Új privát üzeneted érkezett!

És én még annyit sem mondtam, hogy Isten Éltesse pici lányod !!! Pedig annyira tudtam :oops: :oops: ! Ja és a nagyfiam azt üzeni ne haragudjatok rá amiért nem köszönt el, de totál elbambult! Örülök, hogy találkoztunk!!! :D:D:D

Sziasztok,

ígérem csajok, jövök és mesélek (Anynak elárultam, hogy miért nem voltam, de nyíltfórum lévén ide nem írnám le!). Aranyosak vagytok!!! :D:D
most gyorsan dobok pár képet:

Kép így szokott elaludni :)
Kép ez még májusban készült és itt még rövid a haja!
Kép Zsozsóval :D, imádom ezeket a képeket!!! :D

hétfőtől jövök sűrűbben, de most 7végén bulizok :D!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Wicca: Bálintbaba nagyon édes, és imádom az alvós képeket!!! :) :)

Any: Mi a dm-ben szoktuk venni a sajátmárkás zabtejet, meg rizstejet is. Édeskés ízük van, hiába nincs benne semmilyen édesítő. Szerintem finomak. :) Nekünk általában van 15%-os kedvezményünk, így azért jobb ára van. :)
A porosak közül a kókusztejet imádtam! :):)
Meg ott tudsz venni bio leveskockákat és ételízesítőt is. Azokban sincs tejszármazék, ízfokozó, meg ilyenek. Mi azt használjuk itthon, bár nagyon ritkán használunk.

Ákosnak nagyon gyors gyógyulást kívánok! :D

Krisztina: Az én babám a legbelső sarokba elbújik, és azonnal megdermed, ha a Húgom ráteszi a kezét. :lol: Szerintem a szanálással még várj egy kicsit. Ilyenkor még úgy ragaszkodnak mindenhez! :) Én anno semmit sem engedtem kidobni. :) Még 18 évesen is csak a padlásra vittük őket. :D:D

Tünci: Én is nagyon örülnék, ha ingyen lenne. Ez a leghúzósabb árú oltás. Én akkor már el is döntöttem, hogy Panna majd kilöveti a fülét, ha akarja. :) Egyébként nekem sokszor furcsán hat a pici babák fülében a (számukra) nagy fülbevaló. :) Pedig megvan a lencse fülbim, amit én hordtam kislányként, előtte meg anyum fülében volt. Neki is akkor tették be, mikor született. :)

Képzeljétek, megjött Peti allergiavizsgálatának az eredménye. Semmire nem allergiás, és néztek immunkémiát is, az is rendben van, semelyik Ig szintje nem magasabb, és a vas is rendben van a vérében. Szóval most ott vagyunk, ahol eddig. Nem tudjuk, mitől jön ki az ekcéma, és a Pepti Plustól miért lett sokkal szebb az arca, ha nem allergiás se tejre, se szójára. Pfff..... Még talán a mosószerekre foghatjuk, mert ételeket néztek csak. Majd ha 2 éves lesz, elviszem a bőrdokinénihez, és megnézzük karcolásos teszttel, mert én mostanában még egyszer vérvételre nem viszem. Előtte mosolyogva mentünk orvoshoz. Most ha csak egy rendelőt meglát (és nem konkrétan azt, ahol voltunk, múltkor a kórházba mentem a szülészetet nézni), és elkezd ordítani, nem akar bemenni, ömlik a könnye.

Kép

Kép
nikuc
 
 


nikuc!
a bio ételízesítőt majd megnézem.
a múlkor kaptunk mintát vegetásat, valami újfajtát. az jó volt. elvileg abban sem volt ízfokozó, meg semmi, csak az alapdolgok.
egyelőre még nem veszek ilyen tejeket, kapja a tápszert, meg kap joghurtot. mert össze is dőlne a világ, ha nem kaphatná. :(

és akkor Petinek kell a szigorú diéta? muszáj?


wicca!
köszönjük!
Zsófi is szokott még néha így "büdösbogár" pózban aludni, csak valamit olyankor a hasa alá gyűr. :)
Vendég
 

 
 

Any: nagyon sajnálom, hogy ennyit kell dokihoz vinni Zsófit. És ezek a tejek... baromi drágák. Régebben én is olvastam ezekről, hogy talán a rizstej az, amit a legolcsóbban el lehet készíteni otthon, de nem emlékszem pontosan.

Wicca: az az alvás... egyszerűen csúcs. Milyen sűrű haja van a fiaidnak! :shock: Gyere, csatlakozz vissza, hiányoztál!

Ágica: de jó, hogy már mehetsz is haza! Tudtam én, hogy ezt te kirázod a kisujjadból, téged lehet hallani panaszkodni is???
Örülök, hogy jól vagy, drukkolok, hogy minél előbb gyógyuljál meg.

Dorcsi 3 hónaposan kapott fülbevalót. Mikor Levit vártuk apával vitáztunk, hogy lesz fülije vagy nem, akkor még nem tudtuk hogy fiú. Én nem akartam picinek. Aztán Dorcsinál máshogy alakultak a dolgok, sok anyukától kérdeztem és mindenki azt javasolta, hogy vagy 6 hónapig vagy csak mikor már ő kéri. Karácsonyra kapott fülbevalót, így akkor elvittük. Szegénykém aludt közben, az elsőnél fel sem ébredt csak elfordította a fejét, a másodiknál picit nyekergett, körülnézett és visszaaludt. Ha később visszük nagy sírásra számíthattunk volna.

Öcsém megirigyelte Levitől a fejvarratokat. Tegnap a munkahelyén felszakadt a feje, összevarrták. Ma megyek a dokihoz, hogy táppénzre vetessem. Este meg képzeljétek elmegyek apával éjjeli pecázásra. Anyu jön és ittalszik a gyerekekkel.
Holnap remélem jó idő lesz, mert bográcsozunk anyóséknál. Apának meg Levinek lesz névnapja.

Nikuc: Peti nem allergiás semmire :shock: , tényleg fura.
Tegnap kaptam egy lánytól kecsketejes iszapos szappant, hogy csak ezzel fürödjek, semmi tusfürdő, azt mondta 2 hét alatt el kell hogy múljon tőle az ekcémám. Persze tudom hogy utána mindig kijön, de ha használ, akkor én csak ezzel fogok fürödni. Most nagyon durva a kezem, ha használ, akkor ajánlom nektek is, meg Tüncinek is.

Megyek Levi kiabál a vécéről...
Vendég
 


Beze: hurrá, érzed a mozgást!!! Én is éreztem Dorcsit a 12. héttől. A doki azt mondta lehet, de szerinte korai. De én tudtam, hogy ő, mondjuk csak akkor éreztem, ha nyugi volt körülöttem és tudtam rá figyelni.

Na, a többit meg elfelejtettem.

Dehogy, Bende nagy nagy gratula Nikinek a szobatisztasághoz.

És Any: a hét elején még "nem volt netem", úgyhogy kimaradt, de nagyon nagyon boldog szülinapot kívánok Zsófinak. És kívánom, hogy kinőhető izémicsodája legyen és jöjjön rendbe nagyon hamar.
Végül elviszed hamarabb gasztrora?
Vendég
 


Sziasztok!

mancsa, köszönöm szépen, aranyos vagy! Én is tudom, hogy ő volt, bár tegnap nem vagyok biztos benne, hogy éreztem, tegnapelőtt tuti! :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Beze, de jó, hogy már érzed a Pici mozgását! :D Tök fura, én Natit szinte később éreztem, mint Lilit. :oops:

Bende, azta, Niki tényleg nagyon gyorsan szobatiszta lett. Ügyesek vagytok. 8)

Nikuc, hát ez tényleg hihetetlen, hogy Peti nem allergiás semmilyen ételfélére. :shock: Most akkor fokozatosan elkezdhetsz adni neki mindent?

Wicca, mekkorát nőtt Bálint! Nagyon helyesek a nagytesóval együtt. 8)

Ágica, jobbulást akkor Ákosnak is! Igazi stramm csaj vagy, akkor ma már otthon lehetsz.

Mancsa, jó pecázást Nektek! :wink: Mi a bornapkra tervezünk ma kinézni este, Anyuékat kérjük meg, hogy fektessék le a Lányokat. Remélem, nem fog esni. Vasárnaptól meg Sopronba megyünk anyósomhoz, akkorra se ártana a jó idő.

Any, ez hihetetlen, hogy most még a szeme meg az orra is ennek a tündér kislánynak. :( Nem értem, ilyenkor nem lehet sürgősséggel elküldeni vizsgálatra????? Kitartást Nektek, sok puszi!

Képzeljétek, Nati tegnap óta mondókázik meg énekel. Énekli a boci, bocit, a mókuskát, a kisegér, kisegért, végigmondja a gyí te pacit. Sokat mondókázunk, meg mostanában az autóban is mondókás cd van, úgy látszik, mostanra érett be. Persze a nagy része még halandzsa, de a dallamról simán fel lehet ismerni. :wink:

Katinka

Kép
Kép
katinka31
 
 


Szia Wicca!!!!Mesélj, mi történt az elmúlét egy évben Veltek!!!

Volt itt Bende!TÖKJÓNÉZKI!!!!! :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
És de jó volt már vkivel nem csak annyi szót váltani ,h hőőőő, egééé, gogőőőőő,...jiiiii.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Basztikuli, olyan jót beszélgettünk ,h meg se kínáltam semmivel... :shock: de égőőő, hülyetünci...pedig van ittohn szoptatós tea, meg anyatej, meg víz.... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

ebből is látszik ,h megszoktam ,h még a kutyus se nyitja ránk az ajót... :?

Bende máskor szóljál rám, h ne csak a lepcsesemet járassam ,hanem etesselek, itassalak!!!!!

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Jó reggelt! Vagy delet most már. :)

Tegnap adtam Petinek vacsirea egy kis spagettit, hiszen nem allergiás a paradicsomra a teszt szerint (más nem volt benne, sajtot nem kapott). Mára kijött az ekcémája az arcán. Na, ennyit erről.
A dokibácsink egyékbént azt mondta anno, hogy két éves koráig azért sem kaphat allergén ételt, mert az ekcéma hajlamot is jelöl, és könnyen allergiás lesz rájuk.

Tünci:
Jah, ilyenkor olyan felemelő, ha végre lehet valakivel kicsit beszélgetni! :D:D Én is mindig úgy "elvagyok", hogy utána jut eszembe, hogy meg kellett volna kínálni valamivel... :D Vagy a férjem óvatosan eszembe juttatja. :)

Kati: Nati nagyon ügyes, és biztos édes lehet! :D:D

Beze: Akkor most már csinálj vonalzót! :D De jó, hogy már érzed! :)

Mancsa: Kíváncsi vagyok, hogy válik be a szappan! Majd mesélj róla! Nekem a fekete szappant ajánlották. Többen kipróbálták, és állítólag nagyon jó.

Wicca: Most esik le, hogy a nagy fiú is a Te fiad? Húha! :)

Kép

Kép
nikuc
 
 


Sziasztok!

Én használok kecsketej szappant, nekem minden fürdés után krémeznem kell magam de ha ezzel fürdök akkor nem. Fura tapintása van a bőrnek utána nem olyan mint a tusfürdő után de nem is rossz.
Anyósom pikkelysömörének is jót tett a sheavaj mellett.

De ha Peti semmire nem allergiás akkor mitől van ekcémája? Ördögi kör ez rendesen :?

Wicca szia! Bálint még mindig csudaszép! :lol:

Mancsa jó horgászatot :lol: :wink: Öcsédnek meg gyors gyógyulást!

KépKép
winchi
 
 


Sziasztok Lányok!!!
Huh, volt egy szusszanásnyi időm és vétkeztem, beleolvastam a babanetbe. :oops: Közben láttam, hogy Tünci "emlegetett", gondoltam akkor lejelentkezem :) :) :)

Látom zajlik az élet! Jöttek új tagok, pici pocaklakók. Van baj és öröm is, na meg zugolvasás... :evil:

Már nem is tudom, ki miket írt, annyi ragadt meg bennem, hogy tesómnak van rizstej készítője, ha Anyanyt érdekli akkor kiderítem honnan. Ő sem eszik/iszik tejes cuccokat és elég sok dolgot megcsinált már, amihez más normál halandó tejet használ.

Egyébként felénk rendben van minden. Nőnek a gyerekek, mi meg öregszünk :) Néha arra gondolok, régen hogyan éreztem azt, hogy nincs időm semmire, mikor most aztán tényleg nincs és mégis megoldom valahogy a dolgokat. Nagyfiam lassan egy hónapja itthon van. Mivel anya gyeses, hát javasolták, hogy tartsam itthon. Először kicsit féltem, hogy mi lesz velem, mert folyton gyopálták egymást, de mára megszokták, hogy nonstop az együttlét.

Nagyon nehéz lavírozni a két gyerek között, hogy mindkettőre jusson idő, egyik se érezze, hogy a másik többet kap. Néha vérzik a szívem, hogy Szávus a kiságyában taporog, míg én Vencelnek mesét olvasok. Amikor Vencel volt ekkora akkor fél órákig ültünk a fotelben és énekeltem, ringattam, simogattam esténként :cry: Winchi, ha jól emlékszem Polcz Alaine mondott valami olyasmit, Isten teljesítette a kívánságait, hogy abban nem volt köszönet... Mostanában annyira paráznak a kismamákon az orvosok. Főleg ikreknél. Másodikra én nem választanám az biztos! Persze nem azon múlik. De van aki már a 26. héttől bent fekszik a kórházban, mégha nincs is semmi komoly gond. Mit csinál az ember addig az imádott elsőszülöttjévek???

Na megyek vasalni, holnap fellépés és kőkeményre száradtak már a keményített alsószoknyáim!
hettuli
 
 


Sziasztok!

any: nagyon sajnálom szegény kis Zsófit, hát ez nem lesz egyszerű, az biztos. Szója italt mi is szoktunk venni nagyobb áruházakba, van literes kiszerelés, 5-600 Ft körül van, van kakós is, meg vaníliás, az olyan madártej ízű. Apának szoktuk venni, mert néha neki is hasmenése van a tejtermékektől. Pontosan nem tudjuk melyik részét nem bírja, de szerintem a fehérjét, mert a laktózmentes tejtől is odavan. Remélem el tudjátok vinni Zsófit magánba, és nem kell októberig várni, és hamar kiderül mi a baj.
Jajj, még a szeme, meg a nózija is. Jajjhhhh És kiderült a szeme mitől lett olyan? Szúnyogcsipi, vagy ez is az allergia?

nikuc: jajj, szegény Peti, nektek sem könnyű. Itt az utcában is van egy ekcémás kislány. Hát neki is mindentől kijön az ekcémája. Imádja az állatokat, a múltkor felült egy lóra, hát utána olyan lett a bőre...
Elvileg szójás dolgokat sem ehet, az anyukája még virslit sem ad neki, meg párizsit sem. Annyira nehéz lehet így etetni őket.

wicca: szijjjaaaa! Gyönyörű Bálint baba! És nagyon szép Zsozsó is. Jók a képek. Gyere hozzánk, mesélj, hogy vagytok.

tünci: de jó is, amikor az ember tud beszélgetni valakivel!! Néha hiányzik az ember lányának a szocializáció. :)

katinka: nagyon ügyes Nati. Olyan édesek, mikor így verselnek, énekelnek. Meg kell őket zabálni. :)

beze: de jó, de jó, de jó! Ezek olyan jó pillanatok. Így utólag én is a beleimnek tudtam be az első mozgásokat, mondtam is a dokibácsinak, hogy nem érzem, hogy mozog, erre ő azt mondta, érzi azt maga, csak nem tudja még mit kell érezni. :):)

mancsa: éjjeli pecázás, nahááááát. Vigyél meleg holmit, hűvösek az éjszakák. Tesódnak jobbulást! Két varrott fejű egy családban.... :) Kecsketej szappan? Lehet, hogy használ. A szomszéd kislánynak már birkafagyúval kenik a bőrét, hogy ne kelljen annyi szteroidos krém. Ha beválik a szappan, majd írd meg hol szerezted, lehet mondom nekik, hogy próbálják ki ők is. Annyit szenved szegény kislány. Úgy sajnálom.

bende: de ügyes Niki, hogy csináltátok, hogy ilyen hamar szobatiszta lett? Milyen a munka? Nem vagy nagyon fáradt? Niki hogy viseli? Jól elvan a mamával?

ágica: gyors gyógyulást, millió gyógypuszi neked is, és Áki babának is. Gondolom akkor holnap nem jöttök a családi napra? Pedig talizhattunk volna, de most a legfontosabb, hogy gyógyuljatok meg!

Képzeljétek, tegnap hívott a főnököm, hát még előbb kell kezdenem a melót, eddig úgy volt, hogy aug vége, de közben meg aug 16. Hát nem nagyon örülök, de azért jó, hogy szükség van rám. Gyorsan beszéltem is az angol tanárral, ma du. talizunk személyesen, és jövő héttől intenzíven megkezdődik az angol tanulásom. Lehet nem tudok majd sűrűn jönni. Holnap meg céges családi nap lesz, oda készülünk.
Megyek is, mert a kaja csak félig van kész :)
Puszi mindenkinek!

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


hettuli: szia, örülök, hogy jól vagytok. Teszel majd fel képeket a gyerkőcökről? Olyan régen láttuk őket. Igen, az ember mindig időhiányban szenved, de aztán valahogy mégis megoldjuk a dolgokat. Egy anyukának nemcsak anyukának kell lenni, de jó logisztikusnak is, meg kicsit orvosnak, meg pszichológusnak, meg ............ :)

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


ancsi!
ha hasmenése van, akkor az inkább a tejcukor.
ma a bölcsis vezetővel erről is beszélgettem, és azt mondta, hogy a tejérzékeny gyerekeknél az ő tapasztalata szerint úgy van, hogy kevés tejet még tolerál a szervezetük, meg amiben már bontva van a fehérje mag a cukor. (sajt, tejföl, joghurt), de ha telítődnek, akkor előjönnek a tünetek.

a laktózmentes dolgokat a hugom is próbálta. és utánanézett pár dolognak. igazából nem laktózmentesek, csak laktázenzim van hozzájuk adva, ami bontja a tejcukrot. de mondjuk nála nem sokat ért.
Vendég
 


mostmár jobban vagyunk. a torkára kapja az antibiotikumot, fáj még neki, de nem lázas és jobb a kedve.
és meg tudtam győzni, hogy egyen. bébiételt, édeset, mert ilyenkor alibikaja kell sajnos.
fájt a torka, de közben meg sírt hogy éhes.
úgyhogy mondtam, hogy ha eszik rendesen, próbálkozik és sikerül is, akkor kap finomat. és evett és sikerült.
én meg huhhh, megkönnyebbültem. és megkapta a finomat, és betettem a kiságyba, puszi, és már aludt is rögtön.
Vendég
 


any: örülök, hogy már evett Zsófi, és jobb a kedve. Ilyenkor én is úgy vagyok, hogy mindegy, csak egyen valamit. Annyi minden trükközést ki kell próbálni ilyenkor... Dorka ma úgy ette meg a levest, hogy közben a kisállataival játszott, én meg mondtam neki, hogy meg kell mutatni az állatkáknak, hogy tud szépen levest enni... :)
Igen, apánál is ez van, hogy néha telítődik a szervezet, és akkor hasmenés van. Néha meg annyi tejterméket megehet, és semmi baj. Gondolom kell idő, mire kitisztul a szervezetből.

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


Katinka, de ügyes Nati! :D Mi még alig beszélünk. :(

ancsi, örülök, hogy szükség van a munkádra, de elhiszem, hogy nem szívesen mész vissza. Tesót mikorra tervezitek?

any, Lexinek mára egy hatalmas vörös, meleg duzzanat lett a csuklóján, szúnyogtól dagadt fel ennyire. Szerencsére nem vakarja.

Nikuc, következő uh után rakok, megígérem. :wink: Ezt az allergia-vizsgálati eredményt nem értem. :shock:

Tünci, kell is néha az embernek másik felnőttel beszélgetni, örülök, hogy jól éreztétek magatokat! :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Adok életjelet magunkról.
Elég mozgalmas volt az elmúlt időszak. Apa ma reggel indult útnak, új munkahely, új remények. 3 hét múlva jön haza.
Múlt szombaton szegeden voltunk apa legkisebb öccsének ballagásán. Előtte voltunk 4Ds UHn pesten, mostmár 100%, hogy kisöcsi lesz. :) Másnap Levit elvittük az ügyeletre, mert iszonyúan feldagadt és bevörösödött a füle. Az infektológián kötöttünk ki, azzal riogattak, hogy lyme-kór. Másnapi ambuláns rendelésre kellett visszamenni, ott megnézték, hogy nem lyme-kór, valószínű, hogy valamilyen bakteriális fertőzés (vagy valamilyen csípés miatti helyi allergiás reakció). Szerencsére nagyon gyorsan helyrejött a füle.
Voltam a saját dokimnál is, minden rendben van. Megy a fészkelődés, még apa is érezte. :)
Vendég
 


otthon.... :lol: :lol: :lol: :lol:
agica1027
 
 


beze!
ha van otthon kalcium, akkor adjál neki fél ampullával. mondjuk amikor Zsófi szemét megláttam, hirtelen egészet adtam neki.
Zsófinak ma a homlokát csípte meg egy a sapin keresztül. :shock:

ma már jól volt, úgyhogy nem kellett a másik kúp. sztem holnap-holnaputánra a torka sem fog fájni.
Vendég
 


megvan a tenyésztés eredménye: Staphylococcus aureus, gennykeltő baci. de az antibiotikum jó rá, úgyhogy...

jah és a bölcsiben cseresznye a jelünk. sajnos a körte már foglalt volt, de talán jobb is a cseresznye, mert piros. :)
nagoyn jónak tűnik a bölcsi. csak sajnos szeptember végétől tudjuk kezdeni a beszoktatást. :(
Vendég
 


Sziasztok!

any, kapott délben, de nem lett szebb, elvittük este ügyeletre, mert begyulladt. Kapott cseppeket, addig szednie kell ,amíg gyulladt, illetve calcimusc 3x2,5, valamint borogassam. Na ez az, amit képtelenség kivitelezni, mivel száraz hideg borogatás kellene. Hát ez kimarad sajna...
Cseresznye az fantasztikus. :)

ágica, de jó! :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


beze!
nem tudom milyen mutáns szúnyogok vannak mostanában, de nagoyn durva csípéseket csinálnak.
és kész röhej, hogy "egy szúnyogcsípéssel" visszük a gyereket orvoshoz. és már azzal is.
Vendég
 


Vagyok, csak hanyatt fekve nagyon nehéz írnom.
Visszaolvastam,valamennyi megmaradt.

Beze,gratula a szobatisztasághoz :shock:

any, szegénykéim,jól összejöttek továbbra is a dolgok-nagyon sajnálom.
az időpontotok felháborító!!!!

Tünci, örülök h papus jobban volt,remélem így is maradt!!

ancsi, családi nap-itthon

:wink: :wink: :wink:
hú,mész,vissza...hogyan tudod megoldani, van bölcsi nálatok???

mancsa, éjszakai horgászat...azta....

winchi,apa milyen titokzatos, de jóóóóóóó...

:shock: :shock: belevaló csajos dolog ám!!!
kivarrt fejű pasik :roll: :wink:
panaszkodni magamról nem szoktam-ez így alakult nálam
most egy kicsit be vagyok rezelve a felépülési menetrendtől :shock:

katinka, jó áron vettél könyveket, ki is kellett használni.
mondókázás, azta....
:shock: :D

nikuc, sajnálom Petidet

feküdni,sétálni lehet.wc állva....
ülni kb 10 naposan. úgy kell felkelni h fekve le az ágyról, kinyomni állásba
:roll:
ülni majd 10nap után pisihez és kajához.
hajolni nem-egyenes derékkal gugolni majd
emelni 3hétután1-2kilót, 3hónap után többet....
vezetni nem, 6hét után talán....
kitekeredni nem.csípő és váll egyszerre mozdul
kicsit betojtam.....

ákos nehezen oldódott fel tegnap, folyt a könnyem, annyira rossz volt.
mondókáztam neki, szép lassan közeledtem, így alakult,de a szívem facsarodott.
alig evet-ivott a héten.....

ma szülinap nagylányomnak
nagyokat moziba küldtem amiért ilyen sokat segítettek a héten...
agica1027
 
 


ágica, aranyos vagy, de gondolom, Bendének írtad. :wink:
Jaj te szegény, nem irigyellek... :(

any, igen, sajnos ez van. Tegnap megcsípte még egy, a homlokán, úgy bedagadt, hogy a jobb szemét nem tudja rendesen kinyitni. :( Nagyon csúnya szegénykémnek... :(

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


szülinapi
a tortát is megmutatom, első ilyenféle mutatványom.
azért jócskán van még mit tanulnom, de elsőre nem lett olyan rossz...
Kép

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Ágica minden elismerésem a Tiéd ezt végigcsinálni! :wink:

Any szerintem jó lett a torta, és a lényeg, hogy te csináltad!

Párom is benyelt valami bacit, hétfőn volt dokinál, gyógyszerek nem lett jobban pénteken vissza, doki azt mondta, hogy hagyja abba a gyógyszereket ez allergia, ő nem hall semmit. Tegnap olyan dúrván köhögött, hogy ügyeletre ment, hörgőgyulladás, 5 szem antibio 4000ért, jó lórúgás. De jó hogy nem vártuk meg a holnapot a dokihoz menéssel szerintem csak rosszabb lett volna és az ő aszmás, allergiás tüdeje nehezen viseli az ilyesmiket.

Hoztam nektek valamit, imádom :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=tGjAxmypt6Y

KépKép
winchi
 
 


any, ügyes vagy!!

beze, igen bendének :oops: ...szita agy....

winchi,nekem legújabb zene amit nagyon -nagyon, ez a csoda:
[url]
http://www.youtube.com/watch?v=D6RaU9n4 ... re=related[/url]
agica1027
 
 


Beze: Nekünk ezt mondták az ügyeleten a pókcsípésére, meg egyéb rovarcsípésre, hogy kenjük is be Fenistillel (a kálciumon kívül, meg mi is kaptunk Fenistil cseppet, mondván hátha rosszabb lesz, de nem kellett). A szúnyogcsípései is most gyorsan múlnak a kálciumkúra óta. Elég egyszer bekennem, és le is megy.
Annyi, hogy a nagyon csúnya pókcsípése után kb. egy hete lett egy kis nyirokcsomó megnagyobbodás mellette, de azt mondta a gyerekorvos, hogy majd elmúlik, nem kell aggódni.
Várom a vonalzódat nagyon! :)
A doktornő elmondta az allergiavizsgálat előtt, hogy sajna hiába lesz -, sajnos akkor is kihozhatja az ekcémát. :( Egyszerűen vannak olyan ételek, amik kihozzák. Főleg, ha valami más is van a háttérben (betegség, fogzás). Nekünk kell kitapasztalni, mi hozza ki, és mi nem. :(

Winchi: Jobbulást kívánok a Párodnak!

Any: Az én szülinapi tortámhoz képest csodaszép! :D:D Szerintem nagyon ügyes vagy! :)

Ágica: Minél előbb gyógyulj meg! :D Azért nem lehet egyszerű kivitelezni, amiket leírtál! :shock:

Kép

Kép
nikuc
 
 


nikuc!
ez azért durva, hogy így ki kell kísérletezni.

majd a következő jobb lesz. meg hátha abból majd többen is tudunk enni. :) hátha már nem itt lakunk majd és el tudom hívni anyumékat szülinapozni. :)

winchi!
valahogy az ügyelet nekünk is jobban bejön. :(
mintha a háziorvos nem figyelne oda rendesen. mintha az ügyeleten komolyabban vennék az embert.
na jó, a mostani gyerekorvos nem olyan. :)

párodnak meg jobbulást!
Vendég
 


Ágica ezt is nagyon szeretjük, apának nagy kedvence. Játszák a Petőfin és nálunk csak az szól :lol:
Meg a Zene Ovi :lol:

Ma voltunk kint a focipályán egy emléktorna volt családias hangulat (kevesen voltak) de jól éreztük magunkat, szólt a zene és Matyi mire ropta: Mary Zsuzsira :lol:

Aranyosak vagytok Lányok párom jobban van a lórugás gyógyszer használ csak a gyomornak meg nem tesz jót :?

KépKép
winchi
 
 


winchi, apának jobbulást!!!-ez lemaradt...

nikuc, sajnálom ezt az ekcéma gondot...remélem kiderül az oka.
agica1027
 
 


a most múlik ból a quimby-s meg a kispálos verziót ismerem. :)

és most újra lekopogom: ZSófi jól van. ebédelt, rendesen. és közölte, hogy "ezs simom" megette az övének a 3/4 részét, "esogyott" és odahúzta az én tányéromat egy szó nélkül és elkezdett belőle falatozni. :)

és a joghurttól nincsen baja. HA tápszer meg joghurt. és így nincsen hasfájás. persze adom neki a normafloret.
Vendég
 


Ágica: hát nem hangzik jól ez a felépülés...de hát végig kell csinálni. Ákos is megszokja ezt az új helyzetet nemsokára, addig meg a nagyok szaladgálnak utána. Olyan gyorsan alkalmazkodnak ők még, biztos visszajön az étvágya is. Nagy puszi nektek. :wink:

Winchi: még jó, hogy elment apa az ügyeletre, basszus ez aztán tényleg lórúgás gyogyó lehet! Ma már jobban van?

Any: jó a torta, én is a saját készítésűt tartom előnyben.

Ancsi: két varrott fejű :lol: :lol: :lol: ez tetszik.

Jó volt az éjszakai pecázás, én annyit röhögtem, apa olyan gyorsan ugrott ki a sátorból, hálózsákból mikor kapás volt, én meg hajítottam utána a bakancsát. 3 órát aludtunk, szétfagytam, millió szúnyog volt, de nagyon jól éreztem magam.
A gyerekek is elvoltak anyuval.
Megvolt a névnapi parti is szombaton, grilleztünk, marhapöriztünk.
Varrott fejű öcsém meg le fogja vágatni a haját, mert a feje tetején leborotváltak egy csíkot. A háta közepéig ér már neki.
Vendég
 


Sziasztok!

Levinek boldog névnapot kívánunk!!! :lol: :lol: :lol:

Ma már jobban van kevesebbet köhög és ment dolgozni, mert csütörtöktől már szabin lesz és addig még egy csomó mindent meg kell csinálnia.

Any de jó, hogy Zsófi ilyen jól evett! :lol: Matyiról mostanában ez nem mondható el, fogat növeszt alig eszik.

KépKép
winchi
 
 


Any, hol lehet ezt a bacit összeszedni, vagy ez van mindenkiben? És előbb miért nem volt tenyésztés, hogy kiderüljön?

CSajok, tegnap hajnalban, ha nem látom, nem hiszem el.....Két napja elleptek a lakásban a szúnyogok, basszus 10-esével ütöm őket, már nem merek ablakot sem nyitni, pedig szúnyoghálós....éjjel fél négykor jöttünk rá párommal, hogy a szagleszívó.......bakker ahogy lenyitottuk az alját, hemzsegtek benne. Bekapcsoltuk 3-asra és befújtunk, szinte az egész csöve búgott. :? ilyen tavaly nem volt......ma felszerelnek rá a szomszéd sráccal egy zárót a központi kémény csatlakozóhoz, félelmetes komolyan, ezek már ilyen mutáns szúnyogok még a kulcslyukon is bemásznak. :(

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti ez nagyon dúrva! Nem is hallottam még ilyet, én nem is gondoltam volna rá! :shock: Olyan mint valami akciófilmben.
Az nekem is feltűnt, hogy a szúnyoghálón keresztül is bejönnek valahogy, már rejtély hogy hol.

Jól vagytok?

KépKép
winchi
 
 


Tényleg olyan volt, mint egy horrorfilmben.....
A szúnyoghálón keresztül nálunk úgy jönnek be, hogy bemásznak a redőnytokba, és ott addig kolbászol, míg a hálón belülre kerül. Eszméletlen, hermetikusan kell zárni a lakást? De akkor meg megfulladunk....

Jól vagyunk, mozgalmasak a napok, hol itt, hol ott alszunk, várom már a jobb időt, tegnap végre mentünk sétálni is.
És tegnap el is sírtam magam kicsit, érzékenység, de férjem vetkőztette a fürdetéshez, én meg odaálltam a pelenkázó mellé, miután a vizet megcsináltam neki, észrevett és meg tud különböztetni már, csapkodott a kezével, tágra nyílt a szeme, tiszta izgatott lett és hőőőőőő, ahogy meg beszéltem hozzá, széles vigyor. Megismert és ez olyan jól esett. Reggelente is mikor jelez, hogy felkelt, bemegyek, mondom hogy jó reggelt és már az ágyban kezdődik a huncutkodás.
És van ám már hisztis sírásunk is...... :D nem hasfájós, nem éhes, nem álmos sírás...kifejezetten a hiszti kategóriát fogom rá... :D

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti: a hisztit nem lehet elég korán kezdeni. :lol: :lol: :lol: Szúnyogok :shock: :shock: :shock:

Winchi: köszi
Vendég
 


Mancsa, Levinek nagyon boldog névnapot kívánunk!!!!!
agica1027
 
 


Sziasztok!

Mancsa:Levinek nagyon-nagyon boldog névnapot kívánunk :D :D :D :D :D Kép Kép
Vendég
 


Levinek boldog névnapot!
Vendég
 


ancsi!
te adsz még dorkának cumisüvegből tejet?
Vendég
 


Levinek nagyon boldog névnapot kívánunk!

Kép
Kép
rhkrisztina
 
 


Sziasztok!

Betti, ez durva. :shock: Mutáns szúnyogok borzalmasak, a kislányomnak úgy feldagat tegnap a szemhéja, hogy nem tudta kinyitni a szemét, majdnem elbőgtem magam, amikor megláttam. :( Szerencsére mára elmúlt.

Nikuc, akkor nem könnyű nektek. Petinek mitől nem jön ki az ekcémája?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok! Csak gyorsban, mert fürdenek.
Köszönjük a köszöntéseket!
Lara: Levinek nagyon tetszenek a képek. :wink:
Vendég
 


csajok!
ti meddig adtok cumisüvegből tejet, tápszert, akármit a gyerkőcöknek?
Vendég
 


Hát Any, Dorcsi reggel este cumisüvegből issza a kakaóját, néha este ő is bögréből kapja szívószállal, nem hiányzott neki az üveg, úgyhogy szerintem már nem sokáig kap üveget. Múltkor kérdezte a barátnőm, hogy Dorcsi este mit kap, mivel alszik el, kakaóval, vagy tejjel?
Tökre csodálkozott, mikor mondtam, hogy kakaót kap, de nem azzal alszik el. Fürdés után betekerve a törcsibe issza meg a kakaóját, aztán kap pizsit, majd fogmosás és irány az ágy.
Viszont cumizik. Igyekszem csak alváshoz odaadni neki, ha nappal talál egyet tuti beveszi a szájába. Azt viszont nem tudom még meddig adjam neki oda,meddig "normális" hogy cumival alszik.
Levi nem cumizott, az első 4 hónapban próbálkoztam cumiztatni, de nem fogadta el.
Most hogy említetted a dolgot, nálunk csak kényelmi szempont a cumisüveg, addig én kávézok, míg ő iszik. Szerencsére nem ragaszkodik hozzá, úgyhogy asszem nekem lépni kell ezügyben.
Azt tudtam, hogy nem akarom rászoktatni egyik gyerekemet sem arra, hogy kizárólag egy valamiből igyon.
Volt egy 2 év körüli kislány az utcában, mikor Levi kicsi volt, aki csak 1 pohárból ivott. Semmi másból nem kapott, így úgy hozzánőtt, hogy mikor 1x a nagymamánál hagyták Pesten a poharat, addig nem ivott a gyerek, míg másnap este vissza nem mentek érte.
Vendég
 


köszi mancsa!

többiek?
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: