Új privát üzeneted érkezett!

Szia Éjmanó!

Székrekedésre egy barátnőmnek a sima kamillateát ajánlották. Náluk bejött!

Barbara
babar
 
 


Éjmanó!
Székrekedésre valóban fél órával étkezés előtt kamilla tea. Puffadásra édeskömény-ánizs keverék. Vagy csak édeskömény.A laktoherbre a babák egy része hasfájással reagál.
Tejet minimálisat igyál. Megkeresem és beszúrom listát az ehető és nem ehető ételekről.
A szélcsőt mi is használtuk, nagyon sokat segített. A meleg borogatás és a maszirozás is jó. Ha maszirozod akkor nézd úgy mint egy órát (mármint Szonja pociját) 7-5 -ig simogasd.
Mi is használtuk az espumisant(néha még most is).
Ezek teljesen nem fogják elmúlasztani, de mindenki számára elviselhető.
A gripe water is jó, de csak egy hónapo kortól adható.
Most megkeresem a listát, köv üzenetbe beszúrom.,

remélem segítettem
Ines
ini
 
 


Ezeket főleg az első két hónapban kell betartani, utána mindig egy tiltott ételt lehet enni, hogy megtudjuk, hogyan reagál a pici. Mint majd később a piciknél, ha elkezdünk nekik szilárd ételt adni.

EHETŐ ÉLELMISZEREK CSOPORTJA:
-hal, csirke, máj
-burgonya,spenót,cukkini,padlizsán,patisszon,sóska,tök,répa,saláta,sütőtök,geszt enye,cékla,spárga
-paradicsom,barack,ananász,alma,banán,rebarbara,naspolya,megy,zeller,kapor, petrezselyem
-gépsonka,virsli,krinolin,párizsi
-kevés kávé,tea(főlegy gyümölcstea)
-napi tej mennyiség max.2dl
-olajos magvak,
-pékárú, tészta
-szénsavmentes ásványvíz
-levesek-főzelékek
-tejföl,joghurt,túró,sajt,tojás

NEM EHETŐ ÉLELMISZEREK CSOPORTJA

-csípős,borsos,füstölt alapanyagok és ezekből készült ételek
-nehéz, fűszeres,puffasztó ételek
-szalonna,kolbász,szárazszalámik,füstöltsonka
-lecsó,hurka,uborka,paprika(de a füszerpaprika igen),brokkoli
-"K"betűs zöldfélék
-narancs,grapefruit,mandarin,körte,cseresznye,retek,HAGYMA-FOKHAGYMA
-bab,borsó,lencse,sárgaborsó,szója
-szőlő(csak keveset lehet, mert meghajt),kiwi,eper,málna,szilva,kukorica
ini
 
 

 
 

A kamillára esetleg allergiás lehet a baba (ha a családban te v. a párod allergiás, inkább nem tesztelném a gyerkőcöt!), inkább az édeskömény teát javaslom. Amennyiben még csak szoptatsz, mégis csak a Gripe Water/ Espumisan az ajánlott. Akkor is, ha fáj a pocakja a babának, akkor is ha nem, én minden nap adnék egy-egy kávés kanálkányival. A maszírozás is nagyon jó.

Üdv
dolhi
 
 


Kedves Mindenki!!!
De aranyosak vagytok! Ennyi jó tanácsot nem is vártam. Köszönöm, hogy figyeltek rám, és egymásra!
Ez nagyon jól esik.
Szóval, a fejlemény az, hogy 2. napja nem iszom a Laktoherbet, amit mellesleg már egészen megkedveltem... És mintha (lekopogom) javulna a helyzet. Még nyom a baba nagyokat, erölködik, de már nem szenved tőle annyira. Lehet, hogy próbát teszek majd a többi csodaszerrel is, ha szükség lesz rájuk. Valószínű mindenkinek más válik be. Ezt a Laktoherbes dolgot már olvastam valamelyik Kismamában. Fura, éppenhogy segítenie kellene ennek a teának, nem?!
Képzeljétek, tök mókás dolog történt... Tegnap előtt ugye szélcsöveztünk, mert láttuk, nagyon szenved a pici. (Megjegyzem, szerintem ez jó dolog, csak nem akarjuk, hogy hozzászokjon)Gondolom ezért is, meg ki tudja miért, tegnap nem volt kaki, meg ma délelőtt sem. Már kezdtem megijedni. Megérkezett egy barátném és elkezdtünk beszélgetni, közben tornáztattam a babát, és annyira eldumáltuk az időt... Nem tudom meddig "biciklizhettünk", de egyszercsak azt vettem észre, hogy az egész hófehér babaruha elszineződött oldalt. Ugyanis annyit kakkintott a gyerkőc, hogy nem fért már a pelusba... Kép Volt is nagy fürcsizés, rögvest... Kép
Ja! Nálunk a tea nem jön be, mert az én gyerekecském semmi mást nem hajlandó a szájába venni csak az öklét, meg a cickómat... A tejen kívül minden más italt kiköp... Ennek azért örülök is valahol. A cumi sem vált be, sem az etetős, sem a játszó.
Kedves V!
A vízben is folyamatosan vizsgálták a méhszájamat, és a baba hangját is a Dopplerrel. Ilyenkor kicsit feljebb emeltem a pocakom, ha kellett még homorítottam is.
A nyomásokra Magdi figyelmeztetett. Ha jól emlékszem azt mondta, hogy már nyomhatok néha, ha úgy érzem. Én nem igazán éreztem úgy még egy darabig, de azért próbálkoztam. A végén viszont egyértelműen tudtam mikor kell nyomni. Úgy értem az oxitocin után. Ott már nem volt mese. Csak arra figyletem, hogy a Magdi mit mond és próbáltam követni pontosan az utasításait, hogy mikor nyomjak erősen, gyengébben, és mikor ne nyomjak. Az elején nekem is ment el feleslegesen energiám, mert ugye nem igazán tudtam a helyes technikát. Elméletileg tudtam, hogyan kell levegőt venni, és le kell irányítani a hasamba stb, de ezt szerintem nem lehet előre begyakorolni... Mit gondoltok? Tanították ezt több helyen is, de én nem tudtam otthon gyakorolgatni...
Szóval a kezdeti "idétlenkedésem" ellenére a végére egészen jól ment. Én úgy emlékszem, hogy ilyen teljesen más állapotba kerültem, nem mondanám, hogy önkívületi de más. És már semmi más nem számított, csak, hogy kijöjjön a baba. Csak a szülésznő hangját hallottam, ahogy emlékszem. Onnantól nem is nagyon tudtam volna összerakni a képeket, ha nem kérdeztem volna meg Tetovált Apukát (Kép), hogy is történt pontosan a dolog. Én annyira el voltam szállva az egész élménytől...
Jaj, mennyit írtam már megint!
Na pá!
Szorítok a kismamáknak, hogy nekik is ilyen gyönyörű élmény legyen a szülés! A többieknek pedig csak úgy minden szépet és jót!
Jó éjt!

Éjmanó

Ps: Teszem fel az új képeket, most már tényleg...
Éjmanó
 
 


V!
Adja 1-2 támpontot a 4D-s képedhez, amit okt 3-án raktál fel. Nemtom hol kezdjem el nézni!!!
Mikorra is vagy kiírva?
É.
Éjmanó
 
 


Kép
V alakban fekszik (ül ) a drága, balra van a fejecskéje, kezével fogja a fülét és jobbra fent a két kis tappancsa. félbe van hajtvaKép a szeme és az orrocskája is kivehető a könyöke fölöttKép

az uh szerint nov 11, a kora szerint nov 20. valahol a kettő között

köszönöm a választ a kérdéseimreKép kedden megyek Magdihoz, a telefonban már kedvesnek tüntKép

örülök, hogy Szonja jobban van, nagyon sokszor maga a torna is segít megindítani a bélmozgást.
megyek, nézek képeket, hátha vannakKép
valterika
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

ÉjmanóKép
biztos nem én feküdtem melletted, mert Alexa dec 27-én született Kép
A pici lánykám nekem is hasfájós volt és a cicin kívül ő sem fogadott el semmit. (Mai napig öklendezik a cumiktól.) Mi először az Infacol szuszpenziót használtuk, miután egy hónapos lett, áttértünk a Gripe Water-re.

Valterika, nemrég a tv-ben egy nőgyógyász azt mondta, hogy szülés közben ha nem nyomna a nő, akkor is megszületne a baba, mert olyan erők működnek már odabent, hogy kicsusszan a babó. Szerintem azért elkél egy kis anyai (néha orvosi) segítség is. Amúgy biztos tudni fogod, hogy mikor mit kell tenni, mert annyira ösztönös a dolog.Kép

Puszi
Hajni
tigribigri
 
 


Lányok nagy szükségem lenne a segítségetekre!Tegnap olyan dolgokat mondott a dokim"PL:ne várjam el,hogy szépen beszélnek velem ilyen fizetés mellett",hogy 30 hetesen úgy döntöttem ott hagyom!KépSzóval dokit keresek!De olyat,aki átvenne helyi dokitól is és kedves,figyelmes.ugye nem kérek sokat?KépKérlek titeket segítsetek!Köszi,Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Dia!
Ki a dokid?
Én az enyémet tudom ajánlani, báe szerintem mindenki a magáét.
www.examed.hu
Ines
ini
 
 


Ini!Kép
Köszi aranyos vagy.KépA dokim neve kiderül,ha vissza olvasol pár levelet.Most nem akarom leírni,mert hálás vagyok neki amit eddig tett értem.De most úgy meg bántott,hogy nem tudok,nem merek nála szülni.KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szia Dia!
Megkerestem, megtaláltam. Biztos, hogy váltani akarsz?
Ines
ini
 
 


Ines!
Hát az a helyzet,hogy még mindig"szeretem",ragaszkodnék hozzá,de attól félek,hogy ha bénázok a szülésnél,majd akkor is így beszélne velem.Kedden találkozunk akkor minden eldől.Ha bocsánatot kér és megmagyarázza,hogy miért beszélt olyan hangnemben velem akkor maradok.De szerintem erre nem fog sorkerülni."Már mint,hogy bocsánatot kérne."A többi kismama társam és a családom mind azt mondja,hogy hadjam ott azonnal!Nem tudom mi lesz.KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Dia!
Én nem akarom védeni, Osri 17 babanetes társunknak is negatív tapasztalata van vele, de tulajdonképpen a szülésznő van végig Veled és nem az orvos. A másik, hogy lehet, hogy egyszerűen szar napja volt, ami nem bocsánat a kijelentésére.
Bocsánatot kérni meg szerintem nem fog, mert nem nőből van és nem érzi át az iylesmoi dolgokat, ha egyáltalán arra emlékszik, hogy hogyan viselkeset.
Dönts a szíved szerint, ha már egy kicsi bizoinytalanság van benned, akkor ne habozz, válts!

Ines
ini
 
 


Ines!
Köszönöm,hogy foglalkoztál a problémámmal.KépIgen már gondoltam arra is,hogy csak szülésznőt fogadok és ott lesz az ügyeletes orvos.De addig kihez járok terhesgondozásra?Az orvosommal szemben bizonytalanság van bennem nem is kicsi.KépNagyon a lelkembe taposott!Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Dia!
Akkor válts, így nincs értelme, hogy hozzá járj!
Vagy menjél a Gajdos Edithez. Őt itt rengetegen dicsérik.
Ines
ini
 
 


Ines!
Hát olvasol a gondolataimban?KépMa pont a Gajdosra gondoltam,mert már találkoztam vele és nagyon szimpi volt.KépKöszi intézkedni fogok.KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Dia!
Majd számolj be a fejleményekről!

Ines
ini
 
 


Ines!
Ok!Majd jelentkezem.KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Dia!

A doktornő jó választás, nekem is őt ajánlották itt a neten. Én az első gyermekemet másnál szültem, de most váltani akartam. Szóval a második -ha minden igaz- nála születik.
A mai napig hálás vagyok a "babanetes" lányoknak, sokat segítettek már az ötleteikkel, tanácsaikkal.
Én is csak annyit írhatok, ha csupán egy kicsikét is bizonytalan vagy, válts!
dolhi
 
 


Dia!
Bocs, hogy beleszólok... Csak olvasgatom a topicot, de még nem nagyon írtam.
Biztos jó választás a 30. héten váltani?
Persze, te tudod. De ha eddig elégedett voltál.
Megnéztem, hogy ki a dokid. Egyszer volt hozzá "szerencsém" véletlenül - kicsit katonás, de szimpatikus és felelősségteljes volt. Azért az idézőjel, mert én elég rossz passzban voltam, ő tette a dolgát és segített. Jó döntést hozott.
Ennyi.
Persze válts, ha úgy gondolod. És minden jót a továbbiakhoz!
Üdv,
J
julie
 
 


Sziasztok Csajok!Kép
Ines,Julie!
A fejlemény az,hogy maradok a dokimnál.KépNem beszéltük meg azt a bizonyos napot,de szerintem már nem is fogjuk.Azóta "meglepően"kedves velem,normális mint azelőtt volt mindig.KépEl kell fogadnom,hogy akkor rossz napja volt.Kép"Remélem nem lesz ilyen több!"De az is lehet,hogy olvasta a netet és megtudta,hogy mennyire megbántott.Minden esetre köszönöm,hogy meghallgatatok,és próbálatok segíteni!KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szia Dia!
Örülök, hogy így alakult, talán jobb így.
Az, hogy olvasta a netet, annak szerintem elég nagy a valószínűsége.Kép Kép Kép

puszi

Ines
ini
 
 


Lányok, veletek is megosztanám mosolygós babónk képét Kép

Üdv. cic

Kép

Ini, hozzád lenne egy pár kérdésem, megkereshetlek mail-ben?
cicmerák
 
 


Szia Cicmerák!

Nagyon édi a kép, nyugodtan írjál mailt.

Ines
ini
 
 


Dia!

Régen jártam itt, de most kicsit beleolvastam A dokid (enyém is ö volt), nekem végkifejletként okozott baromi nagy csalódást, mindvégig kedves volt és mindig mindent elmagyarázott. A szülésnél ugyan majdhogynem kiabált velem, de utólag rá kellett jönnöm, hogy miattam volt, mert nem koncentráltam eléggé, kissé elhagytam magamat. De, mint ember jó, csakhát én nem megyek soha többet vissza hozzá ... Szerintem fogadj szülésznőt, az a tuti!!!!!! Ö lesz ott veled végig, ha Magyaro.-n lehetne, ök vezetnék le a szülést is!

Cic, ez annyira édes, szivmelengető és a sirás folytogat!

Orsi
orsi17
 
 


Cicmerák ez a kép nagyon édes! Jól érzi magát a pocidban! Kép Az én csemetém ásítozott a 4Ds UH közben Kép
tigribigri
 
 


Orsi!Kép
Igen,lesz fogadott szülésznőm.KépTegnap mondtam a dokinak,hogy ne,hogy rámszóljon a szülésnél ha bénázok,mert leblokkolok!Erre mosolygot és azt mondta,hogy nem fog szólni semmit.Hát nagyon remélem,hogy minden rendben fog menni.KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!

Ini, köszi a választ, erre számítottam Kép

Orsi, Tigri, köszi Kép

Lldicsi, remélem majd beszámolsz a szülésrőlKép

cic
cicmerák
 
 


Cic!Kép
Hát ha szeretnéd,szivesen megírom a sztorinkat.KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!

Tud valaki infoval szolgalni Dr. Gasztonyi Zoltanrol, aki az Istvan korhazban praktizal? O a fogadott orvosom. Szult vki nala? Benyomasok, tarifak? Jo az Istvan korhaz? Ez lesz az elso szulesem.
Koszi,
Ági

Cicmerak kisbabaja annyira edes!!! Soha eletemben nem lattam mosolygo magzatot. Nagyon meg6odtam.
Ágnes30
 
 


Szia Ági!
Én dr G-nál szültem. Most 6 hetes a babóca. Tegnap voltunk nála. Én nagyon bírom a dokit! Kép Ha visszakeresed, a leghosszabb levelemben ott van a szüléstörténetem. Az István kórház szerintem az egyik legjobb, ha nem a legjobb. Egyet értetek? Kép bár én a többi bp-i kórházat, csak hallomásból ismerem, semmi pénzért nem mennék másikba.
Hanyadik hétnél jársz?

Remélem mindeki jól van! Babó nagyon leköt, így csak kevesebbet járok ide.
Ez a mosolygó baba egy fazon!!! Képzeld, mit fog művelni idekinn!!! Biztos mindig fülig ér majd a szája. Kép
A mi pici babánk ma mosolygott először, de úgy igazán! én meg elsírtam magam... Kép úgyhogy most madarat lehet velem fogatni! Kép
Üdv mindenkinek!!!

Éjmanó
Éjmanó
 
 


Éjmanó, Ági köszi, remélem tényleg mosolygós baba lesz Kép Az egész uh-os felvétel alatt takarta magát, már mindenki beszélt hozzá, hogy mutassa meg magát, és a végére fordult meg így mosolyogva Kép Hát majdnem elsírtam magam. Én sem gondoltamvolna, hogy a 22. héten így tud mosolyogni odabent.

Ági, én még nem szültem az Istvánban, de sok jót hallottam róla. Ami meglepő volt, a nővérkék is tök kedvesek voltak vérvételeknél kora reggel. Pedig én az a kérdezős fajta vagyok, még azt is megkérdeztem, hgoy mi az a kotyvalék a kémcsőben, amibe a véremet eresztik.
Nézd meg ezt: http://www.boldogszuletesert.hu/index_terveink.html

Lldicsi Kép Hát persze, hogy szeretném Kép

Üdv. cicmerák
cicmerák
 
 


sziasztok!
na, tudnék mesélni nektek az IstvánrólKép
2 és fél hete bementem egy icipici vérzéssel, és ma jöhettem haza....
mindig is keményedtem, de az ottani fájásmérőre kapcsolva állítólag 5 meg 10 perces fájásokat produkáltam, így koraszülés veszélye miatt gyógyszereztek a 36. hetemig
a szülészeten a nővérek szinte kivétel nélkül ISZONYÚ kedvesek, figyelmesek, az osztályos orvos Petik Dóra pedig hihetetlen mennyire oda figyel az emberre, mennyire alapos, mindent elmagyaráz, szóval tényleg szuperKép néha persze azt éreztem, hogy túl óvatosak, többször haza akartam jönni, de a félsz mindig erősebb volt, hogy valami baja lesz Lilinek. kaptunk szteroidot is a kicsi tüdejére, hogy minden OK legyen, ha mégis kijön.
negatívumok: hááát a szülőszobák és a 2. szint gyönyörű, de a szülészet, ahová lekerülsz elég gáz....gondolom pénzhiány...elsírom magam, ha nem lesz alapítványi szoba és bekerülök egy 6 ágyasba....nem vagyok egy nagy igényű, de olyan rossz lenne az első találkozás a babómmal, az első éjszaka vagy nappal, az első szoptatás és a szomszéd ágy rokonai 20-an ünneplik a baba megszületését....a 3 ágyas szobák is picik ahhoz, hogy ennyi látogatót elbírjanak, de ott legalább van mosdó és WC.
az alapítványi szobák is kicsit csalódástr okoztak, mert azt reméltem vannak olyan színvonalon, mint a szülőszobák...hát nem, a 10ezres ágy olyan magas, hogy a császáros barátném alig tudott rá fel meg le mászni...de legalább apa ott aludhat bennük.
a csecsemősöket is volt szerencsém megismerni, van egy-két nagyon kedves és figyelmes, de van pl egy rövid hajú nőci, akit 3 nap alatt nem láttam mosolyogni, vagy kedvesnek lenni bárkivel, úgy csavargatta a babák fejét a cicire, mintha le akarná venni, a mellbimbót meg fájdalmasan csípte össze és tette a baba szájába (nem tejet fejt, csak tartotta)
de a legdurvább a 23-i szombat esti csecsemősök voltak! bezárkóztak! nem akartak babót bevenni! a szobában születtek ikrek, az anyuka hajnali 2ig folyamatosan mellre tette a babákat, mi dajkáltuk addig a másikat, és amikor már nem bírta, kérte őket, hogy sagítsenek, de ők csak annyit reagáltak, hogy ha sírnak ők sem tudnak mit csinálni,tegye mellre....aztán bezárkóztak és nem reagáltak, pedig ott sírt az ajtajuk előtt. még két kismami is hasonlókról számolt be, az egyik babójának a 2. napon! 1 és fél deci anyatejet adtak!!! aztán egész éjszaka ordított, mert fájt a pocija....szörnyetegek voltak!!!
na, ennyit, kérdezzetek bátranKép
valterika
Dunakeszi
 
 


Valterka!
Ez eléggé elszomorító. Szombaton mi is voltunk az Istvánban szülôszobát nézni (tényleg gyönyörü), de a kórtermeket nem láttuk, talán jobb is. Én hülyét fogok kapni, ha átjáróház lesz a szoba. Másokat ez nem zavar? A folyóson nem lehet fogadni a látógatókat? Én eddig csak jókat hallottam a csecsemôsôkrôl, ha valaki ok nélkül szadizni fog engem vagy a babámat pl. a mellbimbómat csípkedi biztos, hogy megcsapom vagy beszólók.
A csütörtöki Kárász Andrea féle szülôszobában az István lesz és a dokim. Izgi, nagyon várom már!

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


Valterika!

Írj csak, remélem azok a bizonyos nővérkék kapnak egy fejrekoppintást, bár lehet csak hiú remény. Én még nem találkoztam senki ilyen személyzettel, nekem még távol van.

Hát, hat ágyasba én sem kerülnék szívesen, de egy háromágyasat bevállalnék. Szerintem az megoldás, ha nem egyszerre tömörül be apuka-anyuka-anyós stb, hanem felváltva. Én is hülyét kapnék annyi idegen embertől. Ráadásul én télen szülök, ki tudja milyen takonykórral jönnek majd be a hozzátartozók. Ahoz viszont ragaszkodok, hogy az apuka bent legyen velem. Ti is így vagytok vele, nem?
Remélem én humánusabb nővérkéket fogok majd ki Kép

Üdv. cic
cicmerák
 
 


Cicmerák!

Én is december közepére vagyok kiírva és előreláthatólag igen nagy baba-dömping lesz akkor. Én is csak reménykedni tudok, hogy lesz alapítványi szoba. Ráadásul, mikor bemész nem is lehet lefoglalni, hanem mikor megszülsz csak akkor igényelheted a szobát. Tehát ha valaki gyorsabb nálad, akkor buktad a külön szobát.
Én sem vagyok kiváncsi egy egész pereputtyra, miközben próbálom szoptatni a gyereket. Szerintem ez jólneveltség kérdése is. Ilyen esetben a rokonságnak oda kell figyelni a másik mamikra. Mondjuk én gond nélkül megkérném a látogatókat, hogy menjenek ki mert szeretnék szoptatni.
Remélem nem lesz influenza kór akkoriban. Arról nem is beszélve, hogy egy beteg ember ne jöjjön látogatni egy gyermekágyas osztályra!
Majd meglátjuk!
Nővérek! Kép Én is reménykedem humánusabb nővérekben.

Barbara
babar
 
 


Sziasztok!

Valterika,
Most már érthető, hogy "eltűntél" a fórumról, már azt hittem, szülni mentél....
Azért jó, hogy így alakult, és kivárhatod az idődet. Mi az, hogy pici vérezgetés? Fájt a pocid, milyen tüneteid voltak még? Éreztél fájásokat? Nem a saját orvosod foglalkozott veled?

Csecsemősök: nem túl biztató hír, még akkor is, ha csak egy-két nem túl kedves csecsemős fordul elő az Istvánban. Már csak azért is, mert eddig mindenkitől tényleg csak jókat lehetett hallani az egész Istvános bánásmódról...
Csak félve kérdezem meg, hiányzik a motiváló tényező? Hogy megy ez arrafelé?

Cicmerák!
Szerintem a rokonság kiküldését szoptatáskor elég körülményes megoldani egy 6 ágyas szobában. ???
toy
 
 


(Bocs, Cicmerák helyett Babarnak szól az utolsó bekezdés.)
toy
 
 


félreértés ne essék, a nővérek az osztályon szinte egytől egyig tündérek! ráadásul szülész a végzettségük, de kajaosztástól ágyhúzáson át mindent csinálnak!
a csecsemősök között volt csak az a két grácia szombat éjszaka, aki így viselkedett, a többiekre tényleg egy rossz szót nem lehet szólni (leszámítva a "csipkedőst"Kép
motiváló tényező? ehhez nem tudok hozzá szólni, mert nekem még nem kellett közvetlenül kapcsolatba kerülni velük, de aki szívvel-lélekkel csinálta-és ilyen is volt nem egy- az szerintem "motiválás" nélkül is ilyen. és az egyik gyerekorvost is "megismertem" a fiatalabbat, ő is nagyon kedves volt!
látogatók: sztem sokan azért választják az istvánt, mert baba meg családbarát...sajnos ezzel kell elfogadni. hozzám is biztos jönnek majd kb. 8-10-en, de mindenképp beosztom, hogy egyszerre max 2-en jöjjenek a kórházba és legyenek nálam. folyosón?....nem hiszem, hogy bármely kismami szívesen flangálna a babóval, a nagy betétjével vérezgetve...
azért nem ENNYIRE vészes a helyzet, mint ahogy reagáltokKép))
de bizti érdemes lenne a kortermeket is megmutogatni, így többen választanák az alapítványi szobákat!
Bendegúz! a dokidat is többször láttam, hallottam ahogy a betegeihez jött, volt velem is egy csajszi, akinek ő a dokija, jó választás, ő is jó szakember!
sztem összességében nagyon jó a szakembergárda, de mindenhol vannak sajna kivételek...remélehetőleg lesz következménye, mert a vasárnapi gyerekorvos viziten mondta a dokinő, hogy többen panaszkodtak az éjszakásokra és majd beszél velük....
Toy:nem fájt a pocim, a pici vérezgetés a wöcö után jött, tényleg pici volt, olyan 2 négyzetcm-nyi, aztán még egy kisebb folt, de betelefonáltam és azt mondták ha élénkpiros menjek...a dokim ki volt kapcsolva, a szülőszobán sem mondta meg hová utazott, így csak az ügyeletessel tudtam beszélni, de aztán felhívtam és bejött többször, de gondolom aki az osztályra kerül azt nem csak a saját dokija istápolja, hanem aki éppen ott van...
szóval vizsgálat után azt mondták zárva vagyok csak megrövidült a méhnyak, befektettek megfigyelésre, aztán mielőtt hazaengedtek volna a fájásmérő mutatta ki csak az 5-10 perces fájásokat. én csak keményedéseket éreztem, de ezt érzem már 3 hónaja....persze lehet, hogy nem volt ilyen rendszeres...
ja, és a 3 ágyas azért is jó, mert olyan piciKép, hogy oda nem is fér be sok látogatóKép))
valterika
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Van egy eladó hordozókendőm használatival 3500 Ft-ért ha érdekel valakit. e-mail: virgile@freemail.hu

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
virgike
 
 
 


Sziasztok!

nem-nem, én nem vettem le rosszul amit írtál. Mert azt is be kell látni, hogy emberek vagyunk, lehet mindenkinek rossz napja vagy akármi. Mondjuk az durva, ha bezárkózik, és a kismamival aki segítséget kér nem foglalkozik.

Babar, remélem majd te is beszámolsz a szülésedről Kép

cic
cicmerák
 
 


Valterika!Kép
Véletlenül nem a 102-es szobában voltál?Ha igen,nem tudod megszült-e már Anita aki ikreket várt?Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!
A szomszéd topicban (István kórházi élmények) kicsit pozitívabbak a tapasztalatok! Most akkor hol az igazság?! Ne hagyjatok kétségek közt, mert márciusban ott fogok szülni, ha semmi közbe nem jön!
Kr.
krtek
 
 


Ja, és gyönyörű volt az istvános szülés a mai Kandász-műsorban!
Kr.
krtek
 
 


DE!!!a 102-benKép
és megszült AniKép
pont egy hete bejött a dokija, hogy akkor hétfőn jól megvizsgálja, hátha beindul valami, mert már a gyerkőcök 3 kg felett voltak, Ani meg egyre nehezebben bírta, betöltötte a 38. hetet is
erre kimegy a doki, Ani elment wöcöre és rémültKép arccal jött vissza, hogy valami rózsaszínes folyik belőleKép jót nevettünk, hiszen erre várt 3 heteKép
szülőszoba, 17.05kor spontán meglett először Merci, aztán 17.10kor BarnaKép gyönyörűek, egészségesek. a vége kicsit horror lett, mert Barna lepénye nem lett meg, így érzéstelenítés és altatás nélkül először kézzel majd 3x ki kellett kaparni, mert különben elvérzett volnaKép kapott vért is, de este 10 körül már mosolyogva, bár hulla sápadtan tolták be
Krtek!
sztem ha csak engem olvasol, akkor az egy elég pozitív beszámoló!!! összességében csak a két csecsemős nővérrel volt gond meg azzal, hogy milyenek a szobák. de ez is egy magyar korház, és életed legfontosabb pillanatait a csodaszép szülőszobákban fogod tölteni a tényleg szuper és hozzáértő orvosgárdával!!!
természetes, hogy a csajok a negatívumokra ugrottak, de 3 napot végülis bárhol kibír az ember, még ha nem is frissen meszeltek a falak vagy 6-an vannak a szobában...
ja, még azt akartam tanácsolni, hogy mindenképp vigyetek magatok alá egy törölközőt vagy plédet, mert a lepedő alatt van egy nagy kék nylon ami miatt úúúúgy be lehet izzadni, hogy a végén megfázva jöttem haza a korházbólKép
sztem is gyönyörű volt a szülés, és minden tisztelet a csajsziért meg a dokikért, hogy símán megpróbálkoztak faros babánál a hüvelyi szüléssel!!!
valterika
Dunakeszi
 
 


Valterika!Kép
Na,most szomorú vagyok mert azt igérte Anita,hogy szól ha megszült,szerettem volna bemenni hozzá.De örülök is,hogy már túl van rajta végre.KépLehet,hogy találkoztunk mert voltam bent nála 2x.Én voltam az a kismami akire a vérnyomásmérő gépet tették 24 órára.Nem tudom mennyire segít.KépHol feküdtél?Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


nagyon gyorsan kiszorták, mert nem volt víz 2 napig, így már hétfőn hazamehettek! és hidd el, ha nem az ordító babókkal volt elfoglalva, akkor aludt és mentségére mondjam még, hogy hétfő délután az egyik saját öccse is megjelent, mert nem szóltak neki, hogy már hazamentKép kicsit zűrös volt az első pár napKép de aztán megbeszéltük, hogy szerdán találkozunk a korházban, mert ők hozták vissza a gyerkőcöket a dokihoz én meg mentem szülőszobát nézni, így összefutottunkKépmár nem is látszik rajta, hogy szültKép
én mellette feküdtem 9-e szombattól. találkoztunk?Kép
valterika
Dunakeszi
 
 


Valterika!Kép
Én 10.-én és 11.-én voltam Anitánál.Tehát mi beszéltünk is.Kép11.-én reggel pont a gép volt rajtad ami a méhösszehúzódásokat méri.Emlékszel?Uh-os képeket néztünk Anitával és még kérdezte is,hogy fura e nekem,hogy te fekszel az ágyamon.KépKülönben ma beszéltem vele telefonon,az ikrek ép aludtak.Azt mondja még szülne egy pár gyerkőcöt.KépElmesélte mi volt szülésnél tényleg horror.KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


rajtam naponta 2x volt az a szörnyű gépKép ha csak behozták a szobába bekeményedett a pocimKép
emlékszem, hogy néztük a képeit, a mosolygós kissráccal, meg hogy te feküdtél az ágyban előttem, de az arcodra már nemKép sajna
igen, szülés utáni horror alatt is azt mondta állítólag, hogy inkább szülne még 5öt sorban, csak ezt hagyják abbaKép de túl van rajta és nagyon jól viselte. ő volt a kis hősnőnkKép
valterika
Dunakeszi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: