Új privát üzeneted érkezett!

Kedves asszonyok, lányok! kinek vannak nyíregyházi tapasztalatai?

Kép
szöszke
 
 


A Gyermekek fórumban van egy Nyiregyháza topik,ott vannak tapasztalt anyusok(csak éppen nem irnak mostanában oda sem...)
a többesszám érdekelne:nem csak egy szülészet van Nyiregyen?
puposnünüke
 
 


Kedves Puposnünüke!
Valószínűleg igazad van. Én voltam figyelmetlen. Ki lehet javítani valahogy?
A Gyermekek fórum jó, de ott már a megszületettekről van szó, engem pedig inkább az úton és tervben lévő babák szüleinek tapasztalatai érdekelnének!
Tudsz valamit?
Szia: Szöszke

Kép
szöszke
 
 

 
 

Ööö,ha te még nem szültél,talán mégis a már szült anyukákat kellene megkérdezni a szülészetröl.Ök már voltak ott,látták,átélték,mennyi az igazság abból,amit a tanfolyamokon,bemutatókon igérgetnek.
Topikcim javitáshoz a szerkesztöket kéne megkeresni,van valahol olyan topik,ahol lehet nekik irni.
puposnünüke
 
 


Szia Szöszke!
Én nyiregyházi vagyok, itt szültem, jók a tapasztalataim. Bővebbet, ha érdekel, később...
Erre várok reagálást, ha mozgás van a topicban, jövök, mesélek. Kép

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Szia, Zsuzsimano!
Gyere és mesélj!
Jelenleg Pest mellett élek, de Nyíregyházán szeretnék majd szülni (nyíregyházi vagyok én is). Ezért érdekelne, hogy mi a helyzet. A nőgyógyászaton már sajnos voltam (petefészek-ciszta miatt). Mindenki kedves volt, csak szeretnék több véleményt is hallani. Nagyon érdekelnének a tapasztalataid.
Mi a párommal apás-szülést tervezünk. Már láttam valahol, hogy ennek egy tanfolyam elvégzése a feltétele. Nem tudom, ezt hogy tudjuk majd kivitelezni a távolság miatt?! Neked milyen volt a szülés? Vannak alternatív szülési lehetőségek (Szülőszék, baba-mama szoba, stb.)? Meddig kellett a kórházban maradnod? Egyszer szültél?

Szia: Szöszke :-)

Kép
szöszke
 
 


Szia Szöszke!
2002.szeptemberében szültünk, merthogy nálunk is papás szülés volt. Ennek feltétele egy 3 részből álló "tanfolyam" elvégzése, amely 3 előadásból áll: 1. orvos tartja a szülésről, 2. szülésznő végigvisz a sürgősségitől az osztályig, mindent megmutat, 3. védőnő tartja csecsemőápolásról.( egy kicsit idealizálva a kórházat). Amúgy szerintem ezt nem csak a papás szülések előtt kellene megtartani, mert nagyon hasznos. A tanfolyam végén mindenki kap egy kiskönyvet, hogy részt vett ezen, ez a kispapák belépője a szülőszobára, vinni kell magukkal.
Két 4 ágyas szülőszoba van , 3 papás egyágyas szoba, és egy altenatív, amit csak fogadott szülésznővel lehet igénybe venni, mert ott nem csatolnak a szülő nőre semmilyen készüléket, és az ügyeletes szülésznő nem lehet ott mindig.
A gyermekágyas osztályon vannak 6 ágyas szobák, 2 ágyas szobák, itt a baba nem lehet az anyukájával, viszont van 2 db 4 ágyas rooming-in szoba, ahol ott lehet. Persze van fizetős, úgynevezett alapítványi szoba, ahol veled lehet a pici, és a látogatók is bármikor bemehetnek, van mikró, hűtő. A többieknek ki kell menniük a társalgóba látogatót fogadni.
Visszatérve a szüléshez: van EDA, de lehet nitralgin gázt is használni fájdalomcsillapításra. Amikor mi szültünk, hiába volt fogadott orvosunk, többször is ránk nézett az ügyeletes, és még minden arra járó orvos, hogy rendben van-e minden.
A szülés után 5 napig kell bennmaradni, ami a vége felé már eléggé nyomasztó.A szülésznők, akik akkor ott voltak, kedvesek voltak. A nővérekről ez nem mindig volt mondható, sokan úgy tarották, hogy 1 bonbon, egy gyümölcslé megoldja a problémákat, de nekem nem volt rá szükségem.
Ha valami kimaradt, kérdezz nyugodtan, válaszolok, ha tudok.
( amúgy elnézve a Szülőszoba riportfilmeit, a nyíregyi kórház szálloda szintű némelyik pestihez képest!!!)
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Kedves Zsu!
Köszi a bőséges tájékoztatást!
A párod mit csinált szülés alatt? Hogy bírta?
Te milyen szobában voltál?
Szöszke

Kép
szöszke
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szöszke 2010.07.26 11:09-kor.

Kép
szöszke
 
 


Zsu! Ez kétszer küldte el, bocsánat!

Kép
szöszke
 
 


Szia Szöszke!
Én a sima papás szobában voltam, mert túlhordás és zavaros magzatvíz miatt indították a szülést. A párom nagyon jól viselte, fogta a kezem, tartotta a fejem a tolófájásoknál, na meg nézte a gépen a fájások erősségét, és szólt amikor kezdődött,(akkor kellett szívni a gázt). Bezsélgetett a szülésznővel, dokival, így az én figyelmem is elterelte. Azt mondta, kár lett volna kihagyni.
A szülés után 2 ágyas szobába kerültem ( már az előkészítéskor megkérdezték, hova akarok menni, sajna a babásak foglaltak voltak, de lefoglaltak egy szabad ágyat nekem 2 ágyasban). 3. napon megüresedett a hely a babás szobában, megkérdezték, át akarok-e költözni. Mivel aznap ment el a szobatársam, átmentem. Nem is bántam meg, igaz ránk sem nyitották a nővérek az ajtót, viszont a szobatársaim mindent megmutattak, ami a gyerekkel kapcsolatos volt: tisztábatétel, köldök kezelés, stb.
Ja, amúgy a férjem is zenetanár! Te milyen hangszeres vagy?
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Szia Zsu!
Teljesen megnyugtattál. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen színvonalas ez a szülészet. Ez a gázszívás milyen alapon működik? A babának nem káros? Azért érdekelne a hatékonyság, mert mindenképpen kellene valamilyen fájdalomcsillapítás, csak én a tűszúrástól mindig rosszul leszek, gyakran el is ájulok.
A szülés után hogy érezted magad? Az anyai örömöt leszámítva - mert gondolom ez automatikusan jön, nem?- fel tudtad fogni, hogy túl vagy rajta?
Írtad is és láttam is a profilodban, hogy zenetanár a férjed. Én szolfézst tanítok. (Sajnos csak zongorán játszom). Látom, hogy tanító vagy. Tudtál tanítani (a baba miatt), vagy nemrég végeztél?
Szöszke

Kép
szöszke
 
 


Szia!
Kezdem az elején. Tanítottam a ötödik hónapig, április végéig. Akkor elkezdett kinyílni a méhszáj, na meg az is közrejátszott a táppénzre menésemhez, hogy a főnököm nem fogadta el, hogy babát várok, ki akart készíteni, sírva jártam haza.
A gázról: nem káros a babának, neked pedig hasznos. Érdekes volt, mert tudtam, hogy jön a fájás, és fáj, de nem éreztem. Olyan kábult voltam, vigyorogtam, kb ilyen érzés lehet "belőve "lenni, bár azt nem próbáltam hál'istennek. Itt jött a képbe a férjem, mert nekem nagy a fájdalomtűrő képességem és mire hatott volna a szer, vége volt a fájásnak. Szóval a párom figyelte a monitort, szólt ha kezdődött a fájás, hogy kezdjem el szívni a gázt, és akkor hatott, amikor a tetőpont volt.Amúgy az EDÁtól én is féltem, nem mertem kérni, így utólag egyáltalán nem bántam meg, ki lehetett bírni így is.
Amúgy az egész szülésről az a véleményem, hogy én sokkal rosszabbra számítottam. Persze mindenki másképp éli meg, mindenkinek más a tűrőképessége.
Nagyon féltem az előkészítéstől, a gátmetszéstől, a varratszedéstől például. A kitolási szakasz volt a legérdekesebb, az , hogy tudtam, mindjárt találkozhatok a babámmal.Feszítő érzés volt, ahogy a feje kiért, tényleg, mintha székrekedése lenne az embernek, de akkora megkönnyebbülés volt, amikor kicsúszott. Csak arra tudtam figyelni, hogy sír-e, és hogy túl vagyunk rajta!
Az egész olyan furcsa, mert utólag tudod, hogy fájt, de nincs benned semmilyen testi fájdalom, mint pl egy műtétnél. A szülés után rögtön a hasamra tették a babát, sőt, van egy családi szoba elnevezésű helyiség, ahova kitoltak babástúl (persze a varrás és a rendberakás után) és a szüleimmel találkozhattunk , szinte rögtön a szülés után.
Remélem nem voltam nagyon szétszórt, rengeteg gondolkatom van, de mire bepötyögöm, elfelejtem a felét. Szóval ha van még valami, akkor ki vele, boldogan mesélek, ha nem tartassz uncsinak!!
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Zsu!
Minden érdekel. Mesélj még! Terveztek még gyereket? Az első szülésed nagyon csodásan sikerült! Mennyire engedtek vajúdni? Járkálhattál, gumilabda, bordásfal volt?
Szöszke

Kép
szöszke
 
 


Szia!
Nálam burokrepesztéssel indult minden, úgyhogy nem járkálhattam.
Ha a szülésen és a terhességen múlna, már vállalnám a következőt, de sajna a jövőre is gondolok, úgyhogy várunk még egy kicsit, kezdünk egyenesbe jönni anyagilag.Ja, de nem a gyerek miatt kerültünk padlóra, ne ilyedj meg, csak sok tervünk van, és elég sok pénz kell hozzá, kölcsönt meg nem szívesen vennénk fel. Na meg kiélvezem, hogy Kristóf ekkora, most csak vele foglalkozunk.
Majd jelentkezem később is, csak most megyek Manócához játszani...
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Szia Zsu!
Amúgy vannak ilyen vajúdó eszközök?
Szöszke

Kép
szöszke
 
 


Megmondom őszintén, nem emlékszem, de szerintem labda, bordázsfal, kád, szülőszék van, mert az alapfelszereltségnek számít manapság.
Szöszke!
Mesélj magadról egy kicsit! Itt laknak a szüleid? A párod pesti? Ide jártál suliba? STB...
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


töröltem
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szöszke 2010.07.26 11:13-kor.

Kép
szöszke
 
 


Szia Szöszke!
Nem voltál osztálytársa Bakó Leventének, Jámbor Krisztiánnak? Mi a neved? Mert a párom is oda járt, harsonás. Ő csak szakmais volt(92/93 év), mert szakmunkás után jött ide, és 94 novemberében jöttünk össze. Még lehet, hogy ismerjük is egymást!! Rólunk van itt album Zsm Kristófja néven.

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Szia Zsu!
De igen. Nevem:Bányász Tilda
A párod kicsoda?
Szöszke

Kép
szöszke
 
 


Szia!
A párom Győri Misi.
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Zsu!
Igen, a nevére teljesen tisztán emlékszem, az arcára már kevésbé. Kristóf nem hasonlít rá? Misi tanult még tovább? Hogy lett Misinek zeneiskolája? Sokan járnak oda?
Aztán majd visszakanyarodom a szüléshez.
Szia. Szöszke

Kép
szöszke
 
 


Szöszi!
Misi most végzi a tanárképzőt ének- karvezetés szakon. A történet onnan indul, hogy 6 éve indítottak egy magánzeneiskolát 4 telephellyel (Napkor, Apagy, Kótaj, Kemecse). Tavaly a vállalkozó átadta Misinek, mert ő bizonyult a legmegbízhatóbb munkaerőnek, és barátok is lettek, sőt azok is. Ebben a tanévben 250 gyerek jár összesen.
Tettem fel 2 új képet rólunk az albumba:
http://babanet.hu/album/albumimages/1450/31848_ke.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/1450/31849.jpg

Itt meg is nézheted. Persze ahhoz képest, ahogy te ismerhetted, felszedett a drága jó pár kilót...

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Zsu!
Igen, így most már emlékszem rá.
Szép a ruhád nagyon.
Fehérné még mindig ott tanít a fősulin?
Szia: Szöszke

Kép
szöszke
 
 


Szöszke!
Fehérné nyugdíjba ment szept-ben, Joób Árpád lett a tanszékvezetőm. Szikszainé tanított téged a szakiban? Nekem ő volt a főnököm Nyíribronyban, de aug-ban kirakták.
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy indított valaki egy ilyen topicot. Én Napkoron lakom, de Bendus születése előtt 6 évig Budapesten éltünk.
Én Papp Károlynál szültem, és nagyon jó volt. Mi is a papás szülést választottuk. Én mertem EDÁ-t kérni, és nem bántam meg. Szülőszék van , én azon próbáltam szülni, de nem sikerült, valahogy visszacsúszott mindig Bendus. Utána alapítványi szobában voltam. Mivel az ápolónők nem a kedvességükről és a segítőkészségükről voltak híresek, ez így volt jó. A párom reggeltől estig bent volt velünk. Kérdezz, ha még valamire kíváncsi vagy.

Sziasztok!
Éva.
séva
 
 


Szia Éva!
Üdv neked itt. A nővérekről nekem is ez a véleményem(tisztelet a kivételnek). Mikor született a kisfiad?
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Zsu!
Szikszainé nem tanított engem.

Éva és Zsu!
Tájékozatlan vagyok: mi az az EDA? Milyen alapon működik? Nem károsítja a babát? Már Zsu, te is írtad. Meg a gázt is említetted. Az nem károsít.

Éva!
Én indítottam a topikot (mint láthatod) tájékozódás jelleggel.
Miért jöttetek el Bp-ről? Én is csak 6 évig bírtam ott lakni, aztán kiköltöztem a párommal Mogyoródra. Engem a tömeg, a beton, a levegő és a modortalanság taszított el onnan. Azért tanítani továbbra is ott tanítok...
Nagyon vágyom Nyíregyházára. Szülni is mindenképpen ott szeretnék. Napkor is szép környék.
Az alapítványi szoba mennyibe került?
Szerintetek miért ilyenek a nővérek? Le vannak strapálva? Én fel lennék háborodva, ha valami sérelem érne ilyen szituációban (mármint szülés környékén).
Sziasztok!
Szöszke

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!
Én is nyíregyházi vagyok!Itt szültem a két lányomat, és most vájuk a harmadikat.Örömmel olvasom a tapasztalataitokat, nekem csak jó élményem van a szülésről.
Sziasztok
Réka
rekah
 
 


Sziasztok!
Üdv neked Réka!
Bocsi, de mostanában nagyon elfoglalt vagyok, de ígérem holnap írok!!
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Szia, Réka!

Mesélhetnél egy kicsit bővebben!

Szia: Szöszke

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok
Én fogadott orvos nélkül szültem, itt nyíregyen, csak szimplán az ügyeletesnél. Nagyon jó tapasztalataim vannak, az orvos is, és a szülésznő is nagyon rendes volt. Szülés után sem volt probléma, ill. azt még elmondanám, hogy a csecsemős nővérekről kicsit megoszlik a tapasztalat. Van aki nagyon rendes,(ez a többség ) de sajnos, olyan is akadt, aki elutasító, magyarul tuskó volt Kép

Ja, és apás szülésünk volt.

KépKép
simsi
 
 


Sziasztok!
Olyan jó, hogy gyülekezünk! Írjatok bővebben is a szülésekről, kíváncsi vagyok, kinek hogy zajlott. Én már leírtam nagyjából a miénket.
Amúgy örülök, hogy nektek is ilyen jók a tapasztalataitok, nem csak én látom rózsaszínben az egészet!
Szöszke!
Az EDA gerincközeli érzéstelenítés, folyamatosan adagolják a fájdalomcsillapítót. Megoszlanak a vélemények róla. Én nem akartam kérni, mert féltem tőle, viszont volt egy pont, amikor azt mondtam, hogy inkább legyűröm a tűtől való félelmem, csak csillapodjon a fájdalom.Na nem volt ennyire elviselhetetlen, csak már nehezen tűrtem az egészet.A szülésznő felajánlotta, hogy hívja az aneszteziológust. De az ezutáni vizsgálatkor bebizonyosodott, hogy már tolófájdalmaim vannak, így már nem adják be az EDAt.
Éva, Réka, Simsi!
Nektek mi a véleményetek?
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Simsi, Réka!

Milyen szobában voltatok (hány személyes, alapítványi,stb.)?

Szöszke

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok'
Én alapítványi szobában voltam. Nagyon kényelmes, és gyakorlatilag ez az egyetlen lehetőség arra, hogy az aprókat ne csak üvegen keresztül lássa az apukájuk. Most is remélem alapítványiban lehetek majd!
Sziasztok!
Majd később többet írok
Réka
rekah
 
 


Réka!

Mennyibe is kerül az alapítványi szoba?

Szöszke

Kép
szöszke
 
 


Én babás szobában voltam, nagyon jó volt, de hogy őszinte legyek, egyben nagyon fárasztó is. Egyrészt, mert ugrani kellett, ha sírt a baba, és mellett, pl. éjszaka, ugye nem csak az én gyermekem sírt, hanem a másé is. Úgyhogy pihenni keveset lehetett, de ezzel együtt újra ezt a szobát válaztanám. Itt 4-en voltunk, és a szobához tartozott 1 fürdő, és 1 pelenkázóhelység.

KépKép
simsi
 
 


Szöszke!
Az alapítványi szoba 2003-ban,amikor szültem 8000FT volt naponta.Az első és utolsó nap közösen számít egynek ,így az öt kórházi napért 32000FT-ot fizettem.
Csak ajánlani tudom!!
Rozi
táti
 
 


Táti!

Ezért a 8000 Ft-ért mit kap az ember?

Szöszke

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy eddig nem jelentkeztem. Benedek 2001.09.04-én született. Az EDA egy gerincközeli érzéstelenítés. Nem azonos a műtétivel, mert itt nem érzed bénának a lábad. Sétálni is tudtam, csak a fájásokat nem éreztem annyira. A tolófájásoknál már kiment a hatása, azt hittem szét repedek. Ekkor kaptam még egy adagot, így érzetem a fájást, azaz, hogy mikor kell nyomnom, de nem fájt. Amikor először beszúrták a gerincembe, az sem fájt. A szúrás előtt Lidocain injekciót kaptam a gerincemhez, így a nagy tűvel való szúrást alig érztem. Mivel ez nem teszi érzéketlenné az alsótested, nemkell katéter sem, mint pl. császármetszésnél. Én nem bántam meg, hogy mertem kérni.
2002-nem az alapítványi szoba ára 5000F/éj volt. Azóta biztos emelkedett. Ja, most olvastam fent, hogy táti már írt erről, de mindegy. :-))
Sajnos az ott létem alatt nem sikerült kedves nővérrel találkoznom, de biztos van ilyen, csak én nem voltam szerencsés.

Remélem nem haragudtok, ha kicsit reklámozom magam, de csecsemőmérleg, és légzésfigyelő kölcsönzőnk van. És persze ezek eladásával is foglalkozunk. Ha valakinek szüksége van rá, szóljon. 42/337-028. 70/299-6341.

Sziasztok! Éva
séva
 
 


Szöszke!
Most néztem, kifelejtettem pár dolgot.
A gázról nekem más a véleményem. Én szinte megijedtem a hatásától, valahogy úgy érztem , nem vagyok magamnál, ráadásul hánytam tőle. Azt monták kb. 100 nőből 1 hány. Hát ez én voltam.

A férjem Bp-en dolgozott motorosrendőrként . Én pedig a fősulit végeztem ott. Aztán vettünk egy lakást Káposztásmegyeren. Én szerettem ott élni, dolgozni is ott kezdtem, csak amikor terhes lettem Benussal, rájöttünk, nem akarunk panelben gyereket nevelni. Csak ezért jöttünk vissza. Napkoron vettünk házat, és vállalkozásba kezdtünk. Nekem nagyon hiányzik Pest.

Ennyi röviden a mi történetünk.

Éva
séva
 
 


töröltem
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szöszke 2010.07.26 12:46-kor.

Kép
szöszke
 
 


Éva!
Én nem mertem bevállalni a szurit, viszont a gázzal kapcsolatosan jó élményeim vannak, már ha ezeket jó élménynek lehet nevezni.Én kaptam katétert, mert nem tudtam ágytálba pisilni, és mivel indították a szülést, nem kelhettem fel. Sokkal rosszabbra számítottam, és a szülés után sem vették ki, ez annyiból volt jó, hogy nem kellett éjszaka kitántorogni a wcre, viszont másnap reggel a szobatársam egy óra hosszáig kereste és kérte a nővért, hogy vegyék már ki nekem a csövet.Már eléggé nyomott... Egyébként az alapítványi szoba most nagyon kelendő,a barátnőm februárban szült, és csak a hazatérése előtti nap üresedett meg egy lyen szoba.
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Éva!
Kinél szültél, és milyen tapasztalataid vannak a dokikkal kapcsolatban? Ha ciki, akkor monogrammal, vagy anélkül írd nyugodtan!
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Zsu!
Én Papp Károlynál szültem. Maximálisan elégedett voltam vele. Ha majd Benedeknek kistestvért akarunk, biztos, hogy vele fogok szülni. A többi orvost nem igazán ismerem, mert már 6 hónapos terhes voltam, mikor ide költöztünk. Ja, és ami nagyon fontos tudomásom szerint csak ő alkalmaz felszívódó varratot a gátmetszés összevarrásánál. Így nekem nem volt varratszedésem. A többiek kínját látva nem is bántam. Most sietek, majd később írok bővebben róla, persze csak ha érdekel valakit.
Sziasztok! Éva
séva
 
 


Éva!

Írj bővebben, légyszi!

Szia: Szöszke

Kép
szöszke
 
 


Éva!
Én is voltam nála egyszer, az én orvosomnak nem volt akkor még meg a szakvizsgája, el kellett menni hozzá konzultációra. Nagyon aranyos, kedves volt. A felszívódó varrat miatt meg irigyellek, bár én sokkal rosszabbra számítottam, ami a varratszedést illeti. Én is várom a bővebb infot!
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!
Én a multkor írtam , de nem látom a saját levelemet!? Na mindegy
Nekem a gázról jó tapasztalataim vannak, én csak azt kértem szüléskor. Most sem fogok EDA-t kérni, valahogy viszolygok tőle, hogy hátba szúrjanak. A varratszedéssel sem volt semmi gond, szerintem ez inkább csak ijesztgetés. Ha valaki arra számít, hogy fájni fog, akkor fog is. Sziasztok
Réka
rekah
 
 


Szöszke, zsuzsimanó!

Miről szeretnétek bővebben hallani?
séva
 
 


Kedves Éva!

Tekintettel arra, hogy én még családalapítás előtt állok (októberben megyek férjhez, és ha minden terveink szerint alakul, 2005 augusztus-szeptember körül válok anyukává), szívesen meghallgatnék még sok tapasztalatot. Zsuzsimanó már sokat mesélt. Az jó volt.

Szia: Szöszke

Kép
szöszke
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: