Új privát üzeneted érkezett!

Erika, Többi Csajszi!!!Kép Köszike!!!
Nyanyus!!! Nagyon örülnék neki!!!Te 1 Angyalka vagy!!!Kép
Vendég
 


Jjjja, visszatérve a szobeli szerzödésre, elhiszem, hogy létezik, ha Ti mondjatok... De jogerös????????? Itt (Svajcban) még 1 e-mail sem hasznalhato fel senki ellen!!! Csakis 1 közjegyzö altal lepöcsételt okirat!!! Ha 2 mukso alair pld. 1 papirt otthon, hogy az 1ik tartozik a masiknak, és azt nem irta ala közjegyzö, nem mennek vele késöbb semmire!!!
Vendég
 


Kukacz! Nemhogy a szóbeli szerződés jogerős, de még olyan is van, hogy "ráutaló magatartás". Pl. ha én az orvos magánrendelését látogatom, és megbeszélem vele, hogy nála szeretnék szülni, akkor a magatartásommal arra utalok, hogy "jogosan" várhat el tőlem "hálapénzt", hiszen ő a magánidejét nem ingyen áldozza fel. Ciki, de sok orvos ezt így érzi.
beatrix28
 
 

 
 

Kukacz
OFF akkor mail-ben megbeszéljük, már ha írsz mostanság, mert már a 3. levelem ment el, de válasz még nem érkezett Kép
M1-et én sem láttam Kép
Kriszta
Nyanya
 


Szia Bea!
Ok, elhiszem... De ha az egyik fél letagadja, amit mondott, akkor mi van??? Hol van ra a bizonyiték, ha nem volt tanu??? Hogy lehet eldönteni, ki mond igazat???
Vendég
 


OFF---Nyanyus, egyszerre irtunk!!!Kép Még ma este megbütykölöm a masinat, hatha tudok vééééééégre levelet küldeni!!!Puszi!!!
Kép
Vendég
 


Hát ezaz, erre én is kiváncsi lennék. Mit mond erre a jog?
Nyanya
 


Kukacz
lenne egy magán kérdésem, de nem tudom hol tegyem fel, mert a mail nem jött be
Nyanya
 


Nyanya OFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF a RENDES cimemre irj!!! Fogadni tudok, küldeni nem, a fene enné meg!!! Na, kopjunk le innen, mi, maganbeszélgetök!!!Kép
Vendég
 


Kukacz
gyere át légyszi az ismerkedjünk/nyanya topikba
Nyanya
 


bocsi, ismerük meg egymást
Nyanya
 


VIRÁG!
NAGYON JÓ VOLTÁL!
LÉGYSZI ÍRD MEG NEKEM A "HALAPENZ.HU" KÜLFÖLDI ELÉRHETŐSÉGÉNEK A CÍMÉT!

KÖSZI,NANDA
nanda
 
 


Kukacz! Igazad van, a kérdés jogos. Erre egy válaszom volna, nem a jog oldaláról. Még nem találkoztam ilyen tisztességtelen orvossal, de ha összehozna eggyel a sors, én biztos, hogy a következő találkára a férjemmel mennék, és amit ketten hallunk, az már nem 1-1 ellen. Persze lehet, hogy ez sem érne semmit.
Amúgy szerintem az lenne a legjobb, ha az ilyen esetekben a kismamák, vagy a páciensek panaszt tennének a betegjogi képviselőnél, úgy tudom, hogy minden kórházban van ilyen beosztású emberke. Ha már több panasz lenne egy-egy orvos ellen, talán komolyan vennék és CSAK az ellen indítanának vizsgálatot, aki azt meg is érdemli. Persze ehhez nekünk, betegeknek kellene bátrabbnak lennünk. És kellene hozzá egy jó kis háttér, ami kötelezővé tenné ilyen esetekben az eljárást az adott orvos ellen. Csak egy baj van ma Mo-on, hogy kéz kezet mos. És ez nem csak az eü. területén van így!!!
beatrix28
 
 


goczane
 
 


Beatrix28
Ha egy orvos korrupt ajánlatot tesz neked, elviszed a férjed és megkéred a dokit, hogy ismételje meg elötte is? Vagy, hogy gondoltad? Vannak annyira fifikássak, hogy akkor tegyék az ajánlatot, mikor kettesben vagytok. Mindig nem lehet ott veled v.ki.
Kriszta
Nyanya
 


Nyanya! Az az orvos, aki korrupt ajánlatot tesz, szerintem van olyan pofátlan, hogy megismétli a következő beszélgetéskor, ha rákérdezek. Persze nem azt mondanám neki, hogy mondja már mégegyszer, hogy tanúm is legyen. Persze könnyen okoskodom, hisz mondtam már, nem voltam még ilyen helyzetben. Lehet (kétlem, de ki tudja), hogy behúznám fülem-farkam és csendeben tovább állnék. Mondom, felháborítanak az ilyen esetek, és főleg az, hogy itt Mo-on, ha borul a bili, akkor a tisztességes embereket is elönti a sz...
Szóval, igazatok van, bizonyítani nem lehet, bár kívácsi volnék, mit mondana erre egy jó ügyvéd?!
Ők nem adják fel ilyen könnyen!
beatrix28
 
 


A www.halapenz .cjb.net címet meg tudtátok nyitni?

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Beatrix28
Az igaz, hogy van olyan pofátlan, hogy megismétli, de talán van olyan fifikás is, hogy nem más elött. Teljesen egyet értek, nem kéne a tisztességes orvosokat is meghurcolni.

Zsuzsa
én megnyitottam.
a halapenz után van egy felesleges szóközöd, lehet, hogy ez a baj
Kriszta
Nyanya
 


Kriszta!
Azért gondolom, hogy megismétli, mert szerintem "egy kalap alá vesz" a párommal, hiszen nem én, hanem MI fizetünk, különösen igaz lehet ez az apás szülésekre.

Zsuzsa!
Én is megnyitottam.

Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok, lányok! Kép

Köszi a szurkolást meg a dicséretet is. Kép (őszintén szólva megdöbbentem, hogy ennyire kövér vagyok, és azzal, hogy a kamera oldalról vett, hájfejnek látszottam. Szemből nem. Kép) De nem ez a lényeg, hanem, hogy elérjük a célunkat. Kép

Én is meg tudtam nyitni.

Virág
Virág
 


Virag

Ne magyarázkodj, nincs miért Kép Nagyon aranyos voltál és jól beszéltél, ez a lényeg Kép Kép
Kriszta
Nyanya
 


Beatrix! Kéz kezet mos, igen, minden szakmaban, igen, de nem csak Magyarorszagon!!! Sajnos!!!Kép

Virag, én ugyan még nem lattalak, de Nyanya elküld nekem Téged kazettan!!!!! (UGYE NYANYUS???KépKépKép) De azért mar most is gratulalok, hiszen ki mertél allni (ülni) orszag-vilag elé!!!!!!!!! Soksoksok puszi!!! Tényleg,a Te férjed milyen orvos???

Viragnak: Kép

Kép
Vendég
 



cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Köszönöm a tanácsot. Érdekes a cikk is! De miért tiltakoznak a babanet ellen? Mi csak beszélgetünk, tapasztalatot cserélünk, már ez is baj?

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


cory, erre a cikkre lesz válasz! Kép
apa
apa
 
 


Én sem értem miért tiltakoznak a babanet ellen. Itt legalább meg lehet tudni olyan dolgokat, amiket az ember az orvosától nem mer,vagy nem akar megkérdezni. pl. a tarifáját. Lehet, hogy épp ezért? Akinek tiszta a lelkiismerete, nics oka tiltakozni, Öt itt max csak dícsérik, ez már csak nem baj. A magánrendelöben megkérdezhetem, hogy mennyit kell majd fizetnem és természetes, hogy mondanak fix árat. Az is természetes, hogy ha rám szánja valaki a szabadidejét fizetek. Állami kórházban magánbeteget fogadni fix pénzért tudtommal nem legális, akkor, hogy állhatnék oda egy álltalam becsületesnek vélt orvos elé, hogy mennyit fog kérni a szülésért? És ha mégis megkérdezem és elmondja mennyit ér a szabadideje, mi van abban az esetben, ha épp ügyel mikor szülök és nem a szabadidejét szánja rám? Akkor nem érvényes a szóbeli alkunk, nem kell fizetnem? Ha nem kérdezem meg, de a magánrendelöjébe járok annak reményében, hogy majd nála szülök, mit lehet tenni, ha az utolsó pillanatban mondd árat? Az én dokim elöre közölte, hogy mennyi a magánrendelése és hogy a szülésér nem kér pénzt. Szerintem ez a korrekt. Hogy miért közölte elöre? Valószinü tudta, hogy ez van akinek nem természetes, és szerette volna hogy tisztán lássak. És mi van akkor, ha az elöre megkötött szóbeli szerzödés az orvos miatt (nem tudott bejönni) borul?
Én a hálapénz mellett vagyok addig, amíg önszántamból adom. Ha elöre kérik akkor legyen tisztázottabb, hogy kitöl mi várható el. Ezt akár írásba is lehet foglalni, én nem hiszek a szóbeli szerzödésben, még akkor sem, ha létezö dolog.
Kriszta
Nyanya
 


Nyanya, Kukacz,
édesek vagytok! KépKépKép Köszi. Kép

Nyanya, Kíváncsi,
Látom, azért ti is médiasztárokká váltok hamarosan. KépKépKép (Blikk)

Cory,
köszi a linket! Kép

Apa,
alig várjuk. Kép (Sajna nem jutottam szóhoz elégszer, nem tudtam szóbahozni a babanetet. Majd máskor. Kép)

zsuzsimano és Nyanya,
"Akinek tiszta a lelkiismerete, nics oka tiltakozni, Öt itt max csak dícsérik"
Igen, szerintem ez a titok(?) nyitja. Az tiltakozik, akinek van félnivalója. De tulképp minden parás orvosnak van félnivalója, hiszen akármekkorára is emelik az orvosok fizetését, soha nem fognak többé annyit bezsebelni, mint most. Itt ők csak veszíthetnek. Méghozzá rengeteget. Meg vannak sértődve a drágáim. Szegények... Kép

Virág
Virág
 


Kukacz,
állítólag le lehet tölteni a műsort a www.tv2.hu -ról is.
Virág
 


Nem tudok összeszedetten írni, kiakasztott a Blikk és benne Barna főorvos. De szeretnélek tájékoztatni benneteket hogy soha semmilyen levelet, tiltakozást nem kaptam sem a Szent Imre kórházból, sem semmilyen más szülészetről. Vagy Barna főorvos vagy a Bikk nem mond igazat.
Egyetlen egyszer fordult elő, hogy tiltakozott a vendég a háznál műsora és nem babanetes írás miatt egy ceglédi orvos, de amikor kértem, hogy véleményét közölhessem a babaneten, azt nem engedte.
Gabi
Gabi
 


Sziasztok!
Gabi, már beszéltem Barna főorvossal, felhívtam a figyelmét arra, hogy állításával ellentétben a Babanetnél bizony soha senki nem tiltakozott. Jeleztem neki, hogy a többi dologra (például arra, hogy a Babanet valaha is gyalázta volna az orvosokat...) a Blikkben fogunk válaszolni.

Üdv, Kiss Andrej (apa)
apa
 
 


Ez igen! Kép Köszi, hogy leírtátok! Apa, mit mondott Barna főorvos? Megerősítette, hogy ezt ő mondta, vagy a Blikk nem írt igazat?

Virág
Virág
 


Virág
Lehet, hogy még híres leszek KépKépKép
Kép

apa
Hol olvashatom Barna föorvos cikkét? Tudnál egy linket idetenni?
Kriszta
Nyanya
 


Nyanya,
www.blikk.hu , a főoldalról oda tudsz klikkelni.
Virág
 


Virág
pedig ott jártam és nem találtam Kép
Nyanya
 


bocsi olvastam, csak most utolag vettem észre a nevét Kép
Nyanya
 


Most olvasom hogy immár a babanet a hibás!Hurrá!Bűnbak kell s akkor minden megoldódik:Az egészséggyben nagy a baj.De volt már egységes sztrájk vmiért?Mert az aki jól keres sunnyog a többi húzza az igát és most sem veszi magára "más ingét"Ez egy fórum nekünk akik +egy külön állatfajta vagyunk"Igaz lányok4mindenkinek volt már tapasztalata.Nem néznek embernek a buszon a villamoson.A bolt biztonsági őre a nyomodba szegődik na nem a nyívító gyereket akarja megfogni(tisztelet a kivetelnek)S vkinek kipattant a fejéből a babanet ahol MI vagyunk a központ a mi lelkünk,testünk,pénzünk,kismama jajunk-bajunk.Ez baj mert itt nem megaláznak mint folyosóra nyíló ultrahang öltözőben.A beavatkozások alatt előtt,vagy a szülőszobában.Mert velünk ezt is lehet!Az én férjem is orvos.Szolgálati lakásban lakunk.Három gyerekünk van.És nem dőzsölünk.De nincs ki a fenekünk a nadrágból.Van hála pénz mert van plussz amit az orvos pluszba tesz.De ez nem milliós mértékű.S nem lehet több mint amit a beteg odaszánt.Néha tojás kacsa bor.S mikor feltálalom elmondok egy imát azért aki adta.Hogy meggyógyuljon.S ez egészségügyért is kéne imádkozni,hogy végre ne romboljon építsen a tárasadalom.Ha azon múlik bárhol kiállok a babanettért!!!!!!!!
telian
 
 


Krisztina,
megkönnyeztem a soraidat. Nem tudom, miért. Talán érzelgős vagyok egy kicsit... Jó, hogy itt vagy, velünk vagy.

Linkek, amiket érdemes elolvasni, és a dátumot is megnézni:
http://www.euuzlet.hu/szines/halapenzalap.html
http://www.euuzlet.hu/szines/halapenzapr.html
http://www.euuzlet.hu/szines/halapenz.html
http://www.euuzlet.hu/szines/halapenz2.html
http://www.euuzlet.hu/szines/halapenz3.html
És még 19 cikk ugyanerről itt:
http://www.euuzlet.hu/szines/halapenz3.html

Virág
Virág
 


Juj, T-Márti,
neked is nagyon köszönöm!!! Kép
Virág
 


gyok vagy csak izgalom.A cikk a Népszabadségban is megjelent.Azért ideásolom
A betegek szempontjából csak üdvözölni lehet a babát váró fiatalaszszonyok fórumaként már több hónapja működő internetes honlapot és azt is, hogy társadalmi vita robbant ki körülötte.

A kényszerű leállás rossz jel, különösen az aggasztó, hogy - e sorok írásáig, azaz hétfőn reggelig - az egészségügyi kormányzat nem állt egyértelműen a kezdeményezés mellé. Ez afféle bátorságteszt, könnyű belépővizsga az egészségügyi reform kapujában. Hogy éppen a múlt év utolsó napjaiban került reflektorfénybe az ügy, részben véletlen. A MÁV-kórházról - egy tragikus műtőasztali haláleset kapcsán - éppen most derült ki, hogy ott az egyik orvos évek óta gyógyszeres beavatkozással sietteti a szüléseket saját kényelme és hálapénze maximalizálása érdekében. S ahogy az ilyenkor lenni szokott, az is kiderült, hogy ilyesféle praktikák másutt is előfordulnak. Áll a bál, nyomoz a rendőrség, vizsgálatot folytat a minisztérium.

Sok oka van annak, hogy a szülész-nőgyógyász szakma ügyei a világon mindenütt a közérdeklődés középpontjában állnak. Az egyik az, hogy a gyermekszülés az egyik leggyakoribb kórházi esemény. A fiatal anyák alkotják a legnagyobb betegcsoportot, ők rendelkeznek a legnagyobb érdekérvényesítő erővel, s rájuk épül a legnagyobb információs piac (könyvek, újságok stb.). A másik ok talán még fontosabb: mivel a szülés természetes folyamat, itt jól láthatóan érvényesül az orvos-beteg találkozások mögött mindig is meghúzódó eladó-vevő kapcsolat. A szülésre készülő, erejük teljében lévő fiatal nők nem betegek, hanem vevők, akik már jó előre szeretnék tudni, hogy mire számíthatnak, ha X. kórházat és ott Y. doktort választják.

A www.halapenz.hu weboldal kapcsán kibontakozott vitában - már csak a provokatív névválasztás miatt is - a hálapénz kérdése váltotta ki a legélesebb reakciókat. Helyes-e, hogy a kismamák névvel, telefonszámmal beszámolnak arról, hogy Y. doktornál mennyi a vizit és mennyi a szülés tarifája. Pedig nem is ez a legfontosabb szolgáltatása ennek a weboldalnak! Hiszen az árakkal többé-kevésbé amúgy is tisztában van minden érdekelt. A fontos és értékes információt az orvosok személyiségére, munkamódszereire, asszisztenciájuk minőségére vonatkozó bejegyzések jelentik. Ez az a segítség, amely - közgazdasági szaknyelven szólva - enyhíti az információs aszimmetriát. Hiszen az a fiatalasszony, aki orvost választ, még nem rendelkezik tapasztalattal. Nem tudhatja, hogy "tökéletes úriember"-rel, "kedves, aranyos, közvetlen" orvossal vagy éppen "durva", "goromba", csak a "zsebét nyitó" egyénnel hozza össze a sors. Arról pedig végképp nem lehet előzetes tudomása, hogy a szülőszobában milyen körülmények és milyen játékszabályok fogadják. Van-e baba-mama szoba éjjel-nappal, van-e bordásfal, vajúdás alatt segítenek-e relaxálni? Az internetes honlapról mindez és még harminc további fontos részlet egyetlen klikkeléssel megtudható.

A szolgáltatás minőségének megítélésében - mint a bizalmi javak piacán általában - többnyire csak szubjektív tapasztalataikra építhetnek a vásárlók, azaz a szülő nők. Ebben az esetben a minőség két különböző eleméről beszélhetünk. Egyrészt a diagnózis és a terápia helyességéről. Itt az információs aszimmetria alig csökkenthető. Az orvos többé-kevésbé tisztában van az általa nyújtott szolgáltatás minőségével, de ezt az információját nem osztja meg betegével. Nem várható az sem, hogy az orvosok rosszat mondjanak a kollégákról (pedig tudnának). Másrészt ott vannak a szolgáltatás külsődleges jegyei: a szállodai komfort, az orvos-beteg viszony udvariassági elemei, a beteg idejének tisztelete. Miután a szülések többsége problémamentes, a szolgáltatás külsődleges jellemzői ezen a területen különösen felértékelődnek.

Az orvosi munka minőségét nehéz mérni, de nem lehetetlen. Autók vagy mosógépek esetében rendszeres értékeléseket kínálnak a fogyasztóvédelmi szervezetek, a szaksajtó vagy az állami adatbázisok, objektív kritériumok szerint. Akit érdekel, megtudhatja, melyek a legjobb magyar szállodák és éttermek s a legeredményesebben oktató középiskolák. A minőség az egészségügyben is mérhető - van erre példa az USA-ban, Franciaországban, Németországban, sőt a MÉRCE Egyesületnek köszönhetően már Magyarországon is. (1998-ban jelent meg a Születéskalauz című könyv, mely közel száz magyarországi kórház szülészetét minősítette egy kérdőíves felmérés és tudományos gondossággal készült helyszíni elemzés alapján.) Ha már nálunk is lennének jól kiépített adatbázisok, akkor mérni lehetne a kórházi beavatkozások hatékonyságát, a szövődmények számát, a gyógyulás időtartamát, sőt a betegek szubjektív elégedettségét is. A www.halapenz.hu ebbe az irányba mutató, nagyszerű kezdeményezés.

Bizonyára van alapja annak a felvetésnek, hogy a weboldal működése ellentétben áll a hatályos adatvédelmi rendelkezésekkel. Számomra ebből az a következtetés adódik, hogy elavultak ezek a rendelkezések. Mint ahogyan azok a jogszabályok is, amelyek az egészségügy területén általában is korlátozzák az információterjesztés legalapvetőbb formáját, a reklámot. A hálapénzt rendszeresen elfogadó szülészek valójában sajátos körülmények között dolgozó kisvállalkozók - még ha ezt a tényt el is takarja az adóeltitkolás társadalmilag megtűrt gyakorlata. Németországban egy képes magazin 1997-ben kezdte meg a szakorvosi rangsorok publikálását. Az érintett orvosok és a kamarák az alkotmánybíróságig is elmentek - és vesztettek. A legfelsőbb német jogi fórum 1999 októberében kimondta, hogy egy olyan fontos közügyben, mint a gyógyítás, a sajtónak az alkotmányban biztosított információs feladata előbbre való, mint az orvosi hivatás belső szabályai. Ma már 10 euróért bárki megvásárolhatja azt a könyvet, amelyben 69 orvosi szakterület 1200 orvosát értékelik.

Ma az interneten szinte minden orvosi információ elérhető - legalábbis azok számára, akik a digitális szakadék boldogabbik oldalán élnek. Az ő számukra valóban kiteljesedett a beteg információs joga, egy olyan jog, amelynek megvalósulásáért a magyar egészségügyi kormányzat már hosszú idő óta tiszteletre méltó energiával, de igen kevés eredménnyel küzd. Van tehát ok az optimizmusra. Hajrá, internet, hajrá, magyar egészségügy!


Mihályi Péter közgazdász,az SZDSZ egészségügyi szakértője

Forrás: Népszabadság
telian
 
 


Krisztina
Köszönöm, hogy idemásoltad, nagyon tetszett a cikk és egyetértek vele.
Emlékeztek a Teszt magazinra? Miért ne lehetne a fixtarifás nögyógyászokról is hasonló teszt. Végül is Ö árul v.mit, (a szaktudását) én meg vásárolnék. Ez igy tudom elég durván hangzik, de végül is erröl szól, vagy nem?
Kriszta
Nyanya
 


Rá akartam nézni a http://halapenz.tripod.com honlapra, de nem működik. Két alkalommal is próbáltam, egyszer azt írta ki, hogy ilyen oldala nincs a tripodnak, másszor pedig, hogy átmenetileg szünetel az adás.
kíváncsi
 
 


Hát lányok, nekem továbbra is az a véleményem, hogy ha most elkezdik vizsgálgatni a dokikat egyenként APEH-ileg, akkor nem sokan maradnak, akik nekünk szülni segíteni jöhetnek majd az adott időszakban....
clarissa
 
 


Egyébként az oldalt meg nemigen fogják tudni megpiszkálni, illetve ha igen, csak pár ügyesebb csaj, a kapcsolatok kapcsolatai kellenek, és 3 nap múlva nem babanet.hu, hanem mamabirodalom.hu néven ugyanaz újraindítható.... Kép
clarissa
 
 


Kíváncsi!

http://halapenz.cjb.net/ még muködik!

Soraya
soraya
 
 


Clarissa,
ha 100%-ig komolyan vesszük a törvényt (vagyis hogy elfogadni sem szabad hálapénzt), akkor kb. 2 szülész maradna az országban, nagyon kicsi túlzással. De az is lehet, hogy egy sem. Én azt akarom, hogy ez a helyzet megszűnjön. Nem példát kéne most statuálni 5 orvossal, akiket börtönbe dugnak, hanem gyökerestül kitépni ezt a rendszert.

Krisztina,
én is köszi. Kép
Virág
 


Előbbi soraimat úgy látszik, végleg elnyelték a bitfaló szörnyetegek Kép.
Csak annyit írtam, hogy látom, a másik honlapon is már csak mint emlékoldal szerepel a hálapénzes... Meg hogy remélem, a babanet nem jut erre a sorsra, bár akkor legalább lenne időm élni is KépKépKép
Amúgy meg: APEH-hel nem lehet jómadarat lőni, legfeljebb verebetKép. Akkor majd még inkább fű alatt, de tovább csurog a pénz a zsebbe...
De tényleg a baj az, hogy aránytalanség van mindkét oldalon: egyrészt nagyon keveset is keresnek, másrészt nagyon sokat is kérnek. Legyen minimumprogram, hogy közelítsük egymáshoz a két értéket! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Most egy gonosz megjegyzés. Mi gyereket nevelünk, amiért alig 2o ezer a GYES. zsebpénznek is kevés, nevetséges összeg. Ha igazságot akarunk találni, sokkal mélyebbre kéne nyúlni a minisztereknek a nőgyógyászok zsebénél.

Kíváncsi,
a minimumprogramnak szerintem a kórházak európaivá válását és az ott dolgozók bérének emelését, az egészégügy finanszírozását kellene tartalmaznia. Talán csökkenthető lenne a korrupció az egészségügyben. Sajnos a szüleink korosztálya még mindig úgy megy látogatni, hogy a kül zsebeikben kül. nagyságú pénzösszegek várják új gazdáikat. Ez pedig beidegződés. Csak magatartásmódosítással lehetne változtatni. APEH vizsgálatot lehet uszítani a nőgyógyászokra, de szerintem is felesleges.
Solya
solya
 
 


Virág szia Kép

Nem azt mondtam, hogy helyes ez a dolog, DE nem APEH-hel meg efféle sz*rokkal kéne most vagdalkozni. Igaz, hogy szinte gyerekfejjel, de dolgoztam egészségügyben, és már akkor (és nemcsak a szülészet területén) téma volt a paraszolvencia helytelensége. Meg az is, hogy talán a fizetések rendezésével... ja, csak az a baj, hogy nem vagyok biztos benne, hogy ez az ország "elbírná" ennyi orvos fizetésrendezését egy lépésben. Igaz, amig 100 %-osan nem rendezik a dolgokat, addig a paraszolvencia sem szűnik meg teljesen. Szürkegazdaság elv. És hát nekünk is "le kéne szoknunk" a borítékcsúsztatgatásról....
clarissa
 
 


Sziasztok! De, de, Kivancsi, müködik a http://halapenz.tripod.com En is megnéztem, még tegnap. (Vagy ma reggel???)

Krisztina! A cikk tényleg jo!!! Köszi!!!

Kivételesennévtelen, ha itt vagy, kérlek, irj nekem ujra a freemail-re, képzeld 800-nal is több levelem jött, nem tudom, miért, nem iratkoztam fel semmilyen chat-re...Kép Tehat mind letöröltem... Ez OFF volt.
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem egy nagyon fontos kérdésem lenne, hiszen már nincs sok hátra a szülésig, és mivel első babám, nincs gyakorlatom.

Leírom a gondolataimat, és ti reagáljatok rá, hogy hogy gondoljátok.

Alaphelyzet:
-Terhességem idején magánorvoshoz jártam, fizettem a rendelésekért. Az orvossal meg vagyok elégedve.
-Jártam szülés előkészítőre, ahol megismertem egy szülésznőt, akivel megbeszéltem, hogy nála szeretnék szülni mindenképp, vagyis megfogadtam.
-Az orvosommal még nem beszéltünk a szülés körülményeiről, és feltett szándékom, hogy a pénzről nem is ejtek vele szót.

Azonban felmerül egy nagyon fontos gondolat, és probléma.
Minden orvos arról beszél, hogy ha szabadidejében kell levezetnie egy szülést, akkor az nem munkaköri kötelessége, vagyis azt meg kell fizetni.
EZ HOL VAN LEÍRVA? Ugyanis Győrben a következő a gyakorlat.
Kismama elkezd otthon vajúdni, ha úgy indul be a szülés, hogy fájásokkal, akkor az 5 perces fájásoknál kell bemenni a kórházba. Ott az ügyeletes orvos megvizsgál, előkészítenek, és megkezdődik a kórházi vajúdás. Mivel a kiskönyvemben benne van, hogy az orvosom X.Y., 3 ujjnyi nyitott méhszájnál felhívják az orvosomat, akkor is, ha én egy büdös szóval nem kértem. Máskülönben az ügyeletes orvos le sem sz.rja a beteget. Ebben ugyan nincs tapasztalatom, de nagyon sok kismamától hallottam. Vagyis, az orvost nem én hívtam be, hanem a kórház. Ilyenkor mi van?

Rengeteg ellentmondás kevereg bennem, és tény, hogy ezek miatt már kezdek félni az egésztől, ugyanis nem állunk valami jól anyagilag, és a szülésznőnek mindenképp adnék valamit, hiszen tőle valóban elvárom, hogy ha nem ügyeletes, akkoris rohanjon hozzám, hiszen ő az, aki effektív segíteni tud és fog a szülésmnél. És ezt egyik orvos sem vitathatja, hogy rájuk (komplikációmentes szülésnél) csak a végső szakaszban van "szükség".
Fogalmam sincs, hogy mihez kezdjek. Félek, hogyha megkérdezem az orvosomat, hogy mennyiért áll rendelkezésemre a szabadidejében, akkor olyan összeget mond, amit nem tudok kifizetni, de attól is félek, hogy ha nem kérdezem meg, és keveset adok, akkor később leszek hátrányos helyzetben.
Nektek nem volt ilyen dilemmátok?

Jó lenne tudni, hogy mit csináljak.

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: