Új privát üzeneted érkezett!

claire örülök, hogy hazajöttetek a kórházból! Hogy van a picifiú?

Kubuspace Ó szerintem nagyon jó súlyban van Liza! Milyen tortát tervezel egyébként a fiadnak? VAgy még nincs ötleted?

Silverlion nagyon édik a kicsik! Gondolom nem vagy valami kipihent. :roll:

Katjja micsoda szépséges a nagylányod! Gyönyörű a szeme :D Az a kép ahol a férjeddel van meg nagyon jó!!! Sajnálom nálad a gerincproblémát :? KAptál rá valamit?

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


sziasztok.

millye,
hát igazad van valóban nem vagyok kipihent, sőt ilyen fáradt még életemben nem voltam, vagyis inkább álmos vagyok.

katjja,
a kedves csecsemősöket nem általánosan értettem az egész osztályra, hanem kizárólag csak erre a PIC részlegre. Ég és föld ez a részleg és sima csecsemős, komolyan mintha nem is egy kórház lenne. A sima csecsemősök egyfolytában azon rinyálnak mennyi a meló, mert állandóan tele az osztály, mert sajnos nagyon sok "testvérünk" szül ott ha értitek, csak azért nem tudom miért panaszkodnak, mert a picurokat két órával a szülés után már pattintják ki anyukához, hogy ott bömböljön...a csecsemős szoba így zömmel üres, még éjszaka sem divat nekik befogadni a babákat. A Jánosban nekem azért az nagyon jó volt, hogy éjjelre szokás volt bevinni a bébiket.


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok!

Claire, nagyon köszönjük a dícséretet. Nem semmi, milyen gyors volt ez a betegség. Belegondolni is rossz. Most hogy vagytok?

Millye, én is imádom a pocakos képet. :) A gerincemre először akupunktúrás kezelést kaptam, meg többször helyrerakott a doki. Most mozgásterápiázunk, van néhány gyakorlatom, azokat kell naponta legalább 2x végigcsinálni. Sokkal jobban érzem magam, szóval használ. :) Pedig hétfőn pl. az ablakosok után végigtakarítottam a lakást, tegnap meg a főzés-mosás-vasalás hármasban rohangáltam, szóval most nem kímélem magam, Bogit is többször emelgetem.

Szilvi, így már értem. Már azt hittem, hogy mégiscsak van kivétel. Mondjuk, nekem nem voltak nagyon rossz tapasztalataim a csecsemősökkel a Jánosban sem, de persze maguktól semmit nem segítettek, csak amikor megkértem őket. Mind1, lényeg a lényeg, a két gyerkőc szépséges, tündéri, nagy gratula hozzájuk! :)

Képzeljétek, Bogi első foga kibújt hétfő reggelre! Most fogatlanból egyfogúvá lépett elő. :) Kicsit zavarja, de nincs nagy nyűgösség. Valószínűleg jön majd a többi is hamar, mert dagadt az ínye és ma éjjel is rosszul aludt. Tegnap nagyon megdícsérte a védőnéni, milyen szépen tartja magát, meg szerinte kicsit ki is kerekedett Bogi, szóval dagadt a mellem, rendesen! :) Ha minden igaz, holnap befejezik az ablakcserét. Már így, félkészen is érezni a különbséget, sokkal melegebb a télikertünk. :)

Szép estét mindenkinek!

Kati

Kép
katjja
 
 

 
 

hahó,
hát itt aztán nagy csend van !
merre vagytok ?

Claire,
hogy vagytok ?
jézusom amit a védőnő mondott...

Kattja,
éljen a fog !!! hajrá többi !
sajnálom hogy elutasították a nyugdíjkérelmet, de jó hogy találtatok megoldást.
na kiváncsi vagyok hogy fog tetszeni a bölcsi :-)
caranya: asszem edződnünk kell mert sajnos elkerülhetetlen lesz a későbbiekben is az orvos, egyéb vizsgálatok és biztosan lesz olyan fehér köppenyes aki szépen belegázol majd a lelkünkbe, osztva az észt, hogy mit hogy kellett volna csinálni.
hasmenés over ?
hogy van a hátad ? vigyi a háztartási ektivitikkel !
hajrá járás :-)
miiiiiiiiii van ? állásinterjú saját munkára ??????? uh, ez jelentheti azt hogy valakiket alkalmatlannak találnak ? ez érdekes, mert ergo nem szemtől szembe rúgják (ha azt teszik) ki az embert, hanem a delikvens bukott el a megmérettetésen és ennek a következménye, ha lapát....

képektől kész vagyok, csudaszép a csajod ! és büszke is lehetsz !
hurrá új ablakok :-)

Millye,
köszi dicsit, Liza immáron 6000 fölött, hihetetlen a csaj.
tortát nem tudom, talán vonatosat :-)

Silverlion,
hogy vagytok ?
sikerül néha pihenni ?
húúúúúúúú nem semmi milyen szokás van/volt a kórházban, mondjuk volt szerencsém SOTE II (üllői út) egy-két dolgot most látni hááááááááááááát csajok tegyük össze a kezünket a János Kórházért (én egyébként is 150% elégedett voltam). Totál kiakadtam a Sote-n, mind orvosilag, mind nővérileg, mind körülményileg, mindenhogy.

mi jól, M-nek köszönhetően egész család (én még mindig) csupa takony, megfázás, torokfájás stb. stb. Marcin aránylag gyorsan végigment, de én még mindig szenvedek. Szerencsére Lizát totál elkerülte.

Péntek reggel nagynéni lettem, hugicám két héttel hamarabb anyuci lett. Barni 52 cm 3920 gr, császár. (SOTE), hug vérzékeny tehát nála azért kicsit gebaszosabb a történet, de drukkolunk hogy mielőbb, épen, egészben jöhessenek haza.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Silverlion hogy vagytok? VAn segítséged? Férjed otthon volt szabadságon?

Katjja remlem túl vagytok az ablakcserén! Gratulálok az egy fogacskához! :D édes lehet a lányod! Hogy van a csípőd?

Kubuspace sajnálom a bacit! Mielőbbi jobbulást nektek! Akkor szépen gömbölyödik a pici lány :lol: Gratulálok a testvérednek a babához!

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok! Köszönöm a drukkolást, meg a hiányolást!
Kubu! gratula a nagynéniséghez, azért ez a vérzékenység..... nem semmi! Genetikus?
János, csecsemősök, hát..... tisztelet a kivételnek, mondjuk így.
Megjártuk a kórházat, és közben itthon az internetet is helyreállították, ezért csak most tudok írni.
Fejlődésneurológián voltunk 5 napig, szerencsére helyileg nekünk közel, itt a Margit Kórházban. De azért be kellett feküdni.... egyébként is elég vaskalapos hely, hülyébbnél hülyébb szabályokkal, merevek a végtelenségig. Még szerencse, h csak ennyit kellett ott tölteni. Szakmailag viszont jók. alaposan megnézték, kivizsgálták Jonit, sőt, ha már ott volt, akkor noémit is ugyanúgy. így aztán a kisasszonynak papírja van róla, hogy az idegrendszere tökéletes :-)))
Jonatánnál szerencsére nem találtak görcsre, epilepsziára utaló jeleket. A koponya UH-n kimutatható, h átesett ezen a súlyos betegségen, kicsit tágabbak az agykamrái, de szerencsére nem nagyon, így nem okoz semmit. A figyelme a pszihológus szerint elég jó, nem is adtak neki ezt fejlesztő gyakorlatot. amivel foglalkozni kell, az az izomtónus eloszlása, helyenként kicsit feszesebb, másutt lazább a kelleténél. Erre kaptunk tornár, egy hónap múlva kell visszamenni. Ami nehéz, h ez naponta 5xfél óra gyakorlást jelent. Persze evés előtt, h még ne legyen éhes, de utána nem lehet, mert kibukná a kaját vagy álmos lenne. Próbáljuk tartani, apjha is megtanulta mit kell, sőt anyám is, de azért akkor is ott van Noémi is , meg a másik 4 is. Ráadásul szerintem a gyerek nem óramű, és persze kell neki rendszer az életébe, de ők ezt épp oly mereven képzelik el, mint mindent, márpedig sem az élet, sem a gyerek, sem az idegrendszer nem ilyen merev, szerencsére. Mindegy, meglátjuk egy hónap múlva.
Szerencsére ők is elég sanszosnak tartják a tökéletes gyógyulást, pedig az nagy szó, mert roppant szigorúak, és elég rosszul kommunikálnak, így nagyon tudják a frászt hozni az emberre.
Még a hallására leszek kiváncsi, majd nov 10én nézik.
Claire

Ja, azóta több orvos szájából hallottam, h bizony, ebbe a gennyes agyhártyagyba még ma is bele lehet halni..... Hol járhatottt ez a kisfiú????
claire
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy bepofátlankodom, de kérdezni szeretnék tőletek vmit. A Jánosban fogok szülni, s érdeklődni szeretnék, hogy létezik még ott szülésfelkészítő tanfolyam? S ha igen, akkor arra hogyan lehet jelentkezni, elmenni, stb...?

Köszi a segítséget.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Tyuntyi,
üdv itt, gratula a babához, ha jól tudom keddenként van a szülésfelkészítő, talán 6 alkalomban beszélik át azokat a dolgokat amiből itt egy zanzásított összefoglalót találsz.

http://5mp.eu/fajlok/2009augusztusibaba ... mp.eu_.doc

jelentkezni külön nem kell.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Sziasztok!

Kubu, igazad van, fel kell készülni, hogy sokszor kapja majd meg az ember a caranya dolgot, de ettől még nincs kicsit sem igazuk. Hasmenés fogkibújás után elmúlt, hátam, köszönöm javul, szorgosan csinálom a gyakorlatokat. Már alig fáj. :)
Az állásinterjú csak a pozícióra volt, mindenképp visszamehetek, csak lehet, hogy alacsonyabb poziba. Alkalmatlanság nem derülhet ki, mert eddig is alkalmas voltam és olyan HR-essel interjúztattak, aki nagyon jól tudja, mire vagyok képes. A teszt eredményét megkaptam, az is teljesen rendben van, ezért nem fognak kirakni, az biztos. :)
A SOTE II-höz nekem is volt szerencsém az előző dokimnál, hát, tudom miról beszélsz. Az nagyon gáz hely!
Liza 6000 gramm felett? Én most akkorát ujjongtam a dokival, amikor kedden 6850 grammot mért Boginál... :) Nemsokára beértek minket. :)
Remélem, már elmúlt a takonykór! Ha nem, akkor mielőbbi gyógyulást a kis családnak! És nagy-nagy gratula az új családtaghoz Tesódnak! :) Drukkolunk, hogy mielőbb hazamehessenek.

Millye, köszönöm, túl vagyunk az ablakcserén. Nem volt egyszerű a dolog, sokkal tovább tartott, mint amit ígértek, de legalább szép. Hogy mennyire jó, az talán jövő héten kiderül. Egyelőre, így szél, eső és hideg nélkül még nem látszik, mennyivel jobb, mint az előző. Mi van Veletek? Gyerkőcök rendben?

Claire, nagyon örülök, hogy ilyen jók Joni eredményei. Nehéz lehet a többi gyerkőc mellett még a gyakorlatokkal is foglalkozni, de azt sem hiszem, hogy ha egy-egy alkalom kimarad, az borzasztó sokat számítana. :) Hajrá teljes gyógyulás!

Tyantyi, először is nagy gratula a babához. A szülésfelkészítő tavaly év végén még keddenként 5-től volt az Auditóriumban, 6 alkalom, 1 alkalom előtt (már nem emlékszem, melyik téma) 4-től újraélesztési tanfolyam. Nem kell bejelentkezni, csak odamész és beülsz. A jegyzet, amit Kubu linkelt be, nagyon jó, lefedi a teljes tematikát. Érdemes azzal menni, aki majd a szülésen bent lesz Veled. Nagyon érdekes volt, a szülésznő, aki tartotta, nagyon jól beszél, lehet tőle kérdezni is. Nagyon ajánlom, nekünk tényleg hasznos volt. :)

Szép estét mindenkinek!
Kati

Kép
katjja
 
 


Claire

Nagyon örülök, hogy megúsztátok ennyivel, és mindkét gyermeked egészséges idegrendszerűnek lett nyilvánítva végül. :)
Kitartást az utókezeléshez!

Tényleg, arra már nem emlékszem, hogy is kapta el Jonatán ezt a kórságot?

mumoo's - egyedi magyar babaruha

www.mumoos.hu
jaspis
 
 


Mi is nagyon eltűntünk. Én ugye október elsejével visszamentem dolgozni, persze Marci rá egy hétre rögtön beteg lett, aztán még 3 napot voltam itthon vele. Ma megint lázasan tettem le aludni. :(

A bölcsit nagyon szereti, reggelente vissza se néz az ajtóból, rögtön megy játszani. A gondozónője is mondta, mikor a betegség után visszament, hogy látszott rajta, hogy hiányzott neki a bölcsi. Havonta írnak az üzenőfüzetbe értékelést, a szeptemberi nagyon pozitív volt, csupa jókat írtak a gyerekről.

Én szokom a munkát, vagy szoknám, ha lenne mit. Egy elég vacak projektre raktak rá, nehezen jutok infóhoz, és hol napokig semmi tenni való, hol meg délelőtt 10:50-kor küldenek egy 583 oldalas angol nyelvű doksit véleményezésre, délután 4 órai határidővel...

Ráadásul ezek miatt a betegségek miatt elég rosszul jártam a táppénzzel, mint kiderült, mivel GYES-t is kapok mellette, ezért csak a minimálbér után jár a táppénz, így a 8 napra összesen bruttó 11.670 Ft-ot számfejtettek. Mindjárt bemásolom az ide vonatkozó infókat, amiket sikerült az elmúlt 1,5 napban kihámozni, másnak is hasznos lehet, aki mostanában megy vissza dolgozni.

mumoo's - egyedi magyar babaruha

www.mumoos.hu
jaspis
 
 


A helyzet az, hogy azzal, hogy GYES mellett dolgozik valaki, kettős jogviszonya lesz. A GYES miatt a munkába állás első napja számít a biztosítotti jogviszony kezdetének, és nem a TGYÁS/GYED alapját képező jogviszony. Emiatt az embernek ugye egy fél évig nincs meg a 180 nap biztosítotti jogviszonya, ezért csak a minimálbér alapján jár a táppénz.

Erre mondta azt nekem ma nagyon kedvesen a tb ügyintéző, hogy ja kérem, akkor le kell mondani a GYES-t, mert hát annyi féle ellátást kapok (GYES, családi pótlék), meg még ráadásul dolgozom is, nehogy már túl sokat akarjak.

Első gondolatom az volt, hogy akkor apuka megy GYES-re, de aztán anyós (aki HR vezető volt) felvilágosított, hogy teljesen mindegy, hogy a gyerek után ki igényli a GYES-t, a táppénzt igénylőnél mindenképp ezt a szabályt kell alkalmazni. (Ennek még azért érdemes lenne utána nézni, mert pl. az elintézzük.hu szakértője pont ezt javasolja megoldásnak.)

Fontos még, hogy mivel új jogviszony indul, ezért a betegszabadságból is csak az évi arányos rész jár, azaz ha pl. szeptemberben mész vissza dolgozni, akkor csak 5 nap jár, és nem 15.


Továbbá az is egy viszonylag új rendelkezés, hogy maximálták a táppénz felső határát, a napi táppénz nem lehet több 9800 Ft-nál akkor sem, ha a béred 70, ill. 60%-a ezt meghaladná.

Én most azt számoltam, hogy ha a gyerek havonta 5 napnál többet beteg, akkor ezzel a max. 9800 Ft-tal számolva többet veszít az ember a GYES miatti minimálbér után járó táppénzzel, mint a GYES havi összege. Erősen gondolkodom rajta, hogy lemondom, a 14 havi magánnyugdíjpénztári befizetésem mellé megkapja kedves kormányunk ajándékba.

mumoo's - egyedi magyar babaruha

www.mumoos.hu
jaspis
 
 


Mióta, és mikortól hatályosak ezek a szabályok? űNekem tök nem így számoltak!!! Én teljes állásban voltam gyes mellett, előtte meg fél állásban, de gyed után kezdtem. ez nem érintheti a biztosítási jogviszony hosszát, hiszem amíg gyesen vagy, addig fizetés nélküli szabira írnak ki, és az nem szünteti meg a biztosítása jogviszonyt! !!! claire
claire
 
 


Jaspis! Nem lehet tudni, h ogy honnan kapta, valszeg felnőtt köpte rá, mivel a gyerekek oltva vannak erre. Sajna felnőttek tünet nélkül is hordozhatják (az én torokváladékomból nem tenyészett ki).Teszem magamnak a szemrehányást, hogy miért vittem emberek közé, mert voltunk 1x pl a decatlonban velük, meg párszor elvittük a művházba a nagyobbakat. Persze az intenzíves doki azt mindta, h ne legyen lelkifurdim, nem lehet egy gyereket üvegházban tartani. A fura az egészben az, h Noémiben egyáltalán nem volt.
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Lányok,
kérlek segitsetek. A tapasztalatokra meg a véleményetekre lennék kiváncsi.
Benivel egy hete kezdtük a bölcsit, mert nem igazán van segitségünk és jó lenne, ha Szofi érkezése előtt beszokna. Csak fél napra szeretném beadni, ha lehet heti 3 napra.

4 napot voltunk eddig. Ennek eredménye véres karmolások a jobb szeme mellett és a jobb fülénél, a bal szeme sarkában és egy pici bevérzés a bal szemében (persze ezek nem olyan komolyak). A gondozónője szerint nem kezdeményezett verekedést.
Amit én láttam, hogy egész nap megy a bunyó. Vannak vehemensebb gyerekek, akik addig csípik, harapják, ütik a másikat, míg az sírva fakad, vagy üvölt és oda nem ér a gondozónő végre. Én kicsit meglepődtem. Nem tudom, hogy máshol mi a helyzet, de ez nem túl bizalomgerjesztő. És valahol most nem bánom, hogy Beni is verekszik, legalább megvédi magát, vagyis próbálja.
A másik gondom, hogy a kerti játéknál a kicsik és a nagyok (bölcsisek-ovisok) együtt vannak és nem mindegy, hogy egy 3 éves üti a gyerekedet, vagy egy vele egykorú 1,5-2 éves.

Ami még aggasztó, hogy van a kertben egy mászóka, ami 1,5 méter magas és simán le lehet róla esni, ott, ahol felmennek. Volt, hogy ezen a mászókán is ment a lökdösődés. Beni persze mindig megpróbál rá felmenni. Általában sikerül is, bár nem túl könnyen, mert elég nagy a lépcsőfokok közti különbség. A gondozónő szerint mindig van ott valaki, aki figyel rájuk. De ez nem igaz. Volt, hogy én rohantam oda, mert egy kicsi próbált felmenni, de mindig visszacsúszott. Van, hogy jó pár méterre van a gondozónő, de volt olyan is, hogy 20 gyerekkel egy nő volt kint, mert a többiek a maradék gyereket öltöztették bent. Szerintem ez balesetveszélyes, mert elég egy pillanatra elfordulni és leeshet valaki. Amikor csütörtökön mentem Beniért a mászóka tetején állt és hajolt kifelé a lépcső felé, ahol felment, ugyanott akart lejönni is. Ha megcsúszik a keze fejjel esik le a földre és a környéken sem volt senki.
Jaaa, és pénteken az egyik kislány szájából én szedtem ki egy mandulahéjat.

Ez egyébként Zuglóban nagyon jó bölcsinek, ovinak számít. De én komolyan aggódom a gyerek testi épségéért.
Más viszont nem igazán van. Pénteken is megnéztünk egy másikat, de az egy családi napközi volt és egy pincében volt a foglalkoztató terem és az udvaron meg mindenféle csövek, vezetékek álltak ki a fűből.
Van még, ami jó lehetne, de drága 65.000 Ft a fél napos ellátás is és csak 2 éves kortól veszik be a gyereket.

A beszoktatás sem könnyű, de szerintem szeret járni, vagyis nem olyan vészes a helyzet. Ha megkérdezem, hogy menjünk-e bölcsibe rögtön rávágja, hogy jó. Gyakran emlegeti a gyerekeket, játékokat és a gondozónőt és azóta egy csomó mindenre mondja, hogy Beni egyedül.

Az a baj, hogy lassan hétfő és el kellene döntenem, hogy folytassuk-e vagy sem...

Bocs, elég hosszú lett, de tényleg érdekelne, hogy máshol hogyan mennek a dolgok. Lehet, hogy csak én aggódom túl...

Claire,
nagyon örülök, hogy minden rendben veletek. Remélem a torna meghozza a várt eredményt. Gondolom nem könnyű ennyi gyerek mellett.
Próbáld meg nem hibáztatni magad. Nem tudhattad,és tényleg nem tarthatod burokban a gyereket.

Szilvi,
hogy vagytok? Boti mit szólt a tesókhoz? Nagyon aranyosak a picik!

Katjja,
Bogi nagyon szép kiscsaj, jók a képek.

Zsuzsa,
köszi, mi jól vagyunk. Elég rendesen nő a hasam. Szerencsére minden rendben. Beni egy imádnivaló ördögfióka, Szofi meg egy ugróegér :) Nem hagynak unatkozni.
Marci hogy viselte a bölcsiváltást? Nem volt gond?
Liza csodaszép!

Szonce,
hogy vagytok?

Reni

Kép

Kép
b.reni
 
 


b.reni

Én ilyet egyáltalán nem tapasztaltam a bölcsiben, pedig itt ez a "nyócker".

Az udvar nagyrésze gumiborítású, és piciknek való műanyag játékok vannak kint, amik nem túl magasak (estére el is rakják őket a raktárba). Úgy van kialakítva a bölcsi, hogy 3*2 szoba van, azaz kettesével vannak egymás mellett a csoportszobák, amik összenyithatók. Itt az egymás utáni két korcsoport van. Az udvaron minden két szobához jut egy homokozó, és a beszoktatá alatt azt láttam, hogy figyelnek rá a gondozónők, hogy a gyerekek nagyrészt a saját területükön maradjanak.

Marciék csoportjában a gondozónő sokáig egyedül volt, mert a kolleganője felmondott. Tehát egyedül vigyázott a csoportra (most 7 fő), de nem tudok verekedésről, ill. Marcin sose voltak ilyen külsérelmi nyomok.

Szerintem ez nagyrészt a gondozónőkön múlik. Beszéltél velük erről a témáról?

Én azt gondolom, hogy a csoportba való beilleszkedés ebben a korban is jár némi "harccal", még ha ez nem is feltétlenül fizikai harcot jelent. Én a helyedben várnék még néhány hetet, hátha ez rendeződik. Ha Beni nem érzi ott rosszul magát, akkor kitartanék egy kicsit, ha pedig 1-2 hónap után is ugyanez a helyzet, még mindig átmehettek a drága fizetősbe.

mumoo's - egyedi magyar babaruha

www.mumoos.hu
jaspis
 
 


Claire

Egyszerűen csak nem volt szerencsétek. :( Mi is hurcoltuk Marcit 3 hetes korától kezdve mindenfelé. Ne legyen lelkifurdalásod, felesleges.

A tb ellátásról szóló 97 évi törvény rendelkezik így, de meg nem mondom, hogy a GYES melletti munkavégzésre szóló rendelkezéseket mikor módosították.

A táppénz maximalizáslása viszonylag új keletű:
"2009. augusztus 1-jén vagy azt követően kezdődő keresőképtelenség vonatkozásában az egy napra járó táppénz összegét maximalizálta a törvény. Ez alapján a táppénz egy napra járó összege nem haladhatja meg a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér 400 %-a harmincad részének megfelelő
összeget, azaz 2010. január 1-jétől a 73.500 Ft-os minimálbér figyelembe vételével a táppénz napi összege maximum 9.800 Ft lehet."

mumoo's - egyedi magyar babaruha

www.mumoos.hu
jaspis
 
 


Jaspis,
köszi, hogy leírtad nálatok mi a helyzet.
Nem is annyira a verekedés miatt aggódom, mert azért Benit sem kell félteni, és tudom, hogy ez szinte mindenhol előfordul, erről nem a bölcsi tehet.
Jó, hogy nálatok ilyen piciknek való kinti játékok vannak. Ha itt is így lenne, egy percig sem gondolkodnék.
Én is gondoltam, hogy várok még 1-2 hetet, csak nem akarom úgy otthagyni, hogy azon izgulok mi lesz vele a kinti játék során, leesik-e a mászókáról vagy nem.
Marci mennyi idő alatt szokott be?

Reni

Kép

Kép
b.reni
 
 


ez a bölcsis dolgo gáz, én biztos résen lennék, és beszélnék agondozónőkkel, meg a többi szülővel, h ők hogy látják.

táppénz: én most vagyok azon, de nem tudtam, hogy van ilyen szabály, lehet, hogy megszívtam??? Igyekeztem okos lenni, de lehet, h melléfogtam. :cry: sajna a kijövő összegből nem tudom kiszámolni, h hogy jött ki nekik, és annyira utálokk állandóan utána kérdezni, pedig ha az ember nincs résen, akkor mindig a rosszabb variáció lép életbe! :cry:

de hogy agyes niztosítási jogviszony, az tuti!!!

claire
claire
 
 


sziasztok! mi ez a kihaltság! ellevelezgetek itt magammal, igazán jó társaság! :lol:
Nekünk ma kellett volna Jonival kontrollra menni a Klinikára, mire mindent ehhez hozzzászerveztem, addigra felhívott az orvosa, hogy tüdőgyuszit kapott :( és át kellett tennünk 23.ára a kontrollt.
Na, ahogy elnézem az időt, nem hiányzik a városban furikázás.
claire
claire
 
 


Sziasztok,
clairenek igaza van eléggé pang itt ez a topic, pedig csomó pocakos van, nem ráértek írni??? MÉG! :-)

Helyzetjelentés rólunk, hogy tegnap mértek minket a doki néninél és hozzuk a családi formát és hízunk nagyon.
Levente már 4360 gramm és Szonja 3680 gramm. Azért ez nem rossz ahhoz képest, hogy 6 hetesek. 2540-nek és 2130-cal hoztuk haza őket. Szóval súlyproblémánk nincs abszolút.
Abszolút nem rossz babák, feleslegesen nem olyan sokat sírnak.
Levi mindenki szerint nagyon hasonlít Botira, de szerintem is, néha elkapok olyan tekintetet, hogy mintha Botit látnám, olyan jó feljönnek a szép emlékek. :-)

Reni,
köszi szépen remekül vagyunk szerencsére, minden ok.
Boti igen érdekesen viseli a tesókat. Irtó büszke rá, hogy vannak a tesói, kikéri magának, hogy ők az ő tesói :-) simogatja, puszilgatja őket, ha sírni kezdenek, akkor rohan a cumikkal és tömi a szájukba és mondja, hogy ne sírjatok. Még sorolhatnám, mert tüneményes a tesókkal, agressziónak egyelőre semmi jele.
Azért kijön a féltékenység, csak ránk vetíti nem a picurkákra. Amúgy is volt egy makacs és dacos természete ezelőtt is, de most aztán nyugodtan állíthatom, hogy néha teljesen kezelhetetlen, olyan tanácstalan tudok lenni vele kapcsolatba. Naponta többet nyafog és bömböl és hisztizik, mint amennyit nem. Szuper, néha már az agyam eldurran tőle, de próbálok türelmes és megértő maradni úgy hogy közben ne szarjon a fejemre!!! Nem könnyű.
Röviden ennyi.
Remélem veled minden rendben van és problémamentes a terhességed. Már haladsz azért előre rendesen, nem is csoda, hogy nő a pocak. Engem láttál volna szülés előtt, pedig még csak a 35. héten voltam...brutál volt, de hátulról nem látszott :-)!!!
Írj azért ha van időd.
Egyébként Verával mizujs van???

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szia Silver itt is!
ezek a súlyok nem semmik, Nonón most 3 hósan 4610 g, pedig 2700al született, és alig kevesebbel hoztuk haza. És eszik rendesen! Mondjuk Joni vasgyúróbb 60deka előnye volt, amikor születtek, most van kb dupla annyi, mert 5810g.

Boti: a piszológusok szerint ez a jó, ha rajtatok tölti ki a féltékenységét! Persze nem könnyű, és ráadásul amúgy is dackorszakban van, ilyenkor kistesó, ráadásul kettő!! Neki sem könnyű. Neked kitartsát, én anno nem tudtam mindig bájos, kedves és türelmes lenni a naggyal. :oops: Sőt, most sem tudok! :oops:

Claire
claire
 
 


Reni

Marci elég hamar beszokott, de őt egyébként is gyakran hagytuk bébiszitterre, nagymamára, tesómra. A második hét közepétől már ottaludt, és jól elvolt.

Kb. 3 hétig tartott az újdonság varázsa, amikor nagyon lelkesen ment be reggelente. Aztán volt két hét, amikor reggel hisztizett, szívesen ment, de azt szerette volna, ha én is ott maradok vele. Ha véletlenül a párom vitte, neki nem volt hiszti. Nekem is csak addig, amíg be nem csukódott az ajtó, és látott.

Ez bő két hét volt kb. Aztán hiányzott egy hetet betegség miatt, és akkor nagyon nagy örömmel ment, mondták is, hogy látszott rajta, hogy hiányzott neki a bölcsi.

Most az a reggeli protokoll, hogy a szekrényének a kulcsát ő viszi vissza a csoportszobába. Bemegy, és mutatja a gondozónőnek, hogy akasszák fel a helyére (szereti, ha a dolgok a helyükre vannak téve, persze azért a játékait nem pakolja el :). Reggel vissza se néz, se puszi, se pá, megy befelé.

Délután is, ha megyek érte, és úgy játszik, hogy pont nem lát rá az ajtóra, akkor még percekig elmolyol a játékával, a gondozónőnek 2-3x is szólni kell, hogy nézd, megjött anya. Persze mikor meglát, akkor nagy örömmel szalad hozzám. Más kérdés, hogy sokszor még tíz percet kell hajkurászni a bölcsi folyósóján, hogy elinduljon haza.

mumoo's - egyedi magyar babaruha

www.mumoos.hu
jaspis
 
 


Szolgálati közlemény:

A www.mumoos.hu is kint lesz a hétvégén a Babamama Expon, a 43/a standon találtok minket.

mumoo's - egyedi magyar babaruha

www.mumoos.hu
jaspis
 
 


Silver

Örülök, hogy találkoztunk az expon. :) Senki meg nem mondaná rólad, hogy 7 hete ikreket szültél.

A barátnődet, akivel kint voltál, honnan ismerhetem? Biztos vagyok benne, hogy találkoztunk már valahol.

mumoo's - egyedi magyar babaruha

www.mumoos.hu
jaspis
 
 


Jaspis,

én is örülök, hogy megismerkedtünk személyesen. Amikor megláttam a standotok nevét, egyből eszembe jutott, hogy írtad is hogy kint lesztek, aztán, mivel egy-két képen láttalak, simán felismertelek.
Csak tudod ilyenkor olyan vicces ismerkedni, hogy szia én vagyok Szilvi a babanetről :-)!!!! Aztán mondom csak odamegyek...
Egyébként sikeres volt számodra az expó???

Na ja, nem valószínű, hogy elhízom a 3 gyermek mellett, annyit rohangászok, hogy az csak na, mindig mindent mindenkinek azonnal kell csinálni, ráadásul az új albérletünk két szintes, szóval jó kis popsim is lesz az állandó fel-le szaladgálástól. :-)
Mondjuk neked sem kell panaszkodni alakra, te sem vagy elhízva szerencsések vagyunk.
Marcid nem is volt kint valamelyik nap?


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok4
de jó nektek, h legalább így taliztatok! Nekem meg hú de ki kéne vinnem egy csomó cuccot egy börzére, mert már tele vele a ház. A pénzt meg ha nem sok is, lenne hova tenni :)

Mi ma fülészeti kontrollon voltunk Jonival, a múlt heti újabb fülfelszúrás után. Szépen javul, kell még szednie az antibiót, 23 án újra megmutatjuk, amikor úgyis megyünk kontrollra be.

Én sem híztam el a gyerekek mellett, de azért a jó kis szülés utáni mínuszaim már elmúltak anyósom gondos etetésétől!

Claire
claire
 
 


Ja, és hogy bírták a börzézést az ikrek?
c
claire
 
 


Programajánló: Chrismukkah Ünnepi Bazár

2010. december 4. 10-18 óráig

Átrium Park Irodaház Eurest Étterem
1134 Budapest, Váci út 45.
(a Dózsa Gy. úti metrómegállónál)

Lesz ingyenes játszóház, Lila Füge gasztromeglepetései, délután kettőkor Váncsa István dedikálja új szakácskönyvét, és persze kint lesz a www.mumoos.hu is.

A belépés ingyenes!

Szilvi, megint randizunk? ;)

mumoo's - egyedi magyar babaruha

www.mumoos.hu
jaspis
 
 


Köszi. Dec 4 f11kor készülünk taratni az ikrek keresztelőjét, így ez most nem aktuális :(

Lányok? mizújs veletek? Elborított a karácsonyi készülődés? Teljesen kihal a topic :cry: :cry: !!!

Claire
claire
 
 


Velünk nem nagyon történik semmi különleges, megy a napi mókuskerék. Ha meg mégis történik, az valami betegség :(, azt meg minek reklámozni.

Nagyobb újság annyi van, hogy Marcit esténként ráültetjük a wcre fürdés előtt, és 80%-ban pisil a wcbe. Múlt héten a bölcsiben is mondták, hogy aznap 2x pisilt a bilibe. De ez még ilyen "indukált" pisilés. Mostanában fogdossa elöl a pelenkáját, ha pisil, de ha ilyenkor kérdezem, hogy menjünk-e wc-re, rázza a fejét.

mumoo's - egyedi magyar babaruha

www.mumoos.hu
jaspis
 
 


Claire, hogy sikerült a keresztelő?

mumoo's - egyedi magyar babaruha

www.mumoos.hu
jaspis
 
 


Köszi, jól, eljött aki tudott, de sztem jól érezte magát aki ott volt, sütiztünk , beszélgettünk utána. eljött néhány régi , kedves ismerős, akiket 1000 éve nem láttam :D

Betegségeknek huss, és jó karácsonyi készülődést! Marci ügyes, az már tök jó, h érti miről van szó, és mit akartok tőle, már csak idő kérdése, h ráadja a fejét, és lemondjon a pelusról :D

Többiek?

Becsatolok egy képet, ez ugyan még nem a keresztelős, de elég friss. Már kisérleteztünk egy ideje a fotóval, így kicsit arcunkra fagyott a mosoly :lol: .

Claire
Kép
claire
 
 


Sziasztok!

Vééégre én is itt a gép előtt :shock:
Tényleg milyen kihalt a topik! Úgy tünik, senki nem nagyon ér rá. Én ezerrel dolgozom, ha nem táppénzen vagyok :-( Milán ugyanis, most, hogy bölcsis, egy hetet jár bölcsibe, következőt nem.
Sokat tud anyukám segíteni szerencsére, mert nov. 30ig próbaidős voltam, de ezen a héten is mandulagyuszink van. Eddig is mindig az volt, hol egyik, hol másik. Most mindkettő egyszerre...
A többi bölcsis gyerkőc is ilyen beteges így az elején????

Elmúltunk két évesek, szövegel Milán ezerrel, nap, mint nap egyre több kifejezést tanul meg, már a szineket is kapizsgálja :-) a zöld már megy neki.

Nem tud valaki valamit a Mesevárosról? Tavaly is voltunk Milánnal, de idén a neten nem találok semmi információt! Megszervezték? Mennénk most is a Mikuláshoz...

Csatolok egy szülinapos képet :-)

Mindenkinek jó karácsonyi készülődést!

Puszi

Kati Kép

Kép
tatyi1983
 
 


HÚ, micsoda torta! Rendeltétek, vagy csináltátok? Claire
claire
 
 


Tatyi

Marci is gyakran betegeskedik, legalábbis ahhoz képest, hogy korábban egyáltalán nem volt beteg, amíg nem volt bölcsis, összesen 1x volt lázas.

Nálunk is van minden hónapban egy hét, amikor beteg, és itthon kell vele maradni. Múlt héten egy hányós vírust hozott haza, ő kedden éjjel hányt, de reggelre már nem volt baja, így ment bölcsibe. Aznap még bágyadt volt, de másnapra kutya baja sem volt.

Párom a csütörtök éjjelt hányta végig, ő egy napig az ágyból sem bírt kikelni. Persze mindkettőt én ápoltam, közben mentem dolgozni. Nálam péntek délután jött ki, igaz, csak hasmenésem volt, meg hidegrázásom. A lényeg, hogy a hetet végig tudtam dolgozni...

Az egy dolog, hogy Marci betegeskedik, de ő kiheveri 1-2 nap alatt, mi meg egy hétig haldoklunk.

mumoo's - egyedi magyar babaruha

www.mumoos.hu
jaspis
 
 


Új közösség-új baktérium flóra-új lélektani helyzet :arrow: immunrendszer próbáló idő. Próbáljatok meg gyorvossal konzultálni immunerősítésről :arrow: általános: aloevera, speci felsőlégúti trutyikra: bronhovaccum, és még biztos van egy csomó, immunokid, bérescsepp, stb. Enyémek nem voltak bölisek, de az ovi eleje uez volt, ezek a szerek azért segítettek nekik.
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Én is bejelentkezem :)

Mi is betegeskedtünk az elmúlt egy hónapban, Julcsi is meg én is, pedig nem is bölcsizünk :roll: Igaz, azért mászkálunk ide-oda. Most végre úgy tűnik jól vagyunk :) Tegnap a mikulásnál jártunk :)

Kép

Claire, nagyon szépek vagytok, a nagylányod már igazi csajszi és nagyon hasonlít rád :) Jonival minden oké most már?

Milán is nagyon helyes pasi és jól megnőtt, mióta nem láttuk!

Többi gyerkőcöt is jó lenne látni. :)

Pocakosok eléggé eltűntek, de remélem mindenki jól van!

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Szülésem története – ahogy én megéltem
Szülésélmény feldolgozó csoport
Időpont: 2011. február 7-től hat alkalommal hétfőnként 9.30-12.00 óra

Összhang – Együtt a más-állapotban
Ötalkalmas csoport várandós nőknek
Első időpont: 2011. január 20. csütörtök 16:30-19:00
További időpontok: hetente

Család születik – Beszélgetős csoport várandós és gyermeket tervező párok számára
Időpont: 2011. január 21-től hat alkalommal péntekenként 18-20.30 óráig

A kisbaba beszéde: a mozgás - A magzati és a csecsemőkori mozgások jelentése és jelentősége
Sajátélményű csoport várandós szülők és a téma iránt érdeklődők számára
Időpont: 2011. január 29-30. 10-15 óráig

Jelentkezés és további információ:
Csizek Zsuzsanna tel: 30/709-0277 e-mail: info@perinatus.hu
www.perinatus.hu
nováky_rita
 
 


Szia Zita!
Köszi :D Eszter tényleg nagyon nőci, meg magas nagy lány is (6és fél éves, és a 8 évesekre való ruhát hordja :shock: )
Joninak még a fülével küzdünk, mert az folyton begyullad, felszúrják, antibiót szed, jól van egy ideig, aztán kezdődik minden előlről.... :( Különben jó kedvű, dumás, kiegyensúlyozott kisbaba, nagy és erős, másfél kg-al nagyobb Noéminél :) .
Éjjel Eszter hányt, Kicsik is buktak 1-1 nagyobbat, attól tartok betette a lábát a hányós-hasmenős.......... :roll:

Örülök, h jól vagytok, mi volt a gond, benyaltatok valamit?

Így a kaqrácsonyi készülődéshez angyon kell az ilyesmi, nekem most még fogorfvos projekt is fut.....

Claire
claire
 
 


Sziasztok! VAgyok én is. Néha benézek de írni nem sok időm van. Velünk minden rendben van. Kicsit el vagyok havazva a tortákkal. A fiam nő mint a gomba. MAjd képet is hozok róla :D

NAgyon édi képeket tettetek fel! Claire a nagy családod fantasztikus!

Zita Julcsija is aranyos és nagyot nőtt!

Tatyi Milánjának boldog szülinapot utólag is.

Katjja ablak bevált ? Most már hidegek vannak úgyhogy érzitek a különbbséget? Bogi hogy van?

Kubuspace mizujs veletek? te sem írsz ide?

Szonce veled mi van hogy bírod a pocakoskodást?

Írjatok ti is csajok!

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok!

Hát, én is jól eltűntem, de tényleg nem dübörög mostanában a fórum.

Jaspis, köszi a GYES infót. Engem lebeszéltél róla, persze, mivel csak teljes munkaidőbe vesznek vissza, így nálam nem is játszik. :(
Szuper, hogy ilyen jól megy a bölcsi! :) Hajrá bilizés!

b.reni, elég durva, amit írsz. OK, mi egyelőre egy családi napköziben fogunk kezdeni, ahol csak max 7 gyerek van, itt nem megy a durvulás és nagyon figyelnek a gyerkőcökre, de az állami bölcsiben eklülönítik nálunk a csoportokat a kertben is. Amikor ott voltunk, 2 csoportot néztünk meg és nem voltak magukra hagyott gyerkőcök egyikben sem.

Claire, örülök, hogy ilyen jók az eredményeitek. A családi fotó nagyon aranyos. Zitának teljesen igaza van, nagyon hasonlítotok egymásra a nagylányoddal! :)

Tatyi, nagyon boldog szülinapot utólag Milánnak. Szuper tortája volt! :) A bölcsivel kapcsolatban, mi még csak látogatunk egy-egy délelőtt, de így is összeszedett már ezt-azt, így egyszer megyünk, aztán 2 hétig nem. Ha rendesen fog majd járni, akkor nem tudom, mi lesz. Ráadásul Bogi még csak 1 éves lesz. :(

Zita, csak ámulok-bámulok, milyen csajszis lett Julcsi!

Millye, én is úgy vagyok vele, hogy be szoktam kukkantani, mik a hírek, de írni nincs idő. Torták gyártása? Ennyi megkeresésed van? Én most szaloncukrokat és bonbonokat gyártok. Nagyon fincsik, szerencsére mindenkinek ízlett eddig, aki kóstolta. Képeket várjuk! :)

Nálunk nagy hírek vannak, Bogi már 1 hete jár, meg is vettük neki az első szandiját! :) Nagyon élvezi, hogy szabadok a kezei és folyamatosan cipel valamit. Ennek ereménye irtózatos kupi a nap végére, de annyira édi, ahogy mászkál a kis cuccaival a kezében! A másik, amit imád, a tárgyak tologatása. Elővettem neki az én gyerekkori székecskéimet, azokat tologatja a szobában, meg persze az etetőszékét. És mindig a tilosban jár! Virágokat tépked, az erősítót, rádiót tekergeti el, a konyhába totyog ki, szóval rengeteg energiámat leköti.
Millye, ne is kérdezd az ablakokat! A kutyaól ablakokon a múltkori esőt benyomta a szél, ugyanúgy, mint a régi ablaknál. Felhívtam az asztalost, 1 hét múlva, 2 rátelefonálás után végre jöttek, itt-ott kinyomták a réseket újra, aztán elmentek. A télikert olyan hideg, hogy egyáltalán nen tudjuk használni, de hiába csukom be az ajtaját, a nappali is borzasztó hideg. Szerintem sokkal rosszabb, mint a régi volt. Felhívtam, hogy csináljon valamit, mert ennyi pénzért azért simán lehetne jobb, mint a régi, erre egyszerűen kinyomta a telefont. Szóval, ha fa ablakot szeretnétek csináltatni, Bekker Istvánt semmiképp nem ajánlom! Itt állunk, a teljes Fundamentámat kifizettük neki és ugyanolyan s*rok az ablakok, mint voltak... Vagyis a télikert még s*rabb, mert eddig a nappalit simán felfűtöttem 20 fokosra, de tegnap pl. 18 fokban ültünk itt Bogival, pedig a termosztátot 25 fokra tekertem fel!
Lelkileg készülök a melóra. Alacsonyabb poziba vettek vissza, megfelezték a csapatot és új főnököt kaptunk. Meglátjuk, milyen az új helyzet.

Kati

Kép
katjja
 
 


Sziasztok!
Látom mindenki készülődik, nem ér rá. Mi is megkezdtük tegnap a karácsonyi nagytakarítást, ami persze rendrakással kezdődik....gyerekszoba :( egy napos közelharc volt, mire a gyermekeim használható állapotba hozták. De akkor sem akakrok mindent én csinálni, muszáj megtanulniuk, meg vhogy az igényt kialakítani bennük a rendre. Nem egyszerű feladat...

Kicsik jól vannak, nem emlékszem írtam-e, de Joninak a hallásásval sincs gond. :D KIssé kerülget minket néhány nyavalya, hányós -hasmenős, meg torokfájós, de szerencsére ha vmelyik megbetegszik, 1-2 nap alatt túl van rajta. a kicisk kisibb hasmenéssel, ilyes miv el megúszták eddig, remélem tartják magukat ehhez.

Mai mérés: Joni 7,11kg, Noni 5,52kg :lol: .

Katija! Milyen szaloncukit gyártasz? mikor mész vissza dolgozni? A gyes miatt tesznek lejjebb, vagy te kérted így?
Nem tudjátok mi lett az új törvény? Lehet majd teljes álllást vállalni gyes mellett?

Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Claire, kitartást a takarításhoz és éljen-éljen, hogy Joni hallása is rendben van. :)
Narancsos-marcipános, mákos-marcipános és dióvajas szaloncukrokat csinálok, de lehet, hogy egy kevés aszalt gyümölcsöset is készítek még. Meglátjuk, jut-e rá idő. :)
Melóba februártól megyek vissza. Az új szabályok miatt teljes munkaidőben nem kaphat GYES-t a kismama, csak részmunkaidőben, így én nem fogok kapni. Átalakításra hivatkozva tesznek lejjebb (pontosabban határozott idejű megbízásom volt, ráadásul az átalakítás miatt újra kellett pályázni a szakértői helyeket), de talán jobb is lesz így. Kevésbé fog érdekelni, hogy mit hagyok bent, amikor időben eljövök délután Bogihoz...

Mindenkinek Békés Ünnepet és Nagyon Boldog Új Évet Kívánunk! :)

Kép

Bogi és Kati

Kép
katjja
 
 


Nagyon boldog karácsonyt mindenkinek!


Ígérem ünnepek után jelentkezem kicsit részletesebben is.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Boldog Karácsonyt kívánunk mi is mindenkinek!

Csatlakozom Zizihez és én is jelentkezem hamarosan...:)

A mi nagylányunk:
Kép

Kriszta

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
krisztacsillag
 
 


Mi is boldog ünnepeket kívánunk mindenkinek! :)

Kép

Kép

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


REMÉLEM JÓL TELNEK AZ ÜNNEPEK MINDENKINÉL, ÉS A RONDA IDŐ NEM HÚZ KERESZTÜL SEMMILYEN FONTOS TALÁLKOZÓT, INKÁBB ÜRÜGY A NYUGIS, KELLEMES OTTHON ÜLÉSRE! CLAIRE
claire
 
 


Mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok! Majd még írok :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Millye!
Dávid fiam ma, azaz tegnap volt 10 éves. Csináltunk neki egy sakktábla tortát, 10 sakkfigurával, ami egyy sakkfeladvány volt! A figgurák a Te marcipán recepted alapján készült anyagból voltak, a fehér simán, a fekete kakaóporral színezve. A párom "szoborta" a figurákat! nagyon jó lett, köszönjük ezúton is a marcipán receptet. Majd ha letöltjük, teszek fel képet! :D
Jó éjt! Claire
claire
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: