Új privát üzeneted érkezett!

Gabilany!
Köszi az infókat, bekészítettem a védőfelszerelést!

A vizesedéssel kapcsolatban meg a próféta szóljon, mert már eléggé aggaszt..

De ma reggel elkezdtem fájni - 6-7 percenként jön és 1 percig tart, remélem ez már az :lol: burok nem repedt, itthon pihizek, meg teszek veszek - úgy módjával.

Remélem holnap délelőttig meglesz a baba...

Kép
beyuska
 
 


Beyuska!

Hajrááá!!! :wink:

Gabi!

Bimbóvédőről annyit, hogy nekem mondta az egyik csecsemős, hogy vegyünk, mert nem jó a mellem. Hát minden attól lett, mert abból rosszul szívta ki a cicim Noé, a bimbóudvarból alig kapott be valamit, csak a végét. Azóta már tudom, hogy anélkül is ment volna, meg megy most is. (vagyis próbálkozunk, mert Noé nagyon hozzászokott már a cumisüveghez, úgyhogy rengeteg hiszti van, de nem adom fel)

megyek, mert felsírt...

Kép
Kép
tabati
 
 


No!

Visszaaludt... Nagyon nyügi szegény. :( Talán a meleg miatt is, meg hogy kínlódunk a szopival, de muszáj ezt most...

Szóval...

A lábdagadásról is annyit írnék, hogy nekem a várandósságom alatt, csak enyhe mértékű volt, de a szülés után elefánt lábaim voltak. Egészen a combomig feldagadt. Na most ez lehet a császár miatt, mert valaki említette az infúziót, de a dokik, meg a nővérek azt mondták, hogy hormonális, 6 hét alatt elmúlik. És szerencsére 2 hét sem kellett hozzá, már beleférek a nyári papucsaimba. 8)

Kép
Kép
tabati
 
 

 
 

Tabati!

nekem mondta az egyik csecsemős, hogy vegyünk, mert nem jó a mellem.

Dettó, csak Kristóf azt a mellem utána itthon sem tudta bekapni (a mai napig nem megy neki), de szerencsére bimbóvédővel nagyon ügyin megtanult szopizni. Asszem, szerencsém volt... Viszont a normál szegénynek be sem fért az elején a szájába, azért kellett a mini.

Remélem, hogy helyrejön a szopi, mi muszáj voltunk beruházni egy ilyenbe
http://www.medela.hu/Specetetok/haberman/frames.htm

mert nem akartam, hogy "leszokjon" a ciciről, és sajna ha fejre álltam se tudtam annyi tejet gyártani, hogy elég legyen neki. Nem olcsó (6-7000 pénz), de nagyon megérte, mert Kristóf a mai napig töretlen lendülettel szopizik (és kb. az 5. hónap végéig több tejet kapott, mint tápit - aztán meg már kezdődött a hozzátápi)

Mi is cumisüveggel kezdtük, de folyton félrenyelt meg fulladt, ömlött az üvegből ahogy szívta. Aztán emlékszem, hogy begurult az első pár alkalommal, mikor ebből kapott, mert ha nem szívta elég erősen, akkor nem jött belőle semmi, szal dolgoznia kellett a kajáért.


Beyuska!

Hű, hajrá, nagyon szorítok Neked és Anna-babának! És könnyű szülést kívánok :)

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!!!

Mire jövök!
Beyuska már lehet, hogy babázik!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D Nagyon szurkolok neki!!!

Látom a lábdagadás a téma! Én elég jól dagadok! Sőt éjszakára sem megy le igazán!! Lermegy csak nem teljesen!!!! Én azért még beleférek a nyári papucsokba, de már nem kényelmesek! És ami a legrosszabb, hogy a dokim szerint még az arcom is vízes!!!! :( :( :( :o :o :o :o Azért vagyok olyan puffancs! És ami rossz, hogy apa igaz csak viccelödik vele, de nekem rosszul esik! Bizti közre játszik, hogy dolgoznak a hormonok, meg hogy a cicámat szomabaton el klett altatni! Elütötte egy autó és én nem birtam megmenteni! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Beyuskanal remelem minden jol megy!!!

Tudna valaki szulesznot ajanlani nekem? Sajnos a dokikkal nincs szerencsem. Eddig Kovacs doktorno es Szentagotai doki aszisztensevel sikerult beszelnem, es sajnos mind a ketten azt mondta hogy 33. het mar keso.
esi
 
 


Esi! Küldök privit!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Kíváncsi vagyok Beyuska megszült e már, de sejtésem szerint igen... :wink:

Nócika!

Mi az, hogy nem bírtad megmenteni a cicád? :shock: Hát nem is vagy te állatorvos...szerintem ne magadat okold.... :( sajnálom...

Gabi!

Köszi a linket! Úgy néz ki, hogy nem lesz Noé cumizavaros, cicizik, de kap tápit is, és ahogy elnézem a rendes cumisüveget is olyan lassan szívja, hogy csak na. Egyszerűen csak lusti szerintem... Lehet, hogy lenne elég tejem, de olyan lassan szívja, hogy a védőnő azt mondta, nem lehet rajta fél óránál többet, mert megint kisebesedik a bimbóm. Addig meg nem lakik jól... :( De remélem, ahogy egyre erősödik Noé, meg termelődik is a tejem egyre több (látom amikor utána fejek) úgy kell egyre kevesebb tápi. Persze nagyon fáj, hogy nem csak kizárólagosan anyatejjel táplálhatom, de most ebbe kell beletörődnöm. A lényeg az, hogy hízzon rendesen. 2 napig csináltam azt, hogy állandóan cicin volt és tényleg egyre jobban fájt a mellbimbóm, egyre sebesebb lett, dehát ha ráraktam mindig szopizott ha levettem még mindig éhes volt. Ennek következménye: semmit nem aludt, én meg úgy éreztem, hogy éheztetem a gyerekem. Na, ennek most vége, valamit tenni kellett. Ja! Annyi még a gond, hogy nagyon nehezen alszik el. ha jól is lakott, még nyűglődik rengeteget. Kicsit hasfájós, biztos azért is. Viszont alig sír, ennek örülök, mert akkor bizti eleget eszik. :D Még éjszaka is, magától kel kb. 3 óránként és nem sír, csak nyügi van, eszik aztán megint picit nyügi, majd belealszik. És egyre többet van fenn úgy is, hogy csak nézelődik. :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!!!

Tabati! Igen nem vagyok állatorvos, de én meg akartam!!!!! És most nem birok elszámolni a lelkiismeretemmel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Szóval igen, hétfő óta babázok :lol:
Gyakorlatilag bejött a számítás és hétfő reggel 6:45-kor megszületett Anna baba :lol: 54cm és 3620g gyönyörűség. Rövidesen teszek fel valami sztárfotót, hogy megcsodálható legyen.
A szülés nem könnyű, de nem vitás, hogy megéri :wink:
Ha részletezni kellene nagyon nehéz dolgom lenne, mert nem az apróbb részletek maradtak meg, hanem az, hogy úgy vajúdhattam, és szülhettem, ahogy a legkényelmesebb volt nekem. Vasárnap reggeltől estig itthon, megszokottt környezetben, ha akartam feküdtem, járkáltam, kocsit mostam :roll: zuhanyoztam, vagy kádban áztam. Aztán bementünk kicsit még éjfél előtt, a teljesen üres szülőszobába (sehol egy lélek az ügyeletes személyzeten kívűl) és folytathattam nagyrészt zavartalanul a vajúdást. A fekvő részt (nst) elég nehezen viseltem, de a labda meg a kád nagyon sokat segített. Na és persze Évike, a szülésznő, aki végig velem volt, és a férjem, aki ugyancsak. Az orvosomban sem kellett csalódni, egyszóval a minden renben ment. Utólag azt mondanám, hogy kicsit hangos voltam :oops: de végtére is, aki már szült, az tudja, hogy megy ez..
Ami viszont probléma, az a szopizás. Nehezen indult meg a tejem, kb. az ötödik nap körül és hát a bimbóalakunk sem egyszerű... A bimbóvédő sem teljesen megoldás. Jelenleg a fejés, meg a pótlás megy. Kézi pumpás fejővel, ami tragédia úgy fél óra után...Azért megpróbálunk minél többet ciciből, de elég szánalmas. Viszont most kezd megjönni a tejem, úgyhogy fejem, mint a kisangyal, hogy legalább ha már cumisüvegből, de tejcit kapjon..
Kezdek elég rendesen beparázni, hogy most akkor már tápszer lesz- e a vége, de az is lehet, hogy megpróbálkozom egy olyan fejőgép kölcsönzéssel, amit gabilany ajánlott.
Tabati!
Veletek mizujs? Hogy van az a tündér gyermek? És te?

Kép
beyuska
 
 


Sziasztok!!!

Beyuska! Szívből kivánmok nektek is minden sok földi jó! Sok Tejcsit, erőt egészséget!!! Gyönyörü sullyal és hosszal érkezett a kicsi lány! Gratulálok!

Asszem a csapatból már csak én hiányzom!!! :wink: DE nem aggodom hisz az én időm is hamarosan itt lesz!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok nem tudom tudjatok-e de hoztam nektek Noci infokat :!:

"Következő üzenetet kaptam hajnalban először Nócitól, aztán Zsutól:szia 3/4 1kkor elfolyt a magzatvizem, már a szülőszobán vagyunk pusz Nóci "




Kovi uzi ha jol tudom vasarnap reggeli :roll: :

"1720g-mal megérkezett Regi baba. Nócit most vitték fel az őrzőbe. Ha két óra múlva jól van, akkor lemehet a bébizhez. Regit rögtön inkubátorba rakták. anya még nem látta a lányát."

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


"Nóci hírek:
Este Ginus babát át kellett szállítani másik kórházba, mert nem tudott lélegezni. De szegény Nóci úgy tudta meg, hogy elviszik a babát, hogy kihívták vért adni, és ott elszólta magát a vért vevő nővér.... jó mi :roll: Nincsenek kifejlődve a hörgők és nem tud levegőt venni rendesen Regi. Állítólag valami fertőzést kapott el a méhben. Ha már jobban lesz, majd vissza viszik Tarcsára. Ha minden jól megy, Nócit holnap vagy szerdán haza engedik és ha Ginust vissza vitték Tarcsára, akkor Nócit vissza veszik az osztályra. A sebe nem fáj, csak a feneke. "

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Beyuska: szívből gratulálok, örülök, hogy olyan volt, amilyennek tervezted, várom a fotókat!

Bridget!
Köszi az infókat Nóciról és Ginusról, sokat gondolok rájuk, biztosan minden oké lesz!
Ha vannak még hírek, várjuk őket![/b]

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi
Nincs mit szerettem volna azokba a topikokba eljuttatni ahova o is csak,hogy tudjanak rola :wink:

A "Fogamzas" rublikanal a "BESZELGETOSAROK-MI IS BABAT SZERETNENK"nevu topikban vannak a hirek mindig de mar ki is jott a korhazbol es mar a szulestortenetet is megirta :wink: Nem akarok itt tele lenni a Noci-s hirekkel ugyhogy akit erdekel az nyugodtan jojjon hozzank kukucskalni 8) de szerintem o is hamarosan jon majd csak legyen egy kis ideje :shock:

Mindenkinek jo babazas vgy kellemes babavaros nyarat kivanok :!: :D

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Bridget!
Bekukucsoltam :lol:

Nócika!
Olvastam a szüléstörténetedet, nagyon szép volt :)
Örülök, hogy Regi már kis ficánka, remélem, hogy hamar leveszik a lélegeztetőről és hogy lesz tejcid is neki!

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Noci babaja Reginaaaa :D

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
bridget0801
Kulfold
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy eddig ide nem írtam, de egyenlöre levegőhőz kell jutnom! Nos köszönöm a gratut és a sok drukkot mindenkinek! Igyekszünk gyogyulni és hamar megnőni! Éjjel nappal csak fejek, hogy legyen hamikája az én csajomnak!

Brid! Itt is nagyon köszi, hogy hoztad az infokat és hogy feltetted a képeket!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

:shock: Húha, picit nem jövök és mik vannak itt!! :shock:

Beyuska!

Nagy-nagy gratula a babádhoz, örülök, hogy minden úgy alakult, ahogy szeretted volna! :D Nem tudom, hogy azóta hogy alakul a szopi, de szerintem kérd meg Évikét, hogy segítsen, engem is ő cibált ki a pácból az uccsó pillanatban, és azért csak akkor, mert nem akartam zavarni, ezért nem hívtam fel. Ha előbb hívom, talán megelőzte volna a mellgyuszimat. Ami amúgy most megint kicsit visszajött, vagyis talán visszamarasdt valami a múltkoriból sajnos. :( Most sebészetre járok, gyógyszert szedek ezért nem is szoptathatok :( , jegelni kell a bal mellem, párakötés van rajta és fejem ezerrel. No és reménykedem, hogy megúszom azt, hogy felnyissák a tályogot. Ha idáig fajul a dolog, akkor még nem is tudok mi vár rám... :(

Nócika!

Mi történt, hogy ilyen korán szültél? Elmeséled majd? Hát nem egyszerű a te eseted sem. :shock: A babádat tényleg a tudtod nélkül vitték át másik kórházba? Ez olyan hihetetlenül hangzik... :shock: De már minden oké? Jól vagytok?

Noé nagyon jó baba, annak ellenére, hogy min ment keresztül ő is, kezdve ugye a császárral, aztán a mellgyuszim, most meg hogy egyáltalán nem szopizhat...Kicsit hasfájós, de ennek ellenére nem is sír olyan sokat. És szépen hízik, már 3700 gramm. :D Sokat mozog, szeret hason lenni és olyankor már átfordítja a fejét a másik oldalra, már mosolyogni is szokott, bár gondolom ez még nem tudatos, és egyre többet van fenn. Olyankor tágra nyílt szemmel nézelődik, nagyon cuki. :D Ha lesz egy kis időm, majd rakok fel képeket is! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Tabati!
Hát igen! Elég váratlanul ért ez a sok esemény és elég gyorsan és drasztikusan! Nos csak majdnem a tudtom nélkül vitték el a picit!! De pont meghalottam vissza léptem rákérdeztem és ugy tudtam meg amit nagyon sajnálok, hogy nem olvastam be nekik, de most már nem is érdekel! Bár mikor bent voltam a korházban mikor találkoztunk akkor, ha kaptam volna tűdő érlelöt akkor talán most nincs ez a sok baj!!!!! A babo már jobban van tegnap már le akarták venni a lélegeztető gépről, de elötte csináltak egy rtg-t és ott láttak egy vékony fátyolt ami arra utal, hogy van egy pici luk a kis szívén ezért nem tették, mert neki ez még lehet megterhelő lett volna! Nos a 7második felében ujra megnézik és ha nem javul akkor egy szív uhu és lehet megm,ütik!!! Amitől rettegek!!!! Bár azt mondják ez rutin, de én akkor is félek!!!
Örülök tiszta szívből, hogy nálatok minden ok! A hasfájos korszak is elmulik egyszer ne félj!!!
És amugy a mell gyulladás miatt nem szopizhat???? és azért fejsz??? Hogy késöbb ha lehet ujra szopizni akkor ne menjen el a tejcsid???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Már jó rég írtam, de alig van időm... :oops:

Elég durva ami veletek történt, remélem már alakulnak nálatok is a dolgok. Ahhoz képest a mi problémánk semmi. Én annak örülök, hogy legalább Noéval nincs semmi baj, szépen fejlődik, nagyon édes, a hasfájósság meg úgy hallottam alap kisfiúknál. :lol:

Velem annyi a helyzet, hogy a mellgyuszi miatt szoptathattam volna, meg tettem is, de azóta észrevettem, hogy egy csomó van a mellemben, ráadásul fájdalmas. Sebészeten mondták, hogy a gyusziból visszamaradt tályog, és lehet, hogy meg kell nyitni. megint kaptam bogyókat, ami alatt már nem szoptathattam, mert erősek voltak. 2 hétig szedtem, aztán megint visszaálltunk a szopira, de sajna csak 1 napig sikerült, mert a mellbimbóm megint elkezdett sebesedni. Nem merek kockáztatni, úgyhogy lefejem neki a tejet, kézzel, ami 2 óránként elég fárasztó. És sajnos így derült ki számomra, hogy vagy az idegességtől, vagy a bogyóktól, de nagyon elapadt a tejem. 30 millit bírok lefejni összesen 2 mellből, ami nagyon kevés, Noénak már 120at kéne ennie. De nem adom fel, Kérek tanácsot hozzáértőktől, és ki tudja, tán még rendesen is tudok szoptatni egyszer...

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Tabati! Hát igen csak örülni kell a Ti problémátoknak hisz nálunk is már javul a helyzet! Ha az megnyugtat csak tegnap fogtam elösször a kezemben a ki Ginumat és én még szopiztatni sem lehetett! Csak fejek! Ja és nekem is eléggé leapadt mert nekem sem jön több 2 mellből 30milinél több! Szal érzem a problémád! És a drágám még mindig inkubátorban van! Ha minden jól megy akkor holnap vissza viszik tarcsára és nem kell nap mint nap bejárnom pestre hanem ott ott tudok vele lenni éjjel nappal! Ami lássuk be nem mindegy!!! Oxigénre még minimálisan, de sajna szükésége van, de leginkább már csak hamika után, mert az még neki nagyon nagy meló! De koraszülöttektőlk mit várok?? A csecsemösök nem valami kedvesek mostanában! Mikor masziroznom kell a kis melkasát akkor sem figyelnek ránk oda!!! Jól erlbeszélgetnek hiába riaszt a gép, hogy gáz van!!! na de mind egy már lassan, de biztosan megerősődünk!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Kitartás!!!! majd imádkozom értetek, hogy minél hamarabb felépüljetek és hazamehessetek! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Ami a tej kérdést illeti, leírom a mi tapasztalatainkat (egészen pontosan a nejemét :) ). Lehet, hogy tudjátok, ismeritek amiker leírok, akkor tekintsétek jószándékű időpocsékolásnak az írásomat.

- Nekünk a kórházban orvosok ajánlották az Urtica Urens nevű homeopátiás golyócskákat. http://homeopatia.info.hu/index.php?mode=HihModSite&page=HihPgSiteMateriaMedica&category_id=278 Ennek igazán nem volt érezhető tej fokozó hatása.
- Utána a Mecsek tejszaporító tea következtett. http://www.mecsektea.hu/tea.php?tea=21 A mellékelt tájékoztató el nem olvasása folytán 1 filter/liter helyett 1 pohár/filter mennyiséget ivott meg a párom. Ennek meg is lett a hatása, beindult és egyre fokozódott a tej mennyisége.
- Majd a Herbária Laktoherb teáját is kipróbálta. http://www.herbaria.hu/index.php?pid=5&sid=15&tid=180 Neki ez vált be a legjobban és az íze is finomabb számára. Ebből 1/2 liter víz/filter a felhasználási arány nálunk. Ezzel a teával 50-80 ml stabilan lefejhető egy-egy alkalommal.
Mindkét tea kapható patikában. Gondolom máshol is, pl. bio boltok. De talán még nagy áruházakban is lehetséges, hogy van.
- És van még egy idény jellegű "csodaszer": a görögdinnye. Nagyon megdobja a tej termelést és meleg napokon még hűsít is! :)

Teljen a napod szíved vágya szerint!
Robi
gorkmc
 
 


Sziasztok!

Tabati! Talán aszem a gyogyulás utjára léptünk! Csütörtökön átvittek minket a délpesti korházba! Tegnap már teljesen elhagyták az oxigént ugy hogy várom, hogy ma mire megyek be! Remélem, hogy esetleg áttették kiságyba már és nem inkubátorban van a drágám! Már tegnap 2000g- ot mértek! Már nagyxon szeretnénk őt hazahozni

Gorkinc! Köszönöm én legalábbis a tapasztalatot! nekem nagyon jól jött a tanács, mert én pont most vettem laktoherb teát, mert az utrica nem vált be nekem sem! És ti izesitettétek a teákat???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


nócika írta:Gorkmc! Köszönöm én legalábbis a tapasztalatot! nekem nagyon jól jött a tanács, mert én pont most vettem laktoherb teát, mert az utrica nem vált be nekem sem! És ti izesitettétek a teákat???


Lehet ízesíteni, de mi nem tettük. Párom szereti a gyógynövények ízét, ami nem túl harsány ebben a teában, hanem pont megfelelő.

Teljen a napod szíved vágya szerint!
Robi
gorkmc
 
 


Gorkinc! Köszi! Én még az illatával is hadilábon állok és sajna még mindig nem jutottam el oda, hogy csináljak belöle egy fözetet, mert nem igen jön be az illata! Bár a muszály az nagy úr tudom!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Úgy örülök, hogy Regid egyre erősödik. Mindig szoktam olvasni, hogy mi újság veletek, és nem lehet egyszerű... De biztos vagyok benne, hogy egyre jobb lesz :)

Laktoherb: az elején óvatosan vele, mert nem minden baba tolerálja, sok barátnőmnek hasfájós lett tőle a babája.
Ha nem jönne be, akkor ott a Fitolac tea, az is nagyon jó tejszaporításra, nekem bejött :) Bár Kristóf a Laktoherbet is bírta. :)

Urticával szintén óvatosan, max. 5 CH-s legyen, ha ennél nagyobb szám szerepel, akkor már tejcsökkentő, sőt a 30-as meg egyenesen apasztó. Ha nem jön be, szedhetsz mellé felváltva Ricinus communist, szintén 5 CH-s hígításban.

Van még ezen kívül a moremilk kapszula (asszem, DM-ben lehet kapni), de annak elég húzós az ára.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok.

Ne haragudjatok, hogy benézek hozzátok, de lenne egy kérdésem.
Szeretnék másodszorra majd a kistarcsai kórházban szülni, de sajnos senkit nem ismerek ott. Szükségem lenne egy jó orvosra, van akit tudnátok nyugodt szívvel ajánlani?
A fiamat a Szent János Kórházban szültem, de problémáim adódtak sajnos az orvosommal, így váltanom kell és a másodikat meg lassan majd szeretnénk.
Köszi előre is a segítségeteket.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok!

Silverlion! Én nem rég azaz julius 12.-én szültem Tarcsán! És meg vagyok vele elégedve! Fogadott dokim nem volt, de fogadott szülésznőm az igen! A szülésznőm nyiltan ajánlott egy jó dokit és mikor beszéltem vele nagyon kedves volt végig! Igaz nő doki nem tudom ez téged mennyire feszélyez, de ha érdekel el küldöm privibe az elérhetőségét és a pontos címét! De csak magán rendelését tudom!

Gabilány! Hát mi már jobban vagyunk, de mint olvasol ezt látod! És most beszéltem a korházzal és mondták elég nehezen kakil és hasfájos is! Akkor lehet ez a tea az átka??? Istenem, hogy még ezzel sem tudok jót tenni ez katasztrofa! Inkább ugy tünik, hogy tejem nem lesz, de neki nem akarok fájdalmat okozni!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika: Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, igen szükségem lenne akkor a nevére és az elérhetőségére, kimondottan jó, hogy a magánrendelőjét tudod. Várom akkor priviben.
Még1x köszi. Elmegyek hozzá és meglátjuk!!! :-)
Azért, ha valakit egy szülésznő ajánl, akkor nem lehet olyan rossz...

Kép

Kép
silverlion
 
 


Nócika: mivel kicsit feljebb olvastam, gratulálok a babádhoz. Remélem mihamarabb makk egészséges lesz a kislányod, drukkolok nektek nagyon.


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Silverlion!
Az adatok küldöm, de mivel eltüntettem a papirkát ezért hivom a szülésznőm, de már valószinű csak este vagy legfeljebb holnap tudom küldenei! A nevét azóta is imába foglalom! nagyon rendes és kedves! Egyébként a szülésznő nem csak a szülésznőm, hanem annál sokkal több! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Silverlion! És remélem most már tényleg mihamarabb itthon lesz a manó! Épp most indulunk hozzá a korházba ezért nem tudom most küldeni!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika!

Örülök, hogy javulgat Regi! :D Szerintem nem feltétlenül a teától fáj a hasa, mert Noénak is fáj, pedig én nem iszom ilyen teát. Pont e miatt nem mertem, csak egy kis ideig ittam, de őszintén szólva nekem okozott gondot...engem épphogy nem visszafogott....már ha értitek mit akarok írni... :lol: Nekem azt mondták, hogy mindegy mit, csak rengeteg folyadékot igyak. Én ezt is teszem, meg rántott levest eszem, és ettől vagy nem ettől, (gondolom azért az is benne van, hogy Noé újra szopizik, éééés nem sebesedik a mellbimbóm :wink: ) de a múltkori 30 milli már 70re emelkedett, plusz még kifejek utána kb.20at. :D Úgyhogy ott tartunk, hogy Noé több anyatejet kap már, mint tápit, és ez szuper. :D A cél az, hogy teljesen elhagyjuk a tápit. :wink: Kitartás, meglátod ha nem adod fel sikerülni fog. nekem is voltak (vannak) hullámvölgyek, de kitartok, és látod megéri. :D Noé már hatalmas baba, ahhoz képest, hogy kis súllyal született, ma már 3 hónaposnak nézik. :lol: Majd megpróbálok képet felrakni. :wink:

Gabilány!

Ezt a moremilk kapszulát próbáltad már? Beválik, érdemes kipróbálni?

Kép
Kép
tabati
 
 


Nócika,
akkor küldd majd el, amikor van rá időd és köszi még1x.
Remélem a kismanó jól van.

Lányok, nem akarok okoskodni, de a dinnyét próbáljátok meg, állítólag szuper a tejtermelésre és most szezonja is van.
A more milk-ről eddi g minden ismerősöm aki használta, csak jót mondott, csak borsos az ára, de ha segít....
...ja igen, meg a kétféle homeós bogyó is jó.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Nócika!

Ne add fel, tényleg nem biztos ám, hogy emiatt fáj Regid hasa! És akkor még mindig ott vannak a homeós bogyók meg a filtolac tea. Ha meg mégsem lesz tejcsid, na bumm! nem ettől vagy a legeslegjobb anyukája Reginek :) Tudom, milyen rossz érzés, mert én bármit csináltam, nem lett elég a tejem, és ettől nagyon sokáig ki voltam bukva, de így visszagondolva (és kevesebb hormondúlással) már úgy gondolom, hogy minden csepp anyatejnek örülni kell, de ha kevés, akkor kevés, ha nincs, akkor meg nincs, és ennyi.

Tabati!
Azt már nem próbáltam ki, mert jópár ezer forintba kerül, és annyira semmitől nem lettem "tejcsárda", hogy úgy gondoltam, fölösleges pénzkidobás. De akiket ismerek és használták, azok dicsérik. Mindenesetre, ha most gyarapszik a tejed, akkor szerintem egyelőre még nem kell...
Örülök, hogy már tudsz szoptatni, a sebes mellbimbó tényleg kegyetlenül tud fájni...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok!

Silverlion!
Privi ment!

Nos én tegnapig csak kézzel fejtem és az elején nem is volt gond! Nos tegnap felhivott egy nagyon régi ismim már vagy 801 éve nem taliztunk és ő felajánlotta az awentes fejöjét kölcsönbe és én éltem vele mondván kiprobálom és majd meglátjuk! Nos azt hiszem beválik! Ezzel már most a dupláját lefejem mint eddig! Eddig őrültem az elmult pár napban a 20 milinek egy fejés alkalmával így meg egy fejés 40 ml-t eredményezett! Nos ez miatt már nem idegeskedek!
De tegnap kicsilányom megint kicsit rosszabbul volt, mert megint ejtegeti a szatját és ez aggaszt! Remélem ma bent lesz a kezelő dokija és tudok tőle választ kapni arra a kérédsemre, hogy nincs erre valami gyogyi?? Mert nem hiszem, hogy ennek így kell lennie! Egyik nap így a másik nap ugy! Valami tűdő érlelő vagy valami jól jönne!!! És már megint tegnap kiakadtam kicsit! És tegnap még fél percre sem kaptam a kezembe!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Légyszíves segítsetek nekem! Kistarcsán szeretnék szülni! Nem tudtok ott egy jó szülésznőt és egy jó dokit ajánlani? Sajnos területileg nem oda tartozom, de mivel a környékünkön lévő kórházzal eddig csak rossz tapasztalatom volt ezért nem szeretnék ott szülni! Első gyermekemet várom! Kicsit parázok! A kistarcsai kórházról elég jókat olvastam és hallottam és ez a kórház van még aránylag közel hozzánk!
Segítségeteket előre is köszönöm!

Bee-bee
bee-bee
 
 


Bee-bee!

Írtam neked privit! :wink:

Hanyadik hónapban jársz? Írj egy kicsit magadról! Miért parázol? A szüléstől félsz? A kórházban a szülészet meg a nőgyógyászat tényleg szupi, nekem mindkettőhöz volt már szerencsém, és csak jókat mondhatok. A szülészeten csak alternatív szülőszobák vannak, káddal, szüléőszékkel bordásfallal, nagyon szupi. Sajnos én császárral szültem, így semmit nem tudtam kipróbálni, de sebaj, majd a következő bébinél. :wink:
Kórtermek 6 ágyasak, de van lehetőség alapítványi szobát kérni, ha épp szabad, abból asszem 4 van (de ezt nem tudom pontosan). Ezek 2 ágyasak, külön fürdőszobával. Én tulajdonképpen a fürdőszoba miatt szerettem volna oda kerülni, és sikerült is, mondjuk császár után el sem tudtam volna képzelni, hogy a közös zuhanyzóban tusoljak... :oops: Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha van még bármi kérdésed, szívesen válaszolok.

Nócika!

Azóta mi a helyzet? Mondtak már valamit a dokik? Izgulok ám értetek!! :?

Kép
Kép
tabati
 
 


Szia Tabati!

Megkaptam az üzit! Válaszoltam rá! Köszönöm!
Már 27 hetes terhes vagyok! Sajna nem Kistarcsához tartozunk, ezért kellene dokit választanom, hogy abban a kórházban tudjak szülni! Sok jót hallottam, illetve olvastam a kórházzal kapcsolatban! Nagyon megtetszett, hogy alternatív szülőszobák vannak ott! Én is szeretnék alapítványi szobában lenni szülés alatt! Most azokért mennyit kell fizetni, mert már olvastam 3.000, illetve 4.000 Ft is, bár ezek régebbi infók voltak! Ja és a kétágyas szoba ára érdekelne!
Az az igazság, hogy én is szeretnék külön zuhanyzót! Még akkor is ha simán szülök!
Én inkább a gátmetszéstől félek! Most még nem igazán gondolok a szülésre! Majd valószínűleg ahogy közelít az idő, majd úgy fogok parázni!
Szülésfelkészítő tanfolyam nem tudod mikor van Kistarcsán? Lehet, hogy jó lenne elmenni oda!
bee-bee
 
 


Szülésfelkészítőre nem tudtam járni, mert dolgoztam, de van a kórháznak egy honlapja (most hirtelen nem tudom, de rá lehet keresni a neten) ott fenn vannak az időpontok és hogy melyik alkalommal ki az előadó illetve mi a téma.

A 2 ágyas szoba 3000 volt naponként.

Kép
Kép
tabati
 
 


Szia bee-bee!

Idei foglalkozások:
http://www.florkorhaz.hu/cikk.php?id=498

Ez pont tök jó, mert szeptember 1-jével kezdődik az új előadássorozat.

Én jártam, és nagyon jó volt abból a szempontból ,hogy nem tökidegen helyre mentem szülni és egy csomó (szerintem) hasznos infót mondtak :)

Alapítványi szobából egyágyas is van, ott az apuka is bent alhat veled, bár az már 10e Ft/24 óra.
A kétágyasban meg két szobára jut egy fürdőszoba, de még így is sokkal jobb, mint a közösek.

A gátmetszéstől nem kell félni (tudom, utólag könnyű mondani, mert én is nagyon paráztam tőle :)), de amikor csinálják, azt egyáltalán nem érzed, mert kapsz helyi érzéstelenítőt, meg nem is azzal vagy abban a pillanatban elfoglalva, hanem, hogy nyomj :D, utána pár napig elég kellemetlen érzés (vegyél egy kisebb úszógumit, most még akciós is, és olcsóbb, mint ezek a kifejezetten gátmetszés utáni párnák, viszont ugyanúgy funkcionál és megváltás :D), de nekem mikor kiszedték a varratokat hazamenetel előtt, akkor totál elmúlt a fájdalom, és egy hét múlva már nem is éreztem semmit.

Láttam, hogy kérdeztél Surányi doktorról. Megkaptad végül az infókat?

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Szia Tabati!

Most láttam, hogy már megírtad, hogy mennyibe kerül a szoba! Köszike!

Szia Gabilány79!

Köszönöm a válaszodat, ha lesz rá lehetőség akkor a 2 ágyast választom, mert azért az kifizethetőbb! Megnéztem a foglalkozásokat! Jó lenne 1-én elmenni, mert kíváncsi vagyok a szülőszobára!

Hát Surányiról még nem kaptam meg az infókat! Hétfőn este megyek hozzá, kíváncsi leszek mond-e valamit! Ha tudsz róla akkor írjál már priviben ha lehetséges! Előre is köszike!
bee-bee
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy csak így idetoppantam közétek, de egy kis segítségre volna szükségem.

A 2.babánkat várjuk és szeretnék a kistarcsai kórházban szülni, mert nagyon jókat hallottam róla.

Megtudná nekem adni valaki Dr Szentágotai Ferenc rendelőjének elérhetőségeit?

Előre is köszönöm

Timi

ui:Látom sokan küzdenek a szoptatással. Én is végigpróbáltam rengeteg mindent. Együtt sírtam a picivel, mert éhes volt. Mindig. Illetve amíg meg nem találtam a homeós: RICINUS COMMUNIS nevű csodabogyót. 13 hónap után én kezdtem leválasztani. A húgom 26 hónapi szoptatott. Hátha segít valakinek
timic
 
 


Timic - írok privit
puppy
 
 


Kedves Lányok!

Úgy néz ki én is ebben a kórházban fogok szülni. A második babámat várom és jó esélyem van egy újabb császármetszésre. A bökkenő csak az hogy most szeretnék kórházat váltani és mivel már eléggé a vége felé járok a terhességnek nem lehet választott orvosom. Területileg amúgy ide tartozom. Igazából azok segítségét, tapasztalatát kérném akik császárral szültek itt. Az első csaszim nagyon szépen sikerült, szinte semmi nem látszik már belőle. Itt viszont nem ismerem hogy műtenek az orvosok, milyen lesz a csaszi végeredménye. Nagyon izgulok miatta, mert sajnos közeli ismerősömmel már bántak el nagyon durván. Olyan heget sikerült csinálni rajta, hogy most egy plasztikai műtét várományosa.
Légyszi írjátok meg hogy nektek mi a tapasztalatotok a császármetszéssel, milyen lett utána a hasatok?
Előre is nagyon köszönöm!


Móni
cserfa
 
 


Cserfa!

Nekem nemrég volt császárom, Kovács Réka csinálta, csak róla tudok nyilatkozni. Én ugyan nem értek hozzá, de problémamentesen gyógyult a sebem, és a 6 hetes kontrollon egy idegen orvos megdicsérte, hogy milyen szépen összevarrtak. :wink:

Ha programozott császár, akkor spinális érzéstelenítés van, persze akkor is, ha normál szülésnek indul, de császár lesz belőle. Csak akkor van altatás, ha sürgös a műtét.
Utána 12 óráig egy un. császáros őrzőbe visznek, ami egy normál kórteremnél annyival jobb, hogy az ágyak fel-le emelhetők egy gombnyomással, meg a párna része is, így könnyebb felkelni a műtét után. Ja, és 4 ágyas külön fürdőszobával, zárható szekrénnyel. 12 óra után fel kell kelni, akkor átraknak sima kórterembe, vagy ha kéred és lehetőség van rá, akkor alapítványi szobába. Hirtelen ennyi jutotteszembe, de kérdezz nyugodtan, ha eszedbe jut még valami!

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati,

Köszi az infókat. Akkor hasonlóan zajlik a műtét és az azt követő dolgok, mint a korábbi kórházban ahol szültem.
Örülök, hogy szépen sikerült a műtéted. Sajnos sokan panaszkodnak, hogy csaszi után "lóg a hasuk". Nekem hála Istennek nincs ilyen problémám és bízom benne, hogyha megint műtétre kerül sor akkor sem lesz.
Az alapítványi ill. a kétágyas szobákra már jó előre be kell jelentkezni vagy elég ha csak akkor szólok, mikor szülni megyek?
Hány éjszakát kell a kórházban töltenie egy császárosnak, a gyerkőc itt is éjjel nappal a mamával van ugye?
Egyenlőre ennyi jutott még eszembe, bár az egész szülés nagy talány lesz, így hogy nem lehet már választott orvosom. Holnapig még kiizzadom, hogy idejöjjek vagy maradjak mostmár a másik dokinál.

Sok örömet a kis Noéval, nagyon szép neve van!
cserfa
 
 


Cserfa!

Köszi szépen a dicséretet. :D

Az alapítványi szoba 2 ágyas illetve van még egy egy ágyas is, az amolyan családi szoba, ahova párod is befeküdhet. Sajnos nem tudom hogy működik, mert én felkértem egy szülésznőt a szülésre és neki mondtam, hogy szeretnék ilyen szobába kerülni, ő intézte. Csak annyit tudok, hogy nyilván ha előre szólsz is, az nem biztosíték, hogy bekerülhetsz, mert lehet, hogy pont amikor szülsz nincs szabad szoba. Úgyhogy szerintem elég ha akkor szólsz ha szülni mész, ha van szabad, akkor úgyis mehetsz.

Hány éjszakát....jó kérdés.... :oops: Asszem egyel többet, mint egy normál szülésnél, de pl. engem is hamarabb hazaengedtek. Erre már nem emlékszem, csak tudom, hogy aznap reggel mondták viziten, hogy hazamehetek és nem is számítottam rá.

Kép
Kép
tabati
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: