Új privát üzeneted érkezett!

Szia Bogi, Klári vagyok. Figyelj rám. Először azt tisztázd magadban, hogy a kórház mennyire "felkapott" ott Győrben. Itt Bp-en ugyanis az a tapasztalatom, hogy a felkapottság függvényében változnak az árak, illetve valahogy a szórás is más és más összeg körül van. Én a helyedben nem tőle kérdeznék. A hálapénz (lásd az utóbbi napok eseményeit) épphogy nem arról szól(na), hogy egy orvosnak KÖTELEZŐEN ennyi és ennyi lenne a tarifája. DE ha szülésznővel jóban vagy, őt is meg lehet óvatosan kérdezni, meg a magánrendelésen az asszisztenst is. Nyugi, mindkettő fog árat tudni. De ha fogod magad, és a szülésre szánt összeget beteszed egy szép képeslap és egy szép szöveg kíséretében egy borítékba, és azt mondod az orvosnak, hogy KÖSZÖNÖM... akkor nem lehet gond. Ha meg utólag nem OK a dolog, a következő szülésig még mindig válthatsz dokit. A másik. Szerintem utolsó nap szokás odaadni a borítékot.
És az utolsó gondolat : akármennyit is keres a dokid azzal, hogy szabadidejében bejön, még mindig sokkal jobb órabérre jön így ki, mintha otthon ülne és meccset nézne helyetted.

Emészd meg ezeket a gondolatokat. Ha másképp döntesz, másképp döntesz, én így gondolnám Kép

Üdv, és szorítok Nektek is :

Klár
clarissa
 
 


Bogi
Én ebben az esetben nem kérdeznék árat, hisz nem választott orvosról van szó. Azért a kórházban érdeklödnék más kismamáktól, hogy kb mennyit kell adni. Szerintem annyit adj, amennyit megengedhetsz magadnak és ne befolyásoljon, hogy mások mennyit adnak, max tájékoztató jelleggel érdeklödj.
"Minden orvos arról beszél, hogy ha szabadidejében kell levezetnie egy szülést, akkor az nem munkaköri kötelessége, vagyis azt meg kell fizetni." Igen, de ha ez nem felkérésre történik, akkor nem kell, de illik. Azt azért felháborítónak tartom, hogy az ügyeretes orvos le sem sz.rja a beteget.
"keveset adok, akkor később leszek hátrányos helyzetben." Ha emiatt hátrányos helyzetbe kerülnél, akkor jobb is, ha kiderül, legalább tudsz orvost váltani.
Kriszta
Nyanya
 


Győr az elég gáz . Legalábbis tapasztalatom szerint nem tul elhivatottak arrafelé az orvosok,hacsak meg nem dotálod őket.Szegény sógornőm 2001 decemberében került be 30 hetes veszélyeztetett terhesként a győri korházba Mosonmagyaróvárról.Miután egy orvost sem ismert Györben, igy az ott tartózkodása idején az orvosok mindegyike levegőnek nézte.Az 1 hét alatt (az első , és az utolsó nap )2 -szer vizsgálták, és ebbe csak egy ultrahangos vizsgálat fért bele, pedig 4 ujjnyira nyitva volt, és fájásai is voltak.
gigike
 
 

 
 

ORIGO:
Halapenz.com címen ismét működik a hálapénz-honlap. Az új oldalt azonban nem a nagy vitát kiváltó hálapénz.hu készítője állította össze, de itt is olvashatóak kismamák véleményei nőgyógyászaikról és adatok arról, melyik orvos kért vagy fogadott el hálapénzt.


Újra elérhető a hálapénz-honlap, halapenz.com címen. Az oldal tulajdonosai felhívják a figyelmet arra, hogy a halapenz.com semmilyen kapcsolatban sincs a halapenz.hu weboldallal. Az oldalról azonban elérhető az eredeti honlap archivált adatbázisa, amely kismamák véleményét tartalmazza szülészekről és nőgyógyászokról, illetve adatokat közöl az elfogadott hálapénzekről, a telefonszámok, nevek megadásával.
Nyírő Balázs, az eredeti honlap létrehozója a www.halapenz.hu oldalon közzétett nyilatkozatában azt írja: "a www.halapenz.hu oldal adatbázisát senkinek nem adtam át, én személy szerint nem muködtetem külföldi szerveren, és semmilyen közöm, vagy kapcsolatom nincs a külföldön üzemelo hasonló nevu weboldallal. Nagyon sajnálom, hogy valaki, aki ennek a témának a komolyságát nem érzi, a magyar jogterületen kívül, "bujkálva" készít egy hasonló oldalt. Teljes mértékben elhatárolom magamat tole."

Péterfalvi Attila, adatvédelmi biztos állásfoglalása szerint adatvédelmi szempontból mindenképpen kifogásolható az oldal tartalma. Az adatvédelmi ombudsman ezért vizsgálatot indított az ügyben. Az egészségügyi miniszter pedig csütörtökön levélben kért jogi állásfoglalást a legfőbb ügyésztől az orvosok által előre kért pénzösszegek ügyében. A miniszter a Magyar Orvosi Kamara elnökét is felkérte, hogy vizsgálják meg, szükséges-e etikai vizsgálat lefolytatása a megjelent információkkal kapcsolatban. Emellett felhívta az adóhivatal figyelmét a holapon szereplő orvosok adóbevallásának ellenőrzésére is.
csii
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat!
Győrrel az a helyzet, hogy egyetlen egy kórház van. Ahogy a nemrég szült barátnőimet kérdeztem, mindegyik más más összeget adott. Volt aki 10 ezret, volt aki 25 ezret (pedig ő egy idegen dokinál szült, mert a választott orvosa szabin volt)
Én arra gondoltam, hogy a szülésznőnek is és az orvosnak is kb. 10-10 vagy addig meglátom milyen anyagi helyzetben leszünk 15-15 ezer Ft-ot szánok, ami már hatalmas érvágás számomra így is.
Persze még mindig dönthetek úgy az utolsó pillanatban, hogy nem érdekel, lesz ami lesz, bemegyek a kórházba és majd ott meglátom mi a helyzet.
Sajna a dokimnak nincs a magánrendelésén asszisztens, a szülésznőt még nem kérdeztem, csak a védőnőt, de ő nem nagyon tudta.
Köszönöm a jó tanácsokat, majd megírom, hogy mi volt.

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Most nyilatkozott a TV-ben az a doki, aki a halapenz.hu indítoja ellen eljárást indíttatott. Nagyon felháborító és pofátlan, hogy nyíltan ki meri jelenteni, hogy neki igenis jár a külön pénz a szabadidejében eltöltöt munkáért. Ki kényszeríti, hogy szabadidejében berohangáljon. Miért nem úgy tiltakozik, hogy a munkaidö lejárta után leteszi a fehérköpenyt. Remélem a hatóságok ezt nyílt vallomásnak veszik. Arról miért nem beszél, hogy a kórháznak mennyi bérleti díj járna a szülöszoba és az orvosi eszközök használatáért, mert gondolom ennek a pénznek az X%-át nem adja le a kórháznak, hogy az adóról ne is beszéljek. Az ügyvéd is fizet az irodáért bérleti díjat. Nem gyözöm hangsúlyozni, hogy én a hálapénz mellett vagyok, mindaddig amíg az tényleg a hálám jele. Ezt nem is adóztatnám, mert ajándék, még akkor is ha k.p. mert, hogy is vehetnék ajándékot, hisz ennyire személyes kapcsolat nem alakul ki orvos beteg közt, hogy kitaláljam minek is örülne, a pénzböl meg vegye meg magának az ajándékot. Tisztában vagyok azzal is, hogy ez tartja életben az egészségügyet és hogy becsületes orvos nem tud tisztességesen élni a fizetéséböl. Én azt gondolom, hogy azok az orvosok akik kérés nélkül kapják a hálapénzt, nyugodt szívvel rakják zsebre (én is ezt tenném), mert a beteg valószínü tényleg hálából adja. Viszont az elöre kijelentett tarifáknak írásos nyoma legyen és a szerzödés feltételei legyenek tisztázottabbak.
Erre valószínü csak akkor kerülhetne sor, ha hivatalosan is engedélyt kapnának a munkaidön kivüli maszekolásra. Addig meg mindenki eldöntheti, hogy lelkiismeretböl megy be és megkockáztatja, hogy esetleg ingyen dolgozik (bár ha hálapénzek összegét osztjuk az önszántukból fizetö és nem fizetö betegek számának összegével, vallják be, még így is megéri) vagy ha már üzletet nem köthet, hát hazamegy a családjához a munkaidö végeztével. A pénzéhes és a minimálbérböl élö kismamát megzsaroló, vagy neadjisten megalázó dokikból van kevesebb, de mint ezt fentebb vagy a másik topikban már (azt hiszem János) említették, ezeket a férgeket az orvostársadalomnak kéne maguk közül kitaszítani. Ha ezt nem teszik, hát türjék azt is, hogy egyesek esetleg álltalánosítanak.
Kriszta
Nyanya
 


Szia Bogi!
Szülésznőket mennyire ismered a győri korházban? Mert pl . én anno (1996, 1997.)a vezető szülésznőt kértem meg , hogy legyen mellettem a szülés ideje alatt. Az első esetben , csak a helyzet adódott, mert a félvak ügyeletes doki csak a köldökzsinor elvágására jött be ,majd összevarrt(ami a, varratkiszedéssel együtt nagyobb fájdalommal járt mint az egézs napos vajjúdás) . Az egész szülés nagyon nehezen ment , de megtettek ertünk mindent.A köv. gyerekemnél nem volt kérdés, hogy a szülésznőt kérem meg , hogy segitsen.
gigike
 
 


Bogi,
ha nem választasz előre orvost, akkor viszont NAGYON észnél kell lenned! Tudnod kell előre, mire számíthatsz, hogy AZONNAL közölni tudd a dokival, hogymit nem engedsz! Ha részletesen szeretnéd, írj magánba. Kép

Clarissa,
jaja. Kép

Virág
Virág
 


Sziasztok!

Gigike!
A szülésznőt Tóthné Börzsei Máriának hívják. Szerintem ezt leírhatom remélem Kép
Nekem nagyon felkészültnek tűnt, és a modern felfogással, vajúdási módokkal is teljesen tisztában van. És nem utolsó sorban szimpatikus.

Virág!
Most nem nagyon értem mire gondolsz.
Ja tényleg még egy kérdés.
Ha én magánrendelésre járok az egész terhesség alatt, akkor attól függetlenül külön meg kell kérnem az orvost, hogy a szülésnél legyen jelen? Mert amint azt írtam, ha nem kérem meg, akkor is behívják, és valószínűleg be is jön.

Kriszta!
Teljesen egyet értek veled. Én is ennek a riportnak a hatására írtam tegnap este ezt a felvetést.

Egyébként én a magánrendelésen kérhetnék számlát a dokimtól?

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi,
pl. hogy ne tágítsa a méhszájat kézzel, ne nyomjon beléd feleslegesen oxitocint, ne vizsgálgasson feleslegesen, hagyjon békén olyan helyzetben vajúdni és szülni, amilyenben neked kényelmes, ha akarod, csend és sötét legyen (na persze csak ésszel Kép), ne repesszen magzatburkot 2 ujjnyi méhszáj mellett, csak hogy aludhasson-elmehessen-neki add a parát, stb... Kép Hogy tudd, milyen dolgokra képesek, hogy a saját kényelmüket és pénztárcájukat tegyék előtérbe, ne a ti kettősötök (hármasotok) születésénak rovására menjen mindez. Mert sajnos ez nagyon gyakori. Kép

Nem tudom, nálatok szülésnél mi a szokás, hogy behívják-e. A szülésznőt kérdezd meg, ő bizti tudja. Kép

Virág
Virág
 


Szerintem sokszor többet köszönhetünk a bábáknak , mint az orvosoknak . Egyébként anno amikor bementem szülni , és felvették az adataimat , megkérdezték , hogy felkértem-e v.melyik orvost. Te is biztos átesel ilyesmin. Mivel én nem kértem senkit, ezért az éppen aktuális ügyeletes orvos látott el,ugy ,hogy CSAK a végére jött be .Addig a szülésznők maXimális figyelmét élveztem.
gigike
 
 


Igen, nálunk az a szokás, hogy 3 ujjnyi nyitott méhszájnál felhívják a kiskönyvben szereplő kezelőorvost, és behívják.
Én biztonságban fogom érezni magam a fogadott szülésznő mellett.
Egyébként az én elképzelésem most a szülésemről a következő: (amennyiben minden normális lefolyású lesz)
- nem szeretnék kézi tágítást
- oxitocinnal kapcsolatban nincs elképzelésem, egyébként itt Győrben van egy másik szer amit használhatnak, az egyik a méhszájat tágítja, a másik fájáserősítő
- szeretném kipróbálni a vajúdókádat, ahol zenét is lehet hallgatni

Szerintem a választott szülésznő ezekben segíteni tud, hogy az akaratomat érvényesíteni tudjam.

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kukacz,
nekem nem működik továbbra sem...
Nem értem, ez hogy lehet, tud valaki magyarázatot?
kíváncsi
 
 


Sziasztok! Új vagyok, de már egy ideje olvaslak benneteket. Én is kismama vagyok, a lányom 4 hónapos. Kíváncsi! Írtad, hogy nem találod a hálapénes oldalt a megadott címen/címeken. A tripodos oldalt azonnal leszedték, ahogy a sajtóban híre ment, ugyanígy a szimpla .com-os oldalt is. Ellenben működik, bár kisebb adatbázissal, mint az eredeti a halapenz.cjb.net, és a halapenz.iwarp.com, ezek elé, ha beírod a címet, ne írjál tripla w-t, csak magában és üss egy entert, akkor bejön. Az alábbiakban a többi kíváncsinak a mai sajtóból néhány, a teljesség igénye nélkül
http://index.hu/infojog/hala1012/
http://www.online.rtlklub.hu/hirek/belfold/?id=0401102172
http://www.origo.hu/itthon/20040112ujra.html

vagy www.hirkereso.hu, ahol a keresőbe beírod a hálapénz szót és kidobja az általa nézett hírjellegű honlapokon megjelent cikkeket, amelyekben szerepelt ez a szó.

Üdv MIndenkinek
panu
 
 


Nekem bejön a tripodos oldal is. Kép

Bogi,
akkor ez szuper! Kép

Lányok. Jó hír: jövőhét elején újabb élő Jakupcsek a hálapénzről. Kellenének kismamák, akiknek jó, és olyanok, akiknek rossz tapasztalatuk volt. Valaki??? Mennyivel jobb lenne ott talizni, na? Kedvet csináltam valakinek? Kép

Virág
Virág
 


Virág!
Valóban ismét bejön a tripodos oldal is, csak nem szerepelnek a dokik nevei. Legalábbis több budapesti kórháznál, ahol néztem. Vajon miért?

panu
panu
 
 


Kedves Virág!

Szeretném kérni tőled (ha nem megy máshogy(?), akkor esetleg priviben), hogy írd meg légyszi az orvosod nevét, akinél szültél. Én még nagyon az elején vagyok, de szeretnék egy kicsit tisztábban látni és a MÁV kórház nekem is szimpatikus, de nem tudom, melyik orvos lenne a megfelelő, ezért is fordulok hozzád!

Előre is köszönöm:
Ronee
ronee
 
 


Virág!

Most néztem vissza a műsort a neten, amiben szerepeltél. Szerintem nagyon jó voltál benne.
Megnéztem azt is, ami az otthonszülésről szólt. Na azok közül a nőgyógyászok közül egyikhez sem mennék, akik ott voltak.
Az amelyik állandóan a WHO-s idézésen lovagolt, azt le tudtam volna rúgni a székről. Szerintem ő egy paraszt.
Én semmiképp nem szülnék itthon, de ők is beláthatják, hogy nagyon sok esetben a kórház is hatalmasakat hibázik, (és értem ez alatt az orvosokat is), és sok esetben ott sem tudnak segíteni. Hadd döntse már el a kismama, hogy hol akar szülni. Egyébként én is azt a kezdeményezést szorgalmaznám, hogy a kórházakat tegyük otthonosabbá, hogy mindenki ott akarjon szülni, de akkor tényleg legyen sokkal biztonságosabb is, mint az otthoni körülmények.

Remélem találsz kismamákat!
Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


panu,
na vajon miért... Kép

Kedves Ronee,
most nyitott éppen egy olvasni lusta Kép kismama egy topicot, a címe: Kisfalvi doktor (vagy István?). Na ő az. Oda, és a MÁV-os topicon belül sokszor leírtam, mit tapasztaltam (és az egész rokonság Kép). És köszönöm, hogy megbízol bennem.

Bogi,
köszi. Kép Kedves vagy. Kép Én otthon néztem a szerdai adást. Másnap felhívott Tini (a főszerk.), és erősen félve kérdeztem: UGYE nem lesznek az Ádám Zsolthoz hasonló arrogáns barmok (isten ments, orvosok!) ott? Mert ha igen - mondtam neki -, akkor félő, hogy beletenyerelek a képükbe. Napokig arra edzettem, hogy ilyen szituban is higgadt és intelligens tudjak maradni. Megkönnyebbüléssel hallottam, hogy nem lesznek arrogáns egyének. Kép Egyébként sok komplikációt éppen a kórházak okoznak a felesleges beavatkozásokkal, a lelki és spirituális háttér gyengítésével. A test a pszihé kivetülése szerintem javarészt, és rengeteg szülészet nem felel meg arra, hogy a vajúdó nő abba a transzállapotba kerüljön, ami szükséges volna ahhoz, hogy ne csak a babája, hanem ő is újra megszülessen - immáron anyaként, vagy többgyerekes anyaként. Nem hagyja meg a család születésének intimszféráját, meghittségét. Állandóan vizsgálatokkal zaklatva nem lehet átadni magunkat a mindenség egy alkotó, teremtő darabjává, nem lehet tökéletesen befelé fordulni. De ez már erősen offtopic.

Rménykedjen a Tini, hogy találok kismamákat! KépKépKép
Virág
 


Kép
Virág!
Nem semmi nő vagy!

Ha gondolod, elmondhatod a dilemmámat a TV-ben is. Szerintem sokan gondolkoznak rajta. Kép Kép

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi! Ha van valasztott szülésznöd, ö biztosan nagyon sok mindenben tud segiteni, tanacsot adni!!!Kép Töle érdeklödj!!!

Virag, én nagyon szivesen mennék, csak éppen nagyon messze vagyok!!!Kép Téged is szeretnélek mar vééééééééééééééééééégre megismerni!!!Egy csomo dologban egyetértünk, 1 csomoban nem, nagyon érdekes lenne beszélgetni. Afffffene, de messze vagytok csajok!!!KépNem irtad, milyen doki a férjed??? Puszika!!!

Kép
Vendég
 


Bogi,
most erre mit írjak? Kép Nem vagyok álszerény, sem szerény. Tudom, milyen vagyok. Kép Emellett persze mindig jól esik, ha vki mondja is. Kép Köszi. Kép Milyen dilemma? A vajúdásos? Szerinted megőrültem? Kép Éhes keselyűk várják, hogy belémcsíphessenek és felzabálhassanak. Kép Istenkeselyűk.

Kukacz,
repüljél már haza eg órácskára! Kép Ja, dehogy, akkor nem tudunk dumcsizni. Kép Itt alhatsz nálunk. Kép És még ki is sminkelnélek. KépKépKép A férjem mikrobiológus. Kép

Virág
Virág
 


Kedves Virág!

Nagyon szépen köszönöm!
Olyan szép 4 gyermeket hoztál világra ennél a dokinál, hogy rögtön megadtam a bizalmat Kép

Remélem találsz kismamákat! Szimpatikus voltál a tv-showban, csak így tovább!

Üdv mindenkinek:
Ronee
ronee
 
 


A mostani Élet és irodalomban ismét megjelent egycikk ezzel kapcs., és a babanetet is emlegetik Kép.

"Készenléti díj": oké, ha már van rá igény (kel a fogadott rovos, az meg ugye nem megy ingyen), akkor legyen. DE: adjon számlát. Ha nem megy be levezetni a szülést, és előre felvette a pénzt (soksok ilyen eset van), akkor adja vissza a pénzt. Kíváncsi lennék rá, ilyen esetben hány orvos adta vissza a pénzt... És ment da az anyukához,hohy elnézést asszonyom, de lábam töretem, influenzás voltam, a gyerekem lázas volt, nem tudtam bejönni, itt van a pénze, természetesen így nem fogadom el, elnézést még1x.
Hallott már vki ilyesmiről???

Zsóka
zsóka
 
 


Kedves Zsóka!

Az én dokim se volt ott a szülésemnél, megkérdeztem tőle telefonon (mert nemigen nézett be hozzám szülés után sem), hogy most mi legyen az előre megállapított tarifával. Nem mondta ám, hogy kösz, de nem szolgáltam meg, csak annyit, hogy ahogy gondolja, benézek, mielőtt hazamegy. Így aztán elharmadoltam a díját a szülésznő, az ügyeletes orvos és közte.

Üdv: Krisztina
krisztina
 
 


Szia Krisztina, (off: te a régi Krisztina vagy?)
na erről beszéltem. Szvsz egy kezemen meg tudnám számolni, ilyen esetben hány orvos adja vissza a pénzt.
Amúgy az első babámnál nekem se volt ott az orvos, persze aztán jött kiszedni a varratot. Perzse nem kapott semmit, Kép.
(Én feleztem volna az ügy. orvos és a szülésznő között, de természetesen ez a te döntésed volt, megértem.)

Zsóka
zsóka
 
 


Szia, Zsóka!

Igen, a "régi" Krisztina vagyok (és még mindig vezetem a tőled kapott babanaplót!). Hezitáltam is, mit tegyek, szívem szerint a szülésznőnek adtam volna az összeset, az ügyeletes doki se csinált semmit, varrni nem kellett, csak a papírokat írta alá, viszont minden nap jött látogatni. Mindegy, így alakult (nem akartam teljesen elvágni a kapcsolatot a szülészemmel, mert mint nőgyógyász meg vagyok vele elégedve)

Puszi: Krisztina
krisztina
 
 


panu
 
 


Szia Krisztina,
sejtettem, hogy te vagy, de nem votlam benne biztos. De jó, hogy megint itt látunk téged!!!
Eljönnél a Túl az első napokon, heteken topikba? Látnál pár ismerős "arcot" Kép.
puszi
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Vki belinkelné az eredeti cikket, ami a népszabiban jeletn meg, és ami tkp. kirobbantotta ezt az egészet? Vmikor dec-ben jelent meg, és vmi Kósa (???) navű nő írta, de ebben sem vagyok biztos. Így pedig nem tudok rákeresni a NSZ archívumában...
köszi

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Zsóka!
És mit írtak az és-ben a babanetről?
apa
apa
 
 


Apa!

A múlt heti Nők lapjában is írtak a Babenetről, bár ott a Máv-os botrány kapcsán!

Süti
süti
 
 


Szia Virág!
Ma hívtak a Jakupcsekék, hogy talán hétfőn ismét téma lesz náluk a hálapénz és, hogy menjek be. Ezt meg is beszéltük...
Talán a holnapi Blikkben megjelenik az amit az orvos nyilatkozatára válaszoltam.
apa
apa
 
 


Hali Apa!

A Nők Lapjában is megjelentetek. Kép
Még a H.SZ. ügy kapcsán. Ott csak azt írják, hogy itt, a Babaneten már 2002. július 31-én megjelent egy bejegyzés H. SZ.-ről. Meg hogy itt több kismama elmondta, hogy 40 000 Ft körüli összeget adott az orvosnak.

Zsóka!
http://www.nol.hu/Default.asp?DocCollID=152565&DocID=130462#130462
esetleg?

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok,
apa,
tkp semmi negatív, semmi pozitív. Megemlítették, hogy a babaneten én a nlc oldalain ugyanígy elmondják az anyukák a véleményüket, esetleg tarifát. Majd írjátok már meg, mikor lesz pontosan a Jakupcsekes műsor, emrt egyébként nem szoktam nézni, de most megnézném Kép (Virágot is megnéztem Kép).
Holnapi Blikk: akkor elolvasom. A neten ezexerint rajta van, ha mátr ugyi belinkelte ide vki a múltkor. Már idéznek is az embertől Kép) (Igaz, átszerkesztve).

Juca,
köszi, ez az!

Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Apa!
Azt olvastad a hétfői Blikk-ben, hogy a Barna főorvos nem is nyilatkozott a Blikk-nek?
Csi
csii
 
 


Zsóka!
Erre gondoltál?
Csi
csii
 
 


Jól van Zsóka, majd legközelebb figyelekKép
Már látom, hogy mit kerestélKépKépKép

Virág!
Hova küldtem én Neked levelet?
Csi
csii
 
 


Zsóka!
Az N. Kósa Judit cikket megtaláltam, ez egy jegyzet:
http://www.nol.hu/Default.asp?DocCollID=152565&DocID=130462#130462
És az egész ügyet kirobbantó cikk:
http://www.nol.hu/Default.asp?DocCollID=149090&DocID=129249#129249

Remélem, segítettem...
panu
 
 


Ronee, Kép

apa,
akkor legalább találkozunk. Kép (És jó kis reklám lesz a babanetnek! Kép) Viszont a mai blikkben, legalább is a neten nem látom a leveledet. Kép

Csi,
hová? Kép Honnan tudjam? Kép A régi mélemre? Most virag78@axelero.hu

Virág
Virág
 


Sziasztok!
Hol van az eredeti halapenz.hu oldal hol van most? Amit megadtal cimet Virag valami tri... az nem mukodik.
Moni

moni
 
 


Virág!
Ha összeáll végre a Vnet, akkor átküldöm erre isKép
Amúgy, amit fentebb írtam Apának, az is csak az újságban olvasható, a neten nemKép

Csi
csii
 
 


Szia Csi!
Tudok róla, de ezt majd Barna doktor és az újság megbeszéli egymással... Nekem viszont ahol megjelenik az infó ott kell reagálnom!Kép
apa
apa
 
 


Virág, szerintem találkozunk...Kép
Nem levelet írtam a Blikknek. Nyilatkoztam nekik, majd beteszik valamikor, ha nem ma, akkor majd valamelyik nap...
apa
apa
 
 


Csajok,
a belinkelt cikkeket köszönöm!!

Apa,
megnéztem az ÉS-t, annyi van benne, hogy a babanet és a nlc még az enyhébb fórumok közé tartoznak Kép.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!
Mit szóltok az orvosi kamara álláspontjához, miszerint a szülészeknek JÁR az plusz pénz, mert plusz szolgáltatás, hogy a kismama bármikor elérheti (szabadidejében), de csak akkor legális, ha utólag kapják, és nem előre meghatározott tarifát. Csak azt nem kalkulálták bele, amikor az orvos a "plusz" pénzt attól is kéri, várja, akit akkor látott először az ügyeleti idejében (szélsőséges eset, tudom). Akkor csak annak jár a hálazseton, aki befutott a szabadidejében, és aki éppen ügyeletben van, annak pechje van? Szerintem nagyon élesen el kellene különíteni például a magánrendeléseket, és a kórházi ügyeket. Hiszen, amint azt többen írtátok, ha ott állapodtok meg az orvossal, akkor oké az egész, meg persze akkor is, ha szószerint HÁLÁS vagy. Én is azért voltam hálás az orvosomnak, mert sosem hozott abba a kínos helyzetbe, hogy az asszisztens, vagy az ápolónő előtt kelljen pénzügyekről beszélni. Nagyon ügyelt rá, hogy pénzt csak a magánrendelésen kérjen, a kórházban végzett vizsgálatokért sosem! És mindig ott volt, amikor kellett. Ez a normális szerintem. A bibi ott van, hogy az orvosi kamara, csak úgy, mint eddig minden hivatalos nyilatkozó a politikában megkerülhetetlennek véli a hálapénzt, ezáltal erősíti ezt a jelenséget. Pedig éppen hogy gyengíteni kéne, hiszen így sosem változik meg semmi az egészségügyben és a magyar mentalitásban. Mi a véleményetek?
A cikk: http://index.hu/gazdasag/magyar/hala040114/
Üdv
panu
 
 


Nem volvastam a cikket, de végül is igazuk van. Ha a doki vállalja, hogy a SZABADIDEJÉBWEN is a rednelkezésére áll a jkismamának (és valóban a rendelkezésére áll), akkor fogadja el, amit adnak - de akkor se kérjen, ne nevezzen meg meghatározott összeget!!!!!!!! Mert mihelyt megnevez egy összeget, az vhol diszkriminál - mert mi van azzal az anyukával, aki nem tudja megfizetni??? ÉS. ADJON SZÁMLÁT, ha arra igény van, mert pl az anyuka el tudja számolni, vagy épp van egészségbiztosdítása, vagy mittomén. Szerintem igenis az ilyen adott pénzeket le lehessen írni az adóból. (Számla ellenében nyilván). De amiról az OK beszél, az nem hálapénz. Az vmi egész más. A hálapénzt meg kellene szüntetni, úgy, ahogy van.

A hálapénz meg maradjon HÁLApénz. Adja, aki elégedett, aki szeretne adni. De ne legyen kötelező, ne legyen elvárt (tisztelet a kivételnek).

Zsóka
zsóka
 
 


Nekem az a problémám ezzel a nagy engedékenységgel, hogy
- az orvostársadalmon belül még nagyobbá válik a szakadék
- ahelyett, hogy végre europanizálódna az egészségügyi dolgozók bére, csak csúszunk bele a magunk által teremtett kvászba
- ilyen hozzáállással úgy érzem sosem lesz normális egészségügyi ellátás Magyarországon.
Miért nem arról győzték meg magukat T. orvosok a kamarában, hogy nyugodt szívvel ajánlhatják az ügyeleti idejében levő szülészt is? nem kell külön orvos, hiszen ugyanazt az elbánást kapja minden betoppanó idegen. Vagy mégsem?
- nagyon kényelmes az ebbe a rendszerbe(?) belemerevedett embereknek, így minek változtassunk?
- És kíváncsi lennék arra, vajon ténylegesen hány kismama ugrassza ki az ágyából éjnek évadján a szülészorvosát.
solya
 
 


Solya,
én nagyon egyetértek veled. Egy-egy nyilatkozattal csak tologatják a dolgokat. Tökéletes reform kell, de azonnal (kell nekikezdeni). Nem holmi állásfoglalások, hogy ki mit gondol. Hanem egy nyugateurópaihoz hasonló rendszer kialakítása, vagyis az egészségügy privatizálása, amelyet az egészségbiztosító fizet.

(Egyébként szerintem sok kismama ugrasztja ki az ágyból a dokikat, akik alig várják ezt...)

Virág
Virág
 


Apa!
Ez így igazKép
Csi
csii
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: