Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsa!

A cumi nálunk sem okozott semmilyen zavart. A fiam úgyanúgy szívott mellette mint egy kis pióca. Szerintem a kettő nem függ össze, hiszen mindkettő másra van.
A cici, hogy egyen és ezért megtesz mindent, vagyis kellő erősséggel szív. A cumi pedig, hogy megnyugtassa, vagy könnyebben elaludjon. Nem hiszem, hogy a kettőt össze kéne keverni. Arra gondolok, hogy nem ciciztettem azért, hogy megnyugodjon és Ő pedig nem kereste a cumiban a kaját.

Van akinél ez működik, és szívesen alkalmazza.
Én másképp gondolom(tam).

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Cas! Igen szopizhatja, mert szerencsére nem állandóan csinálja, lehet, hogy csak a felfedezés volt új, és nem fog nagyon rászokni. Viszont minden éjszaka arra ébredek, hogy hajnal felé szopja az ujját. Olyankor hasra kell fordítani, és alszik tovább! :-)
aranyhold
 
 


Aranyhold
Honnan jössz rá ilyenekre, hogy akkor hasra kell fordítani (addig hanyatt fekszik?), és akkor jól alszik tovább?
Én olyan tanácstalan leszek...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 

 
 

Aranyhold!

De érdekes! Nálunk is volt ilyen hajnali hasra fordítós időszak. Bár nem ujjszopira ébredtem, hanem arra hogy nyugtalan. Én is fordítottam rajta és tök nyugisan aludt tovább. Ezt a pózt annyira megszerette, hogy amikor már magától tudott forogni, mindíg hasra fordult. Mai napig így alszik a legtöbbet.

Csak eleinte résen kellett lennem, ugyanis hason fekve alvás közben amikor át akarta fordítani a fejét a másik oldalra, akkor félúton megállt. Úgy aludt tovább, elöl az arcán feküdt (orrán, száján stb) Én meg azt lestem mindíg, hogy kap e levegőt.
Ezért volt jó, hogy a mi szobánkban aludt. Ilyenkor csak kinyújtottam a kezem, és fordítottam egy felet a fején. A frász kerülgetett...

Cas
Ki tapsztalod Te is!
Meg szerintem ez olyan ösztönösen jön...

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Mucus
Kösz a biztatást! Legyen igazad! Kép
Félúton abbahagyta az átfordulást? Kis lükék... Nekem ehhez messze lesz a kiságy (nem tudjuk közelebb tenni).

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Mucus: a játszócumi is okozhat cumizavart, mert a technikát ronthatja el.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cas! Nem tudom én sem miért alakult ez ki, egyszer kipróbáltam, és azóta beválik.

Amikor Matyi csak tanult még hason aludni, ő hiába tudta forgatni a fejét, mégis a matracbafúrt orros alvás volt a kedvenc. Én is 5 pecenként ellenőriztem kap-e még levegőt. De szerencsére leszokott erről.
aranyhold
 
 


Sziasztok,

Kika,
bébi esetében nyilván nem kapod meg ilyen választékosan a jelzést, hogy hideg a víz. De ordítani azt tudnak! Szóval semmi gond, csak nem tudtam, hogy tudod-e, hogy ekkora a fiam.
Ja és a törölközô: a piros vitte fel a lázát, ahogy késôbb írtad.

Cumi: nálunk semmi nem tudta elvennia kedvét attól, hogy úgy szívjon mint egy kis vámpír... A mai napig viszont nagyon cumis és esze ágában sincs elküldeni a cumikát a Micimackónak...

Cas,
amikor Sebi pár hónapos lesz, azt veszed észre, hogy órákat tudsz mesélni arról, hogy mikor milyen technika jött be. Egyszeru˝en szakértô leszel a saját gyerekeddel kapcsolatban.

Ha most belegondolok, hogy megint kezdhetem az éjszakai keléseket és nem aludhatok mint egy darab fa, háááát le kell mondanom a kényelmemrôl, mert ugye apa nem tud szoptatni. Jaj, de lusta lettem...

Laga 26+4
laga
 
 


Cas,
azt elfelejtettem, hogy mi van a bió mosóporral. Nem rég vettem és most akarom kipróbálni. Ha lesz tapasztalatom, megírom. Ja és egy bioboltban vettem. (Bétex udvar, a Lehet téri Babadiszkonttól pár percre)

Laga
laga
 
 


Laga

A fiadnak mikor van szüksége a cumira?
Csak alvásnál, vagy az a vígasza ha valami bántja?
És próbálkoztál már leszoktatni róla?

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Sziasztok!

Úgy látom a cumi örök vitatéma! Kép

Cas és a többiek
Az egyik kismama mondta, hogy Budaörsön van egy Kenguru gold, matti nagykereskedés most 50-70%-os kedvezmény van. Amúgy mi is bemehetünk vásárolni. Kép De olyan bazi messze van! A budaörsi metro (volt mh.-em) "szomszédságában" van. Területileg az már csak éppen hogy Budaörs... Remélem vasárnap elmegyünk, állítólag akkor is nyitva van...

Hétvégén vettünk öblítőt, eddig is Silanos voltam, most még akciós is volt, szóval abból a sensitiv mellett döntöttünk. Amúgy szinte minden fehéren babakép van! Ja és a Tomis mosóporos/géles dolgokat gyártja a Henkel, de rajta is van a kis embléma!
nikcsi
 
 


Fejfúrás a matracba-bárhova
A legutóbb azt mondta a védőnő, hogy a picúrok a méhben tapasztalt "szűkös" környezetet keresik idekint is, ezért szeretnek odabújni alvás közben bármihez (akár a kiságy rácsához is).
Na most Zsebi a legutsó ultrahangon is úgy nézett ki, mint akinek "arcára csukódott a liftajtó" Kép (egyik oldalról a méhfal, másik oldalról a lepény). Ezt hogy fogom neki imitálni? KépKépKép

Cumi-hüvelykujj
Alapvetően egyébként mi a baj velük? Oké, a fogaiknak nem nagyon tesz jót, de szerintem ez hosszú távon helyreáll (saját tapasztalat - igaz ez nem reprezentatív minta, egy fogorvost kéne megkérdezni erről).
Gondolom nem a csecsemőkori ujjszopással/cumizással van baj... hanem később. De pontosan mi? Ciki, hogy szopja az ujját/cumiját?
Szóval pszichológiából tanultunk vmi olyast, ha jól emlékszem, hogy a gyerek az ilyen "pótcselekvésekkel" nagyobbacska korában a szorongásait igyekszik ellensúlyozni ("elszakadás" az anyától, új dolgok felfedezése, önállóság, egyáltalán az énkép kialakulása). Na most ha vmivel tudja csökkenteni a szorongását, akkor az miért baj? (A felnőttek is ugyanezt csinálják, csak más módszerekkel... sőt mindenki, hiszen ki élvezi a szorongást?!)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas! Pont én is akartam kérdezni, hogy mi a baj a cumival, vagy az ujjal, ha nem okoz cumi-cici zavart. Engem egyik sem zavar.
aranyhold
 
 


Sziasztok,

cumitéma: ha a fiamon múlna egész nap cumikázna. Ehhez képest csak alváshoz admom oda, de néha levadásza magának és akkor összekoccanunk, mert: anya ne vedd el!
Próbálkoztam azzal, hogy küldjük el a Micimackónak, de nagyon ki volt akadva.

Egyébként én 5-6 éves koromig cumiztam és nem áll előre a fogam.

Cumi / ujj: a cumit el lehet venni, a kezét nem. De ezt mindenki belátása szerint döntse el.

Laga
laga
 
 


Sziasztok!
A gyakorló anyukákhoz lenne kérdésem:
Milyen sűrűn kell etetni egy 5-6 hetes csecsemőt? Lilla csak 4-6 óránként eszik, de akkor 140-170 grammot egyszerre. Ez napi 5 étkezést jelent nála. Azért hagyom magától kelni enni, mert az elején, amikor még 2-3 óránként én keltettem, nagyon nem tetszett neki. Úgy vettem észre, ennyi idő alatt nem megy végbe az emésztési folyamat nála. Jobb esetben pelenkabontáskor pisilt-kakilt, rosszabb esetben azért is üvöltött mert az új kaja nyomta a régit. A ritka evés ellenére átlagon felül hízik (1 hónap alatt 1200 grammot). A doki néni, és a védőnő azt mondta, amíg ilyen jól gyarapszik ne izgassam magam. Egyik gyerek sűrűbben, a másik ritkábban eszik. Én ennek ellenére halálra idegesítem magam, jó-e ez így? Nem kéne-e sűrűbben keltenem, és nem engedni, hogy egyszerre ennyit egyen? Mi lesz így a tej termeléssel? Bár amikor sűrűn volt mellen akkor se volt több, és most is pont annyi van amennyit megeszik. Egy evésnél mindkettőt kiüríti. Szerintetek?

Cas,
a méh imitálására az unokatesómnak nagyon bejött a következő módszer: amikor a gyerek sírt és kézben volt, egy párnára fektették aminek a két oldalát felhajtva szorosan a gyerekhez fogták.
Ez az olcsóbb módszer. A drágább: veszel pólyát Kép
myra
 
 


Myra! Nem igazán tudok neked segíteni ebben, mert Matyi pont a másik véglet mai napig. Sokszor keveset. Azt is szokták mondani, hogy nappal 4 óránál ne teljen el több a 2 étkezés között, mert akkor éjszaka nem alszik rendesen, de szerintem ez ebben a korban még olyan mindegy, szinte állandóan alszanak. Legalábbis Matyi aludt. Meg ha éjszaka nincs vele gond, alszik, nem akar gyakrabban enni, mint nappal, akkor én még várnék a helyedben, hátha alakul valahogy a manócska bioritmusa magától!
aranyhold
 
 


Myra: ha odafigyelsz Lillára, és mikor (pl fejlődési ugrás) ha szól, simán adsz neki korábban enni, akkor nincs ezzel gáz. Szépen gyarapodik, pisil-kakil... Ne küzdj ezen Kép Én váltott mellből szoptattam Balut, szóval egy-egy mellre 5-6 óra múlva került sor (ő gyakrabban evett), szóval összességében ugyanannyi inger érte, és fejés nélkül simán volt elég tejem.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Laga
Ha 5-6 éves korodig cumiztál, akkor arra még emlékszel valamelyest, nem? Te miért cumiztál?
(Én tudom, hogy nekem kellett az ujjszopi elalváskor szintén ennyi idősen, megnyugtatott. Aztán egy idő után egyre ritkábban, végül teljesen megfeledkeztem róla.)
szóval a cumit el lehet venni, az ujját nem - el KELL venni egyáltalán? Vagy ki kéne böjtölni, amíg magától hagyja el?
(Én hallottam olyan sztorikat, nem is egyet, ahol a nagyobb tesó a bömbölő kicsi szájába nyomta a saját cumiját, hogy neki is legyen jó. Aztán egyre ritkábban vette vissza, míg végül teljesen nekiadta.)

Myra
Most hogy jobban belegondolok öcsémet mindig is párnán fogtuk ölbe amíg picurka volt! Nekem nem is jutott eszembe pólyát venni (bár anyám nagyon akart, de szerencsére nem kapni sehol - mostmár ő is belátta), hanem egy jó párnát, amin kényelmesen elfér és olyan jól meg lehet vele fogni.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Myra,
Ne aggódj! Az egyik gyerek ilyen, a másik amolyan. Ha van elég pisis pelus, meg ahogy írod, jól fejlődik, nincs semmi gáz. Szoptatás ügyben is ezidőtájt kezd beállni a kereslet-kínálat egyensúlya, ha majd nő Lilla igénye, és kevés lenne esetleg a tejci, majd pár napig max. többször kívánkozik cicire.
Jaj csajok,
Zsófi most, hogy elmúlt hat hetes, és lassan rendesen lát, olyan bájos. Visszamosolyog, és gagyarászik hozzá.
Kétéves Zsombim meg gyakorlatilag hozzánőtt a bobjához. Nem tudom mi lesz vele, ha elolvad a hó??? Lehet, hogy elköltözünk a Déli sarkra?.Kép
Na jó éjt mindenkinek,
Zsuzsa
zsuzsa99
 
 


Sziasztok,

Myra,
sokan azért imádkoznak, hogy a babájuk úgy egyen mint Lillus! Pont jól van beállítva a kiscsajszi, ne aggódj.
Hogy álltok a büfiztetéssel?

Cas,
szerintem én 5-6 évesen még érzelmi alapon döntöttem. Vagyis azért cumiztam, mert szerettem. Valszeg megnyugatott és a cumikám csak az enyém volt.
Miért kell elvenni a cumit? Hááát, ezt én se nagyon eröltetem, de pl az oviban az egyik óvónő szinte presztizskérdést csinál ebből. Kicsit pipa is vagyok rá, mert szerintem ez az én dolgom, hogy leszoktassam Vilmost, de hát: "anyuka, ez már egy óvoda, itt nem szoktak a gyerekek cumizni!".
Mondtam neki, hogy na és akkor mi van ha a Vilmos cumizik? Összedől az ovi? Hát, nem - mondta és ennyiben maradtunk. Egyébként iszonyú őszinte a fiam. Pl egyszer azt mondta az ovónőnek, hogy: anya a főnök és ő megengedi.
De a cumi nem csak alvásra jó nálunk. Pl ha el akarom egy kicsit hallgattatni, akkor is odaadom, vagy ha látom, hogy nagyon fáradt és már lefekvés környékén vagyunk.
Szóval szerintem ez nem egy tragédia. Ráadásul most, hogy jön a kistesó és lehet, hogy ő is cumizni fog, nem akarom a Vilmostól se elvenni, mert nehogy emiatt is féltékeny legyen.
A drága ovónő meg pont azt mondja, hogy majd Vilmos odaadja a cumiját a kistesónak. Teljesen ellenem dolgozik ezügyben...

Laga 26+6
laga
 
 


Laga

Vilmos nagyon jó fej. Jól meg mondta az ovónőnek.
Semmi képpen nem szabad most a kistesó előtt ilyen drasztikus változtatásokra, hogy szokjon le a cumiról. Én sem tenném.
Ezt egy ovónő nem tudja????

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Mucus,
kösz a megerősítést cumiügyben.
Az ovónő meg egy kicsit vaskalapos és állandó bizonyítási kényszere van, hogy ő majd megmutatja mekkora szakember...
A másik ovónő meg pont az ellentéte: kedves és babusgató.

Laga
laga
 
 


Sziasztok,
Hát a féltékenységről beszélhetek.. Zsombi ugyebár két éves, újra kisbaba lett. Amíg Zsófi köldökét kezeltük, neki is le kellett kezelni. Újra totál pelenkás lett és a babakocsiban hajlandó csak elaludni.
Szóval ilyenkor semmiképpen nem jó a drasztikus változtatás, szinte inkább több odafigyelést kívánnak a kis-nagytesók, mint egyedül. Laga, és mindenki más, sok kitartást majd hozzá!!!
zsuzsa99
 
 


Zsuzsa99,
köszi. Egyébként én nem ringatom magam abba az illuzióba, hogy Volmos nem lesz féltékeny. Amikor az unokatesója megszületett, akkor pont 2 éves volt és ő is teljesen visszament kisbabába, amikor Ádámbaba is ott volt. Féltékeny volt! Pedig nem lakunk egy háztartásban Ádámbabáékkal. El tudom képzelni, hogy most mi lesz, hogy tényleg ott lesz egy kisbabatesó...

Egyébként Zsuzsa, ezzel ahogy csinálod az életed, 4 gyerek + ennyi humor: egy félisten vagy a szememben.

Laga
laga
 
 


Volmos=Vilmos (meg kellene tanulni beírni)
laga
 
 


Zsuzsa!

Jót nevettem, a köldök kezelös sztorin.
Azért jó, hogy most már kicsit gyakrabban tudsz jönni.
Hogy állsz most az időbeosztással?? Még mindíg ugyanúgy?

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Újra csecsemő
Öcsém aki 14 (!) éves olyan bújós lett, mint már nagyon régen nem... Pedig neki nem is kistesója születik, viszont nehezen tudja megemészteni, hogy a nővérét, aki eddig csak az övé volt (szerencsére a férjemmel jól kijönnek), teljesen le fogja foglalni egy kisbaba...

Zsuzsa
Hát én is csak csodálni tudlak, de ennek asszem már többször hangot is adtam! Kép

Laga
Vilmos nagyon jó fej! Kép
Az óvónők pedig sajnos elég szörnyűek tudnak lenni. Itt megint sokszor nem a végzettség, hanem az EMBER és a személyisége számít - és az sokszor mindennek való, csak óvónőnek nem... Kép
Öcsém fehérjeallergiás volt, ezért speckó étkeztetés kellett volna neki, de persze ezt a közeli ovikban senki nem tudta biztosítani, sőt úgy néztek anyámra a vezetőóvónők, mintha legalábbis súlyosan fogyatékos gyereket akart volna beerőltetni az egészségesek közé.
Az volt a szerencse, hogy éppen olyan óvónőt kapott végül, aki maga is kiütéses lett a tejszínhabtól, így fél szemmel mindig odafigyelt, hogy mit eszik meg a gyerek a menzakajából. És egyébként is nagyszerű óvónő volt.
Aztán ő "sajna" elment szülni, és akkor derült csak ki, hogy milyen jó dolgunk is volt... Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Köszönöm megnyugtattatok! Kép

Laga,
Vilmos egy tündér, és igaza van! Kép
Lillánál a büfizés hol megy, hol nem. Ha a két evés közti időt végigüvöltötte, akkor szopi után azonnal beájul, és ilyenkor semmit nem tudok előcsalogatni belőle. Viszont ha sikerül neki, azzal simán indulhatna bármelyik böfögőversenyen. Kép Ami még érdekes, hogy egy nagyobb büfi azonnal csuklást vált ki nála. Ettől is mindig begurul. Kép
myra
 
 


Sziasztok!

Olyan régen voltam itt, és tök jó történeteket olvasok. Mint tudjátok én elég egyenes vagyok, ezért aztán végképp nagyon bírom a gyerekeket, ők aztán őszinték és megmondják! Mint Vilmos Kép

Hát igen Zsuzsának minden elismerésem, és teljesen jól áll a dolgokhoz. Ennyi tapasztalattal talán majd én is ilyen leszek, bár nem látok arra esélyt, hogy 4 gyerekünk lesz (anyagi helyzet, lakásméret). De szülés, meg "néhány" nehézség után (mint pl.: Myra) lehet, hogy nem is fogom így gondolni!

Pólya: anyám félre rakta a húgomét és meg is találta - sajnos! Én viszont az istenért se akarom használni! Az olyan lehet szegény gyereknek, mintha kényszerzubbonyba lenne, nem? Nem tud mozogni/kalimpálni benne? Engem ilyenbe tennének, akkor utána már vihetnének is a sárgaházba.
nikcsi
 
 


Sziasztok!

Nikcsi
a pólyát én sem használtam pedig lett volna egy kölcsönbe. Főleg nyáron!!! szegény baba teljesen bele izzadt volna.
A másik!
a mi szüleink, nagyszüleink csodálkoznak azon, hogy a mai gyerekek mennyire mozgékonyak, és sokkal korábban csinálnak egyes mozgás fajtákat mint mi csináltunk annak idején (vagy Ők).
Szerintem ez tök logikus! régen minden gyereket bebugyoláltak abba az idétlen pólyába. Persze hogy nem tudott benne még meg mozdulni sem, nem hogy olyan torna gyakorlatokat bemutatni, mint amiket Lilla is produkált.

Én ellenzem, de biztos van aki szereti.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Mucus
Ezen is egy véleményen vagyunk, akkor jó. Már kezdtem azt hinni, hogy magamból indulok ki, mert elég izgő-mozgó vagyok, ezért gondolom, hogy rossz/hülyeség a pólya.... Kép
nikcsi
 
 


Lehet, hogy ebből alakul ki a klausztrofóbia vagy mi fene????

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Bezártság érzetem nincs, csak ha le vagyok/lennék kötözve nagyon nem bírnám. Már azon is csodálkozom, hogy 8 órába tudok ülő munkát végezni... Kép
nikcsi
 
 


Pólya
Az anyák dilije. Az enyém is kifejtette, hogy márpedig amíg picike, és nyeklik-nyaklik, addig abban mennyivel jobban meg lehet fogni, tehát kell. Az enyém szerencsére már nincs meg, öcsémé se, és kapni nem lehet, szóval letett róla végül...

Mozgás korlátozása
A pólya szerencsére már a múlté, de sok kisgyereket látni, akit egyszerűen nem vesznek ki a kocsiból, hanem ott kell ülnie, és nem mászkálhat a porban-koszban. Gondolom az ilyet otthon sem engedik ki a járókából.
Az egy dolog, hogy így fizikailag nem fejlődik a gyerek, de szellemileg sem! (Pszichóból tanultunk ilyesmit, hogy mennyire szorosan összefügg ez a kettő pláne ilyen pici korban...)
Én láttam rá példát (egy szomszéd volt), hogy tényleg "elhülyült" a gyerek...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Meg ne mondjátok az Anyukáknak, de bizony lehet még pólyát kapni.
Nekem a Keresztanyám küldte el nagy lelkesen a miénket, amit ő gondosan megőrzött Kép Anyu meg még lelkessebben felajánlotta, hogy hozat bele új betétet (csak 1000 ft), ha gondolom. Nem gondoltam... Kép
A kolléganőjének Lillával egyszerre született meg az unokája, és ott a doktornéni írta elő a gyereknek a pólyát...
myra
 
 


Én is pont azt akartam írni, hogy lehet még pólyát kapni. Sőt! még direkt rá való huzatokat is.
Egyébként nagyon sok olyan kórház van, ahol abban tartják a babákat. Szerencsére a Margit nem tartozik közéjük.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Myra
Doktornéni írta elő a pólyát?! Mi volt az indok?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

"Pólya
Az anyák dilije. Az enyém is kifejtette, hogy márpedig amíg picike, és nyeklik-nyaklik, addig abban mennyivel jobban meg lehet fogni, tehát kell." Jó kis felfogás, már bocsi Cas nem neked szánom, főleg nem rossz indulatból, de most kinek mi az érdeke? Én inkább szenvedek majd egy kicsit, de nem fogom a mozgásában korlátozni a gyermekemet!

Anyukák
A másikba írtam, hogy tegnap kicsit összeomlottam (bővebben odaát). A vége felé már minden egyes vizsgálat ilyen brutálisan fájdalmas? Csakhogy miheztartás végett?????
nikcsi
 
 


Sziasztok,
Jól esik, hogy így gondoltok rám, amiért bevállaltam négy gyerkőcöt, bár jómagam inkább néha komplett elmebajosnak érzem magam emiatt. Kép
Hát igen, anyagi megfontolásból még egy gyerek is kurva sok lenne. És sajna egy nap csak 24 óra. Ha legalább harminc lenne, talán aludhatnék néha nyolc órát egyhuzamban.
Zsombival nem tudom, mi történhetett, de az utóbbi négy napban éjfél előtt nem hajlandó elaludni. Zsófi pedig este 7- kor szopik utoljára, utána pedig csak hajnali 3-kor kel először. Szóval pont ebbben az időszakban pihenhetnék végre, de nem...Kép
Délben fordított a helyzet. Akkor Zsombi alszik két órát, olyankor viszont Zsófira tör rá a hasfájás.Kép Kipróbáltam, hogy Zsombit egyszerűen nem teszem le aludni, hogy estére beájuljon, de ekkor úgy délután öt körül magától elalszik. Nem tudom, mi lenne az ideális megoldás. Pedig, ha a csajok megjönnek a suliból még ki is mennek vele egy nagy szánkózásra, de sajna ez sem teríti le.

Néha úgy érzem, valami titkos babanyelven összebeszéltek, hogy mikor ki az ügyeletes anyukikészítő. (Most ide azt a nagyon vigyorgós fejet képzeljétek el, csak nem tudom, hogy lehet csinálni.)
Na sok puszi,
Zsuzsa
zsuzsa99
 
 


Sziasztok,
annak idején egy nagyon érdekes dolgot tanultunk pszichológiából (állati jó volt a pszicho-tanárunk):

Csináltak egy kísérletet:
"A" családban az újszülöttet piszkosul becsomagolták, jó szorosan, hogy szinte ne is tudjon mozogni. Tehát fizikailag abszolút korlátozták. De rengeteget beszéltek hozzá, ébrentartották az érdeklődését, vagyis szellemileg folyamatosan "tréningezték".

"B" családban teljesen szabadjára engedték a bébit, hagyták, hogy mozogjon. De nem beszéltek hozzá, nem adtak neki szellemi képességet fejlesztő játékokat.

Asszem 2 évig ment ez a hozzáállás mindkét családban, majd utána egyformán nevelték a kölyköket.

"A" családban, ahol fizikailag korlátozták a babát, a kiskölyök gyorsan behozta a fizikai lemaradást, de "B" családban a gyerek nem tudta behozni a szellemi lemaradását.

Persze most azt mondhatjátok, hogy lehet hogy B gyerek eleve egy kicsit gügye volt és ezt persze számításba is kell venni. De mégis: szignifikáns volt a különbség a gyerekek szellemi szintje között kb 3 évesen, de a mozgásuk között meg nem.

Szóval bizonyítja ez a kísérlet, hogy az értelmi fejlődés elő nem segítése sokkal nagyobb hiba, mint a fizikai korlátozás. Vagyis sokkal fontosbb a szellemi képzés.

Ezzel együtt egyetértek azzal, hogy nem szabad korlátozni fizikailag a gyereket, mert mentális problémákat okozhat a sok tiltás, illetve a mozgási inger elfojtása (ahogy Cas írta).
Na meg képzeljétek el Vilmost, ahogy szegényt állandóan reguláznám, hogy egy helyben üljön... Tiszta kinzás!
laga
 
 


Laga
El tudnád képzelni rólam, hogy nem beszélek egyfolytába a gyerekhez? Néha még a 4 falnak is szoktam, de a kutyával mindenképp! (Na az utcán meg a lakáson kívül visszafogom magam.)
Férjem mondta is, nem hiszi, hogy beszéd problémája lesz a gyereknek... Kivéve, ha nem tőle tanul - tettem hozzá.Kép Ő elég zárt szájjal beszél, most már hozzászoktam, de eleinte (huú mikor volt az??? Febr. 10-én leszünk 9,5 évesek) nem mindig értettem.
nikcsi
 
 


Nikcsi,
asszem beszéd dolgában egyikünknek sincs félnivalója...

Laga
laga
 
 


Cas,
hasfájós volt a gyerek, így a pólyában kell szoptatni. Állítólag nagyobb biztonságban érzi magát a gyerek, és szopi után hamar bealszik, nem pedig üvölt. Amikor pedig visszateszik az ágyba kibontják a madzagokat, és úgy hagyják feküdni.
myra
 
 


Zsuzsa,
én nem is tudom, hogy csinálod. Nekem CSAK egy van de ő saját magával beszélt össze, hogy egy percet se hagyjon aludni. A hasfájás mellett, még akkor is sír, amikor nézelődnie, vagy aludnia kéne Kép
Én a múlt szombatot már végig bőgtem, hogy nem bírom tovább.
Minden elismerésem a tiéd!!!!!!
myra
 
 


Myra
Ajaj, ettől a bőgős naptól félek én is, hogy elég korán eljön majd. Épp ezért mondom, hogy még jó, hogy bent van, megoldja a problémáit ott bent, és én aludhatok, nyugodt lehetek...

KITARTÁS - könnyű ezt mondani, ugye? De azért tényelg szívből ezt kívánom! Jövő csüt. megint találkozhatunk a kis Lillával ugye? Tudod akkor nyugis napod lesz, mert nekünk nem mutatja azt a bömbölős oldalát! Kép
nikcsi
 
 


Alvás, nyugalom...
Eddig azért nem aludtam, mert Zsebi rendszeresen felébresztett a mocorgásával.
Ma azért nem aludtam, mert szinte semmit nem mozgott egész este és éjjel - úgyhogy most meg azon kezdtem parázni, hogy miért nem?! Még most is alig-alig moccan. Remélem minden rendben van vele...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Myra: hordozókendőtök van? Ha a mellkasodra veszed, akkor sem hajlandó aludni? Próbálj meg vele ülve aludni. Nem mondom, hogy szuper pihentető, de a semminél lényegesen több.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Azóta bepótolta a lemaradást... Biztos csak elaludt reggel, nem szólt a vekkere... Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Gyakorló anyukák!

Hordozókendő v. kenguru? Ez utóbbiból milyen? Melyik mekkora kortól?

Hordozható kiságy vagy járóka? Vagy mindkettő?!
Járókát arra gondoltam, hogyha nagyobb lesz, és nem egyfolytában ölben v. kiságyban, akkor ki tudjam vinni a nappaliba/konyhába, és abban ellegyen. De persze akkor olyas kéne, ami könnyen összecsukható, de ilyen nem tudom van-e ami nem hálós. (Vmiért attól rettentően undorodom. Meg nem tudnám mondani miért. Pedig abból van összecsukható...)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas:
Szerintem kendő. Újszülött kortól használható, egészen addig, amíg elbírod. A kenguru csak 6 hét-3 hónap körültől általában.
A kendő előnye még a súlyelosztása. Kenguruban a 11 hós Balu alatt meg akartam szakadni (kb 10 percet mentem vele, és azt hittem, leszakad a vállam), 2 hét múlva egy kölcsön hordozókendővel 6 órát (!) sétáltam vele a várban, és semmi bajom nem volt. http://hordozokendo.lap.hu/
Járóka: hálósat semmiképpen. Rossz a szemnek, zavarja a fókuszálásban. Én a nappaliba inkágg kiraknám a földre. Állandóan úgysem lehet "ketrecben". Ha a hideg padlótól félsz, akkor vagy jó kis játszószőnyeg vagy habtapilap mehet alá.
Az utazóágy praktikus lehet utazásoknál, nagyszülőkhöz járkáláshoz..., de napközben állandóra nem használnám.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: