Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Gyűjtsünk ötleteket, olyanokat, amik házilag is megvalósíthatóak, csak egy kis fantázia és kreativitás kell hozzá, és olyanokat is, amikről egyenlőre csak álmodozunk!

Ez nem egy szokványos gyerekszoba, de én annak idején jól éreztem volna magam benneKép :
Kép

Ez a fogas pedig - ha egy ügyes kezű apuka és anyuka összefog - házilag is egyszerűen megvalósítható:
Kép

Ha vannak hasonló ötleteitek, gyertek, gyűjtsük őket és beszélgessünk róluk együtt!

Üdv.: Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Itt egy újabb ötlet gyerekszobába, ami szintén sk. megvalósítható:
Kép
...és egy ötlet arra, hogy a régi,egyszerű tükröt hogyan lehet minden költség nélkül átöltöztetni:
Kép
hmmm, ez nekem nagyon tecccik!Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Ehhez hálószobához mit szóltok?
Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 

 
 

Jubi,
ezt az oldalt ajanlom figyelmedbe. Itt aztan lehet csemegezniKép

http://www.bbc.co.uk/homes/design/design_inspiration/
 
 


Köszi Áfonya, az állam leesett... ehhez órák kellenének...és akkor még bele sem mélyednék Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Jubi!
Nagyon jó ötlet volt ez a topic!!
Zsu

Kép
Kép
 


Köszi, Zsu! REmélem mások érdeklődését is felkelti majd!
Az én szívemhez nagyon közel áll ez a hangulat:

Kép
..és ennek a modernebb változata is:
Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Jubi!

Te mindíg kellemes meglepetéseket okozol nekem. KÖSZÖNÖM SZÉPENKép
 
 


Anibalk!
Köszi, aranyos vagy!Kép Nekem nem akar valaki kellemes meglepetést okozni? Kép Vagy csak engem érdekel ez a téma? Kép
REmélem nem...addig is:
Kép
és egy hasonló hangulatú konyha:
Kép
...és még egy konyha
Kép

Tetszenek?

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Jubi!
Ezek nagyon ízlésesek, nekem bejönnek. Ma akartam beszkennelni képeket egy újságból, de sajnos nem volt rá időm, de megígérem, holnap ez ügyben jelentkezem Kép
Zsu

Kép
Kép
 


Íme itt vagyok. Először csak egy kép, mert nem tudom mekkorába kell betenni...
Kép

Kép
Kép
 


Az igazság, hogy engem olyan ötletek fognak meg leginkább, amiket saját magunk is megoldhatunk....
Néhány ilyen:
Kép
Kép
Kép
Zsu

Kép
Kép
 


Zsu!
Engem a vidám állatsereg-es kép fogott meg nagyon, hiszen végre hamarosan elkezdjük az építkezést, és kellenek a gyerekszoba ötletekKép

Ez a függönydísz nekem nagyon tetszik, és sk megvalósítható, akár saját gyűjtésű kagylókból is:
Kép
Ezt el tudom képzelni fürdőbe, konyhába, de nappaliba is.

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Jubi!
nagyon hasonlít az ízlésünk! Kép
Mi most vagyunk az építkezés közepén, elején, így jó, hogy útjára indult ez a topic! Lefotózom én is azokat, amik nekem nagyon tetszenek. És persze a leendő konyhámat is fel fogom tenni! Csak kell a gép kábele, mert anélkül nem tudok képeket feltölteni!
És ez a lépcsőfeljáró.....megdobogtatta a szívem. Meg is mutatom a férjemnek! Ilyen kell!!! Kép Kép

Anyko

Kép

KépKép
 
 


Anyko!
Mikorra tervezitek az építkezés befejezését? Mi még csak jövő hónapban kezdjük az alapásást, de mivel könnyűszerkezetes lesz, ezért várhatóan novemberre beköltözünk. Nektek minden helyiségre konkrét ötleteitek voltak a legelejétől kezdve, vagy közben alakult ki?

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Jubi!
Jövő ősszel fogunk beköltözni! Sajnos. Kép Hitel nélkül építkezünk. Így pedig lassan megy! Már elkezdtük. Teszek is fel képet! Rettenetes állapotok uralkodnak! Kép
Elképzelés az van, de ez mindig változik, csiszolódik. Figyelünk az össszhangra, mind lakáson belül, mind pedig kívül.

Kép
Ez a fürdőszoba lesz! Kép Majd teszek fel akkor is képet, ha elkészül!

Anyko

Kép

KépKép
 
 


SziasztokKép

HúúúúKép nagyon tuti képeket találtok! Most már csak pénzt postázzon valaki nekem, hogy meg is csináljauk ezeketKép

AnykoKép
naggggyon jó lesz a fürdőszoba, ide látomKép Az a kád meg egyébként is megmozgatta a fantáziámatKép Képeket méééég!

Koda

Koda

Kép

Kép
 
 


És ehez mit szólnátok??

Kép

Illetve ehhez:

Kép

Hozzávalók:
- festetlen faasztal és -szék
- rongy a tisztításhoz
- tiszta szesz
- csiszolópapír
- kevés világoskék, illetve nagyobb mennyiségű sötétkék zománcfesték
- közönséges gyertya

A munka folyamata:
1. Töröljék át a bútorok felületét szesszel átitatott ronggyal, hogy megtisztítsák a rárakódott szennyeződéstől.
2. Vigyenek fel az asztallapra egy réteg világoskék zománcfestéket, majd hagyják megszáradni.
3. Fessék le, akár két rétegben is, az asztal fennmaradó részeit, illetve a széket sötétkék színűre.
4. Mossák ki az ecsetet; hagyják a bútorokat egy teljes éjszakán keresztül száradni. 5. Következő nap gondosan dörzsöljék át a felületeket csiszolópapírral, így a festékréteg egyes helyeken annyira lekopik, hogy a fa textúrája előbukkan.
6. Dörzsöljék be a bútorokat gyertyával – a kopásnak jobban kitett részeken dolgozzanak nagyobb mennyiségű viasszal (például a sarkok, fogantyúk, díszítések, ornamentikák külső pereme), mert a viasz védőréteget képez a bútorok felületén.
7. Ezután már csak a vásárolt vagy saját kezűleg készített kispárna rögzítése maradt hátra, amely valóban kényelmes ülőhellyé változtatja a széket.

és ehhez:

Kép

Hozzávalók:
Fehér, vászon ágyneműgarnitúra
Világoszöld, sötétzöld, sárga, fekete és csontszín textilfesték
Ecsetek
Csomagolópapír
Ceruza

Az egész és félbevágott almákat rajzoljuk elő a pauszpapíron. Két méretben lesz rájuk szükségünk: próbáljuk ki az ágyneműn, milyen méret mutat a legjobban. Ha kikísérleteztük az almák alakját és nagyságát, vágjuk ki őket. Tervezzük meg a helyüket az ágyneműn, majd helyezzük a papíralmákat a festettek helyébe és rajzoljuk körbe őket. Kezdődhet a festés. Az almák héját a zöldekkel és a sárga keverésével, húsát csontszínnel és sárgával, szépen dolgozva alakítsuk ki. A magokat feketével rajzoljuk meg. Száradás után vasalással fixáljuk művünket.


Ez is jó:
Kép

Hozzávalók:

- Halmintás csomagolópapír
- Kék akrilfesték
- Alapozófesték
- Tikkurila vizes bázisú lakk (ez ragaszt is) vagy decoupage-lakkragasztó - akrillakkot ne használjunk, mert feloldja a festéket!
- Lapos ecsetek
- Olló
- Csiszolópapír tálkák a festéknek
- Szivacs
- Kiskanál

1. Ha szükséges, készítsük elő a felületet csiszolópapírral.
2. Fessük le a bútort egy rétegben alapozófestékkel. Kb. fél órát várjunk, amíg megszárad.
3. Az alapozóhoz adjunk kék akrilfestéket, alaposan keverjük össze.
4. A keveréket szivaccsal vigyük fel a felületre, ettől lesz lazúros hatású. Nyomkodjunk apró, sötétebb-világosabb foltokat is a már befestett részekre.
5. A csomagolópapírból pontosan vágjuk ki a mintákat, tervezzük meg helyüket.
6. Kenjünk lakkot a kívánt felületre, majd illesszük oda a figurát. Ujjunkkal óvatosan préseljük ki a levegőt a minták alól, hogy a későbbiekben se púposodjon fel. Újra kenjük át lakkal a tetejét. Ha mindegyik a helyén van, kenjük át az egészet még egyszer lakkal.


Koda

Koda

Kép

Kép
 
 


Anyko!
Szép lesz a fürdőtök! De jó, hogy ti már itt tartotok! Mi még csak tervezgetjük, most úgy néz ki, hogy valami ilyesmit szeretnénk: Kép

Koda!
Jó kis ötleteket adtál! Pont ma beszélgettük a párommal, hogy még nem tudjuk, hogy milyen legyen a hálónk, de ez a zöld nekem nagyon bejönne...mindjárt megmutatom neki is!
Azt tudja valaki, hogy a textilfesték mennyire bírja a mosást? Mert ha jól, akkor függönytől kezdve, asztalterítőn át az ágyneműig sok mindent lehetne vele kreálni.
A halacskás kisasztal ismerős valahonnan...Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


gyerekszobába:


KépKép
Kép
KépKép
 


Régebben volt egy oldal, amit kedvtelve nézegettem:

www.paidi.de

főleg gyerekszoba bútorok/berendezett kis szobák láthatóak Kép

Gina
 


Sziasztok!

Jubi!
De jó, hogy elindítottad ezt az oldaltKép Mi is építkezünk , és ha nem lesz ötletem, majd jövök és nézegetek. Meg majd kérek segítséget, ötleteketKép
Csak hát lenne több időm a gyermekemtől!!!!

Megyek böngészniKép

Sziasztok!

Era

Era
Kép
 
 


Georgina!
Megnéztem az oldalt, amit ajánlottál, nagyon tetszik, bár még nem volt időm belemélyedni Kép

Era!
REmélem sokan találunk majd itt jó ötleteket, akár mi akik építkezünk, akár azok, akik csak csinosítgatni szeretnék a fészküket!Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Ezen a képen az tetszik, hogy milyen bátran bántak a színekkel:
Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Látjátok ezt a szőnyeget?
Kép
hi-hi, nem is szőnyeg:
Kép
A tulipán mellett a pipacs a másik kedvenc virágom:
Kép
Ezt a függönyt aztán tényleg egyszerű megvarrni:
Kép
Egyenlőre ennyi..

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


teccik ez a topik csajok! Kép

Kép
 
 


Végre itt vagyok újra! Kép
Nagyon jó dolgokat találtatok. Lesz miből válogatnom az új házunkba! Kép
De én is hoztam nektek néhány szépséget ám! Kép
Bele is fogok, csak nehogy elunjátok magatokat! Kép
Ezt a fürdőt néztük ki, csak nem találtunk ilyen burkolót, csempét!
KépKép
Ilyen konyhát tervezünk:
Kép
Ebben az ágyban jó lehet aludni...Kép
Kép

Kép

KépKép
 
 


Bocsi a képek rossz minőségéért, de újságból fotóztam ki. Azért a lényeg látszik!

Jubi!
Most nézte meg férjem a lépcsőfeljárós képet...csak ennyit mondott: ilyen lesz!!! Kép Ugyen milyen édes férjecském van! Kép Hát ezért is szeretem! Kép
Folyt köv!
Ez a nappali egyből rabul ejtett! Csak az a baj, hogy minden márvány!
Kép
Fürdő egyik oldala:
Kép
Fürdő másik oldala:
Kép
Jubi! Ez pedig neked szól! Tetszik?:
Kép

Kép

KépKép
 
 


Folytatás:
Ez milyen? Nekem nagyon tetszik!
Kép
Ilyen nappaliban gondolkodunk a férjemmel:
Kép
Fürdő egyik oldala:
Kép
Másik oldala:
Ez most technikai okok miatt nem ment fel!
De hamarosan folytatom! Kép

Anyko

Kép

KépKép
 
 


Folytatás:
Ez milyen? Nekem nagyon tetszik!

Ilyen nappaliban gondolkodunk a férjemmel:

Fürdő egyik oldala:

Másik oldala:
Ez most technikai okok miatt nem ment fel!
De hamarosan folytatom! Kép

Anyko

Kép

KépKép
 
 


Folytatom, ha sikerül.
Szóval a fürdő másik oldala:
Kép
Ezek is egy jó kis fürdőszobák:
Kép

Kép

Kép

Kép
De a legszebbeket a végére tartogatom! Kép
Anyko

Kép

KépKép
 
 


Szóval jöjjenek a legszebbek! Vigyázat! Csak gyerekeknek! Kép
Kép

Kép

Anyko

Kép

KépKép
 
 


A lényeget majdnem elfelejtettem. Most így állít a fürdőnk. Apa épp porszívózza a kádat! Kép

Kép

Jó éjt!
Anyko

Kép

KépKép
 
 


Anyko!
Nagyon szépek ezek a képek!! Főleg a halacskás füri tetszik!A lakásotok pedig egyszerűen csodás lesz!
Írd már meg mélben légyszi, hogy a képeket milyen újságból fotóztad ki?? Azért nem itt, mert nehogy valaki reklámnak gondolja Kép

Zsu

Kép
Kép
 


Anyko!
Jók a képek, szereztem is róluk néhány ötletet!!

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Szerintetek hány éves kortól lehet galérán altatni egy gyereket önállóan?
És hogy csináljuk meg a galériát hogy tuti ne essen le, ne akarjon "magasugrani" meg ilyenek...

Ha van képes ötletetek az lenne a legjobb, de minden választ köszönök előre is.

gina
 


Juborka!
Írtad fentebb, hogy kellenek a gyerekszoba ötletek...
Nekem ez a kedvenc oldalam:
http://www.dione.hu
Itt a termékek között van egy csomó nagyon jó, és otthon is egyszerűen kivitelezhető ötlet. Azért otthon, mert az áruk...Hmm.
Pl ez nagyon tetszik:
http://www.dione.hu/inr/img/pictures/1215n.jpg
vagy ez a megoldás roppant egyszerű, ámde nagyon tetszetős:
http://www.dione.hu/inr/img/pictures/1543n.jpg
Ez a lámpa is nagyon egyszerű:
http://www.dione.hu/inr/img/pictures/1076k.jpg

Csi
 
 


Csi!
Megnéztem az oldalt, tényleg nagyon jók az ötletek, de mi kerül ezeken ennyibe???? Volt ahol azt hittem elnéztem egy nullát..
Azt hiszem befogom a páromat, és nekiállunk egy lámpának Kép

Gina!
Hát galériával kapcsolatban nincs tapasztalatom, nálunk a fiúk emeletes ágyon alszanak, a nagy (lassan 6 éves) fent, a kicsi (2 éves) lent.
Majd utána nézek a galériáknak is, ha lesz egy pici időmKép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Juborka!
Én is a nullákat számolgattamKépKépKép
 
 


Sziasztok!
Egy ötlet a gyerekszobába a növekvő porontyok méricskélésére Kép :
Kép
itt egy kicsit közelebbről:
Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Gina!
Nekünk van galériánk, igaz, mi alszunk fenn (hálószobaként funkcionál franciaággyal, éjjeliszekrénnyel, meg számítógépasztallal, összesen 10 nm), de a korlát helyett fa lambériát tettünk oldalra, így nem is lehet belátni, és Kristóf garantáltan nem esik le, ha itt van velünk. Az egyik ismerősünknek is van galériája, viszont náluk csak egy hatalmas matrac van fenn. Létra szerű lépcsőn lehet felmenni, ami felül egy kis rácsos tolóajtóval van elzárva, így nem lehet leesni róla. Szerintem azt kell mérlegelnetek, hogy a gyerkőc mennyire közlekedik biztonságosan a lépcsőkön...

Csi!
Tényleg gyönyörű dolgok vannak azon az oldalon, néhány meglepő ötlet is van Kép

Jubi!
Nagyon szuper a magasságmérő, mi az alapja? Ilyen szalvétám nekem is van Kép

Zsu

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Csi!
Tényleg jó az az oldalKép

Én is nézegettem mostanában. Ezekre találtam:

Kép

Kép

Kép

Kép

Ezek között is van olyan, amit az ügyes szülők meg tudnak csinálniKép

Era

Era
Kép
 
 


Zsu!
A magasságmérő alapja egy maradék farostlemez darab. Másra nem igen lehetett volna használni, legalábbis én hiába törtem a fejem, csak ez jutott eszembe Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Zsu!

Igazából nem a lépcsővel van a gondom, hanem a galéria szoba felöli oldalával.
ha berácsozom, olyan mintha börtön lenne, ha csak polcsort teszek vagy sima "deszkát" akkor meg mi van ha meggondolja magát és ott akar pl. lemászni/leugrani ...
nem tudom hány éves kortól lesznek annyira megfontoltak a gyerekek, hogy mégcsak véletlenül sem jut eszükbe az életveszélyes mutatvány.

vagy lehet hogy én aggódom sokat?

G.
 


Gina!
Most jutott eszembe, hogy az egyik ismerősünknél galériás a gyerekszoba, és az én két éves fiam nyugodtan fent mertem hagyni, eszébe sem jutott, hogy leugorjon, a fenti "kerítés" kb. a mellkasáig ért.
Egyébként találtam neked egy galériát, ez elég profi, csak egy kicsit szerintem túl komoly:
Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Én most leragadtam a gyerekszobáknál, néhány újabb ötlet:
ezt szeretném én is lekoppintani, persze egy kicsit fiúsabb kiadásban:
Kép
ezek között is van olyan, amibe szerintem nyugodtan bele lehet fogni, ha egy kicsit kreatív az ember Kép:
Kép
Kép
Kép
Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


És még egy könyvespolc:
Kép
egy ajtóütközőKép
Kép
és egy extrém előszobaszerűség:
Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Gina!
Lehet félreérthető voltam, nem a lépcső, hanem a galéria szoba felöli oldala van lambériázva...
Szerzek valakit, aki lefényképezi Kép
Zsu

Kép
Kép
 


Nézzétek csak:
egy vidékies hangulatú hálószoba:
Kép
párnák kislányszobába:
Kép
még mindig lányszobába:
Kép
ez a szoba úgy jó, ahogy van, de nekem itt az ágy felett található gumis fényképtartó keltette fel az érdeklődésemet:
Kép
Ezeket egyébként a www.simplicity.com oldalon találtam, ahol a sok gyönyörűség mellett rengeteg függöny variáció van.

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Jubi!
Ezek is jók. Pont a minap láttam hasonló gumis irattartót, ott egy tábla volt behálózva széles gumival. Majd előkerítem (csak tudnám, hol láttamKép)
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron