Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jaffa, köszönöm, aranyos vagy! A pocak nagyon szerényen növöget, :( :oops: reggel alig van, bezzeg este, kajálások után! :?
Figyelem már a mocorgást, de ezek még egyelőre a beleim. :roll:
Szerintem hamar belerázódsz majd a mindennapokba, meglátod. Vizsgához megy a drukk!!!

Nikuc, Lexi is alig beszél még, de mivel egyrészt 2 nyelven tanul, és majdnem mindent megért így is, valamint én 3 évesen kezdtem, én nem aggódom. :wink:

any, örülök, hogy úgy tűnik, kiderült, mi a gond. Gasztróra mikor mentek?

ancsi, nálunk is halomban áll a használatlan, majdnem mind örökölt játék, igazából egyik se érdekli. Bezzeg a konyhaszekrények... :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


beze!
pocak!!! hajrá!!!

gasztro?
amikor hazaértünk, azonnal telefonáltam, hogy kérjek időpontot.
erre azt mondják, hogy déltől egyig lehet kérni.
oké, 12:08kor hívom ismét, erre: majd holnap 8-9ig telefonájak, mert nem tudnak időpontot adni.
ez mekkora szemétség.
de majd megyünk...
Vendég
 


erre tejallergiára végeznek valami tesztet vagy vizsgálatot?
akár magánban fizetőset is?
tudtok ilyet?
ami kicsit gyorsabb lenne... legalább időpontot adnának.

most tele vagyok aggódással.
nem tudom mi van már a Zsófival. és hogyan lehetne túllenni rajta.
Vendég
 

 
 

any, ez annyira tipikus. :evil: Magánban is biztosan végeznek, Pest tuti, Fehérvárt sajnos nem tudom. :(

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Jaffa, aranyos vagy..tudod azért arra figyelt a két személy, h ahogy megnyitom az üzenetüket törölték a regit. nehogymár vissza tudjak írni..na, mindegy, ugorgyunk..:)

Neked drukk az uccsó vizsgához,meg a munkához, menni fog az mint a karikacsapás, hiszen nem csak egy gyereket neveltél az elmúlt évben hanem mindannyiónként egy kicsit, meg terhesgondoztál is!!!:)

Erről(rólad, mert a múltkor se jöttél be hozzánk :P ) jut eszembe, h én aztán hiába hívok bárkit, erre nem fúj senkit a keleti szél, úgyh a köv talira ha jó idő lesz, akkor lehet megpróbálnék bemenni ...

Any, neked meg nagy kalappal anyóshoz, s nem különben az rendelés időponthoz..nem is írok mást, csak annyit, h emlékszel ,h én áprilisban mikorra kaptam időpontot???hogy mért is vittük magánba???
Nem értem Zsófinál, ha a tejjel van/volt gond, akkor fél évig h fejlődött az anyatejjel??de azért jobb későn, mint soha..

emelt cs.pótlék:hm, azért érdekes, h allergiára meg ilyesmikre jár, én a múltkor kérdeztem, a mi bajunk nincs a listában(törvény szabályozza, meg van a betegségek listája, szakorvos állítja ki, netről letölthető nyomtatv.), a koraszülöttség önmagában nem ok..meg amaz se, meg különben is ilyesmit ,h korai fejlesztés dévénnyel, katona módszert,tsmt ,stb, csináld csak zsebből, ehhez még utazási támog. sincs.Nem tb finanszírozott eljárás.

egyébként mikor "kellene " beszélni a gyerekeknek??

KépKépKép
tünci28
 
 
 


tünci!
ez olyan szerintem, hogy csak egy megfelelő szakorvos kell hozzá, aki kitölti a papírt.
ha Zsófina baja van, akkor gondolom nem lehet neki akármit adni.
ez a 2doboz tápszer magában 5ezer, és egy hónapban kb 5-6 kell belőle.
pedig csak reggel este meg éjszaka kapja.

a dokinéni elmondta, hogy az anyatej nem ugyanaz mint a tehéntej. mások a fehérjéi, meg más az összetétele. mondjuk a cukor az nem.

jah igen. és hova vittétek magánba? elküldöd priviben a címet?
nekem nincsen sem kedvem sem időm kivárni, amíg majd eltelik pár hónap, miközben ez a 3. hónap, hogy minden második héten beteg a Zsófi. de azért elviszem oda is.
szemészhez is majd magánban viszem. még a múlkor bendétől kértem el a számot. nem mertem elvinni az sztk-s rendelésre.

de amúgy még ez sem biztos. de a dokinéni szerint lehet, hogy allergia gyengítette le ennyire az immunrendszerét.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.06.22 21:24-kor.
Vendég
 


jah és most este, amikor adtam neki a HA tápszert, aminek szerintem csirketáp szaga van, azt mondja.
"anya, simom", én csak lestem , méghogy finom... szegénykém...
Vendég
 


tünci!
írtam egy privit.
nem akartam kitenni az üzenőfalra. pár dolognak utánanéztem.
légyszi olvasd majd el.
Vendég
 


Tünci: Lotti dongalábára sem akaták megadni. 1 hónaposan kb vittem a papirt egy helyettes védőnő tanácsára, akkor azt mondta a fehérvári orvosunk erre nem jár. Aztán mikor Pestre kerültünk, ott volt olyan orvos aki születéstől megadja, de a többi csak a műtét után. Ugyhogy szerintem ez orvos függő is.

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Sziasztok!

Jaffa hajrá szorítunk! :lol: :wink:

Tünci de jó lenne ha jönnél a következő talira! :lol: De mi Matyival le is tudunk ugorni hozzátok :wink: Gégéé is igérte régebben de a jó ég tudja hova lett! Remélem jól vannak :D

Any tesómnak csináltak terhelést amikor jártak vizsgálatra, a budai gyerekkórházba ártak, nem is tudom az megvan e még vagy azt is eladták magánklinikának :evil:
Ittatak vele tejet és utána x idő után egy gépbe kellett fújnia, abból kimutatták, hogy mennyire dolgozza fel a szervezete.
Lehet, hogy magánba kellene menni ha ilyen "segítőkészek" a kórházban!

Ja a nagy megmondóemberek meg rögtön törlik magukat? Sunyik de piszkosul! :twisted:

KépKép
winchi
 
 


Kíváncsiak voltatok ikrek hordozására: :lol:

http://celesztina.blogspot.com/2008/09/ ... dozsa.html

Kicsit karácsonyfa effektus, hogy mindenhol lóg valaki :lol:

KépKép
winchi
 
 


Sziasztok!

Készülünk mi is Csupamókára, csak előtte még benéztem.

Emelt csp-t Lili is kap az asztma miatt, nekünk simán aláírta a papírt a pulmonológus dokinéni. Az utazási kedvezményt még nem használtuk fel eddig. Ja és a rendszeres gyógyszereket mi is támogatva kapjuk.

Any, jó, hogy legalább kiderült, mi okozza a gondot Zsófinál. Röhej ez a magyar eü, mindent csak magánban érdemes intézni, csak tudnám, minek fizetjük a tb-t. :evil:

Tünci, én már gondoltam rá, hogy jó lenne, ha jönnétek Ti is a talira, csak nem tudtam, nekiindulnátok-e. Jó lenne nagyon. :D
Most jutott eszembe, hogy sógornőmék jártak a Gézengúz Alapítványhoz is Dorkával, őket ismeritek? Bár ha jól tudom, Bp-en, Budakeszin és Győrben vannak csak.

Beszéd: Nati most indult be, csak lesek sokszor, hogy mennyi mindent kimond már. Magát úgy hívja, hogy A-hi-ka (=Natika). :D Ja, és ha tüsszögünk, mondja, hogy egége. Megzabálom ilyenkor. Amúgy egy hónapja még alig mondott pár szót.

Jaffa, drukk az utsó vizsgához!!!! Mikor is kezded a munkát?
Remélem, jövő héten találkozunk Csupamókán.
Jaj, nem is írtam, hogy engem is hívtak, és úgy tűnik, augusztus utolsó hetében kezdek én is a munkahelyemen, egyelőre 6 órában. Aug. 1-től hívtak, de azt nem vállaltam, Lilinek 23-áig van a szünete, ez az utolsó ilyen nyár, hogy együtt lehetünk. Ezért 23-án kezdek. Vérzik a szívem, novembert terveztem, de ezekben az időkben nem merek nemet mondani, ki tudja, akkor lesz-e valami. :? Most még a bölcsit kéne megbeszélnem, hogy akkor mikor kezdhetünk, addig Nati is Mamizik majd.

Lara, voltunk már a TTL-ben, de mindig Natival, és úgy nem igazán tudtuk jól megnézni a tapétákat, miközben őt kergettük. :wink: Majd egyszer jól körülnézünk kettesben.

Könyvet végül megrendeltem, meg a lányoknak is egyet-egyet, nemsokára ők is névnaposok lesznek. Nagyon megérte, a kedvezmény több volt, mint amennyit fizetnem kell.
Ja, Ancsi, az elliptikus trénert teszveszeltük, már régóta nézegettük őket, csak a férjem mondta, hogy tudjuk be ezt névnapi ajándéknak és nem kér mást. A térde miatt most elég korlátozott, hogy mit mozoghat, tavaly futni járt meg fallabdázni, ezt most nem teheti. Na meg az elliptikust én is szeretném majd használni.

Winchi, micsoda álom. :) Jók ezek a dupla hordozások. :wink:

Katinka

Kép
Kép
katinka31
 
 


egészségügy röhej, nem nem, ezen már sírni kell.
október 1. re kaptunk időpontot. a csajszi adott tanácsokat, hogy hova vigyem el addig, de ha kell spéci tápszer, akkor azt csak ők javasolhatják, vagy írhatják fel.
azt mondják, addig ne adjak neki tejet.

Zsófi nyűgös és lázas, már nem annyira, de a hasa megint nagyon nagyon fáj. és én meg nézzem, ahogy kínlódik egész októberig?
és a bölcsiben ha adnak neki tejet? na nem.

és ugye nem lehet tudni, hogy tejcukor vagy tejfehérje.
akkor miket adhatok neki?
egy spekulációra nem lehet alapozni.
most megint ki vagyok akadva.
Vendég
 


Any: Mi jó fél évig vettük zsebből a HA tápszert. :( Most meg 2-3 hónapja a speciális allergiás gyerekeknek valót, ami ugyanúgy 2e, mint a Ha-s (Tecsóban, ha épp volt, ha nem, akkor 2500-3000 a gyógyszertárban), csak épp majdnem feleakkora. Most kaptunk egy lapot az allergológiáról, amin az előzményben leírták, hogy Peti a Pepti Plusot kapja, és a végén ottvan, hogy ezt javasolják neki továbbra is. Pénteken megyünk a gyerekorvosunkhoz, hogy ez már elég-e ahhoz, hogy felírja, vagy meg kell várni az allergiavizsgálat kiértékelését. (Júli 22-re kaptunk időpontot), egyébként meg április végén jelentkeztünk be az allergiavizsgálatra, és szerencsénk volt, mert már júni 10-én mehettünk! :) Egyébként nálunk vérvétel volt, és valami Ig szinteket néznek. Abból talán minden allergiája kiderülhet.
Próbálj neki adni laktózmentes tejet. Ha tejcukor allergiás, attól nem lesz baja. Ha attól is megy a hasa, akkor tejfehérje.
A sajttól megy a pocija? Mert abban a tejfehérje nagy része lebomlik. Ha nem okoz olyan súlyos tüneteket, mint a tej, akkor valószínűleg tejfehérje allergia.
A bölcsiben kikötheted, hogy ne adjanak neki tejet, vagy vihetsz neki külön kaját. Legalábbis itt felénk így csinálják, ha valakinek allergiás a gyereke.
Magánrendelésről annyit tudok, hogy akiket Tünci ajánlott, ők csinálnak allergiavizsgálatot is, de éves kor alatt csak a vérvételes biztos. Lehet venni otthonra egy tesztlapot, de valami 20e Ft.

Katinka: És hogy megy ez? Milyen papírok kellenek hozzá? Mondjuk engem az emelt csp annyira nem is hat meg, már annak nagyon örülnék, ha a speckó tápjait támogatva vehetnénk meg, mert rengeteget jelentene.

Tünci: Én úgy tudom, hogy koraszülötteknek is jár, de megvan, hogy mennyivel előbb születetteknek. Sajnos nem tudom pontosan.

Kép

Kép
nikuc
 
 


Atyám ! anyany azt hittem nem jól látok! :shock:


Egy ismerösömnek koraszülött babája lett 6 éve. Akkor másfél kiló volt a határ. Ha ez a súly alatti akkor automatikus az emelt csp.

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Sziasztok!
Nem volt netünk a héten, vagyis csak azt hittük, hogy nincs, de most jól visszadugtam a kicsúszott kábelt és tádááámmmm.

Visszaolvastam, de már rohanok is, felébredt Dorcsi.
Vendég
 


Nikuc, én az Államkincstár honlapjáról töltöttem le a nyomtatványt, azt elvittük a szakorvoshoz, aláírta, lepecsételte, utána bevittem a helyi MÁK irodába és kb. egy hét múlva már jött is az emelt pénz. Ráadásul azt hiszem, két hónapra visszamenőleg is adják, ha a betegség már akkor fennállt.

Any, nagyon gáz ez a október 1. :evil: És addig mit adj neki? Sok puszi Nektek!

Kép
Kép
katinka31
 
 


Helló csajok,

mi is élünk! gyorsan bekukkantottam!
Any: bár én még nem voltam a Telkiben, de nagyon dicsérik! valószínűleg ha egyszer rászánom magam, akkor az orrsövényem ott fogom műttetni. Nézd meg a honlapjukat, minden van!
http://www.telkihospital.hu
Sajnálom picilányod :(. Október kiba messze van :twisted: :twisted: :twisted:
Na majd még jövök!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok!

Végre süt a nap! :D
Lányok, nyáron kell sok talit szervezni, mert aztán ősszel már olyan sokan elkezdtek dolgozni, hogy nem tudunk találkozni!

Jaffa! Bejelentettelek jövő szerdára 10.30-ra Titeket! :D Melyik körzet lesz a tied? Drukk az utolsó vizsgához! Ügyi vagy!

Wicca! Azért kicsit írhattál volna magatokról! Hogy vagytok?

Anyany! Sajnálom a tejallergiát, remélem az a fajta, amit kinőhet!

Katinka! Lilinek mennyire súlyos az asztmája? Egész évben gyógyszert kell szednie? Meg befújásos gyógyszere is van? Pont ma néztem, hogy annyira sokat változott Nati, mióta először láttam! Nagyon szép!:D

A fülbevalón gondolkodom. Rékának kicsi korában még nem akartam, de azt gondoltam, hogy azért 2 éves koráig lesz. De most meg olyan akaratos, meg hisztis, nem biztos, hogy ez a legjobb kor a fülbelövéshez. Pár hete a Liszt F. utcában (ott van egy ékszerész, ahol baba fülbelövés van) éppen egy kislánnyal jöttek ki (kb. annyi idős lehetett, mint Réka), a kislány rettenetesen sírt, remegett, meg hüppögött, a fülbelövős csaj meg rohant utánuk, hogy minden rendben van-e? :shock: Szóval nem tudom, hogy mikor kellene? Jaffa, Bende, ti mikor gondoltátok?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


miután Zsófinak ma reggel is piszokul fájt a hasa, kicsit elolvasgattam a HA tápszer összetevőit: van benne tejcukor és tejfehérje is.
nem értem. akkor mitől HA? meg rá is van írva, hogy nem adható tejallergiásoknak. ???
most mi van?

összezavarodtam.
délután felhívom a dokinéninket. :(
Vendég
 


ezt talátam még:
LAKTÓZ INTOLERANCIA:
Előfordul, hogy allergia, intolerancia vagy fertőzés miatt hasmenés lép fel, emiatt a bélfalban átmenetileg csökken a laktáztermelés, így a bélrendszer ez idő alatt nem tudja lebontani a laktózt.

de hasmenése meg nem szokott lenni egyáltalán, inkább az ellenkező, eléggé szorulásos...


TEJFEHÉRJE - ALLERGIA:
A gyermekkori tejfehérje- és egyéb ételallergia jellemzője a tünetek nagyfokú változékonysága:
hasi fájdalom, hányás, hasmenés, haspuffadás, székrekedés, allergiás gyomor-bél hurut, táplálék okozta vastagbél- és vékonybélgyulladás, étvágytalanság, nyelőcső reflux betegség, csalánkiütés, atópiás ekcéma, ismétlődő felső légúti hurut, visszatérő asztmás hörghurut, asztma, allergiás nátha, gégeduzzanat, ismétlődő fülgyulladás, nyelv- és ajakduzzadás, viszketés, súlyfejlődés megállása.

amit kiemeltem, az jellemző inkább...
talán ez a jobb, mert ezt kinőheti :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Any október 1??? :shock: :shock: :shock:

Mancsa jó hogy rájöttél a hibára! :lol:

Wicca szia! Gyere mesélj! :wink:

Szösz nekem fősuliként lett 3ik fülbevalóm, hát azért eléggé fáj, nem is a lövés hanem utána. Be is növesztettem az a lukat azóta...

A szomszéd kislány nemrég kapott fülbevalót, 9 éves, lehet hogy én is így csinálnám, hogy akkor amikor már a gyerek is akarja, mert hát valljuk be pici korban sokszor azért kell, hogy ne mondják azt jaj de szép kisfiú meg egyéb társadalmi elvárások.
A lányoknak ilyenkor még teljesen mindegy, hogy van e fülijük vagy nincsen.
Tudom könnyen okoskodok egy kispasival :wink: Neki nem lesz soha legalábbis nagyon remélem! :twisted:

KépKép
winchi
 
 


:)
Zsófinak sincsen fülbevalója, de egyelőre nem is lesz.
keresztelőjére kapott egy nagyon nagyon szépet, de majd később...
Vendég
 


Sziasztok!

Any, hm, kb ezt gondoltam.:( én ápr végén kaptam aug3-ra időpontot.Aztán könyörgőre fogtam ,így kaptam köv héten.

Én azért nem értem ,h ez hogyan jön csak most ki, ez már tutti, v csak "ráfogta" a házidoki???

Amúgy a Felker Zsuzsának van gyerekorvosi körzete, hívd fel, kérdezz rá ,h fogadna -e magánba?!

Nem tudom ki kérdezte, igen az 1500 gr a határ, ahol biztosan jár.Meg a krónikus tudőbetegség a BPD, meg az agyvérzés és társai.
A gasztró dolog miatt akkor kapnánk, ha kitenném a 24 órás gyomroszondás vizsgálatnak ,aminek nem fogom kitenni.

WICCA, hello!!!Pont ma gondoltam végig ,h kik azok akikre emlékszm de ritkán van egyáltalán nem írnak, úgyho akkor mág várható ,h ma felbukkan:GÉGÉÉ,NASPI,ZSULA,SARMI,HETTULI, BENDE,NAVARED
:)

Voltam ma Pausnál, kicsit jobban van.

És voltam Ágicánál, nagyon jól van, még a szeme is ki volt festve, vagány csaj ,meg se látszik ,h milyen komoly műtéte volt.Puszil mindenkit!

füli:újszülöttnek nem érdemes, mert nem lehet tudni ,h milyen lesz a fülformája, nagyon mellé lehet fogni...aztán később, meg ordít..szerintem várjátok meg, amíg kéri.Én 9 évesen furattam ki ,rohadtul fáj,meg aztán 19 éves a harmadikat, rohadtul fáj..szóval egy két évesnek nem okoznék olyan fájdalmat direkt, mert még egy-két nap gyulladt és ha ráfekszik is nagyon rossz.

Winchi:ikerhordozás: :shock:

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Sziasztok!

any, ez nagyon durva! :( Ez már tényleg siralmas! :evil:
Lexinél én se sietem el a tejet, a sajtra kijön az ekcémája, viszont a tejalapú tápszerre semmi baja. Ezt se igazán értem. :shock:
Zsófinak továbbra is gyógypuszik!

Szösz, nekem 3 évesen lett először kilyukasztva a fülem, komolyan mondom, nem fájt, és én kértem. Aztán benőtt, és a felnőttkori már fájt. Azóta van megint. Lexinek se tervezem korábban, annyi hülyeséget hallottam én is, nincs a lányomnak fülbevalója, akkor biztosan fiú! :evil: Eszem ágában se volt újszülöttként kitenni ennek, egy csomóan nem is értetek meg, de az én gyerekem!

Tünci, örülök, hogy papusod jobban van! :wink:
Ágicát én is puszilom!

Winchi, én soha nem akartam ikreket, nekem bevallom, sok lenne. :oops:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze pont azért írtam le nektek az álmomat, mert én sem akarnék direkt ikreket, meg sem fordult a fejemben ezért fura nekem is ez az álom. Arról nem is beszélve, hogy hamarabb húzna a szívem még egy fiúcskáért :oops:
Szóval teljesen szokatlan helyzetet álmodtam...

Ágica kifestve bűvöli a műtősfiúkat? :lol: Örülök, hogy ilyen könnyen viseli, puszi neki!

KépKép
winchi
 
 


Winchi,szerintem csak egyet bűvöl..:)
tünci28
 
 
 


Lottinak kb 3 hónaposan kifúrattam a fülét. Tűvel, nem pisztolyosan. A szemét, önző anyja. Én úgy voltam vele, hogy minnél előbb, akkor könnyeben viseli. A régi védőnőm aki Olinál volt, híresen jól csinálja. És nekem szimpatikusab volt ez, hogy nem egy kozmetikus csinálja, hanem egy egészségügyis, egészségügyi helyen. Semmivel sem tartott tovább mint a pisztolyos.

Ágica ki van festve a kórházban? :shock: Ezt nevezem :) Én három napja a hajamat mosom :lol: :oops:

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Kriszta dehogy vagy ezért szemét önző anya! :wink: Csak a véleményemet írtam le :wink:

Haha Tünci most esett le hogy micsoda műtősfiút szugerál Ágica! :lol: :lol: :lol: Jó kezekben van! :lol:

KépKép
winchi
 
 


tünci!
én is ezen gondolkodom ám! hogy felhívom a rendelőjét. utánanéztem a telefonszámnak is. aztán majd én is könyörgök egy sort...
meg ő is főorvos, ha jól láttam. csak nem lehet rossz... te ismered?

diétában annyit csinálunk egyelőre, hogy kapja a HA tápszert meg kap joghurtot. most vettem bio-t. 3x annyi, mint a sima... :(
aztán majd meglátjuk.
de délután a joghurttól nem fájt a hasa.

viszont úgy nézem, megvan a láz oka.
4 db zápfoga egyszerre. a leghátsók. be is van dagadva mind, sztem 1-2 hét és áttörnek majd. megtapogattam és mindnél felsírt, meg az egyiknél kicsit mintha fehéredne az ínye.

nem hiszem, hogy ráfogták. az örökös hasfájás a szorulás, meg amiket írtam. a dokinéni szerint lehet, hogy a tej.
de majd meglátjuk. lehet, hogy nincs is semmi, de akkor megint itt a bibi, hogy mitől fáj egyfolytában a hasa.
akkor inkább az allergia, mint valami komolyabb. mert ugye egy kicsinál a hasfájás mindennek az első tünete...
Vendég
 


nikuc!
köszi, hogy írtál!
pont én is erre gondoltam, hogy csak joghurt, meg a tápszer.
mert a sírva könyörgő gyerekemnek nem tudom azt mondani, amikor ott a kezében, hogy nem. illetve mondtam, de mégsem sikerült.
be is falta mindet, és attól nem fájt a hasa...
érdekes... de reggel a tápitól fájt...
a LIGA margarint beszereztem. ezt máshol is olvastam.
de apának flora van, light, abban sincsen elvileg tejszármazék. legalábbis nem láttam ráírva.
Vendég
 


Any és a szójatej???Állítólag ízre ne mrossz..a HA-nál nem lehet rosszabb!
a margarinok növényiek, szerintem.

hallomásból ismerem ,h kedves, hozzáértő.A Tokodi is hozzáértő ,nagyon is, de ,h kedves lenne???na.....attól függ, h milyen napja van, de szókimondó az tutti..

mondjuk szerintem is ez legyen inkább, mint vmi komolyabb.sajna van a rokonok között 6 éves chron beteg kisfiú, hasonló tünetek, azért az sokkal-sokkal rosszabb, nagyon komoly diétával..
erről jut eszembe, h mostanában nekem is mennyit fáj a gyomrom, a múltkor láttam is jeleit a kiújuló fekélynek.remélem tévedtem.:?


Jól van, na csajok, az a lényeg, h Ágica tök jól nézett ki, nem ám műtét utáni lestrapáltság meg ilyenek, simán sétált is már! 8)

NIKUC, 2010 oktoberig jó,rotateq.

csajok nálatok volt a babáknál szájpenész?a májusi topikban olvasom, h szinte minden babának van, pedig naponta sterilizálnak..hát én erről úgy leszoktam, csak elmosom a cumit.:oops:
eddig nem volt ,de még ezután is lehet, bármikor?

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Tünci, nálunk sosem volt szájpenész egyik lánynál sem, pedig nem vagyok az a túlsterilizálós fajta, sőt... :oops: (Nem lehet, hogy pont a túlzott sterilizálástól van?)
Örülök, hogy Ágica jól van, mondjuk kb. ezt is néztem ki belőle az első találkozásunk alapján :wink:

Füllyukasztás: Lilinek 1,5 évesen csináltattuk, Natinak 9 hónaposan. Egyiküket sem viselte meg igazán, kis sírás után (ami a csattanástól is lehet, nem feltétlenül a fájdalomtól) megnyugodtak. Nekünk a régi védőnőnk csinálta, kijött házhoz. De pont ma mesélte a barátnőm, hogy nekik egy kozmetikus csinálta, de hang nélküli lyukasztóval, a 3 éves kislánya nem is sírt. (Szösz, Márti a CsM-ről) És harmadannyiért, mint az ékszerész a Liszt F. utcában.

Szösz: Lilinek napi 2x kell befújót használni, betegség esetén van egy másik befújó, a hörgőtágító. Téli hónapokban még plusz egy gyógyszert szedett, rágótablettát, azt most nem kell. Igazából annyira nem súlyos, de minden vírus lemegy a hörgőkre és akkor nehezen lélegzik. Szerencsére nem allergiás eredetű.

Wicca, hogy vagytok? Mesélj!

Kép
Kép
katinka31
 
 


tünci!
azt olvastam, aki tejfehérje allergiás, az könnyen lehet más fehérjáre is. tojás, meg szója pl.
úgyhogy nem merem megpróbálni.

remélem nem fekély.

nekünk nem volt szájpenész. úgy tudod megnézni, hogy gézlappal megpróbálsz törölni a szájában. utálni fogja, de ha könnyen lejön, akkor az tejmaradék. ha nem, akkor vmi más. de a szájpenésztől a feneke is nagoyn csúnya piros lehet.

egyébként én úgy csináltam, hogy mikrós sterilizálóm volt, napi 1x sterilizáltam mindent, egyébként csak forró(amilyet a távmelegvíz ad), mosogatószeres vízben elmostam és öblítettem.
1 éves kora óta 2-3 hetente citromsavas vízben kifőzök mindent és kész.


ÁGICA!!!
ÖRÜLÖK, HOGY JÓL VAGY!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, meló előtt...

Anyany! sajnos nem tudok segíten doki ügyben. Mi senkit sem ismerünk. Viszont van egy dietetikus ismerősünk, esetleg tőle kérhetek valami segítséget, ha még kell. Ő tudna segíteni étrend összeállításban is.

Mindenféle margarin növényi eredetű! A vajak készülnek tejből.

Tünci!
sajnálom, hogy Bátort megint dokihoz kell vinni. Én a helyedben felkeresnék egy másik neurológust is, hogy megerősítse az előző véleményét is. Hátha nincs semmi gond és feleslegesen paráztat.

Lara! gratula az új házhoz. Sajnos előlünk elvitték a lakást, amit kinéztünk. Illetve azt mondta a hapi, hogy mégse adja el...Most iparkodnunk kell, hogy a másikról ne maradjunk le. Babonából inkább nem is írok semmit.

Mindenki aki gyerkőccel rendelkezik!!!! Van egy csomó eladó pelusom, kicsit túllőttem a mennyiséget, nem számítottam rá, hogy a Nyanyó ilyen hamar szobatiszta lesz.

Szóval van két csomag biliről leszoktató pelus, hercegnős, ezek bontatlanok. ( eltűnik róla a minta, ha pisis lesz) Van még jó pár darab bugyipelus, vagy nem tudom, hogy mondják, amit nem össze kell tépőzárazni, csak föl kell húzni. Ezek pónisak, micimackósak. És van még pampers is, sima.
Ja és van jó pár darab úszópelus is. Talán egyben is van a csomag, még nem számoltam meg őket. Méretre kb egyformák, azt hiszem a pampersből 4- est használtuk. Szerintem 10- 14 kg- os gyerekre jók.

Ha valakinek kell, írjon privit, vagy hívjon. Sok embernek megvan a számom is. Szállítást vállalok Szabadbattyán, Kőszárhegy, Polgárdi, Lepsény, Enying vonalon. Valamint Sárbogárdra és Cecére, Várpalotára, Fehérvárcsurgó...Bodajk...és környéke. Ha valahol erre laktok és kell szóljatok. Benzinköltséget természetesen nem számolok. Persze Fehérváron is bárhova elviszem.




Kicsi Zsófi!!!!!!!


Isten éltessen sokáig, nagyon nagyon boldog szülinapot!!!!

KépKép
bende
 
 


Még valami:

nem csak egyben elad a peluscsomag, kinek mi kell azt viheti...

Nem is muszáj privit írni... ha több embernek kell osztozkodjatok nyíltan.:)))))

Bolti ár: kb 70%- árt adnám

KépKép
bende
 
 


bende!
mennyi a bolti ár 70%a?

köszi a jókívánságokat!
Niki nagyon ügyes!
Vendég
 


nah, hogy minden kerek legyen, van egy újabb valami.
Zsófi5kor ébredt, kérte a tejet.
nézem, az egyik szeme úgy be van dagadva, hogy ki sem bírja nyitni.

arra gondolok, lehet, hogy szúnyogcsípés, mert amikor elesett, a betonlépcsőn, akkor mondott valami hasonlót a doki,hogy az is csúnyán fel tud dagadni.

de ha nem az, akkor...

rossz éjszakánk volt. lázas nagyon, meg a foga is piszkálja.
ezerszer ébredt, nyöszörgött...

hamarosan visszük a dokihoz újra.
Vendég
 


Olivérnél sterilizáltam mindig mmindent. 2x volt szájpenésze. Lottinál mikor kibontottam a cumit, akkor elöször és utoljára kifőztem. Soha nem volt széjpenésze. Lehet, hogy van benne valami.

Persze Winchi nem vagyok önző. :wink: de én is rágodtam rajta, hogy kitegyem-e plusz fájdalomnak. de én fiú után úgy élvezem, hogy lány

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Sziasztok!

Én se vagyok az a túlsterilizálós fajta, sőt. :oops: Lexinek se volt soha szájpenésze, amire egyszer azt hittem, az anyatej volt. :oops:

any, jaj istenem, rátok jár a rúd rendesen! Lexinek is nagyon csúnyán feldagadnak a szúnyogcsípései, ilyenkor kap egy fél adag calcimuscot, az hamar leviszi. Gyógypuszik mennek ismét!
Azt hiszem, te kérdezted: most már biztos vagyok benne, tegnaptól érzem a kistesót. :D Korábban is éreztem, de elhessegettem, hogy ezek a beleim, de tuti nem, azok nem huppannak.

kriszti, nem vagy önző, Lottinak biztosan jól áll a fülcsi. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Bende: Hiába növényi eredetű a margarin, szinte mindben van tejsavó pl. Ha valaki olyan érzékeny, az elég is. Az egyik ismerősömnek tejfehérjeallergiás volt a babája, és már attól véreset kakilt, hogy az anyukája levesében volt vegeta.

Any: Nagyon csúnya tud lenni a szúnyogcsípés, tényleg! De a kálcium csodákra képes! (mi írattunk calcimuskot, mindig van otthon, abból kap felet reggel, felet este)
A florában van tejsavó, nekem úgy rémlik. Meg kell nézni az E-számokat is, van, amelyik álcázott tejszármazék. Be akatam linkelni az E-számos oldalt, de nem működik. :( Majd keresek újat. A HA tápszer attól HA, hogy a fehérje egy része le van benne bontva, így azok a gyerekek, akik hajlamosak lehetnek allergiára (mert a családban van, pl.), ilyet kaphatnak, és akkor jó eséllyel elkerülhetik. (tehát allergiamegelőző) Ha valaki már allergiás, akkor neki már az is sok, ami ebben van. Peti is full ekcémás volt a HA tápszertől.

Kriszti: Én felnőtként is lövettem. Szinte nem is lehet érezni. :) Mi később szeretnénk neki fülbevalót berakatni, mert nekem elrontották kicsinek, és ezért most nem tudok karikát hordani. Más a szúrás iránya, meg a lyuk se pontosan ott van mindkét oldalon, így elég hülyén néz ki.

Tünci: Sajnos a szója is eléggé allergizál. Sok tejallergiás pikkpakk allergiás lesz arra is, amint elkezdni "nagyban" fogyasztani. A rizstej meg a zabtej viszonylag biztonságos. Köszi az infót. Majd megkérdem a dokibácsit, meg utánajárok ennek az ingyenes dolognak itt. Bár nem sok esélyt érzek rá, szerintem csak pletyka.

Kép

Kép
nikuc
 
 


nikuc, lehet h van ingyenes, pl Fehérváron sok tini kapja a méhnyakrák -oltást ingyen.hátha.

Te aztán képben vagy a kajákról.Én még sosem gondoltam rá ,h esetleg elmenjek allergia vizsgálatra, h mi az amitől kijön az ekcémám.most olyan brutál, h ég, mnit a franc.meg csúnya is.

""nekem elrontották kicsinek, és ezért most nem tudok karikát hordani. Más a szúrás iránya, meg a lyuk se pontosan ott van mindkét oldalon, így elég hülyén néz ki. """--hogy én hány ilyet láttam míg ékszerboltban dolgoztam..ezért nem javaslom senkinek a túl korai lövetést, hihetetlenül el tudják cseszni ,mert még sokat változik a fülcimpa.

sterilizálás:hááát ,én meg se tudom mondani ,h mikor csináltam..ill tegnap pánikszerűen megcsináltam, mikor olvastam a többi csajt, de hogy előtte??passz...de ma átvizslattam, minden rendben.

Beze, DEJÓÓÓÓÓ!!!az annyira jóóóóó!!!

Any,Zsófi:( már többet látja szegény a dokit ,mint az apját..

KépKépKép
tünci28
 
 
 


voltunk dokinál végül.
megkérdezte" hát te Zsófika mit keresel itt már megint?"
mutattuk a szemét, azt mondta, jó, hogy elhoztuk.
holnapra lesz torokkenet eredmény, de mivel 3 napja lázas, kaptunk antibiotikumot, jó erőset meg drágát. :(
meg a duzzanatra szteroidos kúpot, meg orrcseppet is valami spécit, mert ott is van valami duzzanat.
örülhetek, hogy ez a sok allergia nem a gégéjét célozta meg.
kicsit már készen vagyok, ma sem aludtunk túl sokat ám.
Vendég
 


ez a zabtaj meg rizstej ez tej helyett lenne jó?
ilyenekből joghurt nincsen?
Vendég
 


Any a zabtej, rizstej igen a tej helyett jó, bioboltban talán dm-ben is kapható. Elég borsos az ára de a hordozós fórumon olvastam, hogy házilag is el lehet készíteni. Kissé pancsolós de lehet hoy egy próbát megérne. Ezt találtam hirtelen de biztos máshol is írnak róla:
http://nemcsakkrumpli.freeblog.hu/archi ... andulatej/

És igen csak Liga margarin a jó, a többiben van valami származék, tesóm is ezen nőtt fel. Amikor Matyinak elkezdtem margarint adni csak ezt vettük.

KépKép
winchi
 
 


Jaj anyany! szegény Zsófi! Jobbulást neki!

beze: de jó, de jó, hogy már érzed. Mostanában a sogornőmet tapizom :lol: ahogy rá teszem a kezem már mocorog is. Lehet én leszek bent vele a szülésnél. A párja Kazincbarcikán van, és lehet, hogy ide sem érne. Múlt héten voltunk 4 D-en. Kisfia lesz megint.


Elkezdtem szanálni a játékokat. Mondom Olinak mutason rá arra ami már nem kell neki. Mondanom sem kell, semmitől nem szabadulunk.

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Sziasztok, puszi mindenkinek!

Csak fél kézzel, fekve, de kicsit benézek.

Drukkok segítettek, holnap mehetek HAZA!!!Varratszedésre majd vissza kell jönni.
Igaz megtettem mindent h ne hagyjam el magamat....De Tünci túlzott sztem....

Tegnap Tünci meglepett!!!!
Csinos, aranyos anyuka, akinek mindene a kisfia!!!
Köszönöm nagyon h gondoltál rám!!!!!!! Igazán jól esett.
Örülök h papus jobban van!!!!!

Igen, remélem h bűvölök, de csak egy műtősfiút!!!!-de Őt még sokáig!!!

Köszönöm,mindenkinek a drukkokat, ideértek!!! :lol:
A körülményekhez képest jól vagyok--igaz olyan mintha egy elefánt jól derékon rúgott volna... :wink: :wink:
Ülni nem lehet, csak feküdni meg állni, sétálni...
Gyógytorna, szuri, mocorgás de igyekszem tényleg......

Ákos hétfő reggelre belázasodott, így jöttem be....majd belehaltam h ott kellett hagyni. Este orvost is hívtak hozzá.Már jobban van, de alig eszik-iszik, keresi anyáját.......ezért is kell gyógyulni gyorsan..

Most ennyi, puszi minden babának, anyának, majd otthonról jövök...
agica1027
 
 


Tünci, kriszti, köszönöm szépen, nagyon aranyosak vagytok!

ágica, Ákosnak is gyógypuszik, és örülök, hogy jól vagy! :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


winchi!
ez a zabtej meg rizstej.. szörnyű...
de lehet, hogy csak nem ehhez vagyok hozzászokva.
de ha muszáj, akkor úgyis kipróbáljuk.

agica!
remélem te is meg Ákos is hamar rendbejöttök!!!

nikuc!
utánanéztem a dm-ben meg a rossmannban meg a bioboltban a zabtej-rizstej dolognak.
a literes kiszerelés 520nál kezdődik. a rossmannban, a dmben és a bioboltban 630. a dmben van kis kiszerelésű 2dl, az 199, a bioboltban meg van dobozos, poros kiszerelésű, 400g-os, az860-kezdődik.
egyelőre nem vettem.
az összetételét néztem, kalciummal van dúsítva, elvileg, de valószínűleg nem édesek, mert só van bennük, nem cukor.
Vendég
 


közben találkoztunk wicca-ékkal.
teljesen meglepődtem, a nagyfiát ismertem meg.
nagyon szépek aranyosak! a pici fiú is már milyen nagy...
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: