Új privát üzeneted érkezett!

lányok
nagyon aranyosak vagytok,mindenkinek köszönöm a választ :wink: :wink: holnap akkor elkezdem a levegöhöz szoktatni :wink: :wink: pelust meg kipróbálok még másmilyet is,no meg a kukit is lefelé helyezem/rutintalan anyuka révén ezt sem próbáltam/
szóval köszönöm mindenkinek mégegyszer :lol: :lol: puszi

bibar
 
 


Bibar!

Mi is voltunk "rutintalanok"...:-)
Szerinted most hogy érzem mgam, hogy kuki után puncit kell törölgetni????:-)))

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Krisz először én is nyeltem egy nagyot Kristófnál,de most Elizánál is :oops:
Kristófnál ugye mindegy volt,hogy hogyan törlöm,most meg nem. És még eléggé berögzültek a régi mozdulatok... :?
Vendég
 

 
 

dominika1 írta::lol:

Akkor együtt feküdtünk kórházban, de mégis külön-külön.....
Nehéz szülés volt?


Sajnos nem, mert császár lett. :( elfolyt a magzatvíz, de nem lettek fájásaim és nem tágultam szemernyit sem.
Remélem, a következő legalább SZÜLÉS lesz, akár nehéz is!

És neked milyen volt az elsőhöz képest? A másodiknak gyorsabbnak kéne lennie, de ekkora különbséggel azt mondják, pont olyan, mintha először szülne az ember lánya.
danann
 
 


Lívia!

A császár is SZÜLÉS!!!Ne légy elkeseredve azért, mert ez lett a vége!
Egy ismerősömnél addig akarták, hogy természetes úton szüljön, hogy mire eldöntötték hogy császár vagy nem, addig agyvérzést kapott a gyerek. Szerencsére él, és mentálisan sincs annyira lemaradva, mint kortársai.

Az elsőhöz képest szebb szülésem volt, de sajnos nekem meg mindkettőt indítani kellett!
Túlhordás miatt.Így az első 6 óra alatt, a második 4 óra alatt zajlott le 1 órás kitolással.
Sajna mindkettő gátmetszéssel, mert Domi lányom az én alkatomhoz képest nagy súllyal született.(3600 gramm)
Az elsőnél meg "mindig" van gátmetszés.(általában)
De ha vígasztal én a fájások alatt kértem EDA-t (nem kaptam), aztán poénosan megkérdeztem, hogy császárt nem lehetne-e????
Mit tagadjam fájt, de hát mindenkinek fáj.:-)
De minden szempontból más volt 19 évesen és most 33 évesen megélnem a terhességet és a szülést is. A pláne az, hogy már fűzöm Apa fejét, hogy jó lenne még egy......
Te mikorra tervezed????


Cseriani!!!

Az még okés, hogy másképp kell törölni....
De hogy oldjam meg, hogy ne legyen kakis, mikor a Hercegnő olyat kakál, hogy elöl hátul úszik?????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok !

bibar : a kérdésedre a lányok csak helyes és csupa jó választ adtak.
A babáknál a kórházból hazatérve fokozatosan meg lehet kezdeni a levegőhöz való szoktatást. Átlagosan 2 hetes kortól szoktuk őket kivinni . Persze ez függ az időjárástól, évszaktól, hogy mikor és mennyit. A babák nagyon szeretik és igénylik is a levegőt, jókat alszanak , és az anyucinak is jó ha egy kicsit kimozdulhat végre.
Mivel azért még hüvösebb van , legyen a baba rétegesen öltöztetve, feje jól védve és akkor nyugodtan lehet menni.

A pelusról szintén egyen véleményen vagyunk, mindenkinek más fajta és márkájú válik be. A derekán meg lehet húzni , ( mi is az újjas megoldást használtuk-tanitottuk ) :wink:

A kukis hozzászóláson jókat mosolyogtam. Lefelé jobb, mert akkor talán kevesebb eséllyel pisil ki a pelusból. Az újszülötteknél pedig akiknél még megvan a köldökcsonk azért jó a lefele , mert a köldököt nem pisili össze -ami igy felázhat , és a fertőződés esélye is nagyobb. ) Tudom hogy titeket ez már nem érint , de ide kivánkozott.

Egyszer volt egy anyuci akinek a babája folyamatosan lepisilte a köldökét. Az ázott volt, akárhogy is kezeltük. Egyszer rákérdeztünk mi ennek az oka. Azt válaszolta , hogy a rokonok javaslatára állitja direkt felfele a kukit, hogy az már tudja ebben a kis korban is hogyan kell neki majd állni :oops:

Olyan jót vidultunk rajta, azóta is eszembe jut amikor ez a kuki kérdés felmerül. :lol:

Nekem a kisebb gyerek a fiúcska, nála a kukifelhúzás volt igencsak nehéz dió. Főleg hogy ugyebár a lánynál sosem kellett ilyen mutatvány :oops:

puszi mindenkinek
nadimo
 
 


Szia Nadimo!

Ez a kukis sztori nagyon édes!!!! :lol:

Hát a kukifelhúzás tényleg kemény dió! Csabesznál nekem nem ment valami jól, mert doktor bácsi korrigálta egy picit 3 éves korában. Szerencsére műteni nem kellett.

Ja és folyton pisilt, ahogy levettem a pelust!!:-)
Dominak legalább tudom 10 percet szellőztetni a hurkás fenekét.

Nos jó éjt mindenkinek!!!
Mi már nagyon álmosak vagyunk! Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Nadimo!

Jó,hogy előhoztad, a fiúknál mikor kell elkezdeni a kukihuzogatást, ha egyáltalán kell? És mennyire?

Kép
timesz
 
 


Sziasztok !


krisz : nagyon édes kis képet raktál fel
:lol:


timesz :
A kukifelhúzással kapcsolatban az a bevett -ajánlott szokás, hogy általában a gyermek 1 éves koriáig nem igazán forszirozzák a kuki felhúzását.
Mivel újszülött és csecsemő korban a fityma letapadás és szükület normális jelenségnek mondható, nem szoktuk bántani. A túl korai felhúzása pedig pici berepedéseket okozhat amely hegesedéssel járhat és igy késöbb szükületet eredményezhet.
Legtöbb esetben ezek a kuki gondok maguktól rendeződnek, teendő nincs velük. Általában 2-3 éves kor elött nem is igazán avatkoznak be , kivéve akkor ha vizelési akadály , estleg gyulladás alakul ki. A gyermekorvos figyelemmel kiséri a kuki és a zacsi állapotát , az 1 éves vizsgálaton pedig tudomásom szerint megpróbálják felhúzni -legalábbis nálunk és az ismerősök között is igy történt )
A mi orvosunk ( házi ) nekem azt tanácsolta anno ,hogy 6 hónapos korától minden fürdésnél picit próbáljam meg meghúzni a meleg vizben, óvatosan , mindig egy ici-picit. Fürdés után pedig bekrémeztem a rendes popsi krémmel. Fontos hogy nem szabad erőltetni semmiképpen. !! Nálunk is volt letapadás, de ezeknek az esti húzásoknak hatására 1 éves korában gyönyörüen felhúzta neki az orvos. Ő mondta , hogy jobb ha az első alkalommal orvos húzza fel, mert vigyázni kell hogy a felhúzás után egyből mindig visssza is kell engedni a bőrt, nem szabad felhúzva maradnia.
Miután "bejáratta " nekem esténként kellett próbálgatni, de nem ment. Olyan pici volt még a kukija ( azóta már nem :oops: ), és egyszerüen nem birtam megfogni és felhúzni. Szegényen annyit kisérleteztem, gyakoroltam mire 3 teljes hónap múlva sikerült !!!
Azóta is minden este kuki vizit van. :wink:
Szóval nem egyszerű szerintem ez a dolog, de az is lehet hogy én voltam ügyetlen. Ebbe is bele kell jönni.




:wink:


puszi
nadimo
 
 


Nadimo!

Nekem is nagyon nyögvenyelősen ment......:-(
Nem mertem húzogatni neki.....
A hugom meg annyira nem merte húzogatni a kisfiának, hogy műteni kellett.
Hát igen, hirtelen "más vallású" lett a a fia! :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


lányok,kukihúzogatásban épp nemrég volt egy kisebb nézeteltérés egy másik topikon-igaz,timesz?? :wink: -ezért,bár van egy fiam,akinek szintén egy éves korára rendben volt a kukaca-inkább nem írok semmit. Én hallgattam a doktornéninkre,az ő elmondása szerint csináltam mindent,és nem bántam meg :roll:
Vendég
 


Igen, Cseriani, ezért is voltam kíváncsi hogy mit mond egy "szakavatott" erről a kukis témáról.

Kép
timesz
 
 


Csajok!

Egy biztos!!! Húzogatni márpediglen KELL! Én nem mertem annyira,így felrántotta neki a doktor bácsi!
Azt a szívettépő sírást senkinek se kívánom!!!!

Utána már nekem is sikerült!
Most 14 éves lesz a fiam, igaz, hogy már nem ellenőrzöm, de 10 éves korától ő kezeli magának
(hamarosan úgyis lesz egy lány és ő majd átveszi a kezelést) :oops: :oops:

BOCS!!!!

:lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok, egy ideje olvasgatlak titeket, Nadimo, hálás vagyok a topikért.Én Szabolcsban szültem és a szülés előtt 5 kemény, szörnyű hetet töltöttem :evil: , sajnos, Máv-ba készültem, de hát jöttek az átszervezések és hát még a felújított Mávról is lemaradtam, mert dec6-án császároztak 36 hetesen sorvadás a III-as méhlepény miatt és a Máv még addig nem készült el:( A babám a PIC-en volt 1 hétig, az ottani nővérkék és dokik viszont irtó profik voltak. Szóval sajnálom, ami a régi Mávosokkal történt, látom a különbséget.... Szóval Nadimo, le a kalappal, hogy vállaltad ezt a topikot!!!

Lenne egy kérdésem:
a baba nem könnyezik soha, hisztizik meg üvölt, mindezt könny nélkül Ez normális?

Köszönöm.
Vendég
 


dominika1 írta:Lívia!

A császár is SZÜLÉS!!!Ne légy elkeseredve azért, mert ez lett a vége!

Te mikorra tervezed????

Elkeseredve már nem vagyok, bár akkor nagy arcul csapás volt, hogy nem tudom 'rendesen' megszülni. ÉS igen, jobb így, mintha mondjuk elakadt volna az én cseppet sem kicsit, 4,3 kilós kicsi fiam :)
Ma megyek 6hetes kontrollra a dokihoz, majd a vele való beszélgetéstől is függ a kistesó-projekt. Én nem szeretnék sokat várni, mondjuk egy év múlva már szívesen esnék teherbe újra, de azért elfogadom, ha a doki egy kis türelemre int.
Legközelebb megpróbálok én is feltölteni egy képet, ha már mind megmutattátok a babákat.
danann
 
 


Danann!

Azért ekkora gyereket én sem szerettem volna normál úton szülni! :lol:
Hidd el, a 3600 gramm is igen nehéz volt. (nomeg állítólag belül keskeny a csípőm)Én el nem tudom képzelni, egyesek hogy képesek ekkora gyereket komoly sérülés nélkül világra hozzni!!!

Azt javasolják általában, hogy 1 évet, de császár esetén jobb 2 évet várni, hogy minden tökéletesen regenerálódjon.
De ezt csak a verebek csipogták.
Azt azért nem feledd, hogy mennyire fárasztó lesz terhesnek lenni egy örökmozgó és a háztartás mellett!
Remélem a dokid mindent rendben talál majd!
Én csak a jövő héten megyek, mert mire észbekaptam, elfogytak az időpontok!

Majd írj azért és lécci tölts fel képeket!!!:-)
Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Krisz,igazad van..Kristóf tavasszal lezdi az ovit,tehát ő is itthon van,és néha rendesen égnek áll a hajam kettőjüktől. Eliza is kezd egyre csibészebb lenni. Tényleg nem egyszerű kettő kicsivel...
Kukihúzogatás dologgal is nagyon egyetértek-nem egy kisfiút láttam,akik üvöltve jöttek ki a doktorbácsitól,mert az haggyán,hogy fájt nekik,de már azt is tudták,mi történt velük. Szörnyű volt :cry:
És tényleg,a lányokkal mit lehetne tenni-Elizám nagyon sokat van hason,és ha éppen akkor rottyantja tele a pelust,hát...rendesen be tudja teríteni magát. Nadimo,ez nem veszélyes-gondolok itt különféle fertőzésekre...szinte rögtön tisztába teszem,de akkor is... :roll:
Vendég
 


Cseriani!

Épp ezt írtam én is!!!:-)
Mi ráadásul hason is alszunk, és ha álmában rotyizik.....
Biztos, hogy fennáll a fertőzésveszély, de bízom abban, hogy időben tisztítunk.
A kenőcsöt (pedig ott nem kenem és nem tudom hogy kerül mindig oda) mivel lehet kitörölni a 2 szeméremajak között???
Kamillával nem merem, hátha szárít. A sima víz+vatta jó???

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Ez a huzogatós téma, jó, hogy szóba került, majd várunk 1 évig:-) illetve nekünk már kevesebb. :-)

Kép
fridus
 
 


Sziasztok !

cseriani : megkérdezhetem mi volt a nézeteltérés oka ?
Az általam leirtaktól eltért ? Ha igen miben ? Engem is érdekelnének az ezzel kapcsolatos információk. Előre is köszi . :wink:


kakis probléma lányoknál :

bizony előfordul hogy a lányoknak bemegy a kaki oda is ahova nem kellene, ezt sajnos nem tudjuk szabályozni.
Annyit tudunk tenni , hogy ahogy észleljülűk, minél elöbb kicseréljük a pelust , és lemossuk őt. Bár belenyúlni nem szoktunk, ha nagyon kakis és a lemosással nem tudjuk jól kitakaritani, akkor nagyon óvatosan vattával, vagy popsi törlővel rá lehet segiteni.
Igy azért nagymértékben elkerülhető a fertőződés. Igaz kivételek mindig vannak, ezért ha észlelünk valami eltérést, gyulladásra utaló jelet , akkor úgyis megmutatjuk az orvosnak és ő megmondja mi a teendő.



folyt köv. mindjárt :wink:
nadimo
 
 


nadimo nekünk az vált be,hogy hat hetes korában elkezdtük úgymond tornáztatni a kukacát a fürdővízben,soha nem szárazon. Nem erőltettük,nem gyesztráltuk,csak amennyire ment. De arra mindig nagyon figyeltünk,hogyha már kicsit visszább ment a bőr,akkor annyira legközelebb is menjen,nehogy letapadjon,mert akkor nagyon be tud gyulladni.
Ha véletlenül kicsit bepirosodott,akkor 2-3 napig minden pelusozásnál tetran vagy bactroban kenőcs.
Nekünk így mondták,és ez nagyon jól bevált. _Egy éves státuszra mentünk,mikor még egy icipici letapadás volt,ekkor doktornénink elküldött a gyereksebészetre,ahol egy nagyon aranyos doktorbácsi orvosolta ezt a problémát is,egy pillanat alatt.
És tudod,volt ott jó pár kisfiú-3-4 évesek,akiknek akkor kellett rendbetenni a kukacdolgát. Majd a szívem szakadt meg,mikor hallottam,hogy üvöltenek,le kellett őket fogni,stb...és láttam,hogy néztek anyukájukra,hogy minek tette ki őket. Na,ebből szerencsére kimaradtam.
Tehát,a lényeg,erőltetni soha nem szabad,csak amennyire enged,viszont minden este,fürdésnél kell!!!
Baráti körömben is voltak a fiús anyukáknak rossz tapasztalataik,és nem egy mondta,hogy inkább tettek volna úgy,mint én,akkor jobban jártak volna. Egy ismerős kisfiának műteni is kellett-5 évesen. Örökre nyomot hagyott benne,az oviban csak akkor pisilt,ha egyedül volt pl.
Tudom,hogy mi a gyakorlat,mint amit te is leírtál,nem egy babás oldalon olvastam. És gyerekorvosoktól is általában ezt hallottam,csak kevesen vannak,akik azt mondják,hogy igenis el kell kezdeni minél elöbb. De mindig odafigyelve mikor,hogyan.stb...(nem akarom ismételni önmagam)
NNa,jó sokat írtam,ne haragudjatok!!! :oops:
Vendég
 


itt is vagyok , bocsi :oops:

lafead :


Az újszülötteknél és a pici csecsemőknél még nagyon kevés könny termelődik, inkább csak a szem nedvesen tartásához szükséges mennyiség van. A termelődő könnynek nagy része elpárolog , vagy pedig siráskor az orrkagyló alá folyik és egy csatornán az orrba jut igy az orron keresztül ürül, vagy a baba lenyeli .
Tehát normálisnak mondható ha nem , vagy csak nagyon kevés könny ürül a babáknál.

A sirás ráadásul náluk még nem igazán mondható érzelmi sirásnak, ez a fajta sirás bármennyire is furcsán hangzik csak késöbb, nagyobb korban alakul ki. Akkor a könny termelés is megváltozik, megnövekszik.
A kisbabáknál, fiatal csecsemőknél a sirást inkább valamilyen negativ, kellemetlen életteni inger váltja ki ( pl : éhség, fájdalom, hideg stb ) .
Ennek ellenére ti is láttatok már biztosan olyan kisbabákat akik könnyekkel tudnak sirni, ennek oka lehet az egyéni adottság.
Náluk több a könnytermelődés. Érdekes még az is , hogy a hisztis sirásnál nem termelődik könny , inkább a hangadás a mérvadó.

Lafead bár én leirtam a véleményemet , erről a témáról kérdezd meg azért az orvos véleményét is, ő mit mond.
Remélem azért tudtam valamit segiteni. :wink:

és köszi a véleményed a topikkal kapcsolatban, jól esett :oops:
ráadásul nagyon jó kis csapat jött itt össze, örülök ...
nadimo
 
 


nadimo ne haragudj,nem okoskodni akartam,tényleg. Csak kérdezted,így leírtam. Remélem tényleg nem haragszol rám :cry:
Mert akkor nagyon haragudnék magamra :evil:
Vendég
 


cseriani : köszi hogy leirtad a véleményed, megértlek.

Hát igen, az orvosok elég sokáig halogatják ezt a dolgot, mindig várnak még egy kicsit, aztán van hogy már talán későn jut el a gyerek ennek orvoslására és már drasztikusabb módot kell választani. De sajnos ez az elterjedt szokás. Az oka pedig az, hogy a gyereknek az idő haladtával a kissebb erekciói segitik a bőr "felszakadását " igy nagyrészben maguktól rendeződnek a problémák. De sajnos ennek ellenkezőjét is sokszor halljuk, tapasztaljuk. Azért is irtam le , hogy nekünk a házi orvos mit javasolt. Igaz nekünk csak jóval késöbb 6 hónaposan kellett elkezdeni , de még ez is sokat segitett a dolgon. A kórházban az újszülött osztály a csecsemő -gyermek osztály volt egybe tartozott, két szinten voltunk. Elég sokat voltam az ambulancián az orvosok mellett is.
Nálunk is gyakran hozták a gyerekeket felszakitásra, nem egy esetben nekem kellett lefognom a kisgyermeket , ami iszonyú volt. Azt a rémült tekintetet nem lehet elfelejteni. Ezért én is mindig arra törekedtem , hogy a vizben mindig egy picit feljebb húztam a bőrt, és segitett. Mégegyszer köszi a véleményed. :lol:
nadimo
 
 


Na vigyázzatok, megpróbálom a képet!
Már a kórházban kezdte a nyelvnyújtogatást, pár percesen:
Kép
danann
 
 


Azóta is kedvenc szórakozása:
Kép
danann
 
 


Egyébként nagyon vidám baba:
Kép
Na, szerintem ennyi elég is lehet nektek az én gyerekemből, bár én nem tudok betelni vele :D
danann
 
 


dominika1 írta:Danann!

Azért ekkora gyereket én sem szerettem volna normál úton szülni! :lol:
Hidd el, a 3600 gramm is igen nehéz volt. (nomeg állítólag belül keskeny a csípőm)Én el nem tudom képzelni, egyesek hogy képesek ekkora gyereket komoly sérülés nélkül világra hozzni!!!

Azt javasolják általában, hogy 1 évet, de császár esetén jobb 2 évet várni, hogy minden tökéletesen regenerálódjon.
De ezt csak a verebek csipogták.
Azt azért nem feledd, hogy mennyire fárasztó lesz terhesnek lenni egy örökmozgó és a háztartás mellett!
Remélem a dokid mindent rendben talál majd!
Én csak a jövő héten megyek, mert mire észbekaptam, elfogytak az időpontok!

Majd írj azért és lécci tölts fel képeket!!!:-)

Na, a képfeltöltés megvolt :)
Belőlem szerintem kifért volna a gyerek, bár gondolom, nem kicsit kellett volna megdolgozni érte. Ki tudja, talán legközelebb megtudom.
A doki ma azt mondta, hogy azért nem tuti, hogy a következő is ekkora lesz, bár szerintem csak meg akart nyugtatni (pedig nem is izgultam :D ) Ő is a legalább egy év várakozást javasolta, ez egybevág az én elképzeléseimmel is, én azt szeretném, ha nagyjából 2 év lenne közöttük. Egyébként mindent rendben talált szerencsére, bár a sebem még nem százas.
Igen, sejtem, hogy elég kemény lesz majd két picivel, de én már most 30 vagyok, sajnos nem várhatok akármeddig. Annyira irigylem azokat, akik (a mai divat szerint) nagyon fiatalon szülnek, mert így tényleg van lehetőségük bevállani újabb babá(ka)t úgy, hogy a nagy már akár segít is. Ráadásul tök jó érzés lehet évek múlva újra babázni, valószínűleg majd nagyon fogom sajnálni 40-45 éves fejjel, hogy már ebben nem lehet részem. Tudom, az orvostudomány mai állása szerint 60 évesen is szülhetek, de ahhoz már nagyon elvetemültnek kell lenni. Én azt gondolom, hogy 35-36 éves koromig le szeretném tudni a szüléseket - ez most rosszul hangzik így megfogalmazva, de a lényeg, hogy aztán még fel is kell nevelni, meg valahogy vissza kell kapaszkodnom a munkaerőpiacra (sajna kell azért az én fizum is). Nem szeretnék a nyugdíjasklubból menni a ballagására, de mindenképpen szeretnék kettőt (a férjem hármat, még egyeztetünk :D ) Szóval nagyon nem lehet halogatni. Szerintem Krisz, te irtó irigylésre méltó helyzetben vagy! ezt a leosztást én is elfogadnám, kár, hogy már lekéstem róla...
danann
 
 


Danann!!!

Samu Baba egy IGAZI TÜNDÉRBOGYÓÓÓÓ!!!!!Hát nagyon szép kiscsávó!

Pont este értekeztük meg Apával, hogy bevállalunk egy kistesót még. Ha vígasztal, én 33 éves vagyok.:-)
Fiatalon teljesen más szülni. Ugyan jutott idő karrierre, mert 19 évesen szültem a fiamat és csak most értem el középvezetői beosztást, de valójában ennek is van hátránya.
Ordító a különbség a két kor között, ha csak a türelmi szintet nézzük.
Én, aki 5 perc alatt a "plafonon" tudok lenni, és mindig bevolt sózva a seggem, most olyan nyugodt vagyok, hogy Apa nem győz csodálkozni!
Még az utolsó hónapban is bent pörögtem az autószalonban és osztottam az észt.:-)
Tehát én azt mondom, hogy mind fizikailag, mind szellemileg és lelkileg érettebb az ember egy gyerekvállalásra harmincon felül, mint húszon alul! Félreértés ne essék, ezzel nem azt akarom mondani, hogy a tizen-huszonévesek rossz anyák!!!!!!!!!!!!!!
Hisz 19 évesen is tudatosan szültem és neveltem. De akkor nem éreztem azt, hogy volna türelmem 2kisgyerekhez!

Doki: szívből örülök, hogy mindent rendben talált!Mi az, hogy "nem százas" a sebed??
Ohhh és abszolút nem törvényszerű, hogy a második is császár lesz.


Nadimo!!!

Jól belendült ez a kukitéma!

Lányok!

Az én fiamnak is felrántották!!!!! Inkább kezdjétek el húzogatni, mert a rántás nagyon szadista módszer és nekik tényleg nagyon fáj!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Mikor kezdjük el már huzogatni, ha egy éves korában amúgy is felhúzza a doki ?

Kép
fridus
 
 


Danann:
a szép babákból sosem elég. El is hiszem hogy nem tudsz betelni vele,nagyon édes . Egyébként ezzel mind igy vagyunk anyukák. Gyönyörködni bennük és szaglászni a jó baba illatukat a legjobb!! :D

Krisz : :wink: hát ebből látszik hogy fontos téma. Lassan ki kell tennünk a 18-as karikát :oops:


puszi mindenkinek
nadimo
 
 


Danann! Tényleg nagyon édes a babád és szép ritka neve is van, olyan bibliai.

Kép
timesz
 
 


Mindenkinek köszönjük a dícséreteket, kisfiam, na meg a büszke atya nevében is! :D Jó hallani, hogy nem csak én vagyok elfogult, hanem tényleg szép gyerek :lol:
Bár itt tényleg mindegyik baba nagyon cukorfalat! Domi hercegnő is ahogy vigyorog az ágyában! Samu is ilyen hatalmas mosollyal szokta köszönteni a játszószőnyegén lógó plüss virágot, néha szinte féltékeny is vagyok. Szerencséje, hogy nekem is szokott örülni! :D

Krisz! Te autószalonban dolgoztál? Én meg importőrirodában! Nahát, még egy közös pont! :) Fura amit írsz, hogy régebben türelmetlenebb voltál, én mindig azt gondoltam, hogy az ember a korral beleszokik, hogy csak saját magával kell foglalkoznia, és annál nehezebb a váltás, hogy mostmár a baba az első, és neki kell alárendelnie magát. Persze van, aki a az évekkel lehiggad és megkomolyodik. Lehet, hogy az első gyereknél számít jobban, amikor még nem tudod, mire számíthatsz.

Timesz! Nehéz volt olyan nevet találni, ami mindkettőnknek tetszett, elég egyszerű hangzású a cseppet sem egyszerű vezetéknevünk mellé, és tavasszal/nyáron ünnepeljük. Nem akartunk kiszúrni a drágával, elég szívás a december közepi szülinap karácsony előtt (én csak tudom, 20-ai vagyok). Tényleg a Sámuel rövidebb változata, és fura, nem tudatosan, de több nevünk a listán is bibliai eredetű volt (pl. Eszter a lányneveknél, vagy a Máté a fiúknál). Szerencsére a fenti kritériumokat figyelembe véve nem volt hosszú lista, így hamar megegyeztünk :lol: Sajnos az általam favorizált Sára/Andor páros a rossz időpont miatt azonnal kiesett, hátha a következő nyári baba lesz...

Nevekről jut eszembe: azért én akkor majdnem dobtam egy hátast, amikor megtudtam, hogy az anyakönyvezhető nevek listáján szerepel az Árven, a Gandalf, és a Ronaldinyó (jól néz ki így magyarosan írva, nem? :lol: ) hogy csak egy párat említsek. Ki a fene akarja Gandalfnak nevezni a gyerekét???
danann
 
 


Lívia!

Az olyanok nevezik Gandalfnak a gyermeküket, akik olyan elmével vannak megáldva, mint anyukám öccsének volt kollégája.
Kislánya neve: Soha Nefelejcs :? :?
De volt nekem is egy 4 diplomás kollégám, akinek Nagy volt a vezetékneve.
A fiát Ivónak akarta keresztelni. :? :?
Marha nagy mázli, hogy kislány lett.

Szóval sok "csapágyas" ember létezik. Mi is különleges, de használható nevet akartunk a szintén érdekes vezetéknevünk elé.
De azért kérdem, hogy hangzik egy Gandalf vagy egy Dzsennifer esetleg egy Dzsoki nevű ügyvezető igazgató???
Hogy tudod majd őt komolyan venni, ha vezető beosztásba kerül???
Az ovis és iskolás kiközösítésekről és csúflásokról nem is beszélve.

Megkédezhetem melyik márkát képviselted/képviseled?
Én a Toyotát, de előtte a Renault-nál voltam.

Mosoly: mi is egyre sűrűbben dobálgatjuk. Persze csak akkor, ha minden happy. Üres a pelus, tele a poci, kialukáltuk magunkat és nincs front.
Persze Apa elolvad rögtön.

Nadimo!!!!

A hurkás combok harapdálását és az édes kis tokácskák puszilgatását kihagytad a legjobbak közül!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Krisz : óóóóóóóóóóóó tényleg pedig az is isteni !!
nálad a két pont :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nadimo
 
 


Hú, ezek a példák tényleg nagyon durvák! Idióták mindig is voltak és lesznek, de én akkor is mindig megdöbbenek.
Ráadásul ezek a külföldi nevek annyira hülyén néznek ki a magyar helyesírással! Azon, hogy Dzsordzsó, szintén lehidaltam! Képzeld az a kiscsávót, örül, hogy az ábécét tudja, és akkor tanulja meg leírni a nevét!
Műveltebbeknek ott van a Gilgames vagy a Szókratész (tényleg!), szappanopera-rajongóknak az Antónió. És még Frodó is lehet csórikámból, ha elég elvakult fanok a szülei. Nem mondom, én is a Gyűrűk urából írtam a szakdolgozatomat, de eszembe sem jutna onnan nevet keresni...
Ha kacarászni akartok, itt vannak a doksik az MTA Nyelvtudományi Intézet honlapján:
http://www.nytud.hu/oszt/nyelvmuvelo/ut ... index.html

Én a Citroën hazai csapatát erősítettem :)
danann
 
 


Lívia!

Most tutira kiakasztottál a nevekkel. Megnézem a neveket, majd jól elkacarászok itt magamban.
Azért az utónévkönyvben is találtam érdekes, ősi magyar neveket....


Tudtam, hogyha előveszem a babakocsit beborul az éééééég!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Végül is....még van pár óra sötétedésig, maximum jobban beöltözünk.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Én azt várom, amikor a pocijára helyezett számon levegőt kifújva illetlen hangokat lehet csinálni, valamint ez kellemesen csiklandozza is a hasát és nagyokat sikongat közben :D A húgom annak idején ezt nagyon imádta.
danann
 
 


Nem akartalak kiakasztani, bocsi :oops:
Az ősi magyar név szintén fura, az csak kiment a divatbó, mondjuk. Ha olyat választ valaki, akkor legfeljebb hagyománytisztelő, vagy népművelő, vagy tudomisén, de egy Zsüliennél nem tudom, mire gondol közben a szülő...

Itt süt a nap, de kisfiam idestova 4 órája alszik, nem tudom mit akar ezzel elérni, talán erőt gyűjt a délutáni nyűglődéshez, ezért a séta egyelőre ugrott. Pedig éjjel is majdnem 9 órát durmolt!
danann
 
 


Lívia!

Jó értelemben akasztottál ki!:-)
Na mi felkeltünk, volt nagy balhé, mert a pelenka televolt mindenféle meglepivel, a poci meg rettentően kiürült!!!
Most már minden okés, kaptam egy mosolyt fizetésként.

Mi is sokat alszunk napközben ám!
Kb 1,5-2 órákat van fenn. Én már kitapasztaltam, hogyha nyűglődik, lerakom alukálni és általában elalszik 1 órácskára.
Vagy cuppog a kezén, amivel mártírkodik, hgy éhes még.Cumink nincs, így közli, hogy éhes maradt.

Most me megyünk sétálni!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Na ez az, Samu ennyit egyhuzamban, nappal csak a kórházban aludt! Ezért nem értem én a helyzetet. Na mind1, túl hideg van a cecelégycsípéshez, biztos nem álomkór :D
Végül nagyjából 5 órát aludt, és most is elaludt szopizás után - ezt szoktam tejkómának hívni, főleg, ha megelőzi egy hosszasabb katatón állapot a vállamon. Ha nem ébred fel hamar, akkor viszont éjjel lesz kevesebb alvás. :(
A másik, amit mostanában variál, az meg a kaki. Eddig volt majdnem minden nap, most meg hétfő óta tartogatja (akkor bezzeg kicselezett és beterítette a fél szobát :) ) Tudom, hogy ez is normális, és végülis nem szenved, nem fáj a pocakja, de azért produkálhatna már valamit...
A kézencuppogás nekünk is megy ám! Főleg két cici között, büfizés helyett :D
danann
 
 


Lívia!

Én úgy tudom, hogy az anyatejes babók kakilhatnak minden alkalommal is és akár 2-3 naponta is.
Mi sajnos tápszerezünk is, de sok-sok fejéssel és szopiztatással tudtam növelni a tejcsikét. Jelenleg nem kétnaponta kakilunk, hanem naponta akár 4x is.
A legújabb divat, hogy álmunkban és fülig. :lol:
Mi azért szerencsések vagyunk, mert délután van egy 3-4 órás nagy alvásunk, nappal meg 1-1,5 óra fennlét után 1 órás pihik.
Néha felborul egy kis front miatt (vagy ha megyünk valahová).
Már rájöttem, hogyha 1 órás fennlét alatt elkezd nyűgösködni és semmi se jó, akkor le kell tennem alukálni.
Kb 5 percig nyög, nyikorog, kiabál, kesereg (elképesztő hogy tud nyüglődni) és már alszik is.
Vagy cuppog, dehát olyankor ugye éhes. :lol:
De, ha fennvan, sosincs el egyedül magában!
Mindig szórakoztatni kell őkelmét!!!

8)

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Jaj, csajok, ne is mondjátok ezt az alvás dolgot, 1.15 perceket alszik éjjel, és 10-15 perc szopika után szintén ugyanez van.
Szóval nagyon álmos vagyok már, ma 2 szopi alatt nem is aludtam, mert nekem is már minden bajom volt. Nem jöttek az álommanók. :-)
Ez a nyavajás fog csak nem akar kijönni, és a szánkban mattatunk egész nap. Meg nyűglődünk....
Jó lenne már rá valami megoldás..
Mióta írtam, hogy csak a kocsi ülőkében tud elaludni, már ez sem igaz, mert vagy cicin alszik el, vagy az ágyunkban,és úgy cicin...

Kép
fridus
 
 


Szegény Fridus!!!

Nappal is ilyen katasztrófális a helyzet?
Próbáltál már homeós segítséget igénybe venni?

Azt hiszem, hogy saját érdekedben is most hagyhatod, hogy cicin aludjon az ágyatokban.
A végletekig nem lehet hagyni, hogy éjjel másfél-egy óránként felkelj, mert a szervezet a megszakításos alvást nem tolerálja.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


nadimo lenne pár kérdésem,ami nagyon érdekel:miért nem szabad a kiskópékat hason altatni? Miért nagyobb a csecsemőhalálozás így? Szerintem sokkal rosszabb,ha hanyatt fekszik,és esetleg visszanyeli a bukit,nem? Elizám születése óta csak hason hajlandó aludni,kivéve a babakocsiban. Este hanyatt tettem le,fél óra múlva már ébren volt. Ha hason van,szinte végigalussza az éjszakát.
A következő:hogyan szabad tisztítani a kicsik fülét? Erre is sok eltérő véleményt hallottam már.
A harmadik:szabad őket a levegőn altatni kb.7 fokban,jól felöltöztetve,olyan helyen,ahova nem fúj be a szél? (max.1.5 órára gondolok).
Na,majd még kérdezek ám :wink:
Vendég
 


dominika1 írta:Lívia!

Én úgy tudom, hogy az anyatejes babók kakilhatnak minden alkalommal is és akár 2-3 naponta is.

A legújabb divat, hogy álmunkban és fülig. :lol:
Mi azért szerencsések vagyunk, mert délután van egy 3-4 órás nagy alvásunk, nappal meg 1-1,5 óra fennlét után 1 órás pihik.

De, ha fennvan, sosincs el egyedül magában!
Mindig szórakoztatni kell őkelmét!!!

8)

Eddig ő is naponta kakilt, max. 1 napot hagyott ki néha, pont ezért aggasztott egy kicsit, hogy most mitől lett hirtelen enniyre tartalékolós. Tegnap adtam neki reggel egy kis cukros kamillát, nem tudom, hogy az hatott-e, vagy egyébként is így tervezte, de a délutáni szopizásnál bepótolt mindent :D A háta közepéig folyt a cucc, meg is kellett fürdetni :D Kiváncsi vagyok, ezt tartjuk-e a jövőben is, vagy visszaállunk a 'régi' kerékvágásba...

Alvás: az nálunk folyton változik, soha nem tudom, ma mit produkál. Először volt délelőtt meg délután is egy-egy hosszabb, aztán csak délután, aztán akkor se, aztán jött az álomkór, egész nap durmolt, most reggel elvan egy órát is magában, meg néha délután is, és megint alszik délelőtt és délután.
Ma reggel így ismerkedett a virágjával:
Kép
Azért rendes tőle, hogy már nem kell folyton körülötte ugrálni :D
danann
 
 


Sziasztok!
Szoktalak olvasni benneteket. Danannhoz írnék a kaki témában. Mivel kisfiad csak anyatejes ezért van neki ritkán kakija. Nekem kettő kislányom van. Az elején Ők is sokszor kakiltak majd egy héten csak egyszer. A védőnénim megnyugtatott, hogy ez természetes mivel az anyatejet szinte majdnem 100%-ban megemésztik. Ezért szerintem felesleges neki kamilla teát adni. Kisebbik lányom Réka 5 hónapos koráig nem is ismerte a cumisüveget, akkor kellett egy pici pótlás neki. Most 14 hónapos és még mindig szopizik, 9 hónapos kora óta már nem kell a tápszer pótlásnak. Ne aggódj ez így természetes.
Vendég
 


hali rékababa :wink: :lol:
Mondok ellenpéldát(ne haragudj): Kristóf is 6 hós koráig csak szopizott,viszont naponta 3-5 kakás pelusa volt,még 6 hósan is. És még most sem olyan,mint az átlag,a mai napig napi kétszer van neki.Elizának a napi kettő a megszokott,már 1 hós korától.
Nekem anno azt mondta a doktornéni,hogy az anyatejes babának ha 4 napig nincs,nem gond,de akkor 5.nap adjak kis kamillát neki.
A legjobb a pörköltcukros kamilla,attól tuti lesz :roll:
Vendég
 


Jó, hogy a kaki dologban is megoszlanak a vélemények. Nálunk a dokinéni azt mondta, hogy ha napi 3-4 kakis pelus van akkor valószínűleg kevés az anyatej, ez nálunk be is vált, ez miatt kellett egy kis tápi pótlásnak. Akkoriban sok lett a kakis pelus, miután pótoltam akkor napi egyre csökkent. Különben nem haragszom. :D
Szerintem ezt is gyereke válogatja, mindenkinél más.
Vendég
 


Hali lányok!

Cseriani, nálunk detto ez a helyzet, Olivér csak hason tud aludni hosszúakat éjjel és nappal is, ha oldalt fektetem fél óra múlva átfordul a hátára és üvölteni kezd. Mióta hazahoztuk a kórházból csak hason alszik, ezért nem is nagyon tud elaludni a babakocsiban hanyatt, na de ott csak nem rakhatom le hasra, jól is néznénk ki...... :lol: :lol:

Kép
timesz
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: