Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Orvos szempontból búcsúzom. Ma dokit váltottam. Csalódtam a Hamvasban, úgy érzem a hetekkel ezelőtti gyanúm igazolódott be. Remélem neketek nem lesz okotok ilyesmire, és elégedettek lesztek vele. Jelentkezem még majd!
driakk
 
 


Várjuk az infókat rólatok :wink: jó legyél s közönöm a pü-t :D remélem minden váraozásodnak megfelel a szülés lefolyása majd.Puszika

tappancs28
 
 


Ööö...üh...nem is tudom mit mondjak. Köszi Dri hogy leírtad, megkaptam én is. Basszus tényleg nem tudom mit mondjak?... :shock:

A lényeg, hogy Te jól érezd magad, legyen bárki az orvosod,és hogy minden rendben menjen. De aztán el ne tűnj :wink: Mindenképpen írjál ám néha, hogy hol tartotok, mi a helyzet...És ne aggódj. Sára jön, mikor szeretne, talán még a Papát is megvárja. :wink:

amia
 
 

 
 

Hiii

Na végre eljutottunk odáig, hogy megismerjük Andreát. Ma voltunk ctgn. Tényleg nagyon kis kedves, mosolygós, mindent megmutogatott, elmondott. Kaptam tőle egy pót nevet is, ha míg elutaznak mégis történne valami, hogy tudjak kihez fordulni, de úgysem lesz semmi. MInden rendben van.
Holnap megyünk dokihoz is. Te is Tapp?

Dri, egyben vagytok még? :roll:

amia
 
 


Helló!

Egyben vagyunk még, bár a legutóbbi ctg-n olyan görbét produkáltunk, hogy mondta a doki, hogy van aki ilyennel már vajúdik, és ennél már üvölt. Remélem marad így a fájdalomküszöböm, és nem kell fájdalomcsillapítást kérnem a szülés alatt. Nagyon nem szeretném. Ma töltöttük be a 39-ik hetet, Kispapa 6nap múlva jön, nincs semmi megérzésem, hogy meg fogjuk-e várni vagy sem. Minden este érzem a jóslókat , tegnap este már gondlkodtam, hogy hívjam-e a dokit, aztán belealudtam. Álmában meg nem szül az ember :D :D :D
Mostmár nagyon nagy a hasam, a bugyimat is alig bírom felvenni. Vicces :D

Hogy vagytok?
driakk
 
 


Sziasztok! :lol:

Mi jól vagyunk viszont dokihoz 27-én csütörtökön kell mennem, így adott időpontot.Nem talizunk Amia sajna :( , de örülök, hogy mindenki jól van :wink: Sára ezek szerint jönne is meg nem is :lol: ne izgulj Driakk nem fogsz álmodban szülni, viszont az se biztos, hogy kihúzzátok apa hazaérkezéséig.Mert ezek a fájások annyira már nem húzódnak el, ha tényleg ilyen jó kis görbéket ír le :wink: .Sok sikert és megy a drukk!!!!
Andrea haláli szerintem nagyon jó fej, megmondom őszintén Doki akkor is elmegy mikor én szülök előtte 1.5 héttel így ha Dávid előbb jönne nembiztos, hogy lesznek de akkor dumcsizok egy dokinővel aki a péterfiből ment át s nagyon jó fej dr. Boros Judit hátha nem utasít el, ki tudja.
Na csajszikák megyek vinnem kell oviba a nagyot. Ügyesek legyetek !!!!
Sziasztok :wink: :)

tappancs28
 
 


:lol: Dri, ha mégis összejönne a szülés álmodban, mond meg hogy csináltad, és eladjuk a módszert :lol:

Nálunk minden ok, Teo befordult szépen, de azt mondta a Doki, hogy még nem fixálódott, szóval még elforoghat. Azt is mondta, hogy kispocok tuti nem akar még jönni semmilyen vizsgálat szerint, szóval ne aggódjak, nem lesz semmi míg elmennek. Mondjuk nem is aggódtam. MIndig megkérdezi mennyire vagyok már frászban, de még mindig nem. Ez ennyire hihetetlen? :roll:
Tapp, én is megyek jövhét csüt. is, de valamikor délután. Gondolom Te délelőtti időpontot kaptál.

amia
 
 


Szia Amia

én 27-én 10-re megyek a dokihoz, így sajna nem talizunk.Örülök, hogy Teóval minden rendben.Nem is kell frázba lenni felesleges minden rendben lesz és kész :wink:

tappancs28
 
 


Na mi is elkezdtük összeszerelni a bababútorokat, giganagytakarítottam egész nap, átrendezgettük a szobát, de még nincs kész teljesen. Még élveztem is volna, ha nem fáradok el annyira a hülye takarításban :? Tanulni kéne, de már nincs hozzá idegem.

Viszont van néhány...nemistudom mim. Ugye beszélgettünk Andreával, és mondta, hogy nem adnak beöntést. Én kérdeztem, hogy akkor sem, ha én szeretnék? És mondta hogy egyszerűen nincs. De miért? Nem mondom hogy élvezet, de én szeretnék. Nem csak azért mert nekem kellemetlen, hanem azért is, mert szerintem fertőzésveszélyes a gyerekre nézve...csomót olvastam utána, és nem véletlenül alkalmazzák még mindig nagyon sok helyen, még ha nem is automatikusan, de ha az anya kéri akkor mindenképpen. Szerdán úgyis megyek újra ctg-re és meg fogom mondani az Andreának, hogy mindenképp szeretnék, és ha nincs szerelékük, még azt is viszek. És ha nem egyeznek bele, akkor vagyok annyira hülye, hogy megcsináljam itthon mielőtt elindulok. Elég sok egészségügyis van körülőttem, hogy ez ne jelentsen godolt...csak milyen már ez, hogy úgy megyek szülni, hogy már itthon előkészítettem magam? :lol:

A másik, amin kicsit fennakadtam, hogy a nyákot nem szívják le a gyerekről, csak ha muszáj. Ezt a szomszéd csaj is mondta, mikor hazajött (Ö is Hamvasnál szült) hogy azért veszi még 4 nap után is kicsit szörcsögve a levegőt a gyerek, mert nem szívták le, és azért fekteti oldalra, hogy kicsorogjon. Méééért??? Hogy aspirálja? Mért nem lehet tiszta a légút? Hisz ha a magzatviszet aspirálja, már az is okozhat tüdőgyulladást, ezt mér kell nyelnie? És ha én kérni fogom, hogy az én gyerekemet igenis szívják le, azt foják mondani, hogy nem? Szerdán felteszem ezt Andreának is, de hátha Ti kiokosítotok. Én vagyok a maradi? :shock:

amia
 
 


Én most tudtam meg, hogy nálunk a II-es klinikán sincs beöntés, csak egy glicerinse kúpot adnak. Lehet hogy azzal jobban jársz még ha otthon is, mert az egyszerűbb. Mondjuk nem tudom, hogy lehet-e gyógyszertárban kapni. A leszíváshoz meg nem tudok hozzászólni, arról nem sokat tudok. Nálam a borotválás a probléma éppen, mert itt borotválnak, és azt gondoltam, hogy én akkor megcsinálom magamnak itthon. De ilyenkor az egészet le kell kapni?
driakk
 
 


Sziasztok csajszik kezdjük a kérdéseket:

Borotva

ha otthon megcsinálod nem nyúlnak hozzá, ha ők csinálják a gát részeket borotválják(hüvely nyílás két alsó részénél) ahol esetleg vágnak ha muszály.Azért, hogy varráskor ne csípje oda a varrattal a doki a szörzetet mert az elég fájó tud lenni, ill. gyulladást okoz.

Beöntés

nekem eddig mindíg volt nem kellemetlenebb mint a kúp,viszont jobban kitakarít :wink: .Én használok glicerines kúpot is mivel aranyeres és székrekedéses vagyok .Én felháborodtam ezen a hozzáálláson amit mondott Andrea mert ahogy mondta az faszság, már bocsánat :oops: .Igenis higénikusabb szerintem és nem szeretném most se kihagyni, hát mondjuk én nemtudom ,hogy oldom majd meg de valamit kitalálok mert énnekem a rémálom a szülés alatti széklet ürítés ami alapállapotomban is vissza tartom nemhogy szülésnél.Akkor még nyomni se nyomnék, mert attól az éles fájdalomtól rettegnék amit minden nagy wc jelent :( bocsi, hogy ilyeneket leírok de ez az igazság.

Nyák leszívás

ha nem csinálják meg majd itthon megteszem, orrszívó-porszívóval, mert nemhiszem, hogy a kisfiam élvezi a váladékban történő fuldoklást ez brutál szerintem, vagy esetleg én is maradi vagyok.Passz


Röviden ennyi amiket én tapasztaltam és amit gondolok ezekről.Remélem találtok benne hasznos dolgot.Most mennem kell puszi mindenkinek sziasztok

tappancs28
 
 


Phü, jó akkor nem én vagyok a hülye, aki csak akadékoskodik. A borotválás rész nem igazán érint, ez nekem mindennapi higiénia, szóval mikor szülni megyek akkor is az marad :P

De a beöntést tuti kiharcolom. Hál Istennek nekem nincs, és a terhesség alatt sem volt gondom sem aranyérrel, sem semmilyen emésztési dologgal bajom, viszont nekem is a rémálmom az ami Neked is. Szóval én tuti kiharcolom valahogy. Nehogymár szülhessél kádba, bordásfalon, kötélen, meg fejenállva, de egy beöntést ne kaphass, ha te ragaszkodsz hozzá. Azért ezt nem hiszem. ÉS amúgy nem is érthető számomra...tudom Ők bizonyosan megszokták, de nekik nem jobb ha a kismama nem mocskol össze mindent????

Nyákleszvás...jah, anyám 25 éve dolgozik a csecsemő belgyógyászatán a Heim Pálba, Ő is azt mondta, ne parázzak, majd ha jön látogatni, leszívja a gyereket. Erre megkérdeztem, hogy mégis mihez köti a szondát? Vagy behozza a porszívót is? :D:D Szóval az ok, hogy itthon leszívom, de 3 napig a kórházban mért szürcsögjön a szerencsétlen? Meg annyi idő alatt tuti benyel mindent, amit csak lehetséges.
Nemtom mit fognak hozzá szólni, nem vagyok sem akadékoskodó, sem hisztis, de én ehhez a kettőhöz ragaszkodom. Amúgy a kötélen is megszülök ha ott kell, de ezt a két dolgot kiharcolom, az 100. Az egyik nekem kellemetlen + fertőzésveszélyesnek érzem, a másikat meg baromságnak tartom...és ha már az én gyermekem, had döntsem el, hogy szürcsögjön-e 4 napig a nyáktól vagy sem... :?

Dri, II nöi? Nem tudod ki lesz a szülésznőd?

amia
 
 


Van kézi váladék leszívó készülék is, csak nehezebb használni kezdőként, ill. gyengébb mint a gépi szerintem de ha ezek vannak lehet, hogy elemes is van már passz mindenfélét kitalálnak manapdság utána kell nézni.

tappancs28
 
 


:lol: Biztos jól mutatna, ahogy a szülészeten a két órás gyereknek az orrábba dugdosom az elemes szondát :lol: :lol: Egyszerűbb és tisztább ha megmondom, hogy szívják le.

Olyan cép lett a bababirodalom. Végre kész vagyok, mindent bepakoltam a szekrénybe, az ágyba. Szerintetek mikor érdemes összepakolnom a kórházra? Hány héttel/nappal előtte? :roll: Tudom hogy kiszámíthatatlant kérdezek, na de mégis...most még 20 napig minek álljon minden a táskában?

amia
 
 


Amia ha nincs semmi gáz a 38. hétre készíts össze mindent mert azt szokták mondani, hogy érdemes összekészülni.Én nem táskába raktam, hanem külön polcra s ha futni kellett kéznél volt s besöpörtük a tatyóba.A babáét most is össze rakhatod az nem változik, másnem csak a mami izlése és másnem össze vissza variálsz majd... :wink: :lol:

tappancs28
 
 



Köszönjük, ari vagy. Nektek is minden jót, és a csöppségnek boldog szülit :wink:

Driiii? Még midnig egyben? Már nemsoká itthon a papa :D

amia
 
 


Mi is köszönjük! És viszont kívánjuk mindenkinek!
Jelentem apás szülés lesz: Kispapa estére megérkezik, már úton van!!!! Úgyhogy minden rendeződött. Ha beéegondolok, hogy múlt pénteken akarták volna beindítani, és még mindig jól érezzük magunkat így egyben... Mindegy is, végül minden jól alakult :D :D :D
Úgyhogy ma estétől lehet szülni :D Na jó, holnap estétől, és akkor hagyjuk apát is pihenni egy kicsit.
driakk
 
 


HURRÁ ENNEK ÖRÜLÖK !!!!Minnél előbb legyetek gyönyörűséges szépséges családocska :wink: :P !

tappancs28
 
 


Na én hivatalosan mára vagyok kiírva :D De nem is tartom lehetetlennek a mai napot. De hát majd meglátjuk. Csak kezdem magam egészen máshogy érezni, mint eddig. Tegnap óta megváltozott a hangulatom is. Mindenesetre most elmegyek bevásárolni a Kispapával, nehogy éhenhaljon, amíg nem vagyok :lol: :lol: :lol:
Ti hogy vagytok?
driakk
 
 


Hát egy szavad sem lehet, Sára egy angyal. Megvárta az időt, megvárta a papát :lol:

Nálunk is minden rendben, bár már egyre nehezebben viselem, ha rosszul fekszek, olyat harap belém a fiacskám, mint az állat. :D Holnap megyünk megismerni a gyermekorvost, Anyu dolgozott a nővel hosszú éveken keresztül, állítólag nagyon aranyos, és értelmes, ráadásul itt rendel a kerületben. Mondta Anyunak, hogy baromi sok kisbabája van, de természetesen mi még beleférünk. Nagyon szerettek együtt dolgozni, szóval nem volt gond hogy megerestük. Este hétre meg ctg, másnap doki, szóval zajlik a dolog. Ha nem mutat semmit a ctg, és Doki is azt mondja hogy ez még nem a mi babánk a következő hétben, akkor szerintem csütörtökön még felmegyünk a Mátrába pár napra, bár sajna tanulni kell mindkettőnknek, meg Apuci még dolgozik is, de azért mégiscsak szebb környezet. Végülis ha minden kötél szakad onnan is a kórházban vagyunk másfél óra alatt.

Szorítok Dri, szúúúszááá, legyél ügyi. :wink:
amia
 
 



Sziasztok mi újsá Amia mit mond a doki? Remélem minden ok nálatok is . Ki könyörögted a beötést és nyák leszívást?Mesélj kiváncsian várom! Nálunk azt mondta minden rendben. Nos majd meglátjuk. Tessék jelentkezni mindkettőtöknek, sziasztok :wink:

tappancs28
 
 


Hiii

Driii, gratula Sárához :D A madarak elcsiripelték, hogy tegnap előtt megérkezett. Remélem minden rendben ment, jól vagytok, és hamarosan már itthon lesztek. :D
Bocsi, hogy nem írtam, csak totál elhavazódott az elmúlt két nap, de most pótolok.
Szóval nyüssz…Tapp, kezdj rá felkészülni lelkiekben, hogy nincs beöntés! Neked több időd van rá mint Nekem, szóval valahogy Te is tedd túl ezen magadat. Andival végigbeszélgettük a ctg-t erről, de végül oda jutottunk, ahonnan elindultunk. Én nem lettem nyugodtabb a helyzettől, viszont ennek ellenére sincs. Hozzáteszem, nem az Ő hibája, hogy nem lettem nyugodtabb, inkább az én hülyeségem. Tényleg tök aranyos volt elmagyarázott mindent, próbált meggyőzni, megnyugtatni, megértetni velem a miérteket…amit értek is…de ez az érzeten nem változtatott. Szóval tényleg kezd magad edzeni rá lelkileg, hogy se beöntés se glicerin kúp se leszívás se semmi! Én megértem az érveket, indokokat, azt, hogy szerintük semmin nem változtat, vagy nem segít, csupán azt nem értem, ha minden körülmény a szülőszobán arra szolgál, hogy mi „otthonosan” érezzük magunkat, és számomra ez szükséges hozzá, akkor mért nem? Még ha szerintük nem is lényeg…de számomra fontos lenne, hogy nyugodt legyek…szóval minden érvet ezzel felül is írok, még ha az én hülyeségem is.
Baba leszívása szintén ugyanez…nincs, nem divat, felesleges, úgyis felköhögi, megvan a maga veszélye…stb. Szóval törődjünk bele, régen a mezőn sem szívta le a parasztasszony a gyereket. Mondjuk az furi, hogy mind a védőnő, mind a gyerekorvos, mind a pulmonológus meg a fél Heim Pálos csecsemősök csak rángatták rá a szemöldöküket, hogy szerintük ez hülyeség…de hát ez van. Én elmondtam az aggályaimat Andinak, és tényleg tök aranyos volt, meg tényleg próbált megnyugtatni a dolgokkal kapcsolatban, készséges volt, türelme is volt a hülyeségeimhez még este 8 környékén is, szóval ettől nincsen senki irányába rossz érzésem, inkább csak magát a rendszert nem értem. De hát ez van. Van még kb. két hetem, hogy megemésszem, és ha nem, akkor sincs más választás. Törődj bele Te is.
Amúgy minden rendben van, Dokinál is minden ok volt, azt mondta nyiladozik a méhszájam, szóval lassacskán lesz gyerkőc. Kérdeztem, még elutazhatunk-e Gyöngyösre, mondta hogy nyugodtan, onnan hamar visszaérünk :D Szóval lejöttünk, és reméljük nem innen kell menni, bár kétlem. Kedden megyünk haza, addig biztosan húzom, de szerintem tovább is, aztán szerda Doki, péntek CTG+UH, csakhogy ne unatkozzak.

amia
 
 


Sára baba ügyi vagy remélem minden flottul ment!Minnél előbb kérjük a szülés történetet :wink: !


Amia
Ez jó, én meg szívok, házidokim nincs szabin van , időpontot nem adtak hozzá mondván majd amikor megjön :evil: közben terheléses vércukrot kellene csinálni és nemír a Hamvas beutalót csak annyit mondott, hogy Andika segít.Szegény andi kiakadt mivel jó, hogy elmondja mit tegyek de beutaló akkor is kell.Szóval kész vagyok idegileg :( ultarhangra magánrendelőbe akar küldeni de undorom van , mert 3-at még finanszíroz az oep és mért nem csináltathatom meg a kórházban nemakarok ezért is pénzt kidobni.Andika mondta, hogy kérjek időpontot az Istvánba, de beutaló szerintem akkor is kell.Így forr az agyam rendesen.
Szimpi a doki nincs vele bajom de ez a körülménnyesség kezd az agyamra menni, komolyan mondom...A gyesem most járt le kiderült kiírhatnak betegállományba de cask akkor ha a h.doki indokolja és a házi meg jóvá hagyja de ezértr megint fussak 5 kört és alíg bírok már vezetni.Most mindenkit kitudnák nyírni kész vagyok!!!!Elegem van :roll: :( :roll: .
Na elég a panaszból megyek etetni a kicsiket.Később leszek puszi

Készítem magam lelkileg de nem nyugszom bele a beöntésbe.....stb...de ez van

tappancs28
 
 


... :shock: Én nemtom...nekem ilyen bajom sosem volt Vele. Mondtam neki hogy adjon javaslatot a betegállományra amit le kell adnom a házidokinak, és adott. KÉrtem hogy írjon státusz, mert kell a háziorvosomnak és írt. Kértem írjon igazolást az önkormányzatnak az apasági elismervény miatt, és írt. Sosem csinált ilyenekből problémát. Nem akadékoskodott semmin. Most is Andi mondta hogy hétfőn szerez időpontot UH-ra az Istvánba, nem mondta hogy bármiféle beutalót kérjek a Dokitól, pedig tudta hogy másnap megyek, szóval nem hiszem hogy kell.
Cukorterhelésem meg nekem nem volt...arról nem tudok vélekedni, önszorgalomból szurkáltam maga otthon, mikor eszembe jutott, de mindig jó volt. Szóval...szúúszáá, ne idegeld magad feleslegesen, ha valamit akarsz tőle, kérjed és kész. Nem fogja azt mondani hogy nem, szerintem valami kommunikációs zavarba fulladt bele a dolog, nem abba hogy link és tojik rá. Nyugodj meg :wink:

amia
 
 


Szió!

Persze úgy is lefutom újra a köröket csak fáradt vagyok és nyűg s valószínű ez is rátesz.Nem ez a lényeg.

Találtam egy két érdekességet homeopatás szerek+szülés előtt és utáni dolgokról:


--------------------------------------------------------------------------------



Igen, én is ittam málnalevél teát, napi fél litert és Caulophyllum 5CH-t szedtem a 36. héttől.
(És a vajúdás előtt és a szülés után Arnica C30-at.
És Echinacea D4-t és Staphisagria C7-t szedtem még a szülés utáni napokban.)
És ma is ugyanígy csinálnám!!!
És most szedem az Urtica urens 5CH-t és az Alfa alfa D6-ot (amit azóta találtam) felváltva a tejtermelődés serkentésére.
--------------------------------------------------------------------------------------

tappancs28
 
 


Itt van az elejétől kezdve ami érinthet téged is szerintem érdekes olvasd át ha van időd :wink: :


Ezt a topikot azért nyitottam, mert úgy láttam a másik két homeopátiával kapcsolatos topikban, hogy elég sokan érdeklődnek a homeopátia iránt és szeretnének többet tudni a különböző szerekről és alkalmazásukról, ezért itt összegyűjtve leírom azokat a javaslatokat, amelyeket én ismerek, amiket olvastam, utánanéztem, kipróbáltam stb. a várandósság alatt leggyakrabban felmerülő problémák kezelésére, hátha tudok vele segíteni.

A homeopátiás kezelési lehetőségek az öngyógyítás szintjén - a megadott potenciálban és szedési gyakorisággal - alkalmazhatóak.

Amennyiben bizonytalan vagy a szerválasztásban, vagy nem tökéletes a hatás, vagy a tünetek nem javulnak, fordulj feltétlenül a kezelőorvosodhoz, vagy homeopata orvoshoz!

Azonban vannak panaszok, amelyek esetében feltétlenül tisztázni kell az okokat, ki kell zárni a szervi okot, kivizsgálás szükséges, ezért feltétlenül fordulj először a kezelőorvosodhoz!
Ilyen esetekben ne próbálkozz az öngyógyítással, hanem kérd ki szülészorvosod, belgyógyászod vagy háziorvosod véleményét!

A homeopátiás gyógyszereknek nincs mellékhatásuk, nem jelentenek kockázatot sem a baba, sem a kismama számára.
Nem okoznak fejlődési rendellenességet, nem allergizálnak, teljes mértékben természetes alapanyagokból készülnek és a szervezet harmonikus működését állítják vissza.
A javaslatok nem helyettesítik az orvosi vizsgálatot, csak útmutató segítséget tudnak adni.

Adagolás:
A gyógyszerek adagja, ahogyan látod is majd, tüneti kezelés esetén 5 golyócska, alkati kezelés esetén 10 golyócska.
Ez a mennyiség független az életkortól és a testsúlytól.

A szerek bevétele:
A homeopátiás szerek, a golyócskák, a tabletták, szirupok a száj nyálkahártyájáról szívódnak fel, ezért célszerű őket elszopogatni, vagy a nyelv alá téve megvárni, amíg elolvadnak.

A homeopátiás gyógyszerek alkalmazásával egyidőben (+/- fél óra) tilos illóolajat is tartalmazó (mentolos, eukaliptuszos) cukorkát szopogatni, nem szabad aromás anyagokat tartalmazó kenőcsöt alkalmazni és fogkrémet használni és a szer bevétele és az étkezés között is legalább fél óra teljen el.

Ami hasznos lehet, ahol sok információt találsz:

www.homeopatia.lap.hu

A homeopátiás patikák listáját pedig itt találod:

www.homeopata.hu/patikak.html


PROBLÉMÁK ÉS A HOMEOPÁTIÁS SZEREK:


1. Hányinger, hányás

2. Álmatlanság, alvászavarok

3. Fejfájás

4. Felkészülés a szülésre




BOLDOG, PROBLÉMAMENTES BABAVÁRÁST ÉS EGÉSZSÉGES, GYÖNYÖRŰ KISBABÁT KÍVÁNOK MINDENKINEK!




--------------------------------------------------------------------------------



Vissza az elejére


kicsijuci
Haladó felhasználó


Csatlakozott: 2005.11.23.
Üzenetek: 957
Tartózkodási hely: Budapest
Elküldve: 2006 December 10 Vasárnap - 0:06

--------------------------------------------------------------------------------

1. HÁNYINGER, HÁNYÁS


A leggyakoribb probléma, főleg a terhesség első harmadában, de előfordul, hogy végigkíséri a kilenc hónapot.
Hányás esetén mindig pótolni kell az elvesztett folyadékot és ásványi anyagokat!


COCCULINE tabletta
Napi 3-4x1 tabletta
A hányingert szédülés, sápadtság, gyengeség kíséri.
A hányingert bizonyos szagok provokálják.

Cocculus indicus 9CH
Napi3x5 golyócska
A hányinger szagingerekre rosszabbodik, szédülés, ásítozás és nagy fáradtság kíséri.
A meleg szobában, pihenésre javulnak a panaszok.

Ignatia amara 15CH
Napi 2x5 golyócska
Szorongó, érzékeny kismamáknak.
A gyomorszájon görcsöket érez, a torokban gombócérzet alakul ki, nehézlégzéssel.
A hányinger evésre javul, kikapcsolódásra megszűnik.

Ipeca 9CH
Napi 3x5 golyócska
Szinte állandó hányinger, sápadtsággal, alacsony vérnyomással.
A hányás nem hoz megkönnyebbülést, a nyelv tiszta marad a hányás ellenére is. Nem szomjas.

Nux vomica 9CH
Napi 1x5 golyócska
A hányinger evés után lép fel, erős álmosságérzet mellett.
A hányás megkönnyebbülést hoz, pár korty savanyú, vagy szénsavas ital jól esik a gyomrának, a kávé, vagy annak illata erős hányingert okoz.

Sepia officinalis 9CH
Napi 2x5 golyócska
Már reggel ébredéskor hányingere van, mely ételszagra vagy az étel látványára fokozódik.
Gyomorégés, rossz szájíz kísérheti, melyet az evés csak átmenetileg enyhít.
A savanyú ízeket kívánja.

Tabacum 9CH
Napi 2x5 golyócska
Nagyfokú sápadtság, hányinger, mely már enyhe mozgásra is súlyosbodik.
A hányás mellett hideg verejtékezés, szédülés, erős szívdobogás alakul ki.
Az állapot friss levegőre javul.
--------------------------------------------------------------------------------



Vissza az elejére


kicsijuci
Haladó felhasználó


Csatlakozott: 2005.11.23.
Üzenetek: 957
Tartózkodási hely: Budapest
Elküldve: 2006 December 10 Vasárnap - 0:10

--------------------------------------------------------------------------------

2. ALVÁSZAVAROK, ÁLMATLANSÁG

Az alvászavar gyakori probléma a terhesség elején és végén. Mindig keresni kell a kiváltó okot, hátterében sokszor a kismama szorongása, félelme, vagy bizonyos szervi betegségek állnak.
(Amennyiben a babavárás végén vagy már, szerintem inkább csak türelem és talán már felesleges is bármit szedni, nem nagyon lesz jobb...)


Coffea tosta 15CH
este 1x5 golyócska
Elalváskor tele vana feje gondolatokkal, örömhír, izgalom miatt nem tud elaludni.

Lachesis 15CH
este 1x5 golyócska
Nappal bőbeszédű, este nehezen, későn alszik el.
Éjjel rosszakat álmodik.

Nux vomica 9CH
este 1x5 golyócska
Hajnal 3-4 óra körül ébred fel, problémákon, teendőkön gondolkodik, emiatt nehezen tud visszaaludni, reggel fáradtan ébred.

SEDATIF PC tabletta
3x1 + este 2 tabletta
Napközben feszült, ideges, ezért nehezen alszik el.
A SEDATIF PC nem befolyásolja az éberséget és a figyelmet, nem alakul ki hozzászokás, akár járművezetés közben is használható.

Stramonium 15CH
este 1x5 golyócska
Este elalváskor fél a sötéttől, éjjel rémálmai vannak.

Tarentula hispana 15CH
este 1x5 golyócska
Napközben ideges, nyughatatlan a feszültség miatt.
Éjjel sokat forgolódik, gyakran felébred, álmában izeg-mozog, az alvás nem pihentető.
--------------------------------------------------------------------------------



Vissza az elejére


kicsijuci
Haladó felhasználó


Csatlakozott: 2005.11.23.
Üzenetek: 957
Tartózkodási hely: Budapest
Elküldve: 2006 December 10 Vasárnap - 0:17

--------------------------------------------------------------------------------

3. FEJFÁJÁS


Alkalmi fejfájás esetén a kiválasztott szerből 5 golyócskát a tünetek enyhüléséig, félóránként.

Napokig tartó, visszatérő fejfájás esetén a leírtak szerinti adagban:


BOIRON Homeopátiás készítmények:

IRIS VERSICOLOR 9 CH……………………………………………napi 2x5 golyócska
A gyakran hetente, hétvégeken jelentkező, féloldali migrén esetén, melyet hányás, esetleg szemproblémák előznek meg.

KALIUM BICHROMICUM 9 CH……………………………………napi 2x5 golyócska
Szemüreg feletti migrén, gyakran a jobb oldalon. Hányás, gyomorégés kísérheti.

LYCOPODIUM 9 CH…………………………………………………napi 2x5 golyócska
Jobb oldali, szemüreg körüli fejfájás, éhségtől vagy este 17-19 óra körül rosszabbodik.

BELLADONNA 9CH…………………………………………………napi4-5x5 golyócska
Akutan fellépő, lüktető, doboló fejfájás, kipirosodott arc, javulás sötét, csendes szobában.

KALIUM PHOSPHORICUM 9 CH…………………………………..napi 2x5 golyócska
Tarkótáji fejfájás mindennap, szellemi túlterheltség következménye, átmeneti javulás evésre.

ACIDUM PHOSPHORICUM 15 CH……………………………..…..napi 1x5 golyócska
A fejtetőn és a tarkón nyomásérzet, pszichés kimerülés, fáradtság, emlékezetzavarok, szellemi túlterheltség miatt.


REMEDIA Homeopátiás készítmények:

ACOTINUM C30……………………………………………………….napi 1x5 golyócska
Hirtelen heves fejfájás, mintha a homlokánál valami nyomná kifelé az agyvelejét, halántéka erősen lüktet; szorong, nyugtalan, szomjas.

APIS C30………………………………………………………………..napi 1x5 golyócska
Szúró, hasogató, égő fájdalom a tarkónál; fejét hátrahajtja vagy belefúrja a párnába; élesen felkiált, összetörtnek érzi magát; a fájdalom rosszabb meleg hatására és javul a hideg minden formájától.

ARGENTUM NITRICUM C12………………………………………….napi 2x5 golyócska
Féloldali fejfájás, szorító fájdalom, túl nagynak érzi a fejét; hideg italokat és hideg levegőt kíván; állapota romlik szellemi megerőltetéstől, hirtelen mozdulatoktól és javul, ha fejére szoros kötést tesz.

BELLADONNA C30…………………………………………………….napi 1x5 golyócska
Feszítő fejfájás, erős lüktetés, nyilallás, forró vörös arc, tág pupillák; a fájdalom hirtelen jön és múlik el; állapota romlik a legkisebb mozgástól, rázkódástól, fekve és javul, ha bebugyolálja a fejét, egyenesen ül, erőteljes nyomás hatására.

BRYONIA C12…………………………………………………………napi 2x5 golyócska
Feszítő, metsző, elviselhetetlen fájdalom; ha megpróbál felülni, rosszul lesz és eláju8l,hallgatag, nyűgös, állapota romlik a legkisebb mozgástól, javul, ha fekszik és mozdulatlan.

CHAMOMILLA C30……………………………………………………napi 1x5 golyócska
Egyoldali, kalapáló, elviselhetetlen fájdalom; túlzott fáradtság, idegesség következménye, dühös, nem hagyja magát vigasztalni.

CHINA C12……………………………………………………………...napi 2x5 golyócska
Vérveszteség, hasmenés, terhesség, szülés következtében kialakuló hasogató halántékfájdalom, erősen pulzáló erekkel; szédülés, fülzúgás, zajérzékenység; állapota rosszabbodik fésülködéskor, huzatban, érintésre; javul erős nyomásra.

COCCULUS C12…………………………………………………………napi 2x5 golyócska
A fej hátsó részének fájdalma, nyakfájdalom; alváshiány, kimerítő munka, utazási betegség következtében; szédülés, gyengeség.

FERRUM PHOSPHORICUM C12………………………………………..napi 2x5 golyócska
Heves, kalapáló fájdalom a homlokban és a jobb halántékban; vörös és forró arc, javul az állapota orrvérzéstől, hideg borogatástól.

STR. IGNATII C30………………………………………………………..napi 1x5 golyócska
Mintha tűt szúrtak volna át a halántékán, túlérzékenység, túlfűtött reakciók, csalódás következménye, sokat sóhajtozik; rosszabbodik az állapota dohányfüst hatására; javul előrehajlástól, hányás után.

STR. NUX-VOMICA C12…………………………………………………napi 2x5 golyócska
Metsző, hasogató fejfájás vagy mintha szeget vertek volna a koponyájába; túlzásba vitt evés vagy alkoholfogyasztás eredménye; arca vörös, forró és puffadt; fejbőre érintésre érzékeny; állapota romlik szabad levegőn, mozgás és szellemi erőfeszítés hatására, javul melegtől, fekve, ha befedi a fejét.

PULSATILLA C12………………………………………………………...napi 2x5 golyócska
Időszakosan jelentkező szorító, feszítő vagy lüktető fejfájás, amely fagylalttól, zsíros ételtől vagy túlzásba vitt evéstől jelentkezik; állapota romlik, ha mozgatja a szemét, ha felnéz, székletet ürít, meleg, fülledt szobában, a beteg sírós, nem szomjas.

VISCUM ALBUM C12…………………………………………………….napi 2x5 golyócska
Olyan érzése van, mintha az egész fejtető fel lenne emelve; pulzáló fájdalom; rosszabbodik meleg, szellemi munka, dohányzás, idegesség hatására; javul a szabadban való mozgástól.
--------------------------------------------------------------------------------



Vissza az elejére


kicsijuci
Haladó felhasználó


Csatlakozott: 2005.11.23.
Üzenetek: 957
Tartózkodási hely: Budapest
Elküldve: 2006 December 10 Vasárnap - 0:42

--------------------------------------------------------------------------------

4. Szülés

Szülésre felkészítés:

Pulsatilla D6 vagy C6
Javasolt: szülésre felkészítéskor, 6 héttel előbb elkezdhető a szedése, mint a várt szülési terminus.
A szülés után akkor ajánlott, ha nem indul meg a lochia (váladék) folyása.
Adagolás: 2x5 golyócska

Caulophyllum D4 vagy C4 vagy 5CH
Javasolt: szülésre felkészítéskor, 3 héttel előbb elkezdhető a szedése, mint a várt szülési terminus.
Elősegítheti a méhnyak „megérését”, azaz felpuhulását, a fájások rendszereződését, hatásosságát.
Adagolás: 2x5 golyócska

Cumicifuga racemosa 5CH
Javasolt: szintén méhnyakizom-tágító, felváltva lehet szedni a Caullophyllummal.


Vajúdás kezdetén:

Arnica C30
Javasolt: a vérzékenység csökkentésére, a szülés alatt keletkező sérülések gyorsabb gyógyulására, enyhe antiszeptikus hatású
Adagolás: a vajúdás kezdetén 1x5 golyócska


Vajúdás alatt:

Caullophyllum 5CH
Javasolt: méhnyakizom-tágító hatása miatt lerövidíti a vajúdás időszakát, homeopátiás oxitocinnak is nevezik.
Adagolás: félóránként 5 golyócska


2 órával a szülés után:

Staphisagria 30 CH
Javasolt: húgycső trauma (katéterezés) helyreállítására, bél- és hólyag atónia megelőző hatású, javítja a sebgyógyulást, fájdalomcsillapító, feszültségoldó
Adagolás: 1x5 golyócska

Arnica C30
Javasolt: vérzéscsillapító, sebgyógyító hatású
Adagolás:2x5 golyócska


A szülés napjától:

Echinacea D4
Javasolt: fertőzések ellen, immunerősítő hatású
Adagolás: 3x5 golyócska 10 napig


Császármetszés esetén:

Arnica C30
Javasolt: a vérzékenység csökkentésére
Adagolás: a műtét előtt 1x 5 golyócska, a műtét után 2x5 golyócska

Staphysagria C7
Javasolt: a műtét utáni fájdalom csillapítására
Adagolás:napi 2x5 golyócska 1 hétig


Szoptatás:

Tejtermelődés:
Urtica Urens D6 vagy 5CH
Javasolt: a tejtermelődés fokozására.
Adagolás:napi 3x5 golyócska

A mellbimbó berepedezése:
Graphites 15CH
Javasolt: ha a mellbimbó repedezett, a sebéből mézsárga váladék folyik, ennek a váladékozásnak a csökkentésére.
Adagolás: napi 2x5 golyócska

Nitricum acidum 9CHJavasolt: ha a berepedezés olyan. mintha éles szerszámmal ejtették volna, éles szélű, a seb alapja vérzékeny és a beteg tövis vagy tüskeszúrásra emlékeztető fájdalomra panaszkodik.
Adagolás: napi 2-3x5 golyócska

Mellgyulladás:
Ha gyulladás alakul ki a mellekben elsődleges a sebészeti kezelés és emellé adhatjuk hozzáértő homeopátiás orvostól kapott utasítás szerint a megfelelő szereket.

Apis mellifica 15CH
Javasolt: a bőr alatti laza emlőszövetekben a gyulladással együtt jelentős duzzanat is kialakul. A bőr matt, rózsaszínes-piros, a fájdalom égő, szúró jellegű éshideg borogatásra enyhül.
Adagolás: napi 2-4x5 golyócska

Belladonna 9CH
Javasolt: a fájdalom, az emlőduzzanat, a bőrpír és a láz tüneteit mérsékli, tehát a gyulladás valamennyi tünetére hat.
Adagolás: napi 2-4x5 golyócska

Byronia 9CH
Javasolt: fokozatosan kialakuló gyulladásos tünetek jellemzik. A melleket a fájdalom és a duzzanat miatt egyre nehezebb kiüríteni, a szoptatás is egyre fájdalmasabb a mama számára.
Az emlők duzzadtak, feszülnek, érintésre, mozgásra fájdalmasak, de nagy felületen való nyomás enyhülést hoz.
Ezért a szoptató nő szívesen visel szoros melltartót, ami a melleket szinte mozdulatlanul rögzíti.
A gyulladt emlő bőre enyhén piros. Mérsékelt láz és erős szomjúságérzet kíséri, ezért nagy kortyokban sokat iszik.
Adagolás: naponta 2-4x5 golyócska
--------------------------------------------------------------------------------

tappancs28
 
 



Köszi, ezek jók nagyon. Én iszom becsülettel azt a posványízű málnalevélteát, meg elkezdem szedni azt a homeobogyót, amit Andrea írt fel, csak még nem sikerült beszerezni, de talán holnap...igaz megjegyezni sem tudom a nevét, de várj mindjár kibetűzöm a kiskönyvből.
Cumicifuga...ezt fent is írják, Andi is javasolta hogy jó, szóval azt mindeképp beszedegetem. Ártani nem árt :wink:

amia
 
 


Helyes igyad csak a szülés utáni vérzés csillapításra meg gyógyulás serkentőnek is vannak bogyók írva szerintem azok is jók én próbáltam s bevált.

tappancs28
 
 


Hii

Na mizus van? Dri lassacskán otthon vagy, ha nem volt semmi gond. Remélem idprüntyögsz pár sort, hogy jól vagytok :wink:
Nálunk minden ok, kicsit nyűgös vagyok már amiatt, hogy alig alszom, de amúgy nincs semmi gond. Hívom is Andreát, hogy hányra menjünk UH-ra.

Tapp, sikerült elintézni a dolgokat?

amia
 
 


Sziasztok!
Tegnap megérkeztünk! Sárival minden rendben, anyukája meg kis híján úszott meg egy méhkivételt, vagy egy elvérzést. Ha nem egy olyan felszerelt okatató kórházban szülök, akkor hát nem is akarok belegondolni... Szóval bent kellett 5 napig maradnom. Sári éppen alszik, de neház vol az első éjszaka, úgyhogy én is elég hulla vagyok, de majd leírom a szüléstörténetet. Sári 3080 grammal, és 57 centivel született, és akkora buksival, hogy gátvédelemről szó nem volt.
amia: milyen madarak csiripelték el?
driakk
 
 


Uh...majd mesélj mindenképp, ha a kicsi engedi hogy legyen pár perc nyugtod :)

Hát egy amolyan borzos kismadár :D A Doki mondta hogy volt bent nála a Nővéred (asszem), és hogy megérkeztetek.

A lényeg hogy Sára is meg Te is rendben otthon vagytok. Gratulálok Nektek. És irigyellek, mert már nagyon nyűgös vagyok. Mintha egy rakat ellenkező irányba spurizó csiga húzná odébb a napokat. :roll:

amia
 
 


Hahó, mi van veletek? Úgy el vagytok tűnve, remélem csak a gyerkőcök miatt, és amúgy minden rendben van.

Mi még mindig egyben, és a doki szerint marad is még ez az állapot, Teo még jól érzi magát odabent. azt mondta van két május eleji anyukája, aki előrébb tart mint én...remek. Nyüssz...

amia
 
 


Itt vagyok! Csak még be kell rendezkedni, meg sok dolgom van, jönnek a látogatók, gyerekorvos, védőnő...
Sárával szerencsém van (lekopogom), nagyon nyugodt baba. Nagyokat alszik, eszik, nézelődik:) Megpróbálok képet feltenni! Kép
driakk
 
 


:D Nagyon szépek vagytok, örülök hogy minden rendben nálatok. Mi még mindig türelmesen várunk, ma voltunk UH-n, azt mondta a doki, hogy olyan 2890 gramm Teo, és minden rendben van. CTG-n se produkáltam semmit, szóval édes kisfiam ki fogja várni az idejét, hiába unom a banánt :lol: Viszont tök jót dumáltam Andival, tényleg megnyugtató a gondolat, hogy egy olyan szülésznőnél szülök, aki tényleg emberileg is nagyon szimpi.

Dri, majd ha lesz időd mindenképp írd le a szülést, hogy mi volt, milyen volt, mivel volt gond?
Tapp merre járhat? :roll:

amia
 
 


Sziasztok!

Dri Gratula nagyon helyes édes kis hercegnőcske Sáribaba :wink: .Nem lehetett kellemes élményben részed ezek a borzalmak amit megúsztál nem semmi.De mi történt? Kiváncsian várom a történetet én is .Próbálj pihizni is ne csak a látogatókkal foglalkozz magaddal is .Gondolom még fáradt vagy de az a lényeg egészségben otthon vgytok.

AmiaRemélem minden rendbenne izgulj, hogy Teo nem akar kibújni had maradjon amíg oks minden és jól érzi magát. Tudom ,hogy már jobb lenne kézben tartani de már nincs sok hátra :wink:


megvagyok csak csomó rossz történt és felborult az életünk amiről most perpill nem tudok dumcsizni az anyuval vannak gondok, tuti leköltözünk vidékre s valószínű szülni is lent fogunk és kiakadás a köbön stb semmi jó, most keresünk orvost ,közben itteni dokinak is szólni kéne, de megsérteni se akarom mert szeretem mint embert és orvost ,de nemtudok semmit merre hogyan tovább káosz van az agyamban .Szóval kész vagyok :? :shock: ez van .

Időközönként bekuksizok de nincs időm reqagálni sajna, ez van majd jövök legyetek jók szia

tappancs28
 
 



Sziasztok

Teo megérezte, hogy nyűgös vagyok, mert 04.05. 14:00-kor 2800 grammal, és 54 cm-vel megszületett. Ma engedtek haza minket, mindketten rendben vagyunk, majd mesélek hogy mi hogy történt. Tapp, nem tudom mi a baj, de egyet mondhatok így szülés után. Valahogy old meg, hogy Hamvasnál szülj, mert nagy kár lenne lepasszolnod ezt a dokit. Na megyek etetni, holnap leírom mi volt.

pápá

amia
 
 


Gratulálok!
Hú még én is tartozom egy szüléstörténettel... Igyekszem majd pótolni...
driakk
 
 


Kicsi késéssel, de ahogy ígértem. Elég nyugisan kezdődött minden. Reggel még ctgn meg uh-n voltam, hol semmi jele nem volt annak, hogy este újra kórházban leszünk. A Doki is azt mondta előző nap, mikor mondtam hogy már nyűgös vagyok, szülnék, hogy türelem mert úgy tűnik ez a gyerkőc jól érzi még magát odabent, de beszéljem meg vele. :) Szóval semmi előjel nem volt, egész nap elvoltam. Péntek este leültünk filmet nézni, kimentem pisilni, visszajöttem egy almával, beleharaptam és aztán halál nyugodtan közöltem a párommal, hogy folyik a magzatvizem. Ez volt valamikor 10 körül. Fél 11-kor hívtam kb. az Andreát, hogy mi a helyzet, mondta ne siessünk, főkánt hogy semmilyen fájásom nem volt, így nem is rohantunk, éjfél körül értünk be az Istvánba. Az ügyeletes szülésznő halál bunkón fogadott minket, szó szerinte ezzel: ’Honnan jöttek? Debrecenből?’ Hát persze hogy nem tetszett neki, hisz Andrea már odaszólt, hogy megyünk, de mivel tényleg nem siettünk, és Ö le akart feküdni, így annyira nem értékelte, hogy nem egy kapkodó idegbeteg anyuka jön be. Végül a párom hazajött éjszakára, mert nekem nem voltak fájásaim, azt mondták következő nap estéjénél előbb nem lesz baba, így nem sok értelme lett volna ott ülnie egy széken. Haza is jött, nekem meg szép lassan, de tűrhetően elindultak a fájások. Reggel hétre jött vissza az Apuci, akkor már szabálytalanul de nagyjából öt perces fájásaim voltak, de még mindig nem vészesek. Végül a Doki telefonon elrendelte, hogy tízkor kössék be az oxitocint…basszus…onnantól kezdve a szemem alig tudtam kinyitni, annyira felerősítette a fájásokat, viszont haladtunk. Az ügyeletes szülésznő (sajnos annyi eszem nem volt hogy megkérdezzem a vezetéknevét, de a keresztneve Zsuzsa) mondta, hogy ha így haladunk, délután négy körül már lesz baba. A párom ezt a rész viselte a legrosszabbul. Mondta, hogy szörnyű volt tehetetlenül nézni a fájdalmat, csak állt felettem, masszírozta a derekam, de megszólalni is képtelen voltam, csak fogadkoztam magamban, hogy én többet ezt soha.  Persze ahogy megszületett a fiam, ahogy felsírt, rám tették, mindez a fájdalom felülíródott.
No visszatérve…szóval Zsuzsa, a szülésznő tündéri volt, de hát ugye Andreát vártuk, hisz vele beszéltünk le mindent. Vártunk és vártunk türelmesen, de sehol nem volt. Végül csak rákérdeztem Zsuzsától, hogy mikor ér be a szülésznőm, és mondta, felívja. így is lett, majd kiderült, hogy Andrea vidéken van, és csak estére ér be…most mit mondjak…semmi de semmi bajom nem volt Zsuzsával, tényleg tündéri volt, de már hetek, hónapok óta arra készültünk, hogy Andreával szülünk, erre két fájás között megtudom, hogy nem jön be. Nem vagyok túl nyávogós fajta, csak feküdtem és potyogtak a könnyeim. Fontos megjegyeznem, nem azért csalódtam, mert végül nem jött be a fogadott szülésznőm. Igen, van olyan helyzet, amire nem számít az ember, ami igenis fontosabb mint a munka, vagy bármi, akkor is ha orvos, ha szülésznő az ember. Igen, bizonyosan nyomós indoka volt, hogy nem tudott bejönni. De a minimum amit megtehetett volna, hogy ezt velem közli telefonon. Hogy azt mondja, hogy ’Ne haragudj, nem tudok ott lenni, de itt van ez és ez a kollegám, bízom benne, bízz benne Te is.’ Engem nem érdekel az ok, hogy miért nem volt ott. Ez a magánügye, és tiszteletben is tartom. De egyszerűen ennyit elvártam volna, mint ember, aki számít rá, és bízik benne. És ha nem is tudta még este 11.-kor, hogy Neki vidékre kell utaznia (?) akkor is felhívhatott volna, hisz a mobilja kiírja a számom…de rendben, legyen egy olyan helyzet, trauma, akármi, ahol kisebb gondja is nagyobb…3 napot feküdtem bent. Lejöhetett volna, de nem tette. Mikor a Doki az utolsó nap meglátogatott a kórházban, és kérdezte, hogy van-e negatív élményem, ez az egy amit mondani tudtam…és ezt Neki is ugyanígy elmondtam. Nem kételkedem Andrea szakértelmében, megbízhatóságában, és véleményezni sem fogom a ’tettét’, hisz nem tudom mi van a háttérben, de számomra ez valóban negatív élmény volt, és mint mondtam, csakis az emberi, vagy emberségességi oldaláról, hisz Zsuzsára nem lehetett panaszom.
A lényeg a lényeg, befutott a Doki is, és szépen a tolófájások is elindultak. Annyira fájt a vajjúdás, hogy a tolófájás már megkönnyebbülés volt, és a szülés már maga a Mennyország. A Doki azt mondta, nyomjam ahogy csak bírom, mondta hogyan lélegezzek, felülről támasztotta a gyereket, segített nyomni, és engem már nem érdekelt mennyire fáj, csak legyen meg, így nyomtam is ezerrel. A gátmetszést nem úsztam meg, de nem is nagyon éreztem. A következő tolófájásnál megvolt a baba. Összesen 4-5 tolófájásból megszületett, pont 14:00-kor. A kicsi ugyan felnyüsszögött, de elég sok nyák volt benne, így Zsuzsa el is vitte leszívni, szóval ez a kívánságom teljesült, hogy szívják le. És de jó is volt, hogy az én gyerekem nem fuldoklott a trutyitól egy hétig, mint ahogy a mellettem fekvő anyukák babái tették. Beöntést ugyan nem kaptam, de végül nem is volt túl nagy gondom a dologgal. A méhlepény megszülése elég vicces volt. A doki beszélt hozzám, valamiről storryzott, aztán egyszer csak rányomott a hasamra, és efektíve kilőtte belőlem a lepényt. A gátvarrást már nem is éreztem, el voltam foglalva a babával, közben a doki is mesélgetett ezt azt, szóval alapvetően egy tök jó hangulatban szültem, nem hiszem hogy ennél jobbat vagy többet kellett volna várnom mind a szülésznőtől, mind az orvosomtól. És amit éreztem…? Nem hiszem hogy részleteznem kell két anyukának, milyen érzés először meglátni, átölelni a gyermeked.
Miután rendbetettek, a kicsit levitték a csecsemőre míg mi leköltöztünk az osztályra (sajna csak a nőgyógyászaton volt hely…no comment). Mondták, lassan felkelhetek, elmehetünk zuhanyozni, Peti segítsen….stb. Állítólag leugrottam az ágyról :D szerintem tök lassan keltem fel, de mindegy, és fogtam magam, és elmentem zuhanyozni, mondván a páromnak, üljön le nyugodtan, nem kell segíteni., majd otthagytam. A szülésznő úgy zavarta utánam, hogy nem szokták elengedni a szülés után fél órával egyedül zuhizni a mamákat, de addigra már kész is voltam, semmi bajom nem volt, nem szédültem, nem fájt a fejem, még az érzéstelenítő is hatott a gátsebre, szóval minden ok volt. Habár éreztem a gátsebet később, közel sem fájt annyira, mint a legtöbb anyukának. Én simán tudtam menni, a nővér mondta is hogy szinte szaladok ahhoz képest hogy fél napja szültem, és estére már törökülésbe szoptattam. Mint utólag kiderült, Hamvas totál máshogy vág gátat mint a legtöbb doki, és ezért nem fáj annyira. Mesélte is hogy fegyelmit is kapott érte régebben, mert hogy nem ez az ami elfogadott, de Ő egy öreg proftól tanulta, és mindig is így vágott, ugyan kicsit közelebb a végbélhez, de ott vág ahol a legkönnyebben gyógyul, és nem húzódik. Tényleg nem volt vele gondom. Nem mondom hogy nem éreztem, de tényleg tudtam ülni, menni, mozogni, hajolni, és most egy hét elteltével már nem is érzem, szépen esnek ki a varratok. Szóval profi munka volt. Még szerdán bejött a kórházba, elmondta mire figyeljek oda, hogy hívjam bátran ha bármi gond van, és hogy egy hónap múlva azért látni szeretne egy kontrolon.
Habár Teo két héttel előbb jött, elég kis súllyal, ami még vissza is esett, így 2500-al engedtek ki minket a kórházból, még a BCG-t se tudták beadni, most már szépen gyarapszik. Nagyon ügyesen szopizik, és a dokinénink azt mondta olyan ereje van mint egy 2 hónaposnak. Tegnap visszamentünk az Istvánba, megkapta az oltást, és ott is mondták, hogy szépen fejlődik, szóval nem lesz gond.
Hú jó sokat írtam és még sok mindent részletezhetnék, de ez a lényeg nagyjából. Mindenesetre én mind Zsuzsával a szülésznővel, mind Hamvas Doktorral tökéletesen meg voltam elégedve, és hálás köszönetem Nekik egy életre.

amia
 
 


:P ez szép és hosszú történet ennek örülök, így egy fáradt nap után! Gratulálok mégegyszer drágaság!! A súly az szépen megindul ne izgulj s egy tökéletes súlyú jó gyarapodású kisfiúcska lesz semmit nem jelent a születési súly.Mi mindkét gyerkőccel óriásoknak voltunk kikiáltva 4000-4300gr-al de 1.5-2 éves korban ez szépen egyenlítődött a magasságuk kiugró még mindíg de súlyba hiába esznek girnyaú mindkettő :wink: :oops: a kontrolon az orvos megjegyezte milyen kis vékonyak hát én felajánlottam vigye és etesse őket 2 napig és vissza térünk rá :wink: megtudja mi a magyarok istene. Na jó megyek mert lázat mérek a kislánykámnak mert nagyon beteg és nyűgös mad jövök hamár tudok.

Legyetek jók puszi

Dri a Te történeted merre jár? Kiváncsian várom már

Jó pihit és további jó hétvégét

tappancs28
 
 


Sziasztok,
előszöris grat. mindenkinek, irigyellek Titeket, hogy már ennyivel előrébb jártok, mint én!!!
Ja és Sárika gyönyörű!
Én csak egy pár mondat erejéig szeretnék csatlakozni ehhez a fórumhoz, Dr. Hamvas Ferencről kéne egy pici infó, amit akár priviben is szívesen fogadok. (Nekem van már egy gyerkőcöm, és tudom, hogy egy újszülött mellett nem nagyon van időtök és energiátok írogatni, de azért hátha rám talál valamelyőtök... :) )

Na szóval: én jelenleg a terhességem legelején járok (cca. 9. hét) és borzasztóan aggódom, mivel már vagy három hete barnás folyásom van. E vitamint, Magne B6-ot és Gravidát szedek két pofára, de ezenkívül semmi mást nem javasolt az orvosom, csak a non-stop fekvést - amitől kezdek megbolondulni így három hét után... Persze a babámért mindent!

De most rámjött valami iszonyatosan nagy pánik, borzasztóan félek, hogy elveszítem a kisbabám, hiszen nem olyan rég volt már egy vetélésem. És valami miatt úgy érzem, hogy a dokim egy kissé túlontúl félvállról veszi ezt a problémát, és bár kedvelem és tisztelem őt, szeretném egy kívülálló, másik orvos véleményét is megkérdezni. Aztán az is benne van a pakliban, hogy esetleg dokit is váltok - de csak legvégső esetben.

Szerintetek Hamvas doktor mennyire megbízható e tekintetben? Úgy értem, vajon mennyire kíséri figyelemmel, illetve mennyire viseli a szívén a problémás terhességeket? Szakmailag mennyire OK?
Aztán ha esetleg úgy alakulna, hogy át is pártolnék Dr. Hamvas Ferenchez, akkor mekkora vizitdíjakra számítsak nála a terhesgondozás alatt, illetve menyit kóstál nála egy szülés? (Ezekre a kérdésekre a választ természetesen priviben kérem)
És mennyi időre előre kell időpontot kérni? Én már akár holnap is mennék, kész vagyok, már nem tudok két hetet várni... Ja és van ultrahangja?
Ja és nem egészen világos számomra az sem, hogy melyik kórházhoz is tartozik ő? Melyik kórházban szülhetek nála?

Vagy ki volna még Budapesten, akihez problémás kismamák járnak?
Ha szakítotok rám egy kis időt és válaszoltok nekem, nagyon megköszönöm!
Egy kétségbeesett kismama.
vikunya
 
 


KÜLTEM A PRIVT V I K U N Y A !!!
Hívd fel mindenképpen nekem bevált a doki és rajtunk iszonyú sokat segített amiért örökre hálás leszek, ha Ő nincs lehet, hogy Dávidka se lenne már.

Írj, hogy mi volt szia :wink:

tappancs28
 
 


Csajok figyelitek már csak 84 nap és itt a kistöki a családban :wink: :D ez CSÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚcs!
amia mi újság a kisfiad jól gyarapszik? Minden rendben?

tappancs28
 
 


Hii

Jól vagyunk, szépen növögetünk. Képzeljétek, Teot elmérték a szülésnél, nem 54 cm, csak 49 :D Amúgy szépen gyarapszik, már 2900 grammos kis zabagép. A tejem is megindult végre, pont annyi van amennyit eszik, fejnem sem kell, mert ügyesen kiüríti. A dokinéni is azt mondta, örüljek neki hogy nem kell szenvednem a mellemmel, mert ez a legideáliisabb, hogy annyi van amennyit a gyerkőc igényel. Szóval minden ok.
Tapp, rendeződnek a dolgok? Sikerül megoldani hogy Pesten szülj? Rohamosan fogynak a napok, már nincs is olyan sok hátra. Furi de nekem már olyan távolinak tűnik a szülés. Talán mert semmi bajom nem volt, a gátseb se nagyon fájt, és mert ha tükörbe nézek, még magam sem hiszem el hogy két hete szültem, ugyanis kevesebb kiló vagyok mint a terhesség előtt...tökjó :lol:

Vikunya, üdv kicsiny társaságunkban. Gondolom Tapp minden kérdésedre válaszolt privát. Csakis csatlakozni tudok ahhoz, hogy a doki mind emberileg mind szakmailag toppon van, bár nekem hál Istennek teljesen zökenőmentes terhességem volt, így főként az emberi oldaláról tudok érdemlegesen nyilatkozni, arra viszont azt mondom, nem kívánhattam volna többet, vagy jobbat, és szerintem van olyan fontos mint a szakmai rákészültség. Mikor félidő körül átmentem hozzá, már másnapra azonnal fogadott, akárcsak Tappot, úgyhogy nem hiszem hogy sokat kell várnod időpontra. Én is idegbaj voltam az előző orvosomnál, főleg mert sosem mondott semmit, de miután váltottam, halálos nyugalommal készültem a szülésre, mert tudtam nem lesz semmi gond emellett a doki mellett. így is lett, tényleg csak ajánlani tudom. Majd írd meg hogy ment, minden rendben volt-e, de elsősorban próbálj megnyugodni. És ha mész hozzá, ne egy klasszukus orvos fazonra számíts :lol:

amia
 
 


Kedves Amia,

igen, igen Tappancs minden megírt, kaptam is szerda délre időpontot Hamvas doktorhoz. De sajnos ma le is kell mondanom...

Ugyanis ma reggel rossz hírt kaptam az ultrahangos orvosomtól - a kisbabám valószínűleg már egy hete nem él. Kimondanom is borzalmas és hihetetlen. Pedig pár napja nincs már barna folyásom sem... Semmi tünet. A melleim ugyanúgy fájnak, hányingeres rohamok törnek rám... Szóval nem értek semmit.

Ma este irány a kórház.
Egyetlen vígaszom az egészséges, okos és győnyörű nagy fiam! Ha ez lehet egyáltalán vigasz ilyen helyzetben.

Na szóval köszönöm a kedves válaszod, de sajnos eddig tartott a fórumban való részvétem.... Bárcsak maradhattam volna még. Azért még néha bekukkantok, hátha raktok fel babafotókat!

Puszi: Vikunya!
vikunya
 
 


:cry: :cry: :cry: :cry: Ez az amire sem okosat sem vígasztalót nem lehet mondani...Annyira sajnálom :cry:

amia
 
 


Köszi a részvétet!
Képzeld, ma délután kiderült, hogy legeslegkorábban is csak pénteken műtenek. Most itthon vagyok, csütörtökön kell bemennem egy újboli ultrahangra. Azt mondják a dokik, ez a szabály. No comment.

Képzelheted, milyen fasza érzés itthon ücsörögni péntekig egy halott kis 9 hetes magzattal a hasamban... Nem kívánom senkinek, hogy megtudja.

Na jó, nem akarom itt rontani tovább a hangulatot! Nekem is van már egy nagyon jól sikerült 1. osztályos nagy fiam, csakis az nyújt most vígaszt nekem, hogy ő van! Remélem, lesz még kistesója a közeljövőben! Nem adom fel! Még nem.

Amúgy úgy érzem, ma kisírtam az összes könnyem.

Puszi!
Vikunya
vikunya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: