Új privát üzeneted érkezett!

Tonyo,

OFF
igen, most megkaptam, előzőleg sajnos nem, és amint tudok, ígérem válaszolok.
ON

Saci,
sajnos nagyon igazad van. Én is azt írtam, hogy ha velünk, családtagunkkal, gyermekünkkel történik bármi, mulasztás következtében, az iszonyú, és nyilván, hogy nem tudnám megemészteni. De sajnos az is tény, hogy bárki bármiben, bármikor hibázhat. És ez az orvosknál igen kiélezett, mert itt emberek sorsa, élete a tét.
Sica
 


Szia Csiga,
A K-H Piroska nagyon rendes női doki, csak a rendelőben (MÁV) sokat kell rá várni, mert egyrészt sokan járnak hozzá, másrészt beesik egy két szülés és olyankor torlódás van, de ez természetes. A magánja a budai várban van, a kolleganőm szerint ha nem akarsz sokat várni, inkább oda menj.
Egyébként nagyon emberi és rendes doki. Abszolute gyermek párti. Szerinte ha női doki mellett döntesz, ő ideális.
Várőm majd a véleményedet!
üd.Brek
Névtelen
 


Kedves Névtelen!
Köszönöm, hogy segítettél Kisfalvi doktorral kapcsolatban. Közben sikerült innen-onnan beszereznem pár infót vele kapcsolatban, mindegyik pozitív volt. Ha a MÁV mellett döntök, valószínuleg ot fogom választani.
T.Niki
tniki
 

 
 

Szia Brek!
Koszonom a gyors valaszt. Meg lenne 1-2 kerdesem: milyen telefonszamon lehet ot elerni, mennyit kell fizetni a maganrendelojeben, illetve ha a MAV korhazba szeretnek menni a rendelojebe, akkor is be kell hozza jelentkezni vagy csak egyszeruen besetal az ember? Sajnos nem tudom, hogy mukodik ez.
Koszi, Csiga
Csiga
 


Beja szia!

Nem tudod már véletlenül, hogy a torna mikor kezdődik pontosan? Lehet, hogy én is oda fogok menni, mert a környékünkön sehol sincsen :-/// Csak azt nem tudom, hogy a vége felé hogy lesz erőm elmászni odáig ....
köszi Kép
Rebi
Rebi
 


Sziasztok!

Rebi, szia! Csak holnap (azaz szerdán) tervezem, hogy délelõtt odatelefonálok, hiszen csak akkor tudják ott megmondani, hogy bent van-e már a kiscsaj, vagy mégsem... Már reggel igyekszem majd odatelefonálni. Mindenesetre holnap én már a melóhelyemre behozom a tornacuccomat, és ha már lesz torna, akkor megyek. De a jövõ hét hétfõn már tuti, hogy lesz torna, csak ez a holnap a kérdéses.

MÁV-os kismamák! A Kismama szeptemberi számában a szüléstörténetek között (ez az újság közepén található) több is van, amiben MÁV-os szülésekrõl olvashattok. Többek között az egyik szülést K-H. Piroska vezette le, a történet írójának csupa kellemes tapasztalata volt a doktornõrõl. Érdemes elolvasgatni!

cupp,
Beja
Beja
 


Beja!
Köszi Kép))))

Valószínű én még holnap nem megyek ... majd írnál ide, hogy elkezdődött-e már, meg milyen? Mert akkor hétfőtől lehet, hogy én is megyek ...

Rebi
Rebi
 


Sziasztok!
Ma voltam a Mávban, hát elég csúnya kórház, de igazából ez nem is számít, csak mást vártam, miután, mindenféle modern dolgokról olvastam a különböző magazinokban. Persze tuti, hogy a szülészet más , de a nőgyógyászat elég gáz. Viszont, csupa jó élményekkel jöttem ki:-)))
Valaki jár még rajtam kívül Bantczik dokihoz? Szerintem nagyon rendben van, mindent részletesen elmondott, még kérdeznem sem kellett. Nektek mi a véleményetek?
kés
 


Rebi, szia!

Jövõ hét hétfõtõl tuti, hogy lesz már torna, ezt veheted 100%-nak, csak ez a holnap a nem biztos. Egyébként pedig már most tudok mesélni, hogy milyen, mert már egy jó ideje járok odaKép (csak most a gyógytornász szabadsága miatt volt a szünet).
Több "részbõl" áll az egy órás foglalkozás: az elején átmozgató torna (kb 25-30 perc), aztán légzésgyakorlatok (vajúdáshoz, szüléshez), aztán intim torna (gátizom, mélyizom torna), végül pedig relaxáció (a legjobbKép). Néha labdával dolgozunk, néha a bordásfalnál, mindig valami mást talál ki a gyógytornász. Nekem nagyon tetszik, járni fogok, amíg tudokKép

Kés, szióóóKépKépKép

Igaz, a nõgyógyászat a MÁV-ban tényleg elég lepukkant, de a szülészet és a csecsemõs osztály állítólag jobb állapotú.
Banczik dokiról az archív-ban találsz elég sok hozzászólást, 1-2 hónapja (többek között) Õt is kibeszéltükKép (ill. a többiek...) Mazsolázz! Kép

cupp mindenkinek,
Beja
Beja
 


Beja, Rebi,

ha lenne ma torna én is mennék!
Persze ha csak a jövő héten van, akkor akkor megyek, legalább egy légzésgyakorlatos előadást meg szeretnék nézni, ideje van, így a 37. héten...Kép

d.

dalia@mailbox.hu
dalia
 


Beja, szia!
Te hogy oldod meg a tornárajárást munkaidőben? Vagy addigra már végzel?
Ez az egyetlen ok, amiért még nem tudok tornára járni.

Zafi
Zafi
 


Sziasztok!

Lányok, ma már van torna (14 órától), bár tudom, késõn szólok, de eddig nem volt jó az internet az irodában, most tudtam csak fellépni.

Zafi, szia! Én a MÁV-tól 5-6 percnyi gyalogútra dolgozom, és a fõnököm elenged heti 2X a melóból a tornára.

Szóval akkor remélem, Rebi, Zafi, Dalia, hogy jövõ hétfõn már találkozhatunk a tornán!!!!

cupp,
Beja
Beja
 


Natehát akkor pontosítsunk:

Minden hétfőn és szerdán van a MÁVban 14.00-től van kismama torna.

Jól mondom?
dalia
 


Teljesen jólKép

(Podmaniczky 111.-barna üvegépület, fszt., ha bemész a bejáraton, akkor balra van egy folyosó, ezen a folyosón az elsõ ajtó jobbra: "gyógytorna-terem")

cupp,
Beja
Beja
 


Beja köszi KépKépKép
Na ha minden igaz, akkor hétfőtől én is járok majd tornászni ... épp ideje. Kép
pusssz
Rebi
 


Hát én már elbuktam ezeket a tornákat, ma voltunk dr.H-nál, két ujjnyira nyitva a méhszáj, azaz napokon belül szülünk!!!!
(Hurrá!!! :-)))))

d.
dalia
 


Rebi, szuperKép Akkor hétfõn talizunk ott!
Mirõl ismerlek meg? Kép
Nekem kis copfba fogott barna hajam lesz, 160 centi vagyok, tehát nem magas... asszem sötétkék melegítõalsó lesz rajtam és valami fehér póló, meg kék zokni...

Dalia, hüha, hajráKépKép Majd jelentkezz, ha tudsz, hogy mi volt, hogy voltKép

cupp,
Beja
Beja
 


Beja, Rebi!

Úgy néz ki, hétfőtől én is tudok járni tornáraKép
Beszéltem a főnökömmel és elenged, csak majd az óráimat kell beosztanom, hogy ne menjek minuszba!
Szóval, hogy megismerjetek:
szőke fül alá érő hajam van, valószínűleg fekete melegítőalsó lesz rajtam, olyan oldalt kapcsolós, a póló nagy valószínűséggel streetballos - még nem tudom milyen színű. 173cm vagyok és a haskörfogatom 94cmKép
Remélem megismerjük egymást!

Sziasztok, jó hétvégét!
Zafi
Zafi
 


Beja!
Még egy kérdés a tornáról: ugye ott át lehet öltözni?
És nagy gáz ha kések modjuk 5 percet?
Nem biztos, hogy jól ki tudom számítani az indulást!

Köszi,
Zafi
Zafi
 


Kés!
Pont a "rossz" épületet sikerült látnodKép
A szülészet és a csecsemös "részleg" Olyan, mint egy modernebb szálloda. A hallban buja növényzet, kulturált, és nem drága büfé, halk és gyors liftek. Az osztály világos, tiszta ablak az egész. Sajnos, a Rippl-Rónai utcai részleget most próbálják helyrehozni, de mint másra sem, erre sincs pénz!
Én a második babámat fogom a MÁV-ban szülni január végén, és már alig váromKép
Bár a kajáról ne gondolj túl sok jóra, nem a Gundelböl hozatjákKép
Üdv: TMóni
tmóni (tmón
 


A Herczeg dokinál szülni fogó kismamáknak üzenem:

Mint kivülálló, nem nála fogok szülni. A múltkor volt alkalmam megfigyelni, hogyan beszélt két különbözö korú és bajú betegével. Le a kalappal! Egyforma türelemmel, mindent részletesen elmagyarázva, úgy hogy más beteg lehetöleg ne hallja(én is csak a gesztusait láttam, pedig két széknyire ültem tölük).
Szóval, aki nála fog szülni, szerintem nem fog csalódni!
Üdv: TMóni
tmóni (tmón
 


Sziasztok!
Ági vagyok, pocaklakóm 20 hetes. Szeretném tudni Herczeg dr. magánrendelöjének a cimét, és azt is, mikor rendel. A magánrendelésen Ö mondja meg a tarifát (vizsgálat és szülés diját), vagy csak a vizsgálati dij meghatározott. Én azt tartom korrektnek, mert a szülésért nem kérhet valaki fix összeget, hiszen a kórházi eszközöket használja. Szülésnél csak a hálát és a megelégedettséget tükrözheti a hálapénz.
Mindenkinek kellemes szülést kivánok:
Ági
Ági
 


Beja, Zafi sziasztok! Kép

Megyek ma tornára, ez már tuti Kép
Hosszú barna "bungyur" hajam van, és 170valahány centi vagyok ... már csak a megismerés miatt írom Kép
Beja, a tornához nem kell orvosi papír? Mert az nekem nincs külön Kép remélem, azért még beengednek Kép (a kiskönyvemben az van, hogy panaszmentes Kép )

pusssz
Rebi
Rebi
 


Zafi, Rebi, sziasztok! Akkor ma tali a tornánKép
Szóval Zafi a szõke fül alá érõ hajú + streetball, és Rebi a hosszú barna bungyur... Oxi, menni fogKép
Zafi, igen, át lehet öltözni (van öltözõ), és nem gond, hogy késel 5 percet, általában ennyit amúgy is késni szokott a kezdés. Viszont arra lehet számítani, hogy egy kicsit tovább is fog tartani az óra.

Ági szia!
Bp. II. ker. Fény u. 10. II. em. 10.
Hétfõ és csütörtök délután, egészen este kb. 8-ig
Szombaton reggeltõl du. 3-ig
Tel: 438-06-22 és 438-06-23, idõpont egyeztetés végett.
A rendelésén meghatározott díja van a vizsgálatoknak, és úgy néz ki, hogy a szülés díját is õ mondja meg.

cupp,
Beja
Beja
 


Ja... elfelejtettem... Rebi! De, kellene orvosi papír... magyarán egy igazolás a dokidtól, hogy terhestornán részt vehetsz. Nekem ezt a dokim a kiskönyvem hátuljába írta be.

Beja
Beja
 


Beja ... oppppsz ... akkor most lehet, hogy feleslegesen megyek? Kép
Rebi
 


Beja, Rebi,
Nekem sem írt ilyet a doki a kiskönyvbe, de panaszmentes vagyok.
Rebi, szerintem azért menjünk, már csak a találkozás miatt is érdemes, és hátha engednek tornázni, vagy nem?

Zafi
Zafi
 


Zafi

Mindenképp elmegyek ... még arra is gondoltam, hogy előtte megpróbálom felhívni a dokimat, hátha bent van, és akkor talán még be is firkant valamit Kép
Rebi
 


Rebi,
OK, akkor találkozunk.
Én a héten megyek amúhy is a dokimhoz, addig meg megpróbálom megdumálni azzal, aki tartja a tornát, hogy ne nézze már olyan szigorúan.

Lányok!
Kíváncsi vagyok, hogyan fogjuk megismerni egymást! Kép

Zafi
Zafi
 


Zafi Kép

Akkor azt hiszem kezdhetjük egyszerre a "megdumálást" Kép (Nálam is csak jövő keddig kellene eltekinteni az írásos engedélytől Kép )

Rebi
Rebi
 


sziasztok !
most csatlakoztam a babanetesekhez. 24. héten járunk a pocakommal és most készülök orvost váltani. eddig telkibe jártam a magánkórházba de már most látom hogy nem ott fogok szülni. nagyon tetszenek a vélemények a MÁV kórházról és Herczegh dokiról, bár én nöárti vagyok.
nem gond hogy nem ö az elsö orvosom? egyszerüen beállíthatok most hozzá?
egyébként már van egy 15 éves nagy fiam.szóval régen volt, hogy is volt. elöre is köszi Kisbence
Névtelen
 


Szia Beja!
Köszi az infokókat. Herczeg dr. a kórházban is rendel? Tudja valaki a kórházi rendelési idejét is? A kórházi rendelésre is lehet idöpontot kérni, vagy ott csak az érkezési sorrend számít? Bevallom zavar, hogy a szülésnek szabott tarifája van. Mi történik, ha nem kérdezem meg, hogy mennyi, és nem annyit adok, amennyit elvár?
Sziasztok, Ági
Ági
 


Szia Ági!

Tudtommal a kórházban már azóta nem rendel, amióta megnyílt a magánrendelõje (pont egy éve). Csak ha valami gond van, és éppen ügyeletes, akkor oda hivat be magához vizsgálatra.
A másik kérdésedre (mi van ha nem kérdezed meg a szülési tarifát) bevallom, nem tudok mit mondani, még nem hallottam ilyen esetrõl, de valószinûleg ha nem esne róla szó, és utána magadtól adnál valamennyit, nem szedné le a fejed... nem olyan fából faragták ugyanisKép Õ annál sokkal békésebb és emberbarátibb orvos...

cupp,
Beja
Beja
 


Ági!

Én magánrendelésre járok hozzá, de szerintem hívd fel a kórházat, és kérdezd meg őket. Egyébként én sem kérdeztem az árat, rögtön elsö alkalommal mondta.

Kisbence!
Szerintem szivesen fogad téged is, nem ugy ismerem, hogy bárkit is visszautasítana. Max megkérdezi, hogy miért épp örá gondoltál. Nálam igy volt, mondtam , hogy az interneten az egyik oldal szinte csak az ö nevétöl cseng, erre csak somolygott. Nem fogsz benne csalodni, meglátod. Egyébként amikor korházat/orvost választottam, én is gondolkodtam a Telkiben. Megkérdezhetem, miért nem ott akarsz szülni? Nem voltál elégedett?

Pusz,

NikiKép
Niki
 


SZIA NIKI !
KÖSZÖNÖM A VÁLASZT. TELKIVEL SEMMI KÜLÖNÖSEBB BAJOM NINCS AZON KIVÜL HOGY NAGYON DRÁGA, SZERINTEM ARÁNYTALANUL. A SZÜLÉS KB.MOST 3-400E FT. IGAZ BORRAVALÓ EGYÁLTALÁN NINCS DE MINDENT KÖKEMÉNYEN LESZÁMLÁZNAK. UH,MANUÁLIS VIZSGÁLAT,PISI LABOR ÉS 30 E FT-OT OTTHAGYSZ.EDDIG HATSZOR VOLTAM OTT A 6.HÉTTÖL KEZDVE ÉS EDDIG KB.200 E FT VOLT AZ EDDIGI VIZSGÁLATOK ÁRA.ABBÓL A SZEMPONTBÓL JÓ VOLT HOGY ÉN KOMLPIKÁCIÓKKAL KERÜLTEM ODA, VÉREZTEM AZ ELSŐ HETEKBEN ÉS HÁLA DR.SURTYA ZSUZSÁNAK ÉS A NAGYON KÍMÉLETES VIZSGÁLATAINAK MEGMARADT A FIAM/MERT FIÚ LESZ/.ÉS MESSZE VAN.80KM-RE LAKOM ONNAN.FÉLEK ATTÓL HOGY FOGOK BEÉRNI HA BEINDUL A SZÜLÉS.
A MÁVBAN VAN BABA-MAMA SZOBA AHOL 24 ÓRÁN ÁT OTT VAN VELEM A PICUR? HA NINCS AKKOR MÁST KERESEK.
PUSZI
KISBENCE
KISBENCE
 


Sziasztok,

Én a székesfehérvári Edinával szeretném felvenni a kapcsolatot direktben. Lenne pár kérdésem hozzá, amivel nem szeretném terhelni a ti csevegéseteket.

Edina, ha olvasod, kérlek írj a következő e-mail címre:csillu@freemail.hu
Névtelen
 


kedved Beja !

olvastam a Herczeg doki magánrendelőjének a telefonszámát és a rendelési időket. hívom-hívom a számot, de senki nem veszi fel és egy idő után bejelentkezik az üzenetrögzítő ami sajnos megtelt így üzenetet sem lehet hagyni. a 23-as végűt még a rögzítő sem veszi fel. szerintetek ilyenkor mi van? nyaral? ha valaki tud segíteni akkor tegye meg. köszönöm előre is
Kisbence
Kisbence
 


Kisbence szia!

Úgy tudom, hogy szabira majd csak szept. 24-tõl mennek, egyébként a telefonszámon is csak hétfõ-csüt-szombaton érhetõk el, mert ez a rendelõben csörög, és csak rendelési idõben tudják felvenni. Mikor hívtad? Ha tegnap, akkor elvileg ott kellett volna lenniük tegnap délután... mégis már elmentek volna szabira??? Nem tudom sajnaKép

Beja
Beja
 


Kisbence!

Igen, a Mávban ilyen szobák vannak. Este is veled lehet a baba, de sokan ilynekor beadják a növéreknek,hogy tolják ki a babát, ha éjjel etetni kell. De ha veled van a baba éjjel, egy kislámpának égni kell mindíg, hogy a növér, ha benéz, lássa, hogy minden ok. És olyanok a szobák, hogy két kijáratuk van, egy a korház belsö része felé, egy pedig a folyosora nyilik. Igy meg tudod ablakon keresztül mutatni a babát, ha jönnek hozzád a rokonok látogatni.

Ez a Telki tényleg huzos, még jo, hogy nem oda mentem. Kösz az infot!

Pusz,

Niki
Niki
 


Sziasztok!
Most találtam meg ezt a topicot, nagyon sok érdekes dologról írtatok. Most készülök felkeresni egy nögyógyászt, mert pozitív lett a tesztem. Kelemen dr-ról csak jókat olvastam, de vele kapcsolatban kevés hozzászólást. Szívesen olvasnék róla többet is. Jó lenne tudni, milyen korú, mert túl idös orvoshoz nem akarok menni (a volt orvosom is már idösebb és sajnos megmaradt azon a szinten, amire fiatal korában jutott. A szülészet-nögyógyászat viszont állandó tanulást, továbbképzést igényel.
Szóval minden érdekel, amit az orvosról tudtok.
Köszi,
Anna
Anna
 


Szia Anna!
Én a Kelmenhez járok, és eddig jó tapasztalataim vannak róla. Életkora: nem fiatal, szerintem 45 körül lehet, de igazából nem tudom.
Sokat én sem olvastam még róla. Nekem a gégészet fõorvosa ajánlotta a dr. Kelemen fõorvos urat.
Nem lihegi túl a dolgokat, de szerintem jó fej.
Én elégedett vagyok vele, és az Viki is. Neki is a Kelemen a dokija.

Pusszzz!
Chris
Chris
 


Kedves Beja !

Köszi a választ.kitartóan próbálok bejelentkezni hozzá. a következő vizsgálatom úgy is csak szept.végén aktuális.

Kedves Niki !
köszönöm neked is a választ.nagyon örülök, hogy velem lehet majd a Kisbence.az első szülésemnél szülés után láttam a fiam alig hogy megszületett rárakták a pocimra és feltolta a kisfenekét és elkezdett mászni a mellem felé.utána 4 napig nem láttam azzal az ürüggyel hogy besárgult. közben kiderült hogy azért nem hozták ki mert szülés közben nagyon komoly sérüléseket szenvedett a fején és nem akarták hogy így lássam.
közben meg majd megfulladtam a tejben.
ezt a fiam 1 percre nem fogom elengedni magam mellől.
Kisbence
Kisbence
 


Kedves Pocakosok!

Herczegh dokihoz bejelentkezni az asszisztensénél, Flórián Hajninál tudtok a legkönnyebben.A telefonszám: 06-30-2851049, vagy a MÁV központi számán (475-2600)kell őt kérni. Ha jól emlékszem a 219-es melléken, de ha név szerint őt kéritek, akkor is kapcsolják. Nem olvastam végig a topicot, ha valaki már megírta, akkor bocs az ismétlésért. Egyébként Herczegh doki minden szerdán ügyeletes a MÁV-ban.Én másodszor fogok nála szülni, csak dícsérni tudom.

Üdv. Hajni
Nyiri Hajni
 


Sziasztok!

Csatlakozom Herczegh dr-hoz járók táborába. Helyesbítem a korábban megadott magánrendelö címét: II. Fény u. 10. II. em. 2. (és nem 10.).
Rendelési idök: H: 8-18, Cs: 15-20, Szo: 8-13.
Ha ekkor hívjátok a rendelöt, biztosan felveszik a telefont. Az orvos mobilja: 20/9352-738.

Szeretném tudni, ki fog szülni január közepén. Hivatalosan január 23-ára vagyok kiírva, de a fiamat pl. 11 nappal korábban, az UH-hoz képest 1 héttel korábban szültem.

Jó lenne majd a kórházban ismerösökkel találkozni. Csak ritkán tudok internetezni, mert a fiammal GYED-en vagyok (18 hónapos), de várom jelentkezéseteket, akár magánba is. E-mailem: szeruska@freemail.hu.

Mindenkinek jó pocakosodást!
Szeri
Szeri
 


Szia Szeri!
Január 20-ra vagyunk kiírva, a MÁV-ban fogok szülni.

Pusszzz. Chris
Chris
 


Sziasztok jan.közepére koncentráló mamócák!
Hivatalosan február elején kellene szülnöm, de mivel ketten vannak az albérlöim, megelégszem jan.
27-el is, akkor van a kedvesem szülinapja!Kép
Tehát valószínü, hogy jan. 20 engem is valahol már a kórházban ér, ha gondoljátok telefonszámot cserélhetünk, hogy kereshessük egymást.

Nekem Petö Zsolt az orvosom.
Címem:peli@monornet.hu

Üdv. Kinga
kinga
 


Sziasztok MAvosok!

Biztos mar volt tema korabban is, de nem tudom, hol keressem: akik mar szultetek a MAV-ban, mi az amit alapban adnak, es nem kell vinni?

6 het mulva esedekes a picur erkezese, es kezdem osszeszedni, mit is vasaroljak meg majd vigyek be a szulesre.

Elroe is koszonom a segitsegeteket

Vikoca
Viki
 


Sziasztok!

Én július 14-én szültem a MÁVban, Petö Zsolt volt a választott orvosom, ime a véleményem:

A terhesgondozás alatt mindennel meg voltam elégedve: választ kaptam a kérdéseimre, bármikor felhívhattam vagy elmehettem hozzá (még egy ismerösöm szülészeti problémájában is szivesen konzultált velem), szimpatikus volt, hogy az egész terhességhez úgy állt hozzá, hogy ez az élet legtermészetesebb dolga (nem voltak felesleges vizsgálatok, gyógyszerek, vitaminok, stb.)

A szülésem hála istennek nagyon gyorsan és kellemesen zajlott. Mikor bementünk a kórházba, és megvizsgáltak már eléggé elörehaladott állapotban voltam, igy rögtön behívták Petö doktort, aki azonnal el is indult a korházba. Nem kellett nagyon sokat várni rá, de szinte az utolso pillanatban érkezett, nem gyözött elnézést kérni ezért. Igy már csak a kitolási szakaszban volt velem (valoszinüleg ez akkor is igy lett volna, ha én hamarabb megyek be, vagy öt hamarabb hivják be), akkor is nagyon határozottan de kedvesen segített, ami megnyugtato volt. Sőt még egy kis viccelődésre is volt idönk ill. kedvünk.
Sajnos a gátmetszést nem lehetett elkerülni, a varrás egy kicsit fájt, de kértem még érzéstelenítést. A gátseben sajnos utána is jobban fájt, mint a többieknek. A szülésznőktől megtudtam, hogy ez azért van, mert a Petö és a Herceg doki sebész orvos is egyben, és más technikával varrnak (csomóznak), mint a többiek. Ez az elsö pár napban jobban fáj, ellenben utána sokkat gyorsabban és hatékonyabban gyógyul, mint a többi. A tizedik napra, ahogy megigérte el is múlt minden kellemetlenség nyom nélkül. A szülés után egyébként viszonylag hamar távozott, mivel épp elindult vidékre, és út közben hivtuk vissza, de a második nap hajnalban "nálam kezdett", és az után is rendszeresen látogatott és érdeklödött hogy hogy vagyunk. Vele összességében véve meg voltam elégedve.

A szülésznök a szülöszobán szintén nagyon kedvesek és segitökészek voltak, látszott rajtuk, hogy a párok minden, akár a legelviselhetetlenebbnek tünö problémájára vagy kérésére is ugyan olyan nyugodtsággal és természetességgel reagáljanak.

A szülészeten a növérekkel, illetve a csecsemösnövérekkel már nem voltam annyira megelégedve. Maguktól szinte semmit sem segítettek, pedig aznap csak kevés új kismama és elöször szülö nö érkezett. Ha kérésem vagy kérdésem volt, akkor is csak többedszerre sikerült valakit rávennem, hogy segítsen egy kicsit pl. a szoptatásban, pedig én azt hittem, hogy a növérkék maguktól is odajönnek és megmutatnak egy két dolgot, hiszen egy elöször szülö nö sokszor még azt sem tudja mit kell kérdezni. Ez az egy dolog volt, ami igazán nem tetszett, de lehet, hogy nekem voltak tulzott elvárásaim. Szerencsére azért sok problémám nem akadt, mivel a könyveimböl, a szobatársaktól ill. a kismama barátnöktöl sokmindent megtudhat az ember.

Na ennyi jutott eszembe hirtelen, ha valakinek van még kérdése, szivesen válaszolok!

Kriszta
nyúl (nyúl)
 


Kriszta!
Köszi a beszámolót,és jóegészséget, sok örömöt!
Engem konkrétan a Te dokid érdekel:hagyott úgy szülni, ahogy Neked tetszett, nem kérte, hogy feküdj végig, a vajúdás alatt az ügyeletes doki beleszólt a választott testhelyzetekbe?
Most meg a csúnya anyagiak érdekelnének:mennyit fizettél terhesrendelésen, a doki mondta az árakat, a szülésért elöre megbeszélt összeget kapott, vagy Te döntöttél?
Nekem most ikreim lesznek, 4.-5. kisbabáim,anyagilag nem állok a helyzet magaslatán, ezért szeretném tudni, hogy mennyit gyüjtsek, mire számíthatok.
Ha privátba akarsz írni, 2-3 írással feljebb ott az e-mail címem.
Köszi elöre is!!!
Üdv..
Kinga
kinga
 


Sziasztok!

Kedves Kriszta!

Nagyon örülök, hogy írtál és megosztottad a tapasztalataidat velünk. Kislányod vagy kisfiad van? Nekem is a Petõ Zsolt a választott orvosom és okt.3-ra vagyok kiírva. A vizsgálatokkal kapcsolatban nekem is ugyanaz a véleményem a továbbiakról még-sajnos-nem tudok. Ha nem terhellek túlságosan lenne egy pár kérdésem.Kép
-Mielõtt elindultál a kórházba, Te nem hívtad fel a Petõt, hanem csak a kórházból szóltak neki? Én úgy gondoltam, hogy szólnék neki is, hogy idõben odaérjen. Vagy ez hülyeség?
-Neked idõre született a babád? A végén milyen gyakran kellett menned?
-A kórházba kellett vinni pelenkát?
-A babád végig veled lehetett és hány napot kellett kórházban tölteni?
Az egy kicsit elszomorít, hogy a nõvérkék nem túl segítõkészek.Kép((
Az anyagi része engem is érdekelne, meg az is, hogy ezt mikor "kell" az orvosnak átadni. Nem szeretnék "bénázni".
Elõre is köszi a válaszokat és nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!Kép

Katica
Katica
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: