Új privát üzeneted érkezett!

Szia Zsuzsi!

Bezsebeltem a dicsereteket Petra neveben, koszi. Aprilis 9-e nagyon jo datum.Kép Orulok, hogy tetszett a szulestortenetem. Jo lesz majd jopar ev mulva ujra elolvasnom.Kép

Ime a valaszok:
A Kalocsai maganrendelesen a terhesgondozas 3000 Ft/alkalom, amire eleinte 3 hetente, a 32. hettol 2 hetente, a 36.-tol pedig hetente kellett menni. (En a 37.-tol a korhazba jartam, mert a CTG miatt ugyis menni kellett oda, utana a Kalocsai meg is vizsgalt, es nem kert erte penzt.)
A szulesert 50000 Ft-ot adtunk, a szulesznonek pedig 10000-t.
Varrassal kapcsolatban nincs semmi utolagos panaszom, jo, az elso napokban fajt, de ez termeszetes. Szerdan szultem, es hetfon, amikor hazajottem, mar sokkal-sokkal kevesbe fajt, kb. 2 het mulva pedig mar csak erzekeny volt a terulet.
Szerintem, ha megengedhetitek magatoknak, akkor mindenkepp erdemes orvost valasztani, es ha az is belefer a koltsegvetesbe, akkor maganrendelesre jarni. Velem elofordult, hogy kisebb problema miatt nem vartam ki a csutortokot, amikor a maganrendeles van, hanem inkabb bementem a korhazba a Kalocsaihoz, es tobbszor is elofordult, hogy orakat kellett ra varnom, es nem o tehetett rola, hanem mutete(i) voltak. A maganrendelesen ez nem fordulhat elo, mindig minden kerdesemre valaszolt, soha nem ereztem ugy, hogy sietne, vagy hogy letelt a szamomra kiszabott ido. Ha van valasztott orvosod, akkor megszunik az ideodavagyokpasszolgatva-erzes is. Szerintem mindenkepp erdemes valasztani valakit, nem akarom tovabb ragozni a dolgot.Kép
Ha van valasztott orvosod, akivel megbeszeled, hogy levezeti a szulest, akkor az adott doki bejon akarmikor, ejjel, hetvegen, stb. Van olyan orvos, aki megadja a szamat, es a kismama hivja fel, de a tobbseguket az ugyeletes orvos ertesiti.
Ha meg pontosabb kepet szeretnel kapni a milyen-mit-hogyan kerdesekrol, akkor erdemes lenne eljarnotok a szuleselokeszitore is. Eleg sok tema van, erdekesek. Nekem nagyon sokat segitett, tudtam, hogy mi fog tortenni, megmutattak a szuloszobat, es beszelgethettunk a szulesznokkel is. Ha ez nincs, lehet, hogy sokkal gorcsosebb vagyok, az meg biztosan kihat a szules menetere.

Ha van meg kerdesed, csak batran!Kép
Udv:

Leszter
leszter
 
 


Sziasztok!
Én is az Uzsokiban szültem Kalocsai doktornál és az egész terhességem valamint a szülés is nagyon szép és pozitív élmény volt.A kórházban eltöltött idő is kellemes volt nem volt vele semmi problémám.Ha bármilyen kérdésetek van szívesen válaszolok amire csak tudok.Sok boldogságot kívánok mindenkinek a Pocaklakókhoz!
Sziasztok!
Meli
meli
 
 


Sziasztok!

Most akadtam erre a topikra, és láttam, hogy Gyarmati doktor úr ilyen fekete foltot képez : )
Én nála szültem május 31-én, és nagyon meg voltam vele elégedve. Nekem egy kolleganőm ajánlotta, a cégben többen járnak hozzá. Szimpatikus volt benne, hogy fiatal, neki is két pici fia van, sőt a második gyermeke az enyémnél csak pár hónappal idősebb, így nem felejti el, hogy ez azért nem egy könnyű menet. A vajúdásban próbált segíteni,hogy minnél gyorsabban legyek túl rajta, ami ott és akkor nm volt a legkellemesebb, de utólag: megérte.
Ha valaki továbbiakra kíváncsi vele kapcsolatban, írjatok!

Kata
Kata
 

 
 

Szia Meli!

Köszönjük jó kívánságaidat és mi is hasonlóan csupa örömöt, egészséget és kitartást kívánunk Neked!
.. ha időd engedi és esetleg írnál (akár privátban) az élményeidről és az orvosodról sokat segítenél.

köszönöm
Zsuzsi
kzsuzsi
 
 


Sziasztok!
Én mégcsak most akadtam rá erre a topicra és egy csomó kérdés van bennem.12 hetes a pocaklakóm.Szült valaki mostanában a Csapó dr-nál.Mostanában is van ilyen szülésrefelkészítő tanfolyam.
Ha valaki tud ezekről,szívesen fogadnám.
Előre is köszi: Anita
Névtelen
 


Szia Anita!
Én Csapónál szültem a kisfiamat, ha megírod az e-mailcímed privátban, szívesen megírom a tapasztalataimat, de sajnos ritkán nézem ezeket az oldalakat, így itt nem tudok válaszolni.
Ha tízes skálán kellene pontozni az egész folyamatot (terhesség + szülés) 9 pontot adnék neki.
A címem: sd@vnet.hu
Nagyon szép terhességet kívánok, remélem jól viseled, nincs sok rosszullét, ilyesmi.
Dóri
Névtelen
 


Szia Anita!

Azt hiszem, januártól vagy februártól indul megint szüléselőkészítő tanfolyam. December közepétől járok majd CTG-re, megnézem, és megírom, hogy mikor kezdődik.

Lídia
lídia
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok a segítséget.Dóri:írok mailt neked.
Anita
Névtelen
 


Szia Zsuzsi!
Ne haragudj,hogy csak most válaszolok de csak most néztem meg írt e valaki nekemKép
Szívesen mesélek neked az élményeimről erről mindig öröm beszélni.
A Babám lassan 3 hónapos nagyon aranyos kislány egy tündérkeKép
Az orvosommal maximálisan meg voltam elégedve csak jót tudok mondsani róla én a helyedben biztosan őt választanám ha még nincs saját orvosod!Emberileg és szakmailag is tényleg csak jót lehet róla mondaniu én nagyon szeretm őt és teljesen megbíztam benne végig a terhesség alatt is lés a szülés alatt is.Mikorra vagy kiírva egyébként?
Én a babámat túlhordtam ezért a szülést meg kellett indítani de elég sok idő telt el mire reagáltam rá úgyhogy egy kicsit kimerítő volt a várakozás de egyáltalán nem volt rossz.Én nagyon féltem a szüléstől leginkább azért,mert az ember minden ismeretlen dologtól fél és bárkit kérdetem mindenki csak azt hajtogatta,hogy ezt nem lehet elmondani,hogy milyen át kell ééni stb de hogy nagyon fáj el sem tudom képzelni meg ilyenek...na gondolhatod mennyire letaglóztak ezek a válaszok és csak továbbnövelték a félelmem.De az idő egyre telt és a félelmeim is egyre inkább eltűntek és felváltotta őket a várakozás és a kiváncsiság érzése-Így mire eljutottam a szülés napjáig már nem is féltemKépEgyáltalán nem voltam görcsös csak folyamatosan magamra és a Babára koncentráltam a természetre bíztam az eseményeket.Nem kértem semmilyen fájdalomcsillapítót pedig meg voltam győződve,hogy én másként nem is tudnék szülni és láss csodát mégis ment sőt a legnagyobb fájdalmak közepette is azt mondtam,hogy bármikor jöhet a következő ez egy abszolút kibírható dologKépSoha nem gondoltam volna,hogy így fogok nyilatkozni erről de szeencsére megadatott.hogy ilyen szép és pozitív élmény legyen ez az egész ami nélkül azt hiszem élni sem lenne érdemes.A férjem jelenléte is nagyon sokat segített bár fizikailag nem igazán tudot segíteni de lelkileg annál többet a puszta jelenlétével.
Ti együtt fogtok szülni a pároddal??
Szülésfelkészítőre jártok?Ott a szülőszobát is megnézheted nekem jó vlt,hogy látam hová fogok menni.
Ha bármi érdekel írj nyugodtan mmostmár mindennap nézem a leveleimet de ha megadod az emai címedet akkor levelezhetünk is privátban.
Addig is növesz a pocidat és szeresd a Babádat!!
Puszi Meli
meli
 
 


Szia Meli!

:o)))))))) Olyan jó volt olvasni Téged!
Én sem szeretnék semmilyen fájdalomcsillapítót kérni, mert szeretném átélni a szülést, de bizony bennem is megvan uaz az ismeretlentől való tartás/félelelem ami a legtöbbünkben. Azt hiszem mi is papásan szülünk, de úgy döntöttem ezt a férjemre bízom. Nem szeretnék olyat kérni Tőle, ami... nem is tudom ilyenkor mit érezhetnek. Ők az élet minden más területén erős, kemény, határozott ffiak, belecsöppennek 1 helyzetbe, ahol teljes mértékben tehetetlenek. Nem értik igazán mit érzünk, gondolunk éppen percről-percre csak az egyéb velejárókat látják, ami valljuk be lehet borzongató is.
Persze, mind2en tudjuk, h pótólhatatlan és egyedi, ritka élmény lehet 1 férfi számára is a születés. Rábízom, h belép-e 1 ilyen kettős világba a kórházban vagy csak a fülét tapasztja az ajtóra :o)
(persze, én szeretném, ha bent lenne)
kzsuzsi
 
 


Sziasztok!

En 5 honapja szultem Lukacs dr-nal es csak ajanlani tudom ot....nagyon nagyon becsuletes es odafigyelo EMBER!!
Igaz hogy en csaszaros lettem a vegen igy a varras/gatseb dologgal kapcsolatban nincs tapsztalatom.
Viszont ami nekem nagyon pozitiv volt, hogy vegig ott volt velem a szulesnel (cca.6 orat)igy nem vizsgalt szuleszno,ugyeletes orvos...csak oKép)

Mindenkinek boldog babavarast!!

Monique
Névtelen
 


Én a Lukács dr fan klub tagjaként még annyival egészíteném ki Monique -t, hogy nekem 2 baba után sincs semmi probléma a gátammal( mindkettőt normál úton szültem).
Én hajnalban szültem és amint telefonáltak neki már jött is. És velem is ott volt végig mind a kétszer.
Én is nagyon tudom Őt ajánlani.
Üdv
Bea
Bea
 


Sziasztok!

Van valakinek valamilyen tapasztalata dr. Szappan Vilmosról?

Előre is köszönöm a válaszokat.

pomika
pomika
 


Sziasztok!
Jár valaki az uzsokiba kismamatornára? Egyedül nem sok kedvem van menni.
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Szia Pomika!
Én látásból ismerem de hallani annyit hallottam róla,hogy nagyon kedves de egy kicsit lassú orvos..igazából gőzöm nincs ez mit takarhat de ránézésre nekem nagyon kedves embernek tűnik.Egy ismerősöm rokona szült nála de ennyi volt amit egyszer megjegyzett róla.Gondolom akkor meg lehetett vele elégedve.Hányadik hónapban vagy?
Jó pocinövesztést!
Szia Meli
meli
 
 


Anita!

Január második felében indul szüléselőkészítő tanfolyam, de a szülésznők még nem tudták, pontosan mikor. Szigeti Marian pszichológusnál érdemes telefonon érdeklődni a kórházban, ő a szervező.

Lídia
lídia
 
 


Sziasztok !
Lídia ,köszi.Pont akkor kell mennem uh-ra így majd utánna járok

Kép

Kép
anita23
 
 


galmadi! sikerült megtudnod valamit Habermajer dokiról?
szivacs
 
 


Sziasztok!
Most találtam rá a fórumra, és a sok vélemény meg is nyugtatott, hogy jó kórházat választottam :-)

Rólunk annyit, hogy ápr.-ban fogok szülni, a 4D-s Uh szerint kisfiúnk lesz, akit Máténak fogunk hívni!

Anita!

Ha megtudsz valamit a tornáról vagy a felkészítőről, légyszi írj róla!

Köszi

Kép

Kép
csaju
 
 


Judy!
A torna hétfő 17h-tól van ,a tanfolyam meg szerdán 17h-tól,de nem bizti,mert nagyon szétszórt volt a dokim ma.Jössz te is mindkettőre?Mehetnénk együtt,egyedül nem nagyon szeretek új helyre menni.
Anita
anita23
 


Anita!

Nagyon szeretnék eljárni mind a kettőre, de mi most átmenetileg a 18. ker-ben lakunk, mivel éppen eladtuk a zuglói lakásunkat, és most keresünk másikat, hogy mire megérkezik a baba már ott lakjunk. De nem egyszerű, nagyon drágák, azt hiszem marad a panel.

És ebből kifolyólag nem tudom, mennyire tudom megoldani az oda-vissza utazgatást hétfőn és szerdán is! Te mész mind a kettőre? Amikor tudok menni, örülnék, ha együtt mennénk :-)

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Judit!
Én Soroksáron lakom és szeretnék menni mindkettőre.Kicsit messze van,de nekem időmből kitellik az utazgatás.Pontos infóér a kórházat kell felhívni és a ultrahangos Szilvit kell keresni.Ő tartja a tornát.Írj email címet és elküldöm a telcsi számomat és meg tudjuk beszélni.
Anita
anita23
 


Anita!

Na, akkor te se jársz majd közelebbről, de végül is igazad van, ha nekem is lemegy a vizsgaidőszak (2 hét), akkor ráérek majd én is! Menjünk hát :-)

E-mail címem: muncius@mailbox.hu

Kép

Kép
csaju
 
 


Hello Mindenki!
Dr.Gyarmatit mindenkinek ajánlani tudom , lelkiismeretes nagyon jó doki!Korrekt!Ha kell a nyaralását is feladja a paciense és születendő gyermeke érdekében! TOM, JULCSI, MÁTÉ
Tomi
 


Sziasztok!

Tényleg nem engedik be az apukát a vajúdás alatt?Most nagyon elkeserítettek ezzel a dologgal?Aki már szült,nálatok bejöhetett a párotok is ? Kép
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Szia Anita!
Hát ezt a hülyeséget meg ki mondta neked?!
A Párod bent lehet amikor csak akar.Egyedül az előkészítés alatt szokták javasolni,hogy a férjed ne menjen be de gondolom azt magától sem nézné végig szívesen.....Nyugodj meg ha akarod senki nem fog az utatokba állni!!
meli
 
 


Kedves Lányok, Asszonyok!

Egy nagy segítséget szeretnék kérni. Augusztus vége-szeptember elejére vagyok kiírva szülni. Kérlek, segítsetek szülészorvost választani, lehetőleg olyasvalakit, akinek Zuglóban vagy Újpalotán van a magánrendelője (Járányi doktornő és Lukács doktor kivételével, mert ők augusztusban szabadságon lesznek). Nagyon várom válaszotokat. Andrej
andrej
 
 


Szia Andrej!
Én Kalocsai doktornál szültem és több ismerősöm is.Mindenki többek között én is Nagyon-nagyon elégedett volt vele!Őszintén csak ajánlani tudom.Zuglóban van a rendelője!
Szia
meli
 
 


Kedves Kismamák,

A segítségeteket szeretném kérni így ismeretlenül. Én már járok egy másik kórházba és van választott orvosom, csak valami nem stimmel. Nem mondhatom, hogy valamit rosszul csinálna - bár velem eddig nem volt semmi gond. 16 hetes terhes vagyok, most van az AFP de azt valamiért nem is ő csinálja hanem egy másik doki. Nem érzem azt a bensőséges vagy legalább egy kicsit barátságos hangulatot amit azt hittem hogy majd érezni fogok a választott orvosomnál. Ő mindig a kórházban fogad, nincs tarifája, de én adok neki 3000 Ft-ot minden alkalommal. Nem hiszem hogy a pénzt kevesli, mert ismerőseim is jártak nála és ők se adtak többet. Az a gyanúm hogy a hálapénzes botrány és a mghalt kismamák körüli cirkusz miatt távolságtartó ennyire mostanában. Szóval kicsi fura.

Még nem tudom váltsak-e, lehet, hogy még várok, ezért két kérdésem lenne addig is. Ezt Ti is így érzitek? Mert az egyik énem azt mondja, hogy végül is nem haverkodni megyek oda, de igazából nem is ezt várnám el, csak amikor ott vagyok, ne érezzem, hogy ki van számolva az időm, mert siet.
Igen, talán az a legnagyobb bajom, hogy ezt érzem.

Sok jót 1rtatok a Kalocsiról és Lukácsról. Nekik tarifájuk van? Nem kell pontosan, mert tudom, hogy ez picit intim, csak nagyjából.Magánrendelő? Erről nincs valakinek infoja? Illetve arról szívesen veszem ha írtok, hogy terhesgondozáson milyenek?

Nagyon köszi előre is
egy kicsit elkeseredett kismama
KMoni
Kmoni
 


Sziasztok!
Köszi Meli,most megnyugoodtam,már majdnem elhittem.


Andrej!
Én a Csapó doktorhoz járok a magánrendelésére és neki is zuglóban van a rendelője.Én meg vagyok elégedve vele,jó doki szerintem.

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Kedves Meli és Anita!

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.
Meli! Meg tudnátok írni nekem az egyand@freemail.hu e-mail címre Kalocsai doktor és Csapó doktor rendelőjének címét és telefonszámát és? Nagyon hálás lennék érte.
Előre is köszönöm szépen.
Andrej
andrej
 
 


Kmoni

En Lukacsrol tudok neked irni...nos ha a maganrendelojebe mesz, termeszetesen ara vanKép
viszont penzt NEM KER kulon!! sem Uh-ert, sem semmi olyanert amit a korhazban vegez
A rendeloje Zugloban van es amugy a Herminan rendel
Ha erdekel tobb is irok majd maganba, csak szolj!

Udv:Monique
Monique32
 


Kedves Monique!
Nagyon köszönöm válaszodat. Lukács doktornál jártam, sajnos augusztus közepén 10 napig szabadságon lesz, én szeptember 2-re vagyok kiírva szülni, így nem merem vállalni, hogy esetleg ne legyen itthon éppen akkor, amikor szülésre kerül a sor. Nagyon sajnálom, mert őt szerettem volna orvosomnak.
Üdv: Andrej
andrej
 
 


Kedves Andrej,
Lukács dr nem biztos, hogy elutazik, ha szabadságon van. Legalábbis idén így volt, a magánbetegeihez akkor is bejárt. Kérdezted tőle, hogy el is utazik?
Üdv:
B.
B
 


Kedves Monique!
Ő mondta, hogy idén külföldre utazik.
Nagyon köszönöm segítségedet.
Üdv: Andrej
andrej
 
 


Sziasztok!
Légy szí, írjatok nekem Sztakó doktorról! Orvosváltáson gondolkodom, úgy hogy minden mielőbbi infót köszönök.
Névtelen
 


Hallottatok arról, hogy felújítják az Uzsokiban a gyermekágyas kórtermeket, vagy ez csak pletyka?
Dóri
Névtelen
 


Szeptemberben azt mondták a szülésznők, hogy 2-3 éven belül felújítják. Konkrétabban még ők sem tudták.
mamaya
 
 


Sajnos amikor 2002 őszén szültem, a szülésznők akkor is mondták. Aztán nem valósult meg semmi belőle.
Arról tud valaki valamit, hogy Magyarországon saját felelősségre pl. 3 nap után hazamehet az anyuka a kórházból? Egy német barátnőm fog itt szülni és náluk csak két napot kell kórházban maradni.
Dóri
Névtelen
 


Dóri!
Akkor haza mehet a kismama gyerekkel együtt,ha a háziorvos elválallja,hogy kimegy minden nap a gyerekhez még legalább 3 napig,a sárgaság miatt.
Én így tudom legaéább is.
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


sziasztok. Én ugy tudom,muivel a hugom és a sogornom nem rég szült,már minden korházbol(kirugják) a z anyukát a babával a 3-ik napon,ha nem sárgult be. Nem kell körzeti sem
kanapé1000
 


Sziasztok! Mi a véleményetek arról, hogy az Uzsoki Kórházban nem szabad inni vajúdás alatt? Ez egyébként minden esetben igaz ebben a kórházban? A.
andrej
 
 


Andi, nem lehet inni egy kortyot sem.
Amikor én szültem, még két doki nem engedte meg az enyémen kívül.
Végül melyik dokit választottad?
Tigris
tigris
 
 


Szia Tigris!

Hát, ez nem valami jó hír. Nagyon szomjas voltál?
Az orvosom Gyarmati doktor.
Andi
andrej
 
 


Szia Tigris!
Hát, ez nem valami jó hír. Nagyon szomjas voltál?
Az orvosom Gyarmati doktor.
andrej
 
 


Szia Andi!
Reggel hétkor mentem be és este 9-kor szültem, addig a 25 fokos melegben majdnem elsorvadtam.
Közben zuhanyozhattam, ahányszor akartam és ez segített, valamint kiöblíthettem a szám, ahányszor akartam. Apuci pedig ott iszogatott mellettem.:-)
Hányadik héten vagy?
Gyarmati nagyon aranyos,
engem is vizsgált egyszer.
tigris
 
 


Szia Tigris!
Most 15 hetes a kicsikém.
Mikor szültél? Ki az orvosod? Kislányod, vagy kisfiad született?
andrej
 
 


Sziasztok!

Jön valaki 17.-én a szüléselőkészítő tanfolyamra? Az együtt szülésről lesz szó.

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok Lányok!

Tudja valamelyikőtök Lukács doktor magánrendelőjének paramétereit? Cím, telefonszám stb. Én csak a Hermina úti sztk-ban találkoztam vele és szívesen mennék hozzá magánban is.
Előre is köszi a segítséget.
Üdvözlettel: Zsófia
giovanni8
 
 


Zsófia!

Lukács Doktor magánrendelőjének címe: XIV. Deés u. 44. A tel: 222-67-32. Itt keddenként rendel, olyankor lehet bejelenetkezni is, délután 4 körül már ott van. Egyébként az itteni telefon át van urányítva a mobiljára, de én még csak egyszer hívtam rendelési időn kívül. Akkor felvette és nagyon kedves, segítőkész volt.

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: