Új privát üzeneted érkezett!

Aliz!
Igen, sajnos fájdalmas, ezt én is tudom. De valami akkor sem stimmelt ezzel a kezeléssel. Még Dévény Anna szerint sem, pedig az ő módszere, ha valaki meg tudja ítélni, hogy jól kezelnek-e egy gyereket, az ő. Bár többször is elmondta, hogy nehogy félreértsem, ő nem akarja magát valami gurunak vagy etalonnak feltüntetni, ő csak azt mondja, amit tapasztalt.
De számomra teljesen hiteles. Végülis már 30-40 éve ezzel foglalkozik. Ő építette fel a Dévény-tornát, tapasztalat alapján. Azt gondolom, hogy ő tudja a legjobban. Megpróbálja persze átadni másoknak is ezt a tudást, de az információ egy része szükségszerűen elvész. Arról már nem is beszélve, hogy ennek a hivatásnak van egy olyan része (nevezhetjük empátiának, vagy "léleknek"), amit nem lehet átadni. Vagy rendelkezik vele az ember, vagy nem.
Az utóbbi gyógytornász, akivel összefutottunk, nem rendelkezik ilyesmivel.

Mackoo
mackooo
 
 


Mackoo,engem nem kell meggyőzni Dévény Annát illetőleg, ha ő már akkor praktizálhatott volna, mikor kidolgozta a módszereit, az én kisebbik lányom gyerekkora sokkal könnyebb lett volna... először a Vitray műsorban láttam anno a 70-es években de gondolom neked ez annyira nem mond semmit, mint nekem gyerekkoromban asok második világháborús történet - é utána születtem, mit érdekel engem ez az egész? De a nevét már akkor megjegyeztem, és hidd el, hogy a magam lehetőségeihez képest én próbáltam tenni érte valamit anno... a 90-es évek elején, mikor önkormányzati képviselő voltam, nem rajtam múlott, hogy nem sikerült, hanem a fővárosi önkormányzaton... szóval nálam jobban senki nem hisz jobban benne és senki nem tiszteli jobban azt a harcot amit évtizedek óta folytat azért, hogy a módszere elfogadott legyen.

És nem is azért írtam, hogy hagyd annyiban, ha egyszer indokolatlanul (vagy szerintem inkább: ügyetlenül!) kínozza valaki a babádat, dehogy! Épp csak elemséltem, hogy sajnos ez a módszer fájdalmas - a letapadt izmokat fellazítani nem egy fáklyásmenet.

Az utóbbi gyógytornászod szerintem egy kezdő, aki az elmélettel ugyan tisztában van meg azt is tudja, hová kell nyúlni és miért - csak éppen nincsen még az ujjaiban a tapasztalat, és indokolatlanul erősebben csinálta. Szóval ahogy elképzelem, pechetek volt, és szegény Borika látta kárát...Kép

Nagyon remélem, hogy hamarosan lábraáll és végetérnek ezek a kínzások szegény kislánynál.
alice_cs
 
 


Alice kell még szemész?

Sote I. Gyermek szemészet
1083 Budapest
Tömő u. 25-29.

Csütörtökön pont csak kizárólag csecsemőkkel foglalkoznak.
Különben 8-12-ig van rendelés és nem szükséges beutaló.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

 
 

Timili,

egyszer 120-at szopik, akkor alszik 4-5 órát, utána 60-80-at akkor meg 1-2 órát alszik.
De közben tegnap este rájöttem, hogy ez azért lehet, mert a bal mellemben fele annyi tej van mint a másikban és vizesebb, még a vége is, úgyhogy szerintem ez csak max. szomjoltásra alkalmas. Lehet, hogy ezért van ez az egyórás szenvedés, ha a balól szopizik, de ahhoz, hogy biztos legyek benne, el kell telnie egy kis időnek, mert mi nem 2 óránkánt szopizunk, de nem is 5 percig. Na majd meglátjuk.

Mackoo,

remélem hamarosan elmúlik Borinál és nem kell szegénynek szenvednie. Nagyon felháborított amit írtál, hogy lehet valaki ennyire érzéketlen. Vajon neki egyáltalán nem jut eszébe, hogy valamit rosszul csinál?

Puszillak benneteket és a babákokat

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok!

Mackooo, úristen, hogy lehet így megkínozni egy gyereket?Remélem nem hagyod annyiban(én tuti nem bírnám), és visszamész ehhez a rettenethez, és elbeszélgetsz vele.


És a Dévény Anna, mit mondott, tényleg van még letapadása Borinak?
Mert sajnos nekem arra kellett rájönnöm, hogy sok helyen igenis a pénzre mennek.

Alapítványnevet nem írok, mert, mint tudjuk, már megjártam a negatív véleménnyel..., de mi is járunk tornázni Sára hátával és vállával, ugyanakkor a gyógytornász közölte, hogy ő nem érti, hogy Sára miért van, itt, mert neki nincs itt semmi keresnivalója.Hát ezekután nem tudom mit mondjak...
Tudod, tőlünk hetente 2500Ft, és a Tb-kártyánk száma is ott van.
Nem fűzök hozzá semmit, gondolom mindenki érti miről beszélek.
Remélem Borid jól lesz nem sokára és elfelejti ezt a kóklertKép

Alíz, hát téged elég jól elkapott a "szoptatási Kommandó"
Utólagos engedélyeddel elolvastam, hogy az "isten" mit üzent neked a szopis topicban(bár szerintem ezt mindenki megtette, aki nem bír a kíváncsiságávalKép ).Háááááááááát, elég mélyen szégyelhetnéd magad, hogy felnőtt nő létedre önálló véleménnyel rendelkezel.KépKép
Igazából ezt már a tápis topicban is írni akartam, de a hangulat miatt inkább leléptemKép
Nem tudok mit mondani, elkeserítő.
Aki nem úgy tudja, vagy akarja csinálni, ahogy ők azt megmondják, az egy utolsó szemét, idióta barom.Eh, bocs mindenkitől, de ez kijött.
Annak idején nekem is volt bajom a szoptatással, mondták is többen, hogy hívjam fel őket.Áldom az eszem, hogy nem tettem.Vmiért taszított a gondolat, hogy idegenek fogdossák a mellem, és beszéljenek róla.


Na most már dugulok, mert nagyon hosszú lettem.

Puszka, Léna és a ma 5 hónapos Sára

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Bigacsiga,
kösz az infót, feljegyeztem, majd a lányom fog telefonálni nekik - ha esetleg időpontot kell kérni, ő tudja mikor szopik Ivánka, és mikor van "üresjárat". Már nagyon szeretnénk rajta túl lenni...

Nuska,
hát ugye minden alapítvány úgy tarja fenn magát ahogyan lehet, ezt az egész alapitványi törvényt meg kéne változtatni szerintem.. mindenesetre a dévényes gyógytornászok úgy általában nem hinném, hogy különösebben vadásznának a páciensekre, van elég utánpótlás sajnos.

Azért a tápszeres dolgokhoz még hozzáfűznék valamit, (ha már utánam néztél Kép ) mert ugye "szürke minden elmélet, de zöld az élet aranyfája".
Ha jól átolvastad az ottani diskurzust, akkor emlékszel, hogy menyire csepülték a mi gyerekorvosnőnket, aki azt merészelte mondani, hogy jobb ha a gyerek minél hamarabb ismerkedik más ízekkel is (nem azt mondta, hogy korán tápláljuk hozzá, csak azt, hogy minél előbb kezdjük el neki adni a pár kanál almalevet, őszibarackot, nektarint kiskanálból, és hogy igenis időnként kapjon édesköményteát cumiból), mert sajnos előfordul, hogy egy anyának egyik napról a másikra nem lesz teje és akkor borzasztóan bonyolult a gyereket másfajta táplálásra átszoktatni.
Nos az inedex kismama fórumán van egy anyuka, egy tündéri kiskölökkel, akinél tényleg minden úgy működöt mint a villanykapcsoló, volt bőven teje, imádott szoptatni, a gyerek imádott szopni, hatalmas adagokat evett, csak éppen sajnos eddig már 6 magas lázzal és fájdalmakkal járó mellgyulladása volt, a klinikán már előre köszön neki a portás, annyit kell bejárnia ezek miatt. Legutóbb a mellbimbóján szúrtak fel egy tűt, mert állitólag "kristályosodik" a teje vagy mi nem értem egészen, lényeg ami lényeg, ez tömíti el állandóan a tejjáratot, de nem is lényeges, a lényeg az, hogy mára minden orvosa, gyerekgyógyásza azon a véleményen van, hogy ez így nem mehet tovább, el kellene apasztani a tejét (ami időnként el is apad magától ezeknek a sajnálatos eseményeknek köszönhetően). Csak éppen a kicsi csakis mellből szeret szopni, a cumisüvegtől dührohamot kap. És most itt a nagy dilemma, hogy akkor hogyan is tovább, a jégszekrényben ugyan garmadával áll a lefagyasztott anyatej, csak éppen a cumiból nem hajlandó megenni, kiskanállal meg ugye... most épp a "szoptanit" készülékkel próbálkoznak, és ha minden igaz, ma megy ki hozzájuk a gyerekorvos, aki megigérte, hogy addig nem megy el, míg a baba nem hajlandó cumiból is enni, mert bármelyik pillanatban leállhat a tejtermelés, a következő mellgyulladásnál már csakis az apasztó injekciók stb. jöhetnek.

Szóval így utólag bizony igaza volt ennek a maradi doktornőnek, mert Ivánka a mai napig nagyon szépen erősen szopik, ugyanakkor utána gond nélkül issza a pótlást a cumisüvegből, majd két etetés között naponta kétszer örömmel cuppogja be a pár kanál gyümölcslét is.

Más: van egy "korababák" topic is az indexen, nagyon megható sorsokról lehet ott olvasni, a benne szereplő korababák nagy része 600-800 gramm körül jött a világra, a leghozzáértőbb kezekben vannak stb... no szerepel köztük egy kisbaba, akinél vérszegénység áll fenn, és a kórhában a transzfer után (vérátömlesztés) a korrigáltan 1 hónapos babának (korrigált kor: az az idő, hogy mennyi idős lenne, ha időre született volna) a kórházban banánpépet is adtak, persze azonnal jöttek a reakciók, hogy jézusmária, hogy lehet ezt stb. Szóval még azoknak az orvosoknak a döntéseit is megkérdőjelezik, ennek a kampánynak hála, akik aztán valóban értenek ahhoz, hogy hogyan lehet egy ilyen kicsit meggyógyítani... az, hogy a banánban pl. sok a vas az nem számat, az számít, hogy a legujabb rémtörténetek szerint allergzálHAT...

Szóval nekem emiatt nem tetszik ez az egész, a laktációs tanácsadók kiszedik egy vékony szeletét a gyerekgyógyászatnak, és mindent erre vezetnek vissza - nagyrészt küönösebb orvosi diploma nélkül. És hála a sok idétlen Kismama ujságnak, ma már a lelkiismeretes anyukák minimum 10 éves korában merészelnének mondjuk kenyeret adni a gyereküknek...

Szóval engem egyáltalán nem az zavar, hogy vannak szoptatási tancsadók, hanem az, hogy kezdik piedesztrálra emelni a szoptatást magát, mintha anyaság=szptatás lenne az egyszerű képlet és kész. (De ha elejétől végigolvasod a fent belinkelt topicot (különösen 2003 végéig), hát magad is tapasztalhatod, hogy a benne lévő kismamák többsége olyannyira vérengzős hangulatban van emiatt, hogy ennél még tán Mengele is toleránsabb volt szelídebb perceiben...)Kép
alice_cs
 
 


Alice, én meg sajnálom az összes Söfis és egyéb kismamát, akit veled hoz össze a sors.
Ominózus indexes anyuka a sok nőgyógyi és gyerekgyógyi mellett szopiszakértőnél járt már?

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Aliz,
ez az egész számomra teljesen elkeserítő, főleg, mert megnéztem Iboly honlapját.Hát, tudod, 6000 és 4000 Ft-okért én is osztanám az észt bizony ezerrel.
Jó, rendben, azoknak segítsen, akik kérnek belőlle, és ne szóljon bele mindenbe , úton útfélen.Az, meg, hogy direkt rád keres és idejön kéretlenül a Söfis topicba,egyszerűen nevetséges
.Lehet, hogy a véleményem után én is feketelistás leszek, de különösebben nem érdekel.
Mert segítsen annak, akinek valóban gondjai vannak, én nem hiszem, hogy az, hogy elmondtad egy lánynak, hogy te mit tennél olyan nagy gond volt.ha meg bántotta,(egyebként sem értem, hogy hogy olvasta, minek alapján találta meg, ha nem csak egyszerűen keres téged,mivel ő nem szokott itt előfordulni)miért nem írta utánnad az ő ellenkező véleményét.Na, mindegy, nem hergelem magam tovább, csak dühít, ha vki simán rendre utasít vkit, csak mert más véleménye van.Vonatkozik ez a tápis topic "lakóira" is.

Dévényre visszatérve, lehet, hogy félreérthető voltam, nem azt mondtam, hogy ő vadászik páciensekre, hanem kifejezetten arra az egy nőre gondoltam.

Na, hát ennyi, bár sok mindent írnék még, ha küldesz egy mél címet akkor leírom.

Jaaaaaaaaaa, és ma hallottam, hogy Grenadánál lecsapott Iván, 20 ház tetejét letépte, fákat csavart ki...
Nem fognátok vissza egy kicsit az uncsit?Kép

Puszi, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


PIldi,
legalább hatan elküldték neki az lll. linkjét légy nyugodt.

Nuska,
endrezet@freemail.hu

(Lehet, hogy Iván azért olyan nyugis az utóbbi napokba, mert máshol dühöngi ki magát??? Kép )
alice_cs
 
 


Jézusom Aliz, még az Ildi is utánnad jött?Hát, valóban szálka, sőt gerenda vagy a szemükbenKép
De ez tényleg, mire jó?Azt hiszem ez igazán a topic offolása.Miért nem nyitnak 1 topicot, mondjuk Alíz gyűlölők névvel.Tán ott kiélhetnék magukatKép

Mél majd megy de Sára épp vergődik az ölembe, megyek, lefektetem.
Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Nuska, nem szálkább nálam Aliz, mint neki a szoptatás "kommandó". A babanet meg nyilvános fórum. Egyébként a babaneten voltak már próbálkozások ilyen célokra külön topikokkal, nem szoktak bejönni, logikusan.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Off:
PIldi,
az emlegetett kismama itt van a babaneten is szerintem. Es O tenyleg mindent megtesz, erdemes elolvasni egyik mai hozzaszolasat. Ha jol korulnezel, biztos megtalalod Te is. Egy, altalaban mailben segito szopiparti topicjaban keresdKép.

-Afonya
afonya
 
 


Lányok! Valaki szült a Ferenczy Miklós dr úrnál?
Köszi: Lili
lilike22
 
 


Nuska!

Nem akartam belemászni ebbe a témába, de azért a tisztánlátás kedvéért egy-két dolgot tudnod kell. Ibolya nem keresett rá Alízra, hanem többen jelezték neki innen a Babanetről ill. az Indexről is, hogy Alíz állandóan jön ezzel a szoptatási kommandós, meg Iboly papnős dumával, és mindemellett, olyan tanácsokat osztogat általában (Itt megjegyzem, néha olyat is mond szoptatás ügyben, amit hasznos megfogadni.), amit ha megfogadnak a kismamák, akkor elég nagy eséllyel ronthatnak az éppen aktuális szoptatási helyzetükön, holott, ha jó tanácsot kapnának, akkor a probléma megoldódhatna, vagy kiderülne, hogy nem is probléma, csak egyszerűen éppen sötétben látják a dolgokat a fáradtságtól vagy bármi mástól. Ha gondolod, akkor ha lesz időm a három csemete mellett, egy-két példát majd kikeresek neked, nehogy rámfogja bárki is, hogy csak a levegőbe beszélek. És hidd el van sok kismama, aki szoptatni szeretne, de benne a bizonytalanság, mert esetleg elsőgyerekes, még nincs tapasztalata, és akkor elolvassa Alízt, pontosabban a tanácsait, és egy olyan irányba indul, amit később megbán. De akkor már nem biztos, hogy van visszaút. És Alíz nagyon meggyőzően tudja előadni, amit mond. És nem mindenki, fogja végigolvasni azokat a topikokat, amiben ír, és így nem tudja, hogy most egy olyan ember tanácsait olvassa, aki maga nem igazán szoptatott (Alíz, tudom hogy műtötték a melled, ez hogy nem szoptattál, ez nem negatív jelző akart lenni, hanem csak egyszerűen tény.), és a lánya sem igazán sikeres e témakörben (Manojoe-t sem bántani, vagy kritizálni szerettem volna ezzel.).

A másik amit a Nemzetközi Laktációs Szaktanácsatói Vizsgákkal rendelkezőkről tudni kell. Ilyen vizsgája van Ibolyának is. Rajta kívül még hat embernek van ilyen végzettsége az országban, ebből kettő orvos, kettő pszichológus, és még két ember, akinek az eredeti képzettsége más irányú. Nem elvetemült "szoptatási kommandósok", hanem képzett szakemberek, akik segítenek, ha valakinek szüksége van rá és kéri.

A La Leche Liga vezetői szintén képzettek, és egyiktől sem fogsz olyat hallani, hogy téged azért kritizálnának, mert nem anyatejjel táplálod a babádat. Mindenképpen elfogadják, hogy ez mindenkinek a saját döntése, hogy mit és hogyan csinál a babájával. Csak információt adnak, ami alapján eldöntheted, hogy milyen irányban akarsz továbblépni.

Az már egy másik dolog, hogy vannak olyan emberek, akik egyetértenek a La Leche Liga elveivel, de nem vezetők, és ezen elveket úton-útfélen kéretlen módon, esetleg a babájukat nem anyatejjel táplálóak számára sértő módon adják elő. De ők se nem aktivisták, se nem egyebek, csak magánemberek, akik jól vagy rosszul kommunikálnak ebben a témakörben.

És még a pénzes megjegyzéseddel kapcsolatban. Nem tudom, kinek, mi a sok, vagy a kevés. De ahhoz, hogy ezt eldöntsd, tudnod kell, hogy ahhoz, hogy valakihez személyes tanácsadásra elmenjen, egy Pilisszentlélek nevezetű faluból kell mennie autóval. És ez a személyes tanácsadás nem öt percet, hanem több órát jelent. Ennek fényében döntsd el légy szíves, hogy sok vagy kevés ez az összeg.

És még valami. Gondolom, ha olvastad Alíz hozzászólásait, akkor olvastad, hogy nemcsak a szoptatási tanácsadók véleményét, de sejtésem szerint Tulassay prof (az I. számú Gyermekklinika vezetője) véleményét is rendszeresen megkérdőjelezi. Alíz bocs, ha nem ő lenne, de gondolom, az ő előadását linkelhették neked be rendszeresen. És vessetek rám követ, de nekem a prof hitelesebb.

És a végére még annyit, hogy részemről mindenki úgy és azt csinál a babájával, ahogy akar. Tudom, hogy mindenkinek más a háttere, mind fizikailag, mind lelkileg, így másképp állunk a szoptatáshoz, illetve az ott fellépő problémákhoz, azok megoldásához, ezért van aki akar és tud is küzdeni, ha problémái akadnak, van aki hamarabb feladja. De ettől senki nem kevesebb a másikánál anyaság szempontjából. De ha valakinek olyan dolog jött be bármilyen témában, amiről tudja, hogy esetleg problémákat okozhat másnál, akkor ez irányú tapasztalatát ne mint ősigazság adja elő, hanem tényleg úgy, mint magánvélemény. És akkor nincs gond.

Elnézést, hogy kicsit hosszú lettem, és lehet, hogy kicsit off is, bár mint Schöpf-Mérei-s mama talán ez nem gond.

Mindenkinek jó babázást!

Zita
pzita
 
 


Lilike!

A barátnőm nála szült másfél éve. Ha gondolod, megkérdezem, és ha beleegyezik, akkor megadom neked az e-mail címét.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Szia Zita!

Nézd, nekem nincs személyesen semmi bajom a LLL-el, vagy bármelyik másik ilyen típusú alapítvánnyal.
Csak vhogy a stílust nem szeretem, de ez biztos az én problémám.
Biztos sok embernek segítettek, ok, nem kérdőjelezem meg.Azt viszont már nem értem miért kell azok nyomában loholni, akik más véleményen vannak.Ezzel nem azt mondom, hogy Alíznak van igaza, nem tudom, hogy ki mond jót és nem jót, mert 1, én nem tudtam szoptatni, 2, nem tanultam erről semmit.
Nézd, én a magam részéről lezárom a témát, mert nem engem ért támadás, csak nem értem, hogy egy olyan topicban, aminek alapvetően nem ez a témája, miért kell ennyire eldurvultan vitatkozni és "üldözni" egymást.Mert az, hogy olyanok hozzák szóba ezt a témát, akik nem járnak amúgy felénk, olyan egy kicsit, mintha ellenőriznék a topicokat, hogy hol miről van szó, és hol, mit kell rendbe tenni.Persze lehet, hogy mások szóltak neki, hogy milyen olvasatban került elő a neve, nem tudom, erre nem is gondoltam.Viszont ha vki itt olvasta Alíz szavait és nem tetszett neki, akkor miért nem szólt ő?Kicsit "besúgós " szaga van a dolognak.Ugyanakkor Ibolynak is joga van ahhoz, hogy megvédje magát.
Szóval, szerintem attól függ, hogy melyik oldalról nézi ezt az ember, így az egész kezd partalan lenni.
Ezért én azon a véleményen vagyok, hogy itt, ebben a topicba ezt rekesszük is be,mert már mindenki tudja, hogy a szopi tanácsadók nem értenek egyet Alízzal, viszont akik nem szóltak bele, a nap folyamán, gondolom nem véletlenül tették ezt.Szóval jó volna visszatérni az eredeti békés mederbe.
Az biztos, hogy mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, és ez független a szoptatás /nem szoptatás témától.
Nekem nem sikerült, én ebből nem csináltam lelki problémát, remélem másnak fog sikerülni, akár magától, akár Ibolyék segítségével, akár Alízéval.
Már utólag megbántam, hogy beleszóltam, mert egy egész nap szinte erről szól, tulajdonképpen a nagy semmiért.Mert aki segítséget akar, az úgyis el fog jutni a LLL-hoz, mert szerintem minden kismama tudja, hogy vannak.Aki meg vmiért nem akarta eddig megkeresni őket, az ezután sem fogja.Alízt pedig senki nem fogja meggyőzni.
De ez is csak egy vélemény volt.
Bár, ha Ibolyt informálják, hogy mi megy itt, akkor ő is visszanézhetne ide, szerintem, mert vhol ő indította el, bár már tényleg jó volna lezárni ezt.

Puszi, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Zita,
ha emlékezetem nem csal, a babaneten összvissz 3 vagy 4 topicban veszek részt, a két S-M-isben, aztán a tápszeres babákban - a negyedik eszembe se jut- ja igen válaszoltam a belinkelt topicba is - amúgy te végigolvastad????

- mellesleg a lányom (manojoe) szoptat. Csak éppen nem elég a teje. (Biztosan elég lenne persze, ha felhívta volna Ibolyt, ez egyszerűen megkérdőjelezhetetlen!)

-erős a gyanúm, hogy Tulassay prof. ezzel az előadássorozatával nevet akart szerezni magának, ugyanis igen gyanús, hogy mindig az ő neve ugrik elő minden rémisztgetős linkben. Jómagam sokkal jobban hiszek a tapasztalt gyerekorvosokban és a tapasztalt többgyerekes anyákban.

- hálás lennék, ha beidéznéd azokat a beírásaimat, amik a kismamáknál tejhozam csökkenést idéztek elő. Tényleg.

-Van egy olyan érzésem - hogy a "sokan jelezték" között ott volt pl. PIldi is, aki egyszer már kifejtette egyik topicban, hogy nem hagyhatja, hogy tapasztalatlan kismamák ilyen véleményeket is halljanak, mert még azt hiszik ez az igazság - holott az igazság csakis az övéké. Világos.

(MIndenesetre kösz, hogy elismered, hogy a tanácsaim között akad megfogadnivaló is - most már csak azt kéne eldönteni, hogy melyek is azok?)
alice_cs
 
 


Zita!

Előre is köszönöm, ha megkérdezed a barátnődet.
Lili
lilike22
 
 


Alíz!

Megígérem, hogy este, ha lefeküdtek a gyerekeim hosszan válaszolok neked e-mail-ben, hogy ne fárasszuk ezzel a többieket.

Egyet viszont most. Nem írtam, hogy biztosan előidéztél már valakinél bajt, hanem azt írtam, hogy rossz irányba indíthatsz egy-két anyukát némelyik tanácsoddal szoptatásügyileg. Ez nem ugyanaz.

És tudom, hogy szoptat a lányod, és, hogy nem elég a tej.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Sziasztok!

Mackoo, én ma iratkoztam be a köv félévre (5.). ezzel együtt még 3 van. Nekünk havi 1 hét a suli, sajna nem tudom megoldani, hogy bejárjak. Mindenki dolgozik, kevés a szabadnap. szóval marad a tankönyv + csoporttárs jegyzete + tanári segítség emilen. Nekem azért még szerencse, hogy nagyrészt programozás van. Igaz utálom, de a férjem programozó, így tud segíteni. Nem könnyű, de megoldható. Az államvizsga 2006 januárjában lesz, amire már gömbölyödő pocakkal szeretnék menni. Sok sikert a tanuláshoz!
Engem az hajt, hogy ha ezt elvégzem 2 diplomám lesz, és ha nem most járnék oda, akkor keményen fizetni kéne érte. Gyed alatt ingyen van, tehát most kell tanulni. (Remélem Gy.Ferkó nem veszi el tőlünk a tanulás lehetőségét)
Borinak jobbulást/javulást/kitartást! És persze neked is. Ja, és a -4kgért egy kicsit irigy vagyok.

Tünde, Barbi merre vagytok? Titeket is elriaszt a szopi mizéria? Bocsi, de ez van.

Judit, jól vagytok? Ha nagyobb lesza bébi, akkor találkozhatunk. Szólj, hogy mikor jó neked.

Hicu, ha jól olvastam, akkor 20án találkozunk a Blahán? Keressük egymást! Jó?

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok,

húúúú, gyorsan folynak az események, csak úgy kapkodom a fejem. Mindegy intézzétek ahogy akarjátok.

Mi jól vagyunk, már 3840 g-ot nyomjuk és 3200-al jöttünk ki múlt hét előtti szombaton. Nemsemmi mi? Remélem hamarosan beállunk egy normális súlygyarapodásra, mert ha így folytatjuk akkor jó dagik leszünk. Vagy csak én izgulok?

Pusza
Judit, Dorka

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok Lányok!

Ed! Szeretnék elnézést kérni a kicsit hosszú és nagyon off hozzászólásomért. Eddig mindig sikerült visszafogni magam, hogy ne álljak le vitatkozni Alízzal, de most nem ment tovább. De most itt megígérem neked és a többieknek, hogy ezentúl szoptatásról akkor beszélek itt, ha valaki kérdez.

Magunkról egy kicsit. Réka szerdán kapta meg a kéthós oltását, kicsit késve, mert szabin volt a doktornénink, de ez nem baj. Jól viselte a dolgot, és ha már a tanácsadóban voltunk, akkor le is mázsálta a védőnőnk. Body-ban 5900 g volt. Szegénynek oltás után sem volt megállás, mert a Heim Pál Kórházba kellett mennünk, Ádám gipszét élhetőre cseréltetni. Ezen körülmények ellenére Réka nem volt nyűgösebb, mint normálállapotában. Láz elkerült minket szerencsére.

Judit!

Ne izgulj! Teljesen jól működik Dorka.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


OFF
Léna, Iboly annyit irt ebbe a topikba, hogy irt Aliznak egy másikba. Marha nagy vitát indit el egy ilyen, nem? Semmi mást ő ide nem irt, ellenben Aliz itt szidta őt! Iboly azért irt feltehetőleg ide, mert tudta, hoyg itt Aliz olvassa, és hivta a másikba, hogy ott tárgyalják meg a dolgot.
Én egy külön eset vagyok, van egy olyan rossz szokásom, hogy sokmindent olvasok a babaneten. És ha nem tetszik valami, akkor elmondom. Alizzal ez egy másik topikban indult, onnan ő távozott, és amig máshol nem kezdte újra, én sem irtam neki.
Csak az igazság kedvéért.
Ildi
ON

Ildi
pildi
 
 


OFF OFF Áfonya, köszi, megtaláltam! ILdi ON

Ildi
pildi
 
 


Alice!

Szemátmosást illetően:
Az én lányomnál u.e. volt a probléma. Már a kórházból is gyulladt szemmel hoztuk haza, és 3 hetente újrakezdődött. Nekem azt mondta a doktornéni, hogy maszírozzuk a "rossz" szemét ott a könnycsatornánál, csak úgy óvatosan. Ott a gödörkénél, nem is a szemét tulajdonképpen. Minden nap ahányszor csak úgy jött össze a helyzet, én megtettem úgy, hogy egy tiszta pamutzsepit az ujjamra tekertem és amikor az érintésre becsukta a szemét, gyöngéden maszíroztam. 3 hónapos korára magától elmúlt a probléma. 1 éves korára amúgy elmúlik minden gyereknél beavatkozás nélkül is, csak hát a gyulladások kellemetlenek.
Az átmosás különben abszolút nem fáj a babának. Ha ordít, az csak azért van, mert lefogják és azt nem értékeli nagyon. Én is rengeteg embert megkérdeztem, mert azt hittem egyedi eset vagyunk, de korántsem.
Szóval ne féljetek a beavatkozástól se!

Mackoo! Amit leírtál a gyógytornáról az nagyon brutális. Ez inkább kínzás. Nagyon mellbevágott. Én egy ilyen módszer után a "gyógytornász" seggébe dugnám az oklevelét. Már bocsánat. Ez nem Dévény módszer!
timi30
 
 


Én is, mint Pildi, csak úgy olvasgatok...
Hát, bizony, Alíz, ha valaki szimplán lefasisztáz néhány lelkes -legrosszabb esetben is mondjuk vehemens- szoptatási tanácsadót, annak bizony az egyéb hsz-it is kétkedve olvasom. Sőt, ha engem illetett volna ezzel, lehet, hogy kimoderáltatom a hsz-át, és innetől kezdve megkeseríteném minden itt töltött percét.
rjuli
 
 


Lilike,

Én is Nála voltam. Csak jót tudok Róla mondani.
Mit szeretnél tudni? Szívesen válaszolok, amire tudok.

Üdv,

Vic
Victoria
 


Sziasztok!
Látom, dúl a veszekedés szoptatás ügyben.
Ne bántsátok egymást, jányok Kép!
Szia Juli!
AZért egy kicsit túlzásnak tűnik számomra, hogy egy hozzászólása miatt valakinek megkeserítsük minden itt töltött percét Kép !
Nem vagyunk egyformák, vérmérsékletben sem, ez megnyilvánul a véleménynyilvánításban is.
Aztán arról se feledkezzünk meg, hogy írásban bizony durvábban jönnek át a dolgok. Nem tudom, milyen formában történt a "lefasisztázás", de lehet, hogy szóban nem ütött volna meg, csak írásban tűnik erősnek.

SZóval szerintem próbáljuk némi távolságból szemlélni a dolgot.

Mackoo
mackooo
 
 


Szia Vic!
Én a 18. hétnél tartok.
Igazából és már a Schöfiben szültem a kislányomat, aki 2.5 éves, de akinél szültem már nem vállal szülést. A kórházhoz ragaszkodom, de a Ferenczi dr urat csak az uh-kon láttam, és ismertem meg.
Kedden 14.-én megyek ismét uh-ra.
Írhatok kérdéseket a e-mail címedre?

Lili
lilike22
 
 


Sziasztok lányok!

Befejezhetnénk?
Juli, gondoltam, hogy előbb-utóbb te is felbukkansz.
Kezd már egy kicsit terhes(Kép de jó szó, pont itt) lenni ez a vita, csak egy kérdésem maradt, tényleg minden indulat nélkül, csak érdekel, ha Ibolyt érte a sértés/vád /akármi, miért nem ő védi meg magát?

Ma kint voltunk a szigeten, Ed, merre jártál?Hiányoltunk ámKép
20.-a előtt talizunk vhol?

Puszi, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Timi30!
KÖszi a beszámolót! Ivánka szeme még nem volt gyulladt, és ami azt illeti a csipázás is csökkent (és már csak az egyik szemén van..) - őszintén szólva én nagyon hajlok arra a megoldásra, hogy várjunk még egy kicsinyég ezzel az átmosással, bármennyire is "fájdalommentes")

Iván cárevics egyébként naprólnapra több csodát produkál, egyre inkább kezd "emberszerűbb lenni", már gőgicsél, reggelente sokat mosolyog, (napközben inkább BUdhához vagy valami ókori filozófushoz hasonló arcokat produkálKép ) kezdi felfedezni a saját kezét a férjem meg a szemem láttára hülyül el napról napra, olyannyira kezdi imádni az első fiú(!) unokáját (ő már mindkét lányomnál fiút várt...)
alice_cs
 
 


Sziasztok

Timi
Bocsi, hogy beleszólok... de nálunk is csipás szem effektus volt majdnem 7 hónapig. Szerencsére a dokink sem egy "átmosás" párti, de egy nem Magyarországon praktizáló szemész ismerősünk elhűlt, amikor mondtam, hogy itt milyen gyakran csinálják. (Megnézte a fiam szemét, mert már én is kezdtem pánikolni, hogy nem múlik el, sőt egyre rondább.) Náluk 1 éves kor alatt semmiképp, utána is csak altatásban, mert nagyon fájdalmas... Van szemcsepp, ami fentről tudja tágítani, van orrcsepp, ami alulról, de arra is csak akkor van szükség, ha nátha van... Mert ilyenkor végülis a szem nem gyulladt, csak a váladék nem az orrba, hanem kifelé távozik... Viszont a jó technikájú masszírozás csodákra képes (nálunk is az történt Kép)

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Mottó: "Oda írok, és azt írom, amit és ahol akarok" (Alíz)

Alíz!

Nagyon jól írtad Juditnak, hogy a szopás fárasztó tevékenység egy pici babának. Ezért is természetes, ha belealszanak a szopizásba. Ha úgy ítéljük meg, hogy még nagyon keveset szopott és túl hamar bealudt, jó módszer, ha felvesszük büfizni. Ezzel egyrészt egy picit fel lehet ébreszteni, másrészt pedig az a levegőbuborék, ami eltömte a pocakját, kiszabadul és a kisbaba érezni fogja, hogy tulajdonképpen üres a gyomra. Lehet, hogy azonnal meg lehet szoptatni újra, de az is lehet, hogy alszik még egy kicsit és utána követeli a cicit.


"Ha jól átolvastad az ottani diskurzust, akkor emlékszel, hogy menyire csepülték a mi
gyerekorvosnőnket, aki azt merészelte mondani, hogy jobb ha a gyerek minél hamarabb ismerkedik más ízekkel is (nem azt mondta, hogy korán tápláljuk hozzá, csak azt, hogy minél előbb kezdjük el neki adni a pár kanál almalevet, őszibarackot, nektarint kiskanálból, és hogy igenis időnként kapjon édesköményteát cumiból), mert sajnos előfordul, hogy egy anyának egyik napról a másikra nem lesz teje és akkor borzasztóan bonyolult a gyereket másfajta táplálásra átszoktatni." (Alíz)

Hozzátáplálásnak nevezzük, ha a kisbaba az anyatejen kívül mást is kap enni vagy inni. Korai hozzátáplálásnak nevezzük, ha mindez 6 hónapos kora előtt történik. A korai hozzátáplálás veszélyes és káros, a kisbaba emésztőrendszere kb. féléves kor előtt nem érett arra, hogy anyatejen vagy annak hiányában csecsemőtápszeren kívül mást is kapjon. Ez akkor is így van, ha a kisbaba élvezettel cuppog az almapürének.

Vashiányos vérszegénység esetén a kisbabának vaspótlást kell adni. Nem banánpép formájában. Az egyhónapos baba emésztőrendszerében a banán rombolást visz végbe, ellenben a vaskészítmény gyógyít. Ezt a világ számos orvosa, köztük magyar orvosok is, tudják.

A tej nem apad el egyik napról a másikra. Ha valaki ma abbahagyja a szoptatást, még legalább 6 hétig termelődik teje. Olyan azonban valóban előfordul, hogy "nem jön ki" a tej. Ennek lehet tejcsatorna-elzáródás az oka, vagy oxytocin-termelődési elégtelenség, amit pl. stressz is kiválthat.Olyan sincs, hogy valakinek a teje "időnként elapad". Apad, tehát kevesebb lesz, ez mellgyulladásoknál gyakori. Pár nap intenzív szoptatás után újra lesz elegendő tej. A mell nagyszerűen képes alkalmazkodni a megváltozott igényekhez.

A cumizavar létező jelenség. Ennek egyik bizonyítéka az is, hogy a kizárólag szoptatott babák később nehezen vagy egyáltalán nem fogadják el a cumit, cumisüveget. Általában nincs is rá szükségük. Ideális esetben a kisbaba az ún. komfortszopási igényét is az anyamellen elégítheti ki és ha hozzátáplálásra van szükség, az történhet kispohárból, kanállal, fecskendőből vagy az anyamellen SNS (Szoptanít) készülék segítségével.

A cumira ráerőltetni a babát ugyanolyan káros, mint amikor a szopni nem hajlandó babát próbálják rányomni a mellre.

A Kismama magazin nem állított olyat, hogy 10 éves korig nem kell kenyeret adni a gyereknek. A magazin, dr. Veres Gábor gyermekgyógyászra hivatkozva azt mondja, hogy
amennyiben a családban nem fordul elő semmiféle allergia, a gabonaféléket 6 hónapos kortól lehet adni a babának.

"a laktációs tanácsadók kiszedik egy vékony szeletét a gyerekgyógyászatnak, és mindent erre vezetnek vissza - nagyrészt küönösebb orvosi diploma nélkül." (Alíz)

A szoptatás nem orvosi kérdés. Orvosra akkor van szükség, ha egy baba beteg. Az orvosok nagyon keveset tanulnak a szoptatásról. A Gyermekgyógyászat című tankönyvben 6 oldal szól a szoptatásról. A Szülészet-Nőgyógyászat Tankönyvében négy. Mindkettőnek a fele elavult, túlhaladott információkat tartalmaz, gyakorlati segítségnyújtásra egyik sem tanít. A Nemzetközi Laktációs Szaktanácsadói vizsga letételéhez többezer óra gyakorlatra és rengeteg elméleti tudásra van szükség, naprakésznek kell lenni a legfrissebb kutatási eredményekből. Ez nem 10 oldal elolvasását jelenti...
A laktációs szaktanácsadók képzése és tudása pedig ez év júniusában Európai Uniós szabvány lett. Ez azt jelenti, hogy az uniós országokban az egészségügyi képzés részévé kell tenni azokat az alapelveket, amelyek alapján mi is dolgozunk. Az erről szóló 34 oldalas angol nyelvű dokumentum letölthető az Európai Unió honlapjáról:
http://europa.eu.int/comm/health/ph_projects/2002/promotion/promotion_2002_18_en .htm

A szoptatást nem szükséges piedesztálra emelni: az anyatejes táplálás az etalon. Ezt az is elismeri, aki maga nem tud szoptatni. A tápszeres táplálás kényszerhelyzet szülte megoldás. Nincs olyan szoptatási tanácsadó, aki szerint "szoptatás=anyaság lenne az egyszerű képlet és kész".


"mellesleg a lányom (manojoe) szoptat. Csak éppen nem elég a teje. (Biztosan elég lenne persze, ha felhívta volna Ibolyt, ez egyszerűen megkérdőjelezhetetlen!)" (Alíz)

Rosszul tudod. Ha ő történetesen abba a 2 százalékba tartozik, akinek tejmirigyelégtelenség miatt nem termelődik elég teje, akkor azon senki nem tud segíteni.


"Jómagam sokkal jobban hiszek a tapasztalt gyerekorvosokban és a tapasztalt többgyerekes anyákban."(Alíz)

Örülök, hogy végre van valami, amiben egyetértesz a La Leche Ligával! Az LLL ugyanis éppen a tapasztalt orvosokból álló orvosi tanácsadó testület ajánlásaira, a legfrissebb kutatási eredményekre és több tízezer anya tapasztalatára építi a tudását.

Iboly
iboly
 
 


Léna, szívesebben lettem volna veletek. Kép Kép Kép
Sajna én most nem tudom, hogy fognak alakulni a napjaim. De remélem, hogy tudunk talizni, mert jól jön most minden kikapcsolódás.

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


"Hozzátáplálásnak nevezzük, ha a kisbaba az anyatejen kívül mást is kap enni vagy inni. Korai hozzátáplálásnak nevezzük, ha mindez 6 hónapos kora előtt történik. A korai hozzátáplálás veszélyes és káros, a kisbaba emésztőrendszere kb. féléves kor előtt nem érett arra, hogy anyatejen vagy annak hiányában csecsemőtápszeren kívül mást is kapjon. Ez akkor is így van, ha a kisbaba élvezettel cuppog az almapürének."

Ah jeee, a kisbaba bélrendszere olyanyira hülye, hogy olyannyira nincsen tisztában azzal, hogy neki most ilyet nem szabadna kapnia, hogy érdekes módon a hasfájása is csökken tőle - nopersze mindezt azért, hogy majd később valamikor "ez az idő tán el se jön meglehet"
(v.ö. Kersztapa) valamikor a felnőttkor táján ételallergiéja lesz emiatt.

"Vashiányos vérszegénység esetén a kisbabának vaspótlást kell adni. Nem banánpép formájában. Az egyhónapos baba emésztőrendszerében a banán rombolást visz végbe, ellenben a vaskészítmény gyógyít. Ezt a világ számos orvosa, köztük magyar orvosok is, tudják."

Helyes. Rúgják ki az ottani orvosokat, és helyére jöjjenek a laktációs tanácsadók.

"A tej nem apad el egyik napról a másikra. Ha valaki ma abbahagyja a szoptatást, még legalább 6 hétig termelődik teje. Olyan azonban valóban előfordul, hogy "nem jön ki" a tej. Ennek lehet tejcsatorna-elzáródás az oka, vagy oxytocin-termelődési elégtelenség, amit pl. stressz is kiválthat.Olyan sincs, hogy valakinek a teje "időnként elapad". Apad, tehát kevesebb lesz, ez mellgyulladásoknál gyakori. Pár nap intenzív szoptatás után újra lesz elegendő tej. A mell nagyszerűen képes alkalmazkodni a megváltozott igényekhez.
"

Helyes. Csak éppen itt nem erről volt szó. Arról nem tehetek, ha neked mindenről a tejfenntartás jut az eszedbe. Vannak esetek, mikor le kell mondani a szoptatásról - de ez kicsit magas úgy látom.

Amúgy meg: melyikünk is az erőszakosabb????
alice_cs
 
 


Sziasztok!

Csak most olvastam vissza a heti termést,
Mackoo, nagyon sajnálom ami Borival történt, remélem a köv. gyógytornásszal minden rendben lesz!


Ed, Tünde, többiek jó lenne talizni!

Alíz, sajnos csak most látom hogy írtál.Mi Tárnokról estünk be a Heimbe időpont nélkül és rögtön fogadtak. Nagyon kedvesek voltak és szerintem Bence azért üvöltött mert pont akkor kelt fel és szopizni akart.Szerencsére azóta nincs semmi baj a szemével.

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok,

esedékes egy tali mostanában?

Szoptatás: nem reagáljátok egy kicsit túl a dolgokat? Tényleg erről szól ez az egész, vagy emberi módon próbáljátok a saját érveiteket bizonyítani?

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziaztok!Kép

Mackoo! Írsz egy emilt, hogy mi történt pontosan a Dévénynél???
Sajna nemtudom visszakeresni a dolgokatKép

Nagyon el vagyok havazva sajnos...

PUSZI mindenkinek! Tanulóknak kitartást!! 20-án találkozunk!!KépKép Eddel biztosan!!Kép Többiek? Ti is tudtok jönni?

PUSZI!!!
Emő+Csöpp

hicudzsi
 
 


morning !
akinek van arról tapasztalata, hogy milyen juttatásokal "illik" meghálálni a nővérkék (kórház)tevékenységét az dobjon már nekem egy mailt.pls !
merthogy nekem lövésem sesincs
én_aki_vagyok
 
 


Szia Teakivagy, de jó hogy felbukkantál, mi ujság veletek????

Nővérkék anyagi honorálásában nincsen tapasztalatom, de azt hiszem ha én lennék hetekig a jóindulatukra utalva, és meg akarnám köszönni, én csináltatnék nekik egy vagy két ajándékkosarat (mondjuk egyet a nappalisoknak, egyet az éjszakásoknak), és hagynék mellette egy szép köszönőlevelet, esetleg a kisfiatok fényképével - mindegyiküket úgysem tudod honorálni...

Mesélj a kicsiről!
alice_cs
 
 


Szia Lili,
Persze, hogy írhatsz a mailcímemre!
Vic
Victoria
 


+ vagyunk, köszönöm. A betegségében javulás egyenlőre még nincsen, de ha minden igaz holnap HAZAVIHETJÜKKép
kicsi örömök érnek minket nap mint nap, aminek nagyon örülünk. De egyx úgyis minden jóleszKép
én_aki_vagyok
 
 


Hello Mindenkinek!

Szörnyü ez a veszekedés a szoptatásról! Annak ellenére hogy nekem úgy néz ki nem lesz ezzel tól pozitiv élményem. Tán azéert nmert nem vagyok egy jól tejelö fajta, nekem nem megy ez kisujjból.
Elég mizériám van nekem ezzel. Tegnap óta tuti a mellgyula. Az szokásos velejárókkal. Kh kimasszi, estére abból nem szoptat csak bebugyolál, patikusi bimbokrém stb. Akkor reggelre persze akkora a duda mint a ház, akkor meg azért fáj...szóval holnap de. megint KH.
Még eljátszom egy kicsit ezzel a szopizással, de én nem ragaszkodom annyira hozzá.
Nekem több a negativ benne...Pedig a gyerek 6 hetesen kb. 6,5 kg. Most 6800 teli pelusban, bodyban.Tegnap már 2X is kapott a fájós cici miatt tápot. (Este még mindentmegváltó bimbóvédöért tesco-ztam)Az nem rossz, de nem az igazi. Inkább adom afájós cicit neki és összeszorítom a fogam amig rácuppan.

Te aki vagy! Minden jót nektek a hazamenetelre. Én ugyan nem voltam oly sokat bent mint ti, a szimpatokusoknak egy kicsi MERCI-t fotóval adtam. Ennyi. Aki sokat segített az egy kis apanage-t is kapott mellé.

Mellesleg: nekem Patikai bimbókrém a legjobb. Mindenkinek akit illet ajánlom.

Van valakinek hozzászólása ahhoz: MIKOR lehet a babával fürdeni. Esetleg fiucskának az apucival?
6 hét? 2 hónap?
timili
 
 


Ó te szegény, ez a mellgyula szörnyű... (neked is disznózsírral kenték be?)

Szerintem akkortól lehet a babával közösen fürdeni, amikortól akarjátok, csak ne ejtsétek bele a vízbe...Kép Neki végülis mindegy mekkora vízben fürdik, csak ne legyen túl forró vagy ilyesmi.

Neked meg onnantól lehet fürdeni, ha a kontrolon azt mondja a doki, hogy minden oké - addig csak zuhany.

Te aki vagy, azért már az is valami, ha hazaengedik, ez nagy szó nem? Ezek szernt már tudjátok önállóan etetni ugye? Ne félj, lassan minden rendbejön, kitartást és jobbulást a kicsinek!
alice_cs
 
 


Timili!
Szerintem az együtt fürdésre nincs szabály (már arra nézve, hogy mikortól szabad).
Amikor már élvezi a baba a vizet, akkor érdemes elkezdeni. Előbb nem, mert ugye mindenki örül, hogy egyáltalán túlvagytok a fürdésen.
Én is fürödtem együtt Borival 1x-2x, aztán lett valami fertőzésem (de az is lehet, hogy már akkor is fennállt), úgyhogy abbamaradt a dolog.
Esetleg nézessétek meg magatokat ez ügyben előbb. És később is jó, ha odafigyeltek minden tünetre, nehogy valami gond legyen.

Mackoo
mackooo
 
 


Sziasztok!

Te aki vagy, mél ment ma este, én is nagyon örülök, hogy mehettek.

Timili, 6800gr?????, mi 5 hónaposan vagyunk épp ennyik, hát ez igazán nem semmiKép

Sára is fürdött már a kádba, 4 hónaposan először, szerintem az a lényeg, hogy alaposan fertőtlenítsétek ki.Mi egy jó alapos Domestosozás után ugrottunk be.

Puszka, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Nuska, 6860 pelussal és egy alvó rugival...most mérte az ember, mert kiváncsi vagyok mellgyull.cicböl mennyit eszik...
Csak a pontosság kedvéért irtam, meg nehogy azt higgyétek ló-babám van. Nem kicsi, meg ezzel együtt természetesen a feje sem...de hát ez az enyém. A férjemnek tetszik...:-))
Szerintem ugyan nem eszik alkalmanként 120 nál többet a két ciciböl, mert ugye a mérleg...az digital és hazudik de lehet hogy minden cseppjét beépti a kis szervezetébe, azért nö mint gomba

Alice, a cicire egy kedves anyatejgyüjtös néni Ung. stearini-t (asszem) ajánlott amit ki is váltottunk még tegnap...mára (hála a két krémnek) jobb a helyzet. Kezelem magam homeoval is.

Fürdetni apukával szeretném, két okból is.
1: talán igy el tudom érni h apuka idöben hazajöjjön (vállalkozó jó pár hobbyval)
2: megoldva ezzel a késöbb jelentkezö "kinek mi van a lába között" kérdést.(jó ezzel még ráérek, de járókába is korán szoktatjuk:-))

És nem utolsó sorban: 3: a picinek is talán megnyugtató egy "élö matracon" támaszkodni...
timili
 
 


Apropó járóka, van Ivánnak egy olyan hálós járókája, eddig félre volt rakva, mert ugye kicsi még hozzá... a multkor itt volt a lányom egyik kolléganője szintén kisbabával, csak az már olyan 5 hónapos körüli volt, és hát levittem a kertbe a járókát neki, hogy ne állandóan az anyja ölében kelljen ülnie. A kolléganő kicsit hitetlenkedett, azt mondta, hogy szerinte nem fog benne megmaradni, no ehhez képest a kis Máté egész idő alatt szépen elvolt benne nagyokat kurjantgatott és játszott a bedobált csörgőkkel plüssállatokkal mifenékkel.

Ivánka meg nem hajlandó a rácsos ágyban aludni, én nem tudom miért, tán tériszonya van benne vagy mi (elég nagy az a kiságy, 70X140-es), viszont mikor elmentek a kis Mátéék, azt mondta alányom, próbáljuk meg Ivánnál is - hátkérlekszépen azóta ebben a járókában alszik éjjel, érdekes, itt megmarad. Talán amiatt, mert jobban kilát belőle - lényeg ami lényeg, jól alászigeteltük - mert ugye elég közel van az alja a földhöz - és azóta nagyon szeret itt lenni éjszaka, már úgyis kezdte kinőni a mózeskosarat.

Ma mértük meztelenül, 5100 gramm - de ez a digitális mérleg nem ér egy kalap szoarét sem, olyanokat mutat szopás után, hogy minusz 20 gramm meg hasonlók, mindegy, hálistennek napokon belül lejár a bérlési ideje.

Szerintem, ha az apuci hajlandó együtt fürödni a kicsivel, akkor jó móka lesz, gondolom az magadtól is eszedbe jutott, hogy a kádnak tisztának kell lennie meg hogy azért ne legyen semmiféle gomba és egyéb fertőzés a szülők testén közben - ha ez nincs, akkor jó szórakozást!Kép

Hamarosan lesznek digi képek is a cárevicsről, mert ma itt volt a nagyobbik lányom a digi gépével és csináltak jópárat - van köztük olyan, amikor épp azt fényképezték le, mikor a macska felugrott a baba mellé a nagyobbik lányom ölébe,és úgy aludt el, hogy átölelte a kicsi lábát közben..Kép

DE mosolygósat nemigen sikerült csinálni, Ivánkánál a mosolygás délelőtti műszak, délutánra már inkább csak filozofálgat...
alice_cs
 
 


Timili!

Csomósodás, kezdődő mellgyula, sőt mellgyula esetén is a legfontosabb, hogy ürüljön a bibis ciciből a tej. Irod:"estére abból nem szoptat csak bebugyolál", meg:"Tegnap már 2X is kapott a fájós cici miatt tápot" Miért? Ilyenkor a legjobb, amit tenni lehet, különböző poziciókban tenni cicire a babát, erről találsz egy csomó képet a Szoptatási pozíciók topikban. Sokszor jól jön a hónaljtartás, vagy a négykézláb a babafölé állás (cici szájba lógatása), ami ugyan nagyon muris, de rettentő hatásos tud lenni. Ilyenkor nem hanyagolni, pihentetni kell a fájós cicit, hanem inkább minden szopit azzal a cicivel kezdeni, hogy ürülni tudjon belőle a tejecske.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Még volna egy kérdésem:
Ismeritek-e Dr. Szabó Györgyöt???? Őt ajánlották még a Ferenczin kívűl, és igyekszem minden infót begyűjteni Róla is.
Előre is köszönöm: Lili
lilike22
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: