Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok nincs valami ötletetek egyéves szülinapi tortára? Könnyű legyen elkészíteni és felnőttnek-gyereknek is finom legyen. Két hét múlva szeretném megcsinálni, talán meggyes lehetne, de nincs ötletem.
Sckata
 


Még van eper. Találtam egy "Szedd magad" eper akciót:
Több helyszín (Budakalász, Csepel, Pomáz), 270 Ft/kg, minden nap 8-19 Tel: 26/368-000
Maci_2
 
 


Sckata,

Nem saját recept (innen a netről, Orsolytól származik), de én ilyet csináltam:

Tejmentes 1 éves szülinapi torta, francia almatorta, de persze más gyümölcsből is jó

20 dkg liszt, 10 dkg (tejmentes) margarin (persze vajból az igazi, de ugye mindenki azzal főz, ami jár nekiKép, 1 tojássárgája, és annyi víz, hogy szépen összeálljon nem túl kőkemény
tésztává, fél óra pihentetés után többször nyújtani, és belesimítani sütőbe (a gyümölcstorta alapba a legjobb), jól megszurkálni, és 10-15 percig elősütni, kicsit szint kapjon, eközben 4-5 szem almából kevés vízzel kompótot főzni (fél csomag vaniliáscukor nem árt bele, fahéj és cukor, csak ha már szoktatva van hozza a gyerkőc), villával összetörni a sűrű (leszűrt) kompótot, és rásimítani a tésztára, és 2 (vagy 3) almát egész vékony szeletekre vágni, és azt szépen csinosan elhelyezni körkörösen, be a sütőbe, kb. 30 percig megsütni, nálunk cukormentesen készült.
Megjegyzés: a tortaforma alját becsomagoltam alufóliába, mert a kompót leve kicsit csöpögött.
Profilomba tettem fel egy szülinapos képet.

És egy másik, ez sem saját recept (innen a netről, Beutól származik). Kicsit persze alakítani kell, pl. dió nélkül...

Kukoricatorta
0,5 kg kukoricadara, 2 liter víz, 1 citrom héja, 1 tk. só, felkarikázott gyümölcsök (ananász, alma, meggy stb.), 1 csésze datolya, 0,5 csésze víz, 10 dkg dió

Elkészítés:
A kukoricadarát beleöntöm a vízbe, belereszelem a citrom héját, megsózom. Lassú tűzön,
folyamatos kevergetés mellett főzöm, ameddig kb. a háromszorosára dagad. Magas falú forma
(jénai tál, tortaforma) aljára rakom a felkarikázott gyümölcsöket és rásimítom a főtt
kukoricadara felét. A datolyát krémesre turmixolom a fél csésze vízzel, és a kukoricadarára simítom. Rászórom a durvára vágott diót, és annak tetejére a kukoricadara másik felét ráöntöm. Kihűtöm, és tálaláskor a formából kiborítom a tortát.

Maci_2
 
 

 
 

Sckata,

a KIsmamában találtam:

A baba feketterdő totája

Előző nap készítendő!

Kimagozunk 30 dkg meggyet,levét felfogjuk.10-12 szemet félreteszünk, a többit egy tálba.
40 dkg margarint felolvasztunk folyékonyra,és a meggyhez öntjük.
Hozzáteszünk 50 dkgösszetört háztartási kekszet, és 20 dkg kókuszreszeléket.
Addig kevergetjük, míg masszát nem kapunk.Ha szükséges, adhatunk még hozzá folyadékot.
egy kb 20 cmes műanyag tálat, vagy csatos tortaformát kikenünk margarinnal, és a masszát szépen belesimítjuk.Egy éjszakára hűtőben pihentetjük.
Tálalás előtt, a formából kivesszük.
Tetejére 2 dl tejszínből( növényi), és 2 kávéskanál porcukorból habot verünk, ezzel, és a maradék meggyel díszítjük a tortát.

manóka

manóka
 
 


Sziasztok! A minap a Corában vettem egy amerikai sütőformát de recept az egy szál sincs benne...a fánk sütésről persze van némi fogalmam de ilyenben még nem csináltam...kérem hogy aki tud receptet irjon!!köszi vera

Kép
Kép
 
 


Segítséég!
Van az a "bögrés-meggyes pite". Tudjátok,
1 bögre liszt
1 bögre cukor
1 bögre (kicsit kevesebb) tej
csipet só.
Eddig emlékszem.
Nade:
Mennyi tojás kell bele, és hány kanál margarin (zsír?)
Itt áll hegyekben a meggy, de elfelejtettem tavaly óta a receptetKép

Köszönöm:
Csi
 
 


Szia CSi!Úgy emléxem hogy 4.tojás és 15dkg Rama ..remélem tudtam segiteni Képüdv.vera ui:lehet hogy énis sütök Kép

Kép
Kép
 
 


KösziKép
No, a sütőport is kifelejtettemKép
 
 


http://www.konyhaweb.hu/recept/recept.cgi?id=721

Bögrés-mákos sütemény

Hozzávalók:
1 bögre mák (darálva)
1 bögre cukor (darálva)
1 bögre liszt
1 bögre tej
egy egész tojás
egy csipet só
2 evőkanál olaj
kiskanálnyi sütőpor
(A "bögre" ajánlott mérete kb. 2,5 deciliter)


Elkészítés:

A felsorolt anyagokat összekeverjük, kizsírozott, (vagy kivajazott), és kilisztezett tepsibe öntjük. A tetejét kókuszreszelékkel megszórjuk. Közepesen meleg sütőben 15-20 perc alatt megsül.

tipp!
A darált mák helyett darált dióval is készíthető, (akkor "bögrés-diós" lesz a neve). Kockára felvágva, és porcukorral megszórva tálaljuk. Jó étvágyat hozzá (nagyon finom).

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


http://www.konyhaweb.hu/recept/recept.cgi?id=225

Egyensúly tészta gyümölccsel

Hozzávalók:
5 tojás
20 dkg porcukor
20 dkg vaj
20 dkg liszt
1/2 dl rum /
1 csg vaníliás cukor
50 dkg gyümölcs
fahéjas porcukor


Elkészítés:

A cukrot habosra kikeverjük a vajjal, egyenként hozzáadjuk a tojások sárgáját, majd felváltva apránként a lisztet és a kemény habbá vert tojásfehérjét, végül a vaníliás cukrot és a rumot. A tésztát kivajazott, lisztezett tepsibe öntjük, tetejét dúsan megrakjuk gyümölccsel. Előmelegített sütőben, közepes tűznél aranysárgára sütjük. Ha kihűlt kockaformára vágjuk, tetejét meghintjük fahéjas porcukorral.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


http://www.konyhaweb.hu/recept/recept.cgi?id=143

Mákos bögrés

Hozzávalók:
4 db tojás sárgája
1 bögre cukor
1 bögre tej
1 bögre mák
1 bögre liszt
1 csomag sütőpor
citromhéj
narancshéj
vagy mazsola
Mindent ugyanazzal a bögrével mérjünk ki.


Elkészítés:

A tojást és a cukrot kikeverjük, a tejjel felengedjük. A mákot, lisztet, sütőport összekeverjük. Összekeverjük, beletesszük a mazsolát és lassú tűznél 20-30 percig sütjük.
Vigyázzunk, mert könnyen megbarnul a teteje.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


KöszönömKép
 
 


Tejszínes őszibarackos pulyka

olajon megpirítok kb 30-40 dkg vékony csíkokra vágott pulykát/csirkét, sóval, fahéjjal, szerecsendióval fűszerezem, majd fedő alatt puhára párolom. Ezután hozzáadok 2-3 csíkokra vágott őszibarit, ráöntök 1 doboz főzőtejszínt, megvárom, míg felforr és kész! Kép
Köret lehet rizs, krumlipüré vagy ami tetszik.
gyors és fincsi
(barack helyett szoktam ugyanezt gombával, és akkor pennével tálalom)

Andi
 
 


Psandi!
Ez tök jóóó!Kipróbálom.Kép
A főzőtejszín milyen néven fut?Hol lehet kapni,mennyiért?Köszi.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde
főzőtejszín néven fut Kép 2 dl-s dobozkákban van, mint a kis dobozos üdítő, közértben lehet kapni, de nem a hűtőpultokban van, hanem ahol a tartós dobozos tejek, kávétejszínek stb. Árat nem tudom pontosan, talán 150 körül van a 2 dl, de nem biztos. De ha nem kapsz, habtejszínnel is csinálhatod, csak az hígabb, így egy kis liszttel be kell sűríteni.

Andi
 
 


Andi!Köszi.KépE

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Ma kipróbáltam a barackos pulykát,habtejszínnel,liszt nélkül.Kicsit továbbfejlesztettem a fűszerezést pici cukorral,vaníliás cukorral,fekete borssal.Mindenki le volt nyűgözve!Köszi a tippet!Ilyen jó recepteket máskor is írjatok,ne kíméljetek!
Ja!A habtejszín OKÉ-ba 230,SOLÉ-ba 250 volt.Bye.:E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Örülök, hogy sikere volt Kép
Andi
 
 


Sziasztok, most tévedtem ide először. Levettem vagy 5-6 receptet (lehet, hogy többet), gondoltam, megosztom veletek én is azt a 2 sütit, amit mostanában a leggyakrabban csinálok. (Nem saját receptek, én is úgy kaptam, de jók!!!!!!)
1. Chocolate Brownies
10 dkg étcsokoládé, 10 dkg liszt, 10 dkg cukor, 2 dkg cukrozatlan kakaópor, fél teáskanál sütőpor, 2 teáskanál neszkávé, 2 nagy tojás, szűk 1 dl semleges ízű olaj, 1 marék dióbél

175 °C-ra melegítem a sütőt, vajjal kikenek egy 24 cm átmérőjű kerek tortaformát.
Az étcsokit apróra vágom, hozzáadom a lisztet, cukrot, kakaóport, sütőport.
A neszkávét 1 evőkanál langyos vízben feloldom, a tojásokat hozzáütöm, beleöntöm az olajat, kézi habverővel simára keverem.
Összedolgozom fakanállal a masszát, a formába simítom, a diót rászórom. Kb. 18-20 perc alatt kész. Ha megszúrom, nedvesnek kell lennie belül!!!
(Lehet, hogy kevesebb idő is elég, az én sütőmben szűk 18 perc.)
(Ha nem kerek formában sütöm, hanem kis tepsiben, dupla adagot veszek mindenből.)

2. Tiramisu néven kaptam, de azóta felvilágosítottak, hogy a tiramisu nem ilyen. Azóta "nem-tiramisu" néven fut nálunk, de képtelenség eleget csinálni belőle!
3 tojás sárgáját kikeverek 8 dkg cukorral, 1 kávéskanál reszelt citrom héjával.
1 doboz tejszínt felforrósítok, belekeverek 8 dkg étcsokit és 4 dkg cukrot. Összekeverem 30 dkg Mascarpone sajttal.
A két masszát habosra keverem.
1 nagy tálba babapiskótát sorba lerakok (2 sor), leöntöm bőven kávéval.
Erre ráöntöm az összekevert masszát, elsimítom, 1 - 1,5 órára hidegre teszem.
Majd 1 doboz tejszínt 1 csomag vaníliás cukorral habbá verek, rásimítom a krémre, a tetejét kakaóporral vékonyan beszórom.

Az eredeti receptben fél-fél csésze tejszín szerepelt, de nálunk ez kevés lett volna...
Tünde

Tünde
 


Sziasztok!
Ezer éve jártam itt. Nemrég kaptam egy túrófánk receptet ezt szeretném megosztani Veletek. Ezer bocs, ha már volt. Nagyon fini, próbáljátok ki!

Kell hozzá fél kiló túró, 4 tojás, 2 vaniliáscukor, 4 evőkanál kristálycukor, csipet só, 20 deka rétesliszt (nem tudom ezzel milyen lesz, a receptben ez van, de nekem nem volt otthon, viszont a 15 deka sima liszttel és 5 deka teljes kiőrlésűvel tökéletes volt), egy sütőpor. Ezeket szépen összekevered, aztán forró olajban kisütöd.
Porcukorral elkevert joghurt, tejföl illik hozzá, de ettük barack-vagy eperlekvárral, úgy is nagyon jó!

Az a jó, ha sűrű a tészta, kis gombócokat formálva bő forró olajban sütöttem ki. De kanállal is lehet szaggatni. Szép barnára kell sütni.
 
 


Mégegyet írok:

Töltött cukkini

Hozzávalók
4 cukkini - kb. 500g, 1 kis fej vöröshagyma, petrezselyemzöld, 2 evőkanál vaj vagy margarin, 1 tojás, 2 evőkanál reszelt parmezán sajt, 175g zsemlemorzsa, 1 kávéskanál olasz fűszerkeverék, só, fekete bors.

Elkészítés
A sütőt előmelegítjük 200°C-ra. Vajjal megkenjük a hőálló sütőforma belsejét. Megtisztítjuk a cukkinit, hosszában megfelezzük, majd a belsejét kivájjuk, majd kb. 10 percig sütjük. Időközben megtisztítjuk a hagymát, majde felaprítjuk. A petrezselymet apróra vágjuk, ugyanezt tesszük a cukkini belsejével is. Serpenyőben mérséket tűznél megolvasztjuk a vajat, s puhára pároljuk benne hagymát a cukkini belsejével együtt. Hozzáadjuk a zsemlemorzsát, a petrezselymet és a fűszereket. A tojást a cukkinimasszáhooz keverjük. A majdnem megsült cukkinit kivesszük a sütőből, megsózzuk és megborsozzuk, majd megtöltjük a zöldésges masszával, végül megszórjuk parmezánnal. Ezt követően még kb. 5 percig sütjük. A töltelék enyhe barna színe jelzi, hogy elkészült az ínyencség. Tálalásával ne késlekedjünk!
 
 


Sziasztok!
Olyan 'ételpárosítási' ötleteket keresek,ami jó a családnak,és jó a babának.(6hó és felfelé)
Pl:marhahús,törtkrumplival,és meggyszósszal=meggyes burgonya marhahússalstb.Így két legyet üthetünk egycsapásra.
Tudtok segíteni?Köszi.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde
pl. töltött paprika főtt krumplival = paradicsomos krumpli
gyümölcsleves és bármi kruplival = gyümiszószos krumpli
hirtelen csak ez a 2, de még gondolkodom
Andi
 
 


Nálunk tegnap gyümileves és rakottkrumpli volt a babám aki egyéves mult jóizűen falatozott mindkettőbőlKép az egyév alatti babáknak a krumplit hozzá lehet keverni a gyümölcshöz vagy a rakott krumpliból a krumplit a tojássárgájával és virslivelKépmost ennyi
üdv.vera

Kép
Kép
 
 


Vera!
A krumpli sütés nélkül, a gyümölcs fűszer nélkül az oké.Ami a tojássárgáját illeti 1éves kor után ajánlott,úgy tudom.Én semmiképp nem adnám a picurnak.
Köszi,hogy írtál.Jó főzőcskézést.Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Vera!
A krumpli sütés nélkül, a gyümölcs fűszer nélkül az oké.Ami a tojássárgáját illeti 1éves kor után ajánlott,úgy tudom.Én semmiképp nem adnám a picurnak.
Köszi,hogy írtál.Jó főzőcskézést.Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szia Szilde!Természetesen énis igy értettem és az egyév alatti babáknak a fűszerezés más ezt tudjuk a tojássárgáját pedig én nyolc hónapos korban vezettem beKép üdv.vera

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Átolvastam a régi padlizsános recepteket, de bevallom, nem tudok választani. Kaptam egy kosárnyit, jó lenne őket elrakni, mielőtt megbuggyannak. Mit kezdjek velük?
(tavaly erre a kérdésemre Kíváncsi arra kért, adjam fel neki postánKép)
KöszKép
Csi
 
 


Szia Csii! én már raktam el padlizsánkrémet valamelyik általános szakácskönyv alapján - csak tudnám melyik volt!? Viszont nekem megbuggyant mind az üvegben. Tavaly azt csináltam, hoyg sütőben megsütöttem az egész padlikat, megszurkálva, egészben, utána lehéjazva összepépesítve adagonként lefagyasztottam őket Télen meg vagy padlizsánkrémnek használtam fel párolt hagymával, fűszerekkel dúsítva, vagy rakott padlizsánnak rizzsel és párolt darálthússal rétegezve.
Zsuzsa
 
 


Gyuzsu!
Hopp, ez kell nekemKép
Megsütöm őket, és majd szöszölök velük, amikor kiveszem a fagyasztóbólKép
KöszköszköszKép
Nem ismerem a padlizsánt, így erre nem is gondoltam!
Csi
 
 


Sziasztok Mamik Kép
Anno még mikor a topik indult egy ideig gyűjtögettem a recepteket a honlapunkon, majd a munka és az egyetem miatt erre nem sok időm maradt.
Most veszélyeztetett terhesként itthon vagyok a fiúkkal - ugyanis iker babákat várunk novemberre - így rengeteg szabadidőm van. Elkezdtem újra összerakni és rendszerezni a recepteket. A kész variáció jövő hét végére várható. Akkor bedobom a linket, ahol meg tudjátok őket nézni.

Jó főzőcskézést mindenkinek.

Orsi + 2 Kismaczkó
24+4

Orsi
KépKépKép
 
 


Orsi!

Előre is nagyon köszönjük a fáradozásodat.
A babákhoz örömteli és problémamentes várakozást kívánok! Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Orsi!Köszi Köszi és nagyon vigyázz magatokraKép
üdv.vera

Kép
Kép
 
 


5 perces lepény

Hozzávalók:
5 dl liszt
1,5 dl olaj
1,5 dl tej
1,5 dl cukor
3 tojás
1 sütőpor
1 van. cukor

Kizsírozott, lisztezett tepsibe öntjük a tésztát, belenyomkodjuk a gyümölcsöt (sárgabarack, szilva, esetleg meggy), közepes lángon kb. 20-25 perc alatt megsül.

(a dl a lisztnél nem elírás! egyszer véletlenül fél kg lisztet tettem hozzá (akkor azt gondoltam, az ugyanannyi, de nem!), és nem győztem a tejet hozzáönteni, hogy ne legyen olyan masszív)

Andi
 
 


Andi!

Jól hangzik.
Ehhez hasonlót szoktam én is szilvával készíteni.

Próbáljátok ki, úgy is, hogy a szilvát átkenitett megmelegített mézzel (úgy jobban folyik) és meg szórjátok fahéjjal.

Nagyon jó íze és isteni illata lesz a lepénynek!

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy tudtok-e olyan teasütemény, vagy bármilyen sütemény receptet, amibe nem kell tojás.
Előre is nagyon köszönöm: Detta
 
 


Detta
esetleg kókuszgolyó? Azt még sütni sem kell Kép

30 dkg daráltkeksz
15 dkg vaj
9 dkg cukor
3 cs. van. cukor
6 ek. barackíz
0,5 dl rum
0,5 dl meggylé (befőtt leve)
6 ek kakaó
15 dkg kókuszreszelék
Ezt összegyúrni, gombócokat formálni, bele meggyet tenni végül kókuszreszelékbe megforgatni.

Kata, kipróbáltam mézzel, köszi, tényleg isteni lett Kép

Andi
 
 


Hú! Ez nagyon jól hangzik. Ki fogom próbálni.
Köszönöm. Kép
 
 


Sziasztok!

Közben kipróbáltam a kelt kalácsot megsütni tojás nélkül, és nagyon fincsi lett. Ki gondolta vaolna, hogy a mákos kalácsba sem feltétlen kell tojás?

Nagyon tetszik a "párosítós" ötletbörze. Nincsen több? Úgy értem a töltött paprika-krumpli, és paradicsomos krumpli, és társai.
Tényleg sok időt meg lehetne spórolni vele. Nálunk eddig a húsleves zöldségei kerültek paszírozásra Kép
 
 


Ugye,ugye!Kép
Végre vki értékeli az ötletemet.Kép
Remélem lesz még hozzászólás.Én még gondolkodom rajta,és majd megírom mire jutottam.
Igazából úgy lenne érdemes mint az Ötlettárban,korhatár szerint.Nagy munka lenne,de megérné.Sztem.
Bye.E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Dettas!
KösziKép
Remélem kisül ebből vmi jó.Tényleg sokaknak jelentene könnyebbséget ,ha nem kellene naponta agyalni,hogy hogyan járjon a család felnőtt és gyerektagjai kedvében egyszerre úgy,hogy közben még másra is jusson ideje.
Üdv.:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!
Végre van időm írni.Kép
Szóval én mostanában egytálételeket csinálok a család felnőtt tagjainak.A rakottak nagy kedvenceink.
Úgymint rakott zöldbab,rakott krumpli,rakott karfiol,vegyes egytál(borsó+répa van benne rizs helyett,a tojás pedig a fehérmártásba rakjuk,amivel a tetejét öntjük le.)
Igaz külön kell megfőzni mindent,de a felét előző nap is el lehet készíteni.Ami a baba főzelékjét illeti,könnyű dolgom van,mert csak kiveszem ami kell és összeturmixolom.A husit a főzelékhez meg sütés előtt kiveszem,megfőzöm,a zöldségekkel összeturmixolom.A rkrumplinál bevetek némi gyümölcsöt.
Így lesz zöldbab rizzsel és pulykahússal(rakott zbab)
barackos pulyka burgonyával v.
pulyka almával és krumplival (rakott krumpli)
P.hús rizzsel karfiollal
borsó és répapüré pulykával
Darált husit felénk lehet pulykából kérni.Nem tudom csirkével milyen a rakott.Vagy marhával.
A töltött karalábé eléggé rokona a rakottaknak.Karalábé rizzsel ph-sal
Akinek a családja szereti a ragulevest annak szintén könnyű dolga van,mert szintén sokféle zöldség mehet bele,és ráadásul egy lében főhet minden.Elég a végén-a sózás előtt-kivenni ami kell.
Nem tudom ismeritek-e a Borscs levest,de az is nagyon bababarát.(inkább télen szokták a savanyú káposzta miatt.Persze a bébi a káposztából nem kap.)
Most ennyi.Kérlek írjatok ti is olyan gyors ételeket,amivel szinte egyidőben készül a baba ebédje is.

A csirkepörkölt egy nagyon klassz étel.Ha másnap unja a család készülhet a maradékból Hortobágyi húsos palacsinta.A kimaradt leveszöldség mehet a franciasalátába,a fsaláta-maradvány,v. főzelékmaradvány a levesbe.A maradék sült a rakottakba,hússalátákba.
Ti milyen házipraktikákat ismertek,amivel egyszerűbb az élet?
Üdv.:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Nem tudtok jó recepteket padlizsánból (padlizsánkrémen és muszakán kívül)?

Maci_2
 
 


Maci_2! Én simán csak meg szoktam sütni karikára vágva némi paprika és paradicsom (de ezt lehet nyresen is hozzátenni) társaságában kis olajon sóval, kihűtöm, meglocsolom némi balzsamecettel és teszek rá egy kevés fokhagymát, olajbogyót, esetleg fűszereket, de nem muszáj (kakukkfű, oregano) és salátának esszük pirítóssal, husival, magában, bárhogy... Kép

Muszakát hogy kell?

És amúgy hogy vagytok? Szoktalak néha olvasni a topikban, de valahogy mindig csak azt kapom el, hogy másokra reagálsz, rólatok semmit Kép Bár most láttam Roni képeit, gyönyörű a copfokkal Kép

Márti
 
 


Az én nagymamám a kelt tésztákat, és fánkokat mindig tojás nélkül csinálta, nekem ma is az az igaziKépKép

manóka

manóka
 
 


Manóka! Kép Nagyon szívesen lennék én is a nagyid unokája Kép

Maci_2! Én a padlizsánt szintén felkarikázom, sütőlemezre sütőpapír, be a sütőbe 10 percre. Ha már érzem az illatát kiveszem, ecsettel megkenem olívaolajjal, megfordítom, és a másik felét is. Aztán őröltbors, fokhagymapor, paradicsomkarikák, sajt a tetejére kalapnak, és vissza a sütőbe míg a sajt meg nem olvad.
Tzatzikivel imádom.
 
 


Ja! Az ötletekhez:

Az én babóm most a zöldborsópürét kóstolgatja. Ami nem ment át a szitán, én azt ettem tejföllel összekeverve + grillezett csirkemellel. Naon finom volt.
 
 


Szia Dettas,
sajnos, már csak az egyikét kóstolgathatom, meg azt sem gyakran,de el is híznék nagyon, mert kérnék minden hétre fánkocskátKépKép
A padlizsán nagyon jól hangzik, kipróbálom, de cukkíni van most itthon, majd azzal.
Én még borsót nem próbáltam a fiűnak, a te babód mennyi idős, és főzve,héjából kipréselve adod?

Nálunk nagy kedvenc a felkockázott cukkíni csepp olíván megpirítva, hozzá almakockák, együtt dinsztelve, végül darálthús mellé.
Magamnak is jó köret husihoz.

Szilde,
nagyon okos gondolatok, köszönömKépKépKép

manóka

manóka
 
 


Igazán nincs mit Manóka!KépÖrülök,ha segíthettem.Majd te is írjál sok okosságot.KépKép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Mai ötletemet szeretném megosztani veletek, igaz, mostanában eléggé kihalt ez a topik. Kép

A karácsonyról megmaradt mákos gubát leöntöttem főzés nélkül elkészíthető vaniliás pudinggal, betettem a sütőbe tíz percre, és isteni lett! Főleg langyosan nagyon finomKép

Ildikó
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: