vaj vagy margarin
100g cukor,
1 cs. vanilincukor,
kicsi só,
4 tojás,
225g liszt,
75g ételkeményítő,
1 cs. sütőpor,
cseresznye vagy meggy befőtt

Csokit nagy lyuku reszelőn reszelni, ha nincs idő, törd össze kicsire,
befőttet jól lecsöpögetni.
A puha vajat cukrot vanilincukrot sót krémesre keverni, tojásokat egymás után hozzákeverni, majd a liszt étk. keményítő és sütőpor keverékét szép lassan belekeverni.
a legvégén a csokit és a befőttet beleönteni.
sütő: 200°C, kizsírozott (vagy papirkosarkakban) sutni. Sutotol fugg
mennyi ideig, (szuráspróba.)

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok, és szia Moni!
Minden muffin erdekel-edes es sos is, mivel kicsigyereknek is jopofa, vendegek is szeretik, fagyaszthato.... es nem maceras ---bar formaba valo papirkat nem tudom hol kapni manapsag.
Szoval nekem ez van:
ALAPRECEPT:
12 DB
20 dkg rátesliszt
1 csomag sütőpor
2 evőkanál porcukor
1 simára kevert tojás 1 és fél dl tej
8 dkg olvasztott vaj.
1. a sütőt forróra bemelegítjük, muffinformát előkészítjük.
2. liszt+ sütőpor+ cukor összekeverése, tojás+tej+ olvasztott vaj elkeverése és a cukros liszttel eldolgozása.
3. Villával minden hozzávaló összeforgatása.
4. Mélyedések háromnegyedig való megtöltése a masszával, majd 20-25 perc alatti megsütése.


EPRES MUFFIN
12 DB
36 dkg rétesliszt
8dkg cukor
1 evőkanál sütőpor
8 dkg barnacukor
13 dkg olvasztott vaj
3 tojás
2 dl tej
30 dkg összevagdalt földieper
a tetejére porcukor
1.---Mint az alapreceptnél.
2.olvasztott vaj+tojás+ tej simára keverve+ száraz hozzávalók hozzáadása.
3. Eprtek hozzávegyítése
!. Formákba töltés, 20 perc alatt megsütés.


ZAMATOS ALMAMUFFIN
24 dkg rétesliszt
1 és fel kiskanál sütőpor
1 és fél kiskanál szódabikarbőna
1 kiakanál fahéj
negyed kiskanál szerecsendió
10 dkg barnacukor
2 db összevagdalt alma
1 simára kevert tojás
2 dl tej
4 dkg olvasztott vaj
Elkészítése PONTOSAN olan, mint az előzőeké.


Na, innen folyataom , csak most felsírt a kisded-lehet, hogy csak holnap.
zyike
zsike
 



http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/39198.html#POST182873
Elküldve 2003 Szeptember 24 szerda - 12h 26:
Phaedra

CSOKIS MUFFIN (from Stahl Judit)
Hozzávalók:
10 deka étcsoki
10 deka vaj
2 tojás
15 deka cukor
10 deka narancsdzsem
3 evőkanál friss narancslé
1 teáskanál sütőpor
15 deka liszt
Ha frissiben készítem, akkor mielőtt elkezdeném összekeverni a muffintésztát, előmelegítem a sütőt 175 C-ra (gázsütőn ez a 4-es fokozat). De ha csak másnap reggel sütöm az előző nap összekevert tésztájú sütiket, akkor is figyelek rá, hogy legyen elég ideje bemelegednie a sütőnek.
A tésztájához először megolvasztom gőzön az apróra tört étcsokit meg a kockára vágott vajat. Aztán amikor már lágy a csokis vaj, akkor leveszem a gőzről, hogy langyosra hűlhessen.
Elektromos kézi habverővel habosra keverem a tojásokat a cukorral, majd fakanálra váltok és ezzel keverem bele a tésztába a narancsdzsemet, az átszűrt narancslevet meg a langyos, vajas csokit. A lisztet összeszitálom a sütőporral és gyors mozdulatokkal hozzákeverem a tésztához.
Vagy iziben belekanalazom az összekevert muffinmasszát a papírkapszlikkal kibélelt muffintepsibe, vagy lefolpackozott dobozban hagyom éjszakázni a hűtőben. Az előmelegített sütőben úgy 25 perc alatt sülnek illatozóan finomra a csokis muffinok. Puha vajjal, dzsemmel szokták őket megkenni és jóízű perceket köszönhetik nekik.
12 muffin lesz belőle.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Babanet Társalgó » Anyaságról » "Friss" babák topicja » Archiv 2003 november » Archiv 2003 November 20
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/45945.html#POST208507
Timici (Babanet)

Alaprecept 12 db muffinhoz:
--------------------------
20 dkg liszt
fél csomag sütőpor
5 dkg cukor (aki édesebben szereti, lehet több is)
1 tojás
1,5 dl tej
5 dkg olvasztott vaj/margarin

A lisztet elkeverjuk a sütőporral és a cukorral (ha akarunk beletenni valami darabosat, akkor azzal is).
Egy másik tálban a tojást simára keverjuk, elkeverjuk a tejjel meg az olvasztott margarinnal. Beleöntjuk a lisztes keverékbe, és villával gyorsan összeforgatjuk. Az se baj, ha kicsit csomós marad. Viszonylag lágy tészta lesz. Belekanalazzuk a sütőformákba
(kb. kétharmadig, mert nagyon megkel). Előmelegített sütőben (kb. 200 fok)
kb. 30 perc alatt megsül. Tűpróbával meg lehet nézni, hogy átsült-e a közepe is.

Én 15perc után meg szoktam nézni, mert a mi sütőnk sem vmi sütibarát és megfordítom, hogy aki kinnt volt az belülre kerüljön, majd kb.25perc után újra megnézem, hogy ne legyen fekete.

Általában meggyes készül, mert az Apa kedvence, de ki mivel szereti, mehet bele más is.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Húúúdejóó! Pont tegnap jutott eszembe, hogy nyitok egy ilyen topicot Kép Nálunk is tombol a muffinmánia, nem vagyok egy konyhatündér, de még nekem is sikerül megsütni Kép
Az első kísérletnél teletöltöttem a formát, rendesen kifolyt a cucc, le a sütő aljára, ahol ugye elkezdett odaégni és dőlt kifelé a füst Kép
DBarbi
 


Sziasztok!

Van kb 60 oldalnyi muffinreceptem, miskolci gyűjtésKép Aki szeretné dobjon meg egy maillal. Csak rendezni még lusta voltam.

Marika
Marika
 


Marika, NAAAAGYON szeretném!
Hétvégén gyerekmentes leszek, összeszedem az én receptjeimet és jöhetnek a mailek!

gabormagdi@freemail.hu

Magdi
 
 


Lányok , hol lehet jó áron muffinsütöt venni, mert tegnap benéztem a vasedénybe, és majd leültem a közel 3000 forintos áron. Amúgy egyet vagy kettőt érdemes venni? és mekkorát, a kisebbet vagy a nagyobbat?
ZSuzsa
 
 


Zsuzsa, én az IKEÁ-ban vettem, nem emlékszem pontosan az árára, de azt hiszem 2000 alatt volt. 12 darabos. Nekem nagyon bevált.

Összeraktam a receptjeim, ha vkit érdekel szóljon. Mind a netról van, de egyben vagy 50 recept.

Magdi
 
 


Sziasztok!

Én jót szívtam a muffintepsivel. Először a Corában láttam, 12 lyukú...2500-ért. Na mondom, ennyit én ugyan nem adok érte, megnézem máshol is. Metro, azt hiszem az újságban 1700-ért volt hirdetve. Igazándiból nem néztem meg jól, de azt hiszem az is 12 lyukú lehetett. Na elmentünk a Metroba, nagyon kellett sietni, én a pénztártól mentem vissza a tepsiért. Ár stimmelt a polcon, gyorsan kikaptam egyet és vittem a pénztárhoz. Gyanús volt a dolog, ez csak 6 lyukú és Tefal...na nem véletlen....4700 ft volt, mint utóbb kiderült a szlán. Szilikonos vagy miaszösz és baromi jó, szeretem is, csak kevés a lyuk (mondjuk nem ügy, 2 adagban sütöm)...de ennyiért! Kép

Barbi
DBarbi
 


mAgdi! Köszi az infot! Engem érdekelnek a receptek: gyulaizsuzsa@freemail.hu
Köszi
ZSuzsa
 
 


Sziasztok, na jol lemaradtam Kép
Itt egy sajtos muffin, ha meg nem volt :

5 dkg vaj
170 g liszt
fel cs. sutopor
30g cukor
csipet so
1 kiskanal paprika
2 tojas
220 ml tej
1 kiskanal orolt kakukkfu
6 dkg sajt, kis kockakra vagva

sutot elomelegitjuk 190 fokra.
Megolvasztjuk a vajat es felretesszuk.
Egy nagy talba beleszitaljuk a lisztet, sutoport, cukrot, sot es paprikat.
Egy masik talban jol osszekeverjuk a tojasokat, tejet, vajat, kakukkfut. Hozzaontjuk a lisztkeverekhez es ovatosan osszekeverjuk eppan csak amig nagyjabol elkeverednek.
A formakba egy-egy kanalnyi tesztat teszunk, mindegyikre nehany darabka sajtot helyezunk, majd meg egy kanalnyi tesztat teszunk ra.
kb 25 percig sutjuk, 9 muffin lesz belole.
mon
 
 


A METRO-ban vettem karácsony előtt, 12 db-os volt 1200 Ft. Teflon bevonatú, már használtam is, és minden OK volt be
nne. Láttam ott szilikonból készült muffin formát, 6-ost. Rá volt írva hogy 250 fokig hőálló. Még muffin papír is volt, olyan mint a mignon papír. Ekkor ugye nem kell sikálni a tepsit annyit, de a sütiről elég nehéz letépni, tök felesleges dolog, legalábbis nálam.
Recep: 2 db alma lereszelve
1 db banán, összetörve (bármilyen gyümi jó)
1 bögre cukor (ez nálam egy kb. 2 dl bögre)
1/2 bögre olaj, vagy eegy ici picivel kevesebb.
2 evőkanál tejföl, vagy kefir,
1 1/2 bögre liszt
2 mokkáskanál szódabikarbóna
1 cs, vanílis cukor
1 teáskanál fahéj
1 tojás
Mindezt összekeverni. 180 fokonsütni, vagy 3. gáz.
sütés előtt vágott diót, mandulát, stb. leget tenni a tetejére
kb. 35-45 perc alatt Ok.
Ez nagyon gyors, tényleg csak összedobni, átkavarni, és süthető.
Zsomimama
 


Én a Sparban vettem 12 darabos Kaiser forma nem teflonos, hanem tapadásmentes bevonatos és 1800.-Ft volt.

Én a papír kapszlit feleslegesnek tartom, mert, ha jól kikened margarinnal szépen kijön belőle a süti, és a mosogatás se olyan ördöngös.
Legalábbis nekem még nem égett bele eygik sem.

Eddig akiről olvastam mindenki csak dicséri a szilikon formáit. Kép


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Énis dícsérem a szilikont, csak az árát nem Kép Kifordul belőle a muffin vajazás és kapszli nélkül is....de ennyit akkorsem ér Kép

Ma sütöttem pudingosat, de a puding lyukat fúrt bele és alul kijött...át lehet látni a muffinomon! Kép

Barbi
DBarbi
 


Marika,Magdi, erdekelnenek a recepcsodak, kerlek, nekem is kuldjetek el!
Zsike: tanczos.erzsi@mail.datanet.hu
zsike
 


Marika,Magdi, erdekelnenek a recepcsodak, kerlek, nekem is kuldjetek el!
Zsike: tanczos.erzsi@mail.datanet.hu
zsike
 


Engem is érdekelnek a receptek!
Köszi!

Ildianyu
harmatcsepp@freemail.hu
 


Ma megint megnéztem a Sparba, sajnos visszatették az árát, ugyhogy 2500 be kerül a fém forma. Kép
Bár szerintem ez, olyan könnyű, gyors, finom kis süti, hogy még így is megéri. Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


A páromnak ma van a névnapja. Most szedtem ki a sütit a sütőből.Kép
Nagyon fini lett. Amit elől beírtam diós muffint azt sütöttem meg neki.
Annyit változtattam a recepten, hogy dió helyett (török)mogyorót tettem bele. Nem daráltam le, hanem amikor a gép keverte a tésztát beleöntöttem a gépbe és az törte össze elég durva darabokra.
Mikulásról maradtak csokik, azokat meg nagy darabokba beleszúrkáltam a közepébe. Szépen beleolvadt a téstába.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


bigacsiga, te egy rendes feleség vagy. Az én férjemnek, de még a fiamnak is tegnap volt a névnapja, de én du. dolgoztam ,úgyhogy no süti. MAjd talán ma. Ja és még ajándékot sem kaptam a páromnak, amit szerettem volna, az nem voltKép
A gyerek azért kapottKép
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!
Én is muffin-rajongó vagyok 1 hónapja,a családom is.(muszály nekikKép )
Nekem is vannak receptjeim, a Nők lapjás csajoktól kaptam, majd elküldöm,azoknak, akik adtak címet.

A mostani kedvenc a következő:
bolti leveles tészta kinyújva, a kockára vágott tészta be a muffinformába,
-bele: 2 dl tejszín,20 dkg reszelt sajt, füstülttel vegyesen, só,bors összekavarva
olyan lesz mint 1 kis virág és isteni finom
Nincs az a mennyiség ami ne fogyna elKép

Emese
 
 


hol vesztek leveles tésztát,mostanában nem látok a környékbeli boltokban:-(



Sziasztok!
Köszi a recepteket! Kép

Ildianyu
 


Emese!

Én meg a te ötleted alapján arra gondoltam, hogy a képviselő fánkot, profiterol tésztját is lehetne ebbe sütni, akkor magasabb lenne és jobban lehetne tölteni.

Még nem probáltam csak egy ötletnek gondoltam.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Hétvégén remélem lesz időm elküldeni a recepteket, vizsgaidőszak van ugyi?Kép

Puposnünüke,
az én Uram pék, tehát én onnan veszem,.
Így könnyű, ugye?

Bigacsiga,
nem rossz ötlet,szólj ha kipróbáltad!

Üdv mindenkinek,
Emese
 
 


Puposnünüke,

leveles tésztát én az Auchanban veszek, ált. 2-3 fajta is van, nézd meg vmelyik közeli hiperszuperben

Asszem hétvégén degeszre tömöm a családot sütivel, muszáj kipróbálnom, csak nem vagyok olyan béna ..., és végre lesz szilikonom is Kép Kép Kép

Bajni
 
 


Sziasztok!

Elküldenétek nekem is a muffin recepteket?
Előre is köszi.

Pusz
Ameme
 
 


Én is kérnék recepteket! Előre is köszönöm, emilem a profilomban

Ildikó
 


Emesu nagyon jól hangzik a recepted, de án nagyon béna vagyok. Tudnád kicsit részletezni? Mekkorára vágod a lev. tésztát? papírkapszliba teszed? bebugyoládlod? Nem folyik ki a tejszínes valami.

főzőtejszín vagy édes tejszín kell bele?


Kati
Kati
 


Gwen
Elküldve 2004 Február 02 hétfő - 22h 04:

Sziasztok!
Mivel most gyogyulunk fel jo kis hanyasos-hasmeneses virusunkbol ehesek vagyunk, de azert mindig valami konnyu etelekre vagyunk. Ma talaltam egy muffin-receptet, ami nagyon finom es konnyu, raadasul meg sikerult is.

Mandulas muffin

25 dkg liszt
2 teaskanal sutopor
5 dkg orolt mandula
12.5 dkg vaj
3 tojas
3 teaskanal edesitoszer(en cukrot tettem)
1 teaskanal citromhej
1 teaskanal vaniliaaroma
1 csipet szerecsendio
6 evokanal tej

A sutot elomelegitjuk 190°C-ra. A lisztet, a sutoport es a mandulat osszekeverjuk. A vajat a tojasokkal, a cukorral, a citrommal, a vaniliaval, a szerecsendioval es a tejjel habosra keverjuk. Hozzaadjuk a lisztes kevereket (kis adagokban), majd a tesztat a fromakba toltjuk. A muffinok tetejere tehetunk egy-egy szem mandulat.
20-25 percig sutjuk.
Nekem 12 lett belole.

Gwen
BCsK
 


Miert irta azt Bcsk, amikor ezt en kuldtem?

A receptgyujtemeny engem is erdekelne:
tundi@free.fr
 


Ha megnézed jobban, csak bemásolta ide a hozzászólásod egy másik topikból (azzal kezdi). Gondolom azért, mert valami másik topikba írtál egy receptet és itt "összegyűjtenénk" a muffinrecepteket.
muff
 


Én is szeretnék recepteket. Címem a profilomban.
Köszi
Molnárka
 


sziasztok!
én is szeretnék feliratkozni a listára, akik kérik a receptgyűjteményt. címem: benced@freemail.hu
gondolom elég ismeretlen a nevem, de ha hiszitek, ha nem, mindig olvasgatlak benneteket, csak eddig nem volt miről beszámolnom, ugyanis még muffin sütőforma vásárlás előtt állokKép
anita
 
 


Sziasztok!
Egy ideje nem követtelek benneteket, de ha vki az én receptjeimet kéri, akkor tegye már meg, hogy kűld egy mailt nekem! Köszi, Magdi
 
 


Magdi, köszi a figyelmet, Bigacsiga Kata továbbította közben a receptjeidet.
Molnárka
 


Szia Bigacsiga! Megcsináltam a meggyes muffinodat ... isteni finom volt nincs az a mennyiség ami el ne fogyna...üdv.vera
Kelemenné Vera
 


Vera!

Örülök, hogy izlett, már én is beszereztem a következő adaghoz a meggyet az anyukámtól. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Bigacsiga! Ma ismét sütnöm kellett mert a tegnapi elfogyott 3.férfi nyaggatott érte,férjem és a két nagyfiam/6és 3 évesek/ a kicsi 8.hónapos is érdeklődve figyeli hogy mit esznek a nagyok olyan sebességgel úgyhogy nemsokára a muffinevők táborába fog tartozni, mégegyszer köszi,
Kelemenné Vera
 


Sziasztok!

Lehet, hogy már senki nem olvassa a topikot, de azért próbálkozom.
Most kaptam muffin sütőt, úgyhogy ha valakinek megvan a fentebb említett recepgyűjemény, akkor elküldhetné nekem.

Előre is köszönöm!

Üdv: Vica
 
 


Vica!

elküldtem: Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron