Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Eszter
Nagyon sajnálom, hogy ennyire rosszul érzed magad :cry: ! Remélem hamarosa nelmúlik a fejfájásod :D !

Volt valaki tegnap előadáson? Ha igen, tudna egy kicsit mesélni az elhagzottakról?

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


Hello Csajok!

Ahogy olvasgatom nekem elég nyugis napjaim vannak, nincsenek problémáim. Bár most hogy kicsit éhes vagyok, eszembe jutott, múltkor úgy felfújodtam azt hittem szétrobbanok. De egyébként normális.

Nekem is van két pigment foltom, ami a terhesség miatt jött elő. Pontosabban az egyik, a másik már kicsit korábban, de engem az jobban zavar, hogy időnként amikor lekopik a festék a szemöldökömről olyan mintha nem lenne. Szóval ha már hiúság, akkor nekem ez a kellemetlenebb.

Biztosan nagyon közhelynek számit, de próbáljon mindeki vigyázni magára.

A tegnapi előadáson én ott voltam. Én voltam az egyik értelmiségi akinek szólt a telefonja.

Nekem nem mondott sok újdonságot.

Ha 37 hétnél korábban születne meg a baba, akkor ők nem tudják ellátni, mert koraszülésre nincs a kórház felkészülve tehát vagy még szülés előtt igyekeznek vagy akkor a szülés után viszik át a babát a volt Honvédba vagy a Baross utcai klinikára. De egyébként inkább normál lefolyású dolgokról beszélt, hogy ne riogasssa az embereket.
A baba ha megszületik, milyen szempontok, azok amik alapján "pontozzák" a csecsemőket a későbi megfigyelés alapjául, na és a szoptatásról, hogy igen fontos dolog, de ne ijedjünk meg ha nem indul rögtön el a tej, meg ez közös baba-mama munka, nem szabad feladni.

Nekem csak az a fura, hogy mindegyik előadáson azt mondják, hogy nagyon kézséges és rendes meg segítőkész személyzet van, de mégis azért vannak sztorik, hogy nem foglalkoznak a babákkal vagy kiosztják a kismamát. Na mindegy ez az én véleményem.

Ez a szülésfelkészítő tanfolyam legközelebb csak januárban lesz, pontosabban kezdődik. Enenk valamikor novemberbe nlesz vége és karácsonyra nem akarnka szerintem újat kezdeni.
Ez is kéthetente van és szeptember ben kezdődött.

Sztocsi utúlagos engedelmeddel bejelőltelek a wiwen, rákerestem a Sztocsira, aztán jött még az Eszter na és a 4D kép. Szóval biztos te vagy:)

Emese
kemse
 
 


sziasztok!

nemtom, valahogy eszembe se jutott a homeós bogyó... sose szedtem semmilyen gyógyszert, megszoktam már, hogy a bajaim maguktól elmúlnak :)

Emese:
dehogy baj, hogy bejelöltél, örültem neki! legközelebb talán meg is ismerjük egymást! egyébként én voltam az a kis szerencsétlen, akinek a pszichológus csaj szerzett széket, és nagy nehezen sikerült átfészkelnünk magunkat párommal az első sorba :)

egyébként meg találkoztam egy ismerősömmel az előadás után, annyira megörültem neki, nem is tudtam, hogy ott lakik a közelben, szal tök jó volt :)

az előadás nekem bizonyos szempontból jobban tetszett, mint az előző. összeszedettebb volt, végig a neonatológus beszélt, alig volt 1-2 kérdés. nekem elég megnyugtató volt, amiket elmondott, én hallottam új dolgokat is. pl. hogy pontosan mire is jó az inkubátor, meg hogy mi történik a picivel az első napokban, szoptatással kapcsolatban is kicsit megnyugodtam.
azon meg sztem nem kell csodálkozni, hogy pozitívan állítják be magukat. mi mást tehetnének? az embernek eleve kritikával kell fogadni sztem mindent fogadni...

a szépítkezős cucc önköltséges, egy másik fórumon szerveztük a lányokkal. már nagyon várom! ma már befestettem a hajam, meg elmentem végre körmöshöz, hogy tényleg minden a lehető legtökéletesebb legyen! :) szeretném meglepni páromat egy igazán szép pocakos fotóval :oops:

Eszter

Kép
sztocsi
 
 

 
 

a másik fórumra tettek fel a csajok egy kis ismertetőt a szoptatásról, ugyan nem az uzsokiból való, de talán hasznos lehet. megpróbálom ide feltenni, bár fogalmam sincs hogy kell :D remélem olvasható lesz :)
Kép a szoptatásról

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Azért nekem még belefér, hogy januárban kezdjem el, remélem :lol:

Köszi a sok infót, tájékoztatást.

A homeo cuccokat érdemes kipróbálni.

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Jövő7-en jön vki padmázni?

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Kati!
én lehet, de mostmár nem ígérek inkább semmit :)

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


okés:-) a homeókat meg fontold meg :D

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


jajj, csajok, én már annyira türelmetlen vagyok...
ma voltunk megrendelni a szekrényt a mi szobánkba, kb két hét, amíg elkészül. addig ki kell festeni a szobát, utána meg ide-oda pakolni, a babaszobát is kipakolni, kifesteni, utána meg jön a kiságy, szekrény... :) tisztára be vagyok sózva, úgy várom már, hogy kész legyen Dani saját kis zuga! hajj... :wink:

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sziasztok!

Eszter, nálatok lesz külön szobája Daninak? De jó......., nálunk csak egy sarka lesz a hálónkban.
Nagyon bajban vagyunk, hogy fessünk, vagy tapétázzunk. És hogyan oldjuk meg, hogy az ő sarka tényleg babás legyen... szóval egyenlőre agyalunk és azon parázok, hogy a végén kapkodás lesz belőle....

Jobban vagy már a fejfájástól?

Hát, aki sorstárs és melózik annak kitartás, aki nem annak szép napot!!!

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Hello!

Nálunk is a kicsi ekőször bvelünk lesz aztán én szeptembere már szorgalmazom, hogy a aszombánkat kettéválasszuk és akkor mégis külön lesz. Szerintem jobb ha külön van, de ez baba-mama függő.

Emese

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
kemse
 
 


Sziasztok!
Remélem nem baj, ha csatlakozom hozzátok. Én január 21-ére várom a babámat, és az Uzsokiban fogok szintén szülni - remélhetőleg - a Gerencsér doktornál. Holnap leszek 27 hetes kismama. Azért írtam, hogy remélhetőleg, mert gond van a cukrommal, most szigorúan diétázom, remélem, így lent marad, de ha nem és inzulin kell, akkor lehet, hogy mégsem itt szülök. Bár ezt nagyon nem szeretném.
Egyébként már van egy 3 éves kisfiam. :D
edkorika
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy így ismeretlenül írok ide.
Én az Uzsokiban szültem 2004-ben, de ahogy az új beszámolókat olvasom, nem sok minden változott.
A dokik és a szülésznők mind nagyon profik, viszont a csecsemősökkel elég sok gondom volt nekem is.
Sajnos az első két napon úgy hozták ki a gyereket etetésre, hogy a szája szélén ott volt még a tápszer. A szoptatásban nem segítettek, hiába kértem többször is: a kezembe nyomtak egy kis mini hányótálat, és azt mondták, fejjek abba kézzel. Se a kézi, se a gépi szívó nem működött. A mellem begyulladt, a gyerek nem szopott (miért szopott volna, ha már nem volt éhes), aztán 3 hétre rá, minden próbálkozás ellenére is elapadt a tejem. Én ebben hibásnak tartom erősen az ottani csecsemősöket. Bár azért van egy-két kivétel köztük is, de sajnos elenyésző.
A második napon én is elsírtam magam, mikor reggel behivatott a gyerekorvos, és közölte velem, nem adja ki a gyereket az ötödik napon, ha nincs otthon légzésfigyelő, mert éjszaka nagyon nehezen ébreszthető volt. és mindezt olyan hidegen és szemrehányóan, mintha én tehetnék róla, vagy a gyerek csinálná ezt rosszaságból. Én sírva fakadtam, és mikor kiléptem onnan, pont jött a párom és a tesóm, ők vigasztaltak, hogy csak álomszuszék, mint apuka. SZóval tapintat nem sok volt.
Én az 5 ágyasban voltam, abban van külön fürdő és wc, azzal nem volt gond.
A pelenkázást és a csonkápolást megmutatták, mert pont a csecsemősök vezetője, az a nagydarab hölgy volt bent, a nevére már nem emlékszem, bocsánat.
A másik, ami nekem nagyon rossz volt, hogy nagyon fájtak a varratok, be is szakadt mindegyik, mert az érzéstelenítő nem hatott és összehúzottt izmokkal lett összevarrva a metszés, viszont meg se bírtam mozdulni, és letették a fájdalomcsillapítót az éjjeli szekrényre. Én el se tudtam venni és bevenni, annyira fájt mindenem. Hát másnap reggel tudtam bevenni.
Nekem ezek voltak rossz élmények, de a szülés maga volt a csoda!
Mindenki a topon volt, szupin ment, nagy élmény volt.
Az Uzsokiban, sok más kórházzal ellentétben, ki lehet vinni a babát a rokonokhoz, másutt csak üveg mögül nézhetik.

Mérlegeljetek!
Egyébként sajnos a csecsemősökkel szinte mindenütt gond van!
Szólni kell, ha valamit nem akarsz, és ha mázlid van, figyelembe veszik. Sajnos, ők pont az a réteg, akinek már nem jut a hálapénzből, miután a szülők perkáltak keményen a dokinak, kicsit a szülésznőnek. Általában egy doboz desszertet kapnak a végén, jobb esetben, így nem túl motiváltak.

Első babánál nem ajánlom, de én a másodiknál mindenképpen a doki nélküli, szülésznős szülést szeretném kipróbálni. Budapesten egyelőre ez csak a Délpestiben lehetséges, ha nincs komplikáció!

Mindenkinek szép szülést!!!

Sziasztok!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


sziasztok!

igen, nálunk lesz külön szobája a picinek, bár az elején a mi szobánkban fog aludni, ha apuka is beleegyezik! :)

nekem a mai jóga megint kimarad, ma tudtam meg, h holnap le kell adnom egy házidogát, úgyh most azzal múlatom az időmet... :?

Edkorika
szia! örülök, hogy te is csatlakoztál! lehet h mi találkozunk majd a kórházban, én hivatalosan jan. 19.-re vagyok kiírva (mensi szerint jan. 17. lenne)! drukkolok a diétához! mész valamikor kontrollra? vagy mikor derül ki hogy mi lesz veled? és tudod már, hogy "mid" lesz? még egy fiúcska, vagy egy kis hercegnő? :)

Eszty
köszönjük, hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat! én járok egy másik fórumra is, ahol mindenhonnan vegyesen vagyunk januári kismamik, és tényleg, a legtöbb kórházban a csecsemősöket szídják... hát remélem, h nálunk nem lesz majd komolx gond... de fura, amit a hálapénzről mondasz... lehet, h meg kéne próbálni az elején "megkenni" őket? hátha akkor foglalkoznak az emberrel? hmmm...

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sziasztok!

Nálunk is lesz külön szobája a picurnak, bár én úgy gondoltam , hogy ez elején még velünk alszik, de anyukám nagyon le akar róla beszélni, mert szerinte, akkor később egyedül nem akar majd elaludni. Szerintem ezt csak akkor fogom tudni eldönteni, amikor már megszületett és hazavittük :D !

Képzeljétek el, az utóbbi három napban annyira bevizesedtem, hogy egy számmal nagyobb cipőt kellet vennem, a gyűrűimet természetesen nem tudom felvenni, ja és egyik napról a másikra két kilóval lettem több :shock: ! Nagyon remélem, hogy ez csak átmeneti, vagy legalábbis nem lesz durvább :x !

Edkorika
Üdv köztünk!
Úgy tűnik még mindig én állok az első helyen, te is később fogsz szülni. Na nem baj, legalább tudok majd mesélni nektek a tapasztalataimról :) !

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


Szilvi
igyál sokat, és polcold fel a lábad! és feküdj, amennyit lehet! meg legközelebb szólj a dokinak, védőnőnek, mert én úgy tudom, hogy a vizesedés utalhat toxémiára (vagy mire...)!

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sziasztok!

Edkorika üdv közöttünk!
Boeszter jó, hogy leírtad a tapasztalatokat. Én is egyből arra gondoltam, mint az ESzter. Lehet, hogy őket is pénzelni kell. Már bocsánat a kifejezésért, de halálosan bosszant, hogy a normális munkavégzésért fizessek én a munkáltató helyett. Nekem se fizet senki azért, hogy ma 8.20 helyett 6.40-ra jöttem :D

Na mindegy. Képzeljétek voltunk uh-n hétfőn és azt mondták 150%, hogy kislány:) Szóval mostmár én is elhiszem, hogy tényleg kislányunk lesz!

Az alvással kapcsolatban. Először egy szobában lesz velünk. Egyrészt, mert helyhiány van, másrészt szerintem mindenkinek (kivéve talán apát) jobb lesz így.
És én is úgy tervezem, hogy majd egy szuper térelválsztó ötlettel elkülönítjük, majd szeptember környékén.
Persze, azért majd kíváncsi leszek, hogyan fognak alakulni a dolgok:)

Szilvi hallgass ESzterre én is ilyesmit hallottam!!!!

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Sziasztok!
Az utolsó mensim szerint én is jan. 17-ére vagyok kiírva, de kb. 1 héttel később volt csak PÉ-m, úgyhogy inkább 21 körül.
Most lányom lesz, már két doki is ezt mondta.
Még úgy néz ki, hogy nagyon szigorú diétával kordában tudom tartani a cukrot - egyelőre- de sajnos ez kb. a 34-36-ik hétig romolhat, addig termeli a lepény az inzulinellens hormont nagy mértékban. Jó lenne, ha nem kéne doki és kórházat váltanom, bár először én is aBm Kórházban szültem, nem itt, de 27 hetesen már nem nagyon szeretnék váltani.Jövő héten én szeretnék menni a szülsére felkészítő tanfolyamra, bár én már 20 hónapig szoptattam,de legalább ismerkedek a helllyel, meg a személyzettel, és veletek is :D
edkorika
 
 


Bocs, még egy kis folytatás!
Sziszó79!
Nem akarlak elijeszteni, de amint tudsz menj el a védőnődhöz, és nézze meg nincs-e fehérje a vizeletedben. Sajnos az, hogy egyik napról a másikra 2 kg-val több vagy nem jó. Méresd meg a vérnyomidat is. Nekem pár hete lett magas a vérnyomásom, és így járnom kell toxémiás vizsgálatokra is ( ezért 1 hónapja tanulmányozom a témát), mert a vizesedés, magas vérnyomás, és a fehérjevizelés együtt a toxémia jelei lehetnek. A vizesedés az egyik legkorábbi jel. Hány hetes vagy? Attól, hogy vizesedsz nem biztos, hogy toxémiás leszel, de érdemes, megnézetni a vizeletet, a védőnő egyszerű tesztcsíkkal ellenőrzi, és méresd meg a vérnyomidat is feltétlen. Annak 140/90 alatt kell lennie. A fehérje ellenőrzésre gyógyszertárban is lehet teszcsíkot kapni, a teszcsík szerint nem szabad a vizeletben fehérjénak lenni.
edkorika
 
 


Sziasztok!

Nem háborgatlak titeket, csak reagálok a felvetett kérdésre.
Én is gondoltam rá, hogy ha adnék, még ha nem is akkor aösszeget, mint a dokinak, akár 5-10 ezer forintot csak, csak nem tudtam, kinek. Mivel ők is műszakonként cserélődnek, mindenkinek meg mégsem lehet, mert akkor egy állami kórház TB ellátással többe kerülne, mint egy privát, ahol mindent megkapsz, ami a törődést és kedvességet illeti (és persze a baba is), csak ott meg a komplikált dolgokra nincsenek felkészülve felszerelésileg (pl. koraszülés, vagy babaintenzív).
Szóval nehéz kérdés ez!
Nekem mindig az a bajom, hogy miért választ magának valaki ilyen szakmát, ami valójában hivatás, ha nem tudja és akarja szívvel-lélekkel csinálni! Dehát nem ők az egyedüliek, még sok víznek le kell folynia a Dunán, hogy változzon valami.
Meg kéne becsülni őket, de központilag, mert a szülők nem bírnak ennél nagyobb kiadásokat magukra venni.

Minden jót nektek!
Próbálkozzatok mindennel, amit jónak láttok.

Puszi és jó egészséget mindenkinek!

eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat, az orvosom is azt mondta, hogy többet kéne inni, most megpróbálok erre nagyon odafigyelni.

edkorika
Oktober 6-án voltam utoljára vizeletvizsgálaton, akkor az összes értékem rendben volt, de lehet, hogy ez nem jelenti azt, hogy most is rendben van. Legközelebb november 3-án megyek vizeletvizsgálatra, szerintem addig is veszek a gyógyszertárban olyan tesztcsíkot amit írtál.
A vérnyomásom rendben van (van otthon vérnyomásmérőm), nagyrészt 105/75 szokott lenni reggel, napközben és este is, 140 felett még sosem volt.
Péneteken töltöm be a 30. hetet.

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


Sziszó79!
Az tényleg jó vérnyomás, amit írtál, méregesd különböző napszakokban és pihenj sokat, az is csökkentheti a vizesedést. A kismamik kb. 75%-a vizesedik különben a terhesség alatt, úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy bármi gond lesz. De azért kell jobban ellenőrizni - ha már egy tünet megjelenik - hogy ne is legyen gond.Legalábbis nekem ezt mondták, mikor magas lett a vérnyomásom, bár én meg még nem vizesedem, de ebből is lehet akármi.
Én megrémültem először mikor hallottam róla, de a lényeg, hogy nagyon figyelni kell. Egyik ismerősömnek 2 hét alatt alakult ki a toxémia, vagyis amikor már észre vették késő volt, így 32 hetesen született meg a babája-aki ma már 3 éves teljesen egészséges. Neki is voltak kisebb tünetek, enyhe vizesedés, vérnyomás ok, 1 hónappal azelőtti viz.vizsgálat ok. Jó mondjuk ez kb. 100-ból 1, de nekem ő is mondta, hogy nagyon kell figyelni, mert ha időben felismerik, akkor tudják valamennyire kezelni.
Remélem nem ijesztettelek meg nagyon, kicsi a valószínűsége, hogy bármi gond lesz, magamat is ezzel vígasztalom, de nagyon fontos a vizsgálat.
edkorika
 
 


Sziasztok lányok!

Csak eg gyors bejelentkezés, mert ezen a jó hosszú hétvégén nem nagyon leszek gépközelben:)

Mindenki vigyázzon magára és babócákra. Pihenjetek és élvezzétek a hosszú hétvégét!

Ja, én megkaptam a jógabérletet a szülinapomra:) szóval már csak idő kérdése és csatlakozok hozzátok!

Üdv mindenkinek!

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Sziasztok,
Na én teljesen új vagyok itt, sőt bármilyen fórumon egyáltalán :) 19 hetes vagyok, Zuglóban lakunk és úgy tűnik, az Uzsokiban fogunk szülni a férjemmel. 37 éves létemre (a férjem 41) ez az első baba, úgyhogy most tájékozódunk a dolgokról- tiszta jó, hogy vannak ilyen fórumok :)
Engem leginkább ez a választott szülész téma izgat legjobban, mert ez az a pont, amiben nem nagyon tudunk dűlőre jutni a férjemmel, az idő meg sajna halad. Én ellenzem, hogy valakit „felbéreljünk”- sokba kerül, fizetünk elég TB-t, nem biztos, hogy beér, meg különben is, igaz, fontos a bizalmi kapcsolat, de nekem az nem nagy bizalom, ha valaki csak a pénzemért néz rám szépen L A férjem viszont biztos akar lenni abban, hogy ha valami gáz van, jó kezekbe kerülök, tehát inkább tejeljünk. Szóval, ti mit tudtok arról, hogy hogyan bánnak az Uzsokiban azzal, aki „csak” ügyeletben szült? Meg szerintetek az anyukák mekkora részének van ilyen választott szülésze? Tiszta nehéz kinyomozni, a védőnők is mást mondanak, egyik „hazabeszél”, a másik nem, szóval nem tudok kiigazodni.
Mindenesetre én is tudok azért hozzátenni a dolgokhoz- elolvasgattam egy- két fórumot, de teljesen csak ezt, úgyhogy összeírogattam a témákat, amiket itt megpendítettetek és amihez tudok lőni valamit:

Az Uzsokiban nincs kismamatorna most és kismamajóga se, mert felújítanak valami épületet. Találtam egy kismamatornát a régi MÁV kórházban, az is járhat oda, aki nem ott szül, hétfőn és szerdán van kettőtől, de őket nem lehet telefonon elérni, hogy megkérdezzünk esetleg valamit, úgyhogy én hétfőn csak úgy odamegyek, azt nem tudom, hogy fizetős-e.

Most szerdán lesz szülés felkészítő, arra megyek, de nem tudjátok, kinél lehet időpontot egyeztetni szülőszobalátogatásra, ha a felkészítő után nem tudunk menni? A férjem sokáig dolgozik, jobb lenne egy másik nap, de felhívtam azt a számot, ami a honlapon van, ott csak azt mondták, hogy azon nem lehet, mert az előkészítő egy konferenciateremben van, ott meg nincs telefon (egyébként fogalmam sincs, ki vette fel, nem mutatkozott be, de elmondta, hogy ő hogy szült J )

Azt is hallottam, hogy ha olyan kórházba vonulunk be szülni, ahova területileg nem tartozunk, akkor, ha nem egyértelműen indult meg a szülés, elküldenek a területibe, de ha egyértelműen megindult, akkor nem. Vagy, ha nagyon egy másikban akarunk szülni, akkor be kell jelentkezni egy olyan lakcímre, ahova a kórház tartozik és akkor mehet- vagy tejelni egy magándokinak addig is.

Van még párkapcsolatfejlesztő, jóga meg minden egyéb jó az Aktív Szülés programban az Aranytízben, óránként kell fizetni, meg kicsit messze is van, de valószínű megéri, elég jó szakemberek tartják állítólag.

Dokikról: én a Lukácsot ismerem, az elején hozzá jártam a Herminára, meg most Uh-ra, nem bírom a stílusát, soha nem szülnék nála, lehet, hogy szuper kompetens, de szerintem bunkó és nulla módon tud kommunikálni, ezentúl a múltkor teljesen lehordott, amiért vissza mertem kérdezni, hogy akkor tuti-e, hogy kisfiú? Tisztára megszégyenített, hogy mit képzelek, hogy ő nem mond biztosat? Úgy éreztem magam mint az általános iskolában, mikor égettek az osztály előtt. Most a Mecsérhez járok az Őrsre, nála eddig egyszer voltam, nagyon udvarias, tisztelettudó, eddig bejön, remélem, ezután is.
A Baross utcai klinikáról azt hallottam, hogy szakmailag jó, de nagy a tömegnyomor, mert sokan jönnek vidékről is.
Valaki írta (még nem tudtam megjegyezni a neveket, bocs), hogy be kell jelenteni a munkahelyén a terhességet hivatalosan- én úgy tudom, hogy nem kell, és nem is kérhetik számon, nem kérdezhetik meg, akkor se, ha láthatólag nő a hasad, és elég ha az ember a közvetlen főnökének megpendíti. Terhesség miatt nem rúghatnak ki, túlórára nem kötelezhetnek, és nem várhatják, hogy a lakhelyedtől eltérő helyre járj dolgozni.
Most egyelőre ennyi, megyek csinálok vacsit, különben nem vagyok ilyen grafomán, csak így elsőre összegyűjtöttem
Jó hétvégét nektek és jó gömbölyödést :)
Heni
hermione71
 
 


sziasztok mamócák!

csak beugrottam megnézni, mi van veletek, nincs most időm nagyon visszaolvasni és reagálni, mert tanulok :S

Heni
teljesen átérzem, amit a dokiról írsz, én is pont így gondolkodtam... hogy végülis az a dolguk, hogy megfelelően ellássanak, akkor meg minek fizetni... ezért én nem is választottam sokáig orvost.
nagyon vegyes dolgokat hallottam az ügyeletesnél való szülésről, volt akinek semmi gondja nem volt, és volt, aki eléggé megszívta. úgyhogy ettől se lettem okosabb.
ami engem végül elbillentett az egyik oldalra, az a szülésfelkészítő előadás volt. nem tudnám megmondani, hogy pontosan miért döntöttem úgy, hogy felfogadom a dokimat (addig is folyamatosan 1 orvoshoz jártam). talán akkor éreztem meg először, hogy milyen is lesz ez a szülés, és asszem nekem biztonságérzetet adna, ha egy olyan ember turkálna bennem, akinek legalább az arcát ismerem. valahogy meg is nyugodtam, miután felkértem őt.
konkrétan: én is a Mecsér dokihoz járok, az sztk-ba (asszem neki nincs is magánrendelése), és se a felkérés előtt, se azóta nem adtam neki pénzt. és így is nagyon kedves, figyelmes. én nagyon szeretem. természetesen a szülés után adunk majd neki pénzt, de szerintem az ügyeletesnek is adtunk volna, úgyhogy ez nálunk nem oszt, nem szoroz.
egyébként én a 24-25. hét körül fogadtam csak fel, akkor mondták már a terhesgondozóban is, hogyha szeretném, akkor lassan szólni kéne neki. úgyhogy addig még bőven ráérsz dönteni! lehet, hogy majd neked is lesz egy pont, amikor már biztos leszel! esetleg pont a szülőszoba látogatás után! :)
ja, és még valami, aztán lelövöm magam: ha a Mecsért akarod, akkor mindenképpen meg kell kérdezned tőle, hogy vállalja-e, mert csak azokhoz megy be szülni, akiknek bepecsételt a kiskönyvébe! szal nem megy ki minden anyukához, aki hozzá járt gondozásra!

na pápá!

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


sziasztok!

Bocs hogy ide "tolakodok"...
Elszor is oromteli babavarast kivanok mindenkinek, na meg persze problemamenteset.
Masodszor pedig en most juliusban szultem az Uzsokiban( ugyeletes dokinal) ha valakinek van kerdese, megprobalok valaszolni.
Roviden az orvosok iszonyat jok, szulesznok kozt akadt akit nem latnek ujra szivesen( fekudtem benn magas vernyomassal 3 napot, na meg 2 napig vajudtam ebbol tobb mint 18 orat a szuloszoban igy volt alkalmam talalkozni majdnem az egesz stabbal :? ) noverkek kozt keves a kedves, csecsemosok kozt meg kevesebb:(
Az eloadasok jok voltak sot nehany hasznos is, es a pszichologusno szerintem jo fej, na meg a neonatologus is, de olvasom az az eloadas mar volt.
Ha valakinek konkret kerdese van majd be be latogatok( amennyire babam engedi) es valaszolok.

Szep varakozassal teli napokat!
Vendég
 


Sziasztok!

Heni!

Én az Uzsokiban szültem, fentebb picit ezen a lapon olvashatsz róla, azt nem írom le megint.
Nekem fogadott dokim volt (Habermajer), akivel meg voltam elégedve, a szülés nagyon flottul ment, nagy élmény maradt (kivéve a varrást). Én első szülő nőnél ajánlom a fogadott dokit, nagyon nagy biztonságot ad! Hiába olvasol el mindent, mikor ott leszel, neked annyira új lesz minden, míg a doki mindig tudja, hol is tartasz! Nekem ez nagyon jó volt. És ő foglalkozik a folyosón várakozó rokonsággal is: kiment többször, mondta nekik, hol tart a szülés, hogy bírom. Ez nagyon kedves volt tőle. A pároman is tartotta a lelket a szülőszobán. Fizetni a zárójelentés kézhezvételekor szokás, szóval egészen addig neki lutri, hogy adsz-e és mennyit, még ha előtte rá is kérdezel a terhesgondozás végén, hogy nála mégis mennyi a tarifa. És mivel úgyis adnál az ügyeletesnek is, ahogy Eszter írta, akkor ezt megteheted nyugodtan a fogadott dokinál is! Ugyanannyiba kerül, de mégis jobban odafigyel rád! Igazából mindegy, mennyit mondd a doki, annyit adsz, amennyit gondolsz! Ezért semmi baj nem fog érni!!!És azért az apuka nyugalmát is figyelembe kell venni! És díjazd, mert sok apuka nem is foglalkozik a dologgal, nem is gondol bele, hogy ez fontos lehet, majd az "asszony tudja". Úgyhogy értékeld a törődését!
Én most tervezem a második babát, és én nem tartozom az Uzsokiba, úgyhogy nem is fogok ott szülni. A véleményemet a cscsemősökről fentebb olvashatod. És ki szeretném próbálni az orvos nélkül szülést, ami egy helyen Budapesten, a Jahn Ferencben lehetséges, és pont oda tartozom! Már szültem egyszer, és még ha nem is lesz pont ilyen, de mégiscsak ismerős lesz a dolog. :-D Nem gondolom, hogy 10 gyerekem lesz, nagyon szeretném átélni más szemszögből is a szülést! Ha meg baj van, behívják az ügyeletes dokit, csak a komplikációmentes szüléseket vezetik le a szülésznők doki nélkül. Már nagyon várom! :-D

Remélem, tudtam kicsit segíteni!
Ha van kérdésed, nyugodtan írj privibe is.

Sziasztok!
eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!
Rég jártam erre.
Megtudná nekem vki adni a jex anna elérhetőségét. Kipróbálnám őt is, túl sokan dícsérik :lol:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Szia papillon!

Én is Jex doktornőhöz járok, megírom a számát priviben!

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


papillon

Elküldtem a számot, de lehet, hogy valamit elbénáztam, mert nem látom az elküldöttek között. Szólj ha nem kaptad meg és elküldöm mégegyszer.

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


nem kaptam meg:-( és mesélnél is róla picit?:-D

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


papillon

Szerintem most átment a szám, szerintem 2x is.
Az Annáról csak jót tudok mondani, nagyon kedves, figyelmes, nem az anyagiak mozgatják. Én nagyon meg vagyok vele elégedve :D !
Már az nagyon bizalomgerjesztő volt, hogy megadta a mobilszámát, ha bármi problémám van nyugodtan hívhatom.
Az előző dokimat, csak hétfőn és szerdán lehetett elérni a megadott számán és akkor is csak két órán keresztül :evil: !

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


hm, és szted simán felhívhatom? Fábián is megadta, már a nőgyógyászaton :o

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


jah, és átjött, köszi :lol:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Hát látom megint a fizetés témánál vagyunk:) Én is csak bólogatni tudok. Nagyon nem tetszik, hogy fizetem a TB-t és ennek ellenére a megfelelő ellátásért most mégis fizetnem kell. DE az az igazság, hogy nem ez az a helyzet, amikor tesztelni akarom majd az egészségügyet, hogy vajon pénz nélkül is ellátnak-e.
Egyébként én műtét miatt már feküdtem párszor kórházban... az én véleményem nem mérvadó, mert ismerős volt az orvosom, de döbbentem tapasztaltam, hogy másokkal is úgyanolyan körül tekintéssel bánik. (ez sebészet volt)

Papillon: ezek szerint elhagyod Fábiánt? Én a hétvégén voltam otthon Miskolcon és beszéltem egy lánnyal, akinek ő volt az orvosa és csupa jót mondott róla. Szóval én még nem adom fel, de csütörtökön újra tesztelem:)

Nem tudom, ki hogy van vele, de én mostmár kezdek félni a csecsemősöktől! Ők mikor tartanak majd előadást?

Na lassan én is befejezem, csak jó elterelni a gondolataimat a csokiról..:) már nem akarok enni, mert reggel kell mennem a cukorvizsgálatra.

Van vkinek tapasztalata piere cardin babakocsival?


Orsi

Kép
bjuti
 
 


bjuti. nem hagyom el, csak kicsit megcsalom:-) nagyon bizonytalan vok. Miket mesélt fábiról a bnőd? A miskolci?

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Papillon írtam neked privit!

Orsi

Kép
bjuti
 
 


sziasztok!
most szerdán lesz a csecsemős nővér előadása!

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


akkor majd be lehet szólni neki :lol:

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

óóó, én ezt annyira szeretném hallani... lányok ti mentek?

Orsi

Kép
bjuti
 
 


én biztosan megyek! majd jegyzetelek, ha akarja valaki :)

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Én még nem tom, ha mek, sajna egyedül...

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok lányok!

jó pár nappal ezelőtt már írtam ide, de valahogy olyan sűrű volt az elmúlt időben a programom, hogy nem volt időm/energiám leülni este a gép elé... :oops:
A hálapénz, fizetés és fogadott doki kérdésről én nagyon sokat gondolkoztam anno... Nekem nagyon sokáig elvi kérdés volt, hogy miért fizetnék egy olyan szolgáltatásért, amiért az állam minden hónapban levon súlyos ezreseket a fizetésemből. Nekem sem fizetnek külön azért, hogy ugyan végezzem már el a feladatomat, amiért egyébként a fizetésemet kapom! De valahogy mikor kiderült, hogy kisbabánk lesz, úgy döntöttem, hogy itt bizony már nem csak rólam van szó, és mivel az Uzsoki van hozzánk közel, kerestem egy orvost, aki ott praktizál, és felkerestem a magánrendelésén. Eddig nagyon jó döntésnek bizonyult, megnyugtató, hogy érzem, hogy maximálisan odafigyel rám, hogy megismer: ismeri a természetemet, az aggodalmaimat, hogy tudja a "kórtörténetemet", és bízom benne, hogy a szülésnél pont ilyen megnyugtató lesz a jelenléte :)
Egy fogadott orvos szerintem mindenképpen megnyugtató lehet, szerintem is fontos, hogy egy ismerős arc legyen az egyébként kaotikus és fura helyzetben! Fontos, hogy legyen valaki, akinek elhiszed, amit mond, és bízol a döntései helyességében!
Ami a csecsemősöket illeti, sajnos hall/olvas az ember mindenfélét, de én bízom benne, hogy segíteni fognak ... Sajnos sokan nem engedhetik meg, hogy mindenkit "lepénzeljenek" , és szomorú, hogy sokan eléggé kiszolgáltatott helyzetben vagyunk az egészségügy számos területén... (természetesen tisztelet a kivételnek!!!!)
Én igyekszem arra gondolni, hogy minden rendben lesz, mindenki aranyos és segítőkész lesz - legrosszabb esetben nem így lesz, de legalább addig sem rágódom feleslegesen :lol:

Szép estét mindenkinek!
Edina

KépKép
r.edi
 
 


Edina!

Te kinél fogsz szülni?

Én most voltam az afp utáni uh-n, gyarmatihoz kerültem. Nem voltam elájulva tőle, de rosszat sem tok rá mondani.

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Bjuti! Nekem Pierre Cardin babakocsim volt, én meg voltam elégedve vele. Pont tegnap voltam a Brendonban, horror, milyen árakon vannak ott kocsik!! Vagy lehet, hogy 4 év alatt ennyit változott minden? :?
Gondoltam, hogy lecserélem egy kisebbre, mert én elég kicsi, alacsony vagyok, de az árakat és a választékot látva, azt hiszem, marad a jól bevált Pierre Cardin kocsika. :wink:

Edina: Teljesen megértelek téged is, én is ugyanígy gondolkodtam az első babánál, és első szülésnél ezek tényleg nagyon fontos dolgok. Most a másodikra készülve sok mindent átértékeltem, és másképp fogom csinálni, de az elsőn nem változtatnék. Kellett az a biztonságérzet, amiről te is írsz.
Én azt mondom, mindenki tegye azt, amit a szíve diktál. Ha megnyugtatja és tud, akkor fizessen, amennyit gondol; ha nem engedheti meg magának, akkor se aggódjon, nem fog a padon szülni a kertben, és meg fogja kapni a megfelelő ellátást, legrosszabb esetben nem fog annyira mosolyogni a doki, de ez nem mindenkinek annyira fontos (pl. nekem). :P

Ha valaki ott volt a csecsemős nővér előadásán, írja meg, miket mondott!!! Nagyon kíváncsi vagyok rá!!!

Puszi mindenkinek!!!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


holnap lesz a ea, nem?

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Szia ESzty!

Jaj de örülök annak, amiket írtál. Mi a hétvégén majdnem vettünk 100.000 ért egy Graco babakocsit, amikor is megpillantottam egy piere cardin-t. A színe is szép volt :D és akciós volt, és sokkal könnyebben kezelhető volt, mint a másik.

Én sajnos megint nem tudok menni az előadásra. Lányok viszont ez nagyon érdekelne, ugye fog vki jegyzetelni?

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Én nem hiszem, h megyek:-( apa sem ér rá, nekem meg ez az egyelen napom, h nincs esti progi, fáradt vok. Ma jóga van...pihiznem is kell vmikor. Majd januárban újra kezdem :)

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Szia papillon!
látom mi kb egy napra vagyunk kiírva :lol:
én Hábermajernél fogok szülni, mert hozzá járok, én nagyon meg vagyok elégedve vele! :D
Ma este megyek hozzá , és beszéljük át az afp eredményt... kicsit izgulok, de bízom benne, hogy minden rendben lesz :o
Eszty!
valóban egyezik a véleményünk :lol: Egyébként meg azzal nyugtatom magam, hogy bármi is lesz a kórházban, azt a pár napot az ember csak kibírja valahogy, nem az számít, csak az, hogy egészséges legyen a pöttömke!

KépKép
r.edi
 
 


Edi: igen, valóban csak ez számít!
Nekem a szülés nagyon szép élmény maradt! Első szülésnek másnak sem kívánok szebbet! 4,5 óra alatt, érzéstelenítés nélkül, egy gyönyörű egészséges babát!
Kép

Lányok!

Lehetne egy nagy kérésem?
Egy angol használt babaruhás oldalon (amit egyébként ajánlok nektk, mert nagyon szép ruhákat szokott hozni Bogi) beneveztem Orsit a kis szépségversenyre, amin az oldal babái vesznek részt.
Ha egyetértetek, megtennétek, hogy szavaztok Orsira?

Ha ezt a linket bevágjátok a címsorba, bejön az oldal, elvileg pont Orsival. Orsika néven van fent a 3-6 éves lányok kategóriájában.

http://angol-babaruha.hu/index.php?opti ... lay&idx=24

Nagyon köszönöm előre is, aki szavaz.
Szép gyerekruhákat lehet nyerni vele.

Sziasztok!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: