Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Új infót tud valaki a privatizációról. Az igazgató a legutolsó interjújában azt ígérte, hogy okt. 15 után ad részletesebb felvilágosítást. Ez megtörtént vajon?

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


sissy, nem hallottam, nekem a doki annyit mondott, még simán szülhetek ott. (dec)
Csak jövőre, nyáron lez aktuális bármilyen változás.
Vendég
 


Sissy!

Július 1-ig még nem számítasz magánbetegnek, addig biztosan OEP támogatott a szülés és nincs hotelszolgáltatási díj sem! A dokim azt mondta, addig biztos marad a szülésznőválasztás is!

De ha valaki lát átépítésre, felújításra utaló jeleket, légyszi szóljon!
És vajon a szülőszobalátogatás, előadás rendje változott???

Márti
borossné becz márta
 
 

 
 

Igen, azt én is tudom, hogy még szülhetek jövő év elején a régi rendszer szerint.

Csak gondoltam hátha van valakinek újabb infója.

A szülőszobalátogatásról annyit tudok, ill. a többi programról (szülésfelkészítő, szoptatási tanácsadás stb.), hogy ha valakit érdekel, még idén menjen be rá, mert a hölgy azt mondta nekem a telefonba, hogy nem tudja, hogy jövőre mi lesz ezzel kapcsolatosan. Az idei időpontok meg lesznek tartva.

Azt tudja valaki, hogy a prémium szobákért mennyit kell fizetni?? Még a régi rendszerre gondolok.

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


Sissy!

Köszi az infót! Akkor meg is nézem, mikor van novemberben!
ha tudok valami újat, jelentkezem, jövő kedden megyek dokihoz, kifaggatom, megígérte, hogy rögtön szól, ha valami újdonság van!

Aki szült már a Kútvölgyiben mostanság:

Tudtok nekem szülésznőt ajánlani? Nagyon extra igényeim nincsenek, nekem elég, ha nem vall túl kőkorszaki elméleteket (mondjuk hagy függőlegesben vajúdni, enni-inni, mozogni, zuhanyozni esetleg), nem kell, hogy homeopátiás cuccokkal traktáljon (sok bajom nincs vele, de én nem hiszek ezekben) és tök jó lenne, ha zenét is hallgathatnék... a legfontosabb, hogy empatikus, türelmes, érző ember legyen! Tarifa is érdekelne, jöhet nyugodtan priviben.

Előre is köszi!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

13 hetes kismama vagyok, és dr. Vida Gáborhoz járok. Első baba!!! :D Úgyhogy nincs tapasztalat... Amennyiben nem probléma, érdekelne hogy mikor (szülés előtt, v. után) és hogyan tudtatok rákérdezni az anyagiakra, illetve hogy Vida doki mit válaszolt? Feszélyez ez a dolog, úgyhogy örülnék némi támpontnak... (Akár priviben.)
Illetve szívesen fogadok minden infót a doktor úrról!

Előre is köszönöm a segítségeteket!
b. enikõ
 
 


Sziasztok!

Márta:Az összes szülésznő szuper a kútvölgyiben, bárkihez kerülsz is. Én midnkét fiamat ügyeletes szülésznővel szültem és szuper volt. Ettől függetlenül tudok 3 szülésznőt ajánlani: Zsigáné Vörös Grazyna, Nováky Rita és Keszegh Éva. Mindhármukhoz volt szerencsém és nagyon kedvesek! Semmit nem erőltettek amit én nem akartam. Úgy vajjúdtam, ahogy nekem volt jó.

KépKép

KépKép
cukorfalat
 
 


Cukorfalat!

Köszi nagyon!

Lányok!

Jövő kedden megy valaki rajtam kívül szülőszobalátogatásra?

Márti
borossné becz márta
 
 


sziasztok Lányok!

én 2 hete voltam dokinál, pont aznap amikor bemutatkozott az új menedzsment. A dokim azt mondta, hogy szerinte minden nagyon pozitív, és ő jókedvű volt.

Azt is mondta hogy nem lesznek horror Telki szintű árak, egy szülés pl kb 300e ft-ba fog kerülni, függetlenül attól, hogy császár-e vagy sima szülés. Arra nem kérdeztem rá, hogy ebben vajon benne van-e a terhesgondozás, de mivel a kövi gyerkőcig még úgyis eltelik némi idő, most ez annyira nem is izgat.

Az idénre kihirdetett tanfolyamok még tutira meg lesznek tartva.

Márti: én megyek jövő kedden a szülőszobalátogatásra. Én úgy látom, csak meg kell jelenni, nem kell külön bejelentkezni. te is így tudod?

üdv:

szcsm

Kép
szerencsemák
 
 


Csak megerősíteni tudom cukorfalat írásást! Az összes szülésznő szuper a kútvölgyiben! (legalábbb is akikkel "összefutottam, és akiről hallottam) Én is ügyeletben "szülögettem" eddig!!!! :D Bárkit kapsz, csak jó lehet!!

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Sziasztok Csajok!

Lehet, hogy én is jövőhéten megyek szülőszobalátogatásra, férjemtől függ, hogy neki melyik időpont jó. De szólok, ha már bizti az időpont.

Azért egy kicsit szerintem húzós a 300.000 Ft egy szülésre, bár azért nekem a 2. még messze van. Addig biztos, hogy még több lesz.

A tanfolyamokra nem kell előre bejelentkezni, csak meg kell jelenni, aki részt kíván venni rajta.

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Na, akkor leszünk egy páran jövő kedden!
Igen, én is úgy tudom, hogy a szülőszoba előtt van a találkozó, 17. 30-kor! Mindenki így tudja?

Igen, az én dokim is erről az összegről beszélt kb. Arról tud valaki, hogy elkezték-e már a felújítást?
Nekünk valószínűleg ez lesz az utolsó szülés, 5. baba... :lol:
Így aztán nem valószínű, hogy érint a magánszülészet. de az sem biztos, hogy túléli a szülészet. Nem feltétlenül kifizetődő, más kórház is belebukott már ebbe.
És a dokik is elmehetnek, simán! Nagyon kevesen fogják tudni ezt az összeget kifizetni és a dokiknak nem éri meg, hogy a páciensek 3/4-ét elveszítsék! Csak az én dokimtól 3 barátnőm megy el, mert nem tudják vállalni ezt az összeget, pedig nagyon szerettek hozzá járni, nála szülni!
Egyébként én úgy tudom, hogy ebben az összegben nincs benne a terhesgondozás! Csak a hotelszolgáltatás 200.000.- lesz!

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti!

5. baba????? Gratulálok!!! :)

Hát igen, én is félek egy kicsit, hogy ezt a jó kis csapatot (profi dokik és szülésznők) majd jól tönkreteszik ezzel. Mert azért valóban nem mindenki fogja bírni ezt az összeget. Szerintem ez rengeteg!!!! Szerintem manapság ezekkel a szülészeti magánárakkal egy kicsit el vannak szállva. Vagy én rosszul gondolom????!!!!

Én tegnap voltam fent a szülészeten, cukorterheléses vizsgálaton, de nem láttam jeleit, nyomait bármiféle felújításnak. Bár ettől még lehet.

Igen, a szülőszoba előtt van a találka, s 17.30-kor. Jól írtad!!!

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


sziasztok Lányok!

Egy kérdésem még lenne: erre a szülőszoba látogatásra az apukák el szoktak jönni? Vagy ez inkább majd szüléssel kapcsolatos női témákat fog előhozni, és ők majd az apás szüléses részre jöjjenek?

előre is köszi!

üdv:

szcsm

Kép
szerencsemák
 
 


Szoktak, nem szoktak, nekem biztos, hogy jön a férjem!!!!! Ő is szeretné látni, s együtt csináljuk végig.
Ugyhogy hozd nyugodtan.

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


SzM,
hogyne. Sőt, az a jó, ha minél több szülésfelkészítőre elmegy ő is. Akkor ő is fel tud tenni kérdéseket és nem utólag merülnek fel benne, vagy akkor amikor először találkozik a problémákkal valamilyen szituáció közben. Meg egyáltalán, mind a ketten, együtt hangolódtok, nem akkor először látja, hogy hol fog történni az egész, esetleg ez is segít, hogy jobban megtalálja a helyét az egészben. Ha apás a szülés, akkor minden szüléssel kapcsolatos "női téma" őt is érinti. De ha nem, akkor is valamilyen szinten.

Jó készülődést! :)

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


szerencsemák: én biza vittem az összes (na jó, ez túlzás, mert csak kettőn voltam) szülésfelkészítőre a Kedvest. Az egyik a szülőszoba-látogatás volt. És nagy szerencse, hogy vittem, mert a császár után a Kedves kisérgette a lánykánkat, meg a szülésznőt erre-arra, és nem mozgott legalább amiatt esetlenül, hogy nem ismerte a terepet. És ha amúgy is apás szülésre készültök, akkor nincs olyan, hogy "női téma", hisz az már mindkettőtökre tartozik :) ;)
linocs
 
 


Hello Csajok!
köszi a válaszokat! Kedden akkor én is Apával érkezem :lol:
üdv:
szcsm

Kép
szerencsemák
 
 


Sziasztok, úgy látom kicsit lekéstem a szülőszobalátogatásról, de talán a legközelebbin sikerül eljutni. Tudtok segíteni, hogy hol találok információt a neten ezekről az eseményekről? Vagy telefonáljak be és érdeklődjek?

Jó lett volna Márti találkozni veled, ha már úgyis egy napra vagyunk kiírva! :lol:

Köszönöm a segítséget előre is!

KépKép
stike
 
 


Stike!

Decemberben is lesz szülőszobalátogatás, a hónap 1. keddjén, 17.30-kor, a kórház 5.emeletén, a szülőszoba előtt van a találkozó!
nekem nagyon meggyőző volt, álmaim szülészetének tűnik!
De a szülésfelkészítőjük több részből áll, itt, ezen a topicon megtalálod az időpontokat az 1.v 2. oldalon, valaki feltette a tájékoztatót!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Annyira rossz olvasni, hogy a szülészet milyen feltételekkel fog működni. Ezt mi nem fogjuk tudni kifizetni. De abban bízok, hogy a dokik egy érsz majd több lábon fog állni, és szerződik más kórházzal is, ahol oep támogatással szülhetek majd.

Márti, én is mondok egy nevet, én őt választottam volna: Ferenci Erzsi, vagy Keszegh Évi, vagy Krohné Klári. :) Vagy bárki más. :) Tényleg szuperek. Ővelük egyszerűen többet beszéltem-találkoztam éppen akkoriban.

mtunde
 
 


Tünde!

Keszegh Évi már a 2. szavazatot kapja! Megjegyzem a nevét! Nem ismersz ott egy Ica nevűszülésznőt? Szőke, nagyon kedves, 40-es. ő tartotta a szülőszobalátogatásos felkészítőt! Nagyon tudnék bízni benne!

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti!
Icát nem ismerem, de hajrá Keszeg Évi!

Kriszta

Kép
Kép
kriszta36
 
 


:lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.11.17 19:12-kor.
Vendég
 


Sziasztok Lányok! :D

Örömmel látom, hogy még vannak akik gondolnak ránk. :D
Megpróbálom a jövő évi tanfolyamaink új időpontjait bemásolni.
Nagy szeretettel várunk mindenkit. Zachár Erika

I. Terhesség

A terhesség élettana, terhesség alatti változások, a terhes nő életmódja. Vizsgálóeljárások a terhesség alatt. Társadalombiztosítási juttatások. Az „érintés varázsa”: babamasszázs elsajátítása már a várandóság alatt.

Előadások: minden hónap első szerdáján 18:00-kor a földszinti konferenciateremben

Január 6., február 3., március 3., április 7., május 5., június 2.,

Előadók: Dr. Palláné Sándor Edina védőnő


II. Diétás, étrendi tanácsadás

Megváltozott tápanyagigény és vitaminszükséglet a terhesség alatt. Hogyan kerülhető el az elhízás a
terhesség idején? Mit kell tudni a gesztációs diabéteszről. Étrendi tanácsok a gyermekágyas időszakra.

Előadások: időpont egyeztetéssel. Bejelentkezés: Hétfőtől péntekig, munkaidőben a 06-20-825-08-02 telefonon, Kertész Krisztina dietetikusnál.

III. Szülés, együtt szülés

A szülés megindulásának jelei, a szülés lefolyása, vizsgálóeljárások a szülés alatt. Az Apa szerepe a szülőszobán.

Előadások: minden hónap második szerdáján 17:30-kor a földszinti konferenciateremben.

Január 13., február 10., március 10., április 14., május 12., június 9.,

Előadók: Nováky Rita szülésznő
Zsigáné Vörös Grazyna szülésznő


IV.Gyermekágy, szoptatás

Változások a gyermekágy alatt, az újszülöttek első napjai, tejelválasztás-szoptatás. Az újszülött gondozása, rooming-in.

Előadások: minden hónap harmadik szerdáján 17:30-kor a földszinti konferenciateremben.

Január 20., február 17., március 17., április 21., május 19., június 16.,

Előadók: Kutassy Imréné szülésznő
Krohné Keszler Klára szülésznő
Bíróné Molnár Zsuzsanna szülésznő
Zvolenszky Lajosné gyermek-ápoló
Sahraoui Sid Aliné Schaffer Erzsébet szoptatási szaktanácsadó


V.Szülőszoba látogatás

Előadások: minden hónap negyedik szerdáján 17:30- kor, gyülekezés a kórházépület V. emeletén a szülőszoba előtt.

Január 27., február 24., március 24., április 28., május 26., június 23.,

Előadók: Fántzi Mónika szülésznő
Kiss Zoltánné szülésznő
Vendég
 


Hm... Csak sóhajtottam egy nagyot. :) :roll: Köszönjük Erika!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Memme!
Könnyes a szemem :oops:
Nem tudom figyelted-e, hogy a dátumok meddig vannak tervezve? :roll:
Ölelés: Erika
Vendég
 


Erika,
mondom, sóhajtottam egy nagyot... :roll:
pusziM.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


sziasztok!

Az összes szülésznő szuper :lol: de én Zsigáné Vörös Grazyna táborát erősítem!!!! :D :lol: Imádom!

Pénteken voltam dokinál és hát Ő sem a legjobbakat mondta... Mi lesz ezzel a fantasztikus csapattal????

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Vica!

Miért, mit mondott? Légysz írd meg!


És még egy kérdés:

A gyermekágyon mennyire van meleg? Szóval inkább rövidujjú hálóing vagy flanel pizsi? Kb. február végén szülök!
van ebédlő, hűtő, mikro? Engem nagyon el szokott látni a család kajával, ezért kérdem!

Köszi, lányok a szülésznő-tippeket, majd a dokim is kkifaggatom, de szerintem ráér még 1 hónap múlva, most vagyok 24 hetes...

Márti
borossné becz márta
 
 


Szülésznőt-választók,

Mondanám, hogy válasszátok Zachár Erikát. Vagy Nováky Ritát. Vagy Ferenczi Erzsikét. Vagy Grazinát. Vagy.... :)
Aki nekem bejött, nem biztos, hogy másnak is olyan mint nekem volt, mert nem biztos, hogy ugyanazt keressük bennük.
A lényeg, hogy válasszatok. Hogy Ti válasszatok.

M.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


U.I.
Bocsánat, a lényeg, hogy választhassatok. És csak akkor, ha ti fontosnak érzitek.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Sziasztok, gondoltam bemásolom amit Nováky Rita írt ma a másik topikba:

"Sziasztok,
mostanában enm nagyon vagyok a topicotokban, csk valaki mondta, hogy kevés az információtok a változásokról.
Szóval: szülésznőt a 32. hétiglehet választani, utána már csak professzori eengedéllyel. Minden szülésznőnek egy hónapra csak 5 választott szülése lehet. Ezen felül, kivételes esetben professzori engedélyt keell kérnie.
Dúla a szüléshez nem jöhet be. A szüléshez, ha az apa nem akar bejönni, akkor valaki rokon kísérheti az anyákat.
Nagyjából januártól kezdődik az átalakítás, a szülőszobával, műtővel és a c szárnnyal kezdik. /ez a lépcsőházzal szembeni folyosó/. Hát csk gondoltam, megosztom veletek a rátok (is)vonatkozó infokat.
Mindenkinek szép napot kívánok. Szeretettel: Rita"

szerintem ez tök hülyeség. én dec 12re vagyok kiírva, ez még a hónap eleje, de mi azzal aki pl. dec vége?? akkor a szülésznője nem mehet be a szülésre mert megvolt az 5 szülés????? ki találta ki ezt a baromságot???
snooopy
 
 


Snoopy!

Köszi, hogy bemásoltad!
Ez azért tényleg érdekes!

Én konkrétan március 6-ra vagyok kiírva, de eddig is mindig minimum 1 bő héttel előbb szültem! Na most az már február vége! És akkor azt mondják majd, hogy bocs, de veled nem kalkuláltam, mert márciusra voltál kiírva, februárra pedig megvan már az összes szülésem???

Vagy lehet, hogy csak papíron kell bemutatniuk az 5 szülést és az nem gond, ha egyik-másik átcsúszik a másik hónapba?

Lányok, valaki válaszolna az előző hsz.-emre?

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

A melegre nem tudok válaszolni, szeptemberi kánikulában nagyon meleg volt. :)

icát nem ismerem. De tényleg válassz. Nézelődj. Szerintem nem nagyon fogsz mellé.

mtunde
 
 


Szia Márti!
Én csak 5 évvel ezelőtti decemberről tudok beszámolni, amikor a szobánkban (utolsó szoba) iszonyú meleg volt. Annyira, hogy ha szellőztetés után benyitott valaki, mindjárt mondta, hogy miért nem szellőztetünk, mi meg mondtuk, hogy dehát.... A folyosón viszont huzat volt, ezért is volt macera a szellőztetés, mert előtte a babákat fel kellett öltöztetni, betakarni és csak úgy lehetett kitolni őket a folyosóra, aztán ablak a kórteremben becsuk, babák be, vetkőzés, valaki benyit, mi ez a meleg. :roll:

Kriszta

Kép
Kép
kriszta36
 
 


Márti!

Mi idén január legvégén szültünk "együtt" a Barátnőmmel. :wink: :lol: A kórteremben meleg volt a folyosón "jobb idő". Huzat csak akkor volt a folyosón, ha a csecsemős osztály lengőajtaját valaki nyitva felejtette. :?
Kifejezetten ebédlő nincs. A közös kórtermek előtt vannak asztalok székekkel és a folyosó végén vagy egy hűtő. Oda be lehet pakolni amit kell. Biztos ami biztos, azért a neved vagy a kezdő betűit írd rá! :wink: Mikro csak a "tálalós" helyiségben van....ahova csak növérkék, stb. mehetnek be.....de ha megkérsz valakit, biztos megmelegíti Neked a kaját.
Remélem tudtam segíteni! :wink:

Üdv!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Még valamit Márti!

Ha legközelebb a kórházban jársz, kukkancs be a lengőajtón....ahol a csecsemők (is) vannak.... és akkor láthatod, hogy hogy vannak az asztalok a székekkel. :wink:

Szép estét Mindenkinek!

Tigrincs
Kép
Kép
Kép
tigrincs76
 
 


Tigrincs, Kriszta!

Nagyon köszi! Segítettetek!

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti, ja ezt én sem értem. én is szülhetek még nov végén és akkor nem vállal el a szülésznő??? tök röhej! :twisted:
jó hogy nem az orvosoknak szabják meg hány szülésük lehet. vagy igen csak nem tudok róla?

melegről: én utolsó előtti szoba, két éve...iszonyat meleg. folyosó tényleg hűvösebb, be kell takarni babát.
snooopy
 
 


Rita/Orsi, köszönjük az infót!

Márti, én egyszer szeptemberben szültem, de vénasszonyok nyara volt és kánikula, utána januárban és az ablak mellől átköltöztem másik ágyra mert húzott be az ablakon a hideg, kevés volt a plusz pléd is amit vittem, Esztert be se raktam a bölcsőbe, most augusztusban elviselhető volt a meleg. Szerintem a március ilyen szempontból nagyon jó.

Orsi, ti meg szép lassan finiseltek. Ti zárjátok az évet... :)

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Orsi írta:
"jó hogy nem az orvosoknak szabják meg hány szülésük lehet. vagy igen csak nem tudok róla?"


Jó kérdés.

Egyébként van olyan orvos, aki megszabja a saját maga számára, hogy mennyi szülést vállal. (Mármint, hogy hány családnak lesz a választott orvosa, mert ugye a műszakban azon túl is be kel mennie szülésekre, a császároknál eleve két orvosnak kell benn lennie). Engem anno úgy vállalt el Vida Gábor, hogy utolsó voltam arra az esedékes hónapra, mert egy hónapra csak tíz-tizenkét szülést vállalt.

Hogy ez egy magánklinikán hogy fog működni, még nem tudni, de érdekes lehet.


Mint ahogy az is érdekes, hogy például az addig nekik szánt pénzt - amit azért adtunk nekik, mert választottuk őket és ez azt jelentette a számukra, hogy akár a szabadidejükben is rendelkezésünkre állnak, tehát többek között ezt fizettük meg - szóval kíváncsi vagyok, hogy annak a pénznek a sorsa hogy alakul majd. Még a magánklinikai tarifán felül kell majd zsebbe nyúlni? Hiszen lesznek családok, akik meg tudják majd fizetni a magánklinika tarifáját, hisz eddig is meg tudták. (Én kórházba jártam pl. gondozásra. De tudjuk, hogy nem minden orvoshoz lehet járni kismamaként a kórházi rendelésre, csak magánrendelésre van mód. Szándékosan fogalmaztam úgy, hogy "van mód", mert ez nem mindig az orvos szándékán múlik, még mielőtt valaki pénzéhes társaságnak titulálná őket en bloc. ) De visszatérek az eredeti témához: Ha a tarifával csak a kórház "hardverjét" kell majd megfizetni, a tárgyi szolgáltatást, de magát az orvos és a szülésznő választását nem, azaz az orvos és a szülésznő fizetésében nem fog megjelenni az, hogy őt választották, hanem az még pluszban jön hozzá és azt is a páciensnek kell finanszírozni, nos akkor az úgy már lehet, hogy sokaknak tényleg megfizethetetlen.

Szóval kérdések ezek, de meg lennék lepve, ha maguk a rendszerben dolgozók is pontosan tudnák, hogy hogy lesz.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Sziasztok!

Mi augusztusi bulizók voltunk, de tényleg érdemes mindenre felkészülni.
Akkor elviselhetetlen meleg volt a szobában és levegőtlenség, a folyosón már huzatosabb, a csecsemősöknél a légkondi miatt meg baromi hideg.
Illetve nekik ugye nem tűnt fel, mert ott voltak sokáig, de a kintihez képest kb. 10 fokkal hidegebb.
Így tényleg nehéz volt jól öltözni, és 38 fokos lázzal jöttem el és baromi megfázással, bár én érzékeny is vagyok az ekkora hőmérséklet ingadozásokra. :oops: :roll:

Tehát zokni és meleg füriköpeny és kétféle hálóing mindenképp érdemes. Most nem tudom, hogy áll a kórház, mi még kaptunk hálóinget.

Erika, nem is tudtam, hogy vagy! Külön sok puszi! Sajnálom ezt a helyzetet nagyon nagyon!

És igen, én Erikát ajánlom.:-)))
De több szülésznő is megfordult nálam a szobában a 25 óra alatt és nem volt egy rossz élményem sem, szóval nem lehet sokat tévedni, mindenki szuper!!!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Memme, ezek jó kérdések. nem tudom nálunk lesz-e 3. és azt se hogy mi meg tudjuk majd fizetni az ottani tarifát. de a dokimhoz ragaszkodom, azt sem tudom járhatok-e majd hozzá a kórházba vagy marad a magán?

és igen már a finishben. :D és nagyon várom az én kis csomagomat.
snooopy
 
 


Zsó, Memme vagy aki tudja, miért adnak szülés közben oxitocint? orvosi okát kérdezem. elkerülhető? ettől erősebb fájások lesznek? ez nem ternészetes beavatkozás igaz?
köszi
snooopy
 
 


Snooopy!

Én 4x szültem, 2x kaptam oxyt. Az 1. babámnál csak a végefelé, amikor már annyira kifáradt a méhem (14 órát vajúdtam, a dokim meglehetősen természetes szülés-párti), hogy egyszerűen leálltak az addig1-1,5 percenként jövő intenzív fájások. Ott voltam, majdnem 4 ujjnyi méhszájjal és egyszerűen nem jött több fájás, ami tágíthatott volna tovább. Azt hiszem, akkor indokolt volt az oxy és örülök, hogy a dokim ehelyett nem kézzel tágított (nem az Ő stílusa, de nagyon féltem előtte ettől).
A kislányomnál (4. szülés) pedig több soron kellett az oxy. Egyrészt, mert egyszerűen nem jött le a feje, a burok állt még bő 4 ujjnyi méhszájnál is és tök rendszertelen fájásaim voltak ( ez sokadszor szülőknél nagyon gyakori jelenség állítólag, hogy csak nagyon nehezen jön le a baba feje. a vajúdás elhúzódhat, a méh elfáradhat, mert-bár a kismama sokszor nem is érzi-, de azért az összehúzódások folyamatosan keményen dolgoztatják a méhet).
Miután pedig végre lejjebb jött a baba feje, olyan szinten kezdett el pörögni a kicsi lány szíve 180/perc), hogy a dokim rohant neonatológussal, kardiológussal konzultálni, hogy császár legyen-e vagy bírni fogja-e jól a baba, ha még félórán át tart a szülés? Végül arra jutottak, hogy mivel 4. baba és 3-4 jó fájással már teljesen kitágulnék és gyorsan megszülhetném a babát, ezért inkább ezt az utat válasszuk! A dokim sem akart műteni, de mondta, ha 1. baba lenne, már a műtőben lennénk...
Így aztán nagyon gyors születésre kellett bíztatni a kisasszonyt, úgyhogy elég durva dózisban nyomták akkor már az oxytocint. Iszonyúan, nagyon-nagyon fájt, de 20 percen belül, 2 tolófájás után megszületett Kamilla! Szóval szerintem ott is helye volt az oxynak, de az is tény, hogy sok orvos sok esetben indokolatlanul, kizárólag a szülés gyorsítása érdekében kezdi el adagolni! Ez mondjuk azért nem jó, mert ugye beavatkozás beavatkozást szül. A szervezet is termel oxytocint, ami okozza is a méhösszehúzódásokat. De, mivel ebben endorfinok is vannak, jóval kisebb fájdalmat okoznak, mint az infúzióban adott! Ha pedig sokkal többet adagolnak a kelleténél, az méhrepedéshez is vezethet.
Szokták még szülésindításra is használni, ez elég gyakori.
És vannak kórházak, ahol bevett szokás, hogy a kitolási szakasz vége felé oxytocin injekciót adnak annak érdekében, hogy a méhlepény is minél hamarabb megszülessen! Nem tudom, a Kútvölgyiben ez szokás-e, erre elfelejtettem rákérdezni, amikor szülőszobalátogatáson voltunk...

Márti
borossné becz márta
 
 


Orsi
Fentebb, talán az előző oldalon is írtunk az oxytocinról.
Nem "természetes beavatkozás" olyan értelemben, hogy a mesterséges oxytocin nem a te saját hormonod, ahogy Márti is írja, hanem egy vegyület, ami másképpen dolgozik benned, mint a sajátod, nem a te agyad adja hozzá az instrukciót. Ezért más érzés adott oxytocinnal vajúdni, mint magunktól. Adott esetekben életmentő lehet, vagy császárt lehet vele elkerülni pl. olyankor, amikor fájásgyengeség lép fel egy már jó előrehaladott szülés közben. Nekem Melindával volt ilyen, átlendített a holtponton.
Létezik olyan is, hogy szülés megindításra használják, azaz fájásokat produkáltatnak. Ennek vannak olyan esetei, amikor indokolt és használ, de van olyan is, amikor teljesen felesleges, sőt káros. Pl. ha még nincs ott a szülésnek az ideje. Ilyenkor előfordulhat, hogy az oxytocin ellenére sem tágul a méhszáj, hiszen a nő még nem akar szülni, a teste és a lelke is tudja, (csak nem jelenik meg ez ez tudati szinten) hogy volna idő.
De nyilván van olyan is, amikor be kell indítani a szülést vagy leállt szülést kell folytatni és semmi más nem használ. Nálam elfolyt magzatvízzel rendszertelen és csak néha felerősödő fájások voltak, az elfolyt magzatvíz miatt nem lehetett a végtelenségig várni.
Van amikor nincs is rá szükség, természetesen megy a szülés magától (Esztert így szültem, de Melindánál is csak egy leheletnyi kellett és csak a végén.)
Hogy elkerülhető-e. Van amikor nem. De nem kell mindig oxytocinhoz nyúlni, ha a szülésznő és az orvos másképpen is tud segíteni a kismamának. Ha például azért nem tágul, mert fél a szüléstől és a szülés kísérői képesek ezt a félelmet oldani és így segítik elő, hogy a szülés természetesen a maga útján menjen végbe a szülő nő testében és lelkében.

Tehát használják szülés közben is és szülés megindítására is. El is kerülhető, de nem minden esetben. Életet is menthet és károsan is befolyásolhatja a szülést. Nagy téma ez, látnunk kell, hogy minden eset más, nem szabad általánosítani.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Memme, Márti, köszönöm szépen. én is kaptam Kolossal de annyira kimerült és fáradt voltam 24 óra vajúdás után, hogy alig emlékszem arra a napra. azt mondták fájásgyengeség miatt adják. mivel első gyerek meg nem is olvastam akkoriban túl sokat ezügyben nem tiltakoztam, meg mondom nem is voltam magamnál, csak azt kívántam minél előbb szüljek.
viszont most azt gondolom azért fájt annyira mert oxy-t kaptam. szeretném megtudni milyen e nélkül szülni. arra tisztán emlékszem mondtam is a férjemnek hogyha még1x szülnék emlékeztessen rá, hogy csak epivel vagyok hajlandó. mostanra persze megváltozott a véleményem, félek ettől az érzéstelenítéstől, meg a dokim sem alkalmazza. szóval jó lenne mindenfajta beavatkozás (gátmetszés, oxy és hasonlók) nélkül szülni.

még1x köszi a választ.
snooopy
 
 


Snoopy,
azt, hogy miért fájt annyira, azt modt nem tudnánk megmondani, de az igen, hogy a fájdalom a szülésnél összetett kérdés. Lehet lelki oka, illetve nagon nagy számba az. Érdemes lenne, ha majd a másodikon gondolkoztok vagy akár előtte is, egy szakemberrel átbeszélni a szülésedet, esetleg a születésedet. Sok dolgot viszünk magunkkal, ami befolyásolhatja a vajúdásunkat, tágulásunkat, fájdalmunkat és egyáltalán a vajúdás közbeeni közérzetünket.
Meg szoktam kérdezni a mamáktól, hogy hogy vannak - mármint a vajúdás alatt. És az összehúzódások ellenére azt szokták modani, hogy jól vannak. Érted?!
És az oxytocinról meg azért az orvosok nem bírnak leszokni.
Vannak helyek, felfogások, ami szerint az ilyen fáradt, kimerült és fájásgyenge kismamának engednek aludni egy sort, adnak neki valami finom kaját és aztán elindulnak újra a fájások. Persze, ha a baba jól van amúgy. De ez nem Magyarország.
Remélem, segítettem, vagy leglábbis adtam ötletet.
Szeretettel: Rita
nováky_rita
 
 


Rita neked is köszönöm. és milyen szakemberre gondolsz?
snooopy
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: