Új privát üzeneted érkezett!

Tudjátok az én férjem nem indít be egy szülést az ügyeleti ideje miatt, nem tartja a markát, türelmes mindenkihez és a betegei is szeretik. És nagyon sok más orvos is ilyen. Végzi a dolgát, ahogy gondolom ti is a magatok területén. Róluk is essen szó!!!!
Lenne mégegy gondolatom is. Szerintem lenne megoldás a hálapénz kérdésre. Miért nem fizeti a TB, ha valaki munkaidőn túl bemegy a kórházba dolgozni. Pl. karácsonykor? Miért fizet a beteg külön, ha fizeti a TB-t? Szabad orvos választás van. Vagy túlórázzon az orvos ingyen a havi 125 000 brutto fizetéséért? Ha csőtörés van otthon karácsonykor kimegy a vízvezeték szerelő és díjat sem kér? Vagy építették már fel úgy a házatokat, hogy a kőmüves nem kér pénzt a munkadíjért, csak amennyit gondolsz? Amikor a férjem bemegy éjszaka vagy bármikor, nem velünk van, számunkra ő dolgozni megy, hiába számotokra az a kincs megszületését jelenti. velünk nincs itthon. Fizessen a TB!!!!
Van amikor a férjem 24-48 órát van talpon, mert szabad nap az nem jár ügyeleti éjszaka után ---> TB.
A magyar törvények szerint heti 40 óra a munkaidő, a férjem 80-at dolgozik, legalább...
Kérem gondolkozzatok el a másik oldalon is.
anita33hu
 
 


Azt hiszem nem világosan fogalmaztam, amikor azt írtam a jó orvosokról is essen szó, a médiára gondoltam.
anita33hu
 
 


Kedves Anita!

Mindenben egyett értünk, de te is beláthatod hogy nem csak ilyen szülész-nögyogyászok vannak sajnos, szerencsésnek mondhatom magam azt hiszem orvos ügyben de nagyon sok rosszat is hallok. És nagyon kiszolgáltatottak vagyunk.
Sajnos igenis sok aza doki aki inditja a szülést, persze nem ugy hogy nem kérdezi meg az anyukát, de mivel jobb az hogy 8-9 honapos kismamának azt mondja hogy akkor szülünk amikor mindkettönknek jo az idöpont???????? nem fog keresni az utolso hetekben más orvost. Van ilyen is, és vannak a tényleg szivüket-lelküket oda ado orvosok!

Vékony Viktoria
bencebaba
 
 

 
 

Anita!

Sajnos nem csak ezen a trületen hanem más területen sem hir az ha valaki jol végzi munkáját!!!
SAJNOS!

Vékony Viktoria
bencebaba
 
 


Szia Anita!
Miért rohantál ki ennyire most? Valami vagy valaki megbántott? Úgy látom nagyon új vagy még itt a Babaneten, mármint ha nem gondolom rosszul, mert a hozzászólásaid száma csak 2.
Igen, természetesen meg kell hogy fizessék az orvosokat, meg mindenki más jól dolgozót is, de azért nem fogok sírva fakadni, amikor az orvos vagy családja elkezd sírni, hogy neki mennyire sanyarú a helyzete. Bocsánat.
A férjem minden 3. héten ügyeletben van, bármikor ugraszthatják, bár ő nem orvos, csak egy egyszerű szakmunkás, és bizony akár hétvégén is kell mennie dolgozni. Volt olyan karácsony, a mostani és a tavalyi, hogy bizony a mi fejünk felett is lebegett, hogy esetleg el kell mennie dolgozni. És nem ide a szomszédba, hanem az ország másik felére, Zalaegerszegre, innen Gödöllőről. És nem mondhatta volna ő sem, hogy karácsony van, és mindenki le van ejtve. És ő mindezt havi 100 ezerért, minden plusz pénz, és hálapénz nélkül. És bizony sokszor rajta is sok múlhat, hogy esetleg egy bankban tudnak-e majd dolgozni az alkalmazottak, mert ha nincs villany, mert bedöglött a szünetmentes, akkor biza akár te is szívhatsz. Ugye érted, hogy miről beszélek? És amikor a legjobb autókkal furikáznak az alulfizetett orvosok, akkor fel áll a szőr a hátamon.
Oké, abban igazad van, hogy fizessen a TB, de azért valljuk meg őszintén, hogy a jobb ellátás reményében, akkor is csúsztatnánk egy kis pénzt orvosunk zsebébe. Nemde?

Bocsi, most én is kirohantam, de ez egy nagyon érzékeny pontom, amikor az orvosok és családjuk el kezdik sajnáltatni magukat. Mi az egyszerű, nem orvos feleségek, barátnők szerinted hová szaladjunk kisírni, hogy megint szivatják a férjünket.

Ja, és még valami. A férjem van, hogy a kislányunkat már csak csicsikálva láthatja, mert mire hazaér, már alszik, illetve amíg nem járt bölcsibe a Bea, addig reggel meg még aludt, amikor az apukája elment dolgozni. A fiaink csak azért szoktak vele reggel is mindig találkozni, mert ő viszi őket a suliba, különben nem is találkoznának. Na, most jól elpanaszkodtam magam én is, de sajna még mindig nem érzem ettől jól magam.

Zsuzsa

beababa
 
 


Zsuzsa, azért rohantam ki, mert túl sok bántás éri a szülészeket a médiában egy kalap alá véve mindnyájukat.
A problémádat mélységesen átérzem és igzán a politikára, a kormányzatra haragszom, hogy hozzánk hasonló esetek előfordulnak. Biztos sok család szenved hasonló problémákkal.
Nem sajnáltatom magam, a férjem sajnálom és aggódom érte. Mert igyekszik jól dolgozni, mindig fáradt és bármikor belérúghatnak. Sajnálom, hogy már írtam. Bántó a: "nagyon érzékeny pontom, amikor az orvosok és családjuk el kezdik sajnáltatni magukat. Mi az egyszerű, nem orvos feleségek, barátnők szerinted hová szaladjunk kisírni, hogy megint szivatják a férjünket" Soha nem rohantam sehova, én is napi 12-16 órát dolgozom és egyszerű emberek vagyunk.
A babanetre ma jöttem fel először. már bánom, nem tudom mivel érdemeltem ki az útálatodat.
anita33hu
 
 


Bencebaba: teljesen egyetértek a kiszolgáltatottságot illetően is. Két szülésem volt eddig, műtöttek részegen.... . Én is ragaszkodtam volna ahhoz, hogy akkor szüljek, amikor itt van az ideje. Sajnos síelni ment az orvos. Fogó lett belőle.... és egy beteg gyerek.
anita33hu
 
 


Kovács Anita!
Még egyszer bocsánat, nem téged utállak, de komolyan. Hanem a helyzetet. Bocsánat, csak rajtad csattant az ostorom, mert tényleg csak azt hallom mindig, hogy szegény orvosok, milyen szegények anyagilag.
Békülékenyebb hangnemben folytatom:Kép Mekkora gyerkőcöd van? Férjed merre dolgozik? MErt tudod az se mindegy, hogy egy felkapott kórházban, vagy egy kis város, kis kórházában dolgozik a doki.

Gyere máskor is, vannak ennél durvább hozzászólások is itt a Babaneten, és azok sajnos Névtelenül szoktak jönni, és azok tényleg bántóak tudnak lenni. De ki lehet őket kerülni.

ZsuzsaKépKép

beababa
 
 


Anita,
ami a szabad orvosválasztást illeti: jogodban áll ugyan magánalkut kötnöd az orvosoddal, hogy vállalja a terhesgondozásodat és bejön a szülésedre is, EZT azonban nem fizeti a TB. Az eü törvényben ugyanis csak a szabad intézményválasztásról van szó, ami azt jelenti, hogy nem a lakóhelyed szerinti körzeti kórházban vagy köteles szülni, hanem ott, ahol kedved tartja. (És ezt akkor is fizeti a TB, ha esetleg az adott osztályon többe kerülne a szülés - bár ehhez nem értek, hogy elképzelhető-e egyáltalán, de azt hiszem, hogy ha pl. szülőotthont hasonlítok kórházhoz, az előbbiben valószínű olcsóbb az ágy/éjszaka/fő.) Azon belül azonban alaphelyzetben be kell érned a munkarend szerint beosztott orvossal, nővérrel, vagy munkaidőn kívül az ügyeletes orvossal és szülésznővel. Ha ennél biztosabbra mész, akkor a legtöbb orvos és szülésznő szerint ezért neked külön, az ő zsebükbe kell fizetni. Nem a TB-nek, nekik a magánalkudhoz semmi közük. Nem vállalják, és jó is, hogy nem teszik, hogy valaki államköltségen jusson el esetleg odáig, mint ominózus doktor úr, aki merő szívjóságból(?) háromszor annyi szülést vállalt el, mint amennyit emberileg lehetséges.
A férjednek sok szakmai sikert! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kisvárosban lakunk, van egy szívbeteg fiam, aki 11 éves és orvosi hanyagság miatt labilis idegrendszerű, szerintem a szívbetegsége is innen ered. Természetesen a szülés során sérültKép A kisebbik fiam 7 éves, ő maternás (magzatvédő vitamin) bébi, olyan mint a makk, 2 és fél évig szopott. Remélem már várjuk a harmadikat, 3 szobás lakásunk van, ott lakunk, ahol én nőttem fel. Szóval minden olyan, mint más családokban. Én tanár vagyok, nagyon jól látom a mai családok helyzetét ugyanakkor hallgatom az önelégült politikusok ömlengéseit, látom a "minden az enyém" mosolyaikat és közben a tanítványaim családjában alig jut cipőre. Nagyon bánt. Bánt, hogy a médiában az hangzik el, amit akarnak.
Egyébként éppen főzökKép töltött paprikát, paprika nélkül, csak úgy gombócosan -hi-.
anita33hu
 
 


Kedves Kiváncsi!
Az mind OK, amit írsz. Csak annyi a gond, hogy nincs szabályozva az, hogy mennyi jár az orvosnak ezért a plusz munkáért. Pl. az én férjem 5 - 15000Ft kap egy-egy szülésért, van amikor semmit, néha még köszönet sem jut. Nyugodtan lehetne pl. 1000 - 1500Ft-os órabért számolni és akkor korrekt lenne a helyzet. ( a nyelvtanárok többet kérnek el 45 percért) Az orvos is dolgozik ezért díjat kap, a beteg is tudja, mire számíthat, mit vállal. De a kormányzat szemethúny, ezért vannak a visszaélések. Miért nem szabájozzák az egészet? Akkor nem lennének 20000Ft feletti szülések.
anita33hu
 
 


Anita! az finom. Mármint a tölött paprika paprika nélkül.KépKép Én is úgy szeretem.Kép
Hát a médiától már tényleg hányingerem van, ez tény. TEgnap azon rágtam be, hogy uszítják a népet, hogy áremelkedés volt most jan.1-én. A fenébe mindig volt, mindig is lesz. Miért kell hergelni ezzel az embereket?
Az én nagy fiam 21-én lesz 11 éves.Kép A középsőm áprilisban 9 és van egy 27,5 hónapos rosszcsont kislányunk. Ennyit a bemutatkozásról.Kép Most meg megyek rántott sajtot csinálni.

Sziasztok! ZSUZSA

beababa
 
 


Anita!
20 ezer forint feletti???? Hallottam 100 ezer forintosról is. Sajnos.KépKép

Zsu

beababa
 
 


Anita!

Örülök, hogy végre van egy szülész-feleség, aki a "másik" oldalról is megszólal. Nekem ez mindig rejtélynek tűnt.
És különben egyetértek veled, hogy nincs ez így jól! Személy szerint nem sajnálom a pénzt attól az orvostól, aki valamilyen módon segít rajtam, de nem áll módomban kisebb vagyonokat adni. Az, hogy 20E-nél többet ne kapjanak, szerintem teljesen korrekt lenne. De az olyanok, akik közlik, hogy nálam ennyi-és-ennyi egy szülés, az nagyon gyomorforgató.

Hallottam egy sztorit nemrég: házaspár, anyuka kb.38 hetes terhes, vidékre utaznak néhány napra. Anyukánál beindul a szülés, bemennek a helyi klinikára, mindennel elégedettek, szuperül történik minden, gyönyörű gyerek születik. Másnap apuka megjelenik egy hatalmas ajándékkosárral, az alján egy borítékkal, benne 100E Ft. Átadja a dokinak, mire ő: nálam 50E egy szülés. Apuka kiveszi a borítékot, leszámol a 100-ból 50-et és átadja a dokinak. A kosarat és a többi pénzt pedig elviszi. Azért megnéztem volna a doki fejét!

Anita! Mesélsz egy kicsit, hogy milyen szülész feleségének lenni?

Zafi
zafi
 
 


Sziasztok,

én is sokat merengtem már ezen a hálapénz kérdésen. Egyfelől az teljesen oké, hogy ha nekem az az igényem, hogy xy szülész legyen mellettem, munkaidején kívül is, akkor az meg kell fizetni.
De amitől kiver a víz, mikor hallom, hogy sok szülész előre közli a "tarifát". De még ez is rendben lenne, nevezzék a dolgot "készenléti díjnak", ahogy azt egy prof. felháborodva mondta, viszont kapjak róla számlát, legyen előre tudható összeg. Így kicsit korrektebb lenne szerintem.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Az én dokim előre közölte a tarifát. Akkoriban nem voltam túl tájékozott, így eszméletlen magas összegekre saccoltam a szülést, így a 40e még tűrhető is volt. Annyira nem voltam képben, hogy örültem is, hogy megmondta...így legalább nem kellett totóznom és a kórházban megérdeklődni, hogy ki mennyit szokott...
Rá lehetett készülni Kép Mert ez is fontos...ha épp nincs hirtelen annyi a zsebben Kép

Barbi
DBarbi
 


Zafi: nem rossz és nem jó szülész feleségnek lenni. Mindketten a férjemmel szószerint humanisták vagyunk, ahogy őt keresik a betegek, úgy keresnek engem a diákok, megszoktuk, hogy állandóan csörög a telefon. Az, hogy ő más nőkkel foglalkozik, nem zavar. Megszoktam. Ha fogorvos lenne se lenne más. Mivel a férjemmel gimnazista korunk óta vagyunk együtt, őt nem orvosnak hanem a legjobb barátomnak ismerem, tehát az, hogy orvos vagy nem orvos, az is mindegy. Jó férj, nagyon jó apa, bár sokat hiányzik, sokszor hetekig nem tudja kipihenni magát. Néha komolyan aggódom az egészsége miatt. Nagyon kimerítő a munkája, nagyon keveset alszik. Sajnos a biológiai óránk miatt, az ember általában éjszaka szül, másnap pedig neki munkaidő van. Igyekszünk ezt úgy megoldani, hogy nem válal el sok beteget, meg van a havi limit és utána elnézést kér, de nem válalja.
anita33hu
 
 


Szerintem sem lenne korrekt, ha elvárnánk a szülésztől, hogy ingyen álljon a rendelkezésünkre munkaidőn túl. Kíváncsinak igaza van (mint mindig). A korrekt szerintem az lenne, ha egyrészt ezt legitimizálnák, mert nyilván az orvos számára sem kellemes ez a helyzet, másrészt adott ára lenne, legalább nagyságrendileg, azon kívül pedig limitálnák, hogy egyszerre hány terhes nőt lehet vállalni. Minezeken felül nyilván kéne tartani minden szülésről néhány alapvetően fontos dolgot, ezt nyilvánosságra kéne hozni hivatalos úton, hogy az ember információk alapján választhasson orvost.
Sajnos azonban pont azokból lesz politikai körökben hangadó, vagy mondjuk úgy, lobbista, akik számára a mai rendszer nagyon megfelel. Hiába, hogy a többi orvos csöndben nem szereti a borítékozást (de a tisztes szegénységet se, ami érthető), ha nem emelik fel a szavukat.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Zulu: a számlával teljesen egyetértek. Sőt, a kormány akár a születésszám emelésének eléréséhez lehetővé is tehetné, hogy leírja minden család az adóból. A hála pénz szót gyűlölöm. Aki túlórázik, annak azért túlóra díj jár. És hány munkahelyen nem fizetik ezt ki... sem az orvosnak, sem mást foglalkozás végzőknek. Nyugodtan lehetne ez túlóra díj, kötött összegekkel, adózzon az orvos, számlát kapjon a beteg. Tiszta és átlátható lenne a helyzet. A hálapénzt valójában azok az orvosok, kapják, akik munkaidejükben dolgozva pénzt fogadnak el, pl. ezért soronkívül előreveszik a magán betegeket satöbbi, a "nem fizetőképes" beteg, meg had várjon. Hányinger... . A pincér is kap borravalót, de ha nem adsz borravalót attól még megkapod a sörödet. Nagy különbség.
anita33hu
 
 


Adrienn: teljes mértékben egyetértek. Így könnyebb lenne a betegnek is és a becsületes orvosoknak is.
anita33hu
 
 


Anita,
igen, a "hálapénz" szó már önmagában felborzol engem is. Nem értem, hogy miért nem lehet rendbetenni ezt az egészet, hogy ne legyen megalázó sem orvosnak, sem betegnek.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok,
rendkívül örülök a topic indulásának, mert az (asszem) adatvédelmi ombudsmanunk kilátásba helyezte a hálapénz.hu megszüntetését, és ezért az oldal szünetel. Kb. 5 nap alatt 2000 hozzászólás érkezett oda, javarészt intelligens eszmecsere volt, és nagyon mellbevágott, hogy ma Magyarországon a szólásszabadság, mint olyan, nem létezik. Megyünk az unióba... KépKépKép

Hajrá, írja le mindenki, mit gondol, ugyanez volt a téma, csak máshogy indult el.

Virág
Virág
 


Sziasztok!
Amit itt elottem leirtatok teljesen egyetertek vele. A szulesz-nogyogyaszommal barati viszonyban vagyunk, es igaz, amit Anita leirt, hogy 24 oras ugyelet utan nincs szabadnap(amikor o mondta total kiakadtam!), igy ha eppen ugy adodik, akar 48 orat is talpon vannak. Tenyleg igazsagtalan helyzet. Es en az un. halapenzt akkor tartom igazsagtalannak, ha v.ki elore keri. O amikor megkerdeztem tole teljesen meglepodott (akkor meg nem voltunk barati viszonyban, utana alakult ki a baratsag), nem tudta mire velni. O is abba a kategoriaba tartozik, aki nagyon rendes, lelkiismeretes. Szerencsem van, hogy o ilyen. Mert sajna tenyleg egyre tobben vannak olyanok, akik csak a penzre utaznak...
Moni

moni
 
 


Sziasztok!
Nehéz ügy a halapénz-dolog, hiszen ha az ember elégedett valakivel, tulajdonképpen miért ne adjon pénzt??? Vagy valamilyen ajandékot??? A baj csk az, hogy VALOBAN nagyon sok nögyogyasz elöre megmondja: ennyi és ennyi a szülés ara, de NALAM ennyivel és ennyivel több... Vagy nem mondja, de ha nem ad neki az ember 1 kis pluszmoney-t, undok lesz, és nem törödik rendesen az emberrel... Mert sokan elvarjak, hogy minden vizsgalat utan adjon valamit a kedves paciens...Kép
Az elsö krapekombol szülész-nögyogyasz lett... 4 évig voltunk együtt, még tanult... Aztan idönként ujbol talalkoztunk, barati alapon, kajalni, meg dumalni... Nos, a lelkiismeretes, rendes, tündéri, érzékeny fiubol 1 ramenös, beképzelt hülye lett, akinek sokkal fontosabb a pénz, mint a paciensei, vagy akar a felesége... Miért lett ilyen? Mert ö is hülyére dolgozta magat, mint fentebb irtatok, s ugy gondolta, ha éjjel-nappal dolgozik, neki jar a halapénz, igy el is kérte... Rajött, hogy sokan istenitik az orvosokat, igy istennek kezdte képzelni magat... Mivel alig jart haza, ugy gondolta, neki az is jar, hogy jopar növérkére ramaszhat. Szomoru...Beszélgettem vele a szülésekröl, és teljesen ledöbbentett, mennyire csak 1 eset a sok közül 1 szülés... Ha jo a vége, ha rossz. Az az eszébe sem jutott, hogy az éppen szülö maminak mennyire fontos,késöbbi életét meghatarozo élmény a szülés... Utalom azokat a dokikat, akik csak a pénz, vagy a tarsadalmi statusz miatt lettek orvosok, nem pedig azért, hogy életük végéig (vagy legalabbis a nyugdijig) lelkiismeretesen szolgaljak a betegeiket, segitsenek rajtuk, stb...
Na, leallok, mert nagyon sokat tudnék még erröl irni.
Moni! Honnan irsz???
Sziasztok!!!

Kép
Vendég
 


Szia Kukacz!
Szeretném háromfelé választani a reagálásomat.
A szülészet egy olyan speciális terület, amikor az orvos nem szabályozhatja!!!! a munkaidejét. Könnyű egy olyan műtéti területen (nem akut helyzet), ahol behívhatja a beteget a munkaidejében és megműti az orvos. Ebben az esetben felháborítónak tartom, ha egy orvos "előre megmondja az árat" és hogy egyáltalán pénzt kér. De képzeld el, ha pl. egy tanárt a szülők tetszés szerint berendelhetnék, akár este is a gyerekeik mellé, hogy korepetálja őket extra munkaidőben, szivességből és ne a saját családjával foglalkozzon. Vagy pl. bárki kinyittathatna egy divatárú boltot az éjszaka közepén. Az ügyeletes orvosok azért vannak, hogy ellássák a munkaidőn túli esteket. Ha neked nem megfelelő az ügyeletes orvos, amit teljesen megértek, hisz a szülés az anyák számára életük egyik legjelentősebb pillanata és nem is kockázatmentes, akkor a megkért orvosod munkaidőn túl dolgozni fog. Várják el, hogy hálás legyél? Nem, ezt hálapénzzel megoldnai nem lehet. Nem lenne gond ez, ha egyszer-kétszer fordulna elő az extra munka egy hónapban. (elnézést, hogy munkának hívom a szülést, de az orvosnak valójában az), de az orvos hiány miatt egy-egy orvosra 15-30 "extra beteg" jut. Most is csak azt tudom hangsúlyozni, ahogy más orvosoknak is van óradíja, ahogy a magántanárnak van óradíja, szabályozni kellene a szülészek túlóra díját is. (szerencsére május 1-től szabájozzák az orvosok maximális túlóra vállalását.)
Az elfásultságról: egy - egy gyermek születése újra és újra megismétlődő csoda. Sok szülész soha nem fásul bele ebbe. Ugyanakkor egy bizonyos havi, napi szülészám mellett belefásulnak az orvosok. Szomorú, hogy így van. Remélem a május 1-től életbelépő törvény, ami szabályozza az orvosok maximális tehervállalását, munkaidejét, biztosítja majd azt, hogy az eddig kényszerből sokat dolgozó orvosok vagy a pénzhajhászás miatt sokat vállaló orvosok kevesebb beteget vállalhatnak majd és ezáltal normálisabb életritmussal, jobban odafigyelve foglalkozhatnak egy-egy beteggel. De felmerül a kérdés, ha csökken a vállalható szülésszám, orvos hiány lesz, egyre kevesebb a szülész, lesz majd akinek nem jut orvos? Lesz olyan beteg, akinek mindenki azt fogja mondani, hogy elnézést, de nem vállalhatom? Az Eu csatlakozással majd fel fogják tölteni az orvos hiányt, de nem a német orvosok fognak tolongani, hogy Magyarországon gyógyítsanak.... Számomra elkeserítőnek tűnik a helyzet, bár a scaládunk számára jó hír az új törvény, mert több pihenő jár majd az ügyeletek után. De félek attól is, hogy majd megtalálják a jogi kiskapukat.
A pénzhajhászásról: sok ember megmámorosodik a pénztől és mégtöbbet, mégtöbbet akar. Ez minden munkaterületen előfordul. Lásd a politikusokat, ügyvédeket de bárkit. Az embereknek egy része nem elég erős lelkileg és erkölcsileg, hogy józanul csak annyi pénzt keresen, amennyire neki és a családjának feltétlenül szüksége van. Mélységesen elitélem az ilyen embereket, mert elfeledkeznek más emberekről, vakon, csak a saját sikerüket és gazdagságukat látják, nem veszik észre a többi embert. Ez nem szülész-nőgyógyász specialitás. A szülészeknél nagy a kísértés, mert korlátlanul vállalhatják a szüléseket. Közben tönkre megy a családjuk, sokan alkoholisták lesznek, mert elfelejtenek élni, s mire feleszmélnek, magukra maradnak. Egyre gyakrabban hibáznak, jönnek a perek, az emberek ellenük fordulnak. Sajnálom őket valahol.
N most ennyit.
anita33hu
 
 


Szia Anita!
Egyetértek Veled, teljes mértékben. Tudom, hogy 1 szülést nem lehet elöre beprogramozni, és a dokinak ugrania kell, szaladni a korhazba, ha valamelyik kismamija éppen szül, akar éjjel 3-kor...
Megértem azt is, hogy sokan egyre több pénzt akarnak, hiszen éjjel-nappal dolgoznak, faradtak... Csaladi életük szinte nincs... Ugy gondoljak, ezt valahol kompenzalni kell. Megértem ezt is...ha az ö szemszögükböl nézem ezt az egészet! Söt, azt is, hogy nekik 1 szülés csak 1 a sokbol. Nem azt varnam, hogy könnyezzenek minden egyes baba lattan, csak, hogy viselkedjenek emberien. (Persze, vannak szuppper, tündéri, lelkiismeretes orvosok-pld. az én nögyogyaszom-de itt nem ezekröl van szo!!!) Viszont a mamak szemszögéböl nézve meg lehet érteni az ö aggodalmukat is... Tudod, minden attol függ, honnan nézzük... Mindenkinek lehet igaza...
Szio!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Anita! teljesen egyetertek veled, en is igy latom a helyzetet.
Kukacz! Szombathelyrol irok. Es te?
Mint fentebb irtam nekem is nagy szerencsem van az orvosommal, az elozo nem volt iylen. Amikor bevereztem a 11. heten annyira hidegen kozolte hogy fenyegeto veteles, hogy azt leirni nem lehet. Piszok rosszul esett. Aztan meg volt egy-ket dolog utana, amivel betelt a pohar es a 16. heten eldontottem, hogy orvost valtok. Abszolut nem ismertem a mostani orvosom, akkor kezdte a maganrendeleset. Es ismeretlenul tobb erdeklodest mutatott irantam mint a regi dokim, akihez akkor mar a 7. eve jartam. A 16. heten meg voltam a reginel, akkor kaptam a 18. heti Uh-ra idopontot(amit nem o csinalt, mert itt igy van) es a 22.hetre hivott vissza, az UH eredmenyre nem is volt kivancsi. Mig a mostani orvosom, akit akkor kerestem meg, azt mondta, hogy az UH utan masnap var. Errol ennyit.

Moni

moni
 
 


Szia Anita!
Csak most láttam ezt a topikot, a hálapénz.hu topikban már kifejtettem véleményem. Tényleg nagyon sok a rendes orvos, nem kéne magatokra venni a sok kritikát. Tudod akinek nem inge... és úgy látom a férjednek nem inge Kép
Én nagyon meg voltam elégedve a dokimmal és hálapénzt is adtam neki. Örültem is, hogy nem kért pénzt. Elhatároztam, hogy a következö babát is nála szülöm. Utálom a fix tarifás orvosokat. A stílus, hozzáállás nem tetszik. Már elvböl sem szülnék ilyennél. Most viszont képzeljétek mit hallottam egy kismamától. Az elöbb említett orvos fix tarifás lett. A pénz amit kér 5eFt-tal kevesebb, mint amit magamtól adtam Kép Tetszett az ajándékkosaras sztori. Kicsit hasonló ez is. Most mit csináljak, az elveimhez ragaszkodjak, vagy a dokihoz, aki egyszer már bevált?
Azt hiszem tényleg valamiféle szabályozással lehetne megoldani ezt a kérdést.
Bocsánat, ha túl indiszkrét leszek, de Te miért nem a férjednél szülted a gyereked? Ha nem akarsz ne válaszolj.

minden jót neked
üdv.
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok! Moni, Svajcbol. Azt gondoltam, külföldön élsz, az ékezetek miatt!!!Kép
Anita! Igen-igen, a férjed ne vegye magara ezt az inget!!! Komolyan mondom!!!
Nyanyus, komolyan gondolod, hogy ezt valahogyan szabalyozni lehetne??? Ki tudja, mennyit és mikor kér el valaki??? Ki ellenörizné??? Az APEH??? Ahhh, szerintem nem lehet...Kép
Vendég
 


Kukacz
nem, nem ezt, hanem a munkaidöt és egy orvosra esö szülések számát.
Nyanya
 


Ja, aha, azzal 1etértek!!! De-mint Anita irta-nem igazan vannak megfizetve a dokik, ezért kell nekik a pluszpénz... Amit meg is értek...
Vendég
 


Kukacz
Én is megértem és egyetértek vele, hogy nagyobb fizetés kéne az orvosoknak, de addig is miért az én zsebemböl. Nekem ki ad nagyobb fizetést? Én sem igazán vagyok megfizetve, mégis az én zsebemben túrkálnak. Vagy én is nyúljak be más zsebébe? Mi lenne, ha nem adnánk hálapénzt, összeomlana az egészségügy? Szerintem igen és ez elég szomorú.
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!
Én nagyon-nagyon csalódtam a választott orvosomban a terhességem második felében. A terhesgondozások időtartama egyre rövidebbé vált, a kezdeti kedvesség eltűnt, miután megkértem, legyen jelen a szülésemnél. Eljött a várva várt nap. Hívtam az orvost (d.e.), hogy különösen érzem magamat (én magam nem gondoltam volna, hogy már vajúdok). Az elhangzottak után kérdi:..."és most be akar jönni?" Hirtelen szóhoz sem jutottam; ő az orvos, nem neki kelle mérlegelni? Fogalmam sem volt, milyen vajúdni, mit érez olyankor az ember. Azután, hogy igent mondtam, közölte, siessek, mivel ő haza akart volna menni. Bántam, hogy nem volt elég bátorságom menet közben lecserélni. Nagyon rosszul esett a viselkedése. Szerencsénkre 2 óra alatt meglett a baba, nem kellett sokat "fáradoznia" a dokinak. Hipp-hopp ellátott, a borítékját gyorsan zsebre vágta és elsietett.
Névtelen
 


Kukacz: én is kismama is vagyok, és több 10km fogok utazni, hogy szüljekKép Nagyon szomorú ez a tény.
anita33hu
 
 


Sziasztok!
Ezt a hsz-t tulképp a hálapénz.hu-ba szánnám, de ott csak regisztrálva lehet, így ide jöttem névtelenül. Amúgy regisztrálva vagyok, de ezt a történetet nem merem névvel írni, a doktornőt mindenki(?) ismeri a városban, és engem is, tehát nem akarom, hogy kiderüljön ki vagyok. A lényeg:
Terhes lettem és mivel aggódós vagyok, már az 5-6. héten elmentem a maszek drnőhöz, akinek saját UH orvosa van. Na az megállapította, hogy méhen kívüli a terhesség és beutalt a kórházba méhen belüli UH-ra. Ott viszon a specialista rende UH-on megállapította, hogy a petezsák jó helyen van, a petevezetékben egy ciszta volt. Na, fülig érő szájjal mentem vissza a drnőhöz, aki megdöbbenésemre, nem foglalkozott a jó hírrel, a jó eredménnyel. közölte, hogy van időpontom Pestre az egyik kórházba műtétre. Nem értettem, mondtam, én nem megyek, a baba jó helyen van, stb. Erre ő elkezdett ijesztgetni, hogy márpedig az esküvőnkön (2 hét múlva volt esedékes) elönt majd a vér és bele is halhatok. Ez volt a nagy-nagy csúnyaság vele kapcsolatban. Ott is hagytam, azóta sem láttam, másik orvost választottam. De ami miatt ez a történet a hálapénz.hu-ba tartozna: a drnő következetesen elkérte volna a terhesgondozásért járó pénzt (nem keveset!!!), csak azt nem közölte, hogy szülés levezetését nem vállalja, sőt a lábát sem teszi be a kórházba, ő csak magánrendelőt tart fenn. Hát erről ennyit és bocsi, hogy névtelenül írtam le.
Névtelen
 


Sziasztok!
Én a Nyírőben szültem most júliusban, és akárhányszor odamentem vizsgálatra mindig azt láttam, hogy az orvosok a legdrágább autókkal furikáznak ide-oda. Én sajnálom őket a bruttó fizetésükért, AZ tényleg nem sok. A hálapénzt biztos adom (szülés után 50-et adtam), de azt azért már meg ne mondjam nekem egyik doki se, hogy mennyire legyek hálás! Ez szerintem pofátlanság, hiszen a hálapénz, az a pénz, amivel megköszönöm neki, hogy gondoz engem, hadd döntsem el én, hogy mennyi legyen. Még egy megjegyzés: egy szegény családnak 20 ezer is sok pénz, egy gazdag család valószínűleg többet ad. Az orvosnak a gesztust kellene értékelnie. Nekem az az 50ezer forint nagyon sok, és tényleg szeretetből adtam. Az én orvosom egy fillért nem kért soha amúgy, és szülés után még szombaton és vasárnap is benézett hozzám, a 6 nap alatt míg bent voltam csak egy nap nem láttam őt.
Zita
Zita
 


Sziasztok!
Tegnap irtam,de nem ment el. Megpróbálom mégegyszer.

Régi motoros vagyok,de az elmúlt két évben babáztam és nem jártam erre.Most,hogy a csapból is a hálapénz.hu folyik,gondoltam felugrom körülnézni.De lemaradtam,mert letiltották már.Ma reggel hallgattam a Kossuth rádiót,és ha jól értelmeztem az ott hallottakat,még akár a babanetet lekapcsolhatják,ha kitárgyaljuk a kitárgyalandókat.Vasárnap este a chaten járva már kiaggódtam emiatt magamat,remélem nem a próféta beszélt belőlem.Meghallgatva rádiót,tvt,a hozzászólásokat olvasva,egyik és másik oldalról,meghallgatva a szülész barátot is,én igen rövidre zárnám a kérdést.A """"hálapénz""" egy nagy marhaság,amit mi szülő nők,betegek,rokonok találtunk ki.A szocializmusban.Hogy az amúgy lepra körülmények,a poroszos,vagy inkább lekezelő,neadjisten bunkó bánásmód helyett valami kis jóban,előnyben,kedves szóban részesüljünk.Csak hogy a kis hálapénzekből havi jövedelmek lettek!!Az emberek nagy részének a nettó ötvenezer a havi jövedelme!Másnak lehet, hogy fika.Nőgyogyi barátunk szerint a szülő nők egymást hergelik,egymást licitálják túl,és óriási túlzások a megjelent összegek.Egyetértek vele valahol.Mi kezdtük el kenni őket,és ettől elszemtelenedtek.Mint bármely más szakmában ez történne,ha így kennénk a művelőit.Ezért minden tisztelet az összes kivételnek.De.Két dolog tuti.1.Megoldást kell találni erre dologra.2.Az előre elkért pénz,a tb által finanszírozott rendelő,felszerelés,gyógyszerek kifizettetése BÜNTETŐJOGI KÉRDÉS.Nem lehet összekeverni,azaz ne lehessen összemosni magánrendeléssel.Terhesgondozás MAGÁNRENDELŐBEN-akinek ez kell,ODA menjen,fizessen érte,OTT.A kórházban,klinikán,rendelőben NE fizessen.Ha valakinek extra kívánságai vannak,menjen MAGÁNKÓRHÁZBA,és fizessen,de csak OTT.Aki egy bizonyos orvoshoz ragaszkodik az pedig kössön-köthessen!!!-szerződést a szolgáltató orvossal.Amiben minden benne van,ki mit vállal,mit biztosít és mennyiért.Erről számla és ebből adóbefizetés.De a számla ne tartalmazzon olyan tételt pl., amit a tb térít szüléskor.Csak az extra készenlét és extra fellépés legyen felszámolható.Ha a fogadott orvos munkaidejében,vagy éppen ügyeletes orvosként látja el a szülő nőjét,ez érzékelhető legyen a számlán.Ha amúgyis dolgozik,ne ügyeleti díjat számoljon fel.Ja, és mindent utólag.Mivel előre nem lehet tudni semmit.És a szerződés betartása ugye a szerződő felek mindegyikére vonatkozik,tehát anyuci sem tud elsumákolni.Sajnos ilyen is van ám.Nos kicsit hosszú,amit leírtam,de asszem nagyon korrekt és átlátható.Mindenkinek jó babázást,babavárást.Üdv:Cseri
cseri
 


Sziasztok!Cserinek teljesen igaza van!Nem hosszú,és teljesen érthető és korrekt.
Méri Kati
 


Igen, Cseri jol lat bizonyos dolgokat...De nem biztos, hogy ennyire le lehetne egyszerüsiteni az egészet...
Vendég
 


Cseri
Teljesen igazad van, ez talán megoldás lenne és még kiegészíteném annyival, hogy a doki különbérét egy felsöbb szervnek kéne megállapítani, és nem a dokinak, mert mi alapján mondja v.ki magáról, hogy én jobb vagyok mint a többi ezért többet kérek. Ezt másnak kéne megállapítani egy meghatározott követelményrendszer alapján. Ki hallott már olyat, hogy egy állami m.helyen az ember magának határozza meg a fizetését? Ez vállalkozóként, magánrendelöben OK, ott mindenkinek szíve joga annyit kérni amennyit akar.
Kriszta
Nyanya
 


Cseri:tökéletesen egyetértek, de nem nagyon bízom a változásban.
Névtelen
 


Kedves Egybegyültek!
Mindannyian, többek között én is átestem szülés baján, örömein.
Erről kár beszélni, mert az, hogy valaki esetleg nem olyan könnyen, ill. fájdalommentesen szül, ahogy szeretne, ez az egészségügytől szinte teljesen független, de nem is erről akaork beszélni.
A hálapénz dolog az, amin felkaptam a fejem.
Én vidéken lakom, busszal járok dolgozni, akkor megyek a buszhoz, amikor a mentrend szerint jön a busz, és oda, ahol a megállója van, az a sofőr vezeti amelyik éppen a munkaidejét tölti. Ez kerül nekem annyiba, amennyi a buszjegy ára. Gondolom tudtok követni?Kép
Ha azt "akarom", hogy a busz a házam előtt álljon meg, akkor jöjjön, amikor én szeretném, és lehetőleg az a sofőr vezesse, amelyiket én szeretném, akkor az nem ingyen, hanem rendes pénzért történik, ugyanis, lehet, hogy a sofőr éppen a nyaralását, a színházi előadását, stb... szakítja meg amiatt, hogy a busszal értem jöjjön.
Gondolom ez is világos Kép?
Mielőtt továbbmennék - ez nem hálapénz, ez bérleti díj!!! szerintem.
Ha ez mind érthető, akkor mi a kérdés, miért baj, ha az orvos, a választott szülésznő pénzt kap azért, hogy az én babám "kénye-kedvéért" otthagyjon csapot-papot, és siessen dolgozni. Aki nem érti ezt, az járjon a hivatalos menetrend szerinti busszal!, nem kell "taxival" járni.
Ez természetesen nem engedi meg azt, hogy velemn, velünk bármi ártót tegyenek, de szerintem nem is ezért dolgoznak az egészségügy dolgozói.
Bagdányi Alma
 


Alma,
az a szomorú hírem van, hogy - a hasonlatoddal élve - rengetegszer ez történik: Megveszed a jegyet, felszállsz, aztán a sofőr megy, amerre akar. De az is lehet, hogy a megvett jeggyel a kezedben elmegy melletted a busz, nem vesz fel. Vagy jeggyel a kezedben felszállsz, és nincs kedve megállni annál a megállónál, ahol jelzel. Na akkor mi van? Én tudom, milyen érzés halott magzattal a méhemben és vérezve órákat várni egy kórház folyosóján, mert nem volt bent az orvosom, és mindenki más szarta le, hogy ott vagyok. És tudom, mit jelent 20 hetesen vérezni, kh-ban feküdni úgy, hogy a saját orvosom (még mindig az a körzeti) egy UH-ot sem csinál, mert a halott baba elvétele után nem adtam "hála??????"pénzt! A hasonlatod jó, a kiegészítéseimmel. Erre köss csomót!

Virág
Virág
 


Alma!!! Igen, megértem, amit irsz, de vannak kiegészitö jegyek is, azoknak is egységara van. Nem??? Ha Pesten kivül akarsz menni, mondjuk, Gödöllöre, akkor ennyit és ennyit kell rafizetni, ha meg Csömörig, az olcsobb, de ra kell fizetni a rendes jegyre!!! Es nem a kalauz mondja meg, mennyit, EGYSEGAR van!!! Egységarnak kellene lenni minden beavatkozasra, hogy az ember tudja mihez tartani magat...
Mint Virag mellett, mellettem is elment többször a busz, egyszer meg annyira késett, hogy egyedül kellett megszülnöm egy 20 hetes halott Babat, mindenféle érzéstelenitések nélkül!!! Pedig maganklinikan voltam!!! A dokinöm éppen hazaszaladt, mert azt hitte, sokaig fog tartani a szülésem, a szülésznök pedig le se sz..tak. A szomszéd szobaban szült 1 nöci, mellette volt mindenki. En meg hallottam, hogy sir a baba. Sirtam én is... Es ez volt Genf legdragabb maganklinikajan (a dokinöm ott végzett csak beavatkozasokat), még most, 3 év utan is ha elmegyek a klinika mellett (itt van mellettünk, nem messze)ajulas környékez!!!!!!!Kép A dokinö persze zokogott, amikor beért, de hat nem volt mindegy??? Emberséges banasmodot szerettem volna, nem utolagos könnyeket!!! Hala az én jo szivemnek, senkit nem jelentettem fel (pedig a barataim azt akartak!!!), söt, még ajandékot is küldtem a dokinöcinek, amit meg is köszönt!!! De dokit valtottam. Ennyi!!!

Nem ellenzem a halapénzt, vagy az ajandékokat, feltéve, ha meg van elégedve az ember apoloival, orvosaival!!! De ha nincs...
Vendég
 


Alma
reagálnék kissé lenézö hasonlataidra, de rohanok mert elmegy a buszom
Kriszta
Nyanya
 


Nyanya Kép!
süti
 
 


Tudjátok, az orvosok most azt fontolgatják, miután általános, országos terror folyik ellenük, hogy nem mennek be szülést vezetni éjszaka, senki nem kötelezheti rá őket. a pénzeteket tartsátok meg, szüljetek az ügyeletes orvosnál.
Teljes mértékben egyetértek cserivel. Köszönöm.
A férjem tegnap hajnalban ment be, kb 4 órakor, ma délelőtt reggel rosszul lett, vrcukorszint 2.4 ugyanis étlen szomjan dolgozott, nem volt rá ideje. Hiába van már mindig egy-egy csoki a zsebében. Két császármetszést végzett, rendelt a szakrendelőben, egyéb műtétei is voltak. De ezek mind szokványosak, ami ehhez a 36 órai egyben, ebédnélküli, reggeli nélküli munkához járulta az, hogy amikor elhaladta szobák előtt álldogálló rokonok mellett, megszólalt az egyik: na, ez is egy szülész.
Azóta is egyfolytában cseng a telefonja, de most odamegyek és kikapcsolom. pont.
anita33hu
 
 


Húúúúha, ez tényleg megoldás! Gratulálok! Azért azt hiszem, pénz beszél, kutya pedig továbbra is ugat!
Névtelen
 


Anita
Gratulálok, kapcsolgasd csak ki, nem füzök ehhez semmit.
Egyszer talán majd Te is hiába csörgeted az orvosod telefonját, akkor majd gondolj a feleségére.
Kriszta
Nyanya
 


Anita!
Eddigi hozzászólásaimból kitűnik, hogy nagyjából az orvosok pártján állok /persze kivételt képeznek az inkorrekt, öntelt, maguktól elszállt orvosok/, mégis azt mondom Neked, hogy rosszul teszed, hogy a kismamákat, főleg az ittenieket bántod. Értem, hogy aggódsz a férjedért, értem, hogy sokat dolgozik, hidd el az én férjem is van, hogy a kimerültségtől időnként szólni sem képes, én sem látom többet a férjemet, mint Te, Neki viszont senki nem fizet plussz pénzt. Nem panaszkodom, ne érts félre. Csak nehogy azt hidd, hogy ebben az országban csak az orvosok dolgozzák ki a belüket is azért, hogy eltartsák a családjukat. Tehát ne támadj, akinek nem inge, nem veszi magára. Az én nőgyógyászomnak egy tündéri, megértő felesége van, ő soha nem mondana ilyet. Tesóm dec. 24-re volt kiírva szülni /közös az orvosunk/, és félve kéredezte a doki nejét, hogy mit szólna, ha szenteste kellene a férjének a kórházba menni. A válasz: ezt vállalta, TERMÉSZETES, hogy ott lesz, ha szükség van rá. Igaz, a feleségek sem egyformák.
beatrix28
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: