Új privát üzeneted érkezett!

na még 1x

[url=http://jaranja.de/medien/internet/internet_clipart_ostern.htm" TARGET="_top]szöveges leírás[/url]
Névtelen
 


Áfonya!

Készítettél már tojásnyúszit? A leírást kibogarásztam de a szabásmintát nem látni jól.Nem tudom pl,hogy mibõl mennyi kell,melyik a feje ...
Ha esetleg tudnál segíteni azt megköszönném.Ágci már 2x is átküldte nekem emilen,de sajnos nem jó a minõsége.
Köszi:Jucusmamus


Sziasztok,
Jucusmamus,

nem merted még1x elkérni?Kép
Most van idõm, íme:
maradék trikóanyag, maradék plüss,
1/2 méter szaténszalag (1 cm széles)
vatelin
2 db gyöngy vagy apró állatszem
1 pár patent
gombvarró cérna
Jó munkát!
Ágci

Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

A "cserepben buza" nagyon klassz, en is szoktam, jol feldobja a lakast.

Jok a szines nyuszik, megprobalom ma valamelyiket felhasznalni, ha a gyerek is ugy akarjaKép

Tojasnyuszikat hetvegen akartam csinalni, de elejukfurakodott 2 bazi nagy irodai sotetitofuggony. Nagyon kreativ munkaKép Ja, es raadasul sotetbarna voltKép
Agci, megkoszonnem, ha nekem is elkuldened mailben, konnyebb lenne.

-Afonya
 
 


Ja, es meg valami:
egyik legjobban sikerult tojasfestesem /kifujt/ az volt, amikor a rendes festekkel megfestett tojasokra vekony ecsettel nagyon suru temperafestek-pottyoket tettem /igy nem folytak szet/, gombostufejnyieket, jo szineset. Nagyobb gyerekek is besegithetnek

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!
Már gyûjtöm a kifújt tojásokat.
A napokban csak úgy kipróbáltam, hogy milyen lesz, ha "rendes" üvegfestékkel festem be. Nagyon szép lett, csillog-villog és ragyog Kép
Három dologra kell vigyázni, mint rájöttem (persze, akik dolgoztak már üvegfestékkel, azok biztos tudják, én most elõször): 1) egyszerre kell befesteni a tojást, mert ha pl. két részletben történik, csíkos lesz 2) elég nehezen szárad, 3) elég erõs a szaga, így csak a kölöktõl távol!
Még azt fogom megpróbálni, hogy elõször feketével rajzoltam rá virágot, ha megszáradt, átkenem az egészet pl. pirossal. A felsõ festés ma megtörténik, este beszámolok az eredményrõl Kép

Phaedra
 


Phaedra,
beszamolo, kepek sehol?Kép Te is igen meresz vagy, egybol domboru feluletet uvegfestesz, ez igen.

Agci,
koszonom a kepet, de még mindig nem az igaz. Nem tudom elolvasni, hogy melyik rajz micsoda, ful, lab, stb..
megtenned, hogy leirod?

-Afonya
 
 


Áfonya!
a beigért digit gépet még nem kaptam kézhez, de amint meglesz, rögtön felrakom a feledhetetlen alkotásaimat, hogy gyönyörködhessetek benne Kép Kép Kép
Merész-> tudod, a tudatlanság merésszé teszi az embert Kép valószínû ezért is mertem hozzáfogni Kép
Phaedra
 


Ugyan nem nagy durranás a lap, de a tanfolyamok miatt talán érdemes benézni:
http//www.hobbymuvesz.hu
Csi
 
 


Phaedra, milyenek lettek a tojások?????????

Ja láttam ma egy olyan kis szerkentyût (700 Ft körül) amibe be lehet szorítani a tojást és körbe lehet festeni. Végül is ötletes, mert nem kell megvárni míg megszárad az egyik oldal.

Míra
 
 


Szia Míra!
Hol lehet ezt a tojás-fogó szerkentyût megvenni?

Elég vegyes a kinézet, de nekem tetszik. Majd megmutatom Kép
Phaedra
 


Lányok!
Ezt nemrég találtam, szerintem aranyos. A kép minõsége erdetileg sem nagyon jó.
Elkészítése megegyezik a kaszinó tojáséval, csak a tálalás más:
A félbevágott, töltött tojásokat a hasukra fektetjük, és a krémbõl fejet készítünk, amit fogpiszkálóra szúrunk fel. A kiscsibék szeme, és farka kaviárból készülhet.

Kép

Tipp: ha valaki raffiát akar venni, akkor jobban jár, ha nem hobby-boltban veszi meg, hanem mezõgazdasági boltban, ott u.a. tizedébe kerül.

Lányok!
Valaki próbált már márványozó festékkel tojást festeni?
Csi
 
 


Eeeeeen, en festettem, azota is azt csinalok minden evben, annyira egyedi. Bar lehet, hogy nem ugyanarra gondolunk, mert ez kimondottan tojasfestek.

-Afonya

Jok ezek a csibek, de a fejuk mitol marad egyben?
 
 


Áfonya!
Én arra gondolok, hogy egy bödön vízbe cseppentesz kölönbözõ színû festékeket, és abba mártod bele a tojást.
Milyen tojásfesték az amit Te használsz?

Kaszinócsibe: szerintem az a massza, ami a kaszinótojás belsejébe van visszatömködve, az elég stabil ahhoz, hogy fogpiszkálóval fel lehessen szúrni. Én olyan receptet is olvastam már, ahol a sárgáját tört fõttkrumplival teszik keményebbé. De még én sem próbáltam ki.Kép

Még valami!
Most olvastam az áprilisi Praktikában a sz.gép nyomtatójával készített vasalható matricáról. Te kipróbáltad már? Egyáltalán hol lehet azt a spéci papírt kapni?
Csi
 
 


Ilyen dobozban van:

Kép

Kesztyuben par cseppet kell a tenyeredbe cseppenteni, majd megforgatni benne a tojast, par masodperc alatt nagyjabol raszarad es kesz. Lehet tobb szinbe tenni, lehet "alafestett" tojast forgatni, bar onmagaban is jo szerintem.

-Afonya
 
 


Nyah, ketszer is atlapoztam a Praktikat, de nem talaltam. Lehet, hogy azert nem, mert nekem meg csak marciusim van?Kép
Afonya
 


Sziasztok!

Pici fiam az idén is megy a Papival locsolkodni, jó lenne , ha már õ is tudna verset mondani. Ti mit szoktatok tanítani?
Vagy össze van már gyûjtve valahol, csak én nem találom?
Köszi
nunuk
 


Sziasztok!

Pici fiam az idén is megy a Papival locsolkodni, jó lenne , ha már õ is tudna verset mondani. Ti mit szoktatok tanítani?
Vagy össze van már gyûjtve valahol, csak én nem találom?
Köszi
nunuk
 


Áfonya!
Köszi! Ez gondolom megint Gyõrben....Kép Vagy csak én nem találkoztam még vele.Kép

Áprilisi. Igen. Abban is inkább HP reklámnak néz ki a matricás ötlet. Lehet, hogy azért, mert az. Azért, ha majd egyszer látod, kíváncsi leszek a véleménydre!
Csi
 
 


Nunuk!

Ide: "Ötletek, tippek: Mondókák, gyerekdalok" beírtam Neked néhányat.
Phaedra
 


Ideje "elvetni" a buzat a cserepbe, lanyok.... Kép

-Afonya
 
 


Jó, hogy szólsz! Kép
Csi
Névtelen
 


Na, kesz az elso, husveti falikepem, gipszbol, szalvetaval:

Kép

Meg egy kicsit javitani kell a technikan, a keret festesen, de a gyereknek jo leszKép Es eloben nem gorbe, mint itt a kepen.
Mar csak azt kene kitalalni, hogy tudom felakasztani. Otlet?

Phaedra,
most lattam az Intersparban olyan tojasfogo szerkenytyut.
Csi,
ugyanitt volt marvanyos tojasfestek keszlet is, arat sajna nem sikerult megtalalnom.

-Afonya
 
 


Áfonya Kép
Tetszik a hápid Kép Akkor szoktam belerakni az akasztónak valót, amikor beleöntöm a gipszet a formába, persze ha nem felejtem el :|
Utána pedig jó sok "szalvétaragasztó"-val egy fonallal, bár így nem tudom mennyire lesz tartós, meddig bírja (már két hete a falon van).

Tojásfogó szerkenytût megnézem, köszi, mert a Rossmann-ban nem kaptam, annak ellenére, hogy a szórólapjukon rajta volt.

Csí! márványos tojásfestõ kszl-et "Gulyás" háztartási boltban is láttam. kb 500.-Ft

Phaedra
 


Koszi, en azt hittem, van olyasmi, amit siman majd felragasztok a hatuljara, azert nem is tortem magam vele.
Ja, elfelejtettem, Phaedra, van bohocfejes szalvetam, nem kell esetleg par darab?

-Afonya
 
 


Áfonya-Phaedra!
Köszi a tippeket a márványos festékre!Kép
Az a legnagyobb gondom, hogy csak gyûjtöm a "hozzávalókat", de a szabadidõmet a neten töltöm újabb ötletek után kutatva... Így nem marad idõ az alkotásra.

Viszont összeturmixoltam fél tekercs zöld kreppapírt, fõztem étkezési keményítõbõl sûrû masszát, ezeket összekevertem, beleraktam egy fóliával kibélelt jénaiba egy befõttesüveget tele vízzel, majd az üveget körbeöntöttem a masszával. Amikor puding állagúra dermedt, kiraktam egy tálra. Most megszáradt, kap egy szép masnit, és kész a húsvéti koszorú. Ez egy kicsit hasonló lehet, mint a papírmasé, bár még olyat nem csináltam.

Jó a hápis kép Áfonya!
Phaedra! Ezen a hápis képen a virágot lehetne kiemelni levegõn száradó gyurmával. Na, ez az amit nem tudtam rendesen körbeírni...

Csi
 
 


Áfonya!
Bohóc jöhet Kép Kép Kép Köszi!

Csí!
Értettem a leírásodból Is Kép

sziasztok, Phaedra
 


Phaedra,
akkor mar csak egy cim kellene, mondjuk mailben?Kép

Csi, nekem egybol a papirmase jutott eszembe, en csinaltam mar joparat, turmixolt papir+tapetaragasztoval. Jo otelt ez a koszoru.

Es leirom, mert igy muszaj lesz befejeznemKép, hogy elkezdtem az Agci-fele tojasnyuszit. Szivok vele, mint torkos borzKép

Vasalhato papir: mintha Office Depoban lattam volna, de csak szemem sarkabol. UtananezekKép

-Afonya

-Afonya
 
 


most nezem ketszer irtam ala?!

kesz a tojasnyuszi, tesztelve is Reka altal, eleg erosen varrtam-e osszeKép

Kép
 
 


Szia ÁfonyaÁfonya!
Klassz lett a nyúúúl!

Turmixolt papír: Csak ezzel az a gond, hogy nem lehet fûrészelni, mint az igazi papírmasét.

Csi
Csii
 


Drága Áfonya!

A nyúlad fantasztikus! Én sajnos nem jutottam elõbbre,mivel nem tudtam kisilabizálni a szabásmintát.Te nagyon ügyes vagy!Szóval a sok hízelgés után szeretném megkérdezni,hogy nem tudnád-e átküldeni nekem a szabásmintát?

Köszi:Jucusmamus


SOS! Sürgõsen kellene valami tojásfestõ módszer, mert a boltban kapható tojásfestéktõl minden piros lett, csak a tojás nem! Holnapig a hagymahéj módszer sem kivitelezhetõ, hol vegyek olyan sokat? Tudtok valamit ajánlani?
Névtelen
 


Krepp-papír? Az nagyon fed.
Ha más nincs, akkor tempera. Vagy ragasztó, és mák, vagy valami fûszer. Most ennyi, hirtelen.
Csi
Csi
 


Koszonom a nyul neveben is a dicseretetKép
Jucusmamus, nekem is csak az a szabasminta van meg, ami gondolom, neked is. De leirom, mibol mekkoraval inditottam, bar elegge "szabadkezzel" szabtam. Es a ful csak masodjara jott ossze, elsore fele ekkora lett, valahogy a leiras ezen resze nem volt vilagos. Most sem, de tulleptem rajtaKép Ebedido tatj kuldok mailt.

-Afonya
 
 


bébiételes üvegek:
[url=http://www.makingfriends.com/jar_animals.htm" TARGET="_top]http://www.makingfriends.com/jar_animals.htm[/url]

a fooldalon erdemes boklaszni egyebkentKép
Afonya
 


Áfonya!

Én csak várok és várok...

Puszi:Jucusmamus


mea culpa... reggel, ok? de sokat ne varj, szerintem nem leszel sokkal elobbre vele

-Afonya
 
 


Áfonya!
Jó a bébiételes oldal!Kép

Lopott ötlet /Otthonból/, nekem tetszik:
Raffiát tapétaragasztós vízbe áztatjuk, aztán lazán felfújt lufira tekergetjuk. Mikor megszáradt a raffia, kidurrrantjuk a lufit. A lufi, ha nem fújjuk fel nagyon, akkor tojás-fazonú lesz, így a mi kicsi raffia-gömbjeink is.Kép
Csi
 
 


Sziasztok!

Tegnap lattam valamelyik TV musorban: hurkapalcabol letraszeruseget csinaltak es arra matricas festekkel megfestett, utana kivagott husveti figurakat aggattak, szabalytalanul, mindezt ajtodisznek, vagy akar ablakba.

-Afonya
Névtelen
 


Kép
Névtelen
 


Klassz a kép!

Tojástartó, ha még nem késõ...:
Cipõsdoboz tetejére sniccerrel kicsi köröket vágunk, a festett tojást ezekbe a lukakba tesszük, így szépen megáll, és kényelmesen tudjuk továbbdíszíteni õket.
Nekem most nagyon bejöttKép
Csi
 
 


En a bebieteles uveget neztem ki, de csak este derul ki, mennyire mukodik a gyakorlatban. De vesz esetere keresek egy ciposdoboztKép

-Afonya

koszi a kepes dicseretet, egy oras munka volt, igaz, kezmosassal egyutt, a zold akrilfestek allat modon fogottKép
Afonya
 


Áfonya!
Bibibííí!
Én már készen vagyoook!
De mit fogok holnaptól csinálni?
Csi
Csii
 


Banyek, azert ez nem volt fairKép Milyen tojasokat csinaltal vegulis? En meg azt a befottes gumisat akarom kiprobalni, ami talan a Praktikaban volt. Nalunk Apa mar kezd besokallni a gyerekfelugyeletbol, ugyhogy delutan nem tudok nekiallni.

-Afonya
 
 


HihiKép
Párom nálunk is felhozta, hogy ez már lassan válóok...Kép
Mondjuk ezt akkor mondta, amikor látott kûzdeni a tapétaragasztós raffiával...
Jó lehet a bébiételes üveg is, csak nekem már nem fért volna el az asztalon....
Amit csináltam:
Hungarocell toji apró szalvétamintákkal,
Kifújt tojás akrillal festve,
És étkezésre pöttyös tojásokat, amit elõször megfestettem, majd festékbe mártott szivaccsal bepöttyöztem.
Az étkezésre szánt tojások zöld krepp-papír csíkokban vannak egy szalmakosárban, a hungarocell tojások a búzában fekszenek, a kifújt tojások meg a lufin szárított raffia-tojás közepén lógnak a csilláron.
Ami még esetleg jól jöhet:
Kicsit macerás a szalvéta mintáit körbevágni, ezért én egyszínû szalvétából masnikat vágtam ki, és azt ragasztottam fel a kifújt tojásokra. Olyan haladós, hogy csak na!

Lehet, hogy nyitok egy topicot " Minden, ami NEM Húsvét" címmelKép

Jó ünnepet mindenkinek!
Csi
 
 


Lányok!
Vettem egy könyvet a dekupázsról, belelkesedtem. De hol lehet kapni dekupázsragasztót? Olyan prózai helyen, mint Tesco, Baumax, stb. nem?
(Áfonya, a te nyuszis képed a példaképemKép)
 
 


Koszi Meri,
csak remelni tudom, hogy nem a kacsat nezted nyuszinak, mert akkor valamit nagyon elszurtamKép
Ragasztot egyre tobb helyen lehet kapni, szerintem hipertescokban is van, mintha lattam volna. Remelem, nem mondok nagy hulyeseget /mert csak feluletesen olvastam, mvel engem a kicsi panellakas miatt nem erintett, a helyhianyKép/, hogy igazabol tapetaragaszto is jo, es ha kell, akkor csonaklakk ra. Sokkal olcsobb, persze ez mar csak akkor erdekes, ha fuggove valtal es nagytetelben gyartod oketKép

Tovabbi jo hetveget mindenkinek:
-Afonya

ui: kivagyok, mint egy loKép
 
 


Áfonya!
Irgum-burgum!
Azért ezt nem hittem volna Rólad!
Ma reggel kinyitottam a hûtõt, és kiborult a festett tojás-készletem! Azóta azon gondolkozom, hogy ezt hogyan intézted el!....Kép

Méri!
Én azt tudom, hogy hol nincs, mert én is most kerestem: Cora, Auchan, Praktikerben csak szettben, és a Brico Store-ban is csak szettben volt, bár ott régen láttam szólóban is. Végül vettem a fóti Cora területén lévõ hobbyboltban. Mivel viszont nem kaptam akrilfestéket, így az elsõ mûvem egy fadarabra készült, lakk nélkül, nekem tetszik!

Áfonya!
Most, hogy megbocsátottam...., Te milyen akrilt használsz? És rendeltél már a Kreatív katalógusából már valamit? Mert én most vettem Kreatív Hobby által forgalmazott hobbyfestéket, és lehet, hogy bevásárolnék belõle, de nem tudom, hogy van-e valami hátránya a többi festékkel szemben.

Természetesen mindenki akrill-tapasztalata érdekel!

Még valami: a visszamaradt tojásfestékemet elraktam fapácnak.

Lasan vissza kéne költözni a Kézimunka, varrás, miegyéb topicba...

Csi
 
 


Méri!
Ha még aktuális a kérdésed (az elmúlt héten nem voltam BN közelben)

Rendelhetsz hobbi katalógusokat és postán is lehet rendelni belõlük:
A Kreatív Hobby-é: [url=http://www.kreativhobby.hu/" TARGET="_top]http://www.kreativhobby.hu/[/url]
katalogus@kreativhobby.hu

A HobbyMûvészé: [url=http://www.hobbymuvesz.hu/" TARGET="_top]http://www.hobbymuvesz.hu/[/url]
hobbymuvesz@artexport.hu

Biztos van más is, de én ezeket ismerem.

szia, Phaedra
 


Jujj, remélem, még nem vagyunk elkésve a készülődésselKép!
Egyébként a Hobby Művésznek mi a rendes mail-címe? Mert az eggyel feljebb lévő link nem működikKép
JAmina
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: