Új privát üzeneted érkezett!

Megvagyunk megvagyunk.
Titi megszerette a bölcsit, csak járnia kellett egy hétig legalább. De stratégiát váltottam és akkor is megy, ha folyik az orra meg köhög. Mindenkinél így van. Tegnap úgy vártak, hogy "Sátánka", mert egész nap az agyukat húzta, kiborított mindent...stb. De azt mondják, hogy szépen játszik, odafigyel ha rászólnak (persze nem mindig fogad szót, olyankor leültetik) és bandázik a többiekkel. Nem verekszik és nincsenek megátalkodott rosszaságai. Nekem ennyi elég. Itthon reggelizik, az ebédet többnyire eddig nem ette meg és abba is vizet önt. Ma ezért töklevest ebédelt, de megette azt mondták. Délre teljesen elfárad, hazajön és K.O. Reggelente nem sír, szívesen megy. Ez van a bölcsivel.

És örülök, hogy igazam lett a kötődést illetően. Mindenki azzal csesztetett, hogy Titi nagyon anyás, nem fog nélkülem meglenni, magamhoz láncolom..stb. És lám! Tehát, mert valaki egyedül neveli a kölkét és sokáig szoptat és együtt alszik vele, nem vezet addikcióhoz. Sőt! Igencsak jó kis önérvényesítő fazon a fiam egyedül is .
szilvi35
 
 


És én lettem a tetű. Kattkat írhatsz ;-)
szilvi35
 
 


Ja! (miközben olvasgatom magam, mert hát senkinek sem eredt meg a nyelve soraim láttán) Jut eszembe! Titi mostanában elhatározta, hogy űrhajós lesz :-). Transzban van a bolygóktól, meteoroktól...stb. Ilyen könyveket kellett kölcsönözni és olvasgatjuk rendszeresen :-) Majd, ha 13 év múlva a hideg-meleg burkoló szakon jár a szki-be, majd elmesélem neki, hogy egykoron mi is volt a célkitűzése ;-)

... és ha nem írtok, akkor akár egyedül is betöltöm a 211. oldalt :D
szilvi35
 
 

 
 

Hajra Szilvi!!!
Francba, elrontottam :)

Lilypie Third Birthday tickers


Pffff bejja! Most már írhattok nyugodtan :cry:

:wink:
szilvi35
 
 


Sziasztok

Mi jól vagyunk. Szonját elvitték a tesómék reggel, apa dolgozik. Enyém a világ....... :)))))))

Tlindi

Kép
tlindi
 
 


Juhéjj Lindi !!! :D

Voltunk színházban. Megnéztük az Almafácska baba előadást. Tivadar nagyon élvezte. Megyünk máskor is :-) Ajánlom mindenkinek a színházasdit :-)
szilvi35
 
 


Sziasztok. Mi vagyunk. Persze megint videken anyumeknal. Komolyan mondom kezdek becsavarodni a panelbe... A gyerekek orjongnek marmint csak orjongnenek de 50nm-en nem tudnak lefaradni sem... Ha meg kimegyunk jatszora akkor bekakil az egyik ehes a masik fel orankent johetunk haza es utalom. Itt anyuekbal meg ugye a kert Huba jatszat kinn mig Viola bent szopik vagy eszik nincs ebbol siras meg orditas...
Kozben meg jo lenne ferjel is lenni... Aaaa ilyen ez az elet. Minden nem lehet jo...
Szilvi orulok h Titi megszerette a bolcsit. Ugyes fiu o. Semmi baj a kotodo nevelessel!!!
Ildoca, nalunk kitelezo lesz a gimi es ha utanna pek vagy cukrasz akar lenni hat legyen. Ha egyetem akkor egyetem... En ezt megkovetelem.

Huba-mami
Kép
Kép
huba-ninja
 
 


Kaffka Margit:
PETIKE JÁR

Két harcsaszájú, picike jószág,
Butácska, édes gyerektopán,
Tétova, együgyű, - tündéri nesszel
Most tipeg átal egy ócska szobán.
- Ébred a szívem játékos kedve,
Elborít hófehér virágeső. -
Amikor látom a kacagásom
Hangosan, édesen csapkod elő.
Sok régi holmin, szürke íráson
Úgy fut, iramlik száz furcsa sugár,
S én ennek is, annak is kiáltani vágyom:
- Tip-top! Megindult. Petike jár!

Még fogja erősen az asztallábat,
És nyitva az ajka és úgy kipirul!
Hős emberi lázzal, tüzes akarással
E rózsarügyecske megállni tanul.
Most, - most! Elhagyja és indul előre,
Hogy csetlik-botlik, mily tévedező!
Tip-top! S aprózva, közbe megállva
Koppan vitézül a törpe cipő.
Már ideér. Most nyújtja a karját.
- "Csak lassan, okosan, Peti fiam!"
S megered szaporán, - elesni nem ér rá,
Előre hajlik - s az ölembe van.

Tetszik a játék. Kezdeti újra.
A karszék mellé kerülök én,
Nagyhosszút lépne, nagyhamar elérne,
S fölbillen szegényke az elején.
Remeg a szája, sírni szeretne,
Szétnéz: sajnálja-é valaki?
Gondolkozik... majd felkél szepegve,
S új erővel fog újra neki.
Rózsaszín ujját előre tartva,
"Tip-top" - így indul óvatosan,
Halkan, selypítve biztatja magát, hogy:
- "Csak las-san! - Okos-san! - Peti fi-am!"

S elnézem hosszan, homályos szemmel,
Borús káprázat száll le reám.
...Tűnnek az évek... Megöregedtem...
Egyedül lakom ócska szobán.
S ím néha erős lépés zaja hallik,
Jön egy daliás, ifjú legény,
- "Te vagy? Mit adjak? Kávét-e? Kalácsot?" -
Tip-top! Öregesen járom körül én.
S míg sok vidám csínyjét, nagy küszködését
Sorra beszéli, kacagva, vígan, -
Reszketve, ijedten suttogom én el:
- "Csak lassan,
Csak lassan, okosan, Peti fiam!"

1903
szilvi35
 
 


Szabó Lőrinc: Lóci óriás lesz

Veszekedtem a kisfiammal,
mint törpével egy óriás:
-Lóci, ne kalapáld a bútort!
Lóci, hova mégy, mit csinálsz?
Jössz le rögtön a gázrezsóról?
Ide az ollót! Nem szabad!
Rettenetes, megint ledobtad
az erkélyről a mozsarat!

Hiába szidtam, fenyegettem,
nem is hederített reám;
lépcsőnek használta a könyves
polcokat egész délután,
a kaktusz bimbait lenyírta
és felboncolta a babát.
Most nagyobb vagyok, mint te! -mondta
s az asztal tetejére állt.

Nem bírtam vele, tönkrenyúzott,
de azért tetszett a kicsi,
s végül, hogy megrakni ne kelljen,
leültem hozzá játszani.
Leguggoltam s az óriásból
negyedórára törpe lett.
(Mi lenne, gondoltam, ha mindig
lent volnál, ahol a gyerek?)

És ahogy én lekuporodtam,
úgy kelt fel rögtön a világ:
tornyok jártak-keltek körülöttem
és minden láb volt, csupa láb,
és megnőtt a magas, a messze,
és csak a padló volt enyém,
mint nyomorult kis rab mozogtam
a szoba börtönfenekén.

És ijesztő volt odalentről,
hogy olyan nagyok a nagyok,
hogy mindent tudnak és erősek
s én gyönge és kicsi vagyok.
Minden lenézett, megalázott,
és hórihorgas vágy emelt
-föl! föl!- mint az első hajóst, ki
az egek felé szárnyra kelt.

És lassan elfutott a méreg,
hogy mégse szállok, nem növök;
feszengtem, mint kis, észre sem vett
bomba a nagy falak között;
tenni akartam, bosszút állni,
megmutatni, hogy mit tudok.
Negyedóra - és már gyűlöltem
mindenkit, aki elnyomott.

Gyűlöltem, óh hogy meggyűlöltem!...
És ekkor zsupsz, egy pillanat:
Lóci lerántotta az abroszt
s már iszkolt, tudva, hogy kikap.
Felugrottam: Te kölyök! - Aztán:
No, ne félj - mondtam csendesen.
S magasra emeltem szegénykét,
hogy nagy, hogy óriás legyen.
szilvi35
 
 


Huba mami!

Azért ne gondold, hogy ez ilyen ilyen egyszerű, hogy megköveteled tőle a gimit. Sajnos már más világban élünk mint amikor mi voltunk abban a korban, hogy pályaválasztás. És nagyon-nagyon sokat le kell tenniük ezeknek a gyerekeknek az asztalra, hogy bejussanak egy jobb fajtájú gimibe! És kicsit félek, hogy amikor a mi picikéink mire oda kerülnek mi lesz akkor!
Azért majd megkérdezlek akkor amikor pályaválasztás elött lesznek a gyerekek, hogy mi újság a pályaválasztással! Nem könnyű és évről évre nehezebb! :(

Szilvi!

Micsoda verseket hoztál nekünk! :D

Szonja, Wf, Kattkat ........ mindenki merre vagytok?

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Mi a túró van :?: :?: :?:
Hol van mindenki :?: :?: :?:

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Itt vagyok! :)
Én most épp kész vagyok egy kicsit. :( Mindenkinek van valami hozzáfűznivalója, hogy miért nem neveljük jól a gyereket! A kedvencem az, hogy miért nem etetőszékben etetjük?! Egyébként ott eszik, de csak ne kelljen magammal hurcolni mindenhova... :( :evil:
Meg miért csak csöndben tud aludni? Ez sem igaz, de ha a padláson mászkálnak és fúrnak a feje fölött, akkor normális, hogy felébred, nem :?: De ha próbálom elmondani, mi a helyzet, arra már mindenki fütyül... :shock:
A hordozásról már ne is beszéljünk...

wf

Kép
wf
 
 


Ildóca: én is félek attól az időtől, amikor a mieink majd találkoznak a magyar oktatási rendszerrel, szerintem óriási gondok vannak! És emiatt mennyi de mennyi félresiklott pálya és élet... éppen erről (is) beszélgettem pár hete a volt ofőmmel a 10 éves érettségi találkozónkon.

Szilvi: örülök, h Titi végül megszerette a bölcsit. Igazából aki egy mukk nélkül, mondhatni simán beszokik, ott ált. van vmi gond a kötődéssel (függetlenül attól, h "kötődően" nevelődött-e), ami nem feltétlen a mostban bukik ki, hanem mondjuk kamaszkorban :) Ugyanígy azért óvatosan bánnék a kötődő nevelésből levezetett eredményekkel is, hisz egy nem kötődő is ugyanilyen alkalmazkodó tud lenni, ez nem színtisztán ettől függ. A gyerekek ilyen idős korban már nagyon is jól tudják, hogy mi van otthon és mi van a bölcsiben, otthon szopizok, a bölcsiben nem, otthon anyával alszok, a bölcsiben nem stb. Anyai erőfeszítéseink akkor érnek be igazán, ha ott áll előttünk egy KÉSZ ember mondjuk huszonpár év múlva. ;)

Wf, szerintem nézz Vilire, és ha egy boldog, mosolygós, kiegyensúlyozott babát látsz, akkor tojd le magasról ki mit mond. Mindenki kéretlenül osztja a másiknak az észt amikor és ahol csak tudja. Egyébként nagyon is együttérzek az összes felsorolt területen!! Hányszor vettem erőt, h elmagyarázzam, és hányszor de hányszor fejezték be helyettem a megkezdett mondatokat... A kedvenceim a "...a mi időnkben ez úgy volt, h....". Nálunk egyedül az Anyukám gondolkozik úgy, hogy neki teljesen mindegy mit és hogy csinálok, h az unokáján azt látja, h minden rendben van, akkor annyi elég neki. H őszinte legyek én pl sosem jöttem ki jól Anyuval, egészen Ákos születéséig, azóta valahogy megszűntek a csetepaték. Persze nem mindenben ért egyet (nem is kell), de nagy különbség, h ő pl. csak kérésre mesél az ő tapasztalatiról. Ezt még nekem is tanulnom kell tőle, m néha nekem sem megy :)

Óóó, Ákos sem volt az az "alszikmintabunda"-típus, sőt! 2 éves koráig (ekkorra bújt ki a 16. foga) éjjelente 2-3 óránként felkelt cicizni, aztán onnantól egyre ritkábban, és egyre nagyobbakat aludt, ma már 5-8 órákat képes lehúzni egyhuzamban. Ez másnak biztos teljesen természetes, nálunk meg hatalmas eredmény. Van egy elmélet, miszerint az éjszakát átalvás nem szoktatás, hanem agyi érés függvénye, nálunk ez most jött el, illetve annyit tettünk plusszba, h a hőmérsékletet 19-20 fok körül tartjuk (ha melegebb van, mindjárt nyugtalanabb lesz), és teljesen besötétítettünk (némi biokémiai ismeretanyag megismerése után), így sokkal jobban alszik. Akit érdekel, annak leírom majd részletesebben is, nagyon érdekes. Úgyhogy tulképpen könycseppek nélkül, és igaz kissé sokára, de mi is eljutottunk a békés éjszakákig :)

Kép
Kép
csipetnyusza
 
 


Csipet! Köszi! Csak az bánt, hogy nem is ismerik a hátteret. Az etetőszék meg a kedvencem... :(
Kezet foghatunk! :D Vili is csak sötétben tud aludni, ha meg kicsit melegebb van, akkor már le sem hajlandó feküdni. Nem is tudom, hogy éltük túl a nyarat...

Apropó, mesélnétek az altatásról? Ki hogy csinálja?

wf

Kép
wf
 
 


Sziasztok!

Hubát ringattuk, majd babakocsi, majd hordózó, majd kendő, majd melléfekvés és az utóbbi volt szenvedős, mire megszokta. Violánál már nem így csináltam. Igaz ő cicizik. Viola 6 hetes koráig cicin aludt el, aztán ringatva, aztán hordózóban ringatva, aztán cicin, aztán felkötve mai-tai-ban és most ott tartunk, hogy ha nem alszik el cicin vagy mellettem forgolódva akkor hordózóban ringatva. Bőgni nem hagyom és nem kínzom meg mint Hubát anno azzal, hogy magam mellé felketem és márpedig alvás van. (Igaz Hubánál ez nem tartott sokáig, de hamarabb feladtam mint ő. ) Nem is tudom, hogy éltük át ezt a korszakot.
Szóval most úgy működünk, hogy Viola cicizik (vagy nem) és így alszik el, miközben Huba átkarol és fogja a fülem. :-) Egy ágyban alszunk mind a négyen. Mivel a férjem mellett szeretek aludni ezért egyik gyerek az elalvás után kikerül apa mellé.
Viola amúgy még vagy 4-5x ébred és 10 hónapos. De ez már sokkal-sokkal jobb, mint a 20-40 perces ébredések...

Ildóca! Én azt mondom, hogyha anyukám szigorúbb lett volna most nem itt tartanék. A férjemmel szigorúbban bántak e tekintetben is és most nagyon nem bánja ám. Szóval én saját tapasztalatból mondom most, hogy én ezt így látom, hogy ez az a terület ahol nem lehet eltotojázni, mert elsiklik az élete. Utána már tök nehéz helyrehozni, (szintén saját példa.) Persze mindenki úgy tesz, ahogy jónak látja.
Ja és azzal mélyen egyetértek, hogy szar ez a rendszer és szarabb lesz.
Gondolkodtatok csajok, az otthon oktatáson? Engem annyira vonz, de alkalmatlannak tartom magam rá...

Hétvégén ünnepeljük Hubát. El sem hiszem, hogy kettő éves. :-)

Huba-mami
Kép
Kép
huba-ninja
 
 


Wf, az etetőszékes történet valóban egészen abszurd! Nem cipelhetitek a hátatokon még azt is... Én idegenben annak is örülök, ha Ákos az ölemben megeszik 2 falatot (mert amúgy 2 mp-re se képes leállni, csak szaladgálni körbe-körbe az asztal körül). Itthon persze minden klassz, jó étvággyal eszik és nyugodtan. De azt ugye senki sem látja :lol: :lol: :lol:

Altatás nálunk nagyon sokáig (kb 1,5 éves koráig) csak cicivel volt, aztán már nagy ritkán képes volt álomba szenderíteni magát. Legutóbb a vonaton (pár hete) pedig egészen elképesztő volt: tudtam, ha nem alszik el 10 percen belül, akkor lőttek az egésznek, m beér a vonat mielőtt egy jót szunnyadna, meg aztán láttam, hogy már kicsit fáradt, de még bírná azért, így megkértem, h altassa el az egyik autóját, amit a táskából halásztam ki (neki sosem volt alvósjátéka). Ölbe vette, és 2 perc múlva aludtak mindketten :)

HV-mami: nem tudom Te hogy vagy vele, de szerintem az is a baj, h amikor irányt kéne választani, akkor a legtanácstalanabb az ember... legalábbis nálunk ez volt. Fogalmam sem volt, h egyáltalán mire specializálódjak a suliban, esetemben magyarra vagy matekra, és azért mentem matekra, m tudtam, h nem menne annyira, Apukám segít, m ő volt nekem az Etalon matekból (is) Pedig Anyuék még grafológushoz is elvittek, m ők sem tudták eldönteni (jól tanuló kislányok átka), aztán mire választani kellett, nem is jött meg az eredmény, később kiderült, h az alapján a magyarra kellett volna mennem, most meg azt mondom így 12 év távlatában, h jó nagy hülyeség lett volna! A jogot kb az első félévben már otthagytam volna, képtelen voltam leülni és s*ggelni, én egész életemben zizegtem, mentem, m a mérgezett. De említhetném még az ofőm lányát, aki az érettségi előtt 2 hónappal találta ki, h mégsem építésznek megy, de alternatívája neki sem volt,a szülei segítettek, h a kvalitásainak megfelelően talán mit kéne kipróbálnia, aztán vagy bejön vagy nem. Azért őrület nem? A mai oktatási rendszerben magoljál be mindent, aztán persze úgyis kiesik a fejedből, egyáltalán nem ad használható tudást, vagy legalábbis olyat, amiből a kamasz gyerkőc kedvet kapna ehhez meg ahhoz a szakmához. Sajnos itt tartunk, h sokaknak fogalma sincsen mi szeretne lenni 18 évesen (amit nem csodálok), rosszabb esetben nem is érdekli az egész, csak pénz legyen. Ezért baromira felértékelődik a szülők "szerepe", h ők mit látnak meg a gyerkőcben, m biza sokszor ha nem is feltétlenül akarnak, de kis löketet kell adni, ahogy írtad! ehhez persze folyamatosabn résen kell lenni, beszélgetni kell vele, és nem elhanyagolni, ami egy kamasszal elég nehéz néha :)

Kép
Kép
csipetnyusza
 
 


Köszi lányok!
Nálunk is kell cici az alváshoz, bár inkább csak előtte, hogy lenyugodjon kicsit, mert különben össze-vissza pörög, ugrál, ilyenek.
De mi lesz majd, ha jön a tesó?! Vagy egyszer csak megoldódik?
HV-mami! Kitartást, talán rendeződik a dolog, és Vio sem ébred annyit. Drukkolok!

(Többiek hogyan altatnak?)

Ez a továbbtanulás érdekes kérdés. Nem is tudom, mi a jó megoldás. Én is jól beválasztottam, és végül nem is azt tanultam, mint aminek indult. Szerencsére nem nyúltam nagyon mellé (csak kicsit), de ez egy hosszú történet. Próbáltam leírni, de magam is belezavarodtam.
Szerintem egyénfüggő is, ki mit tanuljon, de az biztos, hogy az oktatási rendszer-módszer alárak az egész pályaválasztásnak.

Csipet! Hogy van a pocaklakó?
(Etetőszéket én sem értem. :(
)

wf

Kép
wf
 
 


Sziasztok!

Nálunk teljesen tudatos a gyerek és tudja mi akar lenni.
Na csakhogy egy olyan gimi van Pesten ami azt nyújtja ami ő akar lenni. Viszont én meg nem engedem őt vidékre kollégiumba!
Lehet, hogy dögség tőlem, de féltem! Ez van!
Legyek akár utálatos vagy akármi, nem érdekel! Még akkor sem ha megbánom! annyi rosszat hallani mindenfelől. Így sem egyszerű kiengedni a nagybetűs életbe úgy egy év múlva....

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Ildóca, amiket manapság hallok, teljesen megértem, h félted őket!! Őrült világ van :( Reméljük végső soron előbb vagy utóbb hálás lesz ezért neked!!

Wf, nem tudom, m nálunk már több, m 2 éves volt, mire kopogtatott a kistesó, de azt mondom a természet a lehető legjobban elrendezte, m úgy érzem ha korábban jön, nem lenne ilyen idilli a hangulat az altatás és etetés, egyáltalán a cicizés körül :) Ákos még most is szopizik, de csak éjjel, valamint reggel és este, de a nappaliakat csak akkor ritkította le (a napi 4-5x szopiról) magától, amikor már úton volt (kb 6 hetes volt) a Tesó. Így is derült ki, illetve ugye a rosszulétek is ugyanekkor kezdődtek. Úgyhogy más tapasztalat híján csak annyit tudok mondani, h a természet majd elrendezi: ha szopi mellett megfogan a kistesó, az már annak a jele, h jöhet, m a Nagy nem igényli annyit a cicit. És aztán megy minden a maga útján, m a tej ízén és mennyiségén megéreznek mindent.

Szerencsére Pocakbaba jól van, tegnap már egész jól érzékeltem a mocorgását! 8) A 12 hetes UH alapján egyébként fiú (az Istenhegyin nézték), aztán majd kiderül, nekem teljesen mindegy, csak ne legyen semmi gond.

Asztaaaa, Huba is mindjárt jubilál!!!

Kép
Kép
csipetnyusza
 
 


Tivadar babának boldogságos névnapot! :-D :-D

Huba-mami
Kép
Kép
huba-ninja
 
 


Tivának boldogat!

wf

Kép
wf
 
 


Tivadarnak! Sok Boldog Névnapot!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Bocsánat, hogy megkésve, Tivadarnak átadva és nagyon szépen köszöni a köszöntéseket :-)

Majd írok bővebben...
szilvi35
 
 


Hubának nagyon boldog szülinapot!!!!

Lilypie Third Birthday tickers


Ma van Huba szülinapja?
szilvi35
 
 


Titinek nagyon boldog névnapot!! Hubának sok boldog szülinapot, remélem jól sikerült az ünneplés is!

Kép
Kép
csipetnyusza
 
 


Sziasztok. :-)
Ma van bizony. Tegnap ünnepeltük. Nagyon klassz volt. :-)
Köszi a köszöntéseket.
Megyek mert hiszti van. :-P

Huba-mami
Kép
Kép
huba-ninja
 
 


Sziasztok!
Boldog névnapot kívánok Titinek, boldog születésnapot Hubának!

Kép
Kép
Kép
szonja77
 
 


Isten éltesse Hubát!

wf

Kép
wf
 
 


Isten éltesse a 2 évest :-) !
szilvi35
 
 


Tivának és Szilvinek is boldog névnapot!!!

Hubának boldog szülcsinapcsit! (már 2 éves??? :o )

Kattkat

Kép
kattkat
 
 


Titianyunak nagyon boldog névnapot! :)

Kép
Kép
csipetnyusza
 
 


Mi családilag köszönjük a köszöntéseket! :-)
szilvi35
 
 


Sziasztok!

Bocsánat megkésve kicsit ugyan, de így utólag is!

Hubának Boldog Szülinapot!

Szilvinek Boldog Névnapot!

Látom nem nagyon írtok mi van veletek! Ezek szerint mindenki jól van? Hurrá!!!
Bár lehetnétek bőbeszédűek egy kicsit!

Nálunk mindig alakít valamit az élet! :(
De ez van! Majd leküzdjük a problémákat ! :?

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Jujj,mindenkinek boldog névnapot!!!!
Annyira peregnek a napok,hogy minden kimegy a fejemből!

Egyébként minden oké,a bölcsi hullámvölgyes,de talán nem sokáig tart már...:)

Szeretetteli üdvözlet mindenkinek,néha jövök majd!

Kép
kata35
 
 


Katák! Kattantak és "simák"!
Boldog nevetek napját kívánunk!
:D
szilvi35
 
 


Sziasztok!

Köszi a köszöntéseket!

Szilvi és Katák boldogat nektek is!

Mi áááá, vagyunk. Vio épp fogzik éjjel semmi alvás. Amúgy megvagyunk.

Többiek?

Huba-mami
Kép
Kép
huba-ninja
 
 


Sziasztok mamik.

Ha mar igy pang a csopi kerdezek.
Nalatok mit hoz a mikulas? Jatekot neg nagyobb ajandekot is?
Mert nlunk csak nemi jominosegu csokit meg konyvet es gyumolcsot.
Ezt azert is kerdem mert elegem van a jatekokbol. Marmint az a bajom, hogy tul sok van. Huba szulinapjara legalabb 12 jatekot kapott. Egy evben azett eleg sok unnep van ha azt megszorzom kettovel mert ugye Viola sem marad ki akkor nyaron jatszohazat is nyithatnank.
Nalatok minden esemenyre jar jatek? Vagy csak esemenyekre jar?
En most azon filoztam h a nevnapjukat kedvenc sutivel unnepeljuk csak mi ezt eddig nem is unnepeltuk, a szulinapra kapnak jatekot, karacsonyra kozos jatekot(fejlesztjuk a duplo illetve a favonat esetleg a konyha keszletet, kesobb tarsasokat), mikire gyumi es edesseg, husvetra kozos kinti jatek (tranbulin, homokozo szett, valami kozos) gyermeknapra meg elmenyt kapnak ( vadaspark, jatszohaz, allatkert ilyenek).
Szerintetek igy ki lehet kuszobolni a jatekhalmazokat? Vagy ti hogy csinaljatok?

Varom mar a mikit. :-P

Huba-mami
Kép
Kép
huba-ninja
 
 


Mit szoltok az elso hohoz? Huba mar nem fel tole. Elozo szezonban utalta.

Huba-mami
Kép
Kép
huba-ninja
 
 


HV-mami: nalunk eleve nincs csoki, csak nagyon ritkan. Ezert elegge kiakadtam, amikor a ceges miki-csomagban meg egy mandarin sem volt, hanem csak edesseg es na jo, egy fabol keszult minifenyo is :) szoval a csomagot nem tartottuk meg.

Holnapra egy hoembert varrok Akosnak hasznalt zoknikbol, ezt hozza a Mikulas, meg egy Pettson-Finduszos puzzlet. Neki eleg keves jateka van (konyv annal tobb - de az az en gyujtogeto eletmodom eredmenye :) ) Jatekot a nagyszuleitol szokott kapni, akikkel ritkan (evszakonkent) talalkozik, ill. van par talonban itthon is. Mindig varialom a meglevoket, ide-oda teszegetem, es sosincs elol az osszes. Tolunk nagyon ritkan kap jatekot, inkabb elmenyt (ez lehet akar egy seta olyan helyre, ahol meg nem jartunk, nem feltelelen az Allatkert). De ehhez hozzatartozik, h o ilyen, nem ragaszkodik semmi targyhoz, sokkal fontosabb szamara az egyutt toltott ido.

Akos is nagyon orult a honak, azota egesz nap kint tekerne :)

Kép
Kép
csipetnyusza
 
 


Nalunk nagy a csalad... Kivitelezhetetlen h ne kapjanak mindenkitol valamit.

Huba-mami
Kép
Kép
huba-ninja
 
 


Tyu, akkor nem csodalom, ha sok a jatek :) Foleg, h ketten is vannak! :) Nagyon hamar osszegyulik az teny... szerintem nagyon jól "rendszerezted" a dolgokat, h mikor mit kapnak, ezt tényleg össze kell fogni így!!

Tegnap voltam UH-n, es ugy nez ki Leventenk lesz :)

Kép
Kép
csipetnyusza
 
 


Nálunk is sok a játék... Mi most könyveket, marokkrétát veszünk, a játékok meg máshonnan jönnek. Azokból meg viszünk a Mamákhoz. Így itthon nem lesz annyi, meg ott is lesz mivel játszani, és még cipelni sem kell. :)

Csipet, gratula a kisfiúhoz! Mikorra vagy kiírva?

wf

Kép
wf
 
 


Este normális hangon egymást követően háromszor megkérdeztem Tivadartól, hogy "Éhes vagy?" Mint, ha nem hallaná. Meg sem rezzent, tovább szöszmötölt. Ekkor még mindig ugyan azon a hangon megjegyeztem, hogy "Öcsééém!" Erre Ő "facsiga" és mosolyogva rám néz. Mi ez, ha nem a szelektív észlelés? ;-)
szilvi35
 
 


Tivadar óriási :lol: :lol: :lol:

Wf, elvileg május 1 (méret alapján, egyéb adatunk nincs)

Anyuéknál a padláson nekünk is sok játékunk megmaradt, minden korszakból egy pár, és amikor ott vagyunk, mindig van újdonság (csakhát ritkán vagyunk ott). Karácsonyra lehozzák a diavetítőt, és ha minden igaz végre el tudjuk hozni Veresre a régi szánkónkat, yupp! :)

Kép
Kép
csipetnyusza
 
 


Télapó csoki ajándék téma:
Télapóra egyedül anyum kérdezte, mit tegyen a csomagba, ezért olívabogyó, mazsola és egy csoki miki került bele. A bogyesz volt a befutó! :-)
Ezen kívül kapott még kb. egy szatyor édességet, amit szelektálok. A jó minőségűeket eheti, naponta egy alkalommal kaja után. A rosszabbakat eszem én, feszt. A legrosszabbak kerülnek majd sütibe (miket még én sem tudok megenni).

Ajándék téma:
ajándék van: szülinap, névnap és karácsony.
mikuláskor: csomagban csoki vagy értelmes nasi
húsvétkor: csokitojás, de tőlem lehet sima festett főtt is... nem fontos, ami fontos a locsolkodás :-)
Valentin nap: nem tartjuk
gyereknapkor:hancúrozás az utcán gyerekprogramokon,pl. vurstli

anyák/nők napján én kapok: jöhet bármi

más ünneprű nem tudok
szilvi35
 
 


Vili babának!
Nagyon sok Boldog Születésnapot! Kép

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
ildóca
 
 


Köszönjük szépen! :D

wf

Kép
wf
 
 


Kicsi Vilinek Sok Boldog Első Szülinapot Kívánunk!
T.+Sz.
szilvi35
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: