Új privát üzeneted érkezett!

Huuuuuh! ALSZIIIIIK!!!!!

Rtünde! Köszöni kérdésed Dr.Mell Gyula rendben bár még a bimbója érzékenyebb mint a másik, de lehet ez már így marad...

Komoly egy óra szopi után bealudt a gyermek. Amig a hozzátápot hülni hagytam magam mellett és erre az idöre egy már üres cicit a szájába nyomtam és mire megfelelö hömérsékletüre hült a kaja a kis K. bealudt.

Ja, ma - szerintem véletlen, a férjem szerint minden véletlenül kezdödik- megfordult. Esküszöm emlékszem hogy hasra tettem, és mire visszamentem már háton sirdogált...Erre visszateszem hasra, és úgy huzigálta a térdét ahogy át kell- lehet- fordulni...
Tudom, ez még nem AZ, de mégis jó valaminek tekinteni...
timili
 
 


Sziasztok!

Ed, többet nem tudok hozzáfűzni, mint a többiek.Tényleg legyetek vele és mellette, ha szeretné.
Az én anyósom 2 éve egymás után vesztette el anyát(csütörtök), apját(péntek).Akkor tényleg nem volt semmi viszály köztünk.Mi is mellette voltunk akkor.
És mi lesz az albérletetekkel?CSak ott hagyjátok vagy fel is mondjátok?

Timili, hát nem irigyellek, azért örülök, hogy sikerült neked győzni.

Puszi, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok! csak szeretném elmesélni a jó híreimet nektek:-)
Tegnap voltam uh-n, és kiderült, ki lakik a pocakomban :-))
És FISFIÚÚÚÚ!!!
Doki ügyben még mindig vacilálok :-), de ha kiderül valami, írok!
Lili
lilike22
 
 

 
 

Lili, gratula a fiúkához.És, nevetek már van?

Puszka, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Köszi az orvos infókat!

Kép
babarozsa
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki csatlakozom a pocakosokhoz. Ha tudtok egy nagyon normális és jó dokit aki nem pénz központú és a szülésznője is nagyon szimpi nagyon örülnék. Ja és ha tudnátok a kórházról valami bővebbet irni az is jó lenne, milyen a kórház, az orvosok, nővérek stb.
Előre is köszi
Patri
patri
 
 


sziasztok!

Azért minden rosszban van valami jó. A jövőt tervezgetjük. Elég morbid, de anyósom az életével fizetett, hogy lakásunk legyen. Végre feladjuk az albérletes életmódot. Költözünk Apóshoz, de már saját lakásba. Megspóroljuk az albérleti díjat és a rezsi nagyrészét. Szeretnénk minél hamarabb eladni a nagytétényi lakást, hitel+szocpol segytségével saját házat szeretnénk venni. Életünk nagy álma teljesülne. Saját házunk lenne.

Itt tartunk, most befejezem, mert itt a barátnőm Pozsonyból.


Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni. Barátnőm tegnapelőtt hajnalban szülte az első csemetéjét (Nem Schöpf, de nem akarom az aktuális topicban feldobni a labdát, hátha olvassa bennfentes). Elindultak a kórházba 5 perces fájásokkal, közben felhívták a szülésznőt, hogy akció indul. A kórházba beérve az ügyeletes megvizsgálta, majd közölte vele, 4 ujjnyi már a méhszáj, itt mindjárt baba lesz. Felhívták az orvost is a kórházból a kollégák (az orvos nem közölte a mobil számát a barátnőmmel), hogy induljon, de annyira gyorsan peregtek az események, hogy a szülésznő sem ért be és az orvosa sem. Amúgy minden ok velük, az ügyeletes orvos is és a segédkező szülésznő is tették a dolgukat. Személytelenebbül ugyan egy kicsit mint a fogadottak tették volna, de végül is minden rendben volt. Mire a szülésznő befutott, már varrták a barátnőm, mire az orvos beért, már a szülés utáni 2 órás megfigyelés zajlott. Az ügyeletes orvos nem gyorsított, nem lassított semmit, egyszerűen minden ilyen gyorsan zajlott a maga ütemében.
Na ilyenkor mit tennétek? Kinek és mennyit adnátok? Az orvosnak 50 e-t, a szülésznőnek 20 e-t szántak volna normális esetben.
Járt esetleg így valaki?
Köszi az ötleteket előre is. Nekem lövésem sincs mit tennék.
Timi
timi30
 
 


Sziasztok!

Timi, szerintem kicsit hasonlóan jártam én is, mert az én választott orvosom sem volt ott a szülésemnél(csak ő szabin volt), így amit neki szántam elosztottam ő és aközött az orvos között, aki végül műtött.Azért gondoltam, hogy neki is adok, mert attól függetlenül, hogy a magánrendelésén is fizettem neki, de munkaidőn kívűl is zavartam, sőt korábban egyszer még a szabadnapján is bejött hozzám.Szóval, így nem a teljes neki szánt összeget adtam, de adtam neki.

Puszka, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


szia Patri!
Mondanal 1 e mail cimet?Kuldok tajekoztatast a kh rol es tudok jo dokit.
anitus
 
 


Anitus!

Nekem is elküldenéd a kórházról az anyagot?
email címem a profilomban Kép

Köszönöm
Lir
lirian
 
 


Szia Anitus!

Küldöm az e-mail címemet: vizgaz@fomterv.hu
Előre is köszi.
Patri
patri
 
 


Patri! email ment.
Anita
anitus
 
 


Timi!
fele-fele
de ha orvos nem torodom volt, meg a mobilszamat sem adta meg, akkor az ugyeletesnek adnam, ha rendes volt akkor fele-fele

Kép
babarozsa
 
 


Timi!

Ha a terhesgondozásért fizetett alkalmanként az orvosnak, akkor én a szülést levezető dokinak adnám a nagyobb részt.
Azért, hogy bejött a végére, valamennyit adnék neki, ha egyébként végig odafigyelt rájuk.

Lir
lirian
 
 


Genya vagyok? Én nem adnék senkinek semmit. Mert ugye ügyeletes tette a dolgát, fogadott meg effektiv semmit. Bár...hova akar menni 6 hetes kontrollra és kihez fog járni késöbb nögyógy. rákszürés stb? Az bizony elörelátásból kell hogy kapjon vmit...


más: HURRÁÁ,HURRRÁ JÖN AZ ESTE! Lassan ki kell osszam a füldugókat a házban, most akkor mennék is. bye
timili
 
 


sok sikert TimiKép

Kép
babarozsa
 
 


Sziasztok!

Sára rekord idő alatt elaludt ma, azt hiszem meg lesz még a böjtjeKép

Timi, hajrá,hátha ma jobb leszKép

Te aki vagy, ment mél vagy nem ment?Kép

Puszka, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok,

gyors beugra,

mi jól vagyunk, Dorka már 4 kg. Napról- napra változik. A gyerekorvos nem akarta elhinni, hogy nem császárral született. Szépen eszik és sokat alszik, csak akkor sír ha valami baja van, de azt sem nevezném sírásnak, csak felsikongat egyet-egyet.

Timili,

ha jön az este és nyűgik vagytok, mármint a gyerek, próbáld meg a válladra dobni és ütögetni a fenekét, úgy, hogy rezegjen a gyerek. Nálunk ez bejött a frontnál. Ha meg fájt a hasa, adtam neki egy kevés édeskömény teát.
Remélem bejön.

Ed nagyon szépek vagytok azokkal a hatalmas szemekkel.

Pusza

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Olyan jó hallani, hogy másoknak milyen egyszerü dolgok bejönnek nyugtatónak...szerintem az én gyerekemnél semmi se...vagy csak még a 25. próba után sem jöttem rá.
Tegnap egyébként nem volt olyan botrányos...
De azért mi IS jól vagyunk. Csak nekem ilyen jutott, biztos elötte túl mesés volt az életem, és odafönt ógy döntöttek, ideje egy kicsit "megdolgoznom" a jólétért...

Mindezek ellenére, ha rosszabb nem lesz a helyzet, azért bevállalok majd még egyet. A technikai felszereltségben annyi fekszik, hogy ki kell használni...
timili
 
 


Sziasztok!

Nekünk is fel volt adva rendesen a lecke hála ügyben, mert egyik gyerkőc sem a fogadott dokinál született, a Ferenczinél. Az első olyan sűrgős csaszi volt, hogy nem ért be a doki, akkor nem is kapott semmit. Akkor a magánrendeléseken kapott pénzt, és aki műtött, annak adtam a végén valamivel kevesebbet, mint amit eredetileg szántunk az orvosnak. Aki műtött, az nézett rám a kórházban is, amig bent voltam, ő szedte ki a varratot is. A második terhességemnél végig a szülést már nem vállaló idős dokimhoz jártam, csak a szülésre kértem fel Ferenczit. Elérhetetlen volt, megint az ügyeletesnél szültem. Mivel aki műtött, többet rám sem nézett, nem kapott egy fillért sem, Ferenczi a felét megkapta a tervezett összegnek, mert a kórházban még rám nézett és a varratot is ő szedte ki.
Egyébként jól vagyunk, Áron baba szépen fejlődik, éjjel már kezd kicsit ritkábban szopizni, de napközben még tartja magát 2 óránként. A nagyobbik lánykát (22 hónapos) újjabban alig lehet rávenni a délutáni alvásra, de így legalább este hamarabb elalszik és nem fél 10-kor. A délutáni altatásra a hinta tűnik egyedül jónak.
Üdv mindenkinek.
Polka
polka3
 
 


Sziasztok!

Nagyon régen jartunk erre, de most lenne egy kérdésem Mackoohoz:
A "szadista" (bocsánat a megfogalmazásáert) gyógytornászt az Alpaitványnál ajálnották?
Úgy néz ki mi is ki kell hogy probáljuk a módszert.

Alice,
Nem tudom átmosással hogy álltok, de nekünk is volt hasonló, és egy nagyon profi gyermekszemész dokinéni azt javasolta 3 hónapos korig nem szokás ilyesmit csinálni. Nekünk egyik napról a másikra elmult. Azért a legbiztosabb persze az ha magad is megnézeted egy gyerekszemésszel.

Mindenkinek jó babázást!
Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok!

Amcsi, ne haragudj, hogy belepofáz, de Sárának is letapadt izmai voltak, és, mi a Gézengúz Alapítványhoz kerültünk, és ott nem maszírozással oldják fel, hanem tornáztatással.Sára minden egyes alkalmat élvezett, főleg a vizi tornát.Van honlapuk is, szerintem nézd meg, persze csak ha gondolod, és mégegyszer bocs, hogy itt kéretlenül osztom az észt. www.gezenguz.hu

Puszka, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Jóesté mamikák,
na megvolt az első oltás, Iván hurrikán sírt, de hamar megvigasztalódott.
KÖnnycsatorna átmosást meglehet (kop-kop-kop) megússzuk, mert szemmel láthatóan javula szeme,már csak ritkán csipásodik be a "rossz" szeme, a "jó" már egyáltalán, masszírozza a lányom rendszeresen a szemzugnál, ahogy elnézem a tendeciát, meglehet a harmadik hónap végén (ma 2 hónapos) már nem is emlékszünk rá, igaza van azoknak, akik azt mondják, hogy nem kell annyira elsietni. A dokinéni is ezt javasolta jelzem, hogy várjunk még vele.

Hálapénz: őszintén szólva nem nagyon tudom, hogy miért kell hálapénzt adni olyan orvosnak, aki nem elérhető a szülésnél és a terhesrendeléseken rendszeresen perkált az ember a magánrendelőben... nopersze az, hogy elinduét, csak túl gyors volt a szülés és már nem ért oda, az némileg módosítja a helyzetet - hasamennyiben a jattot "készenléti díjnak" tekintjük, akkor ő végül is eleget ett ennek, hiszen útnak indult... szóval én azt mondom 60-40 vagy 70-30 %- ban oszoljon meg ez az összeg a szüléslevezető és a bejövő orvos közt, de ez csak az én véleményem.

Timili, a kölköd megfordult, hasról hátra, ez nem véletlen, hanem megfordult. Mondjuk hátról hasra a nehezebb, de ez is szép ennyi idős korban...Kép

Teakivagy,
mizujs?????

Mostanában kicsit összetorlódtak a házi eendők a fejem fölött, szóval nem tudok gyakran írni.
alice_cs
 
 


Léna,
Semmi gond! A Gézengúzról már hallottam egy súlyossan sérült babával kapcsolatban, de nem ismerem ennél közelebbről őket. Nem kétlem, hogy nem csak egy üdvőzitő módszer van. Külföldön, azaz ahol mi lakunk, pl. egyáltalán nem javasolják könnyebb esetlekben a manuálterápiát, mert fájdalmas, és minek kinozzuk a gyereket. Viszont itt meg totál szivtelenül kezelik őket.
Dévény módszer egy olyan baratnőm ajánlotta akinek a fiát 2db. beigért műtéttől mentették meg.
Viszont a Mackoo által írottak elgondolkoztattak, a gyógytornászok megbizhatóságában...nagyon népszerű ez a módszer így végülis "bárki" is kezelheti szemem fényét.

A Géznegúzok csak Budakalászon működnek? Vagy eselteg a belvárosban is? Ja és mindezt mennyiért?

Üdv,
Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok kismamik!
Bár én még nem szültem, most vagyunk a 30. héten, de azt hiszem ebben a topicban vannak a tapasztalt anyukák. A kérdésemet már feltettem egyszer, de akkor még korai volt. Nos...Főleg téged kérdezlek Timili, mert visszaolvasva talán te vagy a legkompetensebb ezen ügyekben.
A szülés során, vagy most, segített-e/segít-e a kapcsolatanalízises felkészítő. Azaz, szerinted neked/nektek megérte-e a befektett idő, pénz, energia? Továbbá tudtad-e hasznosítani a gáttornát, a gátmasszázst a gátmetszés elkerülése érdekében? Természetesen a többiek véleményére is nagyon kíváncsi vagyok! Előre is köszi!
ildi
matt07
 
 


Szia Amcsi!

Én úgy tudom, hogy még Békáson is vannak, na nem mintha az sokkal közelebb lenne.
Most emelték a tornát 2500-ról 3000re, ez egy óra(60 perc).
Én is épp a babák szenvedése miatt mertem szóba hozni ezt a módszert, mert itt Sára még egy könnycseppet se ejtett sose.Ezzel természetesen egyáltalán nem szeretném kétségbevonni, vagy negatív színben feltüntettni a Dévény módszert.
CSak ezt ismerem, arról pedig ezeket hallottam.
A környezet egyebként Kalászon gyönyörq, egyszerqen csak ódákat tudnék róla zengeni(nem teszem, mert nem fizetnek a reklámértKépKép ), és a gyógytornászunk egy tündér.Igaz nem fiatal, amolyan meghatározhatatlan korú, de nagyon rendes.
Ja, és még az sem mellékes, hogy a hévtQl kb. 3 perc sétára vannak.

Hát ennyi jutott így eszembe, de a honlapon biztos találsz még mást is.
Ja, meg még annyi, hogy azt sajna nem tudom, hogy Sárának milyen fokú letapadásai voltak, de 5* voltunk, és úgy néz ki, hogy többet már talán nem nagyon kell mennünk.Kopp-koppKép
Hol állapították meg a babó baját?
Puszi, LÉna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Sziasztok!

Lányok, ki jön hétfőn?
Mi tuti megyünk, szóltam Apósnak, hogy hétfőn programom van, nem megyek ki hozzá.
Tündéről, Hicuról, Lénáról tudom, hogy jön.

Timili, ne aggódj, Kincső is szokott "hisztizni". Ma egész nap Apósomnál voltunk megbeszélni a lakásfelújaítást, költözést. Kincső majdnem egész nap sírt. Levittem a ház elé a játszóra, egy darabig élvezte a hintát (már beültetem a bébihintába) és utána üvöltött. Papája a 8. emeleten hallotta. Most pedig már alszik, úgy elfáradt. Nyugi!

Barbi, hamarosan majdnem szomszédok leszünk. Nagytétényben fogunk lakni, ami elég közel van hozzátok. Csak meg kell tanulnom vezetni és akkor át tudunk majd ugrani. Egyébként mi van veletek? Bence?

Alice, Kincsőnek is volt baj a szemével, kaptunk szemcseppet, maszíroztam egy kicsit, aztán elmúlt. Már nem is emlékszem rá, bár néha rút volt a leányzó a hatalmas csipás szemekkel.

Judit, köszi. Neked meg naygon csini a lányod a kalapban. Hétfő? Vagy még nektek túl korai lenne?

Jó éjt,
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Ed, egyáltalán hánykor van a randi hétfőn?

Puszka, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Léna, hánykor legyen? 11 a szokásos helyen? kb fél3ig tudunk maradni, hogy odaérjünk a Blahára.

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Ed, én nem hiszem, hogy hétfőn megyünk szigetelni,mert azt beszéltük, hogy kengurú/kendő.És azzal igen vicces lenne.
Meg nekünk vasárnap lesz a keresztelő, és azt hiszem hétfőn délelőtt még rom eltakarítás lesz.Kép
Puszi, LÉna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Léna, Ok. Akkor 3-kor a Blahán leszünk.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Léna,
Köszi az infot. Budakalász nekem nem játszik. Gyerekkel annyit én nem tudok BKV-zni, mert akkor hamarosan én is kezelésre szorulnék.
Az hogy mi a baja pontosan nem tudom, azaz milyen foku leptapadás stb...mindösszesen annyit látok, hogy rendellenesen tartja a lábát járas közben, kokrétan csámpázik. A lábfejét egyébként már születése óta így tartja, és anyós vette észre. Én, elsőgyerekes anyuka totál abban a hitben éltem, hogy majd magától kikorrigálja, amire még mindig van esély, de mi van ha nem.
Ahol mi élünk eleinte nem is foglalkoztak a dologgal, nem vették észre, nekünk kellett rákérdezni stb..stb..(eléggé lesúlytó véleményem van az itteni gyermekgondozásról), és eléggé szivtelenül vizsgálják meg a babákat azok is akik egyébként erre specializálódtak.

Mondjuk az is érdekes kérdés hány kezelés kell egy babának.

Üdv,
Amcsi
amcsi
 
 


Sziasztok!

Kérdésem van. A húgom kisfia 10 hónapos lesz, és a fél éjszakát az anyja mellén tölti, vagy sír a mell után. Alig alszik/alszanak valamit. Van valami ötletetek, hogyan lehetne leszoktatni a szinte non-stop szopizásról? Hagyja ordítani? Azt valahogy nem szeretné? Kínálja valami más innivalóval?
Várom az ötleteket.
Polka
polka3
 
 


Hahó,
Polka,
bocs hogy belekotty, nálunk ez úgy ment, hogy a kölkec nem maradt egyedül, de nem én, hanem az apja volt vele éjjel (meg egy adag víz, meg egy anyaszagú kispárna). Igaz, már nagyobb volt, de három nap alatt teljesen elhagyta az éjjeli szopit. Amúgy úgy kezdtük - minimálcélként -, hogy legalább éjjel kettőig nincs szopi, addig ha a fene fenét eszik is, akkor sincs, max. utána. Ha érdekel, vmelyik alvástopikban részletesen, napról napra követve leírtam a dolgot - valamikor március, április tájékán.
(Nagyon csöndben teszem hozzá: attól még felébred éjjel, még mindig, csak azért nem annyiszor.)

Bocs a kéretlen beledumcsiért,
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Sziasztok!
Amcsi!
Bocs, csak most jutottam ide, azért nem válaszoltam eddig.
Igen, a Dévény Alapítványnál mondták a nő nevét. Az a gond ugyanis, hogy miután megszerzik a diplomát ezek a gyógytornászok (postgrad. képzés keretében), utána eltűnnek egy kicsit az alapítvány szeme elől.
Van ugyan rendszeres konzultációs lehetőség, amikor elvileg meg kéne jelenniük Dévény Annánál és őt magát kell kezelniük, hogy lássa, elég jók-e és felvilágosítsa őket a legújabb fejleményekről Dévény-torna ügyben, de ez nem kötelező, így aztán van olyan, aki már hosszú ideje nem ment vissza. Esetleg szült közben, akár többször is és szépen elteltek az évek annélkül, hogy frissítették volna vagy legalább megőrizték volna a tudásukat.
Nekem speciel lenne ötletem, hogyan lehetne kezelni ezt a problémát. Pl. évente megújítandó vizsgához kötném a praktizálást. A diplomájukat persze nem lehet elvenni, de az is elég lenne szankciónak, ha törölnék őket a Dévény Alapítvány listájáról, úgyis a szülők többsége onnan kapja a neveket.
Aztán az internetes oldalukon lehetne egy lista az akkreditált Dévényes gyógytornászokról, mint ahogy Kriston Andrea intimtornászairól is van.
Akár fekete listát is fel lehetne tenni.

Szóval, valóban: köztük is vannak jók és kevésbé jók, sőt, egyenesen rosszak is. Meg hát persze az egyéniség is meghatározó, hiszen a gyereked szenvedése eléggé meg tudja gyötörni az embert, ha ehhez még az is hozzájön, hogy a gyógytornász neked nem jön be, akkor tényleg gáz van.

Azt javaslom, hogy próbálj bejutni az alapítványhoz. A Moszkva téren dolgoznak, és akik ott dolgoznak, azért mégis szem előtt vannak.

Mi most oda kezdtünk járni. Már kétszer voltunk és ez alatt az egy hét alatt Bori elkezdett kúszni (na jó, inkább csak bálnázni), felült és felállt. És okosodott is (megérti azt, hogy "nem szabad", kérem, tessék, stb.).
Néhány szekptikus családtag szerint az is lehet, hogy egyszerűen magától beindult, de én ebben nem nagyon hiszek.

Ha van még kérdésed, írjál nyugodtan.

Polka!
Nem akarok szőrösszívűnek tűnni, de egy 10 hónaposnak már nincs ennyire szüksége a cicire.
Ne érts félre, kezdetben én is igény szerint szoptattam, bármennyire is elítélik a gyerekorvosok. Nekünk bevált. Nem mondom, fárasztó volt, de Borinak akkor arra volt szüksége. Azóra viszont már 11 hónapos nagy baba és a reggeli és esti szopin kívül már nem szopik.

Szóval lehet, hogy a húgodnak egy kicsit a sarkára kéne állnia. Nem?
Tudom, nagyon nehéz. Szinte elviselhetetlen hallgatni a kétségbeesett bőgést.
Az is lehet, hogy tényleg kínálnia kéne más folyadékkal. Végülis már nem olyan pici, hogy a szopizástól venné el a helyet.
Egyáltalán: eszik is ilyenkor, vagy csak cüncörög a cicin és szunyókál?

Ed!
Nagyon sajnálom! De itt van ez a kis tündér Kincső, ő biztosan feldobja egy kicsit a nagypapát, nem?

Mackoo
mackooo
 
 


Mackoo, felállt Bori???
Ez nagyszerű!!!

Ha nem nagy fáradság, majd írd be ide konkrétan az alapítvány címét, mert a Moszkva tér elég nagy - én pl. nézegettem a honlapjukat, de a címet nem találtam meg benne, csak a telefonszámot...
alice_cs
 
 


Matt07: itt vagyok, a múltkor rögtön irtam a véleményem, de leugrott a gép a netrül és elveszett az egész.
Kapcs. analizisbe egy csomó zseton fektettünk...leszámítva az egyetlen dolgot,- az sem biztos h ennek tudható be...nem lettem se jobb anya, se nem találom elöbb ki miért ordít a pici se semmi...ugyanúgy idegesített az elsö héten ha sírt- mellesleg este 8-9 körül most is kivagyok ettöl...
Az egyetlen ami talán annak tudható be, hogy a hozzám képest nagy babának az egész szülés alatt kiváló volt a szívhangja. Magyarán a gyerek totál nyugodt volt VÉGIG!!!Pedig jó kis Csúcsfejként jött világra...Én ezt tartom a pszichos analízis eredményének. Mert h könnyen nem szültem - az biztos!!!
Gátvédelem a Söfiben annyi- hogy majd' minden elsögyerekesnél vágnak. Nincs apelláta. Ha szerencséd van csak 1-2 cm-t...De szerintem megúszni nem lehet. TORna, olaj ide vagy oda.
De szerintem ne izgulj- ez a legkevesebb. Az enyém 10 nappal a szülés után hajszálnyi maradt. (Komolyan)
timili
 
 


Ed

köszönjük, közben tettem fel megint új képeket, meg a régieket átalakítottam.

A tali nem lenne korai, csak semmit nem tudok róla, hogy mi meg hogy meg merre. Légyszi írjátok meg, mert lehet, hogy elmegyünk.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Timili azt írod, hogy téged estére már tök kiborít a gyerek sírása...

szeretném, ha tudnád, hogy ez tök normális. Nincsen emberfia, akit ki ne borítana a csecsemősírás, a csecsemő (mind az állat mind az embercsecsemők) sírása éppen azért annyira idegesítő, hogy kénytelenek legyenek rájuk felfigyelni.
És szeretném ha tudnád, hogy többféle anya van - az egyik addig élvezi leginkább a gyerekét amíg teljesen rá van szorulva, általában ezek az anyák azok akik legszivesebben állandóan szoptatnának, mert ez nekik is az öröm forrása, de igenis vannak olyan anyák, akik inkább onnantól élvezik az anyaságot, mikor a gyerekük kezd "emberszerűbb" lenni, mikor már tudnak vele "foglalkozni" az értelmük szerint... nem kell, hogy azonnal megértsed amit mondok, mindenesetre sokféle anya van, és nem lehet köztük versengést indítani, hogy ki is a jobb.
Én pl. onnantól élveztem az "anyaságomat", mikor már mondókákat mondtam a gyerekeimnek, mikor az első szavakat mondták, mikor a sok "miért" kérdésre válaszolhattam...
alice_cs
 
 


Sziasztok!

Mackoo, köszi. Kincső mindenkinek jót tesz. Holnap is megyünk a papához. Ha jól emlékszem, te írtad, hogy a campona melletti művház uszijába jártok úszni. Van most is oktatás? Mennyibe kerül egy nap? Köszi a választ. Kiköltözünk a világvége téténycitybe, ha megfizethető az uszi, akkor beneveznénk.

Judit, hétfőn délelőtt itthon kell lennem főzni, mosni. Lénával és a többiekkel (tavasszi anyukák) azt beszéltük meg, hogy 3/4.3.kor talákozunk a Blahán a padoknál. Ha nektek is jó, akkor gyertek oda. Ugyan nem park, nincsenek fák, de legalább bp lakossága jobban felfigyel ránk, babásokra. Talán. Merre laktok?

Ma elsétáltunk a dunaparti kerékpárúton Szentendréről Leányfalura. Ha igaz a kiírás, akkor kb 15 kmt gyalogoltunk. Nem mondom, jól elfáradt mindenki.

Kincső ebédel:

Kép

jó hétvégét

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Mackoo,
Köszi a választ. Elősorban azért érdekelt, mert anno kerestem az Alapitványnál gyógytornászt, elsőre ajánlottak 2 v.3-t, de mindegyik annyira elfoglalt volt, hogy nem vállalt. Ezekután megadták egynek a számát, aki viszont úgy beszélt a módszerről, hogy Dévény Anna tuttira nem ajánlotta volna. (Ezentúl még drága is volt...)
Szerintem jó ötlet amit a regiszrációról írtál esetleg fejtsd ki nekik is ha lesz rá lehetőséget. Talán azt is számontarthatnák kinek hány betege volt. Persze ez iszonyat adminisztráció...

Mat007 és Timili,
Engem úgyan nem kérdeztetek, de mégis leírnám amit én tapasztaltam. Úgyan mi nem jártunk alalízisre, de olvastam a könyvet és egy két dolgot próbáltam rendszeresíteni. Pl. sokat hallgattunk Mozartot, beszélgettünk mindig megpróbáltam elmesélni hogy fog megszületni stb.. Na és az eredmények: lányom azon a napon született amikor szerettem, szerettük volna (lehet hogy erre a dokim is rásegitett, csak hogy le legyek túl elfogult), mikor a vajúdás során kicsit beszéltem hozzá jobban mentek a dolgok, felismeri és szereti Mozartot, volt hogy magától elaludt rá (ez nála nagy szó).

Hirtelen olyan sokat írtam ide (remélem nem baj), hogy jobb is lesz ha hamarosna újra eltünök egy időre.

Alice!
Én szeretek szoptatni! Bár ez első pár napban, talán első pár hétben nem így gondoltam...

Üdv,
Amcsi
amcsi
 
 


A "szeretek szoptatni" és a "legszivesebben állandóan szoptatnának" nem ugyanaz. Messze nem az.
MInden anya szeret szoptatni, ha van teje.
alice_cs
 
 


Sziasztok!

CSak egy nagyon gyors bekukk, de ezt muszály elmesélnem.

Lehet, hogy még jó sokáig nem fordul ez elő, és hogy nem lesz belőlle rendszer, de Sára életében előszőr végig aludta az éjszakátKépKép

Este 7kor evett utóljára és reggel negyed 8 kor ébredt fel.

Ma lesz e keresztelője, este jövök és mesélek.

Alíz, neked meg már végre írok mélt.

Puszka, Léna

Lilypie Pregnancy tickers
nuska
 
 


Hurra! Léna! ÉljenSára!

Szerintem lassan így marad...
Nálunk is tán fix a változás: este 11töl 5 ig alvás majd kb. 1/2 10 ig reggel...már 3X elöfordult, bizunk benne, így marad...

Én is szeretnék szoptatni, ha dölne a tej mint Zsanán...Most megint fokozni próbálom: fix 3 óránként nappal. A mellgyuszi után kevesebb van...bár este pótlásból is csak 40 körül eszik...

Apropos átalvás: hogy történik ez? Egyszercsak, egyik napról a másikra nem ébred éjszaka fel?

Alice, igazából nem estére hanem az esti ordítás hoz ki a sodromból, bö 1 óra után...Ha éppen kocsiban ülünk, akkor nem zavar annyira. Illetve csak addig ameddig rá nem nézek és meg nem látom a kis könnyes szemeit...akkor végem van. Meg érzem h beleizzad a sírástól a kagylóba (ami ugyan hiper szuper, de müanyag szarral van behúzva...hogy ezeknek miért nem oldják meg a szellözését??!!).

Egyébként naponta többször teliszájjal nevet, nagyon édes, és elég sokat "beszélget". Sajnos ez ismeröseink gyerekei sem értik...pedig azt hittük ök talán jobban megfejtik...
timili
 
 


Köszönöm a válaszokat!
Én is beszélgetek a babócával, meg készülünk a szülésre, aztán majd meglátjuk mi lesz. Mint tapasztalatlan anyukának, tudnátok nekem segíteni, milyen babaholmikat érdemes megvásárolnom? November végén, december elején fogok szülni, tehát a hideg időszakban fogunk sétálni. Adjatok néhány tippet, milyen ruhácskát érdemes vennem, melyikből mennyit, és hányas méretűt. Segítségeteket előre is köszönöm!
Ed! A másik topicban olvastam, hogy Kincső már pár hónapos korában sátorban aludt. Jövőre, mire a babuci 9-10 hónapos lesz, mi is szeretnénk elvinni őt hosszabb túrákra, a kérdés az, hogy a fürdetést hogyan oldottátok meg?
Ja, még egy kérdés! Szerintetek miért előnyös a kórházban hálóingben lenni? Én pizsamapárti vagyok ,van egy elöl végig gombolós pizsmám, és valójában nem tudok jó ellenérvet miért ne lehetnék abban. Bár a kismamák listáján, amit ajánlanak, mindenhol hálóing szerepel. Tudnátok érveket mondani mellette?
Köszi

ildi
matt07
 
 


SziasztokKép

Bocs, hogy nem tudok írni mindenkinek,de nagyon olvasgatlak titeket!Kép

Matt!
Én is pizsipárti vagyok, sőt kényelmes ruha párti (lenvászon gatya, póló). A kórházba pizsamát is vittem.
Elsősorban a szüléshez kell egy hálóing, ugyanis ha természetes úton szülsz abban azért jobb vajúdni, mert a pizsifelső alól kikandikálna sétálghatás, egybek közben aminek nem kéne kilátszaniaKépKép
Ha csaszis vagy akkor is jobb, mert hálóingben kell lemenni a műtétre, hogy a szuri előtt le tudják venni rólad. Ha pizsamában lennél, kicsit körülményes lenne a katétert betenni stb...

A pizsamanadrág a csaszist néha kellemetlen helyen (vágásnál) szoríthatja, irritálhatja a sebet.

NA mindezek miatt írják azt, hogy hálóingKép Kicsit vicces lene ha magyarázkodnánakKépKépKépKép

Én vittem egy hálóinget (szüléshez). És pizsamát, meg kényelmes itthoni lenvászon nacit.
Jövőre szintén ezeketz viszem majdKép

Remélem érthető voltamKép
PUSZI!!!!!!!!!!!
Holnap akkor találkozunk a demonstráción??Kép
Emő+Csöpp

hicudzsi
 
 


Babaholmik: rétegesen legyen öltöztetve a gyerek, megfőzni nem kellKép

Édua október végén született.
Általában hosszúujjú body volt rajta a téli hidegben, harisnyával. Azon meleg rugdalózó, lábára + zokni. Ha isssszonyat hideg volt, még egy nadrág +pulcsi.
És erre rá a kezeslábas, sapka+sál.
Babakocsi ha téliesített nem szükséges de mi a biztonság kedvévért beletettünbk egy kis pokrócot is az aljába.
Ami szuper megoldás, ha van rá mód: báránybőrrel (persze gyapjúvalKép) kibélelni a babakocsit..
Sajna nekünk nem voltKép

Én mindig Édua arcán ellenőriztem, hogy nincs-e túl melege. a nyakán is érezni ha izzad, túl van öltöztetve. Ilyenkor egy réteget le kell venni róla ha lehetKép
De majd kitapasztalodKép

Puszi!

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Ed, nagyon sajnálom apósodat, igazából én sem tudok többet mondani. Az viszont biztos igaz, hogy Kincső mindenkinek jót tesz. Nagyon édi az evős képeken! Kép Nekünk is ilyen előkéink vannak! Kép
Aliz, én is ugyanazt a szöveget tudom a Lencsilányról, amit Hicu írt. Sőt Hicu tetszett a változatod az apucival. Kép Én nem ismerem a katicabogarast.

Lilike, gratula a kisfiúhoz! Nevetek van már?

Judit, gyönyörű Dorka! Benéztem az albumotokba, annyira jók ezek a képek! Édi ez a napsugis kalap! Kép

Léna, gratula Sárának az éjszaka átalvásához! Reméljük ezentúl rendszer lesz belőle. Kép Milyen volt a keresztelő?

Timili, lehet, hogy már ajánlottam, de babamasszázs nem próbáltál még? Nekünk az is bejött/bejön nyugtatásra.

Ildi, a ruhák méretén kicsit nehéz eligazodni. Általában 56-os vagy 62-est szoktak javasolni kezdetnek, de olyan gyorsan nőnek, hogy elég egy pár darab. Mondjuk én 60 cm-vel születtem, arra számítottam, hogy a lányom is nagy lesz, így tényleg csak néhány 56-osunk volt. Végül 50 cm-rel született a lányom. De megoldottuk, a 62-es rugiknak egy darabig fel volt tűrve az ujjuk. Azóta viszont a vásárlás inkább ránézésre megy. Az utolsó tanácsadáson Kittit 67 cm-nek mérték. Ehhez képest van olyan 56-os body, ami még mindig jó rá, de van, 80-as hálózsákja is.

Mi is a keresztelő szervezésében vagyunk. Gödöllőn szeretnénk tartani, de előtte részt kell venni 3 felkészítésen. Jövő héten lesz az utolsó, aztán októberben pedig keresztelő.

Akik jönnek, holnap a Blahán talizunk.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Fürdetés: ha van rá lehetőség, akkor felfújható medencében pancsizik. Vizet vagy melegítünk (ha van lehetőség) vagy a nap melegíti fel. Ha nincs mód pancsira, akkor este egy nedves pelussal áttörölgetem. Eddig mi max 2 éjszakára mentünk el itthonról sátorral. (profilban van az album címe, ott van fotó) 9-10 hónapos babával nyáron már könnyű lesz. Csak lazán!
Ruhák: nekünk 6 hétig jók voltak az 56os bodyk és rugik. Én itthonra rövid ujjú bodyhoz hosszú ujjú rugit és fordítva adtam. Ha elmentünk, akkor pulcsi + naci + overáll + pléd az időjárástól függően. Egy tipp: pici babára könnyebb elől gombos pulcsit adni, mint belebújóst. Kincső utált öltözni - most is. Én úgy próbálom öltöztetni, hogy +1 réteg legyen rajta, mint rajtam. Ha elalszik, akkor még betakarom.
Hálóing: +indok: könnyebb tiszta bugyit felvenni napközben, ha erre szükség van.

Tünde, Hicu, akkor holnap találkozunk!

Léna, de jó nektek! Bárcsak én is írhatnám!

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: