Új privát üzeneted érkezett!

"A doki 5e-t kért 5 percért és 50e-t a szülésért, ami állítólag nem sok."
Amennyiben pl. külföldiek vagytok, és nem vagytok jogosultak a közellátásra akkor tényleg nem sok.
Névtelen
 


A közellátás keretében nem választhatsz orvost. Nem várhatod el hogy bejöjjön éjjel, hajnalban, karácsonykor. Nem járhatsz a magánrendélésére, a mindenütt jelenlévő terhesgondozós orvoshoz kell menned. Szülni pedig az ügyeletesnél kell, ha az egészségbiztosításod alapján, plusz fizetség alapján óhajtod. Kb. mint Nyugaton.
Névtelen
 


De, szabad az orvosválasztás.
Magánrendelésen természetesen fizetni kell, de magánrendelésen senki nem vezet le szülést.
Névtelen
 

 
 

Alapellátásban szabadon oda adod a kártyádat, ahová akarod, ha a háziorvos elfogad (területen kívülről nem köteles elfogadni senki kártyáját.)
terhesgondozásra oda ahová tartozol. Továbbküldés esetén a területileg illetékes szakrendelésre tartozol az OEP finanszírozás szerint.
A szakellátásban INTÉZMÉNYT gyakorlatilag választhatsz, az ott dolgozó orvosok közül pedig csak akkor választhatsz, nem hivatalosan, ha az illető elvállal. Nem a havi bruttó X-ért fog elvállalni, hanem ha neki is megéri. Bejönni éjjel a szülésre, erre egyáltalán nem kötelezhető a fenntartótól kapott X összegért.
Ne jöjjetek most azzal hogy a munkaidejében, közpénzen fenntartott kórházban stb stb.
Igen, a járulékért (vagyis a gyakorlatban állampolgári jogon) szülhetsz a kórházban, orvosi felügyelet mellett de az orvost ott nem választhatod meg szabadon. Annál szülsz akire jutsz. Kivéve ha "teszel róla" és van saját orvosod.
Névtelen
 


Hát persze. Abszolút biztosítottak vagyunk. (német ismerősöm nézett is nagyokat, hogy miért fizetünk plusszban a dokinak).

Mert félünk. Hogy ne csináljon direkte valami gondot, amit sose lehet bizonyítani, számonkérni aztán végképp. (tudomásom szerint általában a dokik legalább 80e-t kérnek egy szülésért (a szintén általam fizetett 300-as havi fizetésük mellé), méghozzá sokszor előre)

De a kérdés nem ez, hanem az, hogy a szülés közeli kismamánál mennyire elfogadott a kézzel történő méhszájtágítás...
Névtelen
 


Sziasztok!

Én is H-drnál szültem januárban.
37.héten kellett megcsászározni,mert kiderült,hogy nem fejlődik rendesen a baba.kisebb volt a súlya.
A szüléskor derült ki,hogy többszörös fejlődési rendellenessége van a kisfiamnak.
Nem volt kézfeje,szivfejlődési rendellenesség és még sorolhatnám.17 napot élt.
Kérdem én..ha a dr-úr alaposan megvizsgált volna,akkor nem kellett volna észrevenni????
Sajnálok mindenkit,aki ennél a dr-nál szült..
Névtelen
 


Kézzel való tágítás: itt a babaneten Csákány főorvos írt egyszer erről.(valahol a cikkek között lehet? Neuralgikus beavatkozások a szülés folyamán? vagy valami hasonló címmel. )
Szvsz, laikusként, az anya hozzájárulása és tudta nélkül nem elfogadható. A szóban forgó botrány nem kézzel tágítgatás miatt robbant ki, hanem valamiféle prosztaglandinzseléről regélnek. Ez azért nem ugyanaz, veszélyeit tekintve.
Üdv
delfin
Névtelen
 


maradoknévtelen!
Igen, 34 éves férfi vagyok, 3 gyermek édesapja. Együtt éltük át feleségemmel az összes terhességet, természetesen a szüléseken is bent voltam. Mindhárom gyemekünk a MÁV-ban született, az első kettő Mészáros dokinál, a 3. Herczeg dokinál.
Csak a 3. esetet mesélem, tömören: Herczeg doki mindig nagyon megértő volt, kedves, az az egyik alapelve, hogy ha nem muszáj, akkor nem vizsgál kézzel, csak ultrahanggal. A kicsit túlhordtuk 2 héttel, nem volt hajlandó megindítani a szülést, mondván, hogy várjunk egy kicsit még. Igaza is lett, éjszaka spontán elfolyt a magzatvíz, rohanás be, tiszta "Örömapa 2" Kép

Feleségemmel vajúdás közben megbeszélték, hogy próbálnak mindent a lehető legtermészetesebben, ha nem kell, nem lesz gátmetszés (figyelmeztetett, tovább fog tartani.) Oké, mondtuk, próbáljuk meg. Sikerült is.

Azóta is hozzá jár feleségem, és nagyon elégedett vele. Tőlünk soha nem kért sokat.
wic
 
 


Apuka, József!

Egyetértünk.
wic
 
 


Jó lesz vigyázni! Gyülekeznek az apák! Kép
Bogár János
 


kedves névtelen 37 hetes.

ha nem lennél névtelen, még hinnék is neked.
remélem, nem haragszol.
wic
 
 


Nagyon helyes, jöjjenek cska mesélni! Kép

Lehet, hogy H magánrendelése nagyon drága, de egy ismerősöm szült nála másfél éve 50-ért. Az én szülésem máshol, másnál, 4 éve volt 60!!!

G.
Névtelen
 


Sziasztok!

Ha valaki szeretné, hogy tisztázódjanak a dolgok, akkor menjen el és tegyen tanuvallomást. Akkor talán rendeződik minden.
Névtelen
 


Ez a bátor férfias beszéd!

(Esetleg megtudhatjuk, ki ez a karakán figura?)
Bogár János
 


Én a korábbi, kézzel-méhszájtágításos Névtelen vagyok, kösz, megtaláltam a cikket.

Semmi kedvem regisztrálódni, mert annyi fene vírust kapok utánok, hogy csak na.

Szóval, szerintem a dokiké az utolsó olyan közalkalmazotti réteg nálunk, akik gond nélkül hatalmaskodhatnak. Nincs semmilyen fórum, ahol meg lehetne őket szorítani. Amíg nincsenek rászorítva a tisztességes munkára, nem is fognak olyat végezni, ezzel mindenki így van.

Amilyen szépen a hivatalnokok, meg akár a bolti alkalmazottak is az elmúlt tíz évben átváltoztak drakulából partnerré, úgy a dokiknak is át kéne. Szerintem erre nincs más mód pillanatnyilag mint a totális privatizálás (semmi esetre sem szeretnék politikai vitát kezdeményezni!!!!), illetve a személyiségi jogaik korlátozása úgy mint a közszereplőknél (magyarul nyilvánosságra kerülhetne bármi róluk).

Hihetetlenül dühít, hogy a legtöbb esetben mindenféle információszolgáltatás nélkül tehetnek velem bármit, és mindezt tenyérbemászó fensőbbséges modorban. (miközben a TB-n keresztül és zsebbe is kifizetem őket)

Illetve, ha valaki tud olyan fórumot, ahol én egy gyerekorvost feljelenthetek, mert állandóan egy bizonyos cég termékeit írja fel, akár kell, akár nem, akkor légyszi, áruljátok el!

Hja, apuka vagyok...
Névtelen
 


Sziasztok, az orvos felelőségét majd eldöntik akiknek el kell. Engem az érdekel, hogy a prof. marton istván akinek alá kell írnia a zárójelentéseket, a nővérek, a szülésznők stb.. mind nem vettek észre semmit ebből?
Egy osztályvezetőnek illene tudnia mi folyik az osztályán.
Ettől az ügytöl függetlenül a MÁV egy jó kórház, és szerintem ha most orvosok és kórházak ellen vizgálat indulna acélból hogy indítottak e meg szüléseket egy csomóról kiederülne hogy igen.
( én is a mávban szültem csak nem nála)
zimrezsuzsa
 


"a MÁV egy jó kórház"
Mi a jó benne?
Melyik - szerinted - az a kórház, amelyikre azt mondanád, hogy nem jó?
Névtelen
 


"a MÁV egy jó kórház"
Mi a jó benne?
Melyik - szerinted - az a kórház, amelyikre azt mondanád, hogy nem jó?
Névtelen
 


Sziasztok, tb tarifák szerint a kórház legalább 100 ezerrrel többet számláz császár után. Az orvos pedig a számla után kapja a bérét valamelyest. Marton doktor pedig leginkább külföldieket vállal be, ahol ez a tarifa 3000 dolcsi körül van. Nekem volt szerencsém hozzá is, de még egy ilyen t....-t még nem láttam. Szülés után egy héttel, visszamentem az orvosomhoz, mert bent maradt egy placenta darab. Meg akart müteni azonnal, mert erösen görcsöltem és véreztem. Elötte sorba kellett állnom, hogy más is véleményt mondjon. De kedves Marton dokink lendületböl megvizsgált,úgy hogy akár hentes is lehetne. Majdnem leestem a vizsgáló másik oldalán úgy fájt és üvöltöttem. Egy szóval sem mondta, hogy az egész öklét egy szuszra szeretné bennem tudni. Miatta nem mütöttek meg, mert ö nem engedte. két hétig injekcióztak hogy serkentsék az összehúzódásokat és a tejem is akkor indult csak be, mikor lezajlott a kilöködés. Szóval remek kis élmény volt. Jó, hogy mindent a HSZ nyakába varrnak, mert elötte meg kell kérdezni mindenkit, ha akármilyen beavatkozás szükséges. Vszv tudják jól hogy mi történik.
Maradok névtelen.
Névtelen
 


Nem akarok pro vagy kontra beleszólni a vitatkozásba, amúgy is más dokinál, más kórházban szültem, csak az inditáshoz használt zseléhez akarok hozzászólni. Engem 4 nappal a kiirás után inditottak, mégpedig azért mert muszáj volt a terhességi diabéteszem miatt. Előre szóltak, hogy a zselé max. csak lágyitani fogja a méhszájat és mivel mindenki másképp reagál rá, nem lehet tudni, hogy beinditja-e egyáltalán a szülést. De ami a lényeg: a dokim egy hatalmas fecskendővel adta be, nem is tudom, legalább 30 centi hosszú volt és olyan 6 centi átmérőjű (kivéve persze a "tű" részét), egyszóval azt egyszerűen lehetetlen nem észrevenni. Úgyhogy szerintem, ha bármit is használt észrevétlenül, akkor az tabi lehetett.
bogyeszka
 


Ha nagyon akarok egy fiktiv nevet én is be tudok irni és azt mondani, hogy "nagyon elégedet vagyok a doktorral " és csupa jókat regélni róla!

De ha már rosszakat irnak esetleg negativumot és névtelenül , akkor azt már nem hisszük el ugye? Mert többet mondana a Kovács Erika mint felhasználónév. Hmm...........

Nem az a fontos, hogy a kórház jó legyen, a legfontosabb, hogy az orvos, akire bizod magad, az minden tekintetben profi legyen. Na, utána jöhet esetleg az,hogy milyen a kórház. És vajon mitől jó egy kórház? Mi a különbség a János a Margit vagy a MÁV között? Kinézetre itélünk? Vgy mi alapján?

És most én leszek Kovács Erika
Kovács Erika
 


Ha nagyon akarok egy fiktiv nevet én is be tudok irni és azt mondani, hogy "nagyon elégedet vagyok a doktorral " és csupa jókat regélni róla!

De ha már rosszakat irnak esetleg negativumot és névtelenül , akkor azt már nem hisszük el ugye? Mert többet mondana a Kovács Erika mint felhasználónév. Hmm...........

Nem az a fontos, hogy a kórház jó legyen, a legfontosabb, hogy az orvos, akire bizod magad, az minden tekintetben profi legyen. Na, utána jöhet esetleg az,hogy milyen a kórház. És vajon mitől jó egy kórház? Mi a különbség a János a Margit vagy a MÁV között? Kinézetre itélünk? Vgy mi alapján?

És most én leszek Kovács Erika
Kovács Erika
 


Apuka,mi a csudának viszed ahhoz a gyerekorvoshoz a kicsit,ha nem vagy vele megelégedve?
Szabad orvosválasztás van.
Névtelen
 


Sajnos én is nála szültem 99. augusztus 9-én, napra pontosan arra a napra voltam kiírva. Beértünk a kórházba, elöntött a vér, aztán már nem találták a szívhangot a babánál. Közölték, hogy leszakadt a placenta. 8 hónapos terhes voltam, és én kértem meg, hogy vizsgáljon meg kézzel is, hogy hogy áll a méhszáj. Addig csak 1-2 perc ultrahang, aztán maroktartás. A 9 hónap alatt egyetlen egyszer sem mért vérnyomást. Tehát 3 óra múlva megszültem egy makk egészséges 3300 grammos halott kislányt. Elmondani nem tudom, hogy most mennyire felkavart ez az ügy. Különben engem is kézzel tágított. Azt mondta, hogy nagyon fog fájni, de 1 órával megrövidítjük a szülést. Én - mint utóbb kiderült orvosi könyveket bújva - toxémiás voltam. Rettenetesen vizes, magas vérnyomás+fehérje a vizeletben. A vérnyomás-ingadozás okozta a baba halálát, mert a placenta tele van hajszálerekkel, amik nem bírták az ingadozást, és így leszakadt a méhfalról. Másnap reggel 8-kor otthon voltam!!!!!! Ez előző este 7 órakor történt. Tehát, én is járhattam volna úgy mint ez a kismama, aki meghalt. Nagyon sajnálom, két árva maradt utána. Amúgy nekem hétfőn reggel 9-kor van időpontom a BRFK-nál ez ügyben. Remélem jutunk valamire. Sajnos kicsit későn derült fény a piszkos dolgaira. Azokat a kismamákat sajnálom, akik nála paciensek mostanában. Szomorú dolog. Mindenkinek (neki nem) kívánok kellemes ünnepeket és Boldog Új Évet
Névtelen
 


Miért nem beszéltek a többi kórházról?
Pl:Jahn Ferenc
Azt hiszitek ott nincs ilyen?
Névtelen
 


Talán mert az egy másik topik?

(Eltaláltam?)
Névtelen
 


Brfk-nál lehet tanuvallomást tenni a dr-ellen???
vicky26
 


HSZ doktort még kezdő orvosként ismertem meg,maximálisan figyelmes, kedves volt. Baráti körből többen szültek nála. Nekem is ő volt hosszú ideig a kezelőorvosom, míg egy vetélést követően egészségügyi kaparást kellett nálam csinálni.A beavatkozás komplikáció nélkül zajlott, azonban arra a kérdésemre hogy meddig tartozkodjam a házasélettől, azt a választ adta hogy 3-4 nap után bátran mehet a szex. Azt gondolom hogy orvosi diplomával, és a megfelelő szakvizsgával rendelkező orvos, ilyen választ nem adhat, hiszen még a laikusok is tudják hogy egy ilyen beavatkozás után 5-6 hétig TILOS a szex!!!!
Orvost váltottam, már a barátnőim is máshoz járnak, miután az egyiket 20 órán át hagyta kínlódni, és csak akkor császározta meg amikor már a baba élete is veszélyben forgott.
Szerintem szülészként és nőgyógyászként is csapnivaló, ígéretesen indult de teljesen elszállt.
Egy boldog kétgyermekes mama
Névtelen
 


Ma már írtam a történetemről,de nem tudom,hogy jól csináltam-e.nem biztos,hogy megjelent.
Januárban szültem császárral a H.dr-nál.
37.héten.Nem fejlődött rendesen a baba.Azt állapitotta meg,hogy kisebb a sulya.1800gr.
Szabolcs u-ba is voltam 1 uh-on.
Szüléskor derült ki,hogy többszörös fejlődési rendellenessége van a kisfiamnak.Egyik kezén sem volt kézfej,szívfejlődési rendellenesség és még sok minden.17 napot élt..:-((
Ha a dr.alaposan megvizsgált volna,kérdem én...nem lehetett volna észre venni???
Nagyon felzaklatott ez az ügy most.Sajnálom mindazokat,akikkel hasonló eset történt..
vicky26
 
 


Viki:
Ultrahangon nem látszott semmi?! Áramlást nem néztek ultrahangon?!
Névtelen
 


Kedves Guba Viktor !

Engem nagyon érdekel a 2 mészáros szülés is. Miért váltottatok a H-ra ? (akár priviben is válaszolhatsz)

Azért kérdezem, mert az első gyerekemet én is Mészárosnál szültem, a másodikat pedig H-nál.

Redit
redit
 
 


Az hogy H-ról pro és kontra megjelennek ezek a vélemények, számomra azt jelzi, hogy H nem volt jó orvos. Egy normál terhességnél nem nagy szám ásznak lenni, tudni és érteni a szakmát olyan esetekben kell, amit itt problémaként említettek: terhességi toxémia esetén , (bár itt a védőnő és a körzeti orvos is minimum annyira felelős, hiszen a 2 kórjelző tünet a vérnyomás emelkedettség és a fehérjevizelés nem kerülhette volna el a figyelmüket), vagy a fejlődési rendellenességek felismerésében, vagy a fenyegető vetélés felismerésében és kezelésében.

Jellemző férfi hozzáállás, hogy ha névtelenül irkálsz egy topicba, akkor mindjárt hazudsz. Kedves Guba úr! 1.Higgye el, hogy az nem nagy élvezet ha valaki a halott gyermekéről irkál...Ezért nem is gondolom, hogy ilyen jellegű hazugságokkal szórakozna itt bárki is. Hazudni mellesleg névvel is lehet.
2. Ezen a topicon régi és bevett szokás, hogy mindenki úgy és olyan formában nevezi meg magát, ahogy akarja, és ezt Önön kívül még senki nem tette itt szóvá. Nem várom Öntől, hogy legyen Önben ennyi megértés ,de ennek a szokásnak a következő az oka: a nőgyógyász az élet egyik legintimebb pillanata. Az ember szívesen beszél a sorstársaival, de mégsem szeretné feltárni ország-világ előtt magát és a nőgyógyászati státuszát névvel, e-mail címmel. Kedves Tökös Guba úr, aki névvel mer irkálni, ezen esetleg elgondolkodhatna mielőtt hazugsággal vádol bárkit is.
phajni
 
 


"Jellemző férfi hozzáállás, hogy ha névtelenül irkálsz egy topicba, akkor mindjárt hazudsz."
Talán olvass bele a babanet bármelyik topikjába, ahol vita bontakozott ki korábban, és szokás szerint névtelenre váltottak a felek - jellemzően nem férfiak vádolják egymást hazugsággal...
Névtelen
 


Júliusban szültem dr H-nél. Minden alkalommal néztek vérnyomást és vizeletet is. Ezért nem értem, hogy lehet az, kedves másik névtelen, hogy Nálad sosem mértek vérnyomást és vizsgáltak vizeletet???
Névtelen
 


Kedves Névtelenek!

Nem igazán értem, hogy legalább egy keresztnevet miért nem lehet írni a hozzászólásokhoz. Annak alapján nem lehet senkit felismerni, és a hozzászólások is áttekinthetőbbek.
Amúgy szerint nem ő az egyetlen orvos aki szüléseket megindít (az ügyleti időben, vagy munkaidőben). Én sajnálom és mélyen együttérzek a kismamák és kisbabák családjával és tényleg oda kell(ene) figyelni erre!
DE! Úgy érzem a média csak szenzációt lát benne, talán a hozzátartozók megelégednének, ha az orvos (ha valóban felelős) elnyerné méltó büntetését! És kérdezem én, ha kiderül, hogy még sem hibás, akkor az ő jó hírét is helyreigazítja a média, és ezek a fórumok????

N. Erika
n_erika
 
 


"Júliusban szültem dr H-nél. Minden alkalommal néztek vérnyomást és vizeletet is."
"hogy lehet az, kedves másik névtelen, hogy Nálad sosem mértek vérnyomást és vizsgáltak vizeletet???"
Tanult a hibáiból!
Névtelen
 


Kedves Szabóné Rózsa Edit!

Azért váltottunk, mert Mészáros doki ajánlotta őt.
Ő le volt terhelve, és azt mondta, H jó doki.
majd este jövök...
wic
 
 


Névtelen.!

Milyen áramlást kellett volna nézni az uh-on?????
vicky26
 


Névtelen!

Nem látszott semmi az uh-n.Csak annyi,hogy kisseb a korához képest.
Vitamint ajánlott és 2-3 naponta jártam uh-ra.
Ideges voltam akkoriban,azt hittük,hogy attól maradt vissza a sulya..
Vicky26
 


Nem vagyok ám szakértő, csak láttam ahogy csinálják... Az a lényeg, hogy megfelelő szűrőkkel láthatóvá tehető UH-n a véráramlás, sőt mérhető is, így a szívrendellenességek kiszűrésére nagyobb esély van.
Névtelen
 


Sziasztok!

Nekem meghalt az egyik testvérem egy egyértelmű orvosi műhiba miatt. Vajon miért nem tud róla senki mégsem?

Az újpesti mészárszéken történt (nagyon tetszett egy korábbi hozzászólásban ez a megnevezés, csak kár, hogy a kismamavédők nem tüntetnek annyit, mint az állatvédők).

Majd én is ott szültem először. Az orvos elszúrta a gátmetszésemet, utána az összevarrását, majd a varratszedést. Eredmény: több, mint öt éve minden nap fáj. Emellett volt gyorsítás, kézzel tágítás, dokumentálás viszont semmi.

Szerintetek az indexhez vagy az rtlklubhoz menjek?

Ma Magyarországon szerintem teljesen nyilvánvaló, bár elhallgatott tény, hogy a szüléseket okkal-ok nélkül gyorsítják.

Ilyen előzmények után nagyon utánanéztem, hogy a másodikat kinél szülöm. Egy MÁV-os szülésznő ajánlotta Dr.H-t. (!) A lehető legtermészetesebb módon akartam szülni, és ő mindenben támogatott. Az egész terhesgondozásért és szülésért (hétfő hajnalban) 15 ezer forintot kapott.

Ehhez képest három évvel később is megismert, nagyon kedvesen fogadott, és legfeljebb 5000 Ft-ot kér, de azt sem mindig.

Azért sztárdoki, mert sok ember szerint jó. Ha valakinél ötször annyi ember szül, mint egy másik orvosnál, akkor a problémás esetek száma is az ötszörösére nő. És egy vidéki, kevésbé ismert orvost nem olyan kifizetődő megvádolni a tv-ben.

Őszintén sajnálok mindenkit, akinél komplikációk adódtak.

Remélem, rendeződik a helyzet, és legfőképpen, hogy a többi orvos tanul belőle, és jobban vigyáz majd ránk.

Krisz
Krisz
 


Névtelen!

Az utolsó napokban speciális uh-al vizsgáltak.
Ott kimutatta,hogy a placentába az erek össze vannak szükülve.ezért is kellett császározni.
Az mondta,hogy a babánál minden ok.
szabolcs u-i kórházba is uh-t 1 doki..
ő sem vett észre semmit...
Vicky26
 


sziasztok!


Én is H.dr-nál szültem, és nálam is mindig volt vizelet és vérnyomás ellenőrzésKép. És van egy egészséges kisfiam!!! Nagyon elégedett voltam vele az egész terhesgondozás és szülés alatt, és hozzáteszem, hogy mi vidékről mentünk fel hozzá szülni. Sajnálom, hogy ilyen hírek keringenek róla, de azt azért jo lenn tudni, ha kiderül, hogy nem hibázott, akkor az is ilyen nagy nyilvánosságot fog kapni??? Nem hiszemKép Csak addig érdekes valami, amíg negatív hangulata van!
És sajnos nekem más orvosokkal volt negatív tapasztalatom, de abbol regényt tudnék irniKép
Moni
moni
 


Én júniusban szültem nála és maximálisan elégedett voltam vele. A vizsgálatait precíznek tartottam és egyáltalán nem volt olyan alkalom, hogy úgy éreztem volna csak a pénzért teszi. Minden vizsgálat után beszélgettünk nem éreztem rajta, hogy azt várná mikor megyek már ki az ajtón és jön a következő kismama. Kérdéseimre egyenes és őszinte válaszokat kaptam. Én teljes nyugalommal mentem szülni, hogy ő az orvosom. És mellettem is volt, számíthattam rá. Szülés után is ha hívtam de nem volt elérhető visszahívott. Most nem tudom mit gondoljak ezek után. Nagyon szomorú dolgok történtek de az én tapasztalatom hál' Istennek pozitívak voltak. Elgondolkodtató mindenesetre, hogy a többi csemetémet kinél szülöm. L.
Névtelen
 


Ez a H. Sz. szerintem egy kirívó eset lehet, és tuti biztos vagyok benne, hogy még sok hasonló van, csak esetleg kevésbé szalad el velük a ló, így kisebb és kevesebb hibát követnek el, nem kerültek eddig botrányközelbe. Dr. H valószínűleg csak a jéghegy csúcsa. A baj az, hogy mi magyarok (főleg a magyar nők) olyan hülyék vagyunk, amilyen hülyének néznek minket. Egy életen át verték az egyszerűbb lányok fejébe a kedves mamák, hogy "kislányom tűrni kell". Hát, ebben a magyar nők nagyok. Birka módon tűrősek, azaz maflák. Ha bajuk van, gyávák szólni, sőt képesek még egyszer visszamenni ahhoz a dokihoz, akinél egyszer már rossz vagy kétséges élményeik voltak. MIÉRT? Nem jobb lenne váltani? Ha valami rossz, akkor azt nem eltűrni kell, hanem megváltoztatni!!! De ehhez egy új generáció kell, akiket már nem a "tűrni kell" szellemében nevelnek. És persze a változtatáshoz az is kell, hogy legyen önbizalmunk, energiánk, fellépésünk. És hogy ne féljünk. Pontosabban hogy elgondolkozzunk: mégis mi olyan félelmetes? Miért kell félni attól, hogy akinek a munkájával elégedetlen vagyok (akár joggal, akár egyéni hisztiből), ahelyett keresek mást. Mi ebben a félelmetes? Ezt magyarázza már meg nekem valaki. Amúgy én is nő vagyok, de a maflaságot, a birkaságot nem tudom megérteni, a tűrést pedig károsnak tartom, nem hősiesnek.
Bocsánat, amiért névtelen maradok. Főleg azért, mert mások is azok.
Névtelen
 


Sziasztok!
Meg tudjátok mondani nekem hogy pontosan mi volt a halál oka. Miért halt meg a baba is? Elnézést de nincs időm visszaolvasni és a hírekben nem hallottam.
Névtelen
 


A baba él, csak a mama halt meg!
Névtelen
 


Érdekes történeteket írtatok H doktorról. Ki csupa jót, ki kész kegyetlenségeket.
Az tény, hogy egy orvosnak, akinek évi 400 szülése van, nagyobb esélye van a "műhibára". De ez nem mentség. Egy orvos igenis annyi pácienst vállaljon be, amennyi belefér az idejébe.
Nálam is ezzel rontott el mindent... Pedig aznap csak én szültem nála, mégis sietős volt neki...
...Tavasszal szültem H doktornál. A pénzt nem sajnáltam, és most sem sokallom, mert meg kell fizetni a jót..Ő jó doki volt, és lenne ma is, ha nem szaladt volna el vele a ló. De sajnos elszaladt. Nem tudhatja senki, hogy a pénz miatt, vagy csak egyszerűen nem tudott nemet mondani a kismamáknak. Ezt csak ő tudja. Aki ismeri igazán, az ez utóbbit is el tudja róla képzelni.
Indokolt császárral szültem, megvolt a kitűzött nap, persze az ügyeleti napján. De ez érthető is lenne.
Aznap is nagyon kedves volt, nyugtatott, hogy nem lesz semmi baj. Aztán, ahogy bekerültünk a műtőbe, mintha kicserélték volna. Ideges volt, mert késett a műtős-segédje. Mire megérkezett, ő már belefogott a műtétbe, és amikor szóltak neki, hogy mindjárt jön, csak bemosakszik, azt mondta: "most nincs arra már idő, jöjjön azonnal."
El lehet képzelni, mit éreztem! Persze vitatkoztak vele a műtőben, hogy ebből még baj lesz, nem tartják miatta a hátukat, de azzal senki nem foglalkozott, hogy rólam van szó és a gyermekemről, és én mindent hallok. És a segéd egy laza kézmosás után elkezdett bennem turkálni...
De H.Sz.a világra segítette a kisfiamat, aki a leggyönyörűbb a világon, és ez mindent feledtetett.
3 napig nem volt semmi probléma, csak azt furcsáltam, hogy mindenkit megvizsgál minden nap az orvosa, csak én nem láttam a műtét óta az enyémet.
A 4.este belázasodtam. 40 fok. Csak infúzióval tudták levinni, gyógyszerekkel nem. Akkor nyúlt orvos először a hasamhoz. Visítottam a fájdalomtól. Felhívták a H-t, aki mondta, hogy reggel jön, ne nyúljon más doki hozzám.
Felnyitotta a sebet, talált egy gyulladt zsírcsomót, azt mondta, ettől lehet a láz, majd gyógyszerekkel visszahúzódik.
Egy hétig feküdtem lázasan.Akkor már tényleg nem tudták, mi a baj igazából, elvittek mindenféle vizsgálatra, de nem derűlt ki. Így altatásban felnyitottak.
Semmit nem tudtam másnapra, a H oda sem dugta a képét, hogy mondjon valamit, mi van velem. Egy nagyon kedves anaszteziológus és egy csodálatos szülésznő virrasztotta át mellettem az éjszakát, és mondta el reggel, mi is volt valójában. Fertőzést kaptam a császármetszés során, ráadásul a méhemből nem volt kitakarítva rendesen a vér.És még egyéb más nyavaja, amit most nem részleteznék.
Még két hetet töltöttem a kórházban, de teljesen csak négy hónapra rá gyógyultam meg.
A maradék 2 hétben sűrűn jött megnézni Herczeg dr,meg hívott is esténként, hogy vagyok, nincs-e lázam, és amikor megjelent, mindig elfelejtetett minden rosszat a kedvességével. Olyankor mindig elhitettem magammal, hogy félreértem a dolgokat, és nem ő a hibás. És attól, hogy a kisbabám ott volt mellettem egészségesen, már nem számított semmi más.
Azóta sem tudtam helyre tenni a dolgokat, csak most, hogy ezek történtek, most jövök rá, hogy akkor ki kellett volna nyitni a számat. A nővérkék, akik olyan kedvesek és gondoskodóak voltak buzdítottak,ne hagyjam annyiban, mondták hogy ha rajta múlott volna, lehet hogy nem élem túl. Lehet, hogy ez túlzás, de az biztos, hogy itt az idő, most már lépni kell ez ügyben.
Névtelen
 


Szerintem évi 400 szülést képtelenség gondosan levezetni. Ahhoz tartozik még a terhesgondozás is. Egy szülész-nőgyógyász ugyebár nem csak szülésekkel foglalkozik. Egy kismama terhesgondozása ha azt lelkiismeretesen csinálják alkalmanként minimum 15 perc. És pihennie is kéne. Egy év ugyebár csak 365 napból áll. Kicsit utánaszámol az ember és kiderül, hogy ez így nem lehet rendben.
Névtelen
 


400X50.000,-
3X400X7.000,-
28.400.000,-

És itt akár szakmai féltékenység is lehet...
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: