Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Mivel a karácsony elmúlt, de jó kis társaság alakult ki, folytassuk itt!
Írjunk olyan recepteket, amiket könnyen el lehet készíteni, és esetleg az egy év feletti babák is megehetik.

Azért az ötlet, mert az én fiam 1,5 -2 órát alszik maximum délben, és képtelenség akkor mindent megcsinálni, meg pihenni is. A másik megoldás, hogy ha alszik pihenek, de akkor a lábam alatt"sertepertél" amíg fõzök. Ezért egyszerû, gyors recepteket írjunk, de persze minden más is jöhet, ami szem-szájnak ingere!!!

puszi: Ladányi Kata
LadányiKata (ladán
 


Nekem lennének ötleteim, de gyerkõcünk még nincs... csak egy rohanó családom Kép Azért írhatok??? Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
 
 


Szia Orsi!!

Hát persze! Nem a legjobb a cím már rájöttem, de a Gabit már nem akarom zaklatni. Írjál nyugodtan!!!

Szia: Kata
LadányiKata (ladán
 

 
 

Kép Ok Kép reméltem, hogy maradhatok a csapatban Kép
Akkor így kezdésnek és ötletébresztõnek (amik nálunk beváltak, mert szinte maguktõl elkészülnek):
fõzelékek, tepsiben sült húsokkal
sütõben héjában sült burgonya, virslivel
(ezek közül mindegyiket ehetik a nagyonn gyerkõcök is)

Orsi

Orsi
KépKépKép
 
 


Sziasztok! Mar reg jelentkeztem, de most ujra itt vagyok. Az az igazsag,hogy nalunk is aktualis,hogy valamit fözni kene, de gyorsan kesz legyen. Van egy pofon egyszerü receptem, a ferjem is szereti es hasfajas ellen is jo allitolag. Ha mar ismeritek akkor bocsi. Igaz, hogy csak egy leves, de kezdesnek ez is elmegy. Elöször is olvasztasz egy kis vajat a labosban es ezen piritas egy kis zabpelyhet. Legalabbis remelem ez a magyar forditasa a haferflokken-nek. Raksz hozza vizet, leveskockat es felforralod. Amikor kesz, vagsz egy kis petrezselymet a tetejere, de ezzel mar nem kell fözni. Probaljatok ki. Tenyleg megcsinalta valaki karacsonyra a a lazacossat, amit irtam? Sziasztok.
 
 


Akkor ide másolom a gyors rakott krumplit, hátha jönnek újak, õk is olvashassák:

Szóval, azért egyszerû, mert nyers a krumpli, nem kell elõre megfõzni. Szóval, kivajazol egy teflontepsit, vagy egy nagyobb jénait, vékonyra szeled a krumplit (karikára) rá a karikázott fõtt tojást, itt megszórod delikáttal, (mert a nyers krumpli, meg a tojás ugye elég sótlan, ) majorannával, borssal, rá a kolbász (valami jó paprikás, levet engedõs, vékonyra szelt), aztán tejfölt kikeversz egy kis tejjel, hogy fojjon, meglocsolod, aztán újra rétegezel. Az utolsó réteg krumpli legyen, rá a tejföl, majd az egészet meglocsolod zacskós habtejszínnel, én kb 2 dl-el. Lefóliázod, be a sütõbe. Amikor már puhul a krumpli, le a fóliát, hogy beszívja a tejet-tejszínt, és megpiruljon. Nagyon omlós lesz, mert tejben-tejszínben fõ meg a krumpli.


puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


TÚRÓ GOMBÓC

hozzávalok:
1/2 kg tehéntúró
csipet só
1 cs. vaniliás cukor
1 evõkanál kristálycukor
2 db egész tojás
4-6 evõkanál búzadara


Az egészet jól összekeverjük, legjobb robotgéppel, de kézzel is lehet és rögtön forrásba lévõ vizbe kis gombócókat formálva kifözzük. Nekem van egy fagylaltos kanalam azzal szoktam a vizbe szaggatni a gombocokat, így szép egyformák lesznek és a kezem se lesz ragacsos.
A kifõtt gombócokat piritott zsemlemorzsába forgatjuk.
Mi tejfölt és fahéjas porcokrot szórunk rá, de lehet gyümölcsszósz is tálalni hozzá.

Garantáltan nem fõ szét és nagyon finom.

Azért 4-6 kanál a búzadara, mert nem mindig egyforma a túró, ha vizesebb 6 kanál ha szárazabb 4 kanál is elég.

Más receptekhez képest ezt nem kell pihentetni és nem kell a tojásfeehérjét sem külön felverni!!!


Jó étvágyat hozzá!

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Rakottkrumpli variációk:

Nagyon jól hangzik a tejszínes variáció.

Én is nyers krumpliból szoktam a rakott krumplit, igaz így egy kicsit tovább kell sütni mint a fõtt krumpliból készültet, de szerintem sokkal ízletesebb és szaftosabb a krumpli.

Szoktam úgy is csinálni, hogy egy tejfölt közé teszek, egyet meg kikeverek egy-két egész tojással azzal meg meglocsolom a tetejét. Szépen belecsorog a krumpli közé és nagyon finom lesz tõle.

Kolbász helyett gyerekeknek finom virslivel is.

Kolbász nélkül is lehet csinálni csak tojással, azt hiszem akkor hívják francia rakott krumplinak.

Próbáljátok majd ki tavasszal, hogy vesztek nagyon apró új krumplit megpucoljátok/pucoltatjátok és egészben hagyva sütitek meg rakott krumplinak.
Szerintem semmivel sem összehasonlítható különleges íze van.


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ez egy nagyon finom gyors kukoricaleves:
Hozzávalók:
2 db erõleveskocka
1 db tömlõs krémsajt
1 kukoricakonzerv
petrezselyem
Elkészítése: Felforralunk 1 liter vizet, beledobjuk az erõleveskockákat, belenyomjuk a krémsajtot, majd belezuttyantjuk a kukoricát és a finomra vágott pertruskát. Rottyantunk rajta egyet és már kész is!

[url=http://www.mindmegette.hu/main.php?app=valogatasok/valogatasok.php&v_id=16" TARGET="_top]http://www.mindmegette.hu/main.php?app=valogatasok/valogatasok.php&v_id=16[/url]
Itt meg további gyors kajcsik laknak.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Sziasztok!
Nagyon örülök ennek a topiknak, abszolut nekünk való!
Szuper a nyerskrumlis rakottas, végre nem csak negyedévente durálom neki majd magam hogy csináljak! Köszi mindenkinek ui nagyon szeretjük!

És itt az én kis krumplileves receptem:
A krumplit sós (leveskockás, ételízesítõs) vízben (+babérlevél) megfõzöm, (-babérlevél)leturmixolom a vízzel együtt, és valami fûszert (majoranna, petrezselyem) rakok bele, tányérokba kiszedem, és tejföllel megdíszítem.
Lehet bele törni ropit is, ha valaki (gyors)betéttel szereti vagy esetleg kihagyni a turmixból valamennyi krumplikockát.

Írjatok méééég sok-sok gyorsat!!!!!!!! Elõre is hála!
Mikoo
 
 


Sziasztok!

Én még nagyon kezdõ fõzõ vagyok. Nagyon tetszik, hogy gyors és egyszerû kajákat írtok, de lehetne egy kicsit részletezni a recepteket? Pl. mibõl mennyi kell..., hogy nekem is legyen esélyem megcsinálni õket. Köszi!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory, en azt hittem Te fogyokurazol! Kép
Moncsa
 


Sziasztok!

Hûû de örülök a túrógombóc recepnek! Nekem mindig szétfõKép

Nem pár perces kaja, de egyszerû, nem lehet elszúrni és isteni, és végülis megvan annyi idõ alatt mint a rakott krumpli:


Tejszínes csirke:

1 "diónyi" vöröshagyma
2 csirkemell filé
30-40 dkg gomba
1 kis csokor petrezselyem/szárított petrezselyem
1 parmalat fõzõtejszín ( a kicsi)
delikát, só, majoranna, bors ízlés szerint

A csirkemellett apróra vágom, megfûszerezem, addig áll, amíg a többi dolgot csinálom.
Kevés olajra a hagymát, sót (hogy ne piruljon meg) rá a petrezselymet, rá a vékonyra szelt gombát. Közepes lángon fõzzük. Levet fog engedni, majd elfõli a levét. Leveszem, félrerakom. Már közben is lehet, ha tudsz kétfelé figyelni, másik lábasban pici olajra acsirkét, takarék lángon "megpörgeted" hogy fehéredjen esetleg egy picit piruljon (nekem nem szokott). Ha picit sült, felengedem kb 1 dl vízzel. Fõlöget, hajd zsírjára sül. Ha zsírjára sült, de még nem puha, újra egy kis víz alá. Ha zsírjára sül, összeöntöd a gombával, meghinted egy evõkanál liszttel, elkutyulod (már alacson tûzön), ha "ragad" felengeded lassan vízzel. (ha még finomabbat akarsz, húsleveskockás lével), hogy ellepje a husit. Így rotyog 10 percet kb. Ráöntöd a tejszínt, egyet rottyan, késsz.
Rizsel a legegyszerûbb.

puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Szoptatós leves már akinek aktuális, de amúgy is olcsó, gyors és fini:

Olaj
csapott evõkanál kömény
1 evõkanál liszt.
3 gerezd fokhagyma
teáskanál pirospaprika
1-2 babérlevél
delikát

1 tojás
víz

az olajra a köményt, 1-2 percet "pezseg" rá a liszt (pépes legyen mint a puding)
a fokhagymát le is törheted, de apróra is vághatod, rádobod, még egy picit barnuljon világos zsemleszínûre a rántás.
Lehúzod a tûzrõl, rá a pirospaprika (ha a gázon csinálod, megéghet a paprika és keserû lesz)
Lassan-lassan engeded vízzel fel. Úgy túnik, sosem lesz folyós, egygyre sûrûbbnek, többnek látszik eleinte. Aztán még vízzel, amennyi levest akarsz. Bele a babérlevél, fûszerek, lassan forrjon kb 1/2 órát. Felversz 1 tojást, beleengeded, ahogy csorgatod, villával mozgatod.

Tejfölös krumplileves olcsó szintén, és laktató elég mellé túrógombóc, palacsinta:

3 közepes krumpli
1 pici zeller
1 sárgarépa
1 fehérrépa
1 babérlevél
1 tojásnyi vöröshagyma
pirospaprika

delikát
púpos kávéskanál kömény
tejföl

Olajra, az apróra vágott hagymát, rá sót, köményt, erre a répát, kicsit pirul. Rá a pirospaprikát (lehúzzuk a tûzrõl) lassan fel vízzel. (vissza a tûzre).
Bele a babérlevél, delikát, só.
Fõzöd kb 15 percet, amikor a répa puhul. Belekockázom a krumplit, puhára fõzöm. Lehúzom újra a tûzrõl. Bögrébe 2 teáskanál lisztet elkeversz csomómentesen 1/2 pohár tejföllel. Ebbe szedsz a leves levébõl apránként, fogy jó folyós legyen, de sûrû azért. Mint a puding. Beleöntöm a levesbe, elkeverem, egy kicsit bugyog pár perc, és kész. Ha sokáig bugyogtatod, túrós lesz.

Puszi, keresgélek még

Kata
LadányiKata (ladán
 


Cory!

Igazad van, ezentúl írok mennyiségetKép
De a rakottkrumplira nem nagyon tudok, azt "érzéssel" szoktam. Van egy 2-3 kg-os krumpliszsacskó, abból kiválogatom a közepes szebb krumplikat (talán 15-öt), tojást meg szinte mindig amennyi otthon van, mert én elég pazaról vagyok ebben sajnos, mert nem nagyon szeretem a fehérjét, és a tojást felszelés után úgy rakom bele, hogy csak aminek sárgája van. a maradék (tojásonként legalább 4 szelet fehérjét Csabi megeszi "kopaszon". ) A szalámi (kolbász) meg ugye egy vákulmolt zacsival szoktam venni a szeleteltet, aztán "amennyit elbír"

Puszi: Kata

Érdekel benneteket "anyukám fajta" finom madártej, krumplifasírt recept?? Az aludtejes prószámról hallottatok már? az még egy egyszerû és finom kaja!!!
LadányiKata (ladán
 


Kata Kép
minket minden érdekel... engem leginkább a krumplifasírt!!!

puszi

Orsi

Orsi
KépKépKép
 
 


Sziasztok Lányok!

A LKata tejszínes csirkéjét én pulykamellbõl is szoktam csinálni.

Szerintem elbír egy közepes fej vöröshagymát is.
Én nem teszek bele lisztet és amikor összekeverem az egészet (gomba, hús, tejszín) beteszem a sütõbe egy negyed óra húsz percre. Mi kifõtt spagettivel szeretjük a legjobban.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Tortelini, ravioli?

Ti mivel (szósz) tálaljátok?

Én egy tejszínes gombás szószt szoktam csinálni hozzá.

Egy közepes vöröshagymát megpárolok, rá negyed kiló gomba vékonyra felszeletelve. Addig párolom, amíg egy kicsit elfõvi a levét. Aki akarja megszórhatja lisztel, én nem szoktam. Ha fehér szószt akarok akkor felöntöm egy kisdoboz (2,5 dl) fõzõtejszínnel, ha rózsaszín szószt akarok akor egy kisdoboz sûritett paradicsompürét is adok hozzá. Ha van benne paradicsom akkor egy kávéskanál cukor is mehet bele különben elég savanykás. Ízesiteni olasz füszerrel lehet. Van amikor csak kakukkfûvet, vagy oregátót teszek bele.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ha valaki nagyon unja már a sima gomba pörköltet, az próbálja ki, hogy megszórja egy púpos teáskanál szárított kakukkfûvel. Nagyon jó illatos lesz tõle és fõleg finom.

Én ezt szoktam tenni a gomás pizza tetejére is. Persze akkor elfõzõm a levét vagy szûrõkanálon lecsurgatom.

A tesóm meg csinál egy vékony besamell mártást, belekeveri a gombát és ezt teszi a pizza tetejére.


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


A tejszínes húshoz. Liszetet én is szoktam bele tenni, és amivel még megbolondítom az egy nagy fej vöröshagyma barnára sütve: ezt kétféleképpen lehet elkövetni, az egyik egy takarékos módszer a másik nem:
1. sok olajban hirtelen kisütjük, míg barna nem lesz
2. ekvés oljaban sütjük, de akkor tovább tart.
Amit én még máshogy csinálok, hogy ezt az egészet a sütõben sütöm meg... kb. 35-40 perc alatt (tehát nem sütöm meg elõre a húst, csak a hagymát, mert annak barnának kell lennie, így adja át igazán az ízét)

Tortellini, ravioli: Kifõzés után megforgatom sok petrezselymes vajban, ettõl nagyon finom íze lesz, és ezek után tejföllel és sajttal szeretem, a párom paradicsom mártással (vöröshagyma, paradicsomkonzerv, és egy kis idõ)

Orsi

ps. tepsis húsokra még van egykét receptem, ha érdekel valakit, akkor szívesen megírom.

Orsi
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Nincs valakinek finom tepertõkrém receptje? Nagyon megköszönném, ha valaki leírná.

Dodus
Dodus
 


Sziasztok Lányok!

Orsi,
jól hangzik a vajas petrezselyem legközelebb kipróbálom.
Írjad a tepsis húsokat. Kép

Én nagyon szeretem a karfiolos húst és találtam egy rakottkrumpli szerüt, hús nélkül csak sajjttal.


Karfiolos kotlett (sertésborda Dubarry-módra)

Kicsontozunk, vékonyra kiverünk és borssal bedörzsölve, kevés vajon vagy margarinon hirtelen megsütünk 8 szelet sertésbordát. Tûzálló tálra egymás mellé fektetjük és mindegyikre egy-egy halom, levétõl lecsurgatott konzerv karfiolt púpozunk. (Ha mirelitbõl készítjük, sós vízben 5 percig forraljuk a karfiolt, és levétõl lecsepegtetve tesszük a húsra.) 2 deka vajat 2 deka liszttel és 2 deci karfiol lével simára keverünk, sûrûre fõzzük, a tûzrõl levéve elkeverjük 2 deci tejföllel, egy evõkanálnyi reszelt sajttal meg egy tojás sárgájával. Sóval, reszelt szerecsendióval fûszerezzük. A karfiollal megrakott hússzeletekre öntjük, tetejére kevés sajtot reszelünk, és a sütõben addig sütjük, míg ropogós piros nem lett a teteje. (Jó elõre el lehet készíteni, elég átsütni tálalás elõtt.)


***********

Brüsszeli burgonya


Meghámozunk, karikákra vágunk egy kiló nyers burgonyát, és alaposan kivajazott tálba, vékony sajtszeletekkel rétegezve belerakjuk, a közöket borsónyi vajdarabkákkal, egy kevés sóval meg csipetnyi õrölt szerecsendióval hintjük meg. Legjobb hozzá a Hóvirág sajt, de megteszi bármelyik nem túl erõs aromájú puha sajt is. A tetejére is sajtszeleteket borítunk, és rámorzsoljuk a maradék vajat. (Összesen 10 deka vaj és 25 deka sajt fogy el hozzá). A tálat alufóliával szorosan lefedjük, széleit rányomkodjuk, és a forró sütõben kb. egy óráig sütjük. Ezután a fóliát lebontjuk róla, és ha a burgonya megpuhult, a tetejét egy kissé megpirítjuk. Savanyúsággal kínáljuk.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Lányok!

Van wordbe egy 15 és egy 75 hetes menüm (nem én írtam).
Akit érdekel szívesen elküldöm neki, de ne ide a topicba írjatok, hogy ne romboljuk az összképet, hanem az e-mail címemre.

bigacsiga Kata

ataszabo@axelero.hu

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


/b{Tejfölös, sajtos karaj}
Pár szelet karajt (lehet csirkemell is), személyenként kb 2 szelet, enyhén ki kell klopfolni. Paprikás lisztben megforgatni, és egy kiolajozott tepsibe lerakni. A tetejére kerül a tejföl, nem túl sok, és reszelt sajt. Kb.160-180 fokon addig sütjük, míg piros nem lesz a sajt a tetején.

/b{Egyszerû töltött hús}
(én imádom sütve magában a tökteléket, így külön kis halmokat is szoktam csinálni, jó a szárazkenyér eltüntetésére)
Húst kiklopfolva, fûszerezve (náalm nagyon bevált az Univer flekken füszer, szinte mindenhez azt használom) kiolajozott tepsi aljába. És akkor ráhalmozzuk a tölteléket:
áztatott zsemle, sok petrezselyem (én nagyon szeretek ezzel fûszerezni), 1 tojás, 1 fej vöröhagyma, só, bors
Sütés: 160-180 fokon, locsolgatva az olajjal (attól lesz szép piros a töltelék), kb. 40 perc.
Cory Kép bár mennyiséget nem tudok írni, egy tipp neked, ha ki akarod próbálni. Ha nagyon leveses lesz a töltelék, mert az még velem is elõ szokott fordulni, akkor tegyél bele annyi zsemlemorzsát, ami felszívja a vizet. Az állagának olyannak kell lennie, hogyha leteszed ne folyon szét.

/b{Baconos csirke}
A csirkemelleket kicsontozom, befûszerezem, és egy kicsit állni hagyom, majd jól körbetekerem baconszalonnával, és nem lefedve kb. 35 percig sütöm... nagyon finom

Köretként nálunk bevált a krumplipüré, vagy a tepsiben, hélyában sült krumpli.

Én azért kedvelem ezeket az ételeket, mert este fáradtan hazaérve is pillanatok alatt el lehet készíteni, maguktól elkészülnek.
Amik még amguktól megsülnek a halak.... majd ezeket is megírom.

Orsi

ps. egyik tepsit sem kell alufóliával lefedni, a sütési idõ azért ennyi, mert egyikben sincs csont, így gyorsabban elkészül.
Cory Kép elõmelegített sütõbe tedd a húsokat!

Orsi
KépKépKép
 
 


Dodus Kép
tudok egy receptet, de mennyiségeket nem sajnos. Azért leírom:
tepertõ ledarálva
tojás keményre fõzve, összetörve
vöröshagyma (lehet nyersm vagy enyhén párolt)
foghagyma
mustár
tejföl
só, bors
A hozzávalókat tálba teszzük, és jól összedolgozzuk. Tejfölbõl csak annyi kell, hogy krémes legyen az állaga, max. 1-2 evõkanál. Mennyi tepertõd van?

Orsi

Orsi
KépKépKép
 
 


találtam egy ilyet egy óvodás oldalon... nagyon aranyos Kép

Búzacsírás tepertõkrém
(10 óvodás részére uzsonnakrémként)

tepertõ 0,1 kg
búzacsíra 0,1 kg
vöröshagyma 0,1 kg
mustár, bazsalikom, õrölt bors, só


A tepertõrõl levágjuk a kemény, bõrös részeket. Húsdarálón ledaráljuk, hozzáadjuk a búzacsírát és az apróra vágott hagymát. Ízesítjük mustárral, õrölt borssal, bazsalikommal, kevés sóval, majd robotgéppel alaposan kikeverjük.
Energia- és tápanyagtartalom 1 fõre:
Energia: 530 kJ (126 kcal)
Fehérje: 4 g
Zsír: 10 g
Szénhidrát: 6 g
Élelmi rost: 2,8 g
Koleszterint: 16 mg

Orsi
KépKépKép
 
 


Tepertõkrém I.
Hozzávalók:
20 dkg sertéstepertõ,
1 kis fej reszelt vöröshagyma,
pirospaprika,
só, bors, mustár.
A tepertõt és a hagymát a húsdarálón ledaráljuk, hozzákeverjük a sót, a paprikát és a többi hozzávalót. Saját fedelû edénykébe töltjük, és kifagyasztjuk. Kenyérre kenve, uborkával jó vacsora. Még finomabb, ha kevés szalonnát is darálunk a tepertõhöz.

Orsi
KépKépKép
 
 


A pizzatésztája Anyukámnak ami egyben lángostészta is:
3 nagy krumpli
50-60 dkg liszt
1/2 kocka ráma
1 tojás
1/2 élesztõ
1 dl tej
2 teáskanál cukor

Langyosítasz tejet, belekevered a cukrot, belemorzsolod az élesztõt. Langyos helyen felfuttatod (ne égjen alatta láng)
Megfõzöd, letöröd a krumplit, kicsit langyosodik, a rámát belemorzsolom a lisztbe, + só, + tojás, + krumpli + futtatott élesztõ.
Összegyúrod. ha kemény, rámát, ha lágy lisztet teszel bele, de lágyíthatod a futtatott élesztõ tejével is.
Letakarod, pihenteted, amikor megkel, kinyújtod, még egy kicsit pihen.
Én úgy szaggatom, (nem úgy mint a balatoni, vagy piaci lángost) hogy késsel vagy derejevágóval háromszögeket vágok, a közepébe vágok még két vonalat (a 'la Anyuci) kicsit meghuzogatom, és forró olajban kisütöm. amikor kiszedem, sózom.
Ja, ez lángos lett. Ugyanez a piizának. Miután megkelt, kinyújtod (én egy kocka alakú tepsiben szoktam ami pont a sütõb fér bele. Kivajazod, belenyújtod.( Vagy cipókban kel (amekoora pizzát akarsz) és a cipót nyújtod meg úgy ujjnyira, és egy picit 10--15 percet még pihen. Majd megkened paradicsomszósszal (van az az olasz üveges, de jó az uncle bens bolonai klasszikus is), majd ráraksz amit karsz (gomba, sonka, bacon, kukorica, vörösbab, lilahagyma holdakra vágva, kagyló, paprikás szalámi, stb stb. ) megsütöd, amikor már egy kicsit barnul a széle megszórod reszelt sajttal.

Aztán:

Krumplifasírt:
4 krumpli
2 tejbe/vízbe áztatott zsemle
1-2 gerezd fokhagyma
1/2 fej vöröshagyma
1 csokor petrezselyem
2 fõtt tojás
3 nyers tojás
só, delikát, bors, pirospaprika

Az apróra vágott vöröshagymát és petrezselymet kevés olajon megdinsztelem. Fõttkrumplit lenyomom, amikor lancsos összekeverem az összes hozzávalóval. 1 tojás fehérjét külön megtartok (nyerset). Összegyúrom, fél órát áll. Ha nagyon "csúszós - mászós" lenne, egy kis zsemlemorzsa kell bele, de akkor utánna is álljon egy kicist.
Forró olajban úgy csütöm, hogy a kezemet a tojásfehérjébe mártom, azzal "pofozom" a fasírtokat.

Aludtejes prósza:

Azért aludtejes, mert régen, amikor anyukám még kislány korában (Prószapusztán) lakott, ott mindig maradt tej, megaltatták.
Én is vettem már igazi tejcit, megaltattam, hát isteni vele, de a kölök miatt, meg lustaságból kefírbõl csinálom.

A legjobb, ha van a sütõbe pont beférõ tepsitek. Ehhez írom a mennyiségeket.

kb 1,5 doboz nagy Danone kefír (mással is próbáltam, de ezzel jobb)
1 tejföl (ízlés kérdése ki mennyit használ belõle)
liszt
2 kicsi vagy 1 nagy tojás

vaj/zsír fogyókúrától függõen

Elsõ lépésként, elõmelegítem a sütõt.
a zsírból/vajból egy jó nagy evõkanállal egy hõálló bögrébe teszel, és mikróban, vagy a sütõben felolvasztod. Félreteszed.
Egy mély mûanyag tálba beleütöd a tojást, a sót, a kefírmennyiség icipicit több mint a felét, fakanállal, vagy kézi robot habverõs részével elkevered. Elõször a tojást a sóval, majd a kefírrel. Ehhez anyi lisztet teszel, hogy "nokedlisûrûségû " legyen. Ezután a maradék kefírrel felengeded, addig, amíg jó sûrû papacsintatészta sûrûségû legyen. Még szoktam beledobni 1-2 evõkanál tejfölt, jó ropogós lesz. Ha túl sûrû, tegyél még kefírt, ha híg lisztet. Megnyalod, jó sós legyen.
A kivajazott/zsírozott tepsibe öntöd (a vastagságát én úgy szokam "mérni", hofy a mutatóujam függõlegesen belemártom, és a körmöm tetejéig-aljáig ér. A holdacskáig). Meglocsolod tejföllel (én szoktam egy pici tejet belekeverni, könnyebb locsolni), meg az olvasztott vajjal/zsírral. ( a tejfölbõl és zsírból/vajból is olyan csíkocskákat locoslsz). Aztán pirosra sütöd, ne túl allul a sütõben, nehogy odaégjen. Mi tejföllel esszük, de magában is finom. Régen anyuék (még az én kiskoromban is) kevesebb sót tettek a tésztába, és jó kemény lekvárral (pl szilva) "bombázták meg tejföl helyett. Vagy ugyanúgy kevesebb só, tejföllel, és amikor kisült, porcukorral, és baracklekvárral.

Na, mára enyi tellett. Írjatok!!!

Kata
LadányiKata (ladán
 


Sehol senki??? Nehogy kihalljon a topic!


Olyan olcsót, és finomat találtam!!! Láttatok már szendvicstúrót??? Ott van a közértben, ahol a teavaj, ugyanúgy néz is ki, kicsi téglalap fényes papírban (ez spec. parmalat volt). Nézem az összetevõket: Só, túró, talán víz?? Mondom, de butaság, ezt meg lehet sima túróból is...de olyan fini volt!! Valahogy krémesebb, vagy nem tudom. Kis golyókat gyúrtam, egyikbe pirosaranyat, másikba sidlinget, harmadikat szezámmagba forgattam meg. Hûû de jó volt, csak kevés (10 dkg az egész) Na, és a CBA-ban vettük tegnap, ma az intersparba nem lehetett kapniKép

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Kata Kép
én ma egész nap számviteleztem... nem volt idõm erre járni, ez az ebédünkön is meglátszott Kép Roppant gyors túrós tésztát csináltam... én nagyon szeretem

Orsi

ps. holnap jövök, hozok recepteket is Kép

Orsi
KépKépKép
 
 


Sziasztok Lányok!

L. Kata a prószádat már olvastam más topicban is, már akkor is nagyon tetszett. Kép

LÁNGOS

1/2 kg liszt
2,5 dkg friss élesztõ, vagy egy csomag szárított élesztõ
1/2 pohár (1 dl) tejfõl vagy kefír vagy joghurt
2 1/2 dl langyos tej
pici só

Aki akarja felfuttathatja egy kevés langyos tejben az élesztõt, de nem feltétlen szükséges.
A hozzávalókbõl tésztát gyúrunk és langyos helyen duplájára kelesztjük.
A megkelt tésztát lazán kinyújtjuk kiszaggatjuk és tiz percig pihentetjük. Én nem szoktam olyan nagy lángosokat sütni mint a piacon, egy jó nagy pohárral vagy fánkszaggatóval szoktam kiszaggatni.
Forró olajban mind két oldalát pirosra sütjük.

Tejföl, reszeltsajt, lekvár, kecsap, só, fokhagyma ki mivel szereti.

Ezt a tésztát elõre is meglehet csinálni, és sima hütõbe (nem mélyhûtõbe) zacskóba, letakart edénybe tenni. Szerinten maximum egy hetet kibír.
A zacskót nem szabad szorosan lezárni, mert a hütõben is kel egy kicsit.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Én a vastag tésztás pizzát szeretem a legjobban.
Sima kenyértésztából szoktam csinálni. Ennek ropogós az alja és széle.

EGSZRÛ PIZZA TÉSZTA

40 dkg liszt
2,5 dkg élesztõ
1 teáskanál só
1-2 evõkanál olaj vagy margarin
2,5 dl viz

A hozzávalókból tésztát gyúrunk és langyos helyen duplájára kelesztjük. Kinyújtjuk, pihentetjük, megszórjuk finomságokkal és kb. 160-180 fokon negyedóra alatt készre sütjük.

Én ha sietek meggyúrom és amibe sütöm abba kelesztem meg.
Ha ráérek, akkor kelés után újragyúrom és amibe sütöm abba kelsztem meg másodjára.

Lehet úgy is csinálni, hogy kelés után megkenni pizzaszósszal vagy kecsappal 5 percig sütni, megrakni finomságokkal és készresütni.
Lehet egyszerre is sütni.

Próbáljátok ki a sajtos szélû pizzát. A fiaim nagyon imádják. Kép A van otthon több sajt akkor szoktam ilyet csinálni. A sajtból hasábokat vágok és körbe belenyomkodom a tészta szélébe. Nagyon nagyon finom.


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Hûû nagyon tetszik a sajtos szélû pizza!!!!!!!!Kép

Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

LKata, az aludtejes prószát én is ismerem, de mi málénak hívjuk!!! Nagymamám hagyta ránk, õk zalaiak voltak, ott "nemzeti" eledel, csakúgy, mint a görhöny és a dödölle. Mind isteni finom, de anyukám szokta nekünk megcsinálni. Kép

Mi mostani gyors kedvencünk:
Zöldséges rizottó:
-pár szál újhagymát v. kb 5 cm póréhagymát felkarikázva
-kevés olajon megpárolsz. Rádobsz
-2 csomag Uncle Ben's gyorsrizst, tovább pirítod. Erre jön
-1 leveskocka vagy 2 kiskanál Vegeta, (közben felöntöd
-kb 3-4 deci vízzel(?)),
-1 kisebb reszelt sárgarépa,
-1 kisebb apróra vágott pritamin paprika,
-1/2 vagy 1 konzerv kukorica. Kicsit fõzöd, lefeded, én ezután elzárom a gázt, és kb 10 perc múlva kész. (Edénytõl függ) Közben azért nézd, hogy elég-e a víz, vagy kell még hozzá önteni.
Önmagában is finom, de köretnek is! Aztán lehet bolondítani: kukorica helyett borsó, vagy gomba, rá reszelt sajt... Vagy az elején apróra vágott husi, és akkor rizses hús!
Több helyen olvastam, hogy rizottónak az apró, kerek szemû rizs a legfinomabb, majd kipróbálom!

Puszi,
Heni
 


Heni!

A dödöllét is ismerem, és imádom, de nehéz kikeveni, anyunál szokta csak enni. Én somogyban születtem, biztos onnan a recept.Kép De mi az a görhöny???????????? Leírod?
Ti is kiszaggatjátok kis "gombócoknak" a dödöllét piriított hagymás zsírba mártott evõkanállal? Anyu így szokta, és egymás mellé fekteti egy jénaiban, és tejföllel locsoljuk.
Másnap még jobban szeretem, amikor "ráfagy" a zsír a hûtõben, és akkor a teflonpalacsintasütõbe csak bedobálom, és ropogós pirosra sütöm.

Lányok, érdekel benneteket a dödölle???

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Kata Kép

én csak a gyermekmondókából ismerem:
"egy tál dödölle,
ettél belõle" Kép
meg annyit, hogy nokedli szerû, ha jól tudom.... jut eszembe: kell valakinek egy nagyon jól bevált, nagyon finom nokedli recept??? (Az anyukámé, és nehéz elrontani, sosem lesz kemény)

Tehát a dödölle hiányos ismereteim miatt nagyon érdekel, hogy milyen. A prószát sem ismertem, pedig veszprém megyei vagyok... nem olyan messze somogytól Kép De ki fogom próbálni a héten valamelyik este Kép

Orsi

ps. Kata Kép viszont a szendvicstúrót sehol sem láttam Kép

Orsi
KépKépKép
 
 


Sziasztok! Én egy hétköznapi sütiféleséget írok le, amit gyorsan el lehet készíteni.
Nem mondom hogy a 3 fogásos vacsihoz ajánlom, de pl. amikor valamelyik barátnõm szól, hogy "ha nem zavar 1/2 óra múlva felugrik", na akkor még pont el lehet készíteni, hogy frissen ott legyen az asztalon mire megjön az átfagyott vendég.

Szóval:

(MORZSÁS ALMA a hivatalos neve)

ami kell hozzá: alma, mazsi, citrom, cukor, õrölt fahéj, liszt vaj, dió, rum,

2-3 nagyobb almát megpucolok és némi cukorral vajjal, citrommal megpárolom. Mazsolát szintén átforralom valami alkoholban így megpuhul pikk pakk, és rajtahagyom a levét, hogy beszívja.
Eközben be lehet gyújtani a sütõt hogy felmelegedjen. (180C)
durvára tört vagy egész diót (mondjuk fél marékkal, de lehet több is) megpirítok olaj meg zsiradék nélkül, csak úgy natúr a lábasban. (ez annyira finom így hogy a felét meg is szoktam enni :-))

Egy vajazott hõálló magas !!üveg vagy kerámia tálba teszem elõször a párolt gyümit, majd jól megszórom õrölt fahéjjal, aztán dió majd mazsi. Utána jön a morzsa, ami 10 dkg lisztbõl 5 dkg vajból és 5 dkg cukorból áll.
(robottal összekeverem morzsásra a lisztet cukrot vajat)
Be a sütõbe, 20-25 perc alatt kész.

Ez így lehet hogy hoszzúnak tûnt, de 10 perc alatt szinte el lehet készíteni + sütés.

Ez amolyan lapátolós féle süti, de nálunk még mindig sikert aratott.

Míra
Míra
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a tepertõkrém recepteket. Majd válogatok, mint a kendermagbanKép
Anyukámék diszót vágtak, de a tepertõ magában már nem megy, ezért gondoltam, hátha így elfogy.

Dodus
Dodus
 


Sziasztok!

Én is csatlakozom, mert imádok fõzni és enni is.Kép

Gombás csirkemell

2 csirkemellet megtisztitok, kicsit kikloffolom és kikent tepsibe fektetem ráöntök 2-3 dl tejszínt egy fél zacsi gombakrémleves porral összekeverve. A tetejére egy kis reszelt sajt is mehet. Utána már csak meg kell sütni és nagyon fincsi.

Tonhalas spagetti

350g spagetti
200g tonhal olajban
2 gerezd fokhagyma
400 g hámozott, darabolt paradicsom konzerv
10 fekete olíva bogyó
1 kis fej hagyma
3 evõkanál olaj
só és bors

A hagymát a fokhagymával megpárolom, majd a fokhagymát kiveszem és a paradicsomot hozzáadom. Kislángon 20 percig kell párolni , ezalatt a tonhalat összetöröm és az apróra vágott olívabogyót hozzákeverem. (Én alapból nem szeretem az olíva bogyót, de ebben a szószban nagyon finom.) Ha kész a paradicsom a tonhalat hozzákeverem és már mehet is a spagetti tetejére egy kis parmezánnal együtt.

Én nagyon szeretem a Nõk lapja receptjeit, a Stahl Juditosak is jók, ha érdekel valaki leírom a pad thai receptjét, mert nagyon finom. Ez egy thai tészta étel.

Ilcsi
Névtelen
 


Nyamm nyamm de jókat írtatok!

A dödölle:

A krumplit jó vékonyra szeled, egy magas lábosba karikázod. Annyi vizet engedsz rá, hogy épp ellepje + só. Amikor megfõtt, ott a vízben olyan nyeles törõvel letöröd. a tûzrõl nem veszed le, csak nagyon kis lángra rakod, sõt nem árt alá egy olyan vaslap sem. Aztán elkezded a lisztet adagolni, és kevered kézi mixer "hullámos" dagasztójával. Ekközbek úgy "puffogni" fog, de ez a liszt adagolás kb 1/4 óráig még tartson. Addig adagolod a lisztet, amíg olyan sûrû nem lesz, mint a csiriz, hogy szinte valaki másnak kelljen fognia a lábast, hogy ne vidd magaddal. Ha fejrefordítanád, szinte bennemarad a lábasban. Nem túl biztató tudom, de naagyon fini. nyalogasd, hogy azért jó sós legyen!!!
Aztán 2 fej vöröshagymát kockákra vágsz, és ZSÍRON!! jó ropogós pirosra pirítasz. Addig a trutyi "szikkad"
Aztán veszel két evõkanalat, és belemártod a hagymás zsírba, majd azzal kisszaggatsz egy darab trutyit. A másik mártott kamállal megpaskolod Így ovális gombócka lesz. Jénaiba rakod egymás mellé, és még melegen (vagy újramelegíted sütõben). meglocsolod tejföllel, úgy hami.
Másnap imádom a legjobban, mert akkor zsiradék nélkül teflon palacsintasütõbe teszem, és piros ropogósra melegítem. Isteni, kívül a piris, ropogós "hély" bellül a puha krémes krumpli.

Megyek, mert megjött a barátnõm, meg az Olivérje, sütünk lángost. Azt is leírom majd, kefíres.

Kata
LadányiKata (ladán
 


Kata Kép Kép Kép
ezt én krumplikása néven ismertem Kép Kép

Amiben a mi receptünk más:
utána nincs pirítás. Tehát elkészül a massza (ami nagyon jól elégeti a nyelvem és a szájpadlásom, ahova feltapad... mert én elég torkos vagyok), utána mi tányérrea szedjük, és olyan zsírt teszünk rá amiben vöröshagyma és kolbász van összepirítva, végén tejföl... nagyon finom Kép (és diétás, koleszterin és zsírmentes Kép )

Orsi

Orsi
KépKépKép
 
 


Én a rakottakat folytatnám. Krumplit (nyers) karikára kell vágni, és a tálba alulra tenni. Jó, ha van alatta esetleg szalonna is Kép A krumplira bármilyan gyorsan sülõ húst rá lehet dobni: csirke, pulyka, de lehet sonka!, kolbász is. Sok fokhagyma, és kész lecsó rá (én a nyáron elrakottat öntöm rá) Ezt a sort lehet még folytatni is, de le is lehet zárni egy kis (füstölt) sajttal. Ez is nagyon finom, de a lecsót nem szabad eltúlozni, mert akkor leves lesz az egészbõl.
Timi
 
 


A mai este nyomán... hipergyors paprikás kumpli Kép
a hagymát nagyon apróra vágva felteszzük lassú tûzön sütkérezni. Azért az alacsony hõfok, hogy ne kelljen kevergetni, és amíg pirul meg lehessen pucolni a krumplit. Tehát megpucoljuk a kruplit (kb 1 kg), és apró kockára vágjuk (tudom, hogy a "nagy könyvben" nem így van, de mi úgyis összetörjük, és minél kisebb annál gyorsabban megfõ), lesózom a krumplit, hogy egy kis levet eresszen. Aztán 1 ek pirospaprikát dobok az addigra már megpárolódott hagymára, egy keverés, rá a krumpli, még egy keverés, kb 1-2 dl víz (mi kevés lével szeretjük), és magasabb lángon kb. 20 perc alatt megpuhul így, persze meg kell fûszerezni, és egyszer megnézni, hogy nem fõtte-e el a levét. Most teszteltem: 15 perc volt az elõkészítés, most fõ magától, addig lehet mást csinálni. Végén belekarikázok néhány virslit és kész is.


Orsi

Orsi
KépKépKép
 
 


Sziasztok!
Elöszõr is, naggggyon tetszik a topik. A kisfiam miatt is kevés az idõm és már visszaszámolok a szülésig is-még elvileg 9 nap- ugyhogy írtóra örülök hogy rátok találtam!
Kata, az aludtejes prósza recepte kb 6 éve vadászom! Ezer köszi hogy leírtad! Ki fogom próbálni. Én is írok egy egyszerû receptet ami nagyon finm, föleg annak aki szereti az olasz konyhát.
Márványsajtos spagetti:
2-3 gerezd fokhagyma
olaj
2dl tejföl
1 doboz zöldfüszeres sajtkrém
20 dkg márványsajt
oregánó
bazsalikom

viz
Szóval, a fokhagymát megpárolom az olajon, ráöntöm a vízzel elkevert tejfölt, a sajtkrémet, az összevágott márványsajtot. Aztán a füszerekkel, sóval meg egy kis vizzel megrottyantom és kész is a szósz. Fözök ki hozzá spagettit. E mellé szoktam még jégsalátát is kínálni vmilyen ecetes, olivaolajos öntettel! Isteni! Marci és a férjem is szereti. Nagyobb üzletekben kaptok elöre összevégott jégsalátát, lila káposztával, kukoricával. A szószhoz, meg van Maggi, amit csak olajjal kell kikeverni. Szóval hamar megvan.
Jó étvágyat!
Üdv: TR
 


Bigacsiga Kata!
Nagyon köszi a lángos receptet, irtó finom vacsit csináltam belõle, itt volt a barátnõm is, õ is leírta a receptet, úgyhogy terjed, mint egy szaftos pletyka.

Sajna gyors étkeket most nem tudok, inkább macerásakat, meg olyat, amit mindenki ismer. De még kutakodom, ígérem.

Puszi:
Krissi

PS: Tök jó, hogy van ez a topic!!!!!!!
 
 


Segítség!

Vettem egy csomó póréhagymát, de már nem tudok vele mit kezdeni. Van valami jó ötletetek?

Köszi

Ilcsi
Névtelen
 


Ilcsi
póréhagymaleves???

Orsi
Névtelen
 


Sziasztok!
Eszembe jutott még egy tök gyors, ráadásul maradék eltüntetõs:
- A maradék fõtt tésztát/rizst/krumplit lerakom alulra
- ráteszek néhány virslit/felvágottat/kolbit (felvágva) vagy vagy bármilyen maradék húsbarabkákat (akár gombás szószt, kemény tojást),
- befedem brokkolival, és/vagy bármilyen fõtt/mirelit zöldségmaradékkal,
- rá egy kis sajt/tejföl/kefir/yoghurt/besamel,
- átsütni és kész.
Eddig fõleg a kis szendvics-sütõben csináltam, így 2 személyes, és nyáron is kibírható, de elõfordult már nagytepsiben is direkt lasagne tésztával.
Nagyobb vendégségek után kiváló, BÁRMIT bele lehet rakni.

Eccer valaki mondta, hogy a fõzéshez nem tudomány kell, hanem bátorság. Azóta nem görcsölök a konyhában.
Kedves kezdõk és bátortalanok: hajrá, engedjétek el magatokat úgy születnek a legjobb kaják!
Ráadásul nektek is könnyebb lesz :-) .

Üdv mindenkinek:
Mikoo

A barátnõm szokott csinálni ketchupos csirkét. Érdekel valakit?
 
 


Ilcsi!
Mi leszeleteljük, besózzuk, így hûtõben 1-2 napig még eláll, vajaskenyérhez, szendókhoz kitûnõ.
Aztán meg raktam már el szeletelve mélyhûtõbe is. Elég praktikus.
Mikoo
 
 


Ja, még egy póréhagymás tipp:
Felvágva, tálcán megszárítható.
Késõbb jó ételízesítõ, kb. örökre eláll.
Mikoo
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron