Új privát üzeneted érkezett!

Niki

Te az a Niki vagy aki a `friss kismama`-ban `irogat??

Kriszti
kriszti
 


Kriszti!

Annyira, de annyira örülök, hogy jo véleményed van a dokirol!!! Szerintem is felkészült, és nagyon jo, hogy rögtön tudott Neked segíteni. Kép Biztos baba lesz nemsokára, meglátod!KépKépKép

Szoval a friss mamákhoz irogatok, de ketten vagyunk Nikik, (nekem ez amugy csak becenév, az igazi Dorka), szoval én vagyok ott a "Niki", meg van egy nagyon aranyos lány, ö a "Niki K", mint Kutvölgyis Niki. Szoval igy tudsz minket megkülönböztetni.

Pussz,

Niki
Niki
 


Szia Vikoca!
Megnéztem, és én miket irogattam a nevednek?!
Egy napig nem jutottam el a netre. Valami rendszer hiba volt.
Szóval engem meg lehet ismerni a hosszó sötétbarna hajamról, és túl magas sem vagyok, és hogyan ismerek rád?(Ha nem titok.)
Üdv. Mindenkinek jó Pocaklakó nevelést! Kép
Chris-Klári
Chris
 

 
 

Szia Niki

En is bizom benne,hogy hamarosan bekoltozikKép
Figyi,szerintem itt idonkent megdumcsizhatnank,hogy milyen a doki hatha megis valami gond lenne.Bar 1000%-ig biztos vagyok abban,hogy nem lesz mert nem LEHET!Se veled se velem.Hat nagyon boldog babavarast kivanok nekedKép
Puszi Kriszti
kriszti
 


Szia Chris,

Persze, hogy nem titok:-) 29 eves vagyok, 172 cm magas, sotetbarna szemu es haju, de hogy miylen hosszu, azt majd megirom, mert csutortok este megyek fodraszhoz nyari frizurat csinaltatni. Most vall ala ero hajam van, szerintem vallig erove vagatom le. A 6. honapban vagyok, ugyhogy mar elegge latszik a pocim. Amibol ram ismerhetsz, hogy biztos hosszu ruhaban leszek, sotet vagy turkiszkek ( attol fugg, milyen meleg lesz), es egy foltokbol osszavarrt borhatizsakkal maszkalok mindenfele.
Chris, ha 30-an akarod levetetni az AFP-t, akkor vigyazz, meert azt ehgyomorra veszik le, ne egyel elotte semmit.Betoltod addigra a 16 hetet? Mert Kelemen engem is ugy kuldott el, hogy a betoltott 16. het utan par nappal, sot, o jobban szereti ha valaki mar kozelit a 17. hethez.
Akkor hefon reggel talalkozunk, bar addig meg ellatogatok ide.

Puszi

Vikoca
(e-mail: sarmany@blavo.hu)
Viki
 


Vikoca!
A jövõhéten leszek a 16. hetemben. Ez azt jelenti, hogy az utána lévõ héten veszik le az AFP-t?
Erre a "nemevésre" lélekben már felkészültem. Reggelente ugyanis mostanában leginkább egy éhes farkasra hasonlítok.Kép
Akkor hétfõn!
Pusszz. Chris-Klári
Chris
 


Vikoca!
Most látom, hogy sikerült a regisztrálnod magad.Kép
Pusszzz Chris-Klári
Chris
 


Szia Chris,

Igen, a betoltott 16. het utan veszik le, tehat 30-an meg biztos nem.
Hogy csinalsz mosolygos napocskat?

Puszi

Vikóca
Viki25
 


Szia ViKi!

Tényleg jó lenne, ha csak a következõ héten lenne a vizsgálat, mert így már hétfõn de. tudnánk Bszemesre menni.Kép
Kép készítése, kettõspont majd rögtön utána a zárójel bezáró fele.
Remélem sikerül! Jelezz vissza!
Ha nem akkor újra megpróbáljuk.Kép
Pusszzz!
Chris-Klári
Chris
 


Szia Chris!

Kepzeld, en meg Bélatelepre megyek nyaralni, kozel leszunk egymashozKép Na , ez nem sikerult, pedig ott a kettospont, aztan meg a zarojel is:-(.
MI is ugy tervezzuk, hogy korhaz utan rogton odarendelem a ferjem, es irany le a Balcsi.

Puszi

Vikóca25
Viki
 


Szia Vikoca!
Ugyan már 1X írtam, de eltünt!
Szóval.
Kép készítés: kettõspont, utána a zárójel befejezõ része )

Pusszzz! Chris-Klári
Chris
 


Minden Érdekelt segítségét kérem!

Dr. Herczegh honlapját szeretném elkészíteni, s ehhez minél több képi illetve szöveges anyagra lenne szükségem. Aki tud, segítsen, s küldje élménybeszámolóját, szüléses képeit, herczeghes képeit, stb-t a következő címre:

devai.sarolta@pannongsm.hu

A többi MÁV-os szülész elérhetősége és rendelésével kapcsolatos adatokra is szükség lenne, hogy linkként vagy infoként azokat is rá tudjam majd tenni a lapra.


Köszönöm mindenki segítségét:


Dévai Sarolta Ágnes
alias
Saci
Sarolta
 


Szija Saci

En meg csak egyszer voltam nala de ha majd akad valami amit kuldhetnek megteszem azonnal.OK?Egyebkent O mit szolt hozza,hogy egy honlapot akarsz inditani rola???

Sok sikert es amint tudok segitek

Kriszti
kriszti
 


Szia Saci,
Jó az ötlet és támogatom, hogy a MÁV kórház szülészetének minél nagyobb hírét keltsd, de a szülészet és az orvosok megkérdezése és beleegyezése nélkül a honlapot nem készítheted el. Egyrészt etikailag is megkérdjelezhető a dolog, mármint, hogy helyes-e a tudtuk nélkül a lépésed, másrészt jogilag is ( bár nem vagyok jogász) problémáid adódhatnak.
Kiváncsian várom a folytatást. üdv: Júli
Névtelen
 


Kedves Juli!

Jogilag ebből semmi gebasz nem lenne, mivel tudta nélkül úgysem menne ki semmi. Egyébként meg az MTI-n hány emberről hírezenk naponta a beleegyezésük nélkül? Ráadásul itt csak jóhírét keltenénk, nemcsak neki, hanem a Kórháznak is, s ezt biztosan jónéven venné(k). Egyébként még csak ti tudtok erről az egészről. De szeretnék elé már kész tervezettel állni, s nem csak üres elképzelésekkel. Ha meg azt mondja, hogy nem, attól még lehet honlapot csinálnunk közösen is a szüléssel kapcsolatos élményekről, képekről, stb-ről. Nem?
De aranyosak vagytok, hogy segítetek.


Sziasztok:

Saci
Sarolta
 


Szia Vikoca!
Szóval mégiscsak sikerült napocska!KépKép
Akkor hétfõn!
Pusszzz!

Chris
Chris
 


Sziasztok!

Herczeghnek faxoltam egy tervezetet, akit érdekel annak elküldöm. Szóval mindenki segítsen és adja tovább.

Saci
sarolta (sarolta)
 


Saci!
Engem az érdekelne,a Hercegh mit szólt!
És miért akarod megcsinálni a honlapját?
borsi2@freemail.hu-ra elküldhetnéd,köszi!
Bobojsza.
orsolya (orsolya)
 


Saci!

Engem is érdekelne, mit szolt Herczegh. Szerintem mindannyiunkat érdekli, akik hozzá járnak. Esetleg leírnád nyilvánosan is? Kép

Kösz,

Niki
Niki
 


Sziasztok!

A MÁV Kórház-beli kismamatornáról és szüléselõkészítõrõl derítettem ki tegnap sok mindent, akit érdekel, annak szeretném elmondani a következõket:

Kismamatorna:
Minden hétfõn és szerdán 14-15 óráig (elég lehetetlen idõpont) tartanak a Podmaniczky 111-ben kismamatornát. Egy alkalom 200,- Ft. Zokniban kell tornázni, mindenki vastag szivacsot kap a talajgyakorlatokhoz. Egy óra 60 perces (néha több is), az elején átmozgató talajgyakorlattal. Bordásfalnál is vannak gyakorlatok, ezen kívül járásgyakorlatok (hogyan ne járjon a kismama, hogyan helyes), aztán "hogyan emeljünk fel különbözõ tárgyakat a földrõl" címû gyakorlatsor (bár tudom, sejteni lehet, hogyan nem szabad), ezen kívül nagy felfújható labdákon lehet kipróbálni, hogyan is lehet rajta vajúdni... közben pedig mesélnek a szülõszobákról és vajúdási lehetõségekrõl. Van még intimtorna-része is, valamint a légzésgyakorlatokkal is megismertetnek. A végén pedig relaxáció. Szerintem nagyon színes kismamatorna ez, csak ajánlani tudom.

Szüléselõkészítõ:
Minden hónap második szerdáján (azaz egy hónapban egyszer) 18 órától "Szülõk Iskolája" címmel tanfolyamot szervez a kórház. Egy "tanfolyam" 3 alkalmas, ami azt jelenti, hogy három egymást követõ hónapban háromféle elõadáson lehet részt venni, egy-egy elõadásnak külön témája van. Az elõadások végén pedig a szülõszobákba lehet látogatást tenni, megismerkedni az alternatív lehetõséggekkel. Ami fontos még, hogy jövõ hét szerdán (aug. 8.) indul egy következõ tanfolyam, azaz jövõ szerdán lesz a három részes elõadás-sorozatnak az elsõ része. Helyszín: Podmaniczky út 111. (barna épület), II. emelet, a liftbõl ha kilépsz, balra található az elõadóterem. Annyit tudok még, hogy valami prof. vezeti, és szülésznõ is van jelen (általában a vezetõ szülésznõ).

Ja, és most jut eszembe: Ma jelent meg a "Fitt Mama" c. havilap, kétoldalas cikk van benne a MÁV-ról, mint bababarát kórházról.

A Herczegh dokiról szóló honlaptervezet és a doki véleménye engem is nagyon érdekelne:
beaszepvolgyi@yahoo.com
Sarolta, köszi elõre is! Kép

Sziasztok, puszi mindenkinek:
Beja
Beja
 


szia Saci

Kuldenel nekem is abbol a tervezetbol??Koszi

krisztina.torok@oracle.com

Kriszti
kriszti
 


Optimálisabb döntés született: nemcsak Herczeghről szólna az oldal, hanem a MÁV szülészetéről. Mindenről ami a MÁV szülészetével, módszereivel, személyzetével, stb. kapcsolatos.

Szóval mindent bele lányok, mindent kérek, ami MÁV-val kapcsolatos. Kép

Saci
sarolta (sarolta)
 


Szia Saci!

Kérek szépen én is a tervezetből

molnarne.r_eszter@mail.vpop.hu

Köszi

Eszter
djeszter (djeszter)
 


Szia Saci!Ez egy szuper ötlet,mindent bele!Én is szeretnék kérni a tervezetből,nagyon érdekel.Köszi szépen. Edina maszi99@freemail.hu
Névtelen
 


Sziasztok Lányok !

Én az elsö babára készülök táborába tartozom, de még jóideig (kb. 1 év). Szeretnék egy jó dokinál szülni - eddig elég rossz tapasztalataim voltak, bár lehet, hogy én vagyok válogatós.

Egyelöre Mészáros Zoltánhoz járok a MÁV-ban, és mivel csak az éves felülvizsgálatra kellett járnom, nincs vele gond, kedves, figyelmes.

Tudtok róla valamit szülési oldalról ? Szívesen
venném, ha megosztanátok az élményeket, esetleg negatívumokat.

Elöre is köszi, Tonyo
tonyo (tonyo)
 


Sziasztok MÁVOSOK! :-)

Itt egy szintén Herczegh dokis kismama, már joideje olvaslak benneteket, de mivel más fórumon elég aktív vagyok őszintén szólva nem volt eddig türelmem hozzászólni.
Viszont a MÁVos oldal ötlet kapcsán most akkor segítenék én is, holnaptól - végre!!! - már szabin vagyok, remélem rengeteg szabadidőm lesz, és akkor összeszedek minden infot, stb.
Magamról még annyit, hogy 26 éves vagyok, első kisbbabámat várom, aki most 31 hetes és valószínüleg Kép Judit lesz.
Dr. Herczegh-gel 100% ig meg vagyok elégedve, mionden elvárosomnak megfelel ő is, és a MÁV korház is, mosolyogva, boldogan várom, hoyg végre október eleje legyen Kép Az a legjobb, hoyg egyátalán nem félek a szüléstől, és ez nagyon angy mértékben a dokinak köszönhető.

Ha lehet, akkor én is kérek szépen egy példányt a tervezetből,

köszönettel,

dália
dalia@mailbox.hu

Ps: Holnap már lesz annyi türelmem is a babanethez talán, hoyg a regisztrációt elintézzem, és akkor nem leszek névtelen.
Névtelen
 


Sziasztok!

Én nemrég szültem a máv-ban Szőcs Gyula doktornál. Épp ma voltam nála a 6 hetes kontrollon. Na szóval: A máv-ban rengeteg a szülész-nőgyógyász, mert vagy a tizenkettedik kismamánál találtunk olyant, aki azonos dkoinál szült. De, és az fontosabb, senki sem panaszkodott az orvosára, sőt! A szülésznők is nagyon jók, pedig azt mi nem is fogadtunk, de nagy türelemmel és segítőkészséggel voltak irántam és másoktól is csak jókat hallottam. A szülészeten a nővérkék és a csecsemősök is aranyosak, kedvesek, és nem utolsó sorban: hozzáértők is.
Szerintem amúgy az egész szülészeten olyan kellemes a légkör, hogy méltán érdemelték ki a bababarát kórház címet és tesznek is érte, hogy ez továbbra is így legyen.
Szóval, aki ezt a kórházat választja, nem teszi rosszul.

coeur
coeur
 


Sziasztok!

Még mindig várom császáros kismamák beszámolóját. Senki nincs?

Manó
Névtelen
 


Szia Manó!

Én egy kicsit feljebb irtam hogy császáros voltam a MÁV-ban. Ird meg mi érdekelne igazán remélem tudok segiteni. Szerintem ird meg a cimedet is, hogy ne terheljük a topikot más infoval.

Szia Kismanó
kismanó (kisman&oa
 


Mikor vajúdtam, mikor szültem annyira jól éreztem magam, hogy minden fájásszünetben vicceket meséltünk a növérekkel. Meg pont akkor ment a foci VB, néztük együtt a vajúdóban a dokikkal. A Herczegh doki jobbról ült mellettem, Anyukám balról. Jó hangulat volt. Kép A tolófájások között is végig dumcsiztunk, nevetgéltünk. Százszor végigcsinálnám még ha lehetne. Kép

Ja, ezt csak úúúúgy írtam.


Saci

Kép
Dévai Sarolta (sarolta)
 


Sziasztok!

Ma vettem meg a Kismama újságot 4 oldalas cikk van benne egy MÁV-os szülésrol amit a Herczeg doki vezetett.
Akit érdekel érdemes elolvasni!

Üdv Kismanó
kismanó (kisman&oa
 


Kedves Tonyo!
Én személyesen nem ismerem Mészáros doktort,de mivel azt irtad,negativumok is érdekelnek,figyelmedbe ajánlom Dr.Kende Péter:Mik vagytok ti,Istenek? 2.kötetét,ami orvosi mühibákrol szol,azon belül is az "Ez a bizonyiték,kérem,hamis!"c.fejezetet,ami az ö mühibáját irja le.Ha ezt csinálta a saját unokahugával,mit csinál egy idegennel?Mert ez nem véletlen baki volt,hanem hanyagság,nemtörödömség következménye.Nevem azért nem irom ki,mert hátha vannak,akik szeretik a dokit,és nem akarom,hogy kiutáljanak a babanetröl.Szia.
Névtelen
 


Sziasztok!

A Fitt Mama c. havilapban is van egy 2 oldalas cikk a MÁV kórházról.

cupp
Beja
Beja
 


Szia Kismanó!

Röviden: mi még csak tervezzük a picit, és most a Hercegh Szabolcshoz járok. De pletyka szinten több helyröl is hallottam, hogy a MÁV-ban nem szívesen csinálnak császárt, és ha gond van, akkor elöbb megpróbálnak mindent, hogy hüvelyi úton megszülessen a baba, és csak végsö megoldás a császár. (Csak ugye az idö közben telik, ...)Mivel nálunk a családban mindenkinek problémás szülése volt, ezért én is tartok töle, hogy nekem sem lesz egyszerü.
Szóval engem az érdekelne, hogy a MÁV-ban tényleg így állnak-e hozzá a császárhoz, vagy ezt csak utólag magyarázták bele azok, akiknek negatív tapasztalatuk volt a szülésnél?

Manó
Névtelen
 


Nem semmi ez a Mészáros dokis eset. És még szörnyebb, ha már majdnem a közvetlen környezetedben történik ilyen. Az én sógórnőm is majdnem odaveszett császározákor, mikor is "bennefelejtettek" a hasában egy hasi törlőt. Na mindegy. Szerintem a MÁV egy nagyon jó kórház és nem hiszem, hogy szükség esetén ne császároznának. Nekem szerintem könnyű szülésem volt, Herczegh doki szerint nehéz, anyukám is ezt mondta, mert ő is ott volt velem. A doki megkérdezte, hogy Sarolta akkor most mi legyen? Próbáljuk kinyomni azt a babát vagy császár (16 óra telt el akkor még csak.)?? Én azt mondtam, próba: és meglett a baba.
Dévai Sarolta (sarolta)
 


Visszatérve a sógórnömre: ö nem a MÁV-ban szült. (nehogy félreértés essék).

Saci
Dévai Sarolta (sarolta)
 


Még nem írtam ide, de azért most megteszem. Bár nem olvastam azt a könyvet (így azt a fejezetet sem) Dr. Mészáros Zoltánról, nem tudom mi áll benne, de egyet tudok. Én is nála szültem tavaly tavasszal a kislányomat és nagyon kedves volt, rögtön bejött hozzám a szülőszobára, szombat este, és egy egészséges kislányom született nála. Én a legmesszebbmenőkig meg voltam vele elégedve.
Névtelen
 


Szia Manó!

Én szerintem alaptalanok a félelmeid. És remélem nem fogsz negativan csalódni a korházban.
Én Vácról mentem szülni a Máv-ba egy váci orvoshoz Dr. Kardos Zoltánhoz akit mindenkinek tudok ajánlani.
Két orával az indulásunk elott még nem hittem volna hogy én szülni fogok hamarosan. Amikor itthonról elindultunk 5 perces fájásaim voltak, mire 20 perc mulva a korházba értünk már 3 percre sürüsödtek. Nagyon kedvesen fogadtak minket. A szülészno biztatott hogy már régen volt ilyen gyors szülésük mint amilyennek elébe nézünk. Gondolta ezt a fájáserosségbol és a fájások gyors besürüsödésérol. Mikor megvizsgáltak megdöbbenve mondták hogy még csak 1,5 ujnyi a méhszájam, sajnos ez igy is maradt mindvégig, amit persze elore nem tudhattunk. Mivel nagyon eros fájásaim voltak egy ido mulva már nem tudtam hogy mi történik velem két fájás között és sajnos minden fájásnál hánytam is. Közben aggódva figyelték hogy nem tágul a méhszájam. Mivel ekkor már ugy tünt hogy ez mégsem lesz olyan gyors, és én hamar kimerültem ezért kaptam epidurális érzéstelenitést.
Évekkel ezelott volt egy méhszájsebem amit az elozo orvosom kezelt még. Választott orvosom szerint ilyenkor általános tapasztalat hogy a méhszáj sokáig nem hagyja magát majd hirtelen nagyot tágul. Hát erre vártunk mikor a babám szivhangjai romlani kezdtek. A szivhangok még nem érték el a kritikus mértéket de az orvosom aggódni kezdett. Hajnali 1/2 7 volt, ha tovább romlottak volna a szivhangok pont beleestünk volna a reggeli mútétek kezdési idejébe és akkor a csúcsban nem szerezhetnénk gyorsan anasztezest.
A problémát átgondoltuk és beleegyeztünka császárba mielott még baj történhetett volna. Utólag senki nem tudja már megmondani mi lett volna ha még várunk,de én ugy gondolom hogy abban a helyzetben helyesen döntöttünk. Amint leirtam láthatod hogy nem húzták nagyon az idot sot talán hamarabb kezdtek a császárhoz mint az indokolt lett volna.
Engem nem az ujfajta Misgav Ladach féle módón császároztak mégis a negyedik napon már mehettünk haza a pici fiammal. A családomban mindenki csodálkozott hogy már otthon vagyunk, és azota sem volt semmi ebbol adodó problémám.
Elnézést kérk mindenkitol, hogy kicsit hosszura sikeredett.

Üdv Kismanó
kismanó (kisman&oa
 


`Herczegh-es`Lanyok

Mi a velemenyetek,szerinetetek lehetseges,hogy valakit az elso vizsgalat alkalmaval nagyon pozitivan fogad,masodszorra pedig lepattint 3 honapra?A tortenet az,hogy eloszor nagyon kedves volt ugy kisert ki a szobabol,hogy `szulunk mi meg egyutt`.Mikor vissza mentem hozza a kesz leletekkel/halistennek jok/azt mondta csak 3 honap mulva ad peterepesztoket mert az nagyon komoly mellekhatasokkal jar es varjunk meg.Szeinetem 1 evig eppen eleget vartam de szerintem nem hitte el,hogy valoban 1 eve probalkozunk.Nem esett tul jol,hogy nem hisz nekem.Bar lehet,hogy nem errol van szo.Ti akik regebben ismeritek szerintetek nem azert kuldott el ,hogy nem akar velem foglalkozni?
Olyan tanacstalan vagyok,kerlek irjatok meg a velemenyetek rola ilyen szempontbol!

Koszonom Kriszti
kriszti
 


Szia Kriszti!
En mar fentebb megirtam, elvileg nala szultem volna harom es fel eve, de kvazi egy honappal a kiirt idopont elott elment talan Indiaba?, szoval valahova keletre. Ugy volt, hogy visszaer (karacsony tajara, en januar elejere voltam kiirva), de nem jott vissza, sot szolni sem szolt. Nem en voltam az egyetlen, aki akkor kisse hulye helyzetbe kerult emiatt. Igaz, nem maganrendelesre jartunk, de akkor meg nem is volt neki. De adtunk neki penzt. En mindenesetre emiatt eleg nagyot csalodtam benne, mert ennel sokkal normalisabb lett volna, ha ugy megy el, hogy nem lesz ott a szulesnel, es ezert majd ez es ez fogja levezetni.
Ettol fuggetlenul meg lehet jo orvos, nekem ismeroseim mind jo velemennyel voltak rola szules kapcsan. Volt aki a Koos-Hutas-rol valtott ra, amugy pont amiatt, mert nem volt ott a szulesenel (de o kozolte is), es emiatt kerult a Herczeghhez.
Keke
Névtelen
 


Szija Keke

Ma valaszolok neked az emiledre!Irok errol is.A gyonyoru fiadat szulted volna nala,ugye?A lanyod hol szuletett?

Kriszti
kriszti
 


Lanyok, en is a Herczegh dokihoz jarok,meg is vettem tegnap az augusztusi Kismamat, hogy elolvassam az altala vezetett szulesrol szolo cikket. Nos, este kilenctol erezte a kismama a fajasokat, hajnalban bement a korhazba, hazakuldtek, delelott ujra bement, a lenyeg, hogy a valasztott orvosa delutan negytol hatig (2 orat) volt jelen, amikor megszuletett a kislany. Hat ez, ha jol szamolom, 20-25 E Ft.-os oraber..
Amanda
Névtelen
 


Amanda

Igazan nem akarom ot vedeni,de hanyszor szultel mar>Nos ez a legtobb dokinal igy van,sot.kepzeld mi lenne a tobbi kismamaval ha az orvosok 12-14 orat ulnanek a szulo nok mellett es fognak a kezet.Arra ott van a szuleszno es az apuka.Gondolj bele hany nogyogyasz kene,hogy akkor amikor egy orvos orakon at elerhetetlen a szules miatt a tobbi kismamara is jusson orvosi flugyelet.Vagy meddig ulnel a terhesrendelesen mire bejutnal?
Az en elso szulesemnel osszesen kb.1-1.5 orat volt benn a doki reszletekben es en mar annak is orultem mert ugy ereztem a lehetosegekhez kepest nagyon figyelt ram.

Udv,Kriszti
kriszti
 


Én mikor szültem a Herczeghnél de. 10 felé mentem be, akkor benn volt a szobámban (még akkor a nőgyógyászaton helyeztek el) 4 órát kisebb megszakításokkal. Azt mondta hazamegy, pihen egyet, de mikor kell, itt lesz. Este 10-kor kellett hívni, mikor 3 ujjnyi volt a méhszáj. Szóval este 10-től éjjel 2-ig, mikor az utolsó szálakat is elvarrta, addig ott volt velem a szülőlszobán. Nagyon csóró voltam akkoriban, a kialkudott akkori 20ezer forint helyett csak 10et tudtam neki adni, amit 6 hét múlva visszaadott egy borítékban.
Ennyit róla.

Saci
Dévai Sarolta (sarolta)
 


Saci

Ez komoly????Nem semmi,ilyet meg sosem hallottam,a penzt azert mindenutt zsebre teszik.

K
kriszti
 


(bocs a nevtelen azonositoert, nemreg tevedtem ide, regisztraltatom magam)
Semmi gond a dokival, azert jarok en is hozza, mert van osszehasonlitasi alapom, es megbizom benne. (az elozo egy katasztrofa volt) Egyszeruen csak sokszor ugy erzem (pl. havonta, a maganrendelesen vegzett UH, amit egyebkent 3x indokolt vegzeni) hogy csak fizetek, fizetek..Persze a sajat dontesem alapjan, nem kotelezo oda jarni, de ez az a dolog, amire az ember lanya nem sajnalja a penzt.
Amanda
Névtelen
 


Ez tényleg így volt. És az tuti, hogy a következönél nem fog érdekelni mennyi lesz a végösszeg. De akkoriban egyedül maradtam a terhességemmel támogatás és munka nélkül és ö ezt tudta és nagyon emberséges volt. Sőt a kisfiam keresztelőjére is eljött, de csak pár percre, mert egy szülés visszakényszerítette a kórházba. Kép Én persze nem mondom, hogy ö egy hibátlan ember, mert olyan nincs, de én nem találkoztam az ö negítivumaival. Kép

Saci
Dévai Sarolta (sarolta)
 


Szia Saci!
Maximálisan egyetértek veled,hogy rendes,emberséges doki.Mikor én szültem,és varratszedésre mentem a szülőszobára vele,jött a férjem is velünk(gondoltuk,akkor egy füst alatt odaadjuk a pénzt is neki).Nagyon meglepett minket,mikor azt mondta,hogy mindig olyan lelkifurdalása volt,hogy nagy pocakkal ennyit kell autóznom hozzá.(Székesfehérvári vagyok).És a pénzt sem szívesen fogadta el,de a férjem elég rámenős típus ilyen téren,és azt mondta neki,ami jár,az jár.Neki köszönhetjük,a pici fiamról kiderült,nyakán a köldökzsinór,nem is akárhogyan,és így fokozottan figyelt ránk.Ezt itt Fehérváron nem vették észre,ill.azt mondték,majd a 2hetes szabadsága után megnézi az orvos a korházban,miért vannak a tüneteim.Mikor hazaértem,egyből tárcsáztuk Herczegh dokit,aki AZONNAL berendelt magához a korházba,pedig szerda volt,rendelési ideje,és én be sem voltam hozzá jelentve előre.2 óra hosszat vizsgált.Bele sem merek gondolni,mi lett volna,ha nem megyek el hozzá még aznap.Szóval a pénzünk tényleg hálapénz volt.Még mi mondtuk neki,semmi oka lelkifurdalásra,mert senki nem kényszerített minket,hogy őhozzá menjünk,sőt,mi voltunk hálásak neki.Bocs ezért a litániáért,de kikívánkozott belőlem.A honlapkésztés hogy áll?Te csinálod,ugye?Nem ám félreolvastam valamit!Szia!
Edina
Névtelen
 


Sziasztok!
Nekem az egesz szulesem eleg szarul jott ki, es meg a mai napig nem vagyunk rendben, persze ennek lehet nincs koze a szuletesehez. En a Herczeghnel vegul is nem szultem, de mint irtam, akit ismerek es nala szult, az mind dicserte. Valamiert csak buknak ra a kismamak. Kép
Nekem a MAV-val inkabb a gyerekdokikkal volt bajom, azaz miert nem vettek eszre, hogy baj van a gyerekkel.
A dokik tenyleg tobnyire csak a vegere mennek be, addig az ugyeletes nezeget, igazabol a szulesznon es annak felkeszultsegen mulik a legtobb, o van ott veled, o nezi a szivhangot, o szol a dokinak, ha ugy erzi baj van.
Keke
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Én ez év februárban szültem a MÁV-ban a Koós-Hutas Piroskánál. Nekem mondjuk az volt a szempont, hogy nő legyen a doki. Egyik vasárnap délben - a 28. héten -gondom volt és a dokinő mondta, hogy menjek be a kórházba. a Herczeg doki az ügyeletes és majd ő megnéz. Mire a kórházba értünk /20 perc/ már várt a doki tudott rólam /az orvosom odaszólt neki / Bemutatkozott a férjemnek és nekem is és nagyon kedves volt velünk pedig nem is az ő paciense voltam. A férjemet is behívta UH-ra és megnyugtatott, hogy minden O.K. majd visszahívta a dokinőmet és őt is tájékoztatta a problémáról. Erről ennyitKép
A dokinőm is szuper volt, aznap este 6-ig kellett volna bent lennie, de én éjfél előtt pár perccel szültem Ott volt végig, csak du. ment el 2 órára magánrendelni. a férjemmel ették a pilótakekszet és passziánszozott a számítógépen, mert lassan haladtam, de gyakran bejött, érdeklődött, bíztatott és nekem ettől nagyon szép emlék lett az amúgy szörnyen nehéz szülésem. Ugyhogy ha valaki nő nődokit szeretne tudom ajánlani. Az, hogy néha az orvosok nem tudnak ott lenni valakinek a szülésénél, sajnos pech, de valamikor a dokinak is fel kell töltődnie. Elég strapás életük lehet még akkor is ha óránkét 20ezer forintot keresnek. És minél több paciensük van annál valószínűbb, hogy valakinek a szülésénél nem tudnak ott lenniKép

Bocs a regényért. Egyébként a csecsemősök aranyosak, ha kérdeztek, a nővérek is rendesek voltak, összeségében nekem is csak a gyerekorvosokkal volt bajom. /A lányom besárgult, intenzívre vitték és soha nem tájékoztattak semmiről én meg ettem a kefét /

na pussszantás,

Pankamama
PM
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: