Új privát üzeneted érkezett!

Már régóta olvasom a beszélgetéseiteket, most segítséget szeretnék kérni. Nyolc hónapos kislányomnak igen nehezen van széklete, max. napi egy és az is kemény, nehezen jön ki. Hat hónapos koráig csak szopott, azóta fozelék és gyümölcs a menü. Figyeltem, melyik ételtol könnyebb neki, de ilyen nem nagyon volt.
Van valami jó ötletetek, tanácsotok, hogyan könnyíthetném meg a dolgát?
Labros
 


Szia Labros!

A dokinénim azt mondta, hogy a kiwi magostul adva tökéletesen meghajtja a gyereket.
Még a kamillatea is jó lehet...

Remélem beválik.

Szia:

Dia

ui.:

Szerintem a napi egy széklet tökéletesen elég, még ha kemény is, lehet, hogy egyszerűen csak ilyen a kislányod anyagcseréje. Az én lányom már 9 hónapos, de még mindig csak több naponta van kaki, igaz, még mindig leginkább anyatejet kap. Mosolyog, jókedvű, láthatólag semmi baja, ezért nem is aggódom...

Még egyszer szia:

Dia
Dia
 


Szia Labros!

El tudom kepzelni, hogy aggaszt a dolog, mert nalunk is pontosan ugyanez a helyzet. 5 es 1/2 honapos a Bence es szegenynek majd szetdurranik a feje annyira nyom, es az eredmeny jo esetben ket "nyulbogyo". En sem tudom mit csinaljak, pedig hashajto szirupot is adok neki minden nap es megis.
Agi
 

 
 

Kedves Labros és Ági!

Az én lányomnál is volt egy idoben ilyen probléma, kb 8-9 hónapos kora körül ( most 19 ), nálunk akkor nagyon bevált a vízbe áztatott aszalt szilva. Este áztassatok be sima vízbe egy pár szem aszalt szilvát és másnap reggel, amikorra a szilvák jól kiáznak, itassátok meg a picurokkal az így létrejött ivólészeruséget. Szofinak eleinte nem nagyon ízlett, viszont kaki az aztán volt rendesen. Ja, és reggel igyátok, ha lehet éhgyomorra, és szobahomérsékletu legyen a víz, vagyis ne a hutobe tegyétek a szilvákat ázni. Itt Olaszországban még szokták ilyen esetben a gyöngyárpa kifott levét is adni, de nálunk ez nem jött be.
Írjatok, hogy tudtam-e segíteni, remélem igen.
Sziasztok,
Katica
Katica
 


Sziasztok!

Én is segítséget szeretnék kérni. Az én kislányom 23 hónapos és pont ez a helyzet. Amikor sikerült simán a pelusba kakálni akkor amikor teszem tisztába mindig kérdi: ugye nem fáj? Ma viszont rettenetesen sírt, annyira fájt neki. Nálunk nem is a keménységgel van gond (mert szerintem az nem kemény) hanem a nagysággal. Nem pici bogyók mint ezelőtt hanem túlságosan is nagy, egészbe marad. Erre tudtok valamit mondani?
Előre is köszönöm: Rika
Névtelen
 


Lányok! Az aszalt szílvánál arra vigyázzatok, hogy az aszalásnál ne használjanak antioxidánst meg ilyesmit, mert sajnos ez előfordul és az a piciknek igencsak kiázik reggelre a vízbe sajnos. Nézzétek meg a csomagoláson mi van ráírva.Amúgy még a sütötök is jó. Nálunk a HIPP sötütök itala vált be. Biztos volt a hatás.És persze vigyázni kell azokra az élelmiszerekre amik inkább székletfogók:banán, sárgarépa,alma stb... Sziasztok! TÍMEA
Névtelen
 


Sziasztok,
az aszaltszilvázt akartam írni én is. Eselteg szilvabefõtt leve? Akkor nincs benne antioxidáns meg ilyesmi (legjobb persze a házi befõtt...)
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


En mindennap adok joghurtot a kisfiamnak - 18 honapos - valamint a zoldsegeket parolva olivaolajjal adom, igy el lehet kerulni, hogy a picinek kakilasi problemai legyenek.
Névtelen
 


Sziasztok!
Olvastam egyszer valahol, hogy a babak amikor maszni tanulnak, vagy jarni gyakran tartjak vissza a szekletuket, ettol beszarad. A fiamnal is ez volt a helyzet, megfigyeltem, amint (kakilas kozben) eszrevett valamit ami elvonta a figyelmet, azonnal abbahagyta, probalta elerni, szoval atment az egesz jatekba es megfeletkezett a kakirol. Aztan amikor kesobb megint kellett, akkor sirt, mert fajt neki. Jelenleg ketszer szopik naponta, igy azt gondoltam, hogy talan nem eleg neki a folyadek amit kap. Most delben ebed utan kap egy kis tejet( uzletit), es delutan pedig gyumolcslevet. (kb 80-100ml. fele viz, fele gyumolcsle, amit magam keszitek). Amikor pedig szomjas tovabbra is vizet kap. Azota minden rendben, a kaki hamar kijon, nem kinlodik nem sir.
Talan bevalik masnal is.
Anrola
anrola (anrola)
 


A Kisfiam hét hónpos és három hónapja nem tud kakilni rendesen.Előszőr kúppot kapott majd áttértem a masszírozásra és mellette itta a diviroma szörpöt de ez csak három hétig működött mert már nem hagyja masszírozni a hasát mindig elmászik tehát megint nincs kaki csak három naponta ha segítek neki.Egyelőre csak szopik nem akar enni főzeléket pedig minden nap készítek neki.A gyümölcsöt még megeszi mert az édes és már iszik teát is.A széklete ennek ellenére nem kemény csak vastag de nehezen nyomja ki.Mi lehet a gond?
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Azt hiszem, alapjában véve semmi gond nincs a kisfiaddal, ha főképp anyatejet kap, akkor tök normális az is, ha akár csak 5 naponta van kaki.
Egyébként én se a kúp, se a lázmérő, se más altáji segédeszköz használatát nem javaslom, mert később csak bajod lesz belőle (csak annyit mondok, hogy pl. az effélék gyakori használatával kitágíthatod a vastagbelét, amiben aztán tényleg meg fog rekedni a kaki, és esetleg később már csak orvos tud rajta segíteni.)
Amit tehetsz: figyeld, ha mosolygós és jókedvű, semmi baja nincs. Igyál te kamillateát, de ne túl sokat, mert az átkerülve a tejedbe, nála hajtó hatást vált ki (1-2 csésze naponta). Gyümölcsként ne adj neki banánt, adj neki kivit magostul, az is hajt. A citrusfélék is hajtanak, de gyakran allergizálnak.

És a legfontosabb, sose ess kétségbe!!! Az anyatej nagyon prímán felszívódik (kb. 90%-osan), így alig marad utána salakanyag, tehát gyakran csak arról van szó, hogy nincs annyi a belében, amit ki tudna kakilni.

Remélem, tudtam segíteni.

Puszi:

Dia
Dia
 


Kedves Névtelen

Dia tökéletesen leírta a dolgot. A végbél záróizmai most erosödnek, ha most kitágítod késobb nem fog zárni. A Glycerin kúp helyi vérboséget okoz, ami fertozéshez vezethet.

Vigasztalásul az egyik barátnom kislánya 7-9 naponként kakil és teljesen szépen fejlodik.

A lányom amíg anyatejes volt, naponta 3-5 kakilt, a fiam most hét hónapos és o is csak 3 naponként kakil. Ha délután hajlandó gyümölcsöt enni, akkor másnap mindig van kaki.

Azt vettem még észre, hogy ha én szoptatós teát és vizet iszom o könnyeebben kakil, ha viszont sok almalevet akkor nehezebben. (persze lehet hogy ez véletlen)

Kátya
Kátya
 


Dia,Kátya kösz a segítséget azt hiszem igazatok van én sem szívesen adtam a kúppot de a doki mondta.Most már nem adom csak végszükséglet esetén.Kb. 3-4 naponta kakil és azt vettem észre ha sok folyadékot iszik akkor tud kakilni. ma például sikerült neki.Sziasztok.
Névtelen
 


Kb. másfél hónapja kértem a segítségeteket ez ügyben, azóta sokat javult a helyzet. Egyre több gyümölcslét kezdett inni a kislányom, és az nagyon jót tett a székletének (foleg a sütotöklé). De néha szilvalekvárt is kapott. A lázmérozéssel kapcsolatban szeretném megnyugtatni az anyukákat, hogy engem csecsemokoromban sokat (szinte minden nap) így próbáltak kakilásra bírni, és mégsem lett ebbol késobb semmi problémám.
Labros
Labros
 


Sziasztok!

A székrekedésnek egy nagyon egyszerű "gyógymódja" van. És ráadásul olcsó is. Bármelyik patikában lehet kapni KORPATABLETTÁT. A székrekedés komolyságától függően kell a gyereknek adni belőle. Semmi baja nem lesz tőle, akkor sem, ha sokat adsz belőle, de kezdetnek elég a 3x2. A dolog lényege az, hogy rostot visz a szervezetbe. Hülyeség a gyereket meghajtani, vagy kúpokkal tönkretenni a vastagbelét. Ugyanis a kúp nagyon rossz hatással van a bélrendszerre. Az egyéb hashajtós lekvárok sem gyermeknek valók.

Nekem komoly beteg volt a legnagyobbik lányom 1-1,5 évesen. Annyira nem tudott kakilni, hogy amikor végre sikerült volna, a széklet megakadt a popsinyílásban, és se ki - se be. Együtt sírt az egész család. A végén már párhuzamosan adtuk neki a Tamarin lekvárt, a glicerines kúpot és beöntést. És akkor valaki javasolt nekem egy nagyon jó dokit. Elvittük a gyereket, megvizsgálta (felnyúlt neki és megnézte, nincs-e esetleg polipja), és aztán kapásból a korpatablettát ajánlotta. Én azóta mindenkinek javasolom, ugyanis MÁSNAPTÓL kezdve semmilyen gondunk nem volt többet a kakilással! Érdemes tennetek egy próbát!

Begány Kati
begany
 


Szekrekedeses kisbabaknak az is jot tesz,ha naponta tobbszor kapnak friss gyumolcslevet,sargarepalevet.
Névtelen
 


Sziasztok!

Én is írok pár sort, mert még a végén azt hiszitek, hogy elvesztem.
A én kisfiam is "kiskorában" aktív székrekedéses volt.
Volt úgy, hogy hetente egyszer volt termelés.
Tamarin lekvártól kezdve a rostos leveken keresztül a szilván át (még az éhgyomorra a langyos viz is) mindent kipróbáltunk. Elmentünk a Bethesdába is. Itt nem találtak semmit (neki is felnyúlt a dokibácsi)! Végsö elkeseredésünkben már a doktornénink felírt hashajtót hogy próbáljuk ki. Elöször negyedet adtunk neki, de "hozzászokott" szervezete, s ennek ellenére is 4-5 nap lett, s utána már a fél szemtöl is. Kb. 2 hétig szedte, aztán leálltunk vele. Szóval el voltunk kenödve rendesen. Az volt az érdekes, hogy 5 nap elteltével is normális volt a kakija, se nem kemény se nem folyós. Abban az idöben 1-1 kakilásnál volt, hogy 1 orát "szenvedtünk" a wc-én, térdeltem elötte, ö szorította a nyakam vagy az anyjáét, s nyomott, közben keservesen sírt. Annyira megható volt, nagyon sajnáltam, föleg azt, hogy tehetetlennek éreztük magunkat.
Sokan azt mondták, hogy majd az ovodában rendbe jön. Nem nagyon hittem benne, de valóban amikor elkezdtük az ovit, minden megoldódott. Szóval fel a fejjel, akinek még nem ovis a csemetéje és ilyen bajokkal küszködik, lehet, hogy hozzánk hasonló eredménnyel jár.
Egyébként annak idején hallottam egy anyukától, hogy ne izgassam magam, a kaki egyszer mindenhogy kijön, nem marad a gyerekben, hacsak nincs valami szervi baj!!! Lehet, hogy igaza volt!?

Szóval fel a fejjel, s jó "termelést" a csemetéknek!!!

Üdv Atiapuka
Atiapuka
 


Szia Atiapuka!
Nem, sajnos nem volt igaza. A gyerekek nem tudják, mivel jár, ha sokáig visszatartják, ezért egy idő után, ha már felhalmozódott, és fáj, méginkább visszatartják. Ilyenkor okozhat bélcsavarodást is, ami életveszélyes, és csak műtétileg hozható helyre. Ill. sokszor a krónikussá vált székletdugó mellett már kifolyik a kaki, olyan, mintha hasmenése lenne a gyereknek, pedig pont ellenkezőleg. Ez is orvosi kezelést igényel.
Szóval oda kell figyelni!
Üdv: Pele
Pele
 


Szia Pele!

Erröl a bélcsavarodásról már én is hallottam, és mindig féltem is töle. Meg a másik ami aggasztott az aranyér. Mindig rettegtem, hogy kijön szegénynek, mert valamikor 1 órán át nyomott. Hogy ne alakuljon ki, biztos kell egy jó adag szerencse is.
Szóval igazad van, ez tényleg nem játék, én sem nagyon akartam elhinni amit mondtak a "bennmaradásról".

Szia!
Atiapuka
 


Pele az lenne a kérdésem mit tudsz még arról az esetről amikor a higabb széklet elkerüli a vastagat.Néha az az érzésem mikor 4-5 nap után kakiltatom a fiamat ha magátol nem ment addig ,hogy nála is van ilyen előbb jön vékony aztán néha utlag vastagabb majd megint felhigul.A Doki azt mondja nem adható hashajtó egyéves korig, azt várjuk meg.Most 8 hónapos és mire azthiszem rendbe jön a kakilás megint kezdjük előlről,időnként kakil magától máskor pedig nem .Már hagytam egyszer egy hétig,de nem mertem többet várni féltem a bélcsavaródástól.Meg aztán a pocija elég nagy két nap után, nem ugy néz ki mintha teljesen felszívodna az anyatej.
Névtelen
 


Szia Névtelen!

Mondd csak, anyatejes még a babád? Ha nem, hányszor kap azon kívül szilárdat?
Látszik az a gyereken, hogy fáj a hasa? Ha megnyomod, dobszerű, puffadt és sír?

Ha nem, nem kell közbeavatkozni, akkor csak ilyen az anyagcseréje. Ha igen, akkor viszont gyorsan varázsold ki belőle, mert abból lehet a bélcsavarodás.

Egyébként a bélcsavarodás egyéb jele lehet az, hogy magas láza lesz a gyereknek, és ha van is némi kakija, az is véres.

Puszi:

Dia
Dia
 


Kedves Névtelen!
Dia lényegében leírta a fontos dolgokat: milyen a baba közérzete? Hogyan "kakiltatod"? Természetes "hashajtókkal" nyugodtan próbálkozhatsz, pl. baracklé, vagy fentebb ajánlották a kivit. Ha székletdugó alakul ki, akkor a hígabb széklet többször is kifolyik, nem csak kifejezetten kakilásnál.
Üdv: Pele
Pele
 


A fiam leginkább még szopik bár 8 hónapot betöltötte.Gyümölcsöt és leveket adok már neki.A kiwi sem hajta meg a szilva sem lehet ,ilyen az alkata?Amugy jó a közérzete nem fáj a hasa csak teltebbnek tünik.De ha hagytam egy hétig nem kakilt és én sokallom.
Névtelen
 


Névtelen,

ha télleg jó a közérzete, akkor akár az egy hét se sok anyatej mellett. Akkor ne avatkozz közbe, mert késöbb még problémákat okozhat.
Hagyd rá meg a természetre, csak akkor lépj közbe, ha szenvedne netalán, azt meg úgyis könnyü észrevenni.

Puszi:

Dia
Dia
 


Még mindig azt mondom, hogy ha esetleg v.ki kipróbálná a korpatablettát....
De hát ti tudjátok. Az egyik legtermészetesebb dolog, semmi vegyi anyag. Megfogadhatnátok egy öreg motoros tanácsát....
Kata
 


Na azt megnézném, hogy adod be egy egyév alatti gyereknek a korpatablettát. Foleg ha még csak szopik!
Névtelen
 


Figyelj kedves, ne nézz hülyének. Egy egy év alatti gyereknek is be tudod adni összetörve anyatejjel....Egyébként az én egy éves kislányom minden további nélkül megrágta és lenyelte...elvégre azért vannak a gyereknek fogai.
Kata
 


Nem nézlek hülyének csak nekem 32 fogam van én mégis képtelen vagyok összerágni egy ilyen vacak izu valamit.
Névtelen
 


Sziastok! Én is a rekedés témában kérek segítséget, de engem még nem a babám állapota aggaszt, ő még 5 hétig odabenn van. Velem van a baj: hiába a napi egy óra torna, séta, rengeteg friss zöldség-gyümölcs... Ti mit javasoltok?
Niki
Névtelen
 


Niki!

Aszalt szilva.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!
Nekünk érdekeset mondott a dokinénink. (lehet, hogy csak nekem új)
Székrekedés gyanús gyermekemet vadul elkezdtem banánnal etetni. Nem történt semmi javulás. Dokinéni felvilágosított, hogy az éretlen banán székletfogó, a jó érett banán hashajtó hatású.
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Malacka!
A mi dokinénink is uezt mondta! Fog még az alma, répa, krumpli, rizs; hajt a barack, narancs, kivi, szilva, mit hagytam ki??? Biztos sokat, segítsetek pótolni. A banánt én úgy szoktam (volt)adni a gyereknek, amikor épp "normális" volt a kakija, hogy nyakonöntöttem narancs levével vagy adtam hozzá őszibarackot.
Üdv: Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!
A lényeg és ez nagyon fontos, hogy nem kell bepánikolni és nem kell belöle nagy ügyet csinálni, pl:állandona ezzel foglalkozni, erröl beszélni... ez az elsö lépés.
1. a szoptatott babáknál gyakran van székrekedés, az anyatej összetétele miatt. (ennek persze a forditottja is igaz, mert van olyan baba akit meghajt)ilyenkor jol bevált modszer, ha 2dl forralt vízbe egy tasak kamillát kb 5 percig áztatunk ezután lanygyosra hüjük és 2 kiskanál kristálycukrot teszünk bele, hogy jo édes legyen.
2.késöbb több okozoja lehet a szorulásnak pl elválasztás és fözelékek bevezetése....
ilyenkor is bejön a tea, de sok folyadékot kell itatni a babával és rostdusan kell táplálni. a banán fogja a székletet és répa is. italok közül ilyenkor a kakao sem ajánlott, viszont annál jobb az öszibaracklé. a kivi azért nem jo, mert az apro magok allergizálhatnak. arra mindig nagyon figyelni kell, hogy a széklet rendszeres legyen, lehet segíteni glicerines kuppal is,de a höméröt nem ajánlanám, mert sok baleset volt már belöle. természetetsen vannak extrém esetek, amikor hashajtot kell adni a babának, de ezt minden esetben orvos írja fel.
még annyit: vannak babák akik egy nap többször is kakilnak, de van olyan aki egy héten 2x. lényeg a rendszeresség (és persze a fájdalommentesség)
Mea
mea
 


Sziasztok!
szeretném a segitségeteket kérni!
2 hónapos kisfiam nem tud kakilni nem kemény a kakija hanem normális anyatejes ingere is van mert erölködik de nem tudja kinyomni igy az orvos utasitására kúppal segitek neki de már félek hogy hozzá szokik!Most azt mondta az orvos adjak neki alma levet de igy sincs semmi csak kúpra!
mit csináljak?
Kati
 


Szia Kati!

Kizárólag anyatejes babáknál 6 hetes kor után az is teljesen normális, ha mindennap van székletük, meg az is, ha akár 10 NAPIG SINCS!!! Ha nem lázas, nincs baja, akor aggódásra semmi ok. Ez csupán azt jelenti, hogy a kicsi fiad tökéletesen emészti az anyatejet. Az almalé viszont megfogja a székletet, ráadásul 6 hónapos kor elõtt mindenfajta hozzátáplálás felesleges és káros. A kúphoz való hozzászokás sem túl jó, gondolom.

Ha esetleg még mindig kétségeid volnának, hívd fel dr. Sarlai Katalin neonatológus fõorvos, laktációs szaktanácsadót a Szent István kórházban: 216-0350 / 1644m. 455-5700 / 1644m.

Üdvözlettel
Iboly
Iboly (iboly)
 


Szia Kati!

Sokat segít ha a kis talpát középen masszírozgatod. Ezt nekem babamasszázson mondták, ls mindig masszírozgatom a talpát fürdés után, bár nálunk még nem volt ilyen jellegû probléma, próbáld ki hátha ...

Barbara
Barbara
 


Bocs nem volt idõm minden eddigi levelet szóról szóra végigolvasni. ...
Sok folyadék is segithet. Persze nem kell túlzásba vinni. De van, aki erre nem is gondol ám. Csak eteti a gyereket gyümölcsökkel, stb, de a tiszta natur levek is kellenek. Az én gyerekem sose akart sokat inni bár, de szerencsére nem volt székrekedéses.
Lencse. Jó puhára fõzve (majdnem pürére), akkor nem puffaszt, kicsinek kb 1 ek. is sokat segit! Behabarni nem fontos!!!!!!!
Korpatabletta: helyette lehet sima buzakorpából 1 kiskanálnyit akármilyen folyós anyagba, fõzelékbe.
Ehetõ. Csak szárazon ne próbáld.
4 éves lányom hétköznap mindig keményebbet kakil a sok elfuserált és zömében rostmentes étkezéstõl amit az oviban kap.
Hétvégén otthon rostdúsan tápláljuk, teljesen más lesz a kakija: puhább.
Mindez persze a felnõttekre is vonatkozik. Glycerinkúp nélkül kell élni és lehet is. Persze néha lehetnek kivételek!!!
Üdv mindenkinek,
nimaat67@yahoo.com
Névtelen
 


Adott egy 10 hetes baba, egy nagyon kinlódva, de két-három naponta legalább kakilás. Egy védõnõ, aki azt mondja, hogy adjak neki ezerrel Duphalac-ot, ami hashajtó, de állítólag ártalmatlan tejcukor és segít valami bélbacik elszaporodásában, ami szerinte megoldja a dolgot. Valamint adott egy dokinéni, aki azt mondja, hogy 1 kávéskanálnál többet és 1 hétnél tovább nem érdemes adni. Ti mit tennétek?
Köszi,
Diki
 
 


Diki!

Csak egy kérdés elõször: csak anyatejet kap?

Puszi:

Dia
Dia
 


Szia Diki!

Igaza van Diának, ha ezt kérdezi elõször. Nálunk a második kislányommal kaptam frászt, amikor a csak anyatejjel táplált baba csak 5-6 naponként kakilt (többnyire már lázmérõzés, kúp után). De mivel mindenhol azt olvastam, meg a védönö meg a doktornö is azt mondták, hogy anyatejes babánál ez egyáltalán nem kóros, csak jobban hasznosítja a tejcsit, ezért nem estem már a késöbbiekben kétségbe (csak elöször). Azután ez rendezödött (arra pontosan már nem emlékszem mikor). Tehát ha csak anyatejes nem kell aggódni!
Azt viszont nem tudom, hogy tápszeres babánál hogy van, mert én eddig hál'Istennek egyik gyereknél sem kényszerültem tápszerre!

Szia: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Anyatejes a baba. És az se ciki szerintetek ha kínlódva kakil?

Norcsi!
Mikor lázmérõzted? Mikor x nap eltelt, vagy amikor úgy láttad hogy kinlódik? Az én babám még hasfájós is, ezért sokszor fogalmam sincs mi a baja és hogy hogyan tudnék segíteni rajta.

Szia, köszi: Kinga
 
 


Szia Kinga!

Nálunk is ugyanez volt, hasfájós is volt (Gripe water elég jól bevált nála) és sokat kínlódott is. Próbáltam kis olajos vattával a végbelét körkörösen masszírozni (ez néha bevált), de többször volt hõmérõzés is. Ezzel kb. az ötödik napig vártam, utána csináltam. Elõször a védõnõ mutatta hogy kell (nekünk az 1 perces automata lázmérõnk van, ami kis vékonyka végû). Volt, hogy glicerines gyerekkúp felét kapta meg és úgy kakilt. Nagyon rossz az elején, de azt hiszem mire mozgékonyabb lett, ez a kakilós dolog is rendezõdött. (Most a harmadik babánk a másik véglet, õ minden alkalommal produkál egy kakis pelust, de õ is ugyanúgy hasfájós is, meg sokszor szenved kakiláskor).
Tornáztatás is segíthet, sõt valamelyik baba-magazinban láttam a baba-masszázst, csak nem csináltam meg, mert szerintem kissé körülményes. Le volt írva meg fényképekkel illusztrálva lépésrõl lépésre hogy mit kell csinálni. Meg lehet próbálni végülis.

Szia, és kitartást továbbra is: Norcsi Kép
norcsi (norcsi)
 


Diki!

Ha anyatejes, akkor semmi gond. Az lehet, hogy aznap, amikor kakil, kínlódik, de ha amúgy jókedvû és nem kínlódik vele, ne izgasd magad. Bori rekordja 8 nap volt, és utána teljesen magától kakilt egy rendeset, kenõcsöset.

A lázmérõzést csak nagyon finoman szabad alkalmazni, és télleg csak végszükség esetén. Ha lehet, akkor olyan lázmérõvel, mint amit norcsi írt. Úgy kell csinálni, hogy bedugod a popójába, és finoman körözöl vele, de nem úgy, hogy a hegye megsértse.
A végbél masszírozása amúgy télleg jó, nálunk az is bevált.
Masszírozás meg körkörösen simítsd végig a pocakját, és a vége a mozdulatnak mindig lefelé irányuljon. Fõleg a baloldalán húzd lefelé, ott jön le a végbél...

Szerintem a kúpot és egyéb finomságokat egyelõre még hanyagold, többet lehet vele ártani, mint használni. A gyerek biztos képes egyedül is kakilni, csak még a technika nem tökéletes, ezt is meg kell tanulnia, vsz. ezért kínlódik egy kicsit még.

Hasfájást általában meg lehet ismerni, arról, hogy a lábát húzkodja fel, a hasa puffadt, dobszerû, érzékeny, és fájdalmasan sír, vörös fejjel. Ilyenkor is jó a masszázs, anno egyszer nekem a dokinéni nyúlt úgy bele a lányom hasába, hogy én is feljajdultam tõle, de másképp nem jött ki a gáz. Bezzeg utána két hatalmas puki és alvás, elõtte meg már enni sem akart, annyira fájt neki.

Kitartás, nemsokára már a gondolatait is ki fogod találni...Kép

Puszi:

Dia
Dia
 


Norcsi, Dia!
Hát ismét köszi. Akkor nem adok hasajtót. Tényleg én is úgy érzem, hogy a kakilást is meg kell tanulnia, csak úgy sajnálom mikor kinlódik, meg õt is zavarja az evésben is (vagy ahasfájás, vagy összefügg a kettõ?). Megbróbálom a masszást. A hõmérõzésnél mennyire kell be...? Próbáltam már, de nem túl nmerészen, nem is lett eredménye.
Köszi, Diki
 
 


Szia Diki!

Nekem anno a védönö mutatta meg hogy kell. Te egyébként milyen viszonyban vagy vele, segítökész?
Egyébként a hömérö végét kicsit be kell olajozni és csak nagyon kicsit bedugni a végbélbe és körkörös mozgásokat végezni. Ez nekünk mindig meghozta a kívánt hatást.De jó volt sokszor a már említett végbél ingerlése kis olajos vattával. Egyébként minél mozgékonyabb lesz a baba, annál kevésbbé lesz már a kakilás probléma, rendezödni fog a dolog magától.

További kitartást és jó babázást: Norcsi. KépKépKép
norcsi (norcsi)
 


Norcsi!
A védõnõvel jó a kapcsolatom, csak ugye õ sulykolja, hogy akár napi 3*1 kiskanál hashajtóval is, de ki kell csikarni a kakit, és még ha rendben is van, be adni neki fél liter Duphalacot.
A jó babázás biztos mindjárt lesz, csak ma éppen kólikáztunk...Néha -sokszor úgy érzem hogy megõrülök. Pedig olyan édes baba.
Köszi, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat!
Minden jót nektek is, sok finom csokiMikulást!
Szia, Diki
 
 


Sziasztok!
Én indítottam a topikot, elég nagy problémát okozott nekünk a székrekedés. De szerencsére túl vagyunk rajta. Igazán csak akkor lett meg a napi egy rendszeres, mikor (fél éves kora után) kapott mást is.
A leghatékonyabb nálunk a gyümölcslé volt, szerencsére nagyon szereti a mai napig. Egy pohár frissen préselt bármilyen gyümölcslé mindig gondoskodott az eredményrõl.
De ez persze csak késõbb jöhet szóba.
A lázmérõzésrõl: mi is próbáltuk egy hét után, volt, hogy volt eredmény, volt, hogy semmi. De én nagyon sajnáltam a kicsit. Ekkor az orvos felírta a Duphalacot. És minden másnap egy kiskanállal adtam neki, lett is eredmény. Én sokkal jobbnak tartottam, mint a kúpot, vagy a lázmérõt.
Aztán pár hét múlva már nem is kellett.

Labros
Labros
 


Sziastok!

Nekem a naggobbik fiammal voltak gondok, mikor elkezdett szobatiszta lenni. 4-5 naponként kínlódás, tehetetlenül õriztük õt a WC mellett. Orvos édesapám aztán rávilágított az egyik fõ bajforrásra. Sok a fehérje. A gyermek rengeteg sajtot evett, viszont nem túl sok rostot. Csökkentettük a sajt adagot. Végsõ esetben az öreg házi szilvalekvárból adtunk neki darabkákat. Ez másnapra mindíg hatott. A dolog akkortól oldódott meg véglegesen, amikor már egyedül is el tudott menni kakilni. Azért, ha túl sok sajtot eszik a mai napig is (4,5 éves) nehezen tud kakilni.
Üdv: Bori
Bori
 


Lanyok segitsetek! Nem a babamnak, hanem nekem van szekrekedesem, ez valami iszonyu kin.
Mar probaltam mindent amit szoptatas alatt probalhato: aszalt szilva, szirupos hashajto (ettol vagy nem tortent semmi, vagy hasmenesem lett, ami hatalmas gorcsok kisereteben jelent meg), meleg tea, kamilla, es semmi eredmenye. Semmi sem lagyitja es nincs is naponta (3-4 naponta van). Persze mar biztos a tudat is befolyasolja. A taplalkozasom sem extrem.
Mit csinaljak? koszi a segitseget: Tomka
Tomka
 


Szia Tomka!

Korpa kefírbe vagy joghurtba keverve. Sok rost és sok folyadék. És ha még plusszt akarsz hozzá, akkor napi 25-50 felülés, ami átmozgatja a beleket is. És gyorsítja az anyagcserét.

Puszi:

Dia
Dia
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron