Új privát üzeneted érkezett!

Katjja ne is kérdezd a tortákat.... volt november-december-ben rengeteg feladatom :? de a családnak megígértem hogy jövőre óvatosabban vállalok ünnepek előtt bármit is. :roll: örülök, hogy te bonbonokat csinálsz :D milyen ízűt? Milyen reci alapján? Nagyon ügyes BOgi a járással! :D Sajnálom, hogy az ablakkal gond van :? NAgyon édes ez a kép Bogiról!

Krisztacsillag igazi nagylány már Bogi!

Zita978 Julcsi is nagyra nőtt mióta nem láttam :D

Claire nagyon örülök neki, hogy bevált a marcipán recept! MAjd kérek róla képet! :D

Kisfiam ünnepiben az elmaradhatatlan kellékkel...

Kép

Ünnepi tortánk:

Kép

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok!

Megint nagyon rég, de újra itt.

Milán torta: a volt barátom cukrász, ő csinálta! Mindenki oda volt a tortától :-))

Katjja! Ablak ügyben, ha vígasztal, az én férjem is asztalos, úgy döntöttünk, bejárati ajtót csinálunk, háááát kisebb rések itt is keletkeztek, mert vetemedett a fa. A ti asztalosotok is saját kezűleg készítette az ablakokat? Vagy egyszerűen vettetek, és beépítette? Mert amit boltokban lehet kapni, az szerintem nem lehet ilyen rossz. Azok azért gondolom sokkal jobban le vannak kezelve! Szóval amit a férjem csinált, azon is vannak kivetnivalók.
Nekünk a konyhában kell ablakot cserélnünk, mert az egész lakást egy cserépkályha fűti, és ha kinyitom a nappali ajtaját, dől a konyhán keresztül az udvarra a meleg, ha nem nyitom ki, jégvirágosra fagynak az ablakok :shock: Úgyhogy nekünk is lesz még mit csinálni!

A karit is betegen töltöttük, de most én is benyeltem vmi virnyát! Milánnak kivételesen még kötőhártya gyulladása is volt a mandulagyuszi mellé, pedig 18.-a óta nem is járt bölcsibe, mert bezárt az ünnepek alatt. Úgyhogy én már nem értem! Doki szerint májusig ne is számítsak másra... Néha kétségbeesek, és elszomorodok, hogy ilyennek teszem ki Milánt, hogy dolgozni mehessek, de ha eszembe jut, hogy egy év múlva ugyanez lenne... Mellesleg maximálisan felháborít, hogy nem lehet teljes állásban dolgozni gyes mellett, mert az ember lánya azért megy vissza dolgozni, hogy a gyerekének még többet meg tudjon adni sz.ros 28000 ft mellett :-( :-( :-( Nem elég, hogy egész nap idegenek vannak a gyerekemmel, de még ezt a kis összeget is megvonják tőlünk... Szerintem ez elkeserítő!

Küldök egy- két fotót!

Kép



Kép




Kép


Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt utólag is, és előre is sikerekben, egészségben, szeretetben gazdag új évet!!!!

Kép
tatyi1983
 
 


Millye! Na, azért a mienk nem ilyen profi :oops: torta. a tied szuper! Az iglut minformáltad ki? És a figurákat is te csináltad? mivel fested feketére a marcipánt? Ételfesték?

Tatyi! Ez a gyes téma engem is bosszant, pláne ikrekre azt hiszem dupla jár újra, és hosszabb ideig. Én az előző ikrek mellett úgy dolgoztam, és már ovisok voltak, és azért ennyi gyerek mellett nem mindegy az az összeg. De én amúgy közalkalmazott vagyok, nem annyival több a fél fizetésem, h lemondjak a gyesről és dupla annyit dolgozzak. Viszont a félállást nem biztos, h engedélyezik :cry: , ráadásul az mindig fél fizetés 2/3 munkáért, ezt is tapasztaltam :cry: .
Gyerkő: próbáld meg az immunrendszerét turbózni: aloegél, bronhovacum kúra, béres csepp,.....vmi biztos kéne. Gyerekdoki mit ajánlott?
Claire
claire
 
 

 
 

Claire köszi a dicséretet :D Az iglu alatt kekszmassza van és kézzel alakítottam ki a fél gömb alakot. A figurákat is én csináltam. Ételfestékkel színeztem. Biztos a tiétek is szép lett! Várom a fotót! :wink:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Kubuspace Boldog születésnapot MArcinak! :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok!

Claire! Én is közalkalmazott vagyok. Nekem is nekemszegezte a főnököm a minap, hogy eldöntöttem-e már, hogyan akarok tovább dolgozni. Félállásban plusz gyes, vagy lemondok róla... Nyilván úgy járok jobban, ha lemondok róla sajnos!

Echinacea angustifoliat-t próbáltam adni neki, de azt mondta, csak akkor adjam neki, ha egészséges. Ilyen még nem nagyon volt... meg lassan már az adagolást is elfelejtem számontartani... mindjárt utána is nézek neten, hogyan is kell. Az hogy egészséges, azt jelenti, még köhögni sem köhöghet? Vagy mi?? Mert akkor megint kizárt, hogy adhassam. Millye!!! Hogyan is van ez??

Bérescsepp mellé meg ugye c-vitamin kell.

Kép
tatyi1983
 
 


Tatyi1983 immunerősítésre lehet adni akkor is ha beteg, de az oscillococcinum is jó megelőzésre is (influenza, megfázás) lappangási időben is és akkor is ha beteg. Nekem bevált! Az oscillococcinum adagolása megelőzésre: heti 1 tartály. Lappangási időben illetve a náthás tünetek kezdetén: 3 napig napi 1 tartály.Az Echinacea vagy a Vincetoxicum (immunerősítők) 1 hétig minden nap 5 bogyó és egy hét szünet. HA kérdésed van nyugodtan írj! Milánról nem látom az új képeket :(

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Millye!Torta: nem lett rossz, de be kellett volna az oldalát is vonni vmivel. A torta bevonó nem fogta, az meg késón jutott eszembe, h marcipánnal is lehetett volna. Belül különben gesztenyés krém volt.

Tatyi! Te mit dolgozol. hol vagy közszolga?
Gyes: 2 éves korulig biztos maradok itthon, aztán majd meglátjuk.

Kubu! Hányadikán született Marci? Boldog szülionapot neki!Dávidom 28án volt 10 éves!

Claire
claire
 
 


Claire biztos nagyon finom lett! Tejszínes gesztenyekrémet csináltál? VAgy vajas krémet? Még a csokigallér is mutatós lett volna rajta. Egyszerű megcsinálni és jól néz ki :wink:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Millye! Igen, utólag a képek alapján gondoltam, addig annyira koncentráltam a sakktábla kialakítására, meg a figurák, meg hogy megálljon, stb. Igen, tejsznes volt, kicsi meggylével megbolondítva, piskóta meglocsolva és pikáns lekvárral alábélelve. A vajas krémeket kevésbé szeretem.

Tatyi! Egyébként én most gyeden leszek január végétől, kiváncsi vagyok mennyi lesz, és ugye 2 éves koruk után lenne aktuális a gyes. Az előző ikreim mellől előbb visszamentem félállásba, aztán teljesbe a gyes mellett. Amikor már ovisok voltak végülis be tudtam gyűrni a teljes állást, plussz a gyessel egészen jól jöttem ki, amennyire ez egy köztanári fizura elmondható :) , ja, és járt kismamabérlet aa BKV-n, apróságnak tűnik, de az is kb +6000 havonta. Attól tarok, h fél fizu+dupla gyes+ az ilyen apróságok együtt már alig kevesebb, mint a teljes fizu, akkor meg minek "húzzam az igát".

Claire
claire
 
 


Ha estig nem jönnék:
BOLDOG, BÉKÉS ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK! CLAIRE
claire
 
 


Hú, micsoda év? velem zárt az ó, velem nyit az új???? Jó reggelt!
Claire
claire
 
 


-----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 20:12-kor.
szonce82
 
 


Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

Kép

Claire biztos nagyon finom lett a tortád!!!

Szonce82 gratulálok a babához! Jó egészséget és sok tejcsit! :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Szonce!
Hatalmas gratula, a hatalmas bébihez!
Örülök, h ilyen jó élmény volt, és minden sima. Hasonló jókat továbbra is, tejcsi, szopi, egészség! nincs is szebb évkezdés!
Milyen volt a kórházi szilveszter? Nagy buli mi? :D
(Nem gonoszkodom, Dávid fiam, aki most 10 éves, dec 28 án született, hasonló méretekkel, szintén simán , kicsit lassabban és gátmetszéssel. Mégis nagyon boldog új évem volt az!)

Millye! most épp egy Charlotte-tortát gyártok, túrós-epreset a nagyfiamnak holnap lesz a 12. szülinapja!

Claire
claire
 
 


Claire receptet kérhetek? Köszi előre is! Kérünk róla fotót. :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Isten hozta Zalánt a Föld nevű bolygón! :)

Szonce, gratulálok a gyors és problémamentes szüléshez, szerintem mindeki ilyet kívánna magának. :)

mumoo's - egyedi magyar babaruha

www.mumoos.hu
jaspis
 
 


Gyermekek gyarapodjanak és okosodjanak, anyukák önmegvalósítsanak és élvezzék ki a helyzetüket, a családokat pedig messzire kerülje el minden betegség és szerencsétlenség az új évben!

mumoo's - egyedi magyar babaruha

www.mumoos.hu
jaspis
 
 


Millye! persze, majd püben küldöm!

Jaspis! köszönjük a kedves jókívánságokat, és igyekezni fogunk megfogadni akit írtál! :D
Claire
claire
 
 


Én is mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok!

Gyönyörűek a gyerekek és csak lesek, hogy micsoda profi tortákat tudtok ti csinálni :o :shock: Én még a mézeskalács sütéssel is megküzdöttem :oops: :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


sziasztok,

ezer éve nem voltam, először is mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok !

Szonce,
hatalmas gratula, sok boldogságot, jó egészséget, sok tejcit kívánok !
képet hozhatnál majd :-)

Minden elmaradt születésnaposunknak utólag is nagyon boldog születésnapot kívánok !

Millye,
köszönöm a köszöntést, tündéri volt csini fiad na és a torták !

Mi jól, Marci imádja a bölcsit, őt is nagyon szeretik, Liza ma 5 hónapos, pörög, forog, dumál egész nap, már 7110 gr :-) ma íratjuk be bölcsibe, szeptemberben valószínűleg megy tesója után, hiszen akkor én is megyek vissza dolgozni.
énapa szabadúszó lett, mióta elbabráltak vele...., de jobb is itthon négyesben :-)
én tanulgatok, szakdolgozatot írok, héten is két vizsgám, 3-at megcsináltam karácsony előtt 1-2 nappal :-)

akit érdekel Marciról-Lizáról folyamatosan teszünk fel új képeket a honlapjukra.... (elérhetőséget tudjátok ugyi ?) :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


pár kép Kép

Kép

Kép

Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Claire,
Marci 23-án született, Dávidnak is boldog szülinapot így utólag, tortáról képet mutatsz nekünk ?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Hoztam én is néhány friss fotót.

Kép

Kép

Kép

mumoo's - egyedi magyar babaruha

www.mumoos.hu
jaspis
 
 


Sziasztok!
Kubu! Boldog 5.hót, és persze szülnapot! Gyönyörűek!
Enyémek 5hós méretei: Jonatán: 7430g, 69cm, Noémi 5600g, 62cm. A nőci vigyáz a vonalaira, bezzeg a pasi már mehet sörözni a pocakjával :lol:
KIcsinyítünk ,ajd képet, meg receptet is ígértem Millye!, bocs. Kedden elmegyünk ha mionden igaz sítáborba a sulimmal, és gyerekléc vadászatban vagyok, mivel így az utcsóü pillanatban úgy döntöttem, h jobban járok, ha veszek, mintha bérelek, és nálunk lesz aki kihasználja, űgy túnik :lol: . de amint hozzá jövök, nyomom a képeket!
Ez a hirdetett angol nem is hangzik rosszul, rám nagyon rám férne, már mindent elfelejtettem :oops:
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

De rég nem írtam! Olvasgatok időnként, de kezd szoros lenni a programunk..

Krisztacsillag, annyira nagy már Bogi! És milyen szép! :)

Zita, Julcsi is nagyon megnőtt. Micsoda csini ruha! Nagyon elegáns volt! :)

Claire, utólag is boldog szülinapot mindkét fiúnak! Nem semmi tortákat dobtatok össze nekik. Tegyél fel fotót a sakktáblásról! :)

Millye, sajnálom, hogy túl sok lett a feladat. Én is mindig túlvállalom magam, de a végén mindennel el szoktam azért készülni. Narancskrémes és sajtkrémes bonbonokat csináltam. Én azt szoktam csinálni, hogy ha valami új dolgot találok ki, rákeresek interneten és több receptet kigyűjtök, aztán válogatok. Most is így választottam ki ezt a két receptet, aztán kicsit változtattam rajta (a narancskrémes eredetileg karamellás). A szaloncukroknál is variáltam a recepteken.
Irtó komoly Junior ünneplője, főleg a cumisüveggel. :) A torta egyszerűen gyönyörű!
Most tesztelem a marcipánreceptedet. A tesóm szülinapi tortáit én csinálom (gyümölcsös túrótorta és epermisu torta), ezekre gyártok marcipándíszeket. :)

Tatyi, sajnálom, hogy Nálatok sem sikerült jól az ajtócsere. Az asztalos csinálta az ablakokat, mert az összes teljesen egyedi méret. Értem én, hogy vetemedhet, de ez az asztalos azt mondta, hogy ők tökéletesen lekezelik, a lehető legjobb fából készítik és az üveg is ilyen-olyan jó hőtartó. A rések egyébkén nem a vetemedés miatt lettek, hanem az illesztéseket nem csinálták meg jól. De legalább a gyerekszoba és a vendégszoba nem ázik már. Az is valami! A konyhaablak nem hangzik jól! Remélem, hamar ki tudjátok cserélni.
Milán is milyen nagyfiú lett! Bogi is szokott szánkózni a bölcsiben (nekünk még nincs), imádja. :) A betegséget nagyon sajnálom. Picit én is félek, mi lesz Bogival, de adom neki az Echinacint (szirup) és reménykedem, hogy megússzuk kisebb betegségekkel. Ezt a gyógyszerész ajánlotta és azt mondta, megszakítás nélkül adjam neki 8 hétig, bármi van. Remélem, a betegségek már elkerülnek Titeket!
Igazad van a GYES-sel kapcsolatban. Ráadásul mi nem fértünk be az állami bölcsibe, így még fizethetünk is azért, hogy idegenekre hagyom az egy éves gyerekemet. A cégnél meg, persze, azonnal elutasították a részmunkaidőt, nem vesznek vissza, csak teljes munkaidőbe. :( Ez van, túl fogjuk élni, csak azért nem várom...

Kubu, nagyon boldog szülinapot Marcinak! Édesek a gyerkőcök, örülök, hogy jól megy a bölcsizés. Mindjárt lehagyja Liza Bogit. 2 hete volt 7370g az én mindjárt egy éves nagylányom... :)
Hogy sikerültek a vizsgák?

Szonce, nagyon nagy gratula! Üdvözöljük Zalánt és sok-sok tejcsit és egészséget kívánunk Nektek! :)

Jaspis, irtó jók a képek a huncut kislegényről! :)

Rólunk: Bogi teljesen oda volt a Karácsonytól. Imádta a fát, a csillagszórót, az ajándékokat. Minden reggel rohant ki a fához és azonnal szétpakolta az előző este rendberakott játékokat. :) A Szilvesztert először töltötte a Nagyinál, nagyon jól viselte a dolgot, pedig ment a durrogtatás. Múlt hétfő óta kapaszkodás nélkül feláll. Szaladgál ide-oda, persze állandóan elesik a kapkodásban meg a sok szétszórt játékban. Folyamatosan dumál babanyelven és huncutkodik. Szombaton vettünk neki a Siesta téli bakancsot horror áron, de a lábára méretben jó cipőt egyszerűen nem találtunk máshol. Ezt viszont nagyon szereti és jól mozog benne.
Én már nemsokára megyek vissza, heteim vannak csak hátra. Múlt hét óta megy a beszoktatás a bölcsibe, Bogi imádja. Nem alszik bent délelőtt és hiába hulla fáradt, nem akar eljönni. :) Beül a "nagyok" közé az asztalhoz és ő is eszi a kiflikarikát sajttal és paradicsommal, a gyümölcsöt, sőt, pénteken a levest is megkóstolta. :) Nagyon ügyes. Kanállal még nem hagytam egyedül enni (nem talál bele a szájába), de amit lehet mancsoli, azt már szépen megeszi egyedül. Annyira nagy már! :) Majd teszek fel képeket is róla.

Szép napot Mindenkinek!

Kati

Kép
katjja
 
 


kukk,

csajok,
akik ismerik Cirkuszkát, most olvasom Facebookon hogy babát vár :-)

Kati,
nem akarok okoskodni, csak kérdezem hogy miért Siestát vettetek ?
az harántemelős (kifejezetten káros, mert ellustítja a harántboltozatot kialakító izmokat. Nem tévesztendő össze a belső iven kiképzett puha párnácskával, az nem vészes, de a legjobb, ha belül teljesen lapos).
tényleg csak kérdezem :wink:

robogok tovább

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Szia Kubu!

Egyrészt, hiába kerestem más márkát, ilyen kis méretben nem árulnak bélelt téli bakancsot, nekünk viszont vennünk kellett egyet, mert a bölcsiben meg kimennek a kertbe. Másrészt a védőnőtől a gyerekorvoson át az ortopéd orvosig mindenki első helyen a Siestát ajánlotta. A szandiánál sem volt választás, 1 volt, ami jó volt rá, amikor a Brendonban néztük, egy Ciciban. Nem akartam harántemelőset, de nem volt más. Még korábban vettem neki egy Humanicos csízmácskát, az nem harántemelős, viszont merev, ráadásul textil, és hatalmas Bogira. Nem volt hajlandó járni benne, de még az autósülésben is mereven előre tartotta a lábát. Ezt ráadtuk és egyből mászkált benne, az ülésben pedig kényelmesen be tudja hajlítani benne a lábát, szóval látszik, hogy kényelmes neki.
Hallottam a harántemelő dolgot, de az ortopéd orvos is azt mondta, hogy a lényeg, hogy jó minőségű bőr legyen, szellőzzön és legyen erős kérge hátul, hogy megtartsa a lábát.
Egyet tudok, használt cipőt nem veszek neki. Nekem mindig az volt, most bütyköm van és egész gyerekkoromban lúdtalpam volt (azt a jóga korrigálta).
Szóval ilyen kicsi lábra nemhogy választék nincs máshol, de méretet sem tartanak. Itt meg én válogathattam, hogy melyik tetszik.

Kati

Kép
katjja
 
 


Katjja, Julcsinak is Siesta bakija van :) Szerintem jó, és a mi ortopéd orvosunk szerint is :wink: És Julcsi tökre szereti. Biztos jó lesz Boginak is!

Fotók Marcikról és Lizáról szuperek!

Múltkor elfelejtettem gratulálni Zalánnak és Szoncének! Szuper ügyesek vagytok a gyors szüléssel és a szopival! Kérünk szépen tesós fotókat!

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Csajok,
adást vettem, értettem, csak kérdeztem :-) :-) :-)
milyen változó vélemények vannak én dokkerom azt mondta sieastát meg ne próbáljak soha, csakis supinált cipellőt, de mindenki hordja azt amit jónak gondol :-)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Claire várom a receptet. :D Jó síelést nektek!!! Megy az összes gyerek veletek? Kérünk képeket (a tortákról is)

Zita csak egy kis gyakorlás kell és te is tudsz ilyen tortákat készíteni! :wink:

Kubuspace örülök, hogy írtl!ál Köszi a dicséretet! Nagyon édik a gyerekek! A lányod is milyen nagy már! Cirkuszka babát vár? ÓÓÓ nagy gratula neki :D Én nem tudom a honlapcímeteket :roll:

Jaspis nagyon édi a kisfiad! :D

Katjja ezek szerint a szaloncukrokat is te készítetted a fenyőfára? Ügyi vagy nagyon!!! Majd írd meg hogy sikerült a marcipán!!!! Nagyon kíváncsi vagyok a szülinapi tortára! MAjd teszel fel róla képet? nAgyon ügyi a lányod a kapaszkodás nélküli felállással!! Miért kell ilyen hamar visszamenned dolgozni??? :shock: [/i]

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok! Most csak gyorsan bejelentkezem, aztán majd képek is, meg minden!
Látom a cipő a téma. Mai álláspont: fő, h a sakrka meg legyen támasztva, ahhoz fekjődik hozzá a boltozat. Probléma: kb 26ostól fölfelé már nincs pl ilyen szandi :(
Lúdtalp: a városi emberek 90% vmilyen haránt süllyedéssel, boltozati problémával él, mert nem járunk mezílláb természetes talajon. Az MBT cipő lendít rajta valamelyest. A hasonló gyerek variációról nincs tapasztalatom (softy) vki próbálta már?

Megejtettük a sítábort, 6 gyerekkel, nagymamával :lol: szicíliai stílus! A 4 nagyobb busszal ment anyámmal, mi apjával, törpékkel és a cucokkal kocsival :D Vándorcirkusz :lol:
az időjárás nem fogadott kegyeibe minket, hó volt, de 3 nap is esőben síeltünk :( De azért lelkesen nyomták a gyerekek, csak több időt tölthettünk volna a pályán. Ez a sulim sítábora, volt sok gyerek, meg fiatal, meg felnőtt, meg minden. szóval a kölykeim nagyon éltek. A kicsik az utat jól bírták. Joni a frászt hozta rám első éjjel belázasodott :( . Panadolt adtam neki, meg elkezdtem nyomni bele a zinnatot, amivel a drnő útra bocsátott, így aztán kutya baja nem volt. Amennyit lehetett az esőtől, sétáltattuk őket, és igyekeztem kivonni őket (ebédlőt, ilyesmit kerülni), h ne másszon rájuk a társaság, nehogy elkapjanak vmit.
Végül én is feljutottam minden nap a pályára :) .

Tegnap voltunkj Jonival kontrollon, minden OK vele, csak ezzel a fülességgel kéne kezdeni vmit, mostmár elég ebből az anyatejen és antibiotikumon élésből!

Claire
claire
 
 


Claire, gratulálok, nagyon-nagyon bátor vagy! Mi is megyünk síelni majd (egy gyerekkel), de én még ettől is tartok, mi hogy lesz, hogy férünk be az autóba, mit hagyunk itthon, hogy fogok síelni, stb... Persze te sokkal rutinosabb vagy már :D

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Zita!
Köszi! Vagy bátor, vagy hülye :lol:
Egyébként eddig én sem mentem síelni bébivel. amikor a nagyobbak voltak bébik, akkor vhogy kimaradt évekig a síelés, azaz már előtte is. Egyetemista meg kezdő dolgozó koromban síeltem, aztán 12 évig nem, aztán elvittem 1x a 2 nagyot, aztán belejöttünk. Vittük anyámmal a 4et, tavaly meg a párommal a 4et. Ezek voltak a fokozatok :D
Ti ha mentek visztek vkit bébiszitternek? Mennyi időre mentek és hova? mellesleg ha már össze kell pakolni, akkor jobb minél hosszabb időre menni, sszepakolni uaz 3 napra, mint 1 v 2 hétre!
Egy másfél évessel lehet, h nehezebb, mint ilyen picúrral, mert már kevesebbet alszik, de még nem fog egész nap szánkózni, havazni, szóval még én sem tudom, hogy jövőre menni fog-e, de elég a mánaka maga baja :) Ki tudja,m tudunk-e menni jövőre?
Milyen kocsival mentek? sztem be fogtok férni, ügyesen szelektálsz majd. Milyen ellátást kaptok?
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Zita, igen, Bogi is nagyon szereti. Szép piros és nagyon vicces a tépőzárat nyitogatni. Persze a mozgásban sem gátolja, szóval járni is jó benne. :) Hú, de irigyellek Benneteket a síelés miatt...

Kubu, teljesen jól írod, mindenki döntse el a rendelkezésre álló infók alapján, hogy mit ad a gyerekére. Úgyis minden doki mást mond, mindenhol mást írnak. :) Egy jobb minőségű cipővel pedig biztos nem tesz rosszat az ember a gyerekének, ha az kényelmes neki.

Hú, Millye, mennyi kérdés? :) A fenyőfára nem az én szaloncukraimat tettük, azt inkább ajándékba adtam, így nagyobb sikere is volt.
A marcipán nagyon finom lett. Tényleg nem könnyű vele dolgozni, de ebben is rengeteg a cukor. Szinezékeket honnan szereztél? Most gyorsan csak folyadékot sikerült vennem, de szeretnék majd valami pasztát vagy port beszerezni, lehetőleg nem mesterségeset. Mondjuk így is nagyon profi lett, főleg az epres torta. Teszek fel képeket! :)
Egyszerűen azért megyek vissza, mert elfogyott a pénzünk. Persze az is szempont, hogy így könnyebb visszamenni, ha nem maradok évekig itthon, de elég gyenge érv lenne, ha nem szorultunk volna meg... Majd megpróbálok hosszabban itthon maradni, a másodikkal.

Claire, tényleg csodállak. Le a kalappal! Persze máshogy nem is lehetne ennyi gyerkőcöt kezelni. :) Ha beleférne a költségvetésbe, mi is mennénk, de szerintem legfeljebb 1 napos kiruccanás fér majd bele, abból viszont kihagyjuk Bogit.

Bogi ma lett 1 éves! :) Hihetetlen, hogy már egy év eltelt! Rohan az idő. Kicsit nosztalgiáztam, felidéztem a szülést. Olyan furcsa, hogy abból a csöppnyi tehetetlen kis picurból mekkora nagylány lett! :)
Nem tudom a Ti gyerkőceitek hogy bírták a mai napot, de az enyém szinte egész nap csak ölben volt el, állandóan sírdogált. Persze, még kicsit köhög, jön a foga, de tuti, hogy ez a sok front is rátesz. Estére azért sokkal vidámabb lett, futkosott, nevetgélt, csak néha volt kis hiszti. Pedig a védőnéni is sokat dícsérte. Holnap megyünk a doki nénihez az egy éves vizsgálatra, szurit is kap (ha már úgy ítéli meg a doki). Holnap is nyűgös lesz szegényke. :(

És a képek Bogiról és a tortákról:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kati

Kép
katjja
 
 


BOGINAK BOLDOG SZÜLINAPOT! Anyjának is gratula, tudom, ez olyan egyik szemem sír-másik nevet érzés, mert vhogy az első évben változnak leginkább, és a kis, mindenben ránk utalt bébiből kisgyerekek lesznek :( :) :D így van jól, csak kicsit szomorú is. de fel a fejjel, lesz még picid, és Bogi lesz az okos nagytesó!

Nyügi: telehold van, enyimek is érzik, sőt az én csaszis sebem is!

Pénz: igen, sokba van egy ilyen síút, bár mi így a sulimmal menvén minden kedvezményt élvezünk, amit lehet. de azért így is az a helyzet, h 2009 nyarán építettük át a lakást, és a nappaliba kéne csináltatni egy szekrénysort, na, ez most a sí miatt odébb csúszott megint :) állnak dobozokban a könyvek :oops: , viszont együtt volt a család. Valamit valamiért. :D

Gyönyörűek a tortáid, de a lányod pláne :lol:
Claire
claire
 
 


Katjja, boldog szülinapot Boginak! Neki is csináltál ilyen szuper tortát? Nagyon jól néznek ki! :)

Claire, egy hétre megyünk majd Ausztriába. Nem viszünk bébicsőszt, de két másik 3gyerekes családdal megyünk, Julcsinak lesz két kortársa meg a többiek sem olyan nagyok még, szóval valahogy majdcsak beosztjuk a gyerekfelügyeletet, hogy tudjunk síelni is :) Apartmanba leszünk önellátón, de pár méterre lesz egy spar. Szóval bizti megoldjuk majd, csak legyen mindenki egészséges épp akkor és ne legyen túl zord az idő :)

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Claire nagyon profin megoldottad a síelést! Várjuk a képeket!

Katjja zselés ételfestéket használok de ezen kívül kakaóport, céklaport ami természetes színező nem úgy mint a zselés színező. Ügyi vagy a szaloncukorgyártással! :D A tortáid nagyon szépek lettek! Ügyes vagy nagyon!!! :wink: Bogi nagyon cuki. Boldog születésnapot a kislányodnak! Megkapta a szurit? HA igen akkor puszi az oltás helyére! :wink:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Boldog Születésnapot Boginak! :)

mumoo's - egyedi magyar babaruha

www.mumoos.hu
jaspis
 
 


Anyucik, ne haragudjatok, hogy zavarok.
Csak döbbenve olvastam a hírt, hogy Szentkirályi doktor úr meghalt. Nem tudom feldolgozni a hírt.
Tudja valaki mi baja lehetett???
többször találkoztam vele, egyik szülésemnél ő vizsgált meg. Nagyon kedves, szimpatikus, barátságos volt.

Kép

Kép
b79andi
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 20:13-kor.
szonce82
 
 


Sziasztok!

Andi, hallottam nemrég, hogy Szentkirályi doktor nagyon beteg. Nagyon sajnálom. Amíg bent feküdtem a kórházban, párszor találkoztunk, nagyon kedves, szimpatikus ember volt, csupa jót hallottam róla. :(

Köszönjük szépen a szülinapi köszöntéseket!

Claire, annyira igazad van! Annyit változott! Nézegetem az első képeket és nem hiszem el, hogy ekkora ügyes, szépséges nagylányom van már. Ráadásul a munkát is kezdem, így duplán nehéz, de persze egyben tényleg nagyon jó érzés. Nem baj, majd a másodiknál lesz megint egy ilyen szép évünk! :)
Jó, hogy ilyen lehetőségetek volt és nagyon igazad van, hogy kihasználtátok. Ha lenne ilyen lehetőség, mi is mennénk. :)

Zita, készült Boginak is torta, gesztenyés tekercsből, karobos keksz és almás gesztenye rétegekkel, csiga-biga formában. Teszek fel képet. :)

Millye, a zselés ételfestéket és a céklaport hol szerzed be? Köszönöm a sok dícséretet! :) Bogi megkapta a szurit, szerencsére minden gond nélkül vette a dolgot. Persze volt nagy hiszti, de kapta a homeós bogyókat, szóval semmi baja nem lett. :)

A szülinap nagyon jól sikerült, pároméval együtt tartottuk múlt vasárnap. Itt volt mindkét nagyi meg nagybácsik, nagynénik, Bogi meg persze előadta a nagy alakítást. Folyamatosan dumált, röhögcsélt, rohangált, mászott fel a székére, le róla, be a lufik közé, szóval nagyon élt. Bontogatta a rengeteg ajándékát, mindent jól megnézett. A tortájánál sokkal jobban érdekelte a gyertyája, de aztán zokszó nélkül benyomta a szeletet, amit kapott. :) Nagyon izgultam, mert a párom Eszterházy tortát kért, én meg életemben először csináltam. Persze nagyon finom lett, mindenki agyon dícsérte.
Február 17.-én kezdek újra dolgozni, intézgetem a papírokat, Bogi megy ügyesen szokik be a bölcsibe. Nagy kedvenc, mindenki össze-vissza dícséri, milyen könnyű vele, milyen önálló, mosolygós, érdeklődő, én meg persze olyan büszke vagyok!

És a szülinapos képek:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
katjja
 
 


Sziasztok!

Hááát én is döbbenten ülök itt a gép előtt!!!

Én Szentkirályi doktorúrnál szültem!
És mondanom sem kell, élmény volt! Nem gondoltam volna, hogy röhögcsélni fogunk szülés közben... Vele sikerült

Hihetetlen! És nagyon hirtelen jött ez számomra!

Nyugodjon békében!!
Családjának pedig őszinte részvétem!! (ha jól tudom, 3 gyerkőce volt! )

Kati

Kép
tatyi1983
 
 


Szentkirályi doktort én is ismertem. Amikor a kisfiammal voltam terhes akkor egyszer ő ultrahangozott meg és amikor szültem ő volt a másik ügyeletes orvos. Engem is ledöbbentett ez a hír, hogy meghalt :cry: olyan fiatal volt még. :( Őszinte részvétem a családnak. Nyugodjon békében. :cry:

Katjja A céklaport bioboltban lehet kapni én is a helyi gluténmentes boltban vettem. Zselés ételfestéket a Söreginél és a desszertmesternél lehet kapni. Örülök, hogy túl vagytok a szurin!! Csodás tortákat csináltál. Nagyon ügyes vagy! Le a kalappal! :wink: Bogi nagyon cukik a képeken! Örülök, hogy jól megy a beszoktatás! :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Sziasztok lattom tudjatok mi tortent... Szentkiralyi doktor agyverzest kapott 24en 3 kisgyerek maradt Apa nelkul a legnagyobb 9eves! Lanya a baratnom tesojanak osztalytarsa....

Kép

Kép
cirkuszka
 
 


Sziasztok!

Újabb hír:
Egy fórumozó azt írta egy másik helyen, Szentkirályi doki nemcsak hogy agyvérzést kapott, de állítólag Leukémiás is volt, pluszban még egy tüdőgyuszit is kapott!
Cirkuszka ebből mi igaz?

Tudom, a lényegen sajnos már nem változtat, de ez borzasztó! Teljesen megrázott! Hogy lehet ezt feldolgozni???
:-( :-( :-(

Kép
tatyi1983
 
 


Szentkirályi doki az az őszes hajú, de fiatal, magas orvos? A szobatársam szült nála, nekem is nagyon szimpatikus volt. Sajnálom, ami vele történt.

mumoo's - egyedi magyar babaruha

www.mumoos.hu
jaspis
 
 


----
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szonce82 2012.03.31 20:13-kor.
szonce82
 
 


Megnéztem, arcról én is ismerem. Irtó fiatal volt! Szörnyű! Vajon ki segít a családjának?

Claire
claire
 
 


Döbbenet. Alig volt idősebb nálam. :(
(Én nem találkoztam vele.)

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: