Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Share örülök ha a magne használ azért a teát próbáld ki hátha :D
Ha neked is a tésztafélék jönnek be figyelj oda nagyon :) Bár lekopogom 8 kilónál tartok, és olyan 12-13-mal szeretnék szülni menni :)
Karob-por? Életben nem hallottam róla. Azt lehet kapni tesco és társaiban vagy ez valami különlegesség?
Beirtalak táblázatba, jó messze van szept 8 :(

Mot drukkolok ok legyen minden és ne kelljen idegeskednetek, de ahogy irtam sokszor téveset mutat az eredmény.

Viki mi van veletek AFP meg volt?

Lucia nektek meg tegnap volt genetikai ott mi volt, részleteket kérünk. Csöppök hogy vannak? :)

Rozus itthon vagy már? Mi volt mesélj.

Mi találkoztunk szülésznővel, elvállalt, de októberben megy szabira és még a pontos dátumot nem tudja. Amugy tök helyes, nyugodt, kedves, nagyon remélem, hogy velem lesz akkor. :)

Tegnap védőnőnél voltam tiszta boldog lett mikor meglátott :) Hétfőn jön ki hozzánk megbeszélni 1-2 dolgot, és képzeljétek kaptam kelengye listát :) Már itt tartunk :) Rajta van mik kellenek az induláshoz, annyira izgi :)
Vittem vizeletmintát, azzal is minden rendben van, és Niki szivverését is meghallgattuk...ehhez nem kell mit hozzáfűznöm, még mindig egy kis csoda, és meghatódom :)

Még mindig túl érzékeny vagyok sok mindenen elpityeredem, de a jó értelemben. Meghatódom valamin és már folynak is a könnyek :)

Na ennyit rólunk, rakok fel új táblázatot, további szép napot mindenkinek :)

Kép

Kép
chesti
 
 


Chesi Drága ! :)

Rókusban szülünk!!

Viki :)

Mi van Veletek????
mot
 
 


Sziasztok Lányok,ésMot!


Látom mindenkinek egyre sűrűbb a programja.
Mot,az AFP miatt nem kell izgulni,nekünk alacsony volt egy nagyon picit,és mégis minden rendben volt.Sőt a doki is azt mondta ilyen kis eltéréssel nem kell foglalkozni./0.77MoM/

Chesti,hát igen lassan be kell pakolni az "útravalót".Ajánlom a Domestos törlőkendőt v. papírülőkét,mert a kórházi wc-k!!!,erről jobb nem beszélni.Viszont szülés után állva pisilni lehetetlen,igaz ülve sem egyszerű.Ha esetleg tudok valamiben segíteni,kérdezz bátran.
Az érzékenység pedig csak fokozódik a szülés után./Nálam legalábbis így volt./


A többieknek is minden jót!Szép napot! :lol: :lol:
taptau
 
 

 
 

Sziasztok!!!

40/7 Ng/ml
805 pont

MOM 1,3 (0,7-2,5)

Király eredmény!!!

148-as szívverés!!!!

Hurráááá!!!!
mot
 
 


Sziasztok lányok!

Chesti, kipróbáltam, semmi, hányinger velem van továbbra is. Tegnap voltunk mi is genetikai UH-n, a genetikai rendellenesség kockázata gyermekenként 1:131056. Megúsztuk a magzatvízvételt. :) :) A bébik nagyon helyesek, nemekről nem tudni semmit. :) :)

Hát igen, Chesti, nektek már nagyon közel van!! Viszont már hármasban Karácsonyoztok. Mi meg bálnásodunk tovább.

Mot, szuper!! A pont a finanszírozásra vonatkozik, ennyit kap a vizsgálat után az intézet. :) :) De az 1,3 MoM az tökéletes.

Rozus mi van veled? Remélem nem fogtak végleg bent?

Viki, hogy bírjátok????

Mindenkinek szép napot!

Lucia
lucia1
 
 


Sziasztok Lányok :lol:

Időm egy szem sem, 2. hete tanítgatom egy kolléganőmet a helyemre, de mintha a macskámhoz beszéltem volna idáig :twisted: , így ma már visszaküldték az eredeti munkájához hálistennek, mert már kezdtem begolyózni. Hétfőn kapok egy új delikvenst. :cry:
Elvileg aug.31-ig dolgozom, de már nem nagyon bírom :cry:
Fáradt vagyok :cry:

Mot :lol:
Én 3 kg-t híztam idáig és ebben benne van a két baba meg a velük járó cucc :lol: Asszem büszke vagyok magamra :)
Gratulálok az AFP-hez!

Én hétfőn voltam és jövő hét szerdán /08.23/ megyek genetikai UH-ra. Az orvosommal még mindig nem sikerült találkoznom és lehet, hogy szerdán sem fogok mert nem a saját orvos csinálja ezt az UH-t, hanem mindenkinek egy helyre kell menni.
Szóval tököm tele az orvosokkal is :cry: Meg a védőnővel is, az is tojik a fejemre :cry:
Ti mikor mentek a 4d-re és hová?

Remélem Ti többiek is mind jól vagytok!

Puszilok Mindenkit

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Köszi, hogy érdeklődtetek, tegnap kiszabadultam a kórházból. Nem volt jó, de hát mikor jó egy kórház.... :wink: Nem kell inzulin, diétázni kell csak. Egész vicces volt, hogy a belgyógyász elmondta, hogy hogy kell itthon enni (pl. 20%-kal kevesebb köret, semmi kenyér), és ehhez képest a kórházban a diétás menüben annyi krumpli volt, amit a legjobb formámban sem tudtam volna megenni :lol: Szóval ezután csak a kenyéren, tésztán édességen spórolok, a krumplit, rizst nem centizgetem.
Fura ez a cukor, egy lány most szült, neki 8,2 volt, és nem kellett semmit sem csinálnia, azt mondta a dokija, hogy ne egyen sok édességet. Én meg a 8,1 eredménnyel bent feküdtem :roll:

Share!
Hol lehet Karob-port kapni? Tök jó, hogy írtad, mert szívesen kipróbálom!

Mot!
Tök jó az AFP! Nekünk persze magas lett, és amíg az UH-ra vártam, szétbőgtem az agyam, persze pont akkor kellett 4 órát várni, mert csak egy gép működött. Aztán kiderült, hogy az UH szerint minden OK, és különben is, a lombikosok AFP-je a rengeteg progeszteronos kúptól hamis. Kár, hogy nem előtte mondták, akkor nem készültem volna ki...

Viki!
Megértelek a munkával kapcsolatban! Én váratlanul jöttem el, nem volt tanítgatási időm, viszont pár hete bementem látogatni: hát szegény munkáim! Egy katasztrófa volt, semminek nem volt gazdája, egy káosz az egész. Azt hiszem, reménytelen másoknak átadni pár nap alatt, amit több éve csinálunk...
Aug 29-én megyünk 4D-re a Schöpf-Méreibe (úgyis oda járunk). Az a jó benne, hogy a filmet aztán interneten keresztül is meg lehet nézni, szóval messzi rokonoknak is megadjuk az azonosítót, és nézhetik a babát. Ilyen nagy hassal már én mem utazom rokonlátogatóba, hogy képeket mutogassak. A www.mamakalauz.hu oldalon kell bejelentkezni, ha érdekel.

Lucia!
A hányinger lassan odébbál, majd meglátod! Kitartás! Tök jó, hogy nem kell magzatvízvétel!
Nekünk az ICSI miatt mindenképp meg akarták csinálni a magzatvízvételt, akkor is, ha a genetikai UH teljesen jó. De nem engedtem. Tudom, hogy nagyon kevesen értenek egyet velem, hogy én a beteg gyereket is vállaltam volna. Már láttam mozogni, meg különben is, már az elején is nagyon kötődtem érzelmileg hozzá. De szerencsére teljesen egészséges az eddigi vizsgálatok alapján.

Chesti!
Ti akkor már vásároltok? De jó! Mi még sajnos nem, senki sem ér rá engem fuvarozgatni, pedig annyira parázom, hogy előbb megszületik! Most is görcsölgetek, pedig még több, mint két hónap!

Puszi Mindenkinek
Rozus

KépKép
rozus
 
 


Jó reggelt Mindenkinek! :)

Viki :) Jó hallani a hangodat!!! Gratula a kilókhoz!!!

Kedvesemet tegnap azzal fogadta a védőnéni, hogy milyen csinos, szóval jól esett a doki lecseszése után!! Azt is mondta, hogy ha rossz eredmény született volna, nem várta volna ki a 10 napot hanem telefonálnak!!! Tehát no para!!!

22-én megyünk genetikai UH-ra!!!!

És szept 1-én (20. hét betöltése napján) megyünk 4D-re a Praxis-hoz, mivel nagyon kedves UH-s dokival ismerkedtünk meg jó pár héttel ezelőtt!!!! 12 e Ft, dvd, genetikai vizsálat is lesz!!!

Szóval tök jó minden!!! Valami kügyüvel a szívhangot is megkereste és a pocaklakó a bal oldalra helyezkedett és nagyon érdekes (ösztön), hogy Kedvesem, mindig ott simogatja a pocakját!!!!

Jövő héten kezdődik a lakásfestés, kanapé a kárpitosnál, szóval zajlik az élet!!! :)
mot
 
 


Jó reggelt :)

Itt a 31. hét :) Jönnek mennek a hetek hihetetlen :)

Taptau köszönöm, élni fogok a lehetőséggel, bár most még nem is tudom mit kérdezhetnék :) Azt hiszem eddig jól informálódtam, magára a szülésre meg felkészülni szerintem lehetetlen mindenkinél más. :) De ha eszembe jut valami azonnal kérdezek :)

Mot örülök, hogy okés az AFP :)

Lucia kár hogy nem segitett a tipp, a teát próbáltad?

Viki, de sajnállak. Gondolom hogy fáradt vagy, és már a tököd tele. De hipphopp itt van aug vége és akkor aztán pihi pihi pihi :)
Lényeg hogy jól vagytok :)

Rozus üdv itthon :) Jó hallani hogy semmi komoly, ezt meg már kibirod féllábon is ... lassan szülünk :D :D
Nekünk már jó formán minden meg van, igaz a háromnegyedét örököltem :) Babakocsira gyúrok most, meg légzésfigyelőre. :)
Pedig lehet nyugodt lennél ha eljkezdenétek legalább a nagyobb dolgokat megvenni nem?
Mi az hogy görcsölgetsz? Keményedik a pocid? Az nem jóóó. Nekem eddig kétszer volt, egyszer Londonban, ott megis ijedtem mert azt mondják ilyenkor le kell feküdni és pihi. Gyors leültem, aztán abba maradt.

Nálunk a lakás káosz, de holnap már nagy léptekkel előre, valőszinű összeállitom a bölcsőt is :)

Puszi mindenkinek, további jó pocakosodást :)

Kép
chesti
 
 


Chesti!
Mi is örököltünk pár dolgot, kiságyat, kádat, és vettünk használt babakocsit, pár kisruhát. Ma meg vettünk kókuszmatracot. A többit majd lassan vásárolgatjuk. A légzésfigyelővel nem tudom, mi legyen, mert az őszibabák topikban írta valaki, hogy ha kókuszmatracon van, akkor tévesen is beriaszt többször. Szivacson nem. Nekünk meg kókusz lett... Na mindegy, ezen még gondolkozom.
A hasam úgy csinál, mintha meg akarna jönni, de nem a szokott helyen görcsöl alul, hanem össze vissza, egész a bordám alatt is, és közben elég kemény. Remélem, azért nem akar még megszületni! Én is azt csinálom, amit Te, ilyenkor lefekszem kicsit.

Nálunk is katasztrófa a ház, a belső ajtókat kéne festeni, már le vannak csiszolva, és a falhoz támasztva... jól néznek ki :?

Jó éjt mindenkinek!
Rozus

KépKép
rozus
 
 


Jó reggelt lányok :)

El vagyok bizonytalanodva :) Eddig az volt a baj pici a pocim, és kicsi a Niki, most meg már az 5. ember mondja azt hogy ahoz képes 2 hónapom van még nagy a pocim... szerintetek is? :lol: Nagy lesz Niki? Amugy 98 a poci átmérő :)

Kép

Kép
chesti
 
 


Jó reggelt Mindenkinek! :)

Chesti :)

Ha engem kérdezel, tök jó a pocid!!!

Holnap délelőtt genetikai UH!!!!

Este jön a festő!!! :)

Kellemes napot!!!
mot
 
 


Chesti,ez nem függ össze a gyerek súlyával,szerintem.Én 111-es haskörfogattal mentem szülni és 3350g.,55 cm. lett.Biztos alkat kérdése is a poci méret,de e tied nem nagy.
taptau
 
 


Lányok!!!

Herpeszről (ajak) ki, mit hallott??? Kedvesem összeszedett egyet!!!!

:(
mot
 
 


Sziasztok!

Chesti, szerintem nagyon édes a pocid!! És egyáltalán nem nagy!! Örülök hogy nem mentetek tüzijátékot nézni, borzalmas ez az egész. Én még mindig döbbenten állok előtte. Nem értem, miért nem fújták le az egészet. Nekünk szerencsére eszünkbe sem jutott elmenni, valahogy soha nem szerettem a tömeget, a metróban is klausztrofóbiás vagyok.

Hiányoltad a pocakképet, lemerült a fényképezőnk, de amint feltöltöm az aksikat, felteszek egy képet, haskörfogat 89 cm! és ez még csak a 14. hét. Igaz, hogy a bébik majd egy héttel nagyobbak a koruknál, nem is értette az ultrahangos, hisz elvileg pontosan tudjuk, hogy mikor fogantak. :) :)

Mot, alul vagy felül herpesz?? A fertőzés akkor veszélyes, ha a nemi szerveken van, amennyiben a szülés idejekor aktív a herpesz, úgy nem lehet hüvelyi úton szülni, a baba érdekében, hanem csak császárral.

Taptau, mekkora az a 111 cm? Ha így haladok, félő, hogy 2 hónapon belül elérem... Esetleg tennél fel egy képet?

Rozus, örülök, hogy jól vagytok!

Mindenkinek szép napot!

Lucia
lucia1
 
 


Lucia:)

Köszönöm!!!!!

Felül :(
mot
 
 


Chesti :lol:
Édesek a fotók! Szerintem nagyon szép kismama vagy és szép a pocid is! :lol:

Mot :)
Nekem a számon szokott kijönni sokszor a herpesz. Furcsa mód most 2 hete is beindult aztán meg visszahúzódott magától, úgy látszik nem bír már élősködni rajtam :lol:
No, a lényeg, hogy én mindenféle szir-szart kipróbáltam már rá, de semmi nem használt csak a TELVIRAN nevű tabletta kúraszerű szedése, de ezt csak receptre lehet venni és szerintem terhesség alatt nem fogják ajánlani, hogy bármiféle gyogyit szedjen a párod.
Mindenesetre, ha már kijött a herpesz akkor napra ne nagyon menjen mert attól még inkább csak növekedni fog, legalábbis nekem így reagált.
Várom az infókat a genetikai UH-ról! Hol csinálják?

Lucia :lol:
Te hogy vagy? Hányingerek elmúltak már?

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!



Lucia,sajnos még nem tudok feltenni képet.Talán a közeljövőben./ha a sógorom segít/
üdv.
taptau
 
 


Sziasztok csajszik! :D

Bocs, hogy csak ilyen ritkán jelentkezem, de szinte mindíg olgozom amikor meg nem akkor egyéb dolgok után kell rohangálnom. :? Ma is négy helyre kell mennem a város különböző pontjain, még jó, hogy nem kell bkv-znom. :shock:

Még szeptemberben dolgozom, aztán átadom a boltot és végre pihi. Már most tudnék lustizni egész nap. A lakás meg persze szalad. A nyaralásból hazahozott ruháknak 1/3-a lett még csak kimosva, pedig több mint 1 hete itthon vagyunk. :oops:
Igaz hétvégén is vidéken voltunk, ami jól sikerült, beosontunk egy sutyi UH-ra is, ugyanis a barátnőm szülésznő otthon, a szülővárosomban és elintézte, hogy megnézhessük a bébit, csak, hogy megnyugodjak meg van még. :) Már 16cm és állandóan ficánkol, úgyhogy csak félig sikerült lefotózni. Kicsit megnyugodtam, 28-án lesz a következő kötelező UH. :)
Pocakom elkezdett nőni, bár ebben benne van a puffadás is, de mostmár szinte mindenki leveszi, mi a helyzet. Szereznem kell egy nadrágot, mert oltári ciki amikor kivillan a befőttesgumival áthidalt különbség a gomb és a gomblyuk között :D
Most egyenlőre ennyi, puszilok mindenkit és örülök, hogy jól vagytok. Ja, egyébként nekünk is azt mondták, hogy nagyobb 1 héttel :D

Chestimami, dobj egy táblát légyszi! Mi is a Shöpfiben fogunk szülni!
zuzmó
 
 


Sziasztok lányok!

Nem akarom elkiabálni, de már egy ideje nem vezettem porcelánbuszt!!!!! :) :) :)

Mot, akkor jó! :) :) :) Nem tom mit lehetne rá szedni, a vírusellenes szerek fogalmam sincs mennyire ártanak a babának, akár helyileg, akár tablettaként. Ha akarod, utánanézek. :) :) Mi volt UH-n?

Viki, köszönöm már jobban. :) :)

Ma voltam végre a saját nődokimnál. Mindig jól rámijeszt. Kéthetente kell majd járnom, és kéthetente UH is lesz. :( :( :( Viki, nálad is ilyen szigorúak?? Jövő hét AFP.

Chesti, hogy vagy?

Mindenkinek szép napot!

Lucia
lucia1
 
 


Lucia :lol:
Nem, nálam sajnos annyira nem szigorúak, hogy ma vagyok 18 hetes és még nem találkoztam a saját nődokimmal. Múlt héten hétfőn voltam AFP-n és holnap megyek a 18.heti genetikai UH-ra, amit a Jánosban szintén ilyen futószalagszerűen csinálnak mint a CTG-t pld., tehát ezt sem a saját orvos csinálja. :cry:
Mindezek tükrében egyáltalán nem baj, ha úgy érzed, hogy foglalkoznak veled és odafigyelnek rád. Sőt....
Az utolsó UH a 13.héten volt amikor az Istenhegyin voltam genetikán. Az nem baj, ha kéthetente UH is lesz, mert fogod őket gyakran látni :lol:, én már alig várom a holnapot, hogy lássam őket 5 hét után :lol: Akár mindennap mennék :lol:
Ja, és az AFP-t is lehet, hogy holnap megmondják.
Örülök, hogy már téged is elhagyott a rókakoma :lol: :lol:


Hali
Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Jó reggelt Mindenkinek! :)

Tegnap megvolt a genetikai UH (Rókus), késett a dokibácsi háromnegyed órát. Futószalag módszer következett, 4-5 mérés aztán haza is zavartak minket. Azt mondta minden rendbe!!!

Jövő hét péntek (20. hét), 4 D (praxis) talán megmutatja magát picúrka!!!!

Lakásfestés elkeződött!!!!

:)
mot
 
 


Sziasztok!

Mot!
Nekem a terhesség elején volt a számon egy herpesz, a János Kórház patikájában megkérdeztem, hogy mit szedhetek rá, erre előszedték az összes herpeszkence leírását, és áttanulámnyozták. Akkor még hideg volt, úgyhogy télikabátban álldogálltam és vártam, hogy mire jut a gyógyszerészek tanácsa, mígnem elájultam :oops: A lényeg, hogy a végére azt mondták, hogy kenjek rá fogkrémet, mert ne kockáztassunk, pláne egy lombikos babát. Viszont sajnos nem egy hét múlva múlt el, hanem egy hónap, és a helye nagyon sokáig látszott :( . Remélem, ti jobban jártok ezzel!

Lucia!
Jó, hogy jobban vagy!

Viki!
Drukk drukk az afp-hez! De ne foglalkozz vele, ha estleg rossz az eredmény, nálam is rossz volt, és utólag kiderült, hogy a kúpok miatt volt! De azért remélem, minden tökéletes lesz!

Chesti!
Csini a pocid!

Zuzmó!
Te kinél szülsz a Schöpfiben?

Rozus

KépKép
rozus
 
 


Rozus :lol:
Köszi a nyugtatást, ari vagy.


2,3 MoM lett az AFP-m, azt mondták ez jóóóóóóóóóóóó
Ma megvolt a 18 heti UH. Minden tökéletes. Most egy puncisat látott a doki és a másik nem mutatta magát. Tehát logikus, ha a 12. héten fütyiset láttunk, most meg puncisat akkor vegyespáros lesz. Én már az elejétől fogva így éreztem :lol: :lol: :lol:
Fotót nem kaptam, de boldogok voltunk nagyon, hogy láthattuk őket és én is el fogok menni 4d-re valahová.
Ja, és a legfontosabb, hogy találkoztam a Sóvágóval és két hét múlva megyek hozzá vizsgálatra meg beszélgetni meg ilyesmi. :)

MELÓBÓL MÉG 2 NAP VAN!!!!! :D :D HURRRRRRRRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :lol: :lol: :lol:

Mot
Örülök, hogy nálatok is rendben van minden! :lol:


Bódog vagyok :lol:
Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Lucia, Viki, Mot, örülök, hogy szépen fejlődnek a babák. Felvételeket én is szívesen néznék, akinek van. :)

Zuzmó, szeptember végéig kitartás! Le a kalappal előtted! :oÉn biztos nem bírtam volna.

Chesti, nagyon szépek a fotók. Nincs azzal a pocakkal semmi baj. :)

Lucia, örülök, hogy végre jobban vagy. :)
Nekem a védőnőhöz kell 2 hetente járnom. Dokit majd meglátjuk. Előbb a 12. heti uh-n legyünk túl. Még bő 2 hét. Csigalassúsággal telik az idő.

A Clexane-tól olyan volt a hasam, mintha verne a a férjem. A körömvirágkrém nagyon szépen eltünteti a foltokat.
Rosszullétek ritkulnak. Remélem, ez a természetes "elmúlás", nem pedig valami bajt jelez.

Karob: bioboltokban biztos lehet kapni. DM üzletekben is láttam. 200 g-os kiszerelés 250 Ft körül van.
Hiper-szuperekről nem tudok nyilatkozni, mert csak végszükség esetén járok oda, akkor is célirányosan. Nagyon utálunk vásárolni. Ha elterjed az élelmiszerboltok házhozszállítása, én leszek az első törzsvásárló.

4 napra elutazunk. Vasárnap este érkezünk haza. Addig se rosszalkodjatok. :lol:

Kép
share
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!!!! :)

Viki :)

Örülök nektek!!! Mi talán jövő hét végén (pénteken) megtudjuk, hogy fiú/lány pocaklakó jön januárban!!!! :) Akkor megyünk 4D-re!!!!

:)
mot
 
 


Sziasztok!

Jól van akkor megnyugodtam nem a poci mérettől függ a babuci mérete. Amugy szerintem nem is olyan húú de nagy :)

Lucia hát nagyon kiváncsi vagyok a pocidra komolyan mondom :) Tessék minnél hamarabb képeket rakni :)
Szerintem nem baj ha 2 hetente menned kell, te is szerintem nyugodtabb leszel hogy ellenőrzés alatt vagy.

Zuzmó én most kivédem szoknyával a dolgot, bár soha az életben nem voltam szoknyás...de most tök kényelmes :) Tessék vigyázni magatokra , és nem túl hajtani magad :!:

Viki örülök, hogy jó az AFP-d :) legalább feleslegesen nem idegesíted magatokat :)
Vegyes páros? :lol: Mázlista :) Majd táblába kitalálom hogy legyen :)

Share már féllábon is kibírod :) Mindjárt itt a 12. hét :) Semmi baj sincs azzal ha múlnak a rosszullétek szerintem, a szervezeted már felkélszült nagyjából a babukára :)
Karobnak utánna nézek köszi :)
Jó pihenést

Mot remélem megmutatja magát a kis pocaklakó :) Várjuk a képeket :)

Velünk semmi különös, Niki rugdos, alvás már...háát szinte minden megfordulásnál felébredek, de ez a szopipárna tök jó találmány :)
Szoba haladgat, és érzelmileg egyre "hülyébb" vagyok... nincs más szó rá, minthogy kezdem érzeni a súlyát a dolognak, és felnőtt leszek. Az utcán csomóan rám mosolyognak, és kedvesek az emberek velem..szóval élvezem a pocakosságot :)
Nekem még messze van az hogy dokihoz menjek, telnek a mindennapok. Konyha projekt szept végén indul, kicsit ideges is vagyok emiatt, remélem időben meg lesz.

Puszi mindenkinek most dobok egy táblát akinek hiányzik valami adat kérlem jelezze. :)

Kép
chesti
 
 


Chesti :lol:
Már 31 éves vagyok: ezt javítsd ki légyszi, és a János Kórházban fogok szülni.

Mot :lol:
Hol és mikor csináltatjátok pontosan a 4D-t?
Válaszolj még ma légyszi, mert MA DOLGOZOM UTOLJÁRA és otthon nincsen még netünk, de úgy néz ki, hogy nemsokára lesz.

Puszi Mindenkinek
Vigyázzatok a babákra! :lol:

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Viki!
:)
Praxis Rendelő

www.ultrahang.com Cím: Budapest, XI. ker., Bartók Béla út 92-94. IV. em. 20

Egy fantasztikus Eric Clapton koncert után tudni akartuk, hogy babóka jól van-e és egy nagyon kedves UH dokival ismerkedtünk meg!!! Mindent részletesen és kedvesen magyaráz!!!!!!

Szóval oda megyünk 4D-re jövő hét pénteken!

12 e ft, dvd, fotók, cd, genetikai vizsgálat.

:)
mot
 
 


Jó reggelt Mindenkinek

Viki,Te kinél szülsz a Jánosba?

Én minden UH-on kaptam fotót,igaz a BMC-be jártam vissza a Szűcshöz.Egyedül csak a CTG-re kellett a szülészetre bemennem,az összes vizsgálatot a doki a meddőségibe csinálta.

Chesti,Rozus visszaszámlálás.Nem tudom mennyire hisztek a homeopátiás bogyóknak,de Én 2 héttel a szülés előtt el kezdtem szedni /méhnyakizom-tágító:Cimicifuga racemosa,és egy sebgyógyulásra:Arnica montana/ nekem bevált,pikk-pakk kitágultam.
Persze a háziosvos ajánlotta!
Megbeszéltem a Szűccsel is,de Ő semlegesen nyilatkozott.Aztán persze a szülés után megkérdezte,hogy áruljam el mit szedtem pontosan,mert ezek szerint,mégis használt.De a legtöbb szülész nem szereti ezeket a szereket./valaki a málnalevél teára esküszik,azt is szülés előtt pár héttel lehet kezdeni/

Üdv. Mindenkinek!
taptau
 
 


Elfelejtettem mondani,hogy már a János kórházban is van 4d ultrahang./www.mamakalauz.hu/
Az ismerősöm most volt és állítólag nagyon aranyos az uh. dokinő!
ÜDV.
taptau
 
 


Sziasztok lányok!

Viki, rengeteg kérdésem lenne hozzád, merthogy úgy néz ki, egy helyen fogunk szülni, meg ikrek, meg minden. Neked is a János Kh terhesgondozójában vették le az AFP-t? És ilyen hamar megvolt? És végül ki csinálta az UH-t? Ő rendes volt? És alapos? Én is láttam, hogy van egy 4D UH kiírás a Jánosban is, az első emeleten, a felvételi iroda mellett, nem tudom az milyen lehet. Nekem megmondom őszintén, nagyon szimpatikusak voltak az Istenhegyin, én majd lehet hogy oda megyek vissza. Bár ha 2hetente UH lesz, nem tudom mikor. Biztos nem jó szegényeknek ha folyton kukkoljuk őket. :(
Ha ma dolgozol utoljára, akkor kitartást, és remélem lesz otthon is netetek. Azért jelentkezz néha!!! Ha a Jánosba járunk terhesgondozásra, összefuthatnánk néha!

Mot, örülök hogy minden rendben. A takargatós babáknak állítólag inkább puncijuk szokott lenni... :( Ez persze nem jelent semmit. A barátnőm 9 hónapig Rékát várt, amjd megszületett Levente. :) :)

Chesti
, átérzem a helyzetedet, én sem nagyon alszom mostanában. :) :) Minimum 5x pisilés. Aztán vagy visszaalszom, vagy nem.

Legyetek jók,mindenkinek szép napot!

Lucia
lucia1
 
 


Sziasztok Lányok!

Találtam egy "közérdekűt": jövő szombaton, szept 2-án bababörze lesz a BNV területén a B pavilonban. Erről bővebben a www.babaruhaborze.hu oldalon lehet olvasni, állítólag nem csak ruhák vannak, hanem mindenféle egyéb babás cucc is.
Szerintem aki elmúlt már 12 hetes, és így nem hányós, annak nagyon ajánlom, hogy kezdjen el vásárolni, ne járjon úgy mint én... Mi nem vásároltunk eddig ráérünk még jelszóval (főleg a család hatására, meg azért mert volt már egy vetélésem), de az biztos, hogy a 30. hét után már nagyon nehéz vásárolni, mert akkora az ember, mint egy bálna, alig bír menni, jaj. :oops:
Meg a bútoroknál az a baj, hogy pl. mi tegnap néztünk szekrényt a kicsinek, és csak rendelni lehetett, 6 hét múlva érkezik. Hát, remélem, nem születik meg addig! Főleg, hogy szeretnék már berámolni a szekrénybe :)
Az ikres kismamiknak pedig különösen időben el kell kezdeni mindent, már a 7. hónapra kész kell lenni mindennek!!!!! (Bár nem minden ikerbaba érkezik korábban, jobb felkészülni)

Én szerintem kinézek a bababörzére, pl. mérleget szeretnék nézni. Persze, ha valaki mindent újonnan tud megvenni, az a legjobb! De kismamiktól hallottam, hogy a bababörzén is vannak szinte új cuccok, amit csak egyszer kétszer használtak, aztán már kinőtték.

Jó babavárást mindenkinek!

Rozus

KépKép
rozus
 
 


Jó reggelt Mindenkinek! :)

Lakásfestés zajlik! Lakás káosz! :)

Már csak 5 ajtófélfa, és 2 ajtó mázolás van hátra, ja és a nagytakarítás vár engem!!!! :)

De nagyon jól néz ki!!!:)

Pénteken 4D !!!!

:)

Kellemes napot Mindenkinek!!!
mot
 
 


Jó reggelt pocakosok!

De eltünt mindenki mi van veletek kismamák?

Rozus ez jó info volt, kár hogy horvátországban leszünk, pedig nekünk elég aktuális lett volna :( Na hát igy jártunk, majd megyek jővőre.
Hogy vagy amugy, neked is rugdal veszettül? Nekem már úgy bemozdul néha a poci, hogy szabad szemmel is durva látni :) Férjem teljes döbbenettel néz olyankor. :)
Észrevettem azt is már jelez apának. :) Eddig ha rá rakta a kezét a pocimra, hiába mozgott előtte, megijedt és csendben maradt. Most ha akár 10 perce mozgott csak, akkor is jelez apa kezére :)

Lucia a pisilés egyre rosszabb :) Múlthéten leszöktünk füredre, onnan átmentünk Tihanyt megmászni, mert nekem gyalogolnom kell :) hát mire feljutottunk én közben 2* elosontam a fák közé pisilni :)
Hétvégén erdőbe mentünk kirándulni szintén hegynek felfelé a kutyákkal, ott is párszor megjelőltem a területet :lol: Niki jól bírja amugy meg én is, persze semmi rohanás szép nyugisan, többszöri megállással.

Taptau köszi a tippet, be is szerzem azt hiszem a héten ezeket a dolgokat. Ezeket sima patikában be lehet szerezni?

Pénteken megyünk hosszú hétvégézni horvátba, de jó lenne ha jó idő lenne és tudnék csobbani egyet... :) Kiváncsi vagyok hogy bírom majd a 7 órás autókázást :)

Kép
chesti
 
 


Sziasztok!
A másik topicba úgy felpörögtek az események,hogy lassan kicsi lesz ez a táblázat is! :wink:
Chesti,én Budakeszin /József Attila úti/ patikában vettem,sőt kértem kis tájékoztató füzeteket is.
-Homeopátia babáknak,mamáknak(I.Várandós kismamáknak)
-Homeopátia babáknak,mamáknak(II.Születéstől a gyermekkorig)
Itt nagyon aranyosak,bátran kérdezhetsz tőlük bármit ezzel kapcsolatban is.
De egyébként már nagyon sok gyógyszertárban lehet ezeket kapni.

A múltkor elfelejtettem írni a Fitolac teát (tejelválasztást serkentő gyógytea) .Már 2. nap beindult a tej mindhármunknál a szobában /ezt ittuk a szülés után és én itthon is sokáig./

ÜDV.mindenkinek! :lol:
taptau
 
 


Halihó!

Itt a ritka, de hűséges látogató.

Rozus :D az én dokim Dr. Vajda Róbert, egy tündérbogár. Nagyon kedvelem és nagyon aranyos, rendes és alapos. 3 kolléganőm is szült nála, köztük az egyik legjobb barátnőm és ő ajánlotta. :lol: Egyébként azért lett nekünk a Schöpfi mert a cégem támogatja a kismamáit , fizeti az extraszoba költségeit illetve egy icipicit jobban odafigyelnek ránk.
Én a Jánost is szerettem, de mivel végül spontán baba lett úgysem tudtam volna a W. dokihoz járni, máshoz meg nem akartam ott. :?
Így lett a S. De eddig jók a tapasztalataink. A dokiban feltétel nélkül bízom, szombaton voltunk bent és megmutatta a szülőszobát, a harmadik emeletet, ahol szerinte a jobb szobák vannak stb.

Ma voltunk UH-n, arra egy picit többet kellet várni mint ami jólesett volna, de a látvány kárpótolt mindenért.
Ott csinálták ahol a 4d-s UH-t, szólt közben a zene és vagy 15 percig nézegettük őkelmét. Egyfolytában fickándozott, nyujtogatta kezét lábát. A doki szerint minden rendben vele, korának megfelel és mindene olyan és akkora amilyennek most kell lennie.
Az AFP- m is jó lett, 1,3 MOM.
Nagyon aranyos volt. Azt nem mutatta meg milye van, de kivárjuk türelmesen. 4D-t mi is szeretnénk majd, valószínűleg ott csináltatjuk meg. :D
Most azt várom, hogy végre érezzem, ahogy mocorog. A védőnő azt mondta kezdjem el figyelni, a doki csak mosolygott, szerinte nem kell figyelni úgyis észreveszem majd. :shock:
Mot, Nviki nektek már megvolt az érzés? Milyen? Chestit, Rozust nem is kérdezem, nekik már olyan rég volt, hogy először érezték.

Na most végre jó sokat írtam, és jó álmos is vagyok, úgyhogy jóccakát mindenkinek, holnap végre nem kell korán kelnem.

Pusszantás :wink:
zuzmó
 
 


Jó reggelt :)

Zuzmó de jó hallani felőletek :) és persze azt is hogy minden rendben van Picurral is :)
Nem kell figyelned magad, ez igaz, mert én hiába is tettem akkor semmit sem éreztem :)
Nem fogom elfeljteni amugy azt az érzést, és te sem hidd el :) Én ültem a gép elött kicsit előre dölve, és akkor... : :lol: mintha egy kis pillangó verdesett volna bennem, nagyon haloványka érzés, de tudni fogod ez Ő :)

Nekem jönnek a rémálmok amugy...Rozus te hogy vagy ezzel? Hogy baj lesz a szülésnél meg ilyenek, és annyira rá nyomja a bélyegét a napomra.
Viszont most azt olvastam az egyik kismama újságban, hogy mikor alkalmaznak császárt, és benne volt az is ha elől helyezkedik el a méhlepény...nekem persze elől....DE Én természetesen szeretnék szülni :( Erről hallott valaki valamit?

Taptau köszi az infokat, egyenlőre megnézem a saját patikában, remélem ott is be tudják szerezni ezeket a dolgokat :)

Ja iigen, a másik amit megakartam kérdezni, ez az örök dilemma, egyszerűen komolyan mondom valaki érti most akkor hány hónapos terhes? Hetekben számolunk oké, de ha megkérdezik hány hónapos terhes vagyok döbbenek, mi 40. hétig számolunk, de hát az 10 hónap....most akkor mi van? :lol: :roll:

Kép
chesti
 
 


Jó reggelt!

Chesti,hát valóban 10 hónap,de a végén már úgyis csak azt kérdezik,hogy mennyi van még hátra. :lol:
A rémálmok szerintem minden kismamát utolérnek,én annyi baromságot álmodtam a vége felé,hogy az hihetetlen. :roll:
Nem tudom mit takar,hogy elől helyezkedik a méhlepény?Nekem mindig annyit mondott a doki,hogy mellső falon van.De ebből probléma nem volt. :wink:

Zuzmó,először alig lehet valami kis rezzenést érezni,de tudni fogod,hogy ez az. :D

Na puszancs!Jó pocakosodást! :lol:
taptau
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk 4D-n teszek föl pár képet:
Most 1650 g és minden adata jó. Csak kicsit elbújós, nem akarta elvenni a kezecskéjét a feje elől.
Kép
Kép

Kép

Nagyon rendes volt az ultrahangos hölgy, mert időre mentünk, 20 perc lett volna ránk, de annyira elbújt a babus először, hogy elküldött sétálgatni és enni, aztán kicsit jobb volt. De akkor is, több mint egy órát foglalkoztak velünk a sétával együtt.

Én is szoktam rosszakat álmodni, nem a szülésről, hanem a babáról, hogy valami baj van, pl. az egyik szeme sokkal nagyobb, mint a másik, meg ilyen zavarosságokat.

A mozgás engem arra emlékeztetett először, amikor még kívülről nem látszott, meg nem volt érezhető, mintha erősen verne a szivem futás után, szóval ilyen dobogás-lüktetés: a hasamban egy egy ponton. Ha meg már látszik is, az meg egész más. Mostmár fájós is tud lenni.

Puszi mindenkinek
Rozus

KépKép
rozus
 
 


Jó reggelt Mindenkinek ! :)

Lakásfestés kész, nagytakarítás még egy-két nap! Kedvesem óvatosan közreműködik!! :)

Jövő hét szabi, egy hét kettesben, pihenés......

Holnapután 4 D!!! :) Már nagyon várjuk!

Kellemes napot Mindenkinek!

:)
mot
 
 


Sziasztok lányok és Mot!

Chesti, irigyellek a mártózásért! Azért csak óvatosan! A számolásba én is bele szoktam zavarodni, úgyhogy azt találtam ki, hogy a hátralévő időt levonom a 9 hónapból. Vagyis lassan 4 hónaposak leszünk!!! Ma voltunk AFP-n, levették a vért, 10 np, és hát végül felmentem az UH-ba is, minden rendben, és az egyik puncis, a másik kukis, egyelőre legalábbis úgy néz ki!! :) :) :)

Viki, Share, mi újság veletek? Jelentkezzetek azért néha!!!

Mot, akkor holnapután!!!

Rozus, nagyon édes a bébi! Egyértelműen kislány! A szája nagyon tetszik.

Mindenkinek szép napot!

Lucia
lucia1
 
 


Chesti, abban a műsorban valószínűleg a placenta praeviára gondoltak, az az egyetlen eset amikor kötelező a császár, ilyenkor ugyanis a méhlepény közvetlenül a méhszájon tapad, a picur nem tudna "átjutni" rajta... elöl tapadó lepénytől nyugodtan szülhetsz természetesen.
lucia1
 
 


Szasztok!
Viki már nem dolgozik, a net otthoni bekötése folyamatban.
Egyébként nálunk minden rendben.
üdv mindenkinek
wolves
 
 


Hali!
Mostanra tudtam beállitani, ugyhogy Viki
Holnap már itt lesz.
üdv
wolves
 
 


Hali!
Mostanra tudtam beállitani, ugyhogy Viki
Holnap már itt lesz.
üdv
wolves
 
 


Sziasztok Mindenkinek!

Mostmár itthonról írok. Hurrá van netünk :lol: Egyenlőre csak okt.31-ig, utána majd kiderül.

Mot :lol:
Köszi a gyors választ, én már nem tudtam válaszolni, mert vége lett a napnak. Az új csajszit betanítottam a múlt héten és végre megszabadultam a cégtől. Hétfőtől táppénzen vagyok :lol:
Pénteken írjál, hogy mi volt Uh-n. :lol:
Akkor nektek csuda szép már a lakásotok. Én még sehol nem tartok a gyerekszoba dologban. A hétvégén voltunk a Brendonban, no, az az a hely ahol soha nem fogok semmit venni, mert nem tudom megfizetni. :lol:
Te melyik orvoshoz jársz a Jánosba? /lehet, hogy már írtad, de nem olvastam/

Rozus :lol:
Köszi a börzés infot!
Édes, a kisfiad vagy kislányod?!

Majd jövök még, de most fatert ide kell engedjem, mert itt zizeg a netért!!!!! :lol: :lol: :lol:

Hali
Viki




Lucia :lol:
Végre valaki :lol: Igen, a Sóvágónál fogok szülni a Jánosban.
Igen, ott vették le az AFP-t hétfőn, a szülészet épületében a földszinten, ahol a CTG-t is csinálják, következő héten szerdán mentem a 18.heti UH-ra és telefonon ugyan, de bemondták az UH-s doki bácsinak /Szathmáry doki/ az eredményemet.
Ja, az Uh-s doki bácsi nagyon rendes, kedves volt. Azt mondta minden szép és jó.
A Jánosba is megkérdezem, hogy mennyiért csinálják a 4D-s Uh-t, végülis minek máshová menni, ha már ott helyben is van.
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Chesti, vettetek már babakocsit? Még mindig akciósnak láttam azt a Pierre Cardint, amiről beszéltél.

Zuzmo, csodálatos élmény lehetett az UH. :) Kicsit irígy-irígy.... Meddig dolgozol még?

Rozus, nagyon jók a képek. :) Nevetek van már? (lehet, lemaradtam róla)

Viki, le a kalappal, hogy eddig bírtad. Most már tessék sokat pihenni. Brendonban nézelődni jó, és ötleteket szerezni. :) Aztán máshol megveszed olcsóbban, vagy elkészítitek saját kezűleg (pl. ágynemű, baldachin, falvédő, stb.).

Lucia, örülök, hogy róka koma elpártolt tőled. Véredet rendszeresen nézik? Ugye neked csak fekvéskor kell majd véralvadásgátlót használnod?

Taptau, jó tanácsokat írsz, mint tapasztalt anyuka. Örülök neki. Homeopátia ügyben, lehet zaklatni foglak. Érdekel a téma, és szeretnék személyes benyomásokról hallani.

Lányok-fiúk, annyira szuper eredmények születnek. Ebből is látszik, hogy a mesterséges megtermékenyítés nem jelenti azt, hogy valami nem stimmel a gyerekkel, más lenne. Sajnos az a tapasztalatom, hogy, ha szóba kerül az inszem-lombik, az emberek a nagy tudatlanságban sok hülyeséget képesek gondolni. És hiába magyaráznám el, nem is hallgatják meg. Rossz sztereotípiák, nem is akarnak tudni arról, hogy másképp is lehet. Nem szeretnék általánosítani, de a többség sajnos ilyen (még szomorúbb, hogy tanult, intelligens embertársaink is kőkeményen tartják magukat ahhoz, hogy lombikkal "hülyegyerekek" születnek - bocsi, nem én mondtam). Saját családi példa, amikor úgy döntöttünk, nem mondjuk, hogy a inszemmel fogant (ha szóba kerül nem tagadjuk, de nem "reklámozzuk). Férjem mamája tudta, hogy szeretnénk már nagyon babát (9 éve vagyunk házasok, ő már akkor dédunokát várt). 1-2 szóval néha elmondtuk, hogy gyógyszert szedek, szurit kapok, később Bp-re járunk orvoshoz. Amikor sikerült, nagyon örült. Láttuk, hogy valamit nagyon akar kérdezni, csak kinyögte, hogy ugye nem lombik volt? Mondtuk hogy nem, hát láttátok volna azt a megkönnyebbülést. Inkább bele sem mentünk az inszembe. Igaz, ő már idős néni, de sajnos a kétgyerekes, okos barátnőm ugyanígy reagált. Ti hogyan látjátok?

Voltam védőnőnél. :( Két hét alatt 1,5 kg-ot híztam (a sok sajtos kenyér, amin éltem). Most már oda kell figyelnem, ha nem akarok bálna lenni. Vérnyomásom 90/50. Ne csodálkozzak, hogy szédelgek és húz az ágy. Nem tudom mi legyen, mert rendszeresen kávézni-teázni nem akarok elkezdeni.
Pisilni még mindig 1x kelek fel éjszaka. Ez most akkor sűrűsödni fog?

A legújabb, hogy alul fájdogál a hasam. Nem éles fájdalom, inkább csak érzem. Holnap megyek haematológushoz, lehet, hogy bekönyörgöm magam egy Uh-ra, ha elérem a dokimat. Nem bírom ki jövő hét péntekig. :? Na, jó. Kibírom, de nehezen.

Húú, jó sokat írtam. Így jár, aki csavarog.

Csatolok egy képet. Az eddigi szuritermésem. Tegnap leadtam a háziorvosomnak. Benne van a 2. inszemből is 1-2 tű + a véralvadásgátlók.

Szép napot mindenkinek!
Kép

Kép
share
 
 


Lucia :lol:
Csak most olvasom...
Neked is vegyes lesz? Gratulálok!!!

Share :lol:
Aki nem akarja nem is fogja soha megérteni, hogy miről szól ez az egész, aki igazán szeret az megérti, hogy min mentetek keresztül a babáért és nem fog ujjal mutogatni rátok. Arról nem is beszélve, hogy a butasággal nincs mit kezdeni.
A pisilés egyre sűrűbb lesz. Én már most úgy megyek el itthonról, hogy tudom 1 órán belül pisilnem kell, csak az a baj, hogy idegen helyen nem nagyon tudok. :lol:
Én minden reggel megiszok egy kávét, bár erre nem a terhesség alatt szoktam rá hanem már jóval előbb. A védőnő azt mondta, hogy ez nem árthat.

Nekem is fájogatott a hasam sokszor, az utóbbi időben meg szúrkált, nem hiszem, hogy baj lehet.

Ez a szuritermés amit már a terhesség alatt kaptál???
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Rozus,édi a baby!!!!Jók a képek!

Chesti,nektek jó időt és jó pihit!Aztán el ne kapjon egy cápa!

Viki,akkor mostmár írj jó sokat!

Share,hát igen ,ezt csak az értheti,aki ebben benne van.Meg azt is ,mekkora ajándékot kapott végül.
Nem véletlen a Sejtjeink c. film mottója sem.Milliószor elolvastam amíg várakoztam a meddőségiben.

Zaklass nyugodtan homeopátia és más ügyekben is,ha tudok segítek!


Pussz Mindenkinek!
taptau
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: