Új privát üzeneted érkezett!

Nekem nem az volt a bajom, hogy nem volt ott, hanem hogy azt mondta ott lesz, es csak a szules elott kvazi tiz nappal derult ki, hogy tulajdonkeppen nincs orvosunk. Nem a szabadsagokkal van bajom. Es szerintem egy olyan utat, amin o akkor volt, az ember honapokkal elore tud.
Gyerekorvosok:
Szerintem eleg nagy szarvashiba egy tudogyuszis gyerekrol nem eszrevenni a bajt. Egy csecsemos novernek koszonhetem, hogy felfedezte a kekesszurke nem lelegzo gyerekemet. En ezert nem mentem oda tobbet szulni.

Korhazba azert megyek, mert biztonsagban szeretnem magamat es a gyereket is erezni. Alternativan otthon is lehet.

Tenyleg, miert hiszitek azt, hogy penzen egeszseget is lehet venni? Nekem nem sikerult. Vagy csak a mosolyast fizetitek meg?


Nem huztam am fel magam. Kép
Keke
Névtelen
 


Van itt valaki, aki a Banczik dokihoz jár? Tudna nekem mondani róla valamit?
Új lány
 


Sziasztok!
Nemrég fedeztem fel ezt a társalgót, még nem ismerem ki magam teljesen, de már nagyon sok jó dolgot olvastam.Én is a MÁV-ba járok, ha minden igaz okt. elején fog születni a picurkánk.:-))
Az én orvosom Petõ Zsolt. Van valakinek esetleg tapasztalata vele kapcsolatban?
Névtelen
 

 
 

Sziasztok MÁV-ba járó pocak-társak!
Érdemes az orvosokkal kapcsolatban megnéznetek az archívot is a régebbi információkért.
Én szívesen hallok jókat a Kelemen dokiról!
Jó pocakosodást! Kép
Üdv. Pusszzz! Chris
Chris
 


Petö Zsolt volt eredetileg a dokim, de mar az elejen kijelentette, hogy mikor szulni fogok, valoszinu hogy ö szabin lesz. Es igy kerultem at a Herczeghez. Egyébként kedves, emberséges doki, alapos.
Egyebkent mit tudtok a MÁV-ról? Mikor én szültem anyukám volt velem, de valahol olvastam (FittMamában), hogy mar két kisérö is lehet a kismamaval szülés alatt. Igaz ez?

Saci
Dévai Sarolta (sarolta)
 


Sziasztok!

Én is Petö Zsoltról várok még mindig információkat. Én egyáltalán nem ismerem, és szeretném eldönteni, hogy őt válasszam vagy sem.

Djeszter
djeszter (djeszter)
 


Világosbarnás göndör hajú, kopaszodó, bajuszos, magas, 40-es fickó. Nyugodt, kimért, alapos. Ennyit tudok róla. (Petö)

Saci
Dévai Sarolta (sarolta)
 


Engem o csaszarozott (ugyanis ilyenkor ket doki van). Mivel altattak, nem emlekszem ra, de a heg kibirta a masodik normal szulesemet. Kép
Csak hogy jot is irjak.
Keke
Névtelen
 


Saci!

Köszi az infot!
Neked szinpatikus volt?

Keke!

Neked is köszönöm.


Nem tudjátok véletlenül, hogy mi a véleménye a császárról?

Djeszter
djeszter (djeszter)
 


Új lány!
Én Banczik dokihoz járok. Még nem szültem nála, tehát ilyen tapasztalatom nincs. Mire vagy kíváncsi?
Eszter
eszter
 


Eszter,

bármire. Hol jársz, hányadik héten? milyen veled?
Akármi, ami eszedbe jut, jól jön. Köszi!
Új lány
 


Új lány!
25 hetes múltam. Elötte nem voltam nála, csak amikor terhes lettem. Nekem szimpatikus. Nem egy lelkizös, babusgatós típus (de persze azért kedves), de én ezt nem is az orvosomtól akarom megkapni. Sajnos az elsö 1-2 alkalom után, amikor csak úgy repültünk befelé, mostanában elég sokat kell várni. Igaz, hogy múltkor szülése volt, ezért folyamatosan szaladgálnia kellett a rendelö és a szülészet között. Én a kórházba járok hozzá, azt mondta, választhatok, hogy mi a szimpatikusabb. A magánrendelöje állítólag szebb, de ott nincs uh, ami engem jobban vonz, mint a csinos váró. Minden alkalommal uh-ot csinál, amiröl képet is ad. A férjem minden alkalommal benn van, elöször kifejezetten a doki hívta be, mondván, hogy az ö gyereke is. És nem csak az uh alatt, hanem végig velem van, ami szerintem jó. A szülésröl az elsö alkalommal beszéltünk, azt mondta, úgy szülök, ahogy jól esik (ha nincs komplikáció). Megadta a mobilszámát, bármikor hívhatom. Szóval nekem tetszik. Nem lelkizi túl a dolgokat, de nekem ez nem is hiányzik. Ja, és szinte mindig megvizsgál, ami nekem spec. megnyugtató, mert így tudom, hogy minden oké.
Te hol tartasz?
Ha bármi egyéb érdekel, kérdezz nyugodtan!
Szia,
Eszter
eszter
 


Eszter, te mennyit fizetsz neki? Bocs, tudom, hogy ez kicsit indiszkrét, de nem mindegy.
Én a 15. hétben vagyok és biztos azért, mert legutóbb rossz passzban voltam, de kicsit megrendült a bizalmam. Igazából okom nincs is rá...
Új lány
 


Szia Eszter!

Én is a Banczikhoz járok, én is a 25. hétben (bár ő néha azt mondja, hogy 26. Kép ) Csak nem egyszerre fogunk szülni nála? Kép
Amúgy a véleményem nekem is ugyanaz róla, mint Neked ... Korrekt, és ez nagyon fontos.

Rebi
Rebi
 


Szia Rebi!

Én holnap leszek 26 hetes (legutóbb, amikor megmérte a babucit, öt is "öregítette" Kép ), november 16-ra vagyok kiírva. Te? Mikor mész legközelebb? Nem baj, ha együtt szülünk, majd együtt istápolhat kettönket Kép.

Eszter
eszter
 


Szia Eszter!

Én nov. 12-re vagyok kiírva ... Kép Legközelebb meg 21-én megyek.

üdv.
Rebi
Rebi
 


Sziasztok!
Köszönöm az infókat a Pető Zsolttal kapcsolatban.
Nekem nagyon szimpatikus, készséges, "nem lihegi túl a dolgokat", csak hát azt nem tudom, hogy szülésnél milyen lesz. Ebben még nincs tapasztalatom. :-)) Egyébként engem is érdekelne
az anyagi része. Nektek megmondták előre, hogy mennyit kell fizetni? Mi az "átlagár"?
Előre is köszi! Remélem, hogy mindenki jól van a kis pocaklakójával együtt!

Katica
Névtelen
 


Katica!

Nekem valahol a szekrény mélyén van egy pár perces videofelvételem (tv2) mikor is Pető Zsolt szülést vezetett le. Egyébként ez a riport indíttatott arra, hogy a MÁV-ban szüljek.

Saci

ui: szerintem az ár kb. 30-40 ezer forint felé lehet, de mondjuk ez engem is izgatna.
Dévai Sarolta (sarolta)
 


Saci!
Köszi,ez azért mégiscsak megnyugtató!

Katica
Névtelen
 


Sziasztok!

Éppen tegnap beszéltem a barátnőmmel. Ő Pető Zsoltnál szült június végén. Nagyon meg volt vele elégedve. Sajnos császár lett, de azt mondta, hogy végig ott volt vele, elmondta neki, hogy mi fog történni, a spinális érzéstelenítésnél is fogta a kezét. Egyszóval minden nagyon oké volt.Kép

Djeszter
djeszter (djeszter)
 


Végre megvan az oldal címe, ahol el lesz helyezve a szülészettel, terhességgel kapcsolatos új oldal. Hogy mikor, az csak rajtunk áll. Rajtam az elkészítés miatt, rajtatok pedig a tartalmi része miatt. Ugye segítetek? A cím: [url=http://www.szuleszet.freesite.hu" TARGET="_top]Szülésröl, terhességröl és ami utána van[/url]. Várok komplett anyagokat, képeket, beszámolókat, akár egy-egy mondatnyi infot a lap szuleszet@freesite.hu címére.

Köszönök nektek mindent elöre is

Saci
Dévai Sarolta (sarolta)
 


Sziasztok!
Kisfalvy (vagy Kisfaludy? Bocsi, de nem tudom pontosan a nevét) doktorról tud valaki valamit mondani?
T.Niki
Névtelen
 


Kedves Névtelen, és Saci !

Röviden és tömören mi volt a baj a Mészáros dokival ? (Sajnos vagy hála Istennek a könyvet nem olvastam.)

Elöre is köszi, Tonyo
tonyo (tonyo)
 


Szia Tonyo!
Engem is érdekelne, hogy mi volt a gond a Mészárossal, mivel nála fogok szülni,a kiírt ido szerint 3 hét múlva. Ha e-mailben kapnád meg, átküldenéd nekem?(bogancs@matavnet.hu)Nekem egyébként eddig csak jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatban, gondos, figyelmes és kedves. Minden vizsgálatot idoben elvégez, ellenoriz, visszahív stb...
Köszi a segítséget!
Rozi
Névtelen
 


SZiasztok!

Én most keveredtem ide, mert egy másik topicban javasolták, hogy próbáljak meg itt választ találni a MÁV-os kérdéseimre. Máris rengeteg segítséget kaptam Tõletek.
Én is a Herczegh doki táborát gyarapítom, a 22. héten járok, január 4-re vagyok kiírva.
És 26 éves elsõ babás vagyok.
Ami mostanság nagyon foglalkoztat, az a terhestorna. Olvastam a júliusiban, hogy van a MÁV-ban terhestorna. Jár oda valaki közületek? Tudtok valamit mesélni személyes tapasztalatok alapján?
A szülészet oldal nekem is nagyon tetszik, ha lesz valami infóm, szívesen elküldöm.

Jó pocakoskodást mindenkinek,
Zafi
Névtelen
 


Zafi
Beja a `friss`-bol rendszeres latogatoja a tornanakKép

Kriszti
kriszti
 


Sziasztok!

A névtelen bejelenkezésem véletlen volt, nem állt szándékomban. Nem olvastam én sem a könyvet, nem is akarom, és nem is fogom. Úgy gondolom, hogy akármi történt is, (az is kérdés, hogy úgy történt-e, ahogy oda le van írva) mindannyian emberek vagyunk, és esetlegesen hibázhatunk is. Ismétlem, nem tudom mi van abban az ominózus könyvben! DE! Én már szültem egy kislányt nála, és nagyon nagyon rendes volt, ott volt velem, mindenben segített, rendszeresen bejött, megvizsgált, de amikor kellett a háttérbe vonult, és a férjemmel kettesben hagyott. Mondta, hogy mikor mit kell csinálnom, hogy hányszor kell nyomnom, és egy gyönyörű egészséges lányom született nála. És nem én vagyok az egyetlen, hanem másokról is tudok, hogy semmi problémája nem volt vele. Névtelennek, aki kedvesen a figyelmünkbe ajánlotta a könyvet, üzenem, hogy egy könyvben olvasott golgok alapján nem lehet véleményt alkotni valakinek a munkájáról, személyéről. Én most várom második gyerekemet, és ismét nála fogok szülni, kb. másfél hónap múlva. És nem félek egyáltalán, örülök, hogy ő az orvosom, és már várom a szülést nagyon, mert az élet egyik legszebb pillanata, mikor az az édes kis manó először a szemedbe néz, és megnyugszik a melleden...

Tonyo,
(ha jól gondolom mi már leveleztünk korábban), sajnos Te már nagyon valószínű, hogy nem fogsz tudni nála szülni (már ha szeretnél), mert hamarosan nyugdíjba megy.

Rozi,
Nálad persze ez a fentebb írt probléma nem áll fent, és ha rám hallgatsz nyugodtan mész szülni, és ne félj, örülj inkább, hogy hamarosan a kezedben fogod tartani a kisbabádat! Ahogy eddig jóban voltál vele és szerinted kedves volt, ugyanolyan lesz a szülőszobán is! Ha van kérdésed, írj nyugodtan, akár e-mailben is, szívesen válaszolok. (t.sz.b.@freemail.hu)
Sica
 


mindannyian emberek vagyunk, és esetlegesen hibázhatunk is.

Ezt így gondolnád akkor is, ha a te gyereked lenne egy ilyen hibának az áldozata?
Névtelen
Névtelen
 


Én azt fejtettem ki, hogy Te (már ha Te voltál, mert már egyre több itt a névtelen, nem értem, hogy egy Kismalac, vagy prüntyimüntyi nicket miért nem bírsz beírni???)fölöslegesen riogatod itt a kismamákat úgy, hogy közben fogalmad sincs a dokiról, sosem voltál nála, nem ismered, csak olvastál valamit, valahol, valakitol, amit elolvasásra felajánlasz. Szültél már? Mert ha igen, akkor tudnod kell, hogy a legeslegfontosabb, hogy akkor, ott maradéktalanul megbízz az orvosodban. Mert ha nem érzed magad biztonságban, akkor lassabban (ha egyáltalán) megy a tágulás, tovább tart, sokkal nehezebb lesz a szülés, lehet, hogy ok nélkül. És igen, úgy gondolom, hogy bárki hibázhat. Te is! Én is! Bárki. És bár az orvosok próbálnak tökéletesek lenni, de egy 40 éves praxis alatt igenis előfordulhat bármi. Az orvosi hivatás kiélezett, sajnos a hibák végzetesek. De akkor sem gépek, hanem emberek vagyunk...
Sica
 


Ha a gyerekedet elüti valaki jogosítvánnyal a kezében, es örökre nyomorék marad, akkor is azt mondanád, hát igen, tévedni emberi dolog?
Szultem. Tobbszor. Egyikük örökre gyermek marad. Tevedni igen, emberi dolog, de a következményeket viselni kellene. A dokihoz tényleg nincs közöm, csak a mondat idegesített fel.
Névtelen
Névtelen
 


Nem tudom, hogy mi van abban a könyvben ismétlem magam. Nem tudom, hogy vállalta-e érte a felelősséget, vagy hogy egyáltalán úgy történt-e, ahogy ott le van írva. Én semmiképp nem ítélkeznék valaki fölött addig, amig két fél véleményét nem hallgattam volna meg. Egy könyvben bármit le lehet írni, csak a kérdés a valóságalapja. Az meg, ha azt írtad volna le, hogy Veled ez meg ez történt, ennél és ennél a dokinál, és óva intesz tőle bárkit, arra azt mondtam volna, oké, ismerjük meg a negatív oldalát is. De hogy olvastál valahol valamit... lásd be ez így felesleges riogatás részedről. Az meg, hogy tévedni emberi dolog e, sajnos tény, még akkor is, ha a következményei végzetesek. Iszonyatos tragédia egy gyermek halála vagy fogyatékossága, de tudsz adni arra biztosítékot, hogy bármelyik másik orvos, aki eddig még soha nem hibázott, nem is fog? Nálad sem, és 20 év múlva sem? Mert ennyi erővel ne szülj senkinél soha, mert nem tudhatod, hogy melyik orvos mikor hibázik...
Sica
 


Kedves Sica!
Köszönöm a jótanácsot, igazság szerint én is abszolút így gondolom ezt az egészet, de azéárt persze motoszkált a fejemben és örültem a véleményednek!Nekem már volt dolgom figyelmetlen és mondhatni hozzá nem érto dokihoz, amibol gondom is lett, úgyhogy eléggé figyelek azóta erre és a Mészárosnál egyáltalán nem érzek ilyesmit. Sot, nagyon is gondos!
Névtelennek annyit, hogy milyen alapon riogat itt mindenkit, ha nem is ismeri ezt az orvost? És keressen egyet, aki nem hibázott még, mert az csak egy dolog, hogy a Mészárosét megírták, a többiét meg nem.
Sica, még azt szeretném kérdezni toled, hogy a babának kell v.mit vinni a kórházba? Azt tudom, hogy ruhát nem, de türcsit, popsikenocsöt stb....? És még a szüloszobára érdemes köntöst vinni? Tudom, ezek butus kérdések, de még nem szültem sose. Kép
Köszi elore is!!!
Rozi
Ui.:elfelejtettem már megint regisztrálni...
Névtelen
 


Szia Rozi,

örülök, hogy nem bizonytalanodtál el, nem szeretném, ha félve mennél be szülni, mikor nincs rá okod. Abban bízz meg, akiben úgy érzed, hogy tudsz. Ha Neked nem volt gondod az orvosoddal, akkor nyugodtan szülj nála. Én maximálisan meg voltam, vagyok vele elégedve, és örülök, hogy még nála fogom megszülni második gyerekemet, mert tényleg hamarosan nyugdíjba megy.

A babának ruhát adnak, tisztítószereket (popsikenőcs, alkohol, hintőpor) adnak, türcsi sem kell, mert ott este e csecsemősök begyűjtik a babákat és ők fürdetik (sajnos) és nem Te. Állítólag van egy alkalom, amikor be lehet menni megnézni, hogy hogyan kell, én nem találkoztam ezzel a lehetőséggel..., adnak majd különböző termékmintákat is, abban lesz popsitörlő kendő is (legalábbis tavaly volt) az kell is. Ha nem adnának, az kelleni fog. És pelus is csak pár darab (3-5, nem emlékszem pontosan) van egy napra, ami kevés, úgyhogy nem árt, ha azt a párod majd visz be. Ráér a szülés után is megvenni, mert van a Newborn (2-4 kg-ig)és van 3-6 kilóig. És ha 4 kiló körül születik a baba, akkor a 2-4-es kicsi lehet... Nekem a lányom 3,45 volt, és még jó volt rá pár hétig a newborn is. Szerintem nem kell a szülőszobára köntös, elég a hálóing. De ha Téged zavar, hogy bárki hálóingben lát (esetleg, ha más is vajúdik épp akkor), akkor vihetsz. Nálam nem volt, igaz szinte ki sem mentem a szülőszobából a társalgóba, örültem, hogy az ágy a hátsóm alatt van. De ez is egyénfüggő.

A kérdéseid pedig egyáltalán nem buták! :-)

Azonosítás: nekem csak be kell írnom az azonosító rovatba a nevem (Sica) jelszó és e-mail cím nélkül, és úgy elküldeni, nem regisztráltam sehol.
Sica
 


Sajnálom ha vitát gerjesztettem. Nem ismerem se a konyvet, se a Mészáros dokit (talán látásból). De mivel velünk megtörtént az, amivel én itt allítólag riogatlak titeket, ezért nem fogadom el, hogy a gyerekem el.... élete egyesek szerint simán csak emberi tévedés. Ha nemcsak tajtékzanál kedves Sica, akkor talán meg is értenéd azt amit olvasol. Nekem ezzel a mondattal volt bajom. Én egész életemben viselem egy ilyen emberi(?) tévedésnek a következményeit.
Én az eset után szültem még, és lehet, hogy hülye tanács, de az ember elsősorban magában bízzon.
Névtelen
Névtelen
 


Kedves Névtelen,

nem tajtékzom egyáltalán, és akkor talán tényleg jó lenne, ha a kettőnk közti félreértéseket tisztáznánk. Sajnálom ami Veled történt (bár pontosan nem tudom, hogy mi), és nem azt mondtam, hogy ha velem történt volna meg, akkor másképp éreznék, mint Te. Nekem pusztán azzal volt, van bajom, hogy nem a saját személyes rossz tapasztalatodat osztod meg velünk, amire azt mondanám, hogy átélted, tudsz róla érdemben nyilatkozni, és óva intesz egy dokitól (arról pl. aki ezt tette Veled, Veletek semmit nem tudunk), hanem egy olyan orvosról alkotsz véleményt, akit nem ismersz, és amit olvastál (bár azt most nem értem, hogy hogy érted azt, hogy nem ismered a könyvet???, akkor nem is olvastad, csak hallottad azt is, hogy ez van benne?) arról sem tudod, hogy mennyire hiteles. És abban is igazad van, hogy az ember magában bízzon elsősorban, de Te tudod akkor talán a legjobban, hogy a saját és a gyermeked életét bízod arra az orvosra, akit választasz. Szóval nagyon nem árt, ha megbízol benne maradéktalanul.
Sica
 


Lassan azért csak rájövök, miért vagy rám ilyen dühös.

"Kedves Tonyo!
Én személyesen nem ismerem Mészáros doktort,de mivel azt irtad,negativumok is érdekelnek,..........."

Szóval, elnézést, igy jár aki nem választ nevet, de ezt nem én írtam.

Ha az emberrel rossz történik, nem biztos, hogy leírja, mert először is simán beperlik rágalmazásért, másik, mert nem mindig bizonyítható be minden. Sokadszor, meg mi a fenét is ér el vele, hiszen a többség úgyse hiszi el.
Sokan hiszik azt, ez csak olyanokkal történik meg,
akik maguk is tehetnek a dologról.
Egy problémamentes szülést az ember könnyebben világgá kürtöl, de ha valami baj van, évek kellenek, hogy el kezdjen róla beszélni. Kicsit olyan ez, mint amikor megerőszakolják az embert.

másik Névtelen
Névtelen
 


Na ezt pl. nagyon utálom a babanetben! Mi a fenéért hagyja, hogy névtelen címszó alatt jelentkezzen be bárki is. Tényleg nem értem, hogy miért nem lehet egy nick-et választani, amiből ugyebár semmi nem derül ki az illetőről (kiskakas, pirospipacs, hamupipöke, telefonkönyv stb) ...

Fogalmam sincs, hogy Te nem az a névtelen vagy, aki az elején kirobbantotta ezt a vitát. Abban meg, mint már írtam teljesen egyetértek Veled, hogy ha Te, vagy a gyermeked a szenvedő alanya egy ilyen hibának, másképp látod a helyzetet. Nem hiszem, hogy velem nem történhet meg, de mit tudok tenni? Azért mert olvastam valamit, keressek másik orvost? Kit? Miért? Az a másik nem hibázhat? De. Sajnos bármelyik orvos hibázhat. Csak remélhetjük, hogy velünk ez nem történik meg. De előre ezen kár gondokodni. Akkor kell váltani, ha valaki már a terhesgondozás alatt úgy érzi, hogy ne én ebben a dokiban nem bízom meg, és nem tudnék nála szülni. Ha viszont végig kedves és normális velem, akkor miért váltanék? Egy könyvben leírtak miatt? Nekem nem volt vele gondom, csak ezt tudom mondani, hogy kinek volt, és kinek nem, nem tudom. (egy-két embert ismerek ugyan, aki nála szült, gond nélkül, pedig olyan is volt, akinek majdnem 1 hónappal előbb jött a baba)

Tényleg sajnálom, hogy egy orvos miatt ilyen, egy életre szóló problémáid vannak. Komolyan, öszintén!

Az viszont úgy látom, hogy csak egy költöi kérdés marad, hogy a másik névtelen miért hallgat, aki ezt az egészet elkezdte... Lehet, hogy csak épp nem olvassa a topicot.
Sica
 


Bocsi, hogy beleszólok a vitába, de hátha tud valaki segíteni: Kisfaludy (? így hívják?) dokiról tud valaki valamit mondani?
T.Niki
Névtelen
 


Szia Zafi!

Röstellem, amiért lusta vagyok és nem írom le még egyszer Neked, de szeretném elmondani, hogy itt a MÁV-os topicban "Július" alatt megtalálod a kismamatornáról a részletes beszámolómat, július 31-én kedden 08:55-kor szóltam hozzá.
Még egyszer ne hari ezért a cselért!
Ezek szerint akkor majd találkozni is fogunk a kismamatornán??? Kép Én is Herczegh-es vagyok egyébként!
Ja, a tornához még vmit: most szabadság miatt szünet van, és szept. 5-én szerdától vagy szept. 10-én hétfõtõl lesz újra torna.

cupp,

Beja
Beja
 


Lányok,

tanácsot kérnék.
/me Herczeghes kismamaKép, már csak pár hétig ugyan - finiselek lassan, kezdem a 36.hetet.
Dr.H szerint érdemes (lett volna) szülésznőt választani, de én nem nagyon tudom, hogy hogy???
Eddig egy előadásra bírtam eljutni, ki tudja, hoyga következőn még egybe leszek-e... Meg egyébként is, azalapján, amit a legutolsó előadáson bemutatkozott szülésznö nem is tudnék választani.
szivem szerint Dr.H.-ra bíznám a döntést, végülis ő ismeri mindet, ismer (kicsit) engem, tehát tudja ki passzol hozzám, nem?

dália
dalia
 


Kedves Dália!

Én idén május 10-én szültem Fazekasné Zsuzsa szülészn?nél, és nagyon jó volt, neki köszönhetem, hogy gátmetszés nélkül szülhettem, és remekül viselkedett, tényleg csak ajánlani tudom, ha szülészn?t akarsz választani!

A MÁV-os orvosok közül legközelebb én is Herczeg dokit választanám, amikor bementem szülni ? volt az ügyeletes orvos - emberséges, biztató és ügyesen vizsgál.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Kedves Sica !

Köszönöm a hozzászólás(oka)t. Igazán megnyugtattál, bár öszintén megmondom, hogy pont a fenti vitát magamban is lejátszva, eldöntöttem, hogy nála maradok, éppen 1 hét múlva megyek a szokásos kontrollra.
Sajnso tényleg mindenki hibázhat. Végigjártam már legalább 5 orvost, és annak ellenére, hogy semmi bajom nem volt, már a tanácsadásuk stílusától, hozzáállásuktól rosszul voltam. Mészáros doktornál ezt nem tapasztaltam, söt ! Akár telefonon is nagyon szívélyes, segítökész, és kizáűrólag jókat hallottam róla, több gyerekes mamáktól. Maradok, és remélem egy ideig még öis !

Szia, Tonyo

off: valószínüleg leveleztünk, de az utolsóra nem jött már válasz töled, azt hittem rossz a cím. Az enyém változatlan. Szia
tonyo (tonyo)
 


Bar nem nögyógyászati ügy, de azért leírom. A bátyámnak szívátültetése volt. A kiírt műtét előtt 2 nappal tudtuk meg, hogy a professzor, aki müteni fogja, 3 ember haláláért volt felelős. Kicsit bepánikoltunk, de még mielött szó esett volna az esetröl, a mütéten tul voltunk, a bátyám élet és halál között volt, ... ennek már 8 éve és makk egészséges a profnak köszönhetően. Igen, mindenki ott téved, amiben dolgozik. Nem szabad elítélni senkit a saját hibáján kívüli negatív eseményekröl. Tudom, nem mindegy, ha ez az esemény pont a mi gyerekünkkel illetve velünk történik, de ki mondta, hogy a terhesség és a szülés kockázatmentes. Soha sem volt az és nem is lesz az. Tul kell lépni az ilyen eseteken, bár bizonyára nem könnyü. Ne ítélkezzünk mások felett féligazságok ismeretében. Nincs jogunk hozzá.

Saci
Dévai Sarolta (sarolta)
 


Sziasztok Lányok!
Már regota olvasgatom a MAV-os topicot, de most jutottam el odaig, hogy irjak is bele. Magamrol annyit, hogy a 12. hetben vagyok es az elso babankat varjuk. Korhaz mellett mar dontottem, de az orvosvalasztassal vagyok bajban. En elsosorban noi dokinal szeretnek szulni. Olvastam hogy Koos-Hutas Piroskat ajanlanatok. Esetleg van mas noi orvos is itt a korhazban? Koos-Hutas P-rol tudnatok reszleteket is irni? Hol es hogy rendel, mi a telefonszama? Szulesnel, ha netalan komplikacio merulne fel, megbiznatok-e benne? Tudom, hogy ez nagyon szubjektiv dolog, de erdekelne a velemenyetek.

Koszi a segitseget, udv Csiga
Csiga
 


Beja,
köszönöm az infot, sikeresen megtaláltam mindkét topikban a válaszod.
Még annyi jutott eszembe, hogy bármikor be lehet ebbe kapcsolódni - ugyanis a lehetetlen időpont miatt majd csak októbertől fogok tudni menni. Terveim szerint akkortól már otthon maradok és hát akármennyire is toleráns a főnököm, azért heti kétszer nem fog ilyen korán elengedni.
De igyekszem minél előbb bekapcsolódni, mert nemcsak mozgásra, de kismama társaságra is szükségem van.
A környezetemet már kiakasztottam, hogy csak a babáról, meg a terhességről bírok beszélni.
Mai témám például, hogy itt a hűvös idő Kép és én nem vagyok felkézsülve ruhailag!

Na befogom a szám,
puszi minden Pocaknak,
Zafi
Zafi
 


Szia Csiga,
Én jókat hallottam a Koós Hutás Piroskáról, de a kolleganőmnek a nagynénje, úgyhogy ha gondolod megkérdezhetem.
üdv.Brek
Névtelen
 


Szia, Névtelen!
Kisfalvi doktorról én csak jókat tudok neked mondani, nekem jók a tapasztalataim eddig. Bár a nagyderby még hátravan. Ha valakihez közel áll a fiatalos, laza, kevésbé tekintélyelvű hozzáállás, akkor ő jó lesz. Azt is tudom, hogy nem a pénzéhségéről híres, egy kollégám felesége szült nála, és nagyon csórók voltak. Soha nem érte őket abból hátrány, hogy a terhesgondozás alatt nem dugdosták a borítékokat, és a szülés után is jóval kevesebbet adtak, mint a szokásos. Azóta s ő a kezelőorvosuk. Nekem hónapokkal korábban megmondta, hogy mikor megy szabadságra, és azt is, hogy ha a szülés kiírt időpontja +/- 2 hét beleesik a szabadságába, akkor nem vállal el, mert nem lenne korrekt. Szerintem sem lett volna, és már ez is tetszett. Nagyon sokmindent már az első találkozáskor elmondott (hat hónaposan váltottam orvost, és választottam őt), ami rettenetesen megnyugtató volt. Eloszlatott egy csomó, később vitára okot adó félreértést, és megmagyarázta, hogy pl. nincs értelme annak, hogy üljön velem szemben a vajúdás alatt, mert úgysem tud segíteni akkor még, de arra az időre ott lesz az ügyeletes orvos. Mire viszont kell, addigra ő is ott lesz. Végigmutogatta az egész szülészetet, és soha nem kérdezte, hogy végül is mi nem tetszett a másik orvosban: nem akart vájkálni a kolléga dolgaiban. Szóval nekem nagyon szimpatikus, és a párommal is nagyon kedves volt mindig. Én merem őt ajánlani.
Névtelen
 


szia Zafi!

Igen, bármikor bekapcsolódhatsz!!!

cupp,
Beja
Beja
 


OFF:
Sica !

Megkaptad a levelet ? Vagy megint nem ?

Írj !
Tonyo
Tonyo
 


Kedves Brek,

Szivesen venném az infokat.

Elore is koszonom,
Csiga
csiga
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: