Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nekem is burkot repesztettek amikor a fiam született, előtte is voltak fájásaim. Utána olyan fájásai voltak, hogy nem volt köztük szünet, összeértek. Kaptam az oxytocint is............aztán 10 óra vajúdás után (ilyen összeérő fájásokkal voltam 8 órán át) megcsászároztak mert összesen fél ujjnyit tágultam. Vajúdtam nagyon keményen, aztán kínlódtam a császármetszésemmel........nem volt valami nagy élmény :(
Peni

KépKép
peni
 
 


Gabci:
Hát én extra eset lehettem. :)
10-kor lementem a vajúdóba, hogy ctg-n nézzük vannak-e fájások. ekkor szűk 2 ujjnyi méhszájam volt. Én fel sem fogtam, hogy vajúdom , egyáltalán nem volt vészes. Meg voltam győződve róla, hogy visszaküldenek a pat.-ra.
Aztán 12 előtt kicsivel bejött az orvosom egy tűvel, megrepedt a burok, ömlött a magzatvíz.Aztán kaptam méhszájpuhító szurit, és 13 óra 23 perckor pedig megszületett a mi kicsi csodánk :) Szóval repesztéstől számítva jó másfél óra volt :)
Szerintem első szüléshez képest nagyon villám Gizi voltam, Apa meg sem tudta enni a szendvicseket, amit a 12 órásra betervezett szülésre hozott :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Panni!!
Igyekszem nem félni és pozitívan hozzáállni, nem lehet semmi gond és pikk-pakk megszülöm majd... :lol:
Én úgy gondoltam, hogy max 50 ezret adok, de ezt abban az esetben, ha nem választok szülésznőt.

Szerinted, ha nem választok szülésznőt van rá esélyem, hogy gátvédelemmel szüljek? Vagy felejtsem el... :(

É nis örülök, hogy éled a topic :)

Hát Mágnes, tényleg nagyon villám Gizi voltál :lol:
Méhszájlazító injekciót én i kaptam, de még pár nappal a szülés előtt... semmit nem használt.

KépKép

KépKép
gabcika
 
 

 
 

Köszi Lányok a jó tippeket.

Mindenesetre érdekes, hogy van olyan doki aki nem veszi egyértelműnek, hogy ha hozzá járok terhesgondozásra, akkor nála is akarok szülni.
Azt hiszem, akkor először ezt a dokimmal tisztázom, bár lehet, hogy rosszabbul járok ha ő mondja meg az összeget :?
Egy barátnőm is megkérdezte a dokiját és lazán megmondta a 20. héten, hogy 100ezer. Hát, ezek után ugye már nem adhat kevesebbet.

Happy Box-os "hálapénz" borítékot veszek én is, jó ötletnek tűnik. :wink:
renta
 
 


Gabcika!

Hát hogy gátvédelem választott szülésznő nélkül...???Őszintén szólva nem tudom....Figyi lehet, hogy kofognál egy olyan időszakot hogy nem lesz tumultus(bár a dokink azt mondja eléggé megnőttek a születésszámok a kórházösszevonások óta)szal ha nincs nagy nyüzsi akkor talán van esély rá ha épp egy olyan szülésznőt fogsz ki aki ért hozzá....
Lutri,de ki tudja....


Hú,az a méhszájlazító szuri nem fájt?????

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny:
Az egyáltalán nem fáj, a popsiba adják :) Nekem segített, de hát ez is egyénfüggő :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes!

Ja...én már elképzeltem vizuálisan hogy a méhszájban adják... :? azért kérdztem hogy nem fáj-e...

Az nem a NOS-PA izomlazító szuri??

Csak mert nekem a másodiknál hiába voltak elemi erejű fájásaim nem tágult a méhszáj.A szülésznőm kitapintotta, hogy a méhszáj mint egy beton rá volt tapadva a baba fejére...és mindez azért mert az első szüésemnél(ahova nem jött be a fogadott dokim :? )szal szana-szét repedt a méhszáj és meg kellett varrni és ezáltal tiszta heg maradt,ami ugye nem tud tágulni....de én ezt nem tudtam.....Na erre kaptam én ezt a bizyonyos izomlazító NO-SPA szurit és rá kb.15 percre meglett a kisfiam :wink:
Most már tudjuk előre hogy mi a teendő...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia Renta,
hát nem fogsz örülni annak, amit írok. Ha érzékeny vagy, kérlek, ne is olvasd el.
Én Újvárinál szültem még 2004-ben, csak azt remélem, azóta változott...A terhesgondozás alatt nagyon rendes-kedves dokinak tűnt, megnyugtatott, bármi van, hívhatom a mobilján.
A bajok akkor kezdődtek, amikor elkezdtem túlhordani a babát (végül is összesen 2 héttel). A nyilvánvaló túlhordás ellenére csak legyingetett, hogy nyilván elszámoltuk az időpontot. (???) Azért is aggódtam, mert ekkorra az ultrahang már 4 kg fölötti gyereket mutatott (én nagyon vékony vagyok). De megint csak legyingetett, azt állította, hogy az ultrahang téved, nekem csak "átlagos" ill. "nem túl nagy" gyerekem lesz...
Aztán amikor beindult szüléssel, több órás fájások után egy hajnalban valóban hívtam, durván elhajtott, hogy mit akarok, nézessem meg magam az ügyeletes dokival...annyira rosszul esett, és annyira megijedtem, hogy kis idő múlva a már szabályos fájásaim elmúltak.
Két nap múlva indultak újra a fájásaim, de ekkorra már a magzatvíz zavaros volt, és - hosszú vajúdás után - a szívhangok is romlottak. (Ja, ekkorra már, miután munkaideje volt és hétköznap, ő is beérkezett.) Az egyágyas szülőszobát belülről nem is láttam szülés közben (mert előtte, felkészítőn stb. bőszen és büszkén mutogatták), többen összezsúfolva vajúdtunk hosszú órákig a "vajúdóban", szigorúan fekve, miközben a szülőszobákat újságíróknak, stb. mutogatták...aki már éppen kitolni akart, csak azt vitték át.
Végül annyira rosszak lettek a szívhangok, hogy császárt javasoltak. Kértem dr. Újvárit, hogy ha már így döntöttek, rögtön csinálják meg. Bejött az anesztes orvosnő - valami idegen nevű, ő egyébként nagyon rendes volt -, és spinális érzéstelenítést javasolt, még örült is, hogy vékony vagyok, könnyű lesz szúrni. De ekkor még, folyamatos fájásokkal, Újvári 1 órán keresztül várakoztatott (az anesztes doktornő ezalatt végig ott ült mellettem, Újvári néha-néha feltűnt). Egyszer csak azt vettem észre, hogy a doktornő ránéz a szívhangos monitorra, és az arca nagyon ijedt lesz. Rákiáltott a dokira: MOST MEGCSINÁLJUK, VAGY...??? Újvári válasza: nem mosakodtam be (mi a túrót csinált 1 óráig), de majd két kesztyűt húzok...Két perc alatt vittek a műtőbe, altattak, és - bemosakodás nélkül - kikapták belőlem a 4100 grammos - szerencsére teljesen egészséges - kislányomat.
Újvári egyébként a kórházban töltött 4,5 nap alatt egyszer nézett rám. A varratszedésre a magánrendelésére akart visszarendelni, hiába mondtam neki, hogy a néhány napos babával, egyedül a megadott időpontban, oda bajosan jutnék el. Ja, arra azért talált alkalmat, hogy közölje: a szülésért 80.000.-Ft-ot kér (volt mindez 2004-ben). Egyébként, mialatt terhesgondozásra jártam a magánrendelőjébe (havonta egyszer-kétszer), összesen 3 pecsétet rakott a kiskönyvembe (illetve kettőt ő, egyet a védőnő). Talán tudjátok, hogy a szüléskori pénz - állam bácsitól - csak 4 pecséttel jár...Gondolom, a negyediket akkor kívánta bepecsételni, ha fizetek...de a kórházban az elbocsátó papíromat író doki rendes volt, kiadta az igazolást a 4szeri megjelenésről, azt mondta, a pecsétet majd pótoltassam Újvárival...
Epilógus: nem mentem el varratszedésre a magánrendelőjébe (a kórházban szedettem ki). És nem fizettem neki a szülésért, egy petákot sem (a szülésznőnek és egy rendes csecsemősnek is adtam). Az anesztes doktornővel nem találkoztam, de máig hálás vagyok neki, amiért tulajdonképpen megmentette a kislányomat - akit Újvári az életveszély szélére sodort...
Most várom a másodikat. Szigorúan nem Újvárinál, és nem a II. Klinikán.
Bocs a sztoriért.
Racy
racy
 
 


Sziasztok

Renta
tudtommal Újvári dokinak van tarifája, vagyis ő megmondja kerek perec hogy mennyi a szülés (hallottam olyat is hogy ikrek dupla pénz állítólag - de ez nem tuti), legalábbis ahány nála szülő kismamával beszéltem mindenki ezt mondta, ilyen téren róla nem jókat hallottam.
Az éndokim (ugyan az mint Mágnesé), nem mond árat), de én mindkettőnél a terhesgondozás 10x-ét adtam, nekem szülésznőm nem volt, + még mindkétszer 10.000-t adtam Fontányi dokinak - ő csinálta mindkétszer az EDA-t.
Igaz nekem mindkétszer csaszim volt (rossz áramlás miatt) + munkaidőn kívűl.


Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Racy!

Köszönjük a negatív infókat is :? mert ezekből is tanulhatunk,hogy mire figylejünk oda a kórházat illetően.A doki terén hál'istennek nekem nincsenek ilyen gondjaim,abszolút megbízom abban ,hogy számíthatok rá(már egyszer bizonyított a szülésemnél)de a kórházzal kapcsolatban majd odafigyelünk!!Mégegyszer köszi!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia Racy,

Ezzel a sztorival most tényleg nagyon megleptél, mert én eddig nagyon alaposnak, kedvesnek ismertem meg Ujvári dokit, tényleg bármikor hívhatom a mobilján, minden kérdésemre türelmesen válaszolgat. De ezek szerint csak a terhesgondozás alatt ilyen rendes. :( Nekem még tarifát sem mondott, de akkor jobb ha rákérdezek nála.
Azért remélem pozitív tapasztalatot is olvashatok még róla, mielőtt szülök.

Renta
renta
 
 


Sziasztok

Racy

Az első két gyerkőcöt én nem a klinikán szültem viszont az én dokim másodszorra meg sem jelent a szülésemnél,pedig ő fektetett be és azt is tudta,hogy császár lesz! :cry:

A klinikával egyébként én meg voltam elégedve!
Nem egy luxus szálló,de szerintem nem ez a lényeg!
Én meg voltam elégedve a nővérekkel és a csecsemősökkel is.
Annak pedig kifejezetten örültem,hogy a baba éjjel-nappal velem lehet,mert az első kettőnél nem így volt.


Újváriról egyébként én is azt hallottam,hogy szabott ára van! :(
Csak nem akartam megint én negatívkodni! :oops:

Sziasztok
Vendég
 


Fúúú, Racy, hát ez nagyon durva!!!!! :cry: :cry: :cry:
Nem akarom elhinni, hogy a mai világban, amikor az ember tejel, mint a kisangyal, ez megtörténhet...felháborító!!!
Pedig Alziza esete is ezt bizonyítja :(

REnta, szorítok Neked, hogy Veled ne így bánjon az orvosod!

Én egyébként nem vagyok ellenére, hogy egy orvos előre megmondja, mi a tarifája, az ember utána még eldöntheti, akar-e nála szülni, de akkor aztán tényleg tegyen meg minden tőle tellhetőt....!!!!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Racy: ez nagyon durva!!! BOrzasztó, hogy ilyen van. Azért azt hinné vagy inkább csak remélné? az ember, hogy ha orvost fogad és fizet neki (nem keveset) akkor az orvos megtesz mindent. Bennem fel sem merült eddig, hogy van ilyen...........meg ahogy valamelyikőtök írta, hogy az orvos be sem ment amikor szült és más császározta meg.....hát ez is. Az,hogy felháborító az nem kifejezés :twisted:
Hát nem is tudom mit lehet erre mondani? Mit lehet tenni? Reménykedni? Ezolyan kiszolgáltatott helyzet így!!! Én azt is utálom, hogy a csecsemősök meg a nővérek úgy viselkednek az emberrel mintha valami nagy szivességet tennének azzal, hogy ellátják! Pedig, én is, ti is tb-t fizettek tizen-huszon éve a nővér ebből kap fizetést nem? Akkor miért úgy néz ki a dolog hogy ő tesz nekünk szivességet?? Lehet, hogy bennem van a hiba de én ezt nem értem.
Peni
Peni

KépKép
peni
 
 


Szia Eda, küldtem neked privit!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!
Tényleg borzasztó racy története,és ebben az a röhej,hogy meg kell bíznod az orvosodban,pláne az gáz,hogy még utána mert kérni pénzt?A férjed ehhez mit szólt?az enyém azt hiszem úgy elhajtotta volna,különben is fel lehet őket jelenteni,már csak a pénz miatt,amúgy sem kérhetnének az orvosok,hiszen az oep fizeti őket ezért,hogy világra segíti a babákat.


mtm:Köszi a privit!

Eda
eda2
 
 


Sziasztok!
Racy története tényleg nagyon dráma! :( Szörnyű, hogy ilyen megtörténhet. Már többször olvastam........de nem tudok rajta túllépni. Miért kell ennek így lennie? Fel nem foghatom!!

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Olvastam a másik topikban, hogy megszületett Bchris kislánya :lol: :lol: :lol:
Nagy-nagy gratula nekik!!!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Bchris,

GRATULÁLUNK! Ha majd lesz egy kis erőd írj nekünk beszámolót!

Addig pedig sok-sok tejcit a picinek!

mpuma
 
 


Bchris!

Gratulálunk!!!

Ha lesz egy szusszaanásnyi időd várunk!!

Sok-sok tejcsit!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nektek sikerült már valaha telefonon bejelentkezni az UH-ra?
Két napja próbálom, de soha senki nem veszi fel. Annyira nem eloglalt a CTG-s hölgy.
Most menjek be kétszer? Elment a kedvem az egésztől.
Ráadásul még így is rengeteget kell várni! :evil:


Gratulálok az új Anyukának, sok boldogságot, sok tejcsit!!

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Gratula a kis jövevényhez!!



¤mia¤
Vendég
 


Lányok! HOgy megy ez az uh-ra bejelentkezés? Azt látom, hogy nem egyszerűen. Telefonálgatni kell amég fel nem veszik és úgy adnak időpontot? Sokat kell várni? Mennyit kb?
AMikor az én fiam született nekem a doki a magánrendelőjében csinálta mindig, nincs korházi tapasztalatom........
Köszi előre is
Peni

KépKép
peni
 
 


Bchris!

gratulálunk a kislányhoz!!!


Boldog babázást!!!
eda2
 
 


A kórházi UH-t én se tudom hogy megy..nekem is a doki mindig a magánrenedlőjében csinálja!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Én májusban fogok a klinikán szülni, és egy-két dologról szeretnék érdeklődni?
Én szeretnék szülésznőt fogadni, mert volt már egy nagyon rossz élményem az Istvánban. Sajnos a babánk a 31. héten méhen belül elhalt. Mindezt tetézte az Istvánban uralkodó káosz és az abszolult nem törödömség. A 1,5 kilós baba szülése után 5 öltéssel kellett összevarrni. A 21-22 óra vajúdás alatt csak akkor néztek ránk, ha már valamelyik családtagom egy sort örjöngöt valakivel.
Ott éreztem nagyon a hiányát egy rendes, megbízható szülésznőnek.
Tud valaki valamit arról, hogy mennyit szoktak adni a szülésznőknek?
Én a Pajor doktorhoz járok, szeretnék nála is szülni. Van valkinek tapasztalata vele kapcsolatban? Eddig mindig nagyon kedves, türelmes és megnyugtató volt.
Tényleg csak fekve lehet vajúdni?
Lehet velünk valaki a vajúdóban?
Hány ágyasok a szobák, és ott lehetnek velünk a babák?
Van felkészítő tanfolyam, vagy kismama torna?
Ha igen, akkor érdemes-e járni, mikor van és hol? Kinél kell jelentkezni?

Uh- témában:
Nekem is telefonon kellett bejelntkeznem, elsőre sikerült. Az tény, hogy sokat kellett várni.

Gratulálok minden újszülőtt picurhoz!

Előre is köszönöm a válaszokat!

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Adrienn!

Üdv itt :wink:

Először is nagyon sajnálom ami veletek történt :( Borzasztó lehetett,de a lényeg hogy most ott ficánkol a kisbaba a pocidban :wink:

Megpróbálok válaszolni a kérdéseidre:

szülésznő:-én is nagyon ajánlom a választott szülésznőt(tapasztalat :wink: )általában a tarifa 30.000ft.

Pajor dr:-én nem ismerem,de itt csak jókat olvsatam róla a lányoktól :wink:

vajúdás:-ez nem igaz,hogy csak fekve lehet vajúdni!!!Az igaz hogy van egy 6 ágyas vajúdó(de csak abban az esetben kell/lehet ott vajúdni ha egyik szülőszoba sem szabad és szülési dömping van...
Egy valaki bemehet a vajúdóval a vajúdóba is,a szülőszobára is természetesen egy valaki.

gyermekágyas szobák:-5 ágyasak(van 10 db egyágyas alapítványi,fizetős szoba).Természetesen romming-in van(ott lehetnek végig a babák a mamával :wink: )

felkészítő:-van minden kedden fél3-tól(januárban kezdődött,minden alaklommal más a téma)Egyébként a Szülészet/Kórház-Kisfalvi dr.topicban leírtam pontosan a heti előadások címeit.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Adrienn, sajnálom nagyon, ami babáddal történt, az istvános tapasztalataim nekem is rém rosszak, sajnos mindenhol neked is résen kell lenni a nagyüzem miatt, de itt elég jó a helyzet, sok múlik otvosodon, tiédet nem ismerem
egyéb kérdésekben ld még az eggyel lejjebbi fórumot és
uh-ra crg-re be kell jelentkezni telefonon
8-15 között, kb. 1 héttel hamarabb kell időpontot kérni, kivéve a sürgős esetet, akkor csak beutalóval menni kell (a rendszeres ctgnél célszerű helyben megbeszélni a következő alkalmakat egyszerre, lemondani lehet, ha közben megszülsz)
nagyon elfoglalt a ctgs lány, lehet, hogy sokat kell várni
valamikortól lesz egy külön ember az időpontadásra, de a melléket még azelőtt átállították, hogy ember lett volna rá, tehát próbáld esetleg a központon keresztül kérni

BChrisnek nagy gratula!

Tücsi
20150827140659
 
 


Panni, Tücsi!

Köszönöm szépen az infókat. Egy "kissé" bennünk van a para, de bízom benne, hogy annál rosszabb már nem lehet, mint az Istvánban.

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Csajok!

Most kaptam egy levelet a Prince Oliver-től (mert törzsvásárló vagyok), hogy szezonvégi akciós vásárt tartanak, minden termékből -20 %!!! Ha valakit érdekel..... Az Árpád hídnál található az üzletük, váci út 114.

Én nagyon szeretem a bodyjaikat!!!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Most jutottam net-közelbe. Visszatérve még a sztorihoz, igen, fel akartam volna jelenteni Újvárit - ha másért nem, azért, hogy ne veszélyeztesse többet anyák és gyerekek életét -, de tekintve, hogy én is, a lányom is "tartós darab"-nak bizonyultunk, és egészségesen kerültünk ki a sztoriból, nem sok esélyem lett volna. Egészségügyi pert akkor nyerhetsz - esetleg -, ha minimum maradandó károsodást szenvedsz...A veszélyeztetés tényét pedig jóformán csak a benti egészségügyis kollégák tudták volna bizonyítani - na, itt meg ismerős a "szolidaritás"...
Ami eszköz a kezünkben van, az azt hiszem, egyrészt az, hogy nagyon keményen kiállunk magunkért és a jogainkért, nem nyuszi módjára viselkedünk az egészségügyi intézményekben, hanem, mint aki jogos szolgáltatást vár; a másik, hogy tájékoztatjuk egymást, amiről csak lehet (erre nagyon jó ez a fórum).

Eda2 kérdezte, mit szólt mindehhez a férjem...sajnos nem sokat, mivel akkor még - külföldi révén - nem beszélt magyarul, így Újvárival gyakorlatilag nem tudtak kommunikálni (az egészségügyisek meg általában - tisztelet a kivételnek - nem beszélnek európai nyelveket, na jó, ez legyen még a legkisebb baj velük). Igazából a férjem nem is értette, mi történik: egyrészt nem igazodott ki a magyar "kórházi labirintus"-ban, másrészt, a vajúdóban alig tudott velem lenni, folyton kiküldték (alább leírom, miért). Utólag abban egyet értettünk, hogyha a kislányunkkal bármi baj történt volna, akkor - durván hangzik, de - azt Újvári sem úszta volna meg ép bőrrel...(nekem akkor már úgyis minden mindegy lett volna).

Jul24! A szülőszoba-vajúdó információt kiegészítve: sajnos, nem csak akkor kötsz ki a vajúdóban, ha a szülőszobák telítettek - az én esetemben pl. tök üresek voltak -, de akkor is, ha reprezentatív (és betegcsalogató) célokra, éppen mutogatni akarják őket aznap...A vajúdóban egyszerűbb nekik, ha fektetik a kismamákat, másra itt nagyon nincs is hely. Egy hozzátartozó elvileg bent lehetne, de a gyakorlatban állandóan kiküldözgetik őket, merthogy folyton hoznak, visznek, vizsgálnak stb. valakit.
Ha viszont tényleg bekerülsz az egyágyas szülőszobába - esetleg a pároddal/aki Veled lesz, beszéld meg, hogy körömszakadtáig harcoljon ezért, és ne hagyjon a vajúdóban -, akkor tényleg sokkal kellemesebb élményeid lesznek.
Ha gátvédelemmel akarsz szülni, mindenképpen legyen saját szülésznőd. Ellenkező esetben a klinikán gyakorlatilag első szülésnél mindig vágnak, ha kell, ha nem.
Sok doki szereti is, ha a páciens szülésznőt választ, ezzel ugyanis rengeteg munkát és felelősséget leveszel a vállukról. A szülésznőt fogod hívni kétséges esetekben, őt riasztod először szüléskor (esetleg éjszaka), és ő lesz melletted a szülés alatt, esetleg segít abban is, hogy mihamarabb bejuss a szülőszobába. Persze a honoráriumot én mindenképpen eszerint osztanám meg, azaz azt a fix összeget, amit a szülésre szánsz, felosztod az orvos és a szülésznő között, közreműködésük szerint, és nem feltétlenül az orvos kapja a többet...különösen akkor, ha az összes működése abból állott, hogy - hasznossága bizonyítékaként - gátat metszett. Nálunk fejlettebb országokban, sok nő szülés közben nem is találkozik orvossal.
Súlyosan etikátlannak tartom azt is, ha az orvos a kórházi eszközök és személyek felhasználásával levezetett, a munkahelyén, általában munkaidőben végzett munkájáért fix összeget kér - vagy, ahogy nálunk is majdnem történt, követel és kicsikar különböző módokon - a páciensektől.
A hálapénz lényege szerintem, hogy én határozom meg az összegét ahhoz képest, hogy mennyire vagyok hálás; illetve, hogy ténylegesen mennyi pluszmunkát végzett miattam az, akinek azt adom.
További részletinfo-kat azért nem írok, mert a jelenlegi terhességemmel nem a klinikára járokbár a hozzászólásaitokból azt veszem ki, hogy a helyzet lényegében változatlan.
Racy
racy
 
 


Racy!

Teljesen egyetértek a hálapénz témával kapcsolatban,én ezért is választotam olyan dokit aki NEM KÉR FIX összeget és nem is vár el...

Bocs hogy ezt írom,de sajna azt kell hogy mondjam szinte mindengyik kórházban tudna az ember olyan esetet ami veletek történt...sajna mindegyik kórházban előfordul,hogy első szülésnél gátmetszés,hogy vajúdni csak fekve...és még sorolhatnám...Csak azért írom hogy ne nagyon legyenek illuzióid(bár tisztab szívemből kívánom hogy most csakis jó tapasztalataid legyenek)...

Gondolom elhiszed hogy vannak olyan anyukák is akik meg áradoznak a SOTE II-ről ...és más kórházakról volt rossz tapasztalatuk...
Én megértem hogy te csakis rossz emlékekkel tudsz visszaemlékezni a SOTE II-re,mert minden alapod megvan rá,de kérlek engedd meg nekünk,akik épp a SOTE II-n várjuk a szülésünket átélni,hogy ne csak ilyen negatív érzésekkel álljunk a kórházhoz.....Hidd el,szinte mindről tudnék rossz tapasztalatot felhozni......de szeretnénk mi is megadni az esélyt a kórháznak(legalábbis én)és utána eldönteni hogy ni volt jó és mi volt rossz.Ne haragudj,de egy esetből(ami tudom hogy neked nagyon fontos és megértem!!)de nem lehet általánosságot levonni...

És igazad van,hogy nem szabad magunkat hagyni "megvezetni"...hát nekem talán annyi előnyöm van,hogy 3.baba lévén biztosan nem hagyom magam "megvezetni" és maximálisan bízom a dokimban!!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok

Panny
Én teljesen egyetértek veled. Én is nagyon elégedett voltam az orvosommal.Ha lesz még második babánk azt is a SOTE II szeretném megszülni.És itt nagyon sok nagyon elégedett anyuka van. Persze itt is mint minden korházban vannak elégedetlen anyukák, de még szerencsére szabad orvos és kórház választás van.
A hála pénzről meg annyit , hogy szerintem korrektebb ha az orvos megmondja, hogy mennyit kér azért, hogy a szabad idejét a hétvégéjét vagy az éjszakáját az én szülésemmel töltse.Az én orvosom nem mondta meg mennyit kér, de én direkt rákérdezte. Szerintem jobb tudni mert akkor még eldönthetem szabadon, hogy szánok rá ennyit vagy sem.Ez igy korrekt.
A közértbe sem mondhatom meg hogy mennyit szánok a kenyérre. Fix ára van.Szerintem ez is egy szolgáltatás aminek ára van.Megmondja hogy mennyibe kerül az a vasárnap amit a családja helyett az én szülésemmel tölt el.
Hát én igy fogtam fel

Lini

Kép
lini
 
 


Lini!

Hát kicsit eltér a véleményünk a hálapénzről....mert a nevében is benne van sztem:HÁLAPÉNZ,tehát a hálámat fejezem ki vele...de nem fogunk ezen összeveszni... :wink:

És hát nem kevés pénzt fizetünk a TB-nek sem,állami kórházban szülünk ami elvileg mindenkinek jár,és az se elhanyagolható hogy a magánrendelésen is nem kevés pénzt otthagyunk 9 hó alatt.Gondold el,ha egy dokinak egy embertől kb.minimum 40-50 adómentes bevétele van!!- és persze ez hetente,naponta többször is...
Ja és a boltban a kenyér is adóztatava van,a doki meg egy fillért nem adózik a hálapénzből...... :x És emelett még persze fizetést is kap a kórháztól...

Ha tényleg bejön a szabadidejében csak kimondottan az adott szülésre és úgy viselkedik ahogy kell és a kismama meg van elégdeve vele,akkor sztem legyen elég annyi pénz amennyit a kismama ad neki-ne szabjon árat mert nem a saját privát kórházában,nem a saját műszereivel..stb..vezeti le a szülést...nem beszélve arról,hogy tényleg a legtöbb esetben a szülésznő végzi az érdemi "melót"... :wink:

Ja és azért ne feledkezzünk meg az orvosi esküről,az orvosi hivatástudatról...nekik nem a pénznek kéne a legfontosabbnak lenni még ha a szabadidejében is megy be egy szülésre...

Örülök hogy neked jók a tapasztalataid a SOTE II-ről!! :wink: :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Racy, en egyszer talalkoztam Ujvarival (UH-n), sirva jottem ki... :( No comment.

A mulkor olvastalak titeket, nem tudom mar ki volt, de valaki kerdezte, hogy fogadott szuleszno nelkul lehet-e gatvedelemmel szulni. Nekem ez sikerult az elso babamnal a II. noin, de nagyon szerencsesnek ereztem magam, az ugyeletes szulesznorol utolag kiderult, h kulonosen foglalkozik ezzel (meg is kerdezte szules kozben, akarom-e). Utana megfogadtam, hogy a masodiknal tuti lesz fogadott szulesznom, igy is lett. O joval tobbet foglalkozik a kismamival, mint a doki altalaban. Ha telthaz van - es ugy tudom mostanaban ez van mindenhol - haaat nem tudom mi van...

Sara

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Panni

Magánrendelés:Ott az orvosok saját eszközt használnak, többség bérleti dijat és biztosítást fizet.És a szabadidejét tölti ott.Persze, hogy ára van.
Kórház:Ott ugyan valóban nem saját eszközt használnak , de a fizeetésük kb 100000ft. Ezért nem fogja a vasárnapját is benttölteni.Szerintem ezt nem kívánhatja senki.És ugyan valóban nem adóznak, de szerintem ha adózni kéne azt is nekünk betegeknek kéne megfizetni mert akkor rátennék az áfát is.Szóval erről az áldatlan állapotról az állam tehet.Nekik kéne ugy megfizetni az orvsokat, hogy utána nem kelljen a betegeknek fizetni.

Amúgy tb kártyára lehet szülni ingyen is. Sőt az ambulancián ingyenes a terhesgondozás is. Szóval aki ugy gondolja szülhet ingyen is annál a dokinál aki éppen bent van.

L

Kép
lini
 
 


Sziasztok!

Most sajna nincs időm visszaolvasni.

Kedden jöttünk haza a kórházból

2008. február 8.-án 17:21-kor született meg a kislányom, Szőke Regina Krisztina, 3520gr, 58 cm

Kriszti

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
bchris
 
 


Lini, teljesen igazad van, hogy rossz ez a rendszer.
Ami meg ezután jön, az lesz a feketeleves, nincs kétségem efelől.

De, nem ajánlom senkinek, hogy annál szüljön aki épp bent van, mindig az az érzésem, sok bába közt elvész a gyerek. :?

Kriszti, még egyszer sok boldogságot, szép nevet találtatok a kislánynak.

Ja, 12 után rögtön sikerült az "UH helyfoglalás". :D

Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Sziasztok!
Kriszti, gratula a babához, szép "magas" kislány!
Panny, azt hiszem, kicsit félrértettél, szerintem a leírásom néhány részlete felett átsiklottál, írtam én pozitívat is...negatívat pedig főleg egy konkrét dokiról, akit senkinek sem ajánlok. Bár én kaptam volna meg mindezt az info-t szülés előtt, hát bizony örültem volna...megijeszteni persze senkit nem kell és nem is akarok, de sajnos - ahogy írod is - kár csak illúziókban ringatni magunkat. Illúzióim háton vajúdással, gátmetszéssel kapcsolatosan már csak azért sincsenek, mert most egyre biztosabb, hogy a második babám is méretes, tehát császárral kell megszülnöm; ergó, hátonfekvéses vajúdással, gátmetszéssel nem lesz gondom... :?
Amit a hálapénzről írsz, azzal teljesen egyetértek. Tudom, hogy enélkül a mai rendszer nem működne, de van, amelyik doki képes ezt etikusan kezelni, és van, amelyik egyáltalán nem...nagyon fontos tehát a megfelelő orvosválasztás, csak sajnos, a puding próbája - a szülés - már csak a dolgok végén van. És persze szerencsésebb lenne, ha az egészségügyben többször akadnának össze többet szült kismamikkal, tapasztaltabb rókát már sokkal mehezebb megvezetni...
Sziasztok, szép estét!
racy
 
 


Lini:természetes, hogy a magánrenedelésen fix összeg van(ezt írtam én is)és ott jogos is a pénz mert ahogy írtad is,saját eszközök,bérleti díj stb...
DE a kórházban még ha a szabadnapján is jön be,ne mondja már meg hogy mennyiért jön be...hol van itt az orvosi,hipokratészi eskü,a hivatástudat???Egy sima mandulaműtétnél is adunk hálapénzt és ott se mondják meg hogy mennyit kérnek??
Meg sztem úgyis ad mindenki,csak olyan furán és falsul jön ki(legalábbis én így érzem)hogy megmondja előre...valahogy ott abban a pillanatban,hogy kimondaná nekem a doki,hogy mennyiért jön be,szal nekem ott megszűnne a bizalom és az emberi kapocs kismama és orvosa között,pusztán tárgynak érezném magam....ezzel én így vagyok... :?
Lehet hogy csak 100.000ft-ot keresnek a kórházban,de azért azt te se gondolhatod,hogy a magánrenedelésekből nem élnek jól....azért akinek van magánrendelése(már majdnem mindnek van)szal ő nekik azért jól megy...

Racy.nem siklottam át az írásodon(legalábbis bocs ha így érezted :oops: )csak nagyon negatív kicsengése volt a mondanivalódnak(de ismétlem,teljesen megértelek a történtek miatt!!!)Csak pusztán azért mertem kicsit "ellenkezni"(nem rosszindulatból)mert nekünk akik ott fogunk szülni nem is olyan soká,szal nekünk egy kicsit "félelmetes"így várni a nagy napot ott...legalábbis nekem előre rontja a kedvem,előre blokkol....
persze örülök,hogy vannak akik leírják a saját tapasztalataikat...de ott a másik oldak,aki meg ódákat zeng róla...
Nekem a dokim a híres baba-barát MÁV kórházból ment át a SOTE II-re és azt mondta nem adná a nevét egy olyan helyhez ami nem szintén olyan..ezért próbálok bízni benne(mert nekem is nagyon fontos hogy mind baba-barát,mind mama-barát körülmények között szülhessek)szal mást nem tehetek hogy bízom benne és nagyon résen leszek!! :wink: :wink: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Racy: én személy szerint örülök az informáicónak. Nekem a SOTE mint klinika hihtetlenül nyomasztó, bár nem láttam a szülészetet, csak az alagsori büféből nyíló fizető helységet illetve az ambulanciát. A doki szimpatikus volt nagyon......de a körítés tényleg tragikus.

Persze értem azt is,hogy aki mostanában fog szülni az leginkább biztatást vár és pozitív élményket fogad szívesen, magam is így lennék ezzel de ettől sajnos még a tény tény marad és ha neked rossz tapasztalataid vannak az nagyon nem jó.

A hálapénzről azt gondolom, hogy hivatástudat ide vagy oda az orvos is pénzből él. Én végzettségemet tekintve középiskolai tanár vagyok. Szerettem volna tanítani ezért jártam főiskolára aztán egyetemrede olyan alacsony volt a fizetés, hogy emiatt hátat fordítottam mindenféle elkötelezettségnek és hivatástudatnak és elmentem a privát szférába tolmácsnak havonta sokszor annyi pénzért...........szóval én nem ítélem el ha megmondja mi az ára az idejének. Engem nem zavar, tiszta játéknak tartom. Persze tudom, hogy nem vagyunk egyformák (nem is lenne jó mert akkor senki nem cserélne itt véleményt :) ) elhiszem , hogy van akit ez zavar.

Az én orvosom 4 éve kerek perec megmondta, hogy mennyibe kerül a szülés. Ezért bármikor a rendelkezésemre áll. Végül úgy alakult, hogy éppen ő volt az ügyeletes amikor szültem, és utána bennem is felmerült, hogy ebből elég jól kijött hiszen úgyis ott volt, nem kellett rám semmi plusz időt fordítani, dehát akkor már mindegy volt. Az biztos hogy ha a jóisten velünk van és összejön a kistesó projekt akkor szimpátia és bizalom alapján fogok dokit választani, nem az alapján, hogy mond -e fix összeget vagy nem.

Lányok: ti jártok mammográfiai vizsgálatra? Vagy oda csak akkor kell menni ha talál magán az ember valami gyanúsat?? Egy barátnőm Svájcban él és azt mondta, hogy a rákszűréssel együtt ott a nők automatikusan részt veszenk mammográfiai szűrésen is. EZ nálunk hogy van? tudjátok? Én járok rendszeresen rákszűrésre de mammográfián sosem jártam még.............ti mit tudtok erről?

Üdv mindenkinek!
Peni

KépKép
peni
 
 


bchris:
Nagyon gratulálunk a kislányodhoz!

A vajúdóhoz én is szeretnék hozzátenni:
Szóval én ott töltöttem 2 órát. Egyedül voltam a szobában, és nem köteleztek fekvésre! Kaptam gimnasztikai labdát, felülhettem, sétálnom is lehetett volna, ha nem néztek volna CTG-n, de ahogy levettek a CTG-ről, jöhettem mehettem. Az már más kérdés, hogy akkor már nem volt hangulatom hozzá, a labda viszont jó volt :)

Hálapénz:
Sosem adtam orvosnak, kivéve nőgyógyásznak. Mégpedig azért, mert nem csak az én életemért felelős, így, ha mindkettőnkre vigyáz, én igenis hálás vagyok neki :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


hálapénz:figyu csajok,én se azt mondtam hogy nem kell adni.Én is adok(pont azokért amiket Mágnem írt)csupán az nem tetszik hogy megymondja a fix összeget,hisz nem is tudni hogy mennyire leszek megelégedve,mennyire leszek"hálás"...csak ennyi....

Peni:távol álljon tőlem a vita :wink: de azért egy tanári hivatás és egy orvosi hivatás teljesen meás,vagy legalábbis műsnak kéne lennie... :? sztem.És amit a magánrenedlésről is írtam,szal nekik az is ott van mint jeletős pénzforrás,míg egy tanár mondjuk nem igazán tud magánba annyit keresni,nem?!

És tartanám most is a véleményem,hogy sajna sehol sem rózsás a helyzet,sem hozzáállásban,sem körülményekben sajna... :(

Jó éjt!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Mágnem=Mágnes bocs :oops:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


bocs a sok hibáért :oops:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni

Pont ezt mondom, hogy más egy mandula műtét ami tervezhető meg más egy szülés.
Senki nem fogja a manduládat kivenni karácsonykor vagy vasárnap éjjel. hanem csak és kizárolag munkaidőben.Persze ott elég "hálásnak" lenni hiszen a munkaidejében dolgozik.
MÍg a szülés kisámíthatatlan.Lehet éjjel vagy nappal ünnepnapon stb...És ha én elvárom, hogy a rendelkezésemre álljon a családját féretéve bármikor akkor szerintem neki meg joga van azt mondani hogy ok, de csak ennyiért.És én utána még mindig mérlegelhetek hogy nekem van e ennyi pénzem és szánok e rá ennyit.

Peni
Mammográfia ha jól tudom 40éves kor után ajánlott. Előtte csak akkor ha találsz magadban csomot vagy a dokid talál.

L

Kép
lini
 
 


Mondjuk az tény, hogy ha megmondja előre, az már nem is hálapénz, hanem tarifa.. :wink: De mindegy minek nevezzük

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is most utána olvastam a mammográfiának és én is azt olvastam, hogy 40 éves kor felett ajánlott amit nem is értek nagyon, mert olyan sok szörnyű sztorit hallani ilyen ügyben fiatal egészen fiatal nőkkel kapcsolatban is, na de mindegy, csak egy kérdés volt végülis.

Panni: egyetértünk abban, hogy nagyon nagy különbségnek kéne lenni egy tanári "elkötelezettség" és az "orvosi" elkötelezettség között, de egészen őszintén te hány olyan orvossal találkoztál életed során akinél azt érezted hogy azért gyógyít mert ő erre született, ez az élete és egy pohár vízért cserébe is megtenné?? Én azt hiszem, hogy ez a a világ nagyon ritkán szól elkötelezettségről meg orvosi esküről, legalábbis az én tapasztalataim nem ezt támasztják alá. Nekünk van egy családi gégészünk (először a kicsimet hordtam hozzá aztán én is ott kötöttem ki) na ő azért gyógyít mert ő ORVOS, a szó legnemesebb és legpozitívabb értelmében. SZóval ha gégész kell lányok a legjobbat (legalábbis számomra) ajánlani tudom.
Én is azt hiszem egyébként,hogy az alaphiba a rendszerben van....mármint az egészségügyi rendszerben sajnos. Mostanában sokat olvasok az egészségügyi reformról........nekem kicsit szürke az egész és nem vagyok benne biztos, hogy ez a hálapénz ügy megoldódik. Tény, hogy nagyon fura, hogy az orvosok egy állami intézményben, munkaidőben, állami tulajdonu eszközökkel gyógyítanak pénzért. De ki mer megkockáztatni egy szülést az ügyeletesnél? Én, nem. BÁr ahogyan a soraitokat olvasom ti sem :) .

KépKép
peni
 
 


Peni

Szerintem ha izgulsz és elmész a dokidhoz, hogy érzel csomót a melledbe tuti ad beutalót. Szóval szerintem el tudsz most is menni nem kell várni.
L

Kép
lini
 
 


Sziasztok!

Kriszti!

Kép
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: