Új privát üzeneted érkezett!

Tabati!
Ez a lényeg! Azért beszélj a kis manoddal, hogy te szeretnéd Őt csaszi nélkül szülni hátha halgat a mamiára!! Szal szedd szerintem is tovább a bogyokat és minden ugy lesz remélem mint a mesében!!! És különben is még több mint 2 heted van hátra!!! én szurkolok nbagyon, mert én is nagyon félek a csaszitól!! Pedig sajna erre minden képpen fel kell készülni a kismamkinak!!! De mondom én szurkolok nektek!!! :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

köszi! :) Ja, lehet, hogy jobban járok így, mert legalább egy picit tudok rá készülni, mintha mennék rendes szülésre, aztán abból is lehet bármikor császár. Bár akkor nincs idő átgondolni a dolgokat és izgulni rajta sokat...

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!

Ne add fel ilyen könnyen! Szülésznőm végig azt mondta, hogy a szülés 80%-ban fejben dől el. Szerintem is "beszéld meg" a Manóval, hátha :)
Én például nagyon nem akartam karácsony környékén szülni, és a végén már folyton arra gondoltam, hogy milyen lehet a baba, mikor bújik már ki, stb. és egy hónappal előbb is érkezett.

Megnéztem neked, mit mondtak erről a kismamaklubban, és hát, igen, az először szülő anyukáknál, ha faros a baba, szinte kivétel nélkül császároznak, bár azt mondták, hogy nem 100%-ban minden esetben (azt sajna nem írtam fel, mikor és miért nem). Alapból spinális érzéstelenítést kapsz, nem epidurált, de ha ragaszkodsz hozzá, akkor altatnak, bár ezt nem szeretik, mert gyorsabban kell mindent csinálni, nehogy a baba is bealudjon. Ez sem olyan nagy baj, csak a szülés utáni ellátáskor szokott gond lenni, hogy nem lehet olyan jól megvizsgálni a baba állapotát emiatt (nyilván Apgar szempontból számít). Harántirányú metszést csinálnak és 3-4 perc az egész (ez gondolom a vágás-babakiemelésre vonatkozik :roll:)
Ja, és hát, apa sajnos nem lehet bent veled, de azt asszem, hogy lehet kérni, hogy rád rakják a babát, amíg varrnak, de ezt kérdezd meg inkább. :?

Én azt hiszem, hogy azért fontos, hogy beinduljon a szülés, mert úgy sokkal nagyobb az esély császár után, hogy beinduljon a tejtermelés (asszem, az oxitocin miatt). Meg talán azért is, mert ha beindul a szülés, akkor valamennyit tágul is az ember, és mivel nem tudnak 100%-osan "kitakarítani" odabent, ezért a többi később ürül, és így kisebb az esély, hogy visszamarad valami. Mert ugye mensinél is tágul valamennyit a méhszáj, ezért könnyebb olyankor elkapni mindenféle fertőzést.

És ennyi volt mára a tudomány és a technika csodálatos világából :oops: :lol: :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 

 
 

Tabati!

Én is csak bátorítani tudlak, és egyetértek Gabival, h a szülés a fejben dől el. Megbarátkoztál a csaszi gondolatával, de aztán engedd is el és van még ideje megfordulni a babának és természetes úton szülni!
Én végig arra gondoltam, h könnyű és gyors szülésem lesz (nem fájdalommentes persze, mert olyan nincs), és úgy is lett. De elfogadtam volna a csaszit is, ha a kezelőorvosom azt találta volna fontosnak. Szal ne félj a csaszitól sem, attól Te még ugyanolyan szerető mamikája leszel a babádnak! HA úgy alakul.... de hát addig még annyir forgolódhat a babád.
Egyébként sztem beszélgesd meg vele szépen, h legyen kedves és fordítson irányt, h mindkettőtöknek jobb legyen :)
Drukkolok!

Egyébként vannak olyan testhelyzetek, gyakorlatok, amik "megfordítják" a baba fekvését, vagyis motiválják őt h forduljon meg. A topikunkban írtak erről a lányok, de nagyon rég volt már és nincs sajna időm visszakeresni, de talán keress rá a neten. Biztos találsz róla vmit. Ha hiszel benne...

Jó éjt.

KépKép
hugic
 
 


Tabati!

Ne add fel a dolgot, barátnőmnek is ilyenkor fordult meg a baba, egyáltalán nem ritka! Évike is említett hasonlót, ő meg látott már pár mamát és babát. A beszélgetést én is ajánlom, mindenképpen hinned kell benne, a babák ezt megérzik. A kismama jógában is van olyan gyakorlat, ami elősegíti a baba megfordulását, egyszerű csípőemelés, és megtartás pár percig naponta néhányszor. Az a cél, hogy a baba megkapja az üzenetet, hogy milyen érzés fejjel lefele lenni. De a jógában is nagyon ajánlják a vizualizációt és, hogy beszéljétek meg a helyes irányt :)

Kép
beyuska
 
 


Köszi lányok, tényleg! :oops: :D

Gabi!

Mi az a kismamaklub? Nem edával csinálják, hanem spinálissal? :? na, attól még jobban félek...altatást nem lehet kérni állítólag csak ha sürgős akkor csinálják, de nekem mindegy, mert attól is félnék... (kicsit se vagyok félős :oops: ) Ja! És nekem a doki mondta, hogy ha első baba, akkor nem engedik természetesen megszülni, ha faros, de talán jobb is, nehogy közben legyen komplikáció...

Beyuska!

Én ma mentem volna nst-re, de felhívtam Évikét, hogy inkább hétfőn mennék...mondtam neki, hogy nem fordult be a baba, erre ő : ajajjj...hát azért reménykedjünk, hogy még befordul... :roll:
Szóval ő is inkább azt gondolja, hogy nem...legalábbis ezt vettem ki a szavaiból.

Hugic!

Köszi a tippeket, én is ismerek pár gyakorlatot, de attól félek, hogy megvan az oka annak, hogy nem fordul be (na már megint a félelmeim)mondjuk rövid a köldökzsinór, ilyesmi, és akkor nem akarom, hogy baj legyen.

Így visszaolvasva mennyi mindentől félek :lol: , pedig higgyétek el, a normál szüléstől egyáltalán nem paráztam, a fájdalomtól, vagy a gátmetszéstől, most meg....

No, megfogadom a tanácsotokat, már átgondoltam a császárt, felfogtam, hogy az is benne van a pakliban, és most elengedem és megint a normál szülésre koncentrálok! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!
Teljesen természetes, hogy félsz, én szabályosan rettegtem bizonyos szüléssel és kórházzal kapcsolatos dolgoktól, főleg azért, mert ismeretlenek voltak számomra. De mikor élesben megy a dolog, akkor már nem lesz időd agyalni, így félni se nagyon, és tudom, hogy hihetetlenül hangzik (én se akartam elhinni előtte), de csak a szép emlékek fognak megmaradni :)

A kismamaklub az gyakorlatilag a szülésfelkészítő foglalkozás Tarcsán, és jártam rá, és ott az egyik előadáson az egyik doki mondogatta ezeket, amiket leírtam neked :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!!!

Tabati! Tudom nem nyugtat meg, de én is akarom már az egészet és valamilyen fogalmam van a dologról és még is félek!!! De ez természsetes! Hisz az ismeretlentől félünk!!! De ott lesz a szülésznő aki majd mindenben segít nekünk!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Tabati!

Hidd el, minden rendben lesz! Így, vagy úgy de nemsokára találkoztok a babáddal és ez a legfontosabb. :)
Nem szabad, hogy a félelmekre koncentrálj, inkább a pozitív dolgokra!
Nekem most esett le, lehet, hogy találkozunk a kórházban, majdnem egy időre vagyunk kiírva.

Kép
beyuska
 
 


Beyuska és Tabati! Irigy vagyok kicsit!!! én pont nem akkor szülök, mikor innen valaki más ismi is esetleg!!! De azért szurkolok, hogy nektek legyen bent időtök legalább 2 szó erejéig talizni!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Itten vagyok én is!! Nos mivel ma apa korán végzett elmentünk szerda helyett ma a dokihoz uhura! Sajna képet nem kaptam, de majd 52 hét mulva kapok, ha addig meg nem szülök! De ezt szó szerint lehet venni!Nos az adatok a következők!!!:
Egy élő magzat, koponya végű fekvésben. BPD:77mm femur:55mm: végtegok ábrázolodnak.
Ép négyrekeszű szív, jó magzati szívhangok. Gerinc épnek tünik, követhető gyomor, hugyhólyag telödik. Placenta a hátsó falon. Átlagos magzatvíz!
Intrauterin disztrofia?
Ez annyit jelent, hogy nem fejlödik a kicsi lányom hasa így a sulya csak 1078g ami elég gáz szal kaptam beutalot a korházba nagy uhura!!! Most fogok utána nézni, hogy ez pontosan mit jelent mert a doki se mondott semmit és a szülésznöm csak annyit mondott nem akar felidegesíteni szal várjuk meg mi lesz az eredmény a nagy uhun!
Ja és a doki szerint a kisasszony felvette a szülési poziciot szal kötelező fekvésre vagyok itélve, mert félő, hogy bármikor megszülhetek! Shocked Amit ugye még nagyon nem kéne!
És ami jó, hogy a doki sokáig kellett nézze az uhun, mert nagyon ficánkál!!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Nyugi, ne ess kétségbe, várjátok meg a részletes uh-ot! Rengeteg egyéni különbség lehet baba meg baba között. Nálunk korábban diagnosztizáltak uh alapján mindenféle agyi cisztákat, meg szívizomcsomót, voltunk a Baross utcában is, de aztán kifejlődtük magunkat!
A 30. héten már mi is fejjel lefele voltunk, két hétre rá, meg visszafordult medencevégűbe.

Kép
beyuska
 
 


Nócika!

Mikor mész a kórházba uh-ra? Biztos nincs semmi baj, ha meg feküdni kell azt már fél lábbal is kibírod... (mondom én, aki mióta nem dolgozom nem találom a helyem... :roll: )

Beyuska!

Tényleg előfordulhat, hogy egyszerre leszünk bent! :D Már biztos beszélgettünk erről, de te is szeretnél alapítványi szobába kerülni?

Még az is előfordulhat, hogy Évike úgy fog köztünk rohangálni, mert egy napon szülünk. :lol: Szegény! :lol:

Viszont mondta nekem, hogy örülne, ha júni végén megindulna a szülés, mert júliustól az osztályon lesz, és akkor cserélnie kell valakivel. Persze megoldja, csak bonyibb lenne. Viszont nagyon szerencsések vagyunk, mert mivel júliustól az osztályon lesz, ott is sokat tud nekünk segíteni, szopizásban ilyesmiben. :D

Gabi!

Ja, hogy a felkészítő!! :D Már értem...arra sajna nem tudtam menni, mert dolgoztam. De megkérdeztem és nekem azt mondták, hogy nem spinálissal, hanem edával csinálják a császárt... :roll: De mindegy is, majd lesz valami.

Amit még megtudtam: ha nem is fordul be a babu, akkor is hagynak 3-4 órát vajúdni császár előtt, hogy természetesebb legyen a dolog. Akkor biztos nem így fogom gondolni, de most még örülök neki, hogy szegényt nem csak úgy kikapják. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Becsi!
Azért köszi a cikket, elolvastam! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Köszi a megnyugtató szvakat aranyosak vagytok!
Holnapra már kaptam is időpontot Surányi dokihoz!! Tudtok róla némi infot??? Hozzá megyek!!! Segitsetek mire számitsak!!! Kedves?? Mufurc?? Idős?? Fiatal?? Meg milyen a munkássága??? Érdekelne nagyon!!! Köcce elöre is!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Én eddig csak jókat hallottam róla, bár személyesen nem ismerem, azt sem tudom, milyen korú. Viszont ebben a kórházas részben van róla egy topic, keresd meg és esetleg priviben is kérdezhetsz azoktól akik oda írtak. :wink: Kismukknak is ő a dokija, de sajnos ő teljesen eltűnt azóta mióta bement szülni... :roll:

Szerintem nagyon jó, és szimpi dokik vannak Kistarcsán szerencsére. Nekem eddig már elég sokkal volt dolgom, de mindegyik szimpi és kedves volt. Tegnap is a Túri doktor soron kívül megírta a leletemet, pedig se kutyája se macskája nem vagyok, és asszem még ügyeletes sem volt és rohangált össze -vissza, mint pók a falon. Mondjuk ő már korábban is nagyon szimpi volt, gondolkodtam is, hogy hozzá megyek, ha jön a babu, de aztán mégsem úgy alakult.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati! köszi a tippet! Bár ez a topik nekem is eszembe juthatott volna!!! Megyek meg is keresem!!!! :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Nekem is ő volt a dokim :oops: :D
Én kizárólag csak jókat tudok róla mondani, hihetetlenül hálás vagyok neki, nagyon tapasztalt doki (olyan középkorú, 40-45 körül lehet ránézésre), nála jó kezekben leszel.
Amit tudjál róla, hogy nem az a jópofizó doki, sőt... Viszont nem rosszindulatú vagy bunkó, csak egyszerűen keveset beszél, és amit mond, azt is nagyon tárgyilagosan, szinte mosoly nélkül. Én a kis hülye fejemmel emiatt az elején kifejezetten azt hittem, hogy utál engem. Pedig dehogy, egyszerűen ilyen. A végére már egész kommunikatív volt :)
Ha a rendelőjébe mész, nemrég szerzett be egy hiper-szuper ultrahangot hatalmas kivetítővel ,szóval mindent nagyon alaposan meg tud nézni, az tuti.
Viszont ha javasolhatom, akkor írd fel előre a kérdéseidet (nem szégyen, én is mindig azt csináltam, aztán mikor ott voltam, akkor mindig elővettem és "puskáztam" :oops: :lol:). Merthogy magától elég kevés dolgot mond el, szóval mindenre rá kell kérdezni, és akkor tök részletesen elmagyarázza. Ja, és iszonyat halkan beszél, szóval az se szégyen, ha visszakérdezel párszor.

Tabati!
Érdekes ez az érzéstelenítő dolog. Barátnőm tavaly októberben szült ott császárral ,és ő spinálisat kapott :roll: :?

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi!

Az elképzelhető, hogy dokifüggő... :roll: De mindegy már... :)

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!

Persze, semmi jelentősége :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi!
Én hozzá a kórházba megyek csak uhura! Mert itt nálunk csak kis lófüttyös az uhu gép! Elég kis gagyi! Szal oda a kórházba nekünk csak a genetika van meg ilyen esetre, ha valami gáz van!!
De nagyon köszönöm az infot! Biztos lesz kérdésem!!! és, hogy öszinte legyek az, hogy halk az nekem elég gáz, mert én meg kissé alkalmi süket vagyok a család szerint!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: De ott lesz apa és a szülésznőm, szal majd Ők megértik és majd a végén elmagyarázzák, ha nem értem!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ma voltam a védőnénimnél minden ok! Ma néztek elösször géppel szívhangot! Olyan megható volt! A súlyommal kicsit elszaladt a ló! Sokat kell feküdnöm és magne B6-ot kell szednem napi 3x1et! Ja és minden órában a görcseim miatt 5-10 percig feküdni hanyadt és a lábam és a fenekem alá párna, hogy a gravitáció ellen dolgozzunk!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Gabi!

Most írt Évike sms-t, hogy csak nem akart idegesíteni a császárral, meg az érzéstelenítéssel, de olvasta miről megy a dilemma, úgyhogy neked volt igazad, spinálissal csinálják. :lol:

Nócika!

Micsoda gyakorlatokat kell csinálnod! :shock: Vigyázz nagyon magadra. Meg lehet kérdezni, hogy mennyit híztál?

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!
:lol: :lol: :lol:
nabasszus, én meg irkálok itt a dokiról :oops: :lol:

Nócika!
Mindenképp meséld el, mi volt! Remélem, minden oké!

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!!!

MEGY VAGYOK NYUGODVA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Méretek, adatok: Gravid uterusban egy élő magzat látható. Kpf. placenta a hátsó falon tapad, ép. Átlagosnál kissé több magzatvíz.
BPD:80mm, FL:56mm, AC:249mm. A biometriai paraméterek összeségükben 30 hetes terhességnek felelnek meg. Becsült magzati súly:1461g. Az érvényben lévő szakmai protokoll szerint végzett vizsgálat során durva eltérésre utaló jel jelenleg nem észlelhető.
Tegnap többen megkérdezték ismik meg stb., hogy nem vagyok vízes?? Mondom ÉN??? ÁÁÁÁ! Csak hirből halottam róla! De épp most, hogy leültem ránéztem a bokámra és mit látok??? Olyan a lábam mint az elefánté!!! Erre a lökött tesom beszol! Aszongya: És a Peti meg kiveszi a gaytoja zsebeit lógatva meg a fütyiét én izé meg bigyó és akkor totális elefánt forma leszek!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Meg látszik kamionos és ráér menet közben gondolkodni!!! HÜLE!!!

Tabati! Eddig 9 kilonál járok azaz 9,5 kilonál! Szal sajna sok, mert csak most fog igazán beindulni tudom!

Csajok! Nagyon aranyos volt a dokibácsi! De tényleg! Örülök, hogy hozzá kerültem be vizsgálatra! Azt hiszem, ha ujra babát tervezünk szerintem hozzá fogok járni!! Csipem már most a fejét neki!!! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Látod kár volt aggódni, tudtam én, hogy minden oké, tuti csak a bizti kedvéért küldtek be, mert a kórházban jobb gépek vannak. :wink:

Már nem is emlékszem, mikor tartottam 9 kilónál, de azt tudom, hogy 12-t terveztem, mert azt hallottam az a normális. Azóta már 17 kiló plusznál járok :oops: (ez két hete volt... :roll: ) mondjuk most azért már vizesedek, de nem vészes. Pedig rendesen eszem, nem sokat, nem keveset, mint várandósságom előtt. Csak épp nem tudok annyit mozogni sajna, de mindegy már ez sem izgat, majd leadom. :wink:

Gabi!

:lol: :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok a zavarásért,de Kistarcsán szülök én is (Surányi),és meg szeretném kérdezni tőletek,hogy szerintetek legkésőbb meddig kell szülésznőt választani?
Ill. az előző szülés Évikénél volt,most is jó lenne nála szülni,de nem akarom túl korán v. túl későn felhívni.

Kép
Kép
zanikó
 
 


Sziasztok!

Kicsit lemaradtam az eseményekről, de most bepótoltam...
Nócika!
gratula az eredményhez, annyi mindenen lehet parázni, megértem az aggódást, de hidd el fölösleges. Ha idáig minden rendben, nem lesz semmi ezután.. A súlyod meg igazán rendben, én most olyan húsz körül járhatok, pedig odafigyelek, sok zöldséget, gyümölcsöt eszek, de pl. a 27. héttől vizesedem, nem kicsit, hanem nagyon, minden végtagomban, meg zsibbadok ennek folyományaként, viszont mivel ez az egyetlen probléma (vérnyomás, egyebek ok.) így ez van..
Tabati!
Mi újság veletek? Baba merrefele? Szeretnénk alapítványi szobába kerülni, a két személyesbe, jeleztem is a múltkor, remélem összejön.. Hátha összefutunk!

Kép
beyuska
 
 


Anikó!

Én elég későn választottam, a 34. hét után, és igazából mázlim volt, hogy elvállaltak, szerintem nyugodtan lehet minél hamarabb..
Neked is megnyugtatóbb, meg a választottnak is jobb, mert tud tervezni - már amennyiben ebben a szakmában lehet tervezni :)

Kép
beyuska
 
 


Sziasztok!

Bocsi az eltünésért, de tegnap engedtek ki a korházból! 18.-án beutaltak magas vérnyomással, de most kapok gyogyot és így minden ok! Simul a méhszály és egy ujjnira nyitva vagyok kivül is meg belül is! És képzeljétek Tabatit is befektették és egy korterembe kerültünk!! Jól meglepödtünk mindketten hisz nem ismertük eddig egymást!!!
Őt tegnap elött megcsászározták! Sajna méreteket nem tudok, de tudom, hogy kisfia lett és a Noé nevet kepta! Remélem mind a ketten jól vannak!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Köszi Beyuska! :D

Kép
Kép
zanikó
 
 


Tabati!
Hatalmas gratula! Jó egészséget és sok-sok tejcsit kívánok!

Nócika!
Tabatinál beindult a szülés spontán? Vagy indították?
Vigyázz magadra, ezt a pár hetet már féllábon is bírd ki :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Hiszitek, vagy sem, de pont azért néztem be, merrt arra gondoltam h Tabati megszült. És tényleg! :D

Tabati! Gratulálok! Minden jót és sok- sok tejcit nektek!

Nálam tejci gondok léptek fel :( 6 hós koráig csak anyatejet szerettem volna adni, de lehet, h nem sikerül :(

Gabilány, Ti hogy vagytok?
És a többiek? Red, Xadri, Aida? És akiket kihagytam....

KépKép
hugic
 
 


Sziasztok!

Gabi! Sajna nem indult be a szülés Tabatinál, mivel faros volt a baba így ugy döntöttek, hogy megcsaszizzák a kiírt idő elött pont egy héttel! Szegény sok trauma volt mire mégis megcsaszizták, de azt hiszem Őt illeti, meg hogy majd elmesélje nektek! Ne harizz, de én csak ugy elmesélném Ő meg elmondja ahogy átélte azt a jó pár órát mig kinozták!!! Nem testileg hanem lelkileg!!
Én jól vagyok szépen rendeződik a vérnyomásom, és a lábaim se annyira vizesednek!

HUgic! nem probálsz meg valamilyen homeos bogyot szedni a teci gond ellen??? Nem tom mi a neve, de asszem van valami tea is ami segithet! Hajrá tejci!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!
Köszi az infót :)
Szegény Tabati, akkor nem volt neki egyszerű :(

Hugic!
Jól vagyunk, köszi, pont most jöttünk haza a Balcsiról. Szerintem kifogtuk a legrosszabb időt, de ez van...
És a mostani kedvenc képem:
Kép

Sajnálom a tejcsigondot, de ha gondolod, próbáld meg a homeós bogyókat:
urtica urens 5ch
ricinus communis 5ch
vagy esleg teákat pölö laktoherb, fitolac

De ha nem segít, akkor se keseredj el, és ha esetleg tápit kell pótolni, cicire akkor is mindig rakd rá előtte. Ez a 4 hónap is eszméletlen sokat számít, és a többi is, míg csak egy csepp tejed van. Aztán 2 hónap és úgyis jön a hozzátápi :)
Kristóf 1,5 hós kora óta kapja a tápi pótlást, és még most is van hozzá szopi reggel-este :)

Lehet, hogy Red megharagszik, ha pletykálok :oops:, de náluk jön a kistesó :)
Keress rá a hozzászólásaira, másik topikba szokott írogatni :)

Aida is megvan, Noli tündéri baba és nagyon ügyi.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Gabi! Hát valóban nem volt egyszerű, de itt leginkább a kötél idegeire voltszükség nem a fájdalom küszöbről!!!
És nagyon édes a kiskoboldkád! Milyen kis huncut! Látni imádja a hasiját!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

No, most sikerült egy picit gépközelbe kerülnöm. Hát szüléstörténetet ne várjatok, mert nem úgy alakult ahogy szerettem volna, de végül jó hangulattal toltak a műtőbe. :lol: Csak annyi probléma volt, hogy nagyon felment a vérnyomásom 160ig, és bent kellett maradnom. Aztán másnap az osztályvezető főorvos mondta, hogy már úgysem fog befordulni, meg aztán elég rázós a vérnyomásom, úgyhogy megcsinálják a műtétet, és beírtak másnap 9 órára. már ez is kicsit megijesztett, hiszen arra számítottam, hogy leviszik gyógyszerrel a vérnyomimat majd hazaengednek. No mindegy, azért örültem is, mert tudtam, hogy másnap láthatom a kisbabámat. :D Egy csomó vizsgálatot elvégeztek még a délelőtt, majd pont az ebédemet fogyasztottam, amikor megjelent a doki, hogy ne egyek többet, mert ma megcsinálják a műtétet. :shock: Gyorsan megkerestem Évikét, aki még megpróbált beszélni a dokival. Közben megérkezett a párom, és vártuk mi lesz. Kiderült, hogy mégis marad a másnapi műtét. Ennek örömére jól teleettem magam, mert már nagyon éhes voltam. Fél ötkor elbúcsúztam a páromtól, amikoris jött a hír, hogy mégis megcsinálják a műtétet. :shock: Gyorsan telefon, párom visszafordult. Na, innentől már "felgyorsultak" az események. Pakk át a császáros őrzőbe, aztán borotválás beöntés, majd infúzió és vártunk. Egészen este 9ig kellett várni, az aneszteziológusra, de szerencsére nem izgultam egyáltalán, jól elbeszélgettünk Évikével, párom meg hallgata a híreket a rádióban. :lol: (hmmm..pasik)

Műtét alatt végig remegtem, az elég kellemetlen volt, meg utána, hogy nem éreztem sokáig a lábam. No meg a katéter miatt alig vártam a másnap 11 órát, hogy felkelhessek.

Szerencsére sikerült alapítványi szobába kerülnöm,ami szuper volt a fürdés miatt főleg, mert nem is tudom, hogy oldottam volna meg a közös zuhanyzóban, mert néha órákig voltam a mosdóban annyira nehezen ment minden...

A szoptatás nem nagyon ment, vagyis csak bimbóvédővel, aminek nem mindenki örült, de még így is sebesre szívta Noé a bimbómat. És keveset evett, úgyhoyg néha kellett tápit kapnia. A csecsemősök nagyon rendesek voltak egytől egyig, rengeteget segítettek, volthogy még éjszaka is mentem segítséget kérni, hogy belövellt a tej, ott masszírozták, meg fejték nekem. És nem erőltettek rám semmit, mindent kipróbálhattam, ahogy kényelmes volt éppen. Semmire nem mondták, hogy ez hülyeség, és sok tanácsot adtak. (kivéve egyvalakit, aki megmondta nekem hogyan kell este szoptatni, ellentmondást nem tűrő hangon, és embertelenül fejte a mellem, hogy még a könnyem is eleredt)

Ennek ellenére sajnos most tejlázam van, bedurran a bal mellem, tegnapelőtt éjjel 38 fokos lázam volt. A mellem duplája volt a másiknak és betonkemény. Aztán a védőnő kimasszírozta, meg fejtük elektromos géppel, de még tegnap is nagyon magas volt a lázam és nem bírtam felkelni az ágyból annyira gyenge voltam. De mára már jól vagyok. Persze még iszonyúan fájnak a melleim, főleg amikor masszírozzuk meg fejjük (amit 3 óránként kell), de minden egyes alkalom után boldog vagyok, hogy ezen is túlvagyunk és ez újabb egy lépés a gyógyulás felé. Szerencsére Noé ebből semmit nem érzékel, mert tündéri anyósom van és mindenben segít, nem is tudom mi lett volna velünk nélküle pl. tegnap amikor fel sem tudtam kelni.
Annyi csak a rossz, hogy tápit kap, mert nem adhatjuk oda neki a tejet amit lefejünk, hátha genny van benne (volt valami olyangyanús... :roll: ) De mindegy, a lényeg, hogy gyarapodjon a súlya, aztán majd pár hétmúlva, ha rendbejövök megint ihat tejet. (remélem szotatni is tudopm majd...)

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!

Először is óriási gratula Noéhoz! :D Majd pedig neked óriási gratula a helytállásért!! Nem semmi a történetetek! Minden elismerésem, és kívánom, hogy legyetek túl minél hamarabb a kezdeti nehézségeken.
Sajnálom, hogy nem találkoztunk, én még mindig itthon, várakozva..

Kép
beyuska
 
 


Sziasztok!

Tabati! Elöször is örülök, hogy megismerhettelek! Nagyon sajnálom, hogy így megkinozták az idegeiteket! Ire én vissza értem akkor reménykedtem, hogy már mindenen túl vagy, de nem mondott senki semmit így csak a remény maradt!
Örülök, hogy minden rendben a kis Noével és majd amint elmarad ez a fránya tejláz remélem Noé nem fogja a cicit elutasitani! Tényleg és mekkora baba let?? Hossz suly???
Én is már itthon vagyok, bár azt elfelejettték közölni, hogy 1 ujnyira nyitva vagyok! DE sebaj! Még maradjon bent 4 hetet és utána jöhet!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Tabati!

Hatalmas gratula neked a kitartásodért és a pici Noéhz is :)
Ciciért nem irigyellek, nekem is sok gondom volt vele...
Nem tudom, milyen mellszívód van, de ha többször lesz ilyen gondod, akkor nagyon megéri bérelni egy ilyet:

http://www.medela.hu/kolcson/kolcsonzes.htm

Nekem a párom a héten vitte vissza, mert még pár hete is becsomósodott a cicim, és hát fél évig ez volt szinte a "legjobb barátom". Minden kézi elektromos mellszívót felülmúl.
A melegvíz után a legnagyobb találmány! :lol:

A bimbóvédőt meg sose bánd, Kristóf a mai napig azzal szopizik, így szokta meg, és még szopizik! :D
A tápin se molyolj (ezt persze nyilván könnyű mondani, a hormonháború közepette engem se tudtak meggyőzni, és hónapokig ettem magam miatta), ha kell, hát kell. Lényeg, Hogy Noé bolgod, vidám és kiegyensúlyozott legyen.

Beyuska!
Hű, te meg már mindenórás vagy, sőt! Be fognak fektetni lassan?

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Teljesen uj vagyok itt. Visszaolvastam 2 hetet. Nagyon hasznos informaciókat adtatok.

33 hétben vagyok. Sajnos ugy alakult a helyzet, hogy dokit kell váltanom,és amiket mostanában megtudtam az általam vásztott kórházról (AEK-MAV) azok sem vmi rózsásak.

Szeretném megkérdezni töletek, hogy tud vki olyan jó dokit a kistarcsai kórházban aki még elvállal ilyenkor? (természetesen az elérhetősege is érdekel)
A kórházzal kapcsolatban:
vajúdáskor ott lehet az apuka?
És a dúla?
A vajúdáskor tudok egyedül lenni? (Ez alatt azt értem hogy nincs ott másik 4 hasonló anyuka - ld. Szt. Imre)
A gyereket szülés után az anya melére fektetik?
Mikor viszik el méricskélni a babát?
A szülés után végig velem lesz a baba? Nem viszik el esténként? (A MAVban oda van 11-től 6-ig , és termeszetesen ilyenkor tápszerezik is. Itt nem a tápszerrrel van a gondom, hanem hogy utána van hogy elfelejt szopni)

Köszönöm előre is!
esi
 
 


Szia esi!

Dokit sajna nem tudok :(

vajúdáskor ott lehet az apuka?

Még szüléskor is, ha nem császár.

És a dúla?

Ezt nem tudom. :roll:
A szülésznőd (ha van választott), az biztosan.

A vajúdáskor tudok egyedül lenni? (Ez alatt azt értem hogy nincs ott másik 4 hasonló anyuka - ld. Szt. Imre)

Ez attól függ, mennyire van dömping a szüléseknél. Én végig a szülőszobában vajúdtam, főleg apával kettesben meg a szülésznőmmel, de ha sok szülés van, akkor még akár a vajúdóban is szülhetnek és a folyosón is vajúdhatnak.

A gyereket szülés után az anya melére fektetik?

Igen. És ha nem szülnek sokan, és a babával is minden oké, akkor miután rendbe tették, 2 órát egyedül lehettek hármasban a szülőszobán.

Mikor viszik el méricskélni a babát?

Szülés után nem viszik el, a szülőszobában csinálnak mindent, végig tudod nézni, én pölö kérdezgettem is, és van jópár vizsgálódós, elsőmosdatásos képünk is :)

A későbbiekben pedig mindig fürdetéskor mérik.

A szülés után végig velem lesz a baba? Nem viszik el esténként?

Hacsak te nem kéred, akkor nem. Egyedül fürdetni viszik el, de ha akarod, akkor is ott lehetsz vele.
Tápszert sajna nálunk kellett adni kicsit, de előtte megbeszélték velem.

Remélem, hogy tudtam segíteni, és ha van még kérdésed, akkor írj :)
Boldog babavárást neked a hátralevő időben, és könnyű szülést :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Köszönöm gabilany!
Kár, hogy hamarabb nem találtam erre a kórházra.
esi
 
 


Sziasztok!

Gabilany jól látod, elvileg akármikor jöhetne már ez a gyermek, de nem sieti el, az tuti..
Egyelőre nem volt szó róla, hogy be kellene feküdni, minden paraméterem rendben- kivétel a vizesedés, de az már a 26.héttől folyamatos. Na meg a meleg sem könnyíti meg a helyzetet..
Szedem a homeós bogyókat, meg iszom a málnalevél teát, mint a kisangyal, de hát csak egy két jóslófájás, meg mocorgás, aztán annyi. Bár mintha már nagyon lent érezném a nehezét, reménykedem.. szombaton mindenki bent lenne épp a kórházban, aki kell, férjem itthon szabadságon, nagyon-nagyon szeretném, hátha összejönne, próbálok a kiscsajszira is hatni..

Kicsit megíjedtem a tejcis problémákkal kapcsolatban, hogy mi van, ha én is... nekem medela kézi szívóm van, de elvileg lehet hozzá csatlakoztatni elektromos cuccot is, szerintetek elég a kézi elsőre, és ha úgy alakul, akkor ráérek beszerezni elektromosat..?

esi!
Barátnőm márciusban szült az említett kórházban, és ő ugyan szuperlatívuszokban beszélt az ellátásról, meg, hogy mennyire hiper szuper profi hely, de én elszörnyedve hallgattam a beszámolóját, mert minden volt, amit én szeretnék elkerülni (többek között amiket te is említettél), ha gondolod privátban megadom az én dokim nevét, meg elérhetőségét, egy telefont megér..

Kép
beyuska
 
 


Tegnap bementünk a kórházba, mert a másik mellem is begyulladt. doki meresztgette a szemét, én meg kétségbe voltam esve, mert láttam rajta, hogy elég gáz a helyzet... Adott augmentint, meg mondta, hogy a seb miatt elfertőződött, és ezért nem szabad semmilyen fejővel fejni, csak kézzel, hogy gyógyuljon a seb. Szülésznőm gyorsan megmutatta a kézi fejést, és ma már egyedül csináltam, egész jó egy kezdőtől még spriccelt is. Remélem ez a már a gyógyulás útja...

Szóval ha már a fejésnél tartunk, akkor tényleg a kézi a legjobb, bár nekem is hihetetlen volt, hogy én ilyesmit meg tudok tanulni... :wink: De ha van aki bízik benned és segít, akkor minden oké! :wink:

Beyuska!

No! Szombaton megyek varratszedésre (már el is felejtettem, de te is Kovács Rékánál szülsz?) Nekem is ő csinálta a császárt, nem mint fogadott dokim, csak ő volt ügyeletes. :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Drága Tabati! Te szegény akkor jól megjártad ezzel a szopival, de most akkor már biztos minden rendben! És hogy telnek az éjszakáitok?? A kis Noé sokat fennt van?? na már amennyire ettől a melegtől fennt van???
Olyan jó volt megismerni téged!!! Kár hogy nem volt hosszabb időnk a beszélgetésre!!!

beyuska! Érted is nagyon izgulunk ám!!!! Sok sikert erőt és kitartást nektek!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Beyuska!
Mennek a drukkok, hogy szombaton hallgasson rád a babó :)
Kézi mellszívóval hosszútávon fejni iszonyat fárasztó (én 2 hét után begolyóztam, úgy fájt a kezem - és muszáj volt a tejgyarapítás miatt), a kereskedelmi forgalomban kapható elektromos mellszívók meg nem sokat érnek, ha csomósodik a cici és gyullad. Ez is tapasztalat, én kettőt is kaptam kölcsön, és kalap-kaki volt.

A legjobb tényleg kézzel megtanulni fejni, ahogy Tabati mondja, vagy amit belinkeltem.
Meg a baba. Hihetetlen módon ki tudja szívni a csomókat (nem mindig elsőre, de végül sikerül neki). A lényeg, hogy olyan pózban kell tartani, hogy az álla a csomó felé mutasson.

Tabati!
Jaj, de sajnálom, hogy ennyire rosszul indulnak a dolgok, de igazad van, ha van, aki támogat, biztat és segítt, akkor minden sokkal de sokkal könnyebb.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Tabati!
Igen, Kovács dr.nőnél fogok szülni, holnap ügyeletes ő is, meg a szülésznő is, nem bánnám, ha beindulnánk.. nem kellene mindenkit otthonról becsődíteni. Szegény, mennyi macera van ezzel a szopival, anyukámnak is ez volt anno, be vagyok én is gazolva.. Nagyon ügyi vagy a fejéssel kapcsolatban, gratula, csak így tovább..

Nócika!
Köszi a szurkolást, igazából már nagyon szeretnék túllenni az egészen, vagy legalábbis benne lenni :roll:

Gabilany!

Köszi a drukkot, nagy szükség van rá :) remélem szopi témában sikerül minél hamarabb belejönnünk..

Igazából az a legrosszabb, hogy szörnyen vizesedek- a kezeimben a legzavaróbb, mert fogni is alig tudok- , és ennek megfelelően zsibbadok, főleg fekvés meg pihi után, viszont ebben a remek párás hőgutában, meg nem nagyon tudok semmit sem csinálni, szóval így se jó, meg úgy se.. nade nem panaszkodom, mert egyébként meg minden ok, baba remekül érzi magát, legalábbis az nst meg a hancúr alapján, én meg kitartok :roll:

férjem hétfőtől menne vissza dolgozni, igaz éjszakás műszakkal kezd, és ha menni kell, akkor azt az éjszakát gyorsba el tudja talán cserélni.. de macerás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára beyuska 2009.07.03 20:58-kor.

Kép
beyuska
 
 


Most jutott eszembe, bimbóvédőt vinni kell, vagy adnak ott, ha szükséges?

Kép
beyuska
 
 


Beyuska!
Bimbóvédőt vigyél, nem adnak. Az Aventes tök jó, mi még most is azzal nyomjuk :oops: :) . Az a fontos, hogy ne normál/standard (vagy valami ilyesmi) legyen, hanem mini. Nekem annó a párom hozta be, és nagyon megszívatták a gyógyszertárban, mert újszülöttnek valót kért, és normált adtak neki, ami olyan nagy volt, hogy nem fért bele Kristóf szájába, így venni kellett másikat. Szóval nagyon meg kell nézni...

Vizesedés meg mágikus módon már pár órával a szülés után úgy eltűnik, mintha sose lett volna :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: