Új privát üzeneted érkezett!

Soraya!
El tudnád küldeni nekem?
pbabca@yahoo.com

Köszi: Titati
 
 


Titati!

elkuldtem Kép

Soraya
 
 


Soraya! Elküldenéd nekem is?
gyulaizsuzsa@freemail.hu címre.
előre is köszönöm!
Zsuzsa
 
 

 
 

Soraya!

Én is megkaphatom?

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


már úton is van Kép
 
 


off
jujj Beszti, de helyesek a fiúk! KépKép Gyere néha a "megint megjött"-be, hátha tudsz ránk szórni valami csodasugarakat és ilyen helyes kiskrapekjaink lesznek Kép
 
 


Soraya,
légyszi, nekem is küldd el!
Köszi, Tinka
Tinka
 


Jobb ötletem támadt, felteszem ide a zip filet, csak ki kell csomagolni! Remélem sikerul...

<!--attachment: Kar_csonyi_receptk_nyv-43788.zip*mime_zip.gif*application/x-zip-compressed*169.5**Kar%e1csonyi+receptk%f6nyv%2ezip --><center><pre>
Kép
Karácsonyi receptkönyv.zip (169.5 k)</pre></center><!--/attachment-->

Soraya Kép
 
 


Soraya, köszi: Titati
 
 


Soraya, köszi!
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!
Gyömbéres süti-recepteket szeretnék kérni!
És kérlem aki tud segíteni az az e-mail címemre írjon , mert mostanában nincs sok időm és igen ritkán járok a Babaneten.
Köszi
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Szép napot mindenkinek!

Én még új vagyok a fórumon, de már nagyon sok finom receptet lestem el tőletek.
Most segítséget szeretnék kérni. Férjem állandóan azzal nyaggat, hogy csináljak neki burgonya-krokettet. De valahogy nem akar sikerülni (szétesik, száraz). Ha van tuti receptetek, azt nagyon megköszönném! Ju.
Ju
 


Voltam ma az ikeában ahol megkostóltam a helyben sütött karácsonyi svéd sütit.
A receptjét is megkaptam, leírom ide, de nem tudom milyen, ha holnap lesz időm akkor megsütöm.

Ha valaki megelőz írja meg milyen.
 


Karácsonyi svéd süti különlegesség:

55 dkg liszt
30 dkg margarin
2 tojássárgája
10 porcukor, vagy barna cukor
10 dkg méz
1/2 ek. szegfűszeg
1/2 ek. fahéj
1/2 ek. szerecsendió
1/2 ek. gyömbér
1 kk sütőpor
4 dkg kakaó

A masszát 3 órát pihentetni kell, legfeljebb 1 napot. 2-3 mm re nyújtjuk, 180-200 C-on sütjük.
 


Segitsetek légyszíves!!!
Kaszinótojás receptre lenne szükségem. Elképzelésem sincsen hogyan kell, ugyanis én nem kedvelemKép
Köszi
Barbiii
barbiii
 


Kaszinótojás Hozzávalók 4 személyre:
10 tojas
2 ek. majonéz
2 ek. cukor
1,5 dl tejföl
1 ek. mustár
2 szár petrezselyem só, bors

A tojásokat megfőzzük, hosszában kettévágjuk, kivesszük a tojassárgáját, majd összekeverjük a tejföllel, majonézzel, cukorral, kis csipet sóval, és kis csipet borssal. Ha összekevertük, akkor a kapott masszát beletöltjük a fél tojásfehérjékbe, és egy nagy lapos tálra fejjel lefelé forditjuk. A maradék masszát a tetejére locsoljuk, és apróra vágott petrezselyemmel megszórjuk.
Nyanya
 


Kaszinótojás hozzávalók hat személyre:
6 keménytojás
50 dkg franciasaláta
1 kis fej hagyma
kolbászkrém
gulyáskrém
mustár
pizzakrém
majonéz
tejföl
citromlé
zselatin

Elkészítés:
A tojások alját le kell vágni és kiszedni a sárgáját egy tálba. A levágott fehérjét bele lehet tenni a franciasalátába.
A tojássárgákat keverjük ki két-három kávéskanál kolbászkrémmel, gulyáskrémmel, pizzakrémmel, mustárral, majonézzel. Ízesítsük fehér- és fekete borssal, citromlével, reszelt hagymával.
Töltsük bele a tojásokba a krémet, majd állítsuk bele a tojásokat a franciasalátába.
A maradék töltelékből tegyünk félre egy kávéskanálnyit, a többit keverjük simára egy-két evőkanál tejföllel. Fél deci langyos vízben oldjunk fel két kávéskanál zselatint, majd melegítsük folyamatos keverés mellett. Mielőtt éppen felforrna, keverjük bele a tejfölös töltelékbe.
Ha lehűlt, kenjük be vele vékonyan a tojásokat, majd tegyük hűtőbe. Az öntetet is hűtsük, de folyamatosan ellenőrizzük, kevergessük. Ha bőrösödni kezd a teteje, kiskanállal szedjük a tojásokra, vigyázva, hogy ne sok menjen mellé, és mindenütt bevonjuk vele a tojásokat.
Díszítésként a félretett töltelékből nyomjunk kis pöttyöt a tojások tetejére.
Nyanya
 


Nyanya
 


Nyanya:
Kössssziiii!
Erre a másodikra lesz szükségem.
Kösszi mégegyszer!
Barbiii
barbiii
 


Nyanya! Nyammnyammnyamm!!!

Kép


Még mindig nem nyilik a freemail...Kép Még majd probalgatom azért...
Pusza.
Vendég
 


Kukacz!
Mi a gond a freemail-eddel? Az oldal nem jön be, vagy nem fogadja el a user neved vagy mi?
Milyen hibaüzenetet ír? Kép
Kriszta
Kép
Nyanya
 


Karácsonyi ételek az Ötlettárban
Jamina
 
 


Krisztanyanya! Nem ir ki semmit, csak nem nyilik, miutan beirtam a passsssszvördöm...Kép De azé 1 röpke mélre be tudtam ugrani. Ha legközelebb bejutok-ami ma sem ment-addigra biztos irsz is...
De ez OFF. Mar megin minkkk!!!Kép
Vendég
 


Hát senki nem tud gyömbéres süti-ügyben segíteni?
Kanga

Elküldve 2003 November 13 csütörtök - 12h 09:

--------------------------------------------------------------------------------
Sziasztok!
Gyömbéres süti-recepteket szeretnék kérni!
És kérlem aki tud segíteni az az e-mail címemre írjon , mert mostanában nincs sok időm és igen ritkán járok a Babaneten.
Köszi
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Sziasztok!

Itt van néhány recepet.

Bigacsiga!

A diós tallér és a marcipános-mandulás korong képét feltettem a képtárba.KépKép


Mézespuszedli
70-80 db-hoz

50 g vaj, 60 g barna- vagy kristálycukor, 125 g méz, 1 citrom, 250 g finomliszt, 1 tasak sütöpor, 1-1 mk örölt fahéj, szegfüszeg és szerecsendió (én mézeskalács füszerkeveréket is szoktam használni), 1 tojás, liszt a formázáshoz, a díszítéshez mogyoró, mandula, dió, pisztácia, mazsola, napraforgómag, tortabevonó, cukorgyöngy vagy mázhoz 1/2 tojásfehérje és 50 g porcukor

A vajat, a cukorot és a mézet kisebb lábasban kevergetve addig forrósítjuk, amíg a cukor el nem olvas. Hideg vízbe állítva kihütjük az edényt (vigyázat, azrét folyósnak kell maradnia, emrt különben nem lehet vele dolgozni, ha túl megdermed, akkor egy kicsit újra kell melegiteni). A lisztet a sütöporral és a füszerekkel összekeverjük, belereszeljük a citromhéjat. A mézes masszához adjuk a tojást, jól összedolgozzuk, füszeres liszthez öntve fakanállal összekeverjük. Lisztezett munkalapra szedjük (eléggé ragacsos, nem baj), meggyúrjuk, cipót formálunk és fóliába csomgaolva leg. 5 órára, de még jobb, ha egy éjszakára hütöben tesszük.
Másnap a tésztát lisztezet munkalapon 2-3 mm vékonyra nyújtjuk, kiszaggatjuk és 200 fokra elömelegített sütöben 7-8 percig sütjük. A leesö darabokat újragyúrjuk, nyújtjuk és szaggatjuk mindaddig, amig el nem fogy a nyers tészta.
Díszítés:
még a sütés elött lehet a tésztára különbözö dolgokta tenni (magvak), ill. sütés után csokimázba mártva félig, színes szórócukorral megszórva is szép. A klasszikus cukormázhoz a 1/2 tojásfehérjét a porcukorral habosra keverjük és ezzel rajzoljuk meg a formákat (pl. nylozzacsiba szedjük, aminek a sarkát kivágjuk).
Jól záródó dobozban sokáig eláll, ha túl száraz lenne, akkor egy elnegyedelt-nyolcadolt almát tehetünk mellé, amitöl 1-2 nap alatt megpuhul, de az almát ki kell venni, emr könnyen penészedik.

Reform mézes
140 db-hoz

200 g méz, 150 g barnacukor, 50 g vaj/margarin, 4 tojás, 400 g teljes kiörlésü liszt,, 1 kk örölt fahéj, 1/2 kk örölt szegfüszeg, 1 kk szódabikarbóna, 1 csipet szó, ill. dísztöanyagok, mint a másiknál

A mézet felmelegítjük, cukorral és a vajjal a cukor olvadásáig melegitjük, majd kihütjük. Beledolgozzuk a tojásokat. A lisztet összekeverjük a füszerekkel, szódabikarbónával, sóval és hozzáadjuk a mézes keverékhez, fakanállal összekeverjük, a tetejét elsimítjük, letakarjuk és leg. 12 órát hütöben pihentetjük.
Másnap alaposan meglisztezett munkalapon 4 mm vastagra nyújtjuk, kisebb formákkal kiszaggatjuk és 200 fokos sütöben 10-12 percig sütjük. Az elözöhöz hasonlóan díszítjük.

Diós tallér
40 db-hoz

150g vaj/margarin, 150 g porcukor, 1 tasak van. cukor, 2 tojássárgája, 2 ek rum, 400 g finomliszt, 1 tasak sütöpor
Töltelékhez:
1 dl tej, 50 g cukor, 1 tasak van. cukor, 1/2 citrom reszelt héja, 1 csapott kk. örölt fahéj, 120 g darált dió, 2 ek rum vagy diólikör
tetejére: tortabevonó és 40 szem felezett dió

Robotgéppel habosra keverjük a lágy vajat és a porcukrot, a van. cukorral, egyenként hozzáadott tojássárgájával és a rummal. A lisztben elkeverjük a sütöport, sót, összegyúrjuk (alacsony fordulatszámon, röviden keverve), cipót fomálunk belöle, fóliába csomagoljuk és 1/2 órát pihentetjük.
A töltelékhez felforraljuk a tejet a cukorral, van. cukorral, citromhéjjal, fahéjjal. Beleszórjuk a diót, 1 percig szikkaszjuk, amjd lehúzzuk a tüzröl és hagyjuk kihülni. A tésztát 3 mm vastagra nyújtjuk, 4 cm átméröjü cakkos szélü pogácsaszagagtóval kiszúrjuk, 180 fokos elömelegített sütöben 10-12 percig, világossárgára sütjük.
Hagyjuk kihülni, majd a korongok felét olvasztott csokimázba mártjuk, közepére egy-egy szem felzett diót ültetünk. Hagyjuk megszáradni. Végül a diókrémbe belekeverjük a rumot/likört és a korongok másik felét ezzel megkenjük és a tetjére nyomjuk a csokis-diós párjukat. Jól záródó fémdobozban tartjuk (2-3 hétig is eláll), 2-3 nap múlva az igazi.

Marcipános-mandulás korong
60 db-hoz

250 g liszt, 1 kk sütöpor, só, 150 g vaj, 80 g porcukor, 1 tasak van. cukor, 50 g hámozott, darált mandula, 1 tojássárgája
díszítéshez:
100 g sürü baracklekvár, 300 g fehér marcipánmassza (bármilyen más szin is jó, viszont nekem ennyihez még sosem volt elég 300 g (kell, hogy érzödjön a marcipán), 3 db tömbmarcipánt szoktam venni (nem egy olcsó süti), különbözö szinüeket (esteleg azzal ez elkerülhetö, ha mandulaaromával erösitjük a massza ízét)), 50 g porcukor, 100 g tortabevonó, 60 szem hámozott mandula

A lisztet összeszitáljuk a sütöporral és 1 csipet sóval, gyorsan (legjobb robotgéppel) beledolgozzik a vajat, porcukrot, van. cukrot, madulát és a tojássárgáját. Fóliába csomagoljuk és 1/2 órát hütöben pihentetjük.
3 mm vastagságúra nyújtjuk, 4 cm-es kerek szaggatóval kiszúrjuk (kb. 60 db lesz) és 180 fokos sütöben aranysárgára sütjük. Hagyjuk kihülni.
Vékonyan, egyenletesen mekenjük lekvárral a korongokat (fontos, hogy tényleg vékonyan legyen kenve, mert különben eláztatja a marcipánt, amitöl összeragadnak, és csúnyák lesznek). A marcipánt a porcukorral eröteljesen átgyúrjuk (a kézmelegtöl formázhatóvá válik), 3 mm vékonyra nyújtjuk és porcukorba mártogatott formával kiszaggatjuk öket. A lekváros tésztára tesszük, kicsit rá is nyomjuk, majd a felmelegitett bevonóba félig megmárjuk és mindegyik tetjeére egy mandulát teszünk. (Ez az a tészta, aminél a Dr. Oetker Decot tortabevonó nagyon nagy hasznunkra van.) Jól záródó fémdobozban 2-3 hétig eláll. Nem fogKépKépKép, biztos sokkal elöbb elfogy!

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Kanga!Kép
<!--attachment: Gy_mb_res_szivek-48872.doc*mime_msword.gif*application/msword*21.0**Gy%f6mb%e9res+szivek%2edoc --><center><pre>
Kép
Gyömbéres szivek.doc (21.0 k)</pre></center><!--/attachment-->
Vendég
 


Beszti!
Köszi, Kép már azt hittem árva marad a képes topic. Kép

És atöbbieknek is köszi a képeket! Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Csajok!
Egyszerű esti vacsorára készíthető kajákat keresek.
Az az igazság, hogy délben mindegyikünk ebédel rendesen meleget a melóban, és este csak valami gyorsan nagyon max. fél-1 óra alatt összedobhatós kajákat szoktam csinálni, ami olyan nem túl komoly, csak vacsora jellegű.
Pl: hideg-meleg szendvicsek, sült virsli paradicsommal, sajttal, mindenféle verzióban tojás mindenféle földi jóval, amit épp találok, gyros stb. csak én már marhára unom ezeket (gondolom férjem is, csak ő egy hős, aki azt mondja, nem Kép ).
Amit keresek, bármilyen huncut recept, ami érdekes, de egyszerű és könnyen elkészíthető és ilyen vacsora jellegű.
Lehet bombázni az ötletekkel, bármi érdekel Kép
Köszi, Edit

Edit
Kép


Kép
 
 


Szia Edit,
mit szóltok kínaihoz? Nagy kedvencünk a zelleres-szójacsírás csirkemell.

1 fej zellert és 1 sárgarépát csíkokra vágok, 30 dkg csirkemellet is, és kell még egy doboz szójababcsíra. Kis olajon megsütöm wokban, (bár lehet serpenyőben is) az apróra vágott fokhagymát. Kiveszem (mert keserű lesz tőle az egész), az olajon megsütöm a csirkemellet, majd a zellert, répát is. Rá egy kis szójaszószt, ebben szépen megpárolod. Nagyon fincsi rizzsel, de mi magában, egy kis kenyérrel is imádjuk.

K

Kép

Kép
 
 


Kobudo Kép
Nagyon jó, mostanában a kínait valahogy nagyon hanyagoltuk, de nem tudom miért.
Megcsinálom. És köszi Kép

Edit
Kép


Kép
 
 


Edit,
kíváncsian várom, mit szóltok hozzá!
K

Kép

Kép
 
 


Kobudo Kép
Megcsináltam ma délben és isteni finom volt.
Mondjuk én felturbósítottam és egy kicsit elmentünk thai kajás irányba, mert tegnapról maradt egy csomó kifőzött zöld tagliatelle itthon, azt hozzákevertem, amikor elkészült a husi, egy icipicit odapirítottam és öntöttem rá csípős szószt.
Tök olyan íze volt, mint a thai tésztáknak.
Kétpofára zabáltuk mindketten.
Köszönöm a receptet Kép
Puszi
Edit

Edit
Kép


Kép
 
 


Sziasztok!
Tavaly nagy lelekesedéssel készültek a mézeskalácsok, most láttam az archívban, hogy ilynekor már rég készen voltam vele.

Azoktól kérdezem, akik Mira receptje alapján sütötték tavaly a mézeskalácsot:
Isteni lett, nagyon ízlett nekünk, de valahogy nem akart visszapuhulni, amit megmentettünk Karácsonyra az nagyon kemény lett, végén jó pár hónap múlva kidobtuk, pedig frissen és egy-két naposan is fergeteges volt. Pár napig szobai levegőn volt, majd fémdobozban, de semmi hatás. Esetleg folpackozni kellett volna? Amit másképp csináltam ha jól emlékszem porcukor helyett kristálycukrot tettem bele (valahogy nekem csak az jön be a sütiknél, de nem hinném hogy az volt a ludas).

Másik kérdés: diszítés, tavaly csináltam diósat, mogyorósat és mázasat is. Idén kipróbálnám a drazsés változatot is. Drazsét hol lehet hozzá kapni és milyet? Azt is, mint a diót mogyorót sütés előtt kell rátenni, vagy utána mint a mázat?

S.O. S. várom válaszotokat és előre is köszi.

Norci
 
 


Norci Kép
A fém dobozba tegyél kb 1 hétre egy gerezd almát. Utána ki kell venni, mert megpenészesedik. Ezzel a módszerrel nekem eddig a legkeményebb mézeskalácsom is megpuhult.
Mit értesz drazsé alatt? Én franciadrazsét vagy smartiest szoktam a karácsonyfa mintákra tenni.

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi!
ÉN sem tudom mit értek drazsé alatt, vmi. ehető szép színes díszt, amivel a mézes is diszíthető! Kép
Ja a fémdobozban volt rögtön alma, igaz már szárazon kerültek a kalácsok a dobozba Kép

Norci
 
 


Norci,

én már a harmadik adag mézest sütöttem az innen "lopott" receptből, a sikere ebből is látható... Raktunk rá jégcukrot (ez olyan nagyobb darabokból álló porcukor, azt hiszem Koronás) és színes tortadarát. Sütés előtt raktam rá, egy kicsit belenyomtam, illtve egy része magától beleragadt az előtte rákent tojássárgájába. Aztán még volt olyan, amire kandírozott narancshéj-darabokat raktam, ezt is lehet készen kapni, mintha cseh gyártmányú lenne. Szerintem nagyon szépek lettek! Kép

Remélem segítettem!

R. Edit:
örülök a sikernek, további jó étvágyat:

Kobudo

Kép

Kép
 
 


Borleves

A halászlé helyett sok helyen a borleves a hagyományos karácsonyi étel. Előnye, hogy sokkal hamarabb elkészül, mint a halászlé, behűtve és forrón is tálalható.

Hozzávalók:
6 dl édes fehérbor
3 dl víz
1 citrom vékonyan levágott héja
3-4 szegfűszeg
1 darabka fahéj
8 tojássárgája
15 dkg cukor
2 dl tejszín
8 dkg borba áztatott mazsola
édes tejszínhab a díszítéshez

Forralja fel a vízzel hígított bort a citrom héjával, a szegfűszeggel és a fahéjjal. A cukorral verje habosra a tojások sárgáját, hígítsa a tejszínnel. Állandó kevergetés mellett szűrje rá a forró bort, vigyázva, mert a tojás sárgája összecsomósodhat. Tegye a tűzre, és alacsony hőfokon a sűrűsödésig habverővel keverje tovább. Szűrje át, majd szórja bele a mazsolát. Jól behűtve, édes tejszínhabbal díszítve tálalja.
Ha forrón szeretné tálalni, a hozzávalókból hagyja el a tejszínt!

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


http://www.eszemiszom.hu/hammkonyha/recept.asp?R=203

Rántott és Orly ponty

Hozzávalók

a rántotthoz: 4, ujjnyi vastag, patkó alakú pontyszelet (egyenként kb. 15 dkg) vagy 60 dkg pontyfilé 1 kiskanál só (még jobb, ha halétel-fűszerkeverék) 10 dkg liszt, 3 tojás 12 dkg zsemlemorzsa az orlyhoz: 60 dkg pontyfilé 1 kiskanál + 1 mokkáskanál só (még jobb, ha halétel- fűszerkeverék) 20 dkg liszt, 3 dl sör 3 tojás, 3 evőkanál olaj mindkettő sütéséhez: bőven olaj
A rántott módozathoz a pontypatkókat előre besózzuk. Ha pontyfiléből készítjük, akkor a halat – miután lebőröztük – 4 egyforma szeletre vágjuk, így sózzuk be. Bármelyikkel is dolgozunk, utána lisztbe, fölvert tojásba meg zsemlemorzsába forgatva bundázzuk. Bő, közepesen forró olajban oldalanként kb. 3 percig sütjük, szalvétára szedve lecsöpögtetjük. Tálalhatjuk rizzsel és tartármártással, de kiváló a majonézes burgonyával is. Az orlyi módozathoz a pontyfilét lebőrözzük, majd másfél ujjnyi széles csíkokra vágjuk, és egy kiskanál sóval megszórjuk. A lisztet a sörrel, a tojások sárgájával, az olajjal és 1 mokkáskanál sóval simára keverjük, a kemény habbá vert tojásfehérjét beleforgatjuk. A halcsíkokat a masszába mártjuk, és bő, közepesen forró olajban 4-5 perc alatt ki-sütjük, közben húsvillával alányúlva megforgatjuk, nehogy megégjen. Szalvétára téve lecsöpögtetjük. Párolt rizs és tartármártás illik hozzá.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


http://www.eszemiszom.hu/hammkonyha/recept.asp?R=219

Pulykamell sajtmártással
Hozzávalók

4 szelet, egyenként kb. 15 dkg-os pulykamellfilé, 1 csapott kiskanál só, fél mokkáskanál őrölt fekete bors, a mártáshoz: 4 dl tej, 10-10 dkg reszelt eidami , és márványsajt , 4 dkg vaj (esetleg 4 evőkanál olaj), 2 csapott evőkanál finomliszt, 2 gerezd fokhagyma, 1 dl tejszín, 1 tojássárgája, 2-3 evőkanál száraz fehérbor , őrölt fehér bors, só, a sütéshez: 4 evőkanál olaj
A hússzeleteket kissé kiverjük, inas részeit bevágjuk, megsózzuk, megborsozzuk és félretesszük. A mártáshoz a tejet felforraljuk, a kétféle sajtot belszórjuk és kevergetve felolvasztjuk. A vajat ugyancsak felolvasztjuk, a lisztet 1 perc alatt világosra pirítjuk benne, félidőben a zúzott fokhagymát is hozzáadjuk. A sajtos tejet ráöntjük, habverővel folyamatosan keverve 3-4 perc alatt mártás sűrűségűre főzzük. A tűzről lehúzzuk – esetleg át is szűrhetjük, hogy még bársonyosabb legyen –, majd a tejszínnel elhabart tojássárgájával dúsítjuk. Ez a művelet a legírozás. Végül a fehérborral ízesítjük, kissé megborsozzuk, ha kell, megsózzuk. Az olajat serpenyőbe töltjük, kissé megmelegítjük és a húst oldalanként 3-3 perc alatt megsütjük rajta. Papírtörlőre szedve lecsöpögtetjük, majd a sajtmártással leöntjük. Párolt rizs és zöldségek illenek köretnek hozzá.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


http://www.eszemiszom.hu/hammkonyha/recept.asp?R=207

Gyümölcskenyér maradék tojásfehérjéből

Hozzávalók (kb 24 szelet)

1 tojás, 15 dkg porcukor, 18 dkg vaj, 5 dkg étcsokoládé, 5 dkg tisztított mogyoró (legjobb az úgynevezett törökmogyoró) , 10 dkg aszalt vagy cukrozott gyümölcs (birsalmasajt is lehet), 5 dkg mazsola, 23 dkg rétesliszt, 1 csomag (12 g) sütőpor, 1 csapott mokkáskanál só, 5 tojásfehérje, a forma kikenéséhez: , 2 dkg vaj, 2 evőkanál liszt

A tojást a porcukorral 2-3 perc alatt teljesen simára keverjük a legkönnyebb elektromos habverővel, majd az olvasztott, de nem forró vajjal tovább dolgozzuk. A csokoládét, a mogyorót és az aszalt gyümölcsöt kis kockákra vágjuk (az utóbbit vehetjük eleve így), majd a mazsolával együtt az előzőekhez adjuk. A lisztet a sütőporral összekeverjük, megsózzuk, azután ezt is hozzáadjuk. A tojásfehérjét kemény habbá verjük és óvatosan nehogy összetörjön a gyümölcsös masszába forgatjuk. Egy egyliteres őzgerincformát kivajazunk, belisztezünk, és a masszát egyenletesen belesimítjuk. Előmelegített sütőben, a közepesnél kicsit kisebb lánggal (170 °C; légkeveréses sütőben 160 °C) kb. 50 percig sütjük. A formában hagyjuk kihűlni.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


http://www.konyhaweb.hu/recept/recept.cgi?id=533

Foszlós kakaóskalács

Hozzávalók:
50 dkg sima liszt
4 dkg cukor
5 dkg vaj vagy margarin
4 dl tej
2 dkg élesztő
1 csipet só
3 ek kakaópor
6 ek cukor


Elkészítés:

Az élesztőből 1 dl langyos tejjel, 1 kávéskanál cukorral és 1 evőkanál liszttel kovászt készítünk és langyos helyre tesszük.
A maradék langyos tejben feloldjuk a cukrot és a sót.
A megszitált lisztet a kovásszal, a tejjel és a megolvasztott margarinnal jól összedolgozzuk és kb. 20 percig dagasztjuk.
A tésztát a tálból kiemeljük, a tál oldalát és alját meglisztezzük, majd a visszahelyezett tészta tetejét is megszórjuk liszttel. Letakarjuk és langyos helyen 1 órát kelesztjük, míg háromszorosára nő.
Lisztezett deszkára borítva három egyforma nagyságú részre vágjuk és kb. 15 cm széles és 50 cm hosszú téglalapokká nyújtjuk ki az egyes darabokat.
A töltelékhez a kakaóport a cukorral elkeverjük, és annyi vizet adunk hozzá, hogy jól kenhető, de nem túl folyékony masszát kapjunk.
Az egyes téglalapok közepét megkenjük a kakaós masszával.
Széleiket megkenjük olvasztott margarinnal, és lazán összetekerjük a tésztacsíkokat. Ügyeljünk arra, hogy a széleket jól nyomkodjuk össze, különben a kakaó sütés közben kifolyik.
A három tekercset tegyük egymás mellé és lazán fonjuk össze az ágait.
Kivajazott sütőlapon még fél órát kelesztjük. A tetejét megkenjük kevés porcukorral összekevert tojással, és előmelegített sütőben kb. 200 fokon készre sütjük.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


http://www.konyhaweb.hu/recept/recept.cgi?id=6

Tárkonyos pulykaraguleves

Hozzávalók:
40 dkg pulykamellfilé
1 kis fej vöröshagyma
1 dl olaj

törött fekete bors
egy kevés apróra vágott petrezselyem és tárkonylevél
1 liter csontlé (lehet leveskockából is)
20 dkg vegyes zöldség
1 cikk zeller
10 dkg gomba
6 dkg liszt
2 dl tejszín
1 ek tárkonyecet
néhány csepp citromlé


Elkészítés:

A pulykahúst kockára vágjuk, a hagymát megtisztítjuk, finomra vágjuk, majd a fele olajon aranysárgára pirítjuk. Rátesszük a pulykahúst, sózzuk, borsozzuk, megszórjuk a vágott petrezselyemmel és tárkonylevéllel, kevés csontlével felengedjük.
Közben megtisztítjuk a zöldséget, a zellert, a gombát, kockára vágjuk, és a húshoz adjuk.
Lassan pároljuk, majd a csontlével felengedjük.
A maradék olajból a liszttel világos rántást készítünk, ezzel sűrítjük, tejszínnel dúsítjuk, ha kell, utánaízesítjük. A tárkonyecettel és egy kevés citromlével savanyítjuk, jó forrón tálaljuk.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok,

Bigacsiga,

nagyon jók ezek a receptek, amiket most raktál fel, de Te ettél már borlevest? Régóta kacérkodom vele, talán idén megcsinálom. Tapasztalat?

Kobudo

Kép

Kép
 
 


Kobudo!

Nem, nem ettem, csak borhabot (amit a piskóta tekercsre tesznek). Én is azért keresgélek, mert idén szeretnék valami mást is kipróbálni pl. ezt is. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


sziasztok!
ovis karacsonyra milyen finomsagot vigyek? az lenne a legjobb, ha nem lenne tojas a receptben, mert vannak, akik nem ehetnek tojasosat!
lehet sos is meg edes is, ja, es holnapra kell mar megcsinlanom, ugyhogy a legjobb ha ma du mar nekiallhatnek:-)
koszonom
dori
 
 


Dóri!

Kókuszgolyó, kókuszos tekercs! Ezekbe nincs tojás és finom.

Norci
 
 


Sziasztok!

Most raktam be pihizni Mira receptje által készített mézeskalács tésztát a hűtőbe, és lenne pár kérdésem az elkészítésével kapcsolatban:
Ha kinyújtottam, kiszaggattam, megkenem tojássárgával, és díszítem drazséval, dióval stb.
A tojásfehérjés mázat csak sütés után lehet rátenni? Akkor kisgyerekek /18 hó/ is ehetik? Mert végül is nyers tojás van benne...
Ja, és írtátok, hogy nem kell sokáig sütni, na de mégis, kb. hány percig, és hány fokon? Elárulnátok nekem, nem tapasztalt mézeskalács sütőnek? Ugyanis karácsonyi ajándéknak szánom, és szeretném ha tényleg jól sikerülne!Kép

Előre is köszönöm szépen,

Ildikó
 
 


szia norci,
van valami finom kokusz tekercs recepted? es a csokis golyokban van tojas?
koszonom
dori
 
 


PIldiElküldve 2002 Február 28 csütörtök - 10h 15:

Babanet Társalgó &raquo; Ötletek, tippek &raquo; Mit főzzek ? &raquo; Archiv 2002 Március 16

Keksztekercs pontos arányai: 12 dkg cukor, 1 dl tej 2 ev&otilde;kanál kakaó, 10 dkg vaj, 10 dkg darált dió, 25 dkg édes háztartási keksz, 1 rum aroma

Keksztekercs, kókuszgolyó, meg van még pár sütésmentes. Ja, meg a részeges piskóta.
Keksztekercsnél apróra kell törni háztartási kekszet, hozzá darált diót, aztán külön csinálni cukor, kakópor, tej, felrottyantod, majd vaj bele, aztán ezt ráöntöd a kekszre. Ha kih&ucirc;lt, megy bele rum avagy rumaroma. Majd alufóliába hengeresre formálod, egy napot h&ucirc;l és eheted. (mennyiségek kbra: 25 dkg keksz, 10 dkg dió, 10 dkg vaj, néhány kanál tej, 3-4 dkg kakaó, cukor az passz, talán 10?).
Kókuszgolyó hasonló, csak darált a keksz, és szárazon megy bele minden (kakaaópor, porcukor, kókuszreszelék), valami kis zsiradék ill. tej, hogy összeálljon. Közepébe meggy mehet. Golyót formálni, kókuszban forgatni.

****
Pocok:

Ostyaszalámi:
Hozzávalók:
4 tojás, 15 dkg cukor, 15 dkg étcsoki, 20 dkg vaj, 20 dkg darált keksz, 15 dkg dió, 10 dkg mazsola, 1 cs. Vaníliáscukor, 3 ostyalap
Lehet dúsítani szárított gyümölccsel, darabos dzsemmel, mogyoróval, mandulával, csokidarabokkal, kókuszreszelékkel.
A tojásokat a cukorral g&otilde;z fölött keverjük, míg a cukor el nem olvad, majd (még a g&otilde;z fölött tartva) beledobjuk a vajat, a csokit és a vaníliáscukrot. Levesszük a t&ucirc;zr&otilde;l és beletesszük a kekszet, a mazsolát és a diót is; összekeverjük és h&ucirc;lni hagyjuk.Az ostyalapot nedves ruhába csomagoljuk (pár perc), megtöltjük a krémmel és a ruha segítségével felcsavarjuk. Alufóliába csavarjuk, megnyomkodjuk, h&ucirc;t&otilde;be tesszük, ha jól megszilárdult, szeleteljük. Lehet ostyalap nélkül is elkésziteni, kókuszba hempergetve.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


http://www.webcuki.hu/edesseg_search.php?id=313

Kókuszgolyó

Hozzávalók:
5 dkg kakaó, 10 dkg vaj, 20 dkg darált dió, 30 dkg porcukor, 40 dkg darált háztartási keksz, 1/2 dl rum, kevés tej, kókuszreszelék, magozott meggybefőtt.
Elkészítés:
A kakaót, a vajjal, a darált dióval, a porcukorral és a darált háztartási keksszel össze kell dolgozni a rum és kevés tej segítségével úgy, hogy kemény masszát kapjunk. Ebből a masszából apró golyókat kell formázni és megforgatni kókuszreszelékben. A golyók belsejébe lehet tenni kimagozott meggybefőttet, akkor az íze sokkal finomabb.
Ez a kókuszgolyó nagyon hasonlít az étlapon szereplő túrógolyóhoz. Ezt a másikat ugyanolyan méretűre kell készíteni, mint a túrógolyót, és mivel ez barna a másik pedig fehér, ha vegyesen tálaljuk, akkor nem csak finom, hanem esztétikus is, látványnak sem utolsó. Azonkívül, ha két sütiből egyet-egyet egymás után megeszel, nagyon különleges íze lesz. Próbáld ki!

*****

http://www.konyhaweb.hu/recept/recept.cgi?id=186

Kókuszgolyó

Hozzávalók:
25 dkg háztartási keksz
10 dkg porcukor
15 dkg vaj
1 dkg kakaópor
3 kanál tej
kókuszreszelék


Elkészítés:

A cukrot a vajjal kikeverem, majd a ledarált kekszel, kakaóporral, tejjel összeöntöm. Alaposan eldolgozom, és golyókat formálok bel&otilde;le. Végül kókuszreszelékben megforgatom és h&ucirc;t&otilde;ben h&ucirc;t&otilde;m le. Ha nincs reszelék, akár csokigolyóként is tálalhatjuk.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron