Új privát üzeneted érkezett!

Connie,

A szobákban mennyi hely van pakolni? Csak az éjjeli szekrény? Zárható?
Orsi

Kép

Kép
szorsi
 
 


Orsi,
Csak egy éjjeliszekrény, és nem zárható. Sőt, az enyém még nyitható se volt, mert az ágy beszorította az ajtaját.Kép Nekem majdnem minden cuccom a táskámban volt, csak azt tettem ki, amí sűrűn kellett. Hármunk közül mindig volt valaki a szobában, így otthagyni nem féltem a cuccaimat, de nagy érték nem volt nálam, csak a telcsim. Ékszereket, pénztárcát stb. hazavitte a férjem.

KépKép
connie
 
 


Szia Benceanyu!

Én még mindig a jelentkezésed várom. Nagyon szeretném, ha tudnánk privátban levelezni! Ha olvasod, kérlek írj!
budaagnes@invitel.hu

Köszönöm, szia:
Ági
Ági76
 
 

 
 

Sziasztok!

Gajdos Edit tarifái: vizsg. 5000.-, uh 2000.-, ctg 2000.-, videofelvétel az uh-ról 3000.-, rákszűrés 5000.-, receptfelírás (vizsg. nélkül)ingyenes.
És bármikor lehet hívni, nem szokása kikapcsolni a telefonját.
Mennyi pénzt szokás adni az orvosnak szülés után? Nem konkrét összegre gondolok, de van valami minimum összeg, ami alá "nem illik" menni? Nem akarunk se túl keveset, se túl sokat adni, teljesen analfabéták vagyunk a témában. Szoktak adni a szülésznőnek (ha nem fogadott), nővéreknek is? Ha valaki szívesebben írja meg privátban: gabizoli@hdsnet.hu
Ha van köztetek 150 centis, 45 kilós (babavárás előtt) kismama vagy anyuka, azt kérdezném, hogy mekkora babát szült? Tudom, semmi összefüggés, csak kíváncsi vagyok. Utoljára a 32. héten mondott az orvos adatokat, akkor 1,6 kiló és 38 centi volt a lányzó, legközelebb a jövő héten lesz uh, de lehet, hogy azt már nem várja meg...

Kép
Gabi

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Két fiúcskát szültem az Istvánban (2002-ben és idén), az elsőt Horváth Tamásnál, másodikat Gajdos Editnél. Sajnos most nem tudok reagálni a kérdéseitekre, de szívesen megadom az e-mail címemet, megpróbálok gyorsan visszaválaszolni.

Sziasztok!
dolhi
 
 


Bocsi, a címem: gyarmatik@freemail.hu
dolhi
 
 


SZIA TÜMI ÉN IS A GAJDOSNÁL SZÜLTEM MIND A 3. A NAGYOBBIKAT 1999 12.10 Ö TAMÁS ÁDÁMOT 2001 05. 16. PETI 2003 09.24.HÁROM FIU ÉN IS UGYAN EZT TUDOM MONDANI A GAJDOSROL, ÉS UGYAN ILYEN A SZÜLÖSZOBÁN IS MIND A HÁROMNÁL NAGYON FÉLTEM DE Ö SZAVAI VALAHOL MINDIG MEGNYUGTATTAK AZ ELSÖNÁL Ö VOLT ÜGYELETES DE MÁR AKKOR SZIMPATIKUS VOLT. HOGY MILYEN 3 GYEREKKEL? NEHÉZ ,MERT ISZONYU SOKAT BETEGEK . AMUGY PEDIG NAGYON JO SZERETEK VELÜK FOGLALKOZNI MIKOR VOLTÁL A DOKTORNÖNÉL?
htkhnkhtháhp
 
 


Dolhi,

felfedeztelek a kispesti levelezők között is, Ti hova jártok játszótérre? Mi a Hunyadi mozi környékén lakunk és errefelé siralmas a helyzet játszótér fronton. Itt a közelben egyetlen normálisat sem láttunk még, koszosak, van egy-két hinta(maradvány) meg rakétamászóka és ezzel kész. Igaz, még odébb lesz, mert aug. végén érkezik csak a kislányunk, de fogalmam sincs hová vigyem majd, ha már játszóteres korban lesz. Ne haragudj, hogy ide is írtam neked, meg a freemailedre is, de nem értettem pontosan, hogy neked melyik a jobb, így gondoltam, ez a biztos.

Szia!
Gabi

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


SZIA HTKHNKHTHÁHP!

Olyan sok kérdésem lenne a gyerekekkel kapcsolatban!
Megadom az e-mail címem,ha gondolod,és neked is jó úgy,akkor azon keresztül beszélgethetnénk.
Pusza: Tümi
kovtimi@chello.hu
tümi
 
 


Connie,

megnéztem én is az oldalad, szuper jó!!!
Írtam a vendégkönyvedbe is, a lényeg, h gyönyörű a kisfiad és nagyon köszi minden hasznos infót, amit lementettem tőled!!!

..és mint írtam már, a jövőben is igényt tartok ám a hasznos tanácsaidra! Kép

Emese
marcellino
 
 


Emese!
Megnéztem.Kép Külön köszi a beírást, gyerekes dolog, de én mindig úgy örülök, mikor valaki ír a vendégkönyvbe.Kép
Ide mindennap benézek,kérdezz csak, aztán ha tudok, válaszolok.
És szurkolok neked és Marci babának.Kép

KépKép
connie
 
 


Szia Tümi!
Te melyik szülésznőnél szültél? Gajdos Edit most egy Barbara nevű szülésznővel dolgozik, hallottál már róla valamit esetleg? A dokinő figyel a gátvédelemre, lehet neked tetsző pózban szülni, mennyi ideig volt ott a szülés alatt?
Köszi az infót.
Mircsi
mircsi
 
 


Szia Mircsi!
Belekotyogok egy kicsit Kép, a Barbara az asszisztensnője a magánrendelőben. De attól persze még lehet szülésznő is, sőt lehet, hogy két különböző Barbaráról van szó, kedden megyek oda ctg-re, meg is kérdezem izibe!
Gabi

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Mircsi!

Én mind a két csöppömet Éva nevű szülésznőnél szültem. A doktornő ajánlotta őket. Igen kettőt is ajánlott; az egyik Schlenker Éva(remélem jól írtam), ő egy idősebb, a másik egy fiatal, szintén Éva, de neki sajnos nem ugrik be a vezeték neve. Mind a kettő szuper volt. Először az idősebbet választottam, és nem bántam meg, mert iszonyatos nagy tudással, és szakértelemmel bánt velem. Másodjára mégis váltottam, mert nekem egy kicsit nem volt szimpi az előző Évánál, hogy éjfélkor szóltak neki a kórházból, hogy most már jöhetne és fél háromkor jelent meg nagy nyugalomban(engem ez egy kicsit zavart, mint első gyerekest!)
A váltást egyáltalán nem bántam meg, mert igaz, hogy fiatal volt, de rengeteget rámnézett, nyugtatgatott, hogy már nincs sok hátra, végig kedves és nagyon figyelmes volt, és neki is le a kalappal a tudása előtt.
Az első babámnál vágni kellett, de a drnő úgy csinálta, hogy észre sem vettem, de komolyan!
A második babámnál viszont nem kellett vágni.
Tapasztalatból beszélve szeretik, és főleg a kismamának sokat segít, ha ameddig tudsz sétálsz. Vagy a vajúdóban, vagy a szülőszobában föl-le.
A doktornő partner mindenben, ha elmondod, hogy melyek az elképzeléseid, segíteni fog benne. És majd a gyakorlatban kiderül, melyik neked tetsző póz a legoptimálisabb!
A vajúdásom alatt amikor értesítették a drnőt, rá 10 percre meg is érkezett, és onnantól kezdve 5-10 percenként rámnézett, fél óránként megvizsgált. És amikor már úgy látta, hogy hamarosan meglesz a babóca, onnantól bent maradt velem.
Remélem tudtam segíteni, de ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok!
Tümi
tümi
 
 


Sziasztok!

Mi a férjemmel szeptembertől szeretnénk "szabad utat" adni a babának, jelenleg éppen orvost keresek. A régi doktornőm ugyanis idős és nem vállal szüléseket. Meg tudnátok írni, hogy Gajdos doktornőnek hol van a magánrendelése és hogyan lehet oda bejelentkezni? Köszönettel:
Cupicica
cupicica
 
 


Cupicica!

Gajdos Edit rendelője a József krt. 36-ban van, a 3. emeleten, a kapucsengő 148. (Az ajtóra Lázár Gábor van kiírva.) Kedden és pénteken rendel, olyankor az asszisztensnője veszi fel a telefonját, vagy ad ő időpontot, vagy beviszi a Doktornőnek a telefont és akkor tudsz vele személyesen is beszélni.
A mobilja: 06/30-2010685
Sok sikert a babához! Mi nagyon sokat köszönhetünk a Doktornőnek, ha ő nem bíztat engem... De megtette és a jövő héten, vagy két hét múlva megyünk szülni!!!

Szia!
Gabi

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska: én 163 cm és 45 kg voltam terhesség előtt (a magasság megmaradt ;-) ), és 2760 g, 52 cm-es babát szültem két hete.

Tümi: szerintem én is a fiatalabb Évánál szültem, nekünk is ő volt a szülésznőnk. És mi is maximálisan meg voltunk elégedve vele! :-)
nand
 
 


Szia Nand!
Köszi a választ, én is kb. ekkorára tippelek, persze édesmindegy, csak az orvosom majdnem minden találkozásunkkor mondogatja, hogy "maga egy pici lány, biztosan nem lesz egy óriás babája", így egy idő után akaratlanul is elkezd filózni az ember, hogy tényleg akkor hogyan is állunk éppen? Ha van 32. hetes uh-képed és nem gond előhalászni, megírnád, hogy a Babád mekkora volt akkor? A kiírt időben érkezett? Szükség volt gátmetszésre? Küldenél egy képet Róla?
Faggatózásnak mára vége, gratulálok a Babucihoz!

Gabi

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska: engem még azzal is traktáltak az utolsó pár hétben, hogy kicsinek találták a hasamat. Persze, kisebb volt az átlagnál, de magamhoz képest egész nagy volt.
Én a 30. héten voltam uh-on, akkor 1400 g-ra saccolta a gép, de ez semmit sem jelent, mert az utolsó uh-on (szerdán) 2977 g-ra saccolta, és pár nappal később (vasárnap hajnalban) 2760-nal született.
Amúgy a babám a 39. héten érkezett (pontosan 38+3), és sajnos volt gátmetszésem is, mert annyira gyorsan ki akart bújni (kb 1-kor értünk a kórházba és 2,47-kor megszületett), hogy a gátmetszés nem igazán jöhetett szóba. ;-)
Köszi a gratulációt, kép megy mailben. :-)

Nand
nand
 
 


Ja, és hova küldjem a képet? ;-) Nem tudom a mail címedet..
nand
 
 


Szia Nand!

A mail: gabizoli@hdsnet.hu

Köszi!!!!!!!!

Gabi

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!

Köszönöm szépen az információt, jelenleg nyaralunk, a jövő héten megpróbálom utolérni a doktornőt!

Cupicica
cupicica
 
 


Szia Tümi irtam az e mail ci medre irjál hogy meg e kaptad ? köszi kati
htkhnkhtháhp
 
 


Kedves Megann!
Én május 4.-én szültem a Horváth Mihálynál. Nagyon nagyon jó volt minden. Õ A Pluha Kriszti nevű szülésznővel szokott együtt dolgozni. Nagyon jól össze-szokott párost alkotnak. Csak nagyon jókat tudok róluk mondani. Mindketten meglátogattak a szülés után minden nap. A doki alapos volt és ügyen a varrásnál is. Remélem, hogy neked is ennyire jó véleményed lesz a szülésről. Nekem ez a harmadik babám volt. Az előző kettőt Kecskeméten szültem. Itt is jó orvosom volt, csak a kórházban lévő körülmények miatt döntöttem az István kórház mellett. Ha mégegyszer szűlnék akkor is ott és akkor is velük!!!! Balogh Erika
mersi
 
 


Szia Kati!

Sajnos nem kaptam meg a leveledet, de a gépünkkel is van valami, úgyhogy apát ma ráállítom a szerelésre!
Holnap jelentkezek, hogy sikerült-e elolvasni!

Különben köszi, hogy írtálKép Tümi
tümi
 
 


Szia Erika!

Itt egy régi, elveszett ismerősöd. Ha van időd, légy szi írj a címemre, mi van veletek. A kicsike fiam már elmúlt 6 hónapos. A nagy most megy oviba. Írj! gyarmatik@freemail.hu
dolhi
 
 


Szia Kati!

Apa megjavította a gépet, de a leveledet nem találom. Elküldenéd még egyszer?
KösziKép Tümi
tümi
 
 


Gabuska!
Én 161 cm vagyok és az első szülésem előtt 48 kg-ról indultam. Akkor 3800 g-os babát szültem és sajnos csináltak gátmetszést, de megvagyok róla győződve, hogy azért, mert nem hagytak oyan pózban szülni, ahogy nekem lett volna kényelmes és ráadásul még ki is nyomták a babát a hasamból.

Másodjára már az Istvánban szültem vízben egy 4090 g-os, 60 centis kisfiút és még gátmetszés sem kellett, nem is repedtem.

Most 51 kg-ról indulok és a 15. hétben vagyok, ismét az Istvánban szülök, és csak reménykedem benne, hogy újra bekerülhetek az alternatív szobába. olyan jó volt a vízben szülni, vajúdni, hogy már el sem tudom képzelni máshol. Kép

Menta
menta
 
 


Csáó Menta! Elcsíptelek! Hallottam ám a hírt, hogy újabb kicsinyetek érkezik! Én még csak irígykedni járok az istvános topicba, no meg tájékozódni.
nagyon szép a fényképetek!
üdv
banya
(alias vera)
banya
 
 


Szia Benceanyu!

Sziasztok!
Ismeri valaki Benceanyut? Ha igen, megírhatná, hogy lehet vele felvenni a kapcsolatot. Már régen írt itt!

Benceanyu!
Én még mindig a jelentkezésed várom. Nagyon szeretném, ha tudnánk privátban levelezni! Ha olvasod, kérlek írj!
budaagnes@invitel.hu

Köszönöm, szia:
Ági
Ági76
 
 


Mersi!

Köszönöm az infot!Kép

megann

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Aug. 16-án reggel fél hétkor megszületett kislányunk, Lívia. Kis picúrkám 2510 grammal és 52 centivel érkezett, most 2700 gr.
A szülésem könnyű volt, a tágulási időszakot meg sem éreztem, az utosó egy óra volt nehéz. Mindenkinek ajánlom Schenker Éva szülésznőt, mi nem választottunk, Õ volt épp ügyeletes. Szerencsénk volt, mert nem volt nagyüzem a szülészeten (másnap már igen), csendben, nyugalomban, félhomályban telt el a 8 óra. Szóval mindenkinek ilyet kívánok!
Vegyétek igénybe a csecsemőosztályon dolgozók segítségét a szoptatáshoz (már akinek szüksége van rá), mert én első babás anyuka lévén nagyon béna voltam, Livi baba is csak lassan jött bele, közben a melleim majd szét robbantak, de az ő segítségükkel sikerült megtanulni a szopizást.

Menta!
Köszönöm a válaszod! Én nem tudom mi lett volna nálam egy 4 kilós babánál, mert még az én kis csöppségemmel is sikerült megrepednem, minden elismerésem! Jó egészséget Neked, szép szülést kívánok!

Üdv minden babanetesnek!
Gabi
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska,
Gratulálok, és sok boldogságot kívánok a kis jövevényhez. Valamint sok erőt és türelmet.Kép De biztos sok örömötök lesz benne.Kép

KépKép
connie
 
 


Gabuska,

csatlakozom Conniehoz, sok boldogságot a pici
Líviához!!! GRATULÁLOK!

(és irigykedem egy kicsit, h már túl vagy rajta Kép )

Emese
marcellino
 
 


Gabuska!

Gyönyörű a pici lányod!Kép Kép Kép
Sok erőt, és sok tejcsit kívánok!!!
Pihengess, amikor csak a babócád engedi.
Pusza: Tümi
tümi
 
 


--------------------------------------------------------------------------------
Sziasztok!

Tud valaki arra vonatkozóan információt, hogy ha alapítványi szobáért fizetünk, akkor azt úgy kezelik-e, mint egy alapítványi befizetést, azaz adójóváírásra jogosít-e?

Köszi
Kirgiz
kirgiz
 
 


Mindenkinek köszönöm a gratulációt, nagyon arik vagytok!
Babóca szerencsére engedi a pihenést, csak annyira fel vagyok dobva, hogy nem tudok napközben aludni. Kicsit túlteng bennem a boldogsághormon, nagyon pörgök! De éjszaka ki tudom aludni magam, csak egyszer eszünk, de volt már olyan is, hogy az egész éjszakát átaludta Lívia. (A gyerekdoki azt mondta, nem baj, ha nem ébred fel, hagyjam aludni, ne keltsem fel kajcsizni. Hát, nem kellett kétszer mondania!)

Szia mindenkinek!
Gabi

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Gabuska!

Szerencsés vagy, ha ilyen jól alszik kicsi lányod!Kép Kép Kép
Én mind a kettő gyerkőcömnél 16 hónapig rendesen éjszakáztam.

Lányok!
Az igaz, hogy a Gajdos doktornő csak időnként van már bent a kórházban?
Tümi
tümi
 
 


Szia Gabi!

Én is kívánom a létező legjobbakat kislányotok születése alkalmából. Sok erőt és türelmet!

(A fiaimnak is van u.ilyen rugijuk.)

Katalin
dolhi
 
 


Szia Kati!

Köszönöm szépen Neked is! Az e-mailt is, a tiltólista csak olyat tartalmaz, amit imádok Kép
Egy darabig gondolkoztam, hogy ezt a képet rakjam-e fel ide, hátha azt gondolják sokan, hogy na, a korlátolt szülők hülyét csinálnak szegény gyerekből, de aztán bevállaltam. Amikor megtudtam, hogy babát várok, az első dolgom volt, hogy vettem egy ilyet. Évek óta terveztem már. Igaz, hogy 68-as, de egy kis átalakítással 56-os lett belőleKép
Ajjaj, kezdődik az ária, szopitime van, megyek a kis diktátorhoz!

Szia!
Gabi

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Már régóta olvasgatlak Benneteket, csak eddig még nem írtam. Nov. 10-re vagyok kiírva, Gajdos Editnél fogok szülni.
Akit érint: most beszéltem a szülőszobával, azt mondták, hogy a szülésre felkészítő aug. 31-én 15:00-tól indul.
Mindenkinek szép hetet, remélem szerdán azért leszünk egy páran!
Ilba

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Gabuska!

Szívből gratulálok én is! Gyönyörű a kislányod!jmgwaju (Bocsánat, ez a kifiam volt. Kép)

Az, hogy repedtél, még mindig jobb egy gátmetszésnél, hidd el! (Nekem volt gátmetszésem, tudom, milyen nagyon rossz.) Azt nem írtam le, hogy én nagyon készültem a gátvédelemre: intimtorna esténként már az elejétől fogva, a 36. héttől málnalevéltea ill. gátmasszázsolajjal gátmasszázs, a szülés előtt és alatt szénavirág gőzülőfürdő, ill. mielőtt bemásztam volna vízbe a férje mégegyszer jól átmaszírozta a gáttájékomat orbáncfűolajjal. Előtte 1 órával volt az utolsó gőzülőfürdőm és a férjem mondta, hogy az nagyon hatásos lehetett, mert nagyon felpuhult tőle a gátam.
Nem értem, hogy ezeket miért nem tanítják a szülésre felkészítő előadásokon?????

Vera (Banya!) Szia! Kép

Drukkolok, hogy ne csak irígykedni járj ide! Kép Bár én sem érek rá sajnos, hogy rendszeresen írogassak. Kép

Néha rám tör a vágy és akkor itt vagyok, akár fél órát is a gyerkőcök nem túl nagy örömére. Most pl. filctollal firkálták össze magukat bosszúból, így megyek is.

Puszi!

menta
menta
 
 


Sziasztok!

Ilba, kösz az infot a szülésfelkészítőről, nekem legalábbis nagyon hasznos az info!
Meg tudnád mondani azt is, hogy hol lesz? (Ha az N épületben, akkor gondolom megtalálom, de a kórház valami elvarázsolt pontján...)
Köszi

Juttka
judittka
 
 


Juttka,
Az ebédlőben szokott lenni, ha szemben állsz a szülészet épületével, attól balra van egy téglaépület. A kóla-automatánál van a bejárat.

KépKép
connie
 
 


Connie, köszi!
judittka
 
 


Szia Juttka!

Azt, hogy hol lesz, nem kérdeztem, de én is úgy tudom, hogy a központi ebédlőben szokott lenni, ahogy Connie írta.
Ilba

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok csajok!

Én tegnap beszéltem a szülőszobával telefonon, és egy doki azt mondta, hogy még nincs kint a faliújságon a dátum, hogy mikor kezdődik a szülésfelkészítő tanfolyam, de utánakérdezett és szept. 7-ét mondott a telefonba...
most akkor mikor lesz az első óra?
tud vki pontosabb infót?
Picúrmanó
picúrmanó
 
 


Sziasztok!

Én most megint betelefonáltam, egy Bea vette fel és azt mondta, hogy ma 3-kor a központi ebédlőben. Hát mi megyünk, remélem tényleg ma indul.
Ilba

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!
Dóri vagyok, van egy 10 hónapos kisfiam.
A szakdolgozatomhoz szeretnék kérni egy kis segítséget. IX. kerületben lakókat érinti. Ha van köztetek, aki a IX. kerületben lakik, örömmel venném, ha kitöltené.

A kérdőívet itt találjátok:
http://kerdoivkornyved.uw.hu/

Köszönöm a segítséget.
Dóri
doryy
 
 


Sziasztok!

Volt szülésfelkészítő tanf. szerdán?
Én nem tudtam menni, bár telefonon azt mondták, hogy jövő szerdán kezdődik...
Ha volt, milyen volt és mi volt a téma???
Picúrmanó
picúrmanó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: