Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A Bm-ben fogok szülni, majd jövőre, de szeretnék többet megtudni a kórházról, szülészetről, orvosoktól, csecsemős osztályról! Negatív, pozitív élményekkel kapcsolatban is, mindent-mindent, kérem jelentkezzetek! Köszi Tündüs
Tündüs
 


Szia Tündüs!

Én 2000. februárjában szültem kislányomat a BM kórházban. Nagyon szívesen válaszolok a kérdéseidre. Írd meg, hogy melyik orvosnál fogsz szülni, és hogy pontosan mi érdekel.
Nagyon jó volna, ha írnál nekem e-mailt. Megpróbálok minden kérdésedre válaszolni.
cscs
csepreg1@axelero.hu
cscs
 


Sziasztok!

Én is a BM-ben szültem. Igaz 95-ben. Sajnos nem sok jó tapasztalatom van. De gondolom azóta ott is sok minden változott.
Ha egy ilyen régi történet érdekel kérdezz. Szivesen válaszolok.

Djeszter
djeszter (djeszter)
 

 
 

Még annyit, engem is érdekelne, hogy most mi a helyzet a BM-ben. Nem tudom eldönteni, hogy új orvost válasszak, vagy maradjak a réginél.

Djeszter
djeszter (djeszter)
 


Szia Cscs!

Szívesen írnék neded emilkét, de miután mostmár nem csak engem érdekelne a BM, ha lehet oszd meg velünk a tapasztalataidat. Én a Kaszás dokinál fogok szülni, ha róla is tudsz valamit, kérlek írj! Elöre is köszönöm Tündüs
Tündüs :
 


Sziasztok!
Én 1999. július 26-án szűltem a fiamat a Bíró dokinál, és augusztus 20-re vagyok kiírva a második babával. Ugyanaz a dokim. A Kaszás dokit nem ismerem, de a kórházat "igen".
Kérdezzetek.
Náfrádiné Anita
Náfrádin&ea
 


Sziasztok!
A Kaszás dokihoz nem volt szerencsém, esetleg a szülés után egy-egy vizit alkalmával. Ha megnyugtató, róla nem hallottam semmi rosszat.

Szóval:
Lehetöség van papás szülésre, amit úgy lehet igénybe venni, hogy a mama és a papa elvégez egy tanfolyamot, ami, ha jól emlékszem, minden hónap elsö hétföjén van és a Gerencsér doki tartja. Elég jónak találom a kezdeményezést, mert sokmindent megtudhat az ember. Láttunk videóról császármetszést és természetes szülést. Voltunk a szülöszobán, és elmondták azt is, hogy a babával kapcsolatosan milyen dolgaink lesznek.

Az ultrahangnál lehet kérni fényképet, illetve, ha jól tudom, videófelvételt is.

Szüléskor én három szülésznövel találkoztam, mivel müszakváltás is volt közben. Mindhárman nagyon kedvesek voltak, viszont nem tetszett, hogy felváltva vizsgálgattak, persze hüvelyi vizsgálatra gondolok Kép
De végig simogattak, törölgettek, fogták a kezem, nyugtattak, barátságosak voltak a férjemhez, még vizet is kaptam, amit nem lett volna szabad Kép

Szülés közben lehetöség volt bordásfal, vagy gumilabda használatára.

Sajnos még mindig hanyatt fekve kell szülni, szinte rutinszerü az infúzió, kézzel tágítás, burokrepesztés, oxitocin injekció, a szülő nö lábát kengyelbe rakják a kitoláskor, mindenkinél végeznek gátmetszést Kép (bár hallottam, van ott egy fiatal doki, aki nem ragaszkodik sem a fekve szüléshez, sem a gátmetszéshez).
De talán az ilyesmit meg lehet beszélni elöre a fogadott orvossal, és tisztázni lehet, hogy mit akar a kismama, és mit nem.
Én sajnos nem a választot orvosomnál szültem, mert túlhordtam a babát, és a dokim pont elment szabira. Mikor elöször találkoztam azzal az orvossal, akit maga helyett kijelölt az orvosom, addigra tolófájásaim voltak, így sem eröm, sem kedvem nem volt ellenkezni bizonyos beavatkozások ellen. Örültem, hogy levegöt kapok.
A gumilabdát viszont kipróbáltam, és nagyon-nagyon jó volt. Sokat segített a tágulásnál és a fájásokat is enyhítette. Ezt nagyon ajánlom Kép

Szülés után a babát a hasamra tették, viszont pár perc múlva elvitték, aztán felöltöztetve viszahozták, újból pár perc után ismét elvitték, és berakták inkubátorba. Ott minden babát születése után 2 órán át inkubátorban tartják. Pedig szerettem volna megszoptatni, és az örzés ideje alatt vele lenni, de nem lehetett Kép

Van egy négyágyas, és egy egyágyas baba-mamás kórterem, ahol van pelenkázó asztal és mérleg. A babának adnak az ottlét alatt pelenkát, popsikrémet és popsitörlöt, no meg ruhát.

Amíg a mamának nincs teje, addig cukros vizet kap a baba, nem adtak neki tápszert, vagy más anya tejét. Én legalábbis egyszer sem tapasztaltam ilyent.
Mikor viszont már volt tejem, lefejtem és éjszaka azt kapta a kislányom.

Reggel hétkor kihozták a babákat szopizni, utána viszont visszavitték öket a vizitek miatt.
A vizit után 1/2 10 körül viszont el lehetett öket hozni a cscsemöszobából, és volt, hogy csak éjfélkor vittük vissza öket, addig babáztunk Kép Nap közben, bármikor vissza lehetett tolni a babákat a csecsemöosztályra, nekem pl. soha nem szóltak érte.

A csecsemös növérek aranyosak voltak, bármire képesek voltak, ha anyatejröl van szó. Engem egy nővér éjjel 2 órától 4 óráig fejt, mert nem akart beindulni a tejem.

A védönö szinte naponta meglátogatott, ezerszer elmondott mindent, a növérek segítettek a szoptatásban, tisztába tételben, öltöztetésben, és nem ellenöriztek bennünket nap közben, hogy valóban esznek-e a babák. Engem nagyon idegesített volna, ha számon kérik tölem.

A szülés utáni 4 napon van varratszedés, 5. napon hazamentel.

Lehet bérelni csecsemömérleget is.

A kaja elfogadható, minden nap háromféle ételböl lehet választani.

Látogatás szinte egész nap, azzal a
fenntartással, hogy a kórtermekbe nem lehet bemenni, viszont egy üvegablakon keresztül a mama tudja megmutatni a családnak a babát.

Hírtelen ennyi jutott eszembe.
Ha van még ezek kívül kérdés, szívesen válaszolok:
hello: cscs
cscs
 


Szia cscs!

Én idén februárban szültem itt másodszor, és néhány dologban történt előrelépés. Bár lehet, hogy csak szerencsém volt, de nálam a szülés alatt az egyetlen beavatkozás a burokrepesztés volt, illetve a borotválás és beöntés. Semmi infúzió, kézzel tágítás, és gátmetszés sem. Én úgy vettem észre, hogy ha lehet akkor megpróbálják most már elkerülni.
Sajnos a 3 menüs rendszer már nem müködik. Kép
Meg lehet kérdezni kinél szültél?

Ancsa
anyanyanya
 


Tündüs,
én az elsõ babát a Kaszásnál szültem. Magával a kórházzal meg voltam elégedve, tiszta, kicsi, barátságos, a személyzet egytõl-egyig végtelenül kedves, szóval emberileg nagyon pozitív vélemény alakult ki, és csak erõsíteni tudom a cscs által leírtakat. Azért azt elmondanám, hogy a második terhességem során miért hagytam ott a Kaszást és a kórházat. Kaszás is végtelenül barátságos és szakmailag is sokat nyújt. Viszont ami nem tetszett: annak ellenére, hogy évek óta az õ magánrendelésére jártam, és annak ellenére, hogy 70 000-t kér a terhesgondozásért és a szülésért, a terhesgondozást nem a magánrendelõjében végzi, hanem a kórházi rendelésén. Én utálok úgy orvoshoz járni, hogy más is jelen van, mégpedig itt jelen van (az egyébként kedves) védõnõ. Kaszással 9 hónap alatt szinte egyszer sem lehet négyszemközt beszélni, a védõnõ elõtt sokkal kimértebb és hivatalosabb a stílusa, mint egyébként, és a kívánságaidat is igen nehéz megbeszélni vele hatszemközt. Én egyszer kértem, hogy egyetlen egy terhesgondozást a magánrendelõjében végezzen el, mert beszélni akartam vele - nem egyezett bele!!!! (Pedig elõtte is jó viszonyban voltunk és régóta ismertük egymást). Ez engem felháborított enyhén szólva. Szülésnél fáradt volt és ingerlékeny, ami engem feszélyezett. Látszott rajta, hogy alig várja már, hogy mehessen haza - bár ennek ellenére azért korrekt volt. Pozitivumok: mindig tartja az idõpontjait, bármikor 'fogad' reggel 1/2 8 körül, ha valami sürgõs gondod van, amíg a kórházban vagy, naponta többször is meglátogatja a betegeit - minden reggel velük kezd, és mielõtt hazamegy, elköszön.
Én végül császármetszéssel szültem, ami után a BM-ben (mivel ez egy teljesen hagyományos szemléletû kórház) 10 napig bent kellett maradnom. Második császár után a Péterfybõl 4. napon hazaengedtek. Annak ellenére, hogy van baba-mamás szoba, a három órás szoptatási idõt három évvel ezelõtt tartatni próbálták, nem tudom, hogy ez így van-e még. És ami nekem tapasztaltabb fejjel nagy érv volt a BM ellen, hogy nincs csecsemõsosztály, tehát ha neadj Isten valami gond van a babával, akkor rohammentõt hívnak és szállítják, ami nem jó, hisz ilyenkor minden perc számíthat. Amikor én szültem, volt egy ilyen eset, és akkor döbbentem rá, hogy csak olyan kórházban szabad szülni, ahol van koraszülött és csecsemõsosztály, ahol fel vannak készülve a vészhelyzetekre. Én karácsony táján szültem, és sok anyukát azért nem engedtek haza a 4. napon, mert nem volt gyerekorvos sem az ünnepek miatt. Pótlást adtak, ha volt lefejt tej, azt, ha nem, tápszert. Én egyébként azzal sem értek egyet, hogy megvizsgálatlan lefejt tejet adnak a babáknak, hisz akármelyikünknek lehet lappangó betegsége, és akkor nem hiszem, hogy jó, ha más kisbabája kapja az ilyen tejet.
Szóval nem tudom - fentiek ellenére nem gondolok rossz érzésekkel a BM-re, mert mint mondtam, emberileg a maximumot nyújtotta minden nõvér, szülésznõ, orvos.
Andi
andi
 


Szia anyanyanya!
Én a Dr. Domonkos Nándor-hoz jártam terhesrendelésre, de mivel a szülésem napján elment szabira, így a Dr. Zilahi Gábor-nál szültem.
Azon túl, hogy szinte akkor láttam elöször, nem volt különösebb gondom vele, kivéve a kézzel tágítást, amit soha nem fogok neki elfelejteni.

A terhességem alatt voltam egyszer kórházban, mert elkezdtem vérezni. Akkor az anyukák nagyon szidták öt, mert nem foglalkozott a kismamáival szülés után. Nálam ez, talán, mert tudta, hogy a föorvos (azaz a fönöke) betege vagyok, egészen máshogy volt. Minden reggel, vizit elött bejött, megnézett, így a viziten már csak benézett a szobába a rengeteg orvos, nem kezdtek el vizsgálgatni. Ez nagyon jó volt, mert mindig is utáltam a viziteket, sokan vannak és egy kicsit megalázó, hogy annyi szempár vizslatja az embert. Nap közben is be-be nézett, mindig volt egy-két jó szava, tanácsa. Még hétvégén is meglátogatott, söt szombaton, varratszedésre is bejött, pedig az ügyeletes orvos is kiszedhette volna a varratokat. Szóval szülés után nagyon korrekt volt.
Azért bántam, hogy nem a választott orvosomnál szültem. Ennyi erövel az éppen ügyeletes orvos is levezethette volna a szülést.
Szerintem szerencséd volt az orvosoddal, hogy nem volt kézzel tágítás, infúzió, gátmetszés, stb.
Mondom, lehet, hogy ha én is a saját orvosomnál szültem volna, tisztázni tudtam volna előre ezeket a dolgokat.
Te kinél szültél?
Szia: cscs
cscs
 


Szia Tündüs!
Én is a BMben szültem a lányomat idén márciusban és max egyetértek Andival a személyzet kedvességét , és a kórház felszereltségét illetõen. Még annyit fûznék hozzá, hogy a higiéniai viszonyok bizony hagynak kívánnivalót maguk után (klotyó) és nem nagyon adnak tiszta ágynemût, ha csak beleizzad az ember (és ez ugye szülés után normális). Dehát ezt valahogy ki lehet bírni.
Én is gondolkozom kórházváltáson pont amiatt, amit Andi is írt: pl. nincs csecsemõosztály. A két órás inkubátoros megfigyeléssel egyetértek, néhány szívbetegség ilyenkor derül ki és ez fontosabb, mint az hogy együtt legyünk az elsõ két órában. (Amikor bent voltam , akkor is volt egy ilyen eset, a kisbabát elszállították egy másik kórházba. )
Nekem sem tetszik, hogy a gyereknek más anya tejét adják, ezt a következõnél meg fogom tiltani. Az enyém egyszer kapott tápszert vagy tejet, nem tudom , csak kihozták és bukott egy nagyot, innen vettem észre. Azért szólhattak volna. A lányom jól szopott, nem csináltam ügyet belõle, de szerintem kötelességük lett volna megkérdezni (persze hogy megengedtem volna a tápszerezést, ha egyszer éhes a gyerek!).
Az én dokim is Kaszás volt, én bírtam õt, emberileg sokat segített, szakmailag bizonyára jó (szerintem ebben olyan nagy különbség nem lehet az ottani orvosok között). Én végül császárral szültem.(Elég sok a császár a BM-ben , lehet hogy ez összfügg a felszereltséggel? Nem nagyon mernek kockáztatni.. de ez nem is baj. Inkább egy felesleges császár, mint egy beteg gyerek.) Egyébként oxitocinnal indított szülésem volt jó sok kézzel tágítással , de meg sem fordult a fejemben , hogy a dokim ezt passzióból csinálja! Egyszerûen látszott rajta, hogy sajnálja, amiért így kínoz , nyilván szükség volt rá. (A szülés után mondta is, hogy sajnálja, hogy ezt végigjátszottuk aztán mégis mûtét lett belõle.)Nem hiszem, hogy ez nekik külön élvezet..
A szüléspozícióról nem tudok nyilatkozni, mert az aktív kitolásig nem jutottunk el, mert rosszul lett a gyerek, de az egy óra alatt , amíg tolófájásaim voltak, úgy ültem ahogy akartam. Én nem hiszem hogy tudnék fekve szülni. Szülésznõ egyébként nem vizsgált.
Epidurált egyébként elõre lehet kérni.
A következõt azért akarom máshol szülni, mert császár után olyan helyen szeretnék szülni, ahol a szomszéd szobában van a mûtõ, (ha neadjisten gáz lesz) és profi a csecsemõosztály szuper neonatológusokkal. A gyerek biztonsága MINDENNÉL fontosabb.
Még egy tanács: érdemes inkább szülésznõt választani (nem tudom ott lehet-e), vagy egy dúlát magaddal vinni, aki odafigyel a szakmai dolgokra. Nekem szétment az infúzióm a tágulási szakasz végén, gyengültek a fájások, és a szülésznõ nem vette észre (viszont utána jól beszólt). (A dokim vette észre)Persze soha nem tudhatjuk meg, de lehet hogy ezen múlt a császár...
Vizit alatt engem nem vizsgáltak (lehet, hogy a császár miatt?) , én mondjuk elég nagypofájú vagyok, nem is hagytam volna. Más dolog megmutatni a hasamat, megint más hagyni, hogy belémturkáljanak tíz ember szeme láttára. Szerintem ezt csak az ügyeletesnek és a sajét orvosnak kell megengedni. A normálisan szülteknek volt gátkezelés, szerintem akkor nézték meg õket, nem hiszem, hogy a viziten, de ezt nem tudom. Na befejezem, bocs a hosszért .
Névtelen
 


Sziasztok!

Elmesélem nektek én is a történetemet.
6 évvel ezelött született a fiam. Nekem is Dr Domonkos Nándor volt az orvosom. Tulajdonképpen nem volt vele semmi bajom. Sem pozitiv sem negativ. Azt hiszem, hogy nem rajta múlt, hogy a szülésem egy rémálom lett.Kép
A terhességem sima ügy volt. Annak ellenére, hogy magas volt a vérnyomásom (bár gyógyszerrel jól be lett állítva) és felkészítettek rá, hogy ha kell idő előtt meginditják a szülést, 8 nappal túlhordtam a fiamat. A várt nap után 2 naponta jártam kontrollra. A baba csak nem akart kijönni. Úgy látszik jól érezte magát odabenn.Kép Végül a magzatvizzel lett probléma és ezért kellett meginditani a szülést. 1/2 9 körül: Borortválás, beöntés, burokrepesztés, infuzió. És várakozás. Tágulni pedig nem tágultam. Kézzel probált tágitani az orvosom, elég sikertelenül. Az infuziótól a fájások jöttek, de csak ha a hátamon feküdtem. Ha oldalra fordultam, leálltak. Közben a vérnyomásom emelkedett, a baba szívhangja pedig romlott.Kép Ha jól emlékszem 12 körül döntöttek a császár mellett. Irány a műtő. Megkaptam az érzéstelenítést. Sajnos nem tudom, hogy epidurált vagy spinálisat. Innentől kezdve csak kockák maradtak bennem. Emlékszem, hogy valaki szíkét kért, aztán később őrült fájdalmaim voltak.Kép Valószinüleg kiabáltam is, mert valaki megprobált megnyugtatni, hogy nem sokára kapok fájdalomcsillapitót. Kérdeztem, hogy mikor. Azt mondták, hogy amíg nincs kinn a baba, addig nem lehet. Aztán egyszercsak meghallottam, ahogy felsír. Mondták, hogy fiú. Innentől kezdve se kép se hang. Később tudtam meg, hogy elaltattak. Mikor magamhoz tértem az örzőben voltam. Öszintén szólva azt sem tudtam, hogy hol vagyok, hogy kerültem oda és mi történt velem. Az első napok borzasztóak voltak a hasi seb miatt. Nem tudtam felkellni az ágyból, nem tudtam menni. Aztán elég gyorsan gyógyultam.
A szülésznő mesélte, hogy mikor vartak össze, felrugtam Őt!!!? Nem értem, hogy ez hogy történt.
A csecsemösökkel sem volt szerencsém. Az örzöben is úgy kellett könyörögni, hogy hozzák fel a fiamat, mert látni szeretném. Másnap is mikor már a rendes korteremben voltam, sem adták oda és közölték, hogy most még úgysem tudnám szoptatni.KépKép
Különben a szoptatásban sem segítettek, csak egy esetben, amikor látták, hogy bedurrant a mellem.
Végül úgy mentünk haza, hogy még azt sem mutatta meg senki, hogy hogy kell egy babát tisztába tenni.
Ja, és a férjem mesélte, aki a szülőszoba előtt várt, hogy mi van, hogy valamikor 4 körül vették észre, hogy ő még mindig ott áll, és megkérdezték tőle, hogy magának még nem szólt senki, hát kisfia született. Hozzáteszem a fiam 3 óra 5 perckor született.
Hát ennyit a BM kórházról.
Bocs hogy ilyen hosszú lettem, de már el kellett mesélnem valakinek.

Sziasztok.
Mindenkinek több szerencsét kivánok, mit ami nekem volt! Bolgog babavárást lányok! KépKép

Djeszter
djeszter (djeszter)
 


Kedves Djeszter,
sajnálom, hogy ilyen szörnyû élményben volt részed...
Azért szerencsére a hat év alatt változott néhány dolog, pl. a babákat akkor is kiviszik a szopiidõre, ha anyuci még nem tud felkelni, csak legalább nézegetni. (Háromkor született a lányom és a hetes szopi alatt már velem volt.)
Nekem az anesztesek is profinak tûntek , bár a spinál után három napig roghadtul fájt a fejem, de lehet hogy ez alkati dolog, vagy nem sikerült jól szúrni ott a fájások közepette, mindenesetre nem hibáztatom õket.
Miért odzkodnak vajon az altatástól ennyire? A sógornõmnek Szegeden tök oxigénhiányos volt a gyereke, mégis altatták, aztán persze éleszteni kellett a babát, de nem lett semmi bajuk. Kiváncsi lennék, milyen elv alapján döntenek az altatásról. Azért ez durva, hogy nem megy az érzéstelenítõ, és nem nyomnak be valami gyors altatót...
AEgyébként aonos vagyok a 10.05-ös Névtelen hozzászólóval, csak nem sikerült regisztrálnom (meg aláírnom sem, úgy tûnik). Bocs.
Moni
moncaberta
 


Sziasztok!

cscs!
A Domonkossal valószínû, hogy jobban jártál volna, mert a saját fülemmel hallottam, amikor megkérdezte a szülés alatt a kismamáját, hogy vágjon-e vagy sem. Valószínû, hogy kifért volna a baba, bár anyuka akkor a gátmetszés mellett döntött.De legalább volt választása.
Zilahi doktorhoz egyszer volt szerencsém, egy CTG leletet kellett volna aláírnia, mert az én dokim (Dr. Kazár Tibor) pont mütõben volt. Elég csúnyán elhajtott, hogy az elõbb még a folyóson látta szaladgálni, várjam meg. Hát másfél óra után feladtam a várakozást és elmentem aláírás nélkül. Kép

Móni!
Sajnálom, hogy a szülésznõvel ilyen negatív élményed volt. Én pont dicsérni akartam õket. A két szülésem alatt 4 szülésznõvel találkoztam, mind nagyon aranyos volt. Úgy érzem hogy oda is figyeltek rám.

Az tény, hogy a vizesblokkra ráférne egy felújítás, mert elég ramaty állapotban van, de legalábbis a zuhanytálcát kicserélhetnék a roomis szoba mellett.
Császáros dolgokrol nem nagyon tudok nyilatkozni, szerencsére nem volt hozzá szerencsém. De mikor a terhesség alatt benn voltam egy hétig volt egy kismama, akinek szintén elszúrták az érzéstelenítést, és napokig szenvedett a fejfájástól. Ráadásul szegényt hagyták 24 órán keresztül vajúdni, mire megcsászározták, kiderült, hogy a baba feje nem volt befordulva rendesen.
És még egy dolog, ami nekem nem tetszett, a kisfiam a harmadik naptól elkezdett sárgulni, mire hazajöttünk kikerics sárga volt. Ki merték adni úgy, hogy még kék fény alá sem került. A gyerekorvos mikor kijött, már 10 napos volt a fiam,(ekkor értesült róla hogy itthon vagyunk) és megkérdezte, hogy hogy merték kiadni így a gyereket.
Szerencsére semmi baja nem lett, és ennek ellenére én pozitiv felhanggal tudok nyilatkozni a kórházról. Bár ha mégis beteg lenne a fiam, biztos nem így lenne.

Ancsa
anyanyanya
 


Kedves Móni,
én a második gyerekemet a Péterfyben szültem elõre tervezett császárral három hónapja. MIvel tudtam már az elsõ után,hogy ez is császár lesz, nagyon alaposan körülnéztem a 'piacon'. Most azt mondom, hogy BP-n aki elõre tudja, hogy császárral fog szülni, annak csak a Péterfybe szabad menni (tudod, õk a kímélõ módszer úttörõi) - ég és föld a két módszer. Ha érdekel, nagyon szívesen elmesélem, és orvost is tudok ajánlani. Az altatás egyébként nem a legideálisabb helyzet a mûtéthez, máshol is csak vészhelyzetben altatnak, amikor már nincs idõ az érzéstelenítésre (annak hatási idõ kell). Megviseli a babát, és viszonylag magas a szövõdmények száma. A spinálisnál ezerszer jobb és kíméletesebb az epidurális, de a BM-ben még mindig a spinálist alkalmazzák.
Az email címem:
asamu@drotposta.hu

Djeszter,
én is nagyon sajnálom, hogy ilyen szar volt az egész számodra, és tényleg az a legrosszabb, amikor nincs senki, akinek elmondhatná az ember, aki megértené. Azért szerintem is változott azóta a helyzet a BM-ben, mint a fenti hozzászólásokból is kiderül.

Ancsa,
az én lányomat is nagyon sárgán adták ki a Péterfybõl, kék fény nélkül, pedig ott nagyon odafigyelnek. Nekem azt mondták, hogy a szín maga nem a döntõ, hanem a bilirubinszint (nem tudom, most mik a pontos határértékek, de az utóbbi idõben magasabbra tolódott ez a határérték).Mi szinte tiszta határeset voltunk, de mivel csak megfigyelték volna még két napig, úgy döntöttem, hazajövünk. Itthon tömni kellett a folyadékkal és két nap múlva a kontrollon már csökkenést mutatott az érték, annak ellenére hogy még mindig NAAGYON sárga volt Emma. Szerencsére neki sem lett semmi baja! Andi
andi
 


Sziasztok!

Anyanyanya:
Mivel második szülésem volt, biztosan sikerült volna gátmetszés nélkül megúsznom (van aki már már az elsöt is így szüli).
Sajnos, mikor megtudtam, hogy a dokim szabira megy (a szülésem elött egy nappal közölte), azon rágódtam, nehogy a Zilahinak adjon át, mert róla eddig csak rosszat hallottam.
Mivel azonban a Zilahi a Domonkos helyettese, így bekövetkezett, amitöl tartottam.
Végül, így visszagondolva nem is az volt a legrosszabb, hogy gátmetszéssel szültem, hanem, hogy kézzel tágított. És mindezt úgy, hogy én ebbe nem egyeztem bele.
Összességében azonban nem gondolok rossz érzéssel a szülésemre, ami köszönhetö annak a családias, kedves hangnemnek, amit tapasztaltam. Nem szülnek a mamák futószalagon, van idö mindenkire. Mindenki kedves, figyelmes volt, és nem tudtunk olyant kérni, amit nem teljesítettek volna.
A negatív dolgok abból adódnak szerintem, hogy az "idösebb" orvosok nem rázódtak még bele az ujdonságokba, és szeretnek inkább mindent úgy csinálni, mint az elmúlt 20-30 évben, hisz ezt szokták meg.
10 éve, mikor a fiamat szültem, még az apuka sem mehetett be a szülésre. Ehhez képest sokat javult a helyzet Kép
Moni:
A vizit alatt nem turkáltak az emberben, de ilyenkor megnézték a gátsebet (gyógyul-e, nincs-e begyulladva), meg a vérzés mennyiségét, milyenségét. Én, mint mondtam, a Zilahinak köszönhetöen megúsztam ezeket a "vizsgálatokat", de sajnos a többi kismama nem.
Azért ez elég megalázó, hogy egy csomó doki, növér, meg ki tudja kicsodák elött kiterítenek, és lesegetnek. Le kellene erröl már szokni, nem?

Sziasztok: cscs
cscs
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy együtt éreztek velem.
Azért hat év elteltével már nem úgy gondolok a szülésemre, mint akkor.
És most végre sikerült elhatároznom magam és szeretnék még egy kisbabát.

Andi!

Küldök neked egy e-mailt.

Sziasztok

Djeszter
djeszter (djeszter)
 


Kedves Andi,

köszönöm a felajánlott segítséget. Az igazság az, hogy miután nálunk csak a baba miatt került sor a mûtétre, nincs akadálya annak, hogy a következõt megpróbáljuk simán (sõt, valószínûleg még mindig kisebb rizikó). Azért nagyobb az esélyem mégis egy második császárra, mert ugye csak akkor szülhetek simán, ha minden pikk-pakk megy -tehát semmi oxitocin, meg mittudoménmi. Ezért keresek egy bombabiztos kórházat, hogy ha szülés közben gond lesz, ott a gyors segítség. A Péterfy pl. ezek szerint ilyen :-). Egyébként a BM-ben is a Misgav-Ladach-ot (az új típusú császár) csinálják, nekem nincs összehasonlítási alapom, de tényleg nem volt semmi gondom (szövõdmény stb.) A további terhességek-szülések kapcsán viszont már megoszlanak róla a vélemények. (De ez már másik téma.) Te hallottál errõl valami? (Küldök mailt).
Úgy tudom azért használják a spinált akut császátrmetszésnél, mert az epidurál bekötése, meg amíg hatni kezd kb fél óra, a spinál kb öt perc. Romló magzati szívhangoknál nincs fél óra... Azt viszont nem tudom hogy tervezett császárnál mit használnak.
Cscs ,
vérzés nálunk is volt, most a kutya nem nézte (szerencsére). Hát... nagyon egyetértek, ez már a múlté kellene hogy legyen. Lányok! NE HAGYJUK!!!
Moni
moncaberta
 


Kedves Moni!

Tényleg az új fajta (Misgav-Ladach féle) császárt csinálják már a BM-ben? Nem tudod véletlenül mióta? És egyéb ezzel kapcsolatos részleteket tudsz nekem mondani?

Djeszter
djeszter (djeszter)
 


Ja még annyit, hogy utánaérdeklõdtem és a tejet állítólag pasztörizálják. Tehát nem csak úgy beöntik a gyerekbe más anya tejét...

Djeszter,
hajrá, hajrá. Az a szörnyûség nem fog megismétlõdni.

Moni
moncaberta
 


Moni!

Én is igy gondolom. De nem tudom, hogy válasszak-e másik kórházat, orvost.
Az orvosom azt mondta altatásban fog császározni, ha úgy döntök, hogy szeretnék még egy babát. Babát szertnék, de altatást nem!!
Most mi legyen?

Djeszter
djeszter
 


Djeszter,
itt

[url=http://www.baranyanet.hu/dn/99jan/8/baba.htm" TARGET="_top]http://www.baranyanet.hu/dn/99jan/8/baba.htm[/url]

találsz részleteket az új császárról (vigyázz, képek is!). Lényege, hogy a hashártyát és a zsírt nem vágják, ezért kevesebb a vérzés , kisebb a fertõzésveszély, nem kell drain stb. Kevesebb varrat kell, olcsóbb a TB-nek , rövidebb a felépülési idõ, kevesebb a szövõdmény. Hogy aztán hogy viselkedik egy ilyen módon összevarrt méh egy második szülésben, azt nem tudom (errõl oszlanak meg a vélemények). De úgy tudom Izraelben elég régóta csinálják , nyilván ki van próbálva.
Moni
(nem tudok linkelni, úgy látszik, bocs, béna vagyok...)
moncaberta
 


De mégis tudok:-))
moncaberta
 


De mégsem :-(

A Szülésrõl/Szülési esélyek császármetszés után témánál az utolsó hozzászólásban találsz használhatóbb linkeket errõl.
Bocs a kavarásért.
Moni
moncaberta
 


Sziasztok,
Djeszter, kösz az emailt, írtam egy pár sort. Most elmegyünk nyaralni, utána még vissza fogok térni itt is ehhez a témához, és elmondom, amit tudok. Na, nekem a Péterfysek azt mondták, hogy a 100%-os kímélõ módszert csak náluk végzik, ehhez nem tudok hozzászólni, de az tuti, hogy az elsõ perctõl a mûtéten át a felépülésig teljesen más élményben volt részem a két kórházban, és itt nem csak a körülményeket értem, hanem a technikai részleteket is. A Móni által fent említett topicot érdemes végigolvasni, ott már leírtuk többen az élményeinket.
Én biztos hogy nem engedném az altatást, ha elõre tudják, hogy császár lesz, akkor semmi szükség rá, csak olyankor indokolt, amikor másfajta érzéstelenítésre már nincs idõ. Persze ha egy kórházban úgy érzik, hogy nem tudnak fájdalommentesen és szakértelemmel akár spinálist vagy epidurálist alkalmazni, akkor inkább altassanak, ha ahhoz értenek, nem? Andi
andi
 


Sziasztok!

Hát azért egy dologról a "kimélö" császárt illetöen.
Ha jól sikerül, akkor nincsen gond. De ha nem..... akkor rosszabb. Az egyikismerös lánynak 4!!!!!szer kellett visszamennie, mert folyamtosaan szétnyilt a sebe.
A végén csak összevarták.

Csibemadár
Csibemadár
 


Ja és még egy. A sárgasággal és következményeivel kapcsolatosan nézzetek be ide
[url=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9004921&uq=8966" TARGET="_top]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9004921&uq=8966[/url]
és olvassátok el. Úgyhogy nagyon oda kell ám figyelni a sárga babákra!!!!!!!!

Csibemadár
Csibemadár
 


Végre megvan az oldal címe, ahol el lesz helyezve a szülészettel, terhességgel kapcsolatos új oldal. Hogy mikor, az csak rajtunk áll. Rajtam az elkészítés miatt, rajtatok pedig a tartalmi része miatt. Ugye segítetek? A cím: [url=http://www.szuleszet.freesite.hu" TARGET="_top]Szülésröl, terhességröl és ami utána van[/url]. Várok komplett anyagokat, képeket, beszámolókat, akár egy-egy mondatnyi infot a lap szuleszet@freesite.hu címére.

Köszönök nektek mindent elöre is

Saci
Dévai Sarolta (sarolta)
 


Szia Moni!

Köszi, megnéztem.
Tegnap pedig beszéltem a dokival. Rákérdeztem a császárra. Tényleg az új császárt csinálják ők is. Szerinte mindenhol (nagyobb szülészeteken) ezt csinálják már.

Viszont döntöttem. Nem megyek vissza hozzá többet!

Andi!

Köszi az e-mailt. Jó pihenést kivánok. Várom a beszámolodat, ha visszaérkeztél.

Djeszter
djeszter
 


Sziasztok!
Én is a BM Kórházban szeretnék szülni, kérlek írjatok, melyik orvoshoz érdemes menni, van-e szülésznő választás, milyenek emberileg a szülésznők stb...!
Üdvözlök mindenkit: Emita
Névtelen
 


Sziasztok!
Örömmel jelentem be, hogy 2001. augusztus 16-án megszületett a második kisfiam (55 cm., 3300 g.). Most is a BM-ben szűltem. Örömmel jelentem, hogy már nincsen a vizit alatt kukucskálás a punciba. A nővérek/szülésznők a lemosásnál nézik meg. Minket (augusztus 20. miatt) a 3. napon haza engedtek, igaz, hogy tejem már a 2. napon volt, és a második babát szűltem. Úgy vettem észre, hogy éjszaka nem adtak neki pótlást, de nappal - mivel nagyon meleg volt - ragaszkodtak hozzá, de én nem adtam.
Náfrádiné Anita
Náfrádin&ea
 


Szia Anita!

Nagyon gratulálok a babához!!!!
Örülök, hogy a BM-ben kezdenek változtatni a dolgokon. Lehet, hogy még én is kerülök olyan helyzetbe, hogy ott szülök.
Jó, hogy ilyen hamar hazaengedtek. Én keddi napon szültem, és a hétvége miatt csak 7 nap múlva, hétfön jöhettem haza.Kép
Sok örömöt a babához.
Üdv:
cscs
cscs
 


Kedves Anita és CSCS!
Az első babámat várom és a BM kórházban szeretnék szülni, de még nem döntöttem el, hogy kinél. Kazár Tibor illetve Rákosi doktort ajánlották. Ha tudtok róluk akár pozitivumot, akár negativumot, kérlek írjatok. Van szülésznőválasztás?
Anita, gratulálok a babához!
Regisztráltatni sajnos nem sikerült magam.
Réka 1.
Névtelen
 


Szia Réka 1.!

Nekem a Rákosi csinálta annak idején az ultrahangot, rendes volt, csak mégis olyan hüvös.
Kazár Tibort csak látásból ismerem, de semmi rosszat nem hallottam róla.
Ha választhatnék, mégis a Kazárt választanám, mert nekem ö szimpatikusabb.
De ajánlom a Gerencsért, öt kivétel nélkül mindenki dícséri, mert emberséges, fiatal, lelkes, újdonságokra nyitott. Én hozzá mennék, ha szülnék még.
Szülésznöválasztásról nem tudok, lehet, hogy van, ezt talán ott érdemes megkérdezni. Bár a szülésznök nagyon aranyosak voltak, én hármat is megismertem szülésem során, szerintem mindegyikkel jól jársz, meg aztán milyen szempontok szerint választanál? Aki ránézésre szimpatikus, nem biztos, hogy jól is dolgozik, és persze fordítva.
Szerintem hiába választasz szülésznöt, akkor sem fogod igazán megismerni a terhességed alatt, hisz ök nem tartanak rendelést. Annak idején, mikor jártam NST-re, szinte az összes szülésznöt látásból megismertem, így tudtam, hogy kikre számíthatok szüléskor, de nem tudtam, hogy milyenek szülés közben, így választani sem tudtam volna közülük. Tudod, aki jó valakinek, nem biztos, hogy jó neked is. Felesleges pénzkidobásnak tartom.

Kérdezz nyugodtan máskor is, és ha tudok, válaszolok.
Szia: cscs
cscs
 


Szia Réka 1.!

Én a Kazárról tudok neked mesélni, mindkét gyermekem nála született, maximálisan meg voltam vele elégedve. Ha megírod mi érdekelne akkor válaszolok. Egyébként egyetértek cscs-vel, a Gerencsérrel is biztos jól járnál, róla is csak jókat hallottam.
Szülésznőt februárban már lehetett választani, de én az ügyeletesnél szültem. Nagyon aranyos volt, és szakmailag is profi. De akikkel még kapcsolatba kerültem a szülés során, ők is mind rendesek voltak.
Mindenesetre ha esetleg még egy babám születne, akkor felkérném azt akinél most szültem.

Kérdezz és én is szivesen válaszolok, ha tudok.

Szia

Ancsa
anyanyanya (anyanyanya)
 


Kedves Ancsa és CSCS!
Köszönöm szépen, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok.
Az alábbiakra lennék elsősorban kíváncsi:
1. Hány ágyasak a kórtermek, illetve maga a szülőszoba/á/k? Van-e alapítványi szoba?
2. Ha esetleg császármetszére kerül a sor a papa jelen lehet-e, egyáltalán hogyan állnak ahhoz a kérdéshez, hogy a szülésen a papa is jelen van?
3. A személyzetet illetően ki vagy kik azok akikről nagyon pozitiv, esetleg negativ véleményetek van. /orvos, szülésznő, csecsemősök stb.../
4. Mit kell magammal vinni a szülésre /mi az amit a kórház ad/, illetve mit kell a babának vinni /mi az amit adnak, mi az amit nem, de szükség lesz rá/.
Egyenlőre ennyi jutott eszembe /gyakorlatlan vagyok, mivel az első babám lesz/, válaszotokat előre is köszönöm, jó hétvégét kívánok!
Sziasztok: Réka 1.
Névtelen
 


Szia Réka!

Az én lányom 18 hónapos, úgyhogy az elmúlt másfél év alatt lehetnek esetleg apróbb eltérések, azért megpróbálom összeszedni, amit tapasztaltam:

1. Van egy 4 ágyas, és egy 1 ágyas babás szoba, ahol nappal együtt lehetsz a babáddal.
Én pont az egyágyast fogtam ki, nagyon jó voltKép
A többi szoba 3-4-5.. ágyas, de oda csak a császárosokat fektetik (nap közben ök is együtt lehetnek a babával, csak az ö szobájukban nincs babamérleg, meg pelenkázó-asztal).
Alapítványi szoba nincs, sajnos.
Két 2 ágyas szülöszoba van, egy-egy szobában a két ágy függönnyel elválasztható, de ha csak ketten szülnek, külön szobába fektetik a vajúdókat.

2. Császármetszésnél a papa nem lehet jelen, de szülés után egyböl kiviszik, megmutatják a papának, azt hiszem még talán a kezébe is adják.
Nagyon pozitívan fogadják a papákat, ezzel kapcsolatosan nincs negatív tapasztalatom, nem is hallottam ilyenröl másoktól. Annyi feltétele van, hogy részt kell venni a párnak egy szülés-elökészítő tanfolyamon.

3. A személyzet segítökész, aranyos, kedves volt. Előfordult, hogy éjjel 2-kor, mivel nem tudtam aludni, a csecsemöosztályon dumcsiztam a csecsemös-növérrel. Nem zavart el, kedvesen elbeszélgettünk. Bármit kérhettem, vagy kérdezhettem tölük, segítettek.

4. A szülésre magadnak mindent vinni kell. Fehérnemü, papucs, hálóing, tisztálkodó-szerek, betét, pohár, evőeszköz, szalvéta, stb. Az ágynemün kívül nem adnak semmit. Kivétel a szülés, mikor kapsz kórházi hálóinget.
A babának viszont nem kell semmi, mindennel ellátják. Adnak neki pelenkát, popsikrémet, popsitörlőt (bár én azt vittem neki), ruhát. Ja, most jut eszembe, vittem neki cumit, mert nem volt hajlandó máshogy aludni. De végülis a család is be tud neked vinni bármit utólag is.

Egyelöre ennyi jut eszembe, de kérdezz nyugodtan, szívesen válaszolok. Mikor fogsz szülni?

Üdv: cscs
cscs
 


Szia CSCS!
Köszönöm a válaszodat,szeretném még megtudni, hogy annál szülsz-e, akihez a terhesrendelésre jársz? Mivel a leírások alapján a szülészet kicsi, biztosítanak-e helyet a szülésem időpontjára /ha éppen sokan szülnének/. A szülés előtt kötelező-e a borotválás, gátmetszés? Van-e szülőszék? Az epidurális érzéstelenítést kérni kell-e vagy inkább célszerűbb megvárni, amíg az orvos felajánlja? Mostanában mennyi szokás adni az orvosnak /szülésznőnek/?
Én még csak a 8. héten járok.
Várom a válaszod, szia: Réka 1.
Névtelen
 


Szia Rita!

Cscs elõzõ válaszához nem tudok semmit hozzátenni, mindent pontosan leírt. Kép
A mostani kérdéseidre,
Helyed biztosan lesz a szülészeten, ritkán fordul elõ, hogy annyira sokan vannak, hogy nincs hely a babás szobákban, de akkor általában a császárosoknak fenntartott szobába teszik a rendesen szült anyukákat is, de nem császárosok mellé.
Borotválás, beöntés rutinból megy minden alkalommal, a gátmetszés általában elsõ szülésnél kötelezõ, késõbb mérlegelés kérdése (nekem másodiknál nem volt). De ha elõre megbeszéled a dokiddal, akkor lehet, hogy elkerülhetõ.
Szülõszék nincsen (februárban nem volt), segédeszközként labda és bordásfal van.
Epidurált én úgy tudom nem nagyon szokták felajánlani. Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, elõre meg kell beszélned egy ottani anesztes orvossal, hogy amikor szülsz bejön és beadja (plussz költség). A császárokat is általában spinális érzéstelenítésben csinálják.
Kazárt mikor kérdeztem, hogy mégis mennyi lesz a szülés, azt mondta amennyit gondolok. Mivel nem álltunk túl jól akkor, 15 ezret adtunk a dokinak, 5-öt a szülésznõnek. (Többet is megérdemeltek volna). Amiket hallottam összegeket, az átlag 20-30 ezer között mozgott az orvosnak, de voltak kirivó 50-70 ezres tételek is. A szülésznõk állítólag ha megfogadtad 10 ezret kértek, így szerintem az öt elég normális tétel volt.

Boldog babavárást kívánok! Kép

Ancsa
anyanyanya
 


Sziasztok Réka, anyanyanya!

Egész jól elbeszélgetünk itt, nem? Kép

Szóval, én például nem beszéltem meg a doktorommal, hogy nála akarok szülni. A terhességem elött összesen 3 alkalmommal találkoztam vele három év alatt, tehát nem ismerhetett. Mivel ö volt az egyetlen, akit ismertem, így hozzá mentem, mikor terhes lettem. Onnantól kezdve pedig mindig ö mondta meg, hogy mikor menjek vissza vizsgálatra. Azt viszont soha nem említette, hogy a privát rendelésén látogassam öt meg. Azt sem beszéltem meg vele, hogy nála fogok szülni. Mikor eljött a szülés ideje, ö pont szabadságra készült, így átadott a helyettesének. Ö meg úgy kezelt végig, mintha a fogadott betege lettem volna. A szülés után neki adtam pénzt (25.000 Ft.), az eredeti orvosomnak nem, mivel a helyettese volt az, aki bejött hozzám éjszaka a szüléshez.

Anyanyanya említette a labdát, amit én nagyon tudok ajánlani, nekem sokat segített.Kép

A gátmetszést szerintem érdemes elöre megbeszélni az orvossal. Nálam, második szülésnél, bár nagyon-nagyon gyorsan történt minden, nem is kérdezték, hogy akarok-e, csak úgy vágtak.

Én mindkét gyermekemet érzéstelenítés nélkül szültem, tulajdonképpen eszembe sem jutott kérni.

Réka: Gyönyörü idöszak elött állsz, irigyellek.Kép

Sziasztok: cscs
cscs
 


Kedves Ancsa és CSCS!
Köszönöm a segítséget, pár nap múlva megyek a BM-be. Ezen a héten csak szombaton vagy vasárnap fogok az internethez jutni, de majd jelentkezem és beszámolok. Jó babázást kívánok! /Alig várom már, hogy én is babázhassak/! Szeretném, ha minden jól menne, ezért kérdez/ek/tem ennyit.
Sziasztok: Réka 1.
Névtelen
 


Kedves mindenki!

Még csak tegnap akadtam ré erre az oldalra. Én is a BM-ben szültem, igaz tavaly nyáron. Az eddigi hozzászólók között mindenki dícsérte Gerencsér doktort, én sem teszem másképp, hisz én nála szültem.
Másfél éve költöztünk fel Debrecenből Pestre, akkor 7 hónapos terhes voltam. Egy ismerősünk ajánlotta a BM-et, és Gerencsér doktort. Nagyon szimpatikus, lelkiismeretes doki. Magánrendelője tudtommal nincs, de nekem semmi kifogásom nem volt a kórházi terhesgondozás ellen. Minden kérdésemre válaszolt, segítőkész, udvarias volt.
Pénzről szó sem esett. Az ismerős szülésznőtől érdeklődtünk, hogy mi az ilyenkor szokásos összeg, de ő is csak annyit mondott, hogy adjunk annyit, amennyit gondolunk.
Szóval nagyon meg voltam elégedve a dokival, mégis úgy esett, hogy majdnem lekéste a szülésemet. Július 20-ra voltam kiírva, és 10-én még bent voltunk ultrahangon(hétvégén, nem terhesgondozási időben), amikor is azt mondta, hogy ez a baba kivárja a huszadikát. Hát nem így történt. Másnap késő délután úgy éreztem, hogy gyomorrontásom van, wc-re kellett mennem, de semmi sem történt, viszont megindultak a fájások. Először azt hittem, hogy még csak jóslófájások, de öt percenként szabályosan követték egymást. Szerencsére hazaért a férjem, és már indultunk is a kórházba. Út közben döntöttük el, hogy mi lesz a baba neve két fájás között. Mire a kórházba értünk (Zuglóból) már 3 perces fájásaim voltak, a vizsgálóba érve már 2 percesek. Legnagyobb szerencsémre Gerencsér doktor volt az ügyeletes. Nagyon meglepődött, amikor meglátott, hisz nem számított rám. Gyorsan megvizsgált, azt modnta, hogy két fájás között öltözzek át, addig ő is elszalad átöltözni. A szülésznő leborotvált (a beöntést a mai napig sem ismerem), és már küldtek is a szülőszobába. Bár nem készültünk papás szülésre a doki a férjemet is beöltöztette, aki kicsit félt a dologtól. idegesen járkált a szülőszoba és a folyosó között, de a doki néha kiment hozzá, hogy bátorítsa. Este fél nyolckor feküdtem fel a szülőágyra, és háromnegyed nyolckor azt mondtam, hogy nem bírom tovább, adjon valami fájdalomcsillapítót. Gerencsér azt mondta, hogy nem kapok, mert nem akar feleslegesen szurkálni, mire hatna a gyógyszer, már kint is lesz a baba. Azt mndta, hogy csak nyolcig bírjam ki, túl leszek rajta. Fekve szültem, a kengyel sem volt kötelező, de azt mondta a szülésznővel egyetértésben, hogy hatásosabb lesz a nyomás, így hát bekötöttek. Gátmetszést sem akart csinálni, de a babám feje elég nagy volt, minduntalan visszacsúszott, így segítségképpen megtörtént a gátmetszés. Nyolc óra hat perckor meg is született a kisfiam. A dokinak igaza volt. Tényleg "végeztünk időre". a hasamra tette a kisfiamat, majd gratulált. Amíg a fiamat fürdették és felöltöztették pihentünk, majd amikor visszahozták és a kezembe adták, csak akkor kezdte el összevarni a gátsebet. Alig éreztem belőle valamit, hisz Bálinttal - a kisfiammal - voltam elfoglalva. A párom majdnem végig velem volt.
Ha nem lett volna ügyeletes, biztosan lekési a szülésemet, hiszen 2 óra alatt az első fájástól a gátseb összevarrásáig mindenen túl voltam.
A doki a kórházi tartózkodásom alatt naponta többször is meglátogatott, amikor ügyeletes volt minden anyukát végig járt, mindenkihez volt kedves szava. Még a szülőágyon megígértem neki, hogy legközelebb is ide jövök.
A csecsemős nővérek nagyon aranyosak voltak, igazán sokat segítettek, mert az én drága fiam 4 napig nem akart szopni. Csak sírt vagy aludt. ötödik napon mégis hazaengedtek minket.Itthon aztán semmi gond nem volt a szoptatással.

Ha van kérdésetek, szívesen válaszolok.
Sziasztok!
sipos
 


Sziasztok!
Megjöttünk a nyaralásból , egész jó volt, Zsuzsi nagyon bírta.
Réka 1: Egy-két dolog még kiegészítésképpen cscs és anyanyanya hozzászólásaihoz:
érdemes vinni egy plusz hálóinget a szülséhez is, mert pl amikor én szültem vasárnap volt és nem tudtak hirtelen tisztát adni. Olyat amit nem sajnálsz...
Fájdalomcsillapítás lehetséges, az epidurált elõre meg kell beszélni. Nem sietnek adni, két ujjnyi tágulás elõtt azt hiszem nem adnak. Másik lehetõség a Dolargan, injekció formájában (nekem izomba adták, nem tudom van e más lehetõség), ez egy általános fájdalomcsillapító. Ebbõl láttam felpolcolva a szülõszobán .
Beöntés , borotválás szerintem rutinszerû, diszkréten csinálják, engem nem zavart. Egy dolog lehet csak kínos, ha pont NST-re vagy UH-ra várnak az elõtérben a kismamák, kispapák, és akkor bizony sajnos rajtuk a beöntés után keresztül kell menni a WC-hez. Ez engem zavarna, bár szerintem ott mindenki normális, egyébként is ezzel akkor úgysem foglalkozik az ember. Én egyedül voltam, így nem volt gond, csakhát... ezt negoldhatnák valahogy.
Szülésznõ: nekem négyhez volt szerencsém, egy Katalin nevezetû (barna, molett) volt velem éjszaka, aranyos volt, egy szülés alatt akcióban is hallottam, tetszett. Õ volt az egyetlen, ako odajött bemutatkozni, amikor átvette amûszakot. Végül is egy Cilike nevû volt velem a vajúdás alatt, illetve egy -azt hiszem Fruzsina (ez nem biztos) nevû- fiatal lány, nagyon kedvesek voltak, a fiatal fogta a kezem stb, stb, de mint egy fentebbi hozzászólásomban leírtam nem vették észre, idõben, hogy szétment az infúzióm, lehet, hogy ez semmit nem számított a végeredményt tekintve , de szerintem egy indított szülésnél, ami amúgy is rizikós, ilyet nem szabad hibázni. Nem adtam nekik semmit. Akut császárnál spinálist használnak (nekem végül ez jutott), szerintem jó a team, nagyon kedvesek voltak, bár nekem fájt a fejem utána három napig. Apuci nem jöhet be a császárhoz, utána kiviszik a babát megmutatni, de a férjem hiába kérte, nem adták a kezébe.... (A baba jól volt, ez nem lehetett az ok.) Ez szerintem nagyon rossz, én a következõt biztosan nem szülöm a BM-ben, mert ha megint császár lesz, a férjem be akar jönni.
Rákosi doktorról csak second-hand infóim vannak, többektõl hallottam, hogy furi, érdekes, hogy amikor bent voltam volt egy doki, aki baromira nem volt szimpatikus, és persze kiderült, hogy õ az.Senki nem merte nekem sem leírni, mi az hogy furi, én leírom -azzal a fenntartással, hogy ez egy szubjektív benyomás, az én magánvéleményem- de szerintem a furi azt jelenti, hogy furán néz az emberre, mintha a nõt is látná...Szerintem másokat is ez zavart. Na ennyit.
Djeszter itt vagy még?

Üdv,
Moni
moncaberta
 


Sziasztok Anyanyanya, CSCS, Moncaberta és
Mindenki!
Sajnos most már ritkábban tudok NET-hez jutni, de írok ahogy lehet.
Voltam múlt héten a BM-ben, úgy tűnik eddig minden rendben van. Viszont valami gond van most a számítógéppel, amint tudom folytatom az írást.
Sziasztok: Réka1.
Névtelen
 


Sziasztok!
Mi most fogunk próbálkozni egy új jövevény összehozásával. Valószínûleg én is a BM-ben fogok szülni Dr. Domokos Nándornál. Ha valakinek van tapasztalata, kérem írjon!

Elõre is köszi!

Delphin
Névtelen
 


Szia Delphin!

Én a Domonkosnál szültem (majdnem).Kép
Az úgy történt, hogy a terhességem alatt végig hozzá jártam, aztán a szülésem elött egy nappal közölte, hogy szabira megy, így átadott a helyettesének.
Aki nála szült, az dícsérte öt, kedves, rendes volt szülés közben.
Mivel azonban ö ott a föorvos, így negatív tapasztalat volt vele kapcsolatban, hogy rengeteg "betege" volt, így órákon át vártuk, hogy bejussunk hozzá. Mivel nagyon elfoglalt, kapkodva, szinte személytelenül "szórta" ki az embereket. Nem volt soha idö megbeszélni vele semmit. Én, a kilenc hónap alatt egyetlen kérdésemre sem kaptam igazán választ töle, mert folyton rohant. Pedig annyi mindent akartam volna tisztázni vele a szülésel kapcsolatban.Kép
Arról mondjuk nem ö tehet, hogy pont akkor szültem, mikor ö szabin volt.
Anyagi dolgokról soha nem esett szó köztünk, magánrendelésére nem jártam, amúgy kedves volt, csak a sok kismama között szerintem fogalma nem volt, hogy ki is vagyok. Ez egy kicsit személytelenné tette az egészet, szóval nem éreztem, hogy ö volna az én saját orvosom, aki ismer.
Általában mindent elfelejtett. Egyszer, mikor a terhességem alatt befektetett a kórházba, megigérte, hogy hétföi napon hazamehetek, aztán csak szerdán mentem haza, mert nem emlékezett, hogy mit igért. Na, több sem kellett a depimnek!
Szakmailag azonban semmi kifogásom ellene, szerintem nagyon érti a dolgát, úgyhogy ha téged nem zavar mindaz, amit tapasztaltam, akkor bátran menj hozzá, minden rendben lesz.
Itt már többször leírtam, de én, ha szülök még, a Gerencsért választom.
Üdv:
cscs
cscs
 


Szia Moni!

Igen, itt vagyok. Én is elvoltam egy kicsit nyaralni. Hétfőn jöttem először. Ez már önmagában sem jó (mármint dolgozni jönni), de így ...? Képzeld letiltották nálunk a netet, így most kerülő úton tudok csak jönni. De jövök, ha tudok, mert úgysem birom ki Babanet nélkül.
E-mail cimeket viszont meghagyták. Azt szabadon tudjuk használni. Még szerencse.
Igyaztán szívesen e-mail-eznék bárkivel ...
molnarne.r_eszter@mail.vpop.hu
Irjatok!

Delphin!

Én Dr Domonkos Nándornál szültem, igaz 6 éve.
Fentebb megtalálod a beszámolomat. Ha más is érdekel szívesen válaszolok. Kérlek az e-mail cimemre írjál.

Djeszter
djeszter
 


Ket even belul masodjara szultem a BM-ben, mind2 alkalommal Gerencser dokinal, aki Egy Alom! O az egyetlen az osztalyon, akirol soha semmi rosszat nem hallottam, es akivel teljesen meg is vagyok elegedve. A ketszer 5 nap alatt pusztan 1 csecsemogondozoval gyult meg a bajom - benaztam az elso csemete pelenkazasaval es turelmetlenkedett -, a szemelyzet szerintem kifogastalan. A Ferjemmel kozosen szultuk mindket babat, es masodjara majdhogynem barati volt a szules, ugyanazt a szulesznot is valasztottam, aki 1. alkalommal bevalt.
Vegigbeszelgettuk, sot vegignevettuk a szuleseket, nyilvan mazlim is volt, hogy viszonylag konnyen ment, de rettento sok mult Gerencser doktoron.
Soha sem hagyott magamra, de hagyta, hogy onmagam legyek, hogy kerdezzek, valasszak stb. Szoval 1 percig sem ereztem magam kiszolgaltatott helyzetben.
Nyilvan van a korhaznak hibaja - melyiknek nincs? -, de ha egyszer ugy dontunk, h. harmadik gyereket is vallalunk, biztos, hogy az orvosom miatt ezt az intezmenyt valasztom.
Kerdezzetek (Eszter vagyok), ha minden igaz, nem maradok sokaig nevtelen!!!
Névtelen
 


Szia Eszter!

Én már itt többször elmondtam, javasoltam, ajánlottam mindenkinek Gerencsér "doktorbácsit". De íme egy újabb példa, hogy ö a legjobb.Kép
Ha szülnék még gyermeket, biztosan hozzá mennék, söt, azt sajnálom, hogy az elsö kettö nem nála született.
Bár, mikor a fiam 10 éve megszületett, ö még talán el sem döntötte, hogy nögyógyász lesz.Kép
Örülök, hogy ilyen jók voltak az élményeid, és ha a szavaidból jól vettem ki, pici babád van, akihez gratulálok.Kép
Szia: cscs
cscs
 


Szia cscs!
Sziasztok!

Sajnos az Eszter-nick mar foglalt volt, ugyhogy ezentul Boribonkent jelentkezem. Kép
Koszonom a gratulaciot! Egy kicsi lanyom van, alig 2 eves, es egy meg kisebb fiam, aki most mult 4 honapos.

Az 1. bejelentkezeskor ugy +orultem a temanak, hogy egybol razizzentem Tundus kerdesere, nem olvastam vegig a topicot, sot szegyenszemre meg koszonni is elfelejtettem... De most mar tajekozodtam, igy en is sok-sok boldogsagot kivanok a Te 18 honapos lanykadhoz! Kép

Amit Rekanak tanacsoltal, ahhoz csak annyit fuznek hozza, hogy 4 honapja mar csak a pelenkat es a popsikremet tudtak biztositani, tehat torlokendot vinni kellett. Erdemes a felreertesek elkerulese vegett megkerdezni, mi az aktualis helyzet. 2 eve peldaul textilpelenkaval allt hadilabon az osztaly, napi 1 volt a fejadag, legutobb pedig harmat kaptunk naponta.

Andi, irod, h. 3 eve tartani probaltak a 3 oras szoptatasi idot, szerencsere ez mara szelidult, legfeljebb egy elnezo mosolyt kuldenek annak az anyukanak, aki gyakrabban vagy hosszasaban probalkozik.

Tobben irtok a szulesznovalasztasrol. A BM-ben ezt a temat meg nem kezelik olyan szabadon. Ergo: nem reklamozzak, de nem is hatraltatjak. Nekem Molnar Rozi bevalt az elso gyerkocnel (akkor meg nem tudtam, h. elvileg lehet valasztani), ugyhogy masodjara Ot kertem fel es nem csalodtam. Felhivtam a nogyogyaszatot, h. megtudjam, mikor lesz bent, es az adott idopontban bementem Hozza szemelyesen. Megadta az otthoni telefonszamat, es Ot kellett elsokent felhivnom, amikor elkezdodtek a fajasok. Mire beertunk a korhazba, mar ott is volt. Nem mondom, kicsit kellemetlen volt, h. az epp ugyeletes szuleszno nemi pofavagas aran vette csak tudomasul, hogy nem kell jelen lennie a szulesnel, de hat usse ko. Kép

Sziasztok:
boribon
boribon (boribon)
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: