Új privát üzeneted érkezett!

Kriszta!
De klassz!!! Már én is nagyon várom, hogy erősebben érezzem (bár ha annyit mozognak mint képzelem, lehet, hogy még akarni fogom a nyugit is :D )

Lamme!
Köszi a biztatást. Nekem is volt 3 nap amikor reggelre leszakadt a derekam és csak félóra ücsörgés után jött helyre, de most szerencsére elmúlt (kop kop). De mondta a doki, hogy az ikrek miatt sajna, egyre gyakrabban lesz még ilyen. De ezt a pár hónapot már fél lábon is :)

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok lányok,

hívta most a napokban valaki a dokit? Mert nekem kellene, és állandóan ki van kapcsolva, amit eddig nem tapasztaltam. Maximum azt, hogy nem veszi fel, valószínűleg le van némítva olyankor. De most közli az automata, hogy "pillanatnyilag nem érhető el". Már tegnap délelőtt óta.

Pls, ha valaki tud valamit, ossza meg velem, mert mennem kéne vérvételre, de előbb beszélnem kell vele...

Köszike.

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Pannaanya: Én kedden hívtam, akkor még tudtam vele beszélni, de ma is kerestem, és most nekem is ki volt kapcsolva. :o Amit tudok, hogy vasárnap bent lesz, mert ügyel, engem akkorra hívott be, hogy feltegye a spirált.
lamme
 
 

 
 

nekem azt mondta holnap hivjam az UH miatt.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok Csajok! Ha valaki beszél vele holnap, vagy esetleg Lamme te találkozól vele vasárnap megkérdezné valaki, hogy jövőhéten el lehet e érni majd telefonon. Előre is köszönöm.

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Sziasztok!
Ma is ki van kapcsolva a doki, ezért felhivtam a kórházat (nőgyógy. ambulanciát), azt mondták betegállományban van.

Ha valakit (később) még érdekel, akkor új infó, hogy a genetikai UH felköltözött a II.emeletre (a nőgyógyászati ambulanciáról megy a lift), és kedden és csütörtökön reggel fél 8tól délig van. Nem kell bejelentkezni, csak menni.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok,

köszi az infót. Akkor most hagyom gyógyulni. :)
De azért majd próbálkozok.
Kriszta, ha elérem, megkérdezem! :)

Üdv

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Cosmopolita: Köszi az infót. Próbáltam hívni én is az ambulanciát most, hogy írtad ezt, bár nem volt sok reményem, hogy három után fel is veszi valaki a telefont. :( Nem is vették, hívtam a szülésznőmet, de sajnos nem tudta megmondani, hogy vasárnap bent lesz-e (elvileg ugye ügyelne). Úgyhogy most gondban vagyok, hogy mi legyen, mert ma már kéne használnom a hüvelykúpot amit felírt, mert a felhelyezés előtt szükséges. :o Azt hiszem kérek tőle egy másik időpontot, és vasárnap délelőtt megpróbálom hívni.
lamme
 
 


Szia!
Sajnálom, azt hiszem csak 1ig vagy fél2ig vannak pénteken. Mivel bizonytalan, hogy dolgozni fog e, igy gondolom jobb, ha kérsz egy új időpontot.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Pannaanya - előre is köszi.

Kézeljétek pár napja éjjel olyan rémálmaim vannak, és persze mindig "Béla"-ról (férjem így nevezte el, mig nem tudjuk a nemét) szól. Egyik éjjel közölték a meddőségi centrumba vérvételnél, hogy sajnos nem lettem terhes, most éjjel meg azt, hogy hirtelen nem lett hasam, és kiderült már nem is vagyok terhes. Pedig nem vacsorázok késő, és nem is sokat eszek, napközben olyan jó a közérzetem, hogy mi van velem most éjjel. Rosszul és alszok óránként felébredek és csak forgolodok. "Bélával" szerintem nincsen semmi baj, mert ma is éreztem már többször hogy ficánkól.
Lehet, hogy agyamra ment az itthonlét, szerencsére ma egy kicsit kimozdulunk itthonról, lehet hogy használni fog.

Remélem Ti jól vagytok, és nem beteg senki.
Mindenkinek jó hétvégét kívánok. :D

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Kriszta!
Szerintem ez normális, nekem az esküvő előtt voltak rémálmaim :D

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Kriszta: Ez természetes. Dolgoznak benned a hormonok :wink: Így jön ki az emberben az aggódás, a félelem. Nyugi :wink:

Csajok, hülye kérdésem van :D Ti tegezitek vagy magázzátok a dokit? Én magázom, mert mégiscsak a dokim, de amúgy meg simán letegezném. Amikor még fent volt iwiw-en (volt egy közös ismerősünk, aki nála szült), akkor láttam, hogy mikor született, és csak két évvel idősebb, mint én.
lamme
 
 


Kriszta, nekem olyan rémálmom volt (Panna két hetes volt), hogy eltűnt a hasam, és úristen nincs bébi. Levert a víz, percekig tartott, míg rájöttem, hogy persze, hogy nincs hasam, hisz a gyerek két hete a kiságyban alszik... :)

Lamme, nálam csak egy évevl idősebb, de én doktorurazom... ;)

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Én nem tudom hány éves, de én is magázom. (Melyik kerek számhoz van közelebb? :) )

lamme: sikerült ma elérni?

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Cosmopolita: Igen, sikerült őt elérnem, szerdán délután megyek hozzá. A 30-hoz van közelebb :wink:
lamme
 
 


Lamme!
Köszi, én is igy tippeltem :D (akkor nálam is max. 4-gyel több) Ezek szerint meggyógyult.
Holnap én is hivom.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Én is magázom, bár múltkor majdnem letegeztem. Bár gondolom nem sértödött volna meg.

A hét elején akkor én is felhívom, ha most lesz, mert utána lévő hétre kell időpontot megbeszélnünk.

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Cosmopolita: Elvileg holnap nem lesz bent, de azért próbáld meg hívni. Ezt onnan tudom, hogy én holnap szerettem volna menni a spirál miatt, és mondta, hogy a héten pont az az egy nap nem jó neki, ezért ajánlotta a mai napot.
lamme
 
 


Sziasztok, ha esedékes valakinek, akkor holnap bent van, én is megyek.

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Köszi Lányok, akkor holnap hivom. Nem sűrgös, amit kérdezni akarok.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Pannaanya - köszi az infot, hívtam is 10 óra körül ma, és jövőhét kedden megyek hozzá reggel 7 órára.

Lamme - jól vagytok, nem vagytok már remélem betegek. A spirál miatt meg ne izgulj, majd küldök pozítiv energiát.

Cosmopolita - remélem Te is jól vagy, még mindig van pecsételgetésed?

Pár napja szerencsére nincsen rémálmom, sőt olyan jól alszok. Sőt ilyen már rég volt, hogy tegnap délután szunditottam 1 órát, igaz délelőtt elmentünk nézelődni, csempét, ajtókat a lakásfelújitás miatt és úgy elfáradtam mire hazaértünk, hogy én állva eltudtam volna aludni. Valahogy most nem annyira birom a csavargást, hamar elfáradok, 1-2 óra bőven elég, aztán menjünk inkább haza, míg korábban egész nap csavaroghattunk.

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Kriszta!
Én is jövő kedden megyek genetikai UHra és utána hozzá. Reggel 7re mész?! Te jó ég hánykor kezd? :shock:
Bátorfihoz akartam menni, de a férjem kedden tud elkísérni, így módosítottam.

Ma is sok kérdésem volt hozzá, de nagyon kedvesen türelmesen válaszolt :)

(Csak csendben mondom, mert nem akarom elszólni, de most jól vagyunk, nincs pecsét).

Kiderült, hogy egy barátnőm is nála szült augusztusban, neki is szimpi volt. Terhesgondozásra máshoz járt.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Cosmopolita - reggel 7 órakor kezd, ő mondta hogy vagy ilyen korán, vagy dél körül. Inkább a reggelt választottam, nem mintha nem érnék rá egész nap, de akkor a délelőttöm is és a délutánom is el van szúrva ha délbe megyek hozzá.
Hány órára mentek genetikai ultrahangra?
Volt, hogy úgy mentem hozzá hogy egy kis papirra ráírtam a kérdéseimet, és nekem is türelmesen válaszolt mindenre. Mondjuk ezt ő javasolta, hogy írogassam fel ha bármi kérdés felmerül a következő találkozóig.
Nekem is egy ismerősöm hozzá ment most, ő 10 hetes terhes, és csak áradozott a telefonba, hogy milyen rendes, és szimpatikus.

Örülök, hogy jobban vagy, de azért pihenjél még, most aztán ne hogy nekiállj takaritani, vagy emelgetni.

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Krisztina!
Jó, hogy írtad, hogy dél körül elérhető..., akkor majd kb. úgy megyek UHra, hogy ne kelljen rá is sokat várni. Egyik helyen sincs időpontom.
Szerintem valamikor 9-10 között megyünk. Később nem merek... Szerinted?

Én is füzettel járok a rendelésre :oops:

Dehogy, nem csinálok semmit, majd 1-2 hét múlva kezdem fokozatosan a sétálgatást is a lakáson kívűl és utána is csak nagyon óvatosan ügyködök majd :) Férjem és a családom szerencsére nagyon türelmesen kiszolgál és segít. Anyós éppen most ment el, hozott nekem húslevest :D Anyum meg tegnap este kutatott csokifagyiért csoki darabokkal :lol:

De jó Neked, már túlvagy a félidőn :D

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Szerintem a 9 óra körüli időpont jó, mi Mi is múltkor akkor mentünk, de még így is vártunk több mint 1 órát.
Kérünk majd beszámolót az ultrahangról, lehet hogy a nemüket is megtudjátok holnap, persze ha egyáltalán szeretnétek tudni.
Tegnap én is fagyit kivántam, de aztán nem ettem, pedig szerintem a fagyoban van még dobozos. Unokaöcsémék tegnap itt néztek valami mesét és abban fagyiról volt szó, a végén úgy ettem volna málnás, és csoki fagyit. Ez a kettő a kedvencem meg a citrom, csak ezeket szoktam felváltva kérni ha elmegyünk fagyizni. Férjem néha már meg se kérdi mit kérjen nekem, mert úgy is tudja mit választok.

Ahogy a vonalzómat nézegettem akkor tudatosodott bennem is, hogy jézusom félidőt elhagytuk, olyan fura, nagyon megy az idő. Pedig úgy élvezem a terhességet már, de belegondolok hogy nagyon hamar eljön június és már szülök is. Persze az is jó érzés, mert akkor már itt lesz velünk teljes életnagyságban.
Tegnap már tervezgettük, hogy hova tegyük majd a kiságyat. Külön szobába tegyük rögtön, vagy az első időben hozzánk, de nem jutottunk semmi okosra.
Bár ez attól is függ, hogy haladunk majd a lakásfelújítással, igazából hónap végén kezdjük, de az egész lakás szét lesz bombázva, kivéve háló, és a nappali. Azt már 1 éve megcsináltuk, most jön a többi része a lakásnak. Elvileg úgy volt tervezve, hogy nyáron kezdjük, de mivel szerencsére sikerült "Béla", és nyáron elején érkezik, így nem akarunk akkor felfordulást. Bár egy minimális akkor is lesz még szerintem, de még se az egész.

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Csak jövő kedden megyek UH-ra, de majd beszámolok.

Dolgos, de izgalmas dolog a felújtás. Klassz amikor elkészül!
Nálunk csak meg kell cserélni a hálót és a gyerekszobát. Tóbbi most üres (lomos), de ott nem fér el 2 baba kényelmesen. Aztán már csak festeni kell a babaszobában.
Olyan jó tervezgetni, nem? :)

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Lamme - Gondolunk Rád! :!: :)

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Cosmopolita - én is élvezem végül is a tervezgetést, bár férjemen teljesen meglepödtem, nem gondoltam hogy ilyen kreativ. Olyan ötletekkel áll elő, hogy néha szégyellem magamat hogy nekem nem jutott eszembe.
Egyik barátunk megcsinálta a konyha látványtervét, nagyon jó lett. Abba mondjuk nem engedtem bele szólni, mivel azt úgy is én fogom többnyire úralni, én érzem hogy mi esik a kezemre.
Holnap hozzák az ablakokat, mert azt is cserélünk, így pár hét és kezdődik a káosz itthon. De mire megjön "Béla" legalább szépek leszünk és minden a helyére kerül.

Lamme - sokat gondoltam ma rád, majd jelentkez.

Ma voltam védőnőnél minden rendben, meghallgattuk a szívhangot, nagyon klassz volt.

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Sziasztok!

Cosmopolita, Kriszta: Köszi, hogy gondoltatok rám és szorítottak, nagyon jól esik :oops: :) Nem fárasztalak titeket a részletekkel, de pár perc volt és fájdalommentes :D Egyszercsak kérdezte, hogy na, ki lehetett bírni? :D Én meg elkerekedett szemekkel néztem rá, hogy már kész is vagyunk? :D

Jó olvasni, ahogy írtok a tervezgetésről :) Olyan izgalmas :)

Cosmopolita: Örülök, hogy nincs már pecsételgetés :wink: Te mikorra vagy kiírva? Júli eleje, közepe?

Kriszta: Szívhang hallgatás, de jó :D
lamme
 
 


Kriszta - a babaszoba színét kigondoltátok már? Vagy megvárjátok,amíg kiderül milyen nemü "Béla" ? :D
Én almazöldet szeretnék, szép halványat.
Nálunk is új a konyha, szintén én terveztem és nagyon szeretem.
Jó lenne nekünk is egy kis kreativitás, mert nem tudom, hogyan fog elférni a franciaágy a kisebbik szobában..., de ez legyen a legkevesebb, majd megoldjuk vhogy.

Lamme - örülök, hogy nem fájt! :)
Júli. 11-re vagyok kiírva, de mivel ikrek, így biztosan korábban jönnek. Az ikerterhesség alapból 2 héttel rövidebb. Remélem, azért nem fognak nagyon sietni, szeretném, ha szépen megnőnének odabent.
:) Sokszor beszélgetek Velük és győzdöm őket.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Lamme - de jó, hogy túl vagy rajta, és nem fájt.
Gyerköcök jól vannak?

Cosmopolita - akkor szinte váltjuk majd egymást a szülőszobán, én elvileg június 17-re vagyok kiírva.

Még nem tudjuk milyen legyen a gyerekszoba fala, igazából ha lány is lesz én nem szeretnék rózsaszint, mindenképpen én is valami halvány zöldet vagy valami pasztelszint.
Ma korán végzett a férjem, így elmentünk fűdőszoba dolgokat nézegetni, csaptelepeket, ebédlőasztalt. Hát tudjátok csak pénze legyen az embernek. Egy kicsit elszalad az ember fantáziája, már peregnek is a 10.000-ek. Igaz már szinte nincs olyan amit ne lehetne megkapni, csak hát nekünk van egy keretünk azon belül kell mozognunk, az meg nem a csillagos ég.

Ma két napja megint rajtam van a sírás-pityergés, lehet hogy az időjárás miatt is, viszont pár napja olyan jól alszok. Nincsenek rémálmaim, és este leteszem a fejemet, és csak reggel ébredek fel.

Remélem Ti is jól vagytok? Üdv. Kriszta
:)

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Kriszta! A hormonok miatt vagy mostanában pityergős?
Mi jól vagyunk, de én nem alszom annyira jól sajnos.. viszont egyre jobban érzem, hogy fészkelődnek a babák. Már kézzel is érezni egy kicsit :lol:

Igen, egy kisebb vagyont el lehet költeni a felújításkor és babaváráskor, ha nem figyel az ember. Nagyon klassz dolgokat lehet kapni.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Sajna a kereskedők tudják, hogy az ember a gyerekének igyekszik a legjobb dolgokat megvenni, így le is húzzák a szülőket mindehol, ahol csak lehet :evil: De ha egy kicsit odafigyeltek, akkor azért meg lehet úszni kevesebb pénzből is, mégis jó minőséggel. Én pl. kiakadok a Brendon áruházon :P Persze vannak akciók, amikor jó áron lehet kifogni ott is dolgokat, de alapból baromira drága :P Leginkább a babakocsit kell jól átgondolni. Kiságy ügyben ajánlom nektek ezeket: www.bergon.hu Megfizethető áron vannak, szépek és jó minőségűek (nem noname).

Szerintem is jobb a gyerekszobába a halvány pasztell szín. Pl. halványzöld, halványkék, barackvirág, halvány meleg sárga, ilyesmi. Ha kész lesznek a bébi birodalmak, akkor majd tegyetek fel képeket :wink:

Na írok pár szót magunkról is. Csajok jól vannak, Niki eszméletlenül vigyorgós, mosolygós baba :D Szerdán voltunk az önkormányzatnál is, kértünk neki időpontot névadó ünnepségre :D Vivike egyre többet beszél, nagyon cuki :D

Most mennem kell. Szép napot mindenkinek.
lamme
 
 


Köszi a tippeket. Sajnos, a nagyobb, drágább boltok vannak reklámozva, így először azokat találja meg az ember. Én egy csomószor úgy találok olcsó cuccot, hogy árral beírom a keresőbe és kidobb találatokat. :D

Nálunk szerintem csak tavasszal lesz festés, de majd teszek fel képet.

Névadó ünnepség? :shock: Az mit takar?

Örülök, hogy jól vagytok!

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok,

kicsit eltűntem, mert egyrész marha rosszul vagyok folyton, másrészt újrahúztam a gépem, és lassan áll vissza a régi rend.. :)

A legfontosabb: kedden voltunk a dokinál, megnézett UH-n, az eredmény: CRL 8mm, 7 hetes (szerintem 8 az) és VERT A SZIVE! ez nekem két vetélés és egy gyerek után fontos, de sajnos volt már így is, hogy elment, úgyhogy drukkoljatok a maradék 1 hónapra! :D

A doki egyébként reggel 7-kor kezd és asszem 1/2 3-ig vannak csak (a Szabolcsban is ez volt a rend), utána szülészeten van automata ügyelet az "ambulánsoknak" is. Ezt nekem anno szokni kellett...

Babakocsi és egyéb bababeszerzések: mi épp elég földönfutók voltunk, így 100 eFt-ból kihoztuk az egész induló készletet. Módszer: gyerekágyat kaptuk, már előtttünk 3 gyereket kiszolgált, babakocsit használtan apróhirdetésből (vannak igen jók is, csak kell egy-két hónap, hogy türelmes légy és megtaláld a megfelelőt), babaruhák és egyéb felszerelések: leginkább bababörze, és egy-két "steril" dolgot, mint pl. cumisüveg és mellszívó nagykerből. (XIII. Visegrádi u. 25., lehet menni "utcáról" is, a kisker ár alig drágább, mint a nagyker, jóval olcsóbb, mintha máshol veszed meg. Még így sincs mindennek túl jó ára, de egy-két jobb beszerzés megoldható.)
Amit mindenkinek ajánlok, folyamatosan: vadászni és meglátogatni a bababörzéket. Vannak "elegánsabbak", mint pl. ami a SYMA-ban szokott lenni, ez drágább is, de lehet nagyon jó dolgokat kifogni kisebbekben is, ezek nagyrész kulturházakban szoktak lenni. Ugyanis az emberek nagy része ugyanannyi ruhát vásárol a csecsemőjének, mint magának, de ugye a gyerek max 2-3 hónap alatt kinövi... nagyon szép darabokra lehet szert tenni. Természetesen mindent megnézni, satöbbi. És mindenképpen kell egy-két új darab is, hogy az ember lelke... tujátok. :D Egy brendonos rugdalózó árából kijön 4-5 különböző ruci a bébinek. Nem mindegy.
Ja, és nem utolsósorban az általam eléggé gyűlölt TESCO és AUCHAN sem olyan rossz bébifronton, főleg az előbbi. Elég minőségi cuccaik vannak szerintem, bár mint mindent, ezt is nagyon meg kell nézni. Itt főleg az szokott a bajom lenni, hogy a kedves vásárlók szétszedegetik a csomgokat, úgy kell összevadászni egy készletet vagy egy origi csomagot.
Szóval van lehetőség bőven. :)

Bocs, ha kicsit hosszú lettem, behoztam a kihagyott napokat! :D

Mindenkinek további kellemes rosszulléteket és sikeres vásárolgatást. :)

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Pannaanya! Nagyon nagyon drukkolok Neked, hogy ne legyen semmi probléma az egész terhesség alatt :!:

Köszi a vásárlós tippeket. Még a C und A-t említették nekem kismamák, a Corát , illetve a Brendonnak vannak kifutó modelljei a Soroksári út 160. szám alatt. Ott láttam 300 Ft-ért is ennivaló felsőket.
Meg még van néhány jónak tűnő netes oldal is. Majd összegyűjtöm szívesen, amiket találtam.

Ha látok valami cuki dolgot, vagy valamit ami nagyon jó áron van, akkor már annyira szívesen vásárolnék, de még nem merünk.

Ma nálam is eltörött a mécses párszor.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Pannaanya: Gratulálok a dobogó szívecskéhez :wink: Drukkolok!!! :) Vivinél mi is relatíve kis költségvetéssel megoldottuk a cuccokat, pedig nekünk csak ruhákat tudtak kölcsön adni ismerősök. Az Auchanos body-kat mi nagyon szeretjük. 300 Ft és nem mennek tönkre. Illetve némelyikkel (nem minddel) előfordul, hogy a sok mosástól egy idő után kicsit megnyúlik, de ez nem baj, mert tovább tudja hordani a gyerek :wink: :D Meg itt tőlünk 3 percre van a Gaba bébi és gyerekruha nagyker, onnan is sokminden tudtunk reális áron beszerezni. Merthogy én sem adok ki egy body-ért 2-3 e Ft-ot, meg egy rugiért 5-8 e-t :shock: A babakocsit meg 40 e-ért szereztük vadonatújan, travel system, bébihordozóval együtt. A Brendonban ugyanennyiért csak egy nyári esernyőbabakocsit láttunk :shock: Mi kétszer voltunk a Brendonban, és ebből csak egyszer vettünk valamit, egy fürdetőszéket. Nem a mi világunk. És nem csak az árak miatt, valahogy az egész feeling nekem nem jön be.

Cosmopolita: A névadóünnepséget én úgy szoktam mondani, hogy "polgári keresztelő" :D Ez egy kis ünnepség, amit az önkormányzat rendez a babának. Régen a nagyobb vállalatok is tartottak ilyeneket a dolgozóik gyerekeinek. Kb. fél óra, gyerekdalok szólnak halkan, az anyakönyvvezető mond szép gondolatokat, a szülők, névadó szülők fogadalmat tesznek, hogy segítik, támogatják a gyerkőcöt az életben, aztán puszilkodás :D mint az esküvőkön, majd tartunk utána egy kis kajálást anyóséknál. Szóval ez a keresztelő helyett van, mert mi nem vagyunk vallásosak, de mégis szeretnénk neki egy kis ünnepséget.

Mikor is mész uh-ra? Próbáltam visszakeresni, mert mintha írtad volna, de olyan fáradtak a szemeim, hogy nem találtam :oops: :D

Kriszta: Veled mi újság?
lamme
 
 


Lamme: :)
Megnéztem a Gaba bébi honlapját, tőlünk sincs messze a bolt, szerintem majd mi is elnézünk oda. Köszi a tippet! Már elkezdtem összeírni a címeket. Én a bebibolt.hu oldalon találtam még elérhető áron ezt azt.

Kedden megyünk UH-ra, már nagyon várom. :lol: Anyum ismeri egy picit a doktornőt, háááát, nem tudom, hogy egyáltalán foglalkozik e majd azzal, hogy mi a babák neme, mivel nem a közvetlenségéről és kedvességéről híres :(

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Cosmopolita: Hajdu dr-nőre gondolsz? Tényleg érdekes a stílusa, de a legfontosabb, amit már írtam is itt, hogy profi!!!!! Ha ő azt mondja, hogy minden oké, akkor az úgy is van!!!! Mondjuk velem mindig volt valami kis kedves megnyilvánulása: vagy rámmosolygott bíztatóan, vagy megpaskolta mosolyogva a lábam, vagy mondta, hogy gyönyörű a baba gerince, tökéletes minden. A Bátorfi doki is nagyon profi, ő is mindig kedves volt velem. Ő csütörtökönként volt a Szabolcsban, azt hiszem most is így van itt az ÁEK-ban. Ő megmondta, hogy kislány, de én kérdeztem meg tőle, hogy látni lehet-e. :D
lamme
 
 


Lamme: Igen, rá gondoltam. A Bátorfit ismerem, Ő szerintem is nagyon kedves és valóban csütörtökönként van, de sajna, a férjem, csak kedden tud elkísérni, így inkább azt a napot választottam. Mindenképpen rákérdezek azért a nemükre, legfeljebb nem mondja meg. De jó lenne tudni!

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Most olvastam vissza mivel megint anyósnál voltunk, általában 2 hetente megyünk hozzá, és akkor péntek estétől vasárnap délutánig ott vagyunk.

Pannaanya - nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen. :)

Szerencsére kiságyat a férjem testévérétől kaptunk, a babakocsit a tesóm adta oda, mind a kettő nagyon jó állapotban van, így minek vegyünk ha nem muszály.
Mi is úgy terveztük, hogy majd bababörzére fogunk kimenni, hát ha ott is betudunk szerezni egy-két dolgot, meg ismerösünk nekünk is a Visegrádi utcában mondott egy nagykert, ahova neki kártyája van, így még oda fogunk benézni. A brendonba múltkor bementünk, de hát ott tényleg horror árak vannak, így szerintem azt mi is elfelejtjük. Anyukámmal múltkor voltunk a H&M-be ott is nagyon aranyos ruhák voltak és szerintem elfogadható áron.

Cosmopolita - szerintem a hormonok miatt pityergek néha. Különben múltkor elszóltam magamat, hogy jól alszom, hát azóta minden éjjel felébredek, és 2-3 órát csak forgolodok.

Lame - köszönöm jól vagyok, minden ismerősöm meg van lepödve hogy milyen jó birom a babavárást, nem gondolták állitólag hogy ilyen jó leszek. Mondjuk ma elmentünk ebéd után Budakeszin a vadasparkba, hát mire végig sétáltuk elfáradtam rendesen, de ez legyen a legnagyobb bajom.
Mikor lesz a névadó ünnepség?

Mindenki vigyázzon magára és a picurokra. :D

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Rákerestem a neten a Visegrádi u. 25-re és a bebibolt.hu címét dobta ki :lol:

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Cosmopolita: Szerintem nem fog bunkózni a dokinő :wink: Ha látja, akkor megmondja a nemüket :wink: Egyébként van egy szerintem igazán bunkó uh-s nő, nem írom le a nevét, de azért, hogy beazonosítható legyen, a Zsiraival dolgozott együtt még a Szabolcsban hétfőnként, meg talán szerdánként, arra már nem emlékszem. Na az a nő kétszer is lufivá varázsolta a fejem a dühtől a vizsgálatával :evil: Pedig nem is orvos, én még abban sem vagyok biztos, hogy hivatalosan végezhet uh vizsgálatot...

Kriszta: Örülök, hogy jól vagy :) Egyébként tuti, hogy a hormonok működnek :wink: Én azt hallottam, hogy a terhesség vége felé azért alszanak már rosszabbul a kismamák, mert így készül fel a szervezet a rá váró kimerítő melóra, vagyis a baba ellátására, még éjszaka is. Lehet benne valami. Meg aztán nemsokára jön a kb. ötven db éjszakai pisijárat :D :P :D

Babacuccok: Igaz, hogy a régi winchesteren, de nekem van egy listám a babacuccokról, még egy barátnőmnek írtam össze 2006-ban. BIztos, hogy nem teljes a lista, de ha gondoljátok, akkor elővarázsoltatom a párommal és elküldöm szívesen e-mailben. Excel file. Hátha van rajta olyan, ami még nem jutott eszetekbe. Úgy csináltam meg, hogy egy rövidke "magyarázatot" is írtam a legtöbbhöz, talán abban is találtok egy-két hasznosítható ötletet.
lamme
 
 


Cosmopolita: Ez a Visegrádi u-i bolt a Mária nagyker. A barátnőm, akit említettem az előző hsz-ben, rengeteg dolgot vásárolt onnan, nagyon dícsérte :wink:
lamme
 
 


Lamme- de hát én még hol vagyok a végétől, és már rosszul alszok. A z éjszakai pisi járat az néha most is van, bár nem olyan sűrűn, viszont napközben van hogy óránként. Sőt ha elmegyünk valahova mikor indulok akkor gyorsan elmegyek WC-re, de már alig várom hogy odaérjünk, és gyorsan a WC-t keresem.
Ha nem nagy fáradság, akkor valamikor tényleg megkeresnétek azt a táblázatot a babacuccokról?

Cosmopolita - én is a Bátorfinál voltam genetikai ultrahangon, és tényleg nagyon rendes volt, bár tudom hogy nem hozzá mész.

Na most megyek aludni mert leragad a szemem, meg még el kell köszönnöm apukámtól mert reggel viszi be anyukám kórházba. Szép jó éjszakát mindenkinek.

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Lamme - Remélem, igazad lesz és jó élménnyel jövünk haza holnap. Már nagyon várom. Természetesen a legfontosabb, hogy mindent rendben találjanak, de már nagyon kíváncsi vagyok, hogy kik ficánkolnak odabent.

Nagyker - igen-igen, megnéztem a bébibolt=a Mária nagykerrel. :) Engem is érdekelne a lista, amit említettél, biztosan sokban segítene. Neked volt mellszívód?

Gyakori pisilés nekem most picit ritkult, de nem akarom elszólni.

Gyönyörűen süt a nap, azt hiszem ma egy kicsit kimozdulok. Persze csak nagyon óvatosan.

Kriszta - Apudnak mihamarabbi gyógyulást! [/b]

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Kriszta! Nem tudod melyik héten van a terheléses vércukor vizsgálat? A MÁVba mész majd? Ha igen, akkor leírod, hogy működik? Köszi előre is.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Cosmopolita - én úgy dudom, hogy a 24-26 hét között csinálják, legalább is amit a védőnő adott papírt azon az van, de holnap úgy is beszélek a dokival akkor megkérdezem itt mikor csinálják, mert mindeképpen a MÁV-ba megyek. Persze ha meg túl leszek rajta, akkor majd elmondom milyen volt. Remélem nem tejet kell inni, mert azt én nem iszom meg. :oops:
Köszi szépen apukámnak szóló jó kívánságodat. Ma csináltak neki egy érfestést, anyukám még mindig bent van, hogy beszéljen a dokival, és akkor kiderül mit csinálnak a lábával.

Jól teszed ha egy kicsit kimész sétálni, tényleg nagyon klassz idő van. Egy adagot mostam, és kiteregettem az udvarra, hogy jobban száradjon, és olyan jó volt hogy közben melegitett a napocska.

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Kriszta! - akkor nekem még odébb van a cukros vizsgálat. Biztos választhatsz majd cukros löttyöt is, ha nem iszol tejet (hiszen vannak tejcukor érzékenyek is).

Apukádnak remélem jól sikerült minden :!:

Nekem nagyon nem esett jól a séta :( Alig mentem egy keveset, de már vágytam vissza az ágyba. Ha fekszek, vagy ülök , akkor minden szuper, de ha megyek vagy állok, akkor húzódik a hasam. Holnap megkérdezem, hogy ez normális e. Mondjuk, most eléggé beindult nálam a poci növés.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Lista: Okés, szólok a páromnak és elővarázsolja a listát. Nem ígérem mára vagy holnapra, de szerintem még a héten meglesz.

Kriszta: Jobbulást apukádnak! A Szabolcsban én tejet ittam egy zsömlével, de biztos megoldható a cukros lötyi is :wink: Én a 23. héten voltam Nikivel, de ez nem olyan pontos héthet kötött, mint az afp, szóval teljesen jó a 24-26. héten is :wink:

Cosmopolita: Szedsz Magne B6-ot? Nekem az csodákat művelt. :wink: A pocinövés pedig mindenképpen megterheli egy kicsit ott a dolgokat. Átrendeződik ott minden :D Igen, volt/van mellszívóm, bár nem használom napi gyakorisággal. Most már hetek óta áll a polcon. Én nem tudok még két cseppet sem kipréselni kézzel, viszont a vitaminok beadását ajánlatos egy kiskanál tejjel megoldani, aztán jó akkor is a mellszívó, ha majd szétdurran a melled pl. éjszaka, és akkor egy kicsit lefej az ember, vagy hasznos lehet akkor is, amikor kevés a tejed és kell egy kis turbózás, vagy akkor, ha szükség van valami oknál fogva, hogy más is meg tudja etetni a babát, ill. legyen tartalék a fagyasztóban. Mondjuk nekem utóbbiak nem sűrűn jöttek össze, de valószínűleg azért, mert nem jöttem rá a működtetés lényegére :oops: Persze, ha valaki tud kézzel fejni, akkor nem szükséges, de én ahhoz béna vagyok :oops:
lamme
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: